Verhenl-bussen BRANCHE h FRA-VA-KO'S Weekagenda lieer aandacht voor nieuwe scholen nodig* voorSpoorwegen Bron cn Doyer komen niet tot elkaar Vou slechts één week BUIGERLIJKE STANII DE KERKEN NODIGEN Reclame heeft de toekomst De heer Moerings verlaat de gemeente Nieuw soort vuilniswagen Zomer was nat en somber TREEDT JUSTITIE OP Drassig weiland NA KOLENDAMPVERGIFTIGING ïliet één, maal v-i$ tequi pMceAA Schoorsteenbrand] e Bedrijfsongeval WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 1 NOVEMBER ’62 J- - i 1 Ij Fra-Va-Ko*s waardevolle Geref. kerk weer in gebruik Jaarvergadering Partij van de Arbeid Parochianen bespraken financiën ERKENDE WARENHUIZEN Speelgoederen Luxe- en Huishoudelijke geschenken Concurrent Noodgebouwen Geen kans Onderbemaling Geld terug OPENBARE BEKENDMAKING wat ir Doyer b CL< 18.30 uur Wachttorenstudie A. J. Kunne- V. bezetten. In dagen o.a. De Bilt sinds 1849 ware Advertentie begin smoren van water. afgelo- haar aoch- en au; van De burgemeester van Waddinxveen brengt ter kinderen, get. 1 oktober tot 1961, gelegenheid wordt gegeven tot gen pokken op 7 NOVEMBER 1962 Deze af hi I Wij eten dan gauw een warm hapje, Vóór dat ik naar de slager moet, Die demonstreert een naaimachine, Ik wil eerst weten hoe die ’t dóet; Wanneer jij dan bij Wim op ’t hoekje Je zondags-rookgerei inslaat, Krijgt Miep van hem voor een zacht prijsje Met kerst d’r platen-apparaat 1 „Nou ga je eerst naar Pietje Grutters, Hier doe je toch geen halve slag1., Bedisselt Moe haar brave echtvriend, Het is zijn vrije zaterdag: „Nog veertig pakken vermicelli Staan daar, met zestien onsjes thee, Breng dan meteen mijn polshorloge En jouw goedkope mixer mee. op de ranglijst van de N.V. 'en voor de totaal 76 lijndienst-auto- waar totaal mm regen viel. In voorafgaande twee en 1961) werd in een groot deel Hedenavond zal de P. v. d. A. haar jaarvergadering houden in Restaurant Royal. Behalve de ge wone werkzaamheden zal de can- didaatstelling plaats vinden voor P.B. Partijraad, Gew. bestuur en de Tweede Kamer. De heer van Egdom zal afscheid nemen uit het bestuur. De volgende vergadering is op dinsdag 27 nov. a.s. Behalve enige congresvoorstellen staat ook het rapport „In dienst van de vrede” ter bespreking. Het rapport wordt ingeleid en toegelicht door onze partijgenoot, Dr. J. J. M. de Valk. 'we kleuterscholen bij moeten komen, want er is voor deze vorm van onder wijs veel belangstelling in Waddinx veen. Wanneer er niet snel urgentie- verklaringen afkomen voor.een aan tal scholen, ziet het er voor het on derwijs in Waddinxveen slecht uit. Over de gehele wereld tracht men artikelen aan de man te brengen met behulp van al dan niet geslaag de reclameslogans. De verkoop kansen voor een nieuw produkt hangen er zeker niet in de laatste plaats vanaf, hoe de reclame bij de consument inslaat. De noodzakelijk heid, de verbruiker met korte slag zinnen, die hij gemakkelijk kan onthouden, toe te spreken, tenein de hem tot aankoop van het artikel over te halen, maar vooral de con currentie tussen de verschillende produkten in dezelfde branche, de den in de 20e eeuw een nieuw be roep ontstaan: de reclamevakman. Een beroep, dat vroeger niet be stond, maar dat thans in gesprek ken steeds meer opduikt, hoewel achter het begrip alle mogelijke voorstellingen schuilgaan. Onder de meest verschillende aanduidingen en schuilnamen wor den zij gevraagd en de takken van een reclamevakman behoren zon der twijfel mede tot de meest inte- ressantse in de moderne industrie- ële maatschappij. De aanduidingen komen oorspronkelijk uit het Ame rikaans; zo bestaat er onder andere een lay-outman en een visualist. De reclame is thans reeds in een stadium gekomen, dat beheersing van alle takken ervan niet meer mogelijk is. Ook hier vindt men dus specialisten. Te beginnen bij de opmaak van een advertentie in de krant tot aan het marktonder zoek en de marktanalyse gaat het werkterrein van een modern re clamebureau, waar iedere fabrikant advies kan krijgen over de juiste inschakeling van zijn reclamemid- delen. Het r.k. kerkbestuur van de St Victorparochie hield dinsdagavond j.l. in het r.k. verenigingsgebouw een belangrijke vergadering waar bij ook tal van parochianen aan wezig waren. Er werd gesproken over de kerkfinancien. De pastorie verkeert in zo’n dergelijke staat dat er nodig moet worden gerestau reerd, terwijl ook het kerkgebouw hier en daar moet worden opge knapt. Er werden verschillende plannen besproken om de nodige geldmiddelen voor deze restauratie bijeen te brengen, doch een defi nitief plan is er nog niet ontwor pen. Zo gaat in duizenden gezinnen Het elke week maar weer toesjoer: Een haardroogset met zeven kammen Krijgt Mama van de kolenboer; Pa wacht met zorg het komend voorjaar; Ma krijgt een loper in haar gang Bij veertien bussen verf met kwasten En tachtig rollen duur behang JAAP MIJDERWIJK. bij aankoop van één gulden gelijk aan 10 procent korting in BOULEVARD (Zuidkade) Telef. 2345 EIKENLAAN (Sniep) Telefoon 2401 IEPLAAN (Sniep) Telef. 2401 b.g.g. 2184 r nu heeft gedaan. Trou wens, ir Doyer heeft zo langzamer hand zó veel beledigends over mijn persoon gezegd, dat ik hém binnen kort zelf een proces ga aandoen, we gens belediging. ir Doyer rijdt al mijn klanten en bedreigt hen, dat zij met de justitie in aanraking komen, als zij aun corrector niet snel wegdoen. Ik begrijp best dat ik een concurrent van ir Doyer ben, die immers een apparaat heeft ontwikkeld voor het snel draineren van land. Mijn correc tor is nog altijd goedkoper dan een De kleuterscholen zijn in Waddinx veen alleen in noodgebouwen geves tigd. Voor de Ned. Herv. kleuter school is de eerste steen nu gelegd. De andere zes kleuterscholen hebben evenzeer behoefte aan behoorlijke be De heer J. Moerings van de Bloe- mendaalseweg in Waddinxveen gaat de gemeente, waar hij twintig jaar lang in dienst is geweest, met ingang van vandaag verlaten. In verband hiermede vond in het ge meentehuis een huldiging plaats, waarbij uiteraard de heer Moerings zelf, ook zijn echtgenote en kin deren aanwezig waren. Burgemeester C. A. van der Hooft sprak als eerste het schei dende personeelslid toe. Hij me moreerde o.m. hoe de heer Mee tings in 1942 bij de gemeente in dienst kwam als tijdelijke kracht voor het verrichten van bagger- werkzaamheden. Al spoedig werd het echter een vaste aanstelling. Gedurende deze jaren heeft de heer Moerings steeds met ijver ge werkt. De laatste tijd vervulde hij de functie van hulpbadmeester in het gemeentelijk zwembad aan de Kanaaldijk. De heer Van der Hooft was de heer Moerings bijzonder dankbaar voor het feit, dat hij ook na het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd nog geruime tijd bij de gemeente in dienst bleef. De wethouder van openbare wer ken, ir. J. P. H. Venema richtte in het bijzonder woorden van dank tot mevrouw Moerings die voor haar man in die jaren een grote steun is geweest. Hij bood namens het gemeentebestuur een bak met planten aan. De directeur van openbare wer ken en bedrijven, de heer A. C. Kraneveld die hierna aan het woord kwam haalde enkele oude herinneringen op, terwijl de directe chef van de heer Moerings de heer J. KoBus de wens uitsprak dat zijn collega van een gelukkige levens avond zou mogen genieten. Tenslotte overhandigde de heer De Jong de heer Moerings sigaret ten, terwijl de heer Kraneveld na mens het gehele gemeentepersoneel een televisietafel aanbood. De heer Moerings zelf sprak aan het einde van de bijeenkomst een bijzonder humoristisch dankwoord. huizing. Bovendien zullen er in de na bije toekomst een aantal geheel nieu- beurs; blauwe sjaal; geel breiwerk; kinderregenjasje. Verloren: wit kinderschoentje; regen jas; paar wanten; bruine poirtemon- naie met inhoud; witte bakkersjas; zwarte fiets; blauwe sjaal; wieldop met ring. (Red.: Hoe men ook over de aktivi- teiten van de heer J. Bron denkt,, vast staat dat hij nog geen experi ment heeft gedaan, waarmee bewe zen is, dat zijn beweringen onzin zijn Het wordt zo langzamerhand wel tijd, dat èn de heer Bron èn de heer Doyer eens bij elkaar gaan zitten en overwegen, hoe zij een proef kun nen doen, op een manier waar bei den het mee eens zijn en die ant woord geeft op een heleboel vragen.) hetzij hun kinderen vóór zij de leeftijd van één jaar hebben be reikt te laten, inenten tegen pok ken; hetzij etmaalgemiddelde, zoals is waargenomen. uit voorlo] op te maken, voor Bilt op 14,6° C is geko- afgaande slechte zomers men tegen normaal 16,4° is de regenval. Juni bleef C. een bijzonder droge Dan drinken we een kopje koffie En ga jij naar de groenteman, Daar spaar ik voor een autopedje Voor Kareltje en later Jan: Dan kun je vóór de middag sluiting Nog nèt naar bakker Geurt van Beek, Mijn vier en twintig kop en schotels, Die wachten daar nou al een week. De vuilnisophaaldiensten in de grote steden hebben nog altijd te kampen met grote problemen. Een van de allergrootste problemen is wel het vervoeren van grote afval- stukken zoals, matrassen, kachel pijpen, oude meubels, enz. Duitse technici hebben vuilniswagen ontwikkeld, dit grote probleem niet Zaterdagmorgen is de Waddinx- veense brandweer gealarmeerd voor een begin van brand in de woning van de heer P. Hogendoorn aan de Zuidkade. Het bleek, dat een schoor steenbrand was uitgebroken. De brandweerlieden slaagden erin het begin van de brand in de kiem te zonder gebruik te maken Donderdag 1 november. Jaarverga dering Partij van de Arbeid in Restaurant Royal, n.m. 8 uur. Donderdag 8 november. Demon stratie fa Buysman in lunchroom van de Water, n.m. 8 uur. Donderdag 8 november. Contact- avond WSE in R.K. Verenigings gebouw. 8 en 9 november. Zendingsbazar in Herv. Wijkgebouw, door MV. Sola Fide en J.M.V. ’t Mosterd zaadje. Dinsdag 13 november. Ledenverga dering met film Hengelsportver- eniging in Veren, gebouw, Sta tionsstraat. Dinsdag 13 november. Film-propa- ganda-avond afd. A.C.W.V. in het veren, gebouw, Stationsstraat. Woensdag 14 november. Lezing met dia’s en films. Dieren zien zoals ze zijn in Herv. Wijkge bouw, n.m. 8 uur. Vrijdag 16 november. Filmavond Nivon in Veren, gebouw, Sta tionsstraat. Dinsdag 20 november. Verkoopmid- dag Bejaarden-societeit. Woensdag 21 november. Lezing en film Chr. Vrouwenbond in Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan. Vrijdag 23 november. Ouderavond Theo Thijssenschool in vereni gingsgebouw, Stationsstraat., nm. 8 uur. Donderdag 29 november. Dr. G. v. d. Gruiter uit Zegveld, lezing over „Verloving en Huwelijk” in Herv. Wijkgebouw. Maandagmiddag is de 46-jarige smid L. Verhoeff te Waddinxveen met zijn arm in een spitmachine terecht ge komen. De machine, die door hem op een Boskoopse kwekerij in bedrijf zou worden gesteld, was reeds op gang gebracht, toen de heer Verhoeff met zijn arm in de machine terecht kwam. Ernstig bloedend wist men hem te bevrijden. Na het verlenen van de eerste hulp werd hij overge bracht naar het Iterson-ziekenhuis te Gouda. Nadat 17 hechtingen waren aangebracht kon het slachtoffer naar zijn woning worden overgebracht. draineringssysteem en dus voelt Do yer zich bedreigd. Maar zoals hij het speelt, is het wel zeer onsportief. Ik ben nog steeds bereid, om voor een uit meerdere personen bestaande commissie proeven te nemen met mijn corrector en ik ben er van over tuigd, dat die proeven slagen. Maar evenals in Wiewerd geeft men mij niet eens de kans, te tonen wat mijn correctors presteren. Van ir Do yer heb ik niets meer vernomen. „Het ging hem te lang duren, zei deze, toen ik hem opbelde. Van de Wageningse studenten, die leden van corps en enkele profs zouden bijeen brengen, om de proeven te contro leren, heb ik niets meer vernomen. Hoe kan men om mij lachen, als men mij de kans niet geeft, te bewijzen wat ik kan? Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus Nam. 6.30 uur: ds. Jöh. Verwelius Woensdag 7 november, Dankdag V.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus Nam. 7.30 uur: ds. Joh. Verwelius Hervormd Wijkgebouw, Esdoornl. V.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius Nam. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus N.H. Kring „Wet en Evangelie”. V.m. 9.30 uur: ds. E. H. Kalkman Oogstdienst Nam. 7.00 uur: ds. E. H. Kalkman Gereformeerde Kerk. V.m. 10.00 uur: ds. J. Snoey Nam. 5.00 uur: ds. J. Snoey Woensdag 7 november, Dankstond Nam. 7.30 uur: ds. J. Snoey Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5.00 uur ds. A. P. Verloop Woensdag a.s., nam. 7.00 uur nu een waarbij meer ter sprake kan komen. Deze nieuwe vuil niswagen beschikt namelijk over een ingebouwde vernietigingsin^tallatie, die er voor zorgt dat grote voorwer pen van hout, blik en andere harde materialen worden fijngemalen. In de volksmond heeft deze wagen in middels al de naam „haai op wielen” verworven, omdat niets voor zijn tan den, die van een bijzonder soort staal zijn vervaardigd, veilig is. Doordat alle vuilnis als het wordt verpulverd, kan er meer vuilnis dan voorheen in één keer worden opgehaald. Jammer dat wij in Waddinxveen al voorzien zijn De medische zondagsdienst wordt waargenomen door dokter C. A. de Geus, Prinses Beatrixlaan, tel. 2676. van openbare kennis, dat aan ;eooren in de periode van en met 31 december u >rdt gegeven tot kosteloze inenting tegen pokken op WOENSDAG -- in het Groene Kruisgebouw, Stations straat 12 van 14.45 tot 15 uur. Bij de inenting dient het oranje in- entings boekje aan de arts te worden overgelegd. Het door deze af te ge ven bewijs van inenting moet ter ge- meente-secretarié worden ingeleverd. Ingevolge de bepalingen van Inen- tingswet 1939 zijn de ouders of ver zorgers verplicht: a ds. A. P. Verloop Remonstrantse Kerk. Geen, dienst KERKDIENSTEN R.K. KERK Parochie St. Victor, Zuidkade Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2425 Zaterdag biechtgelegenheid 5-8 uur. Missen’s zondags 7 uur de vroeg mis 8.30 uur de Hoogmis11 uur de late Mis’s avonds 7 uur Lof Door de week ’s morgens 7 en 8 uur Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag het laagst is gebleven, peratuur. Juni was s zomerse dte tzonnigpte normaal 19. maar juli en zomer- De ernstige kolendampvergiftiging, waardoor onlangs een aantal school kinderen van de school aan de Kerk weg een paar dagen ziek zijn ge weest, heeft weer eens een schril licht geworpen op het grote tekort aan scholen in Waddinxveen. Het is dan ook geen toeval, dat juist nu door B. en W. van onze gemeente een onderwijsnota is gepubliceerd, waarin de dringende behoefte aan on derwijsruimten naar voren wordt ge bracht, en mdt koele berekeningen wordt gemotiveerd. De oorzaak van dit scholentekort is duidelijk: Waddinxveen groeit nu eenmaal snel, sneller dan de meeste gemeenten. En de jonge gezinnen hebben al gauw leerplichtige kinde ren, die over het algemeen een ver re tekort schietende onderwijs acco- modatie aantreffen. De tendens van de nota is duidelijk: Waddinxveen moet op korte termijn in de gelegenheid worden gesteld, een aantal voorzieningen te treffen, zoals uitbreiding van de chr. Ulo, bouw van een nieuwe chr. lagere tweede gebouw voor de Herv. Eben Haezerschool, uitbreiding en verbe tering van de Réhobotnschool, een nieuwe openbare lagere school in Putte Noord, een nieuwe R.K. lagere school in Groenswaard. w. v. Molenaar, oud cijfers is Het enig gunstige verge- van ons land meer dan De leken met’n aantal voor- 300 mm regen in de zomermaanden gemeten. J. L. Plate en Naast de enkele honderden Royal- Holland coaches in de bekende L-V uitvoering, die Verheul in de pen jaren aan de N.S. en 1 terondememingen heeft geleverd, ontving deze onderneming onlangs weer een opdracht van de N.V. Nederlandse Spoorwem bouw van totaal 76 lij bussen. Deze zijn bestemd voor de L.T.M. te Heerlen (8 stuks), voor de V.A.D. te Ermelo (31 stuks), voor de Citosa te W addinxveen (8 stuks), voor de DABO/EDS te Meppel (13 stuks), voor de WSM te Loosduinen (2 stuks), voor de Zuid-Ooster in Gennep (5 stuks), voor de GADO in Hoogezand (4 stuks) en voor de NTM in Heeren- veen (5 stuks), aldus „De Karos”. Inmiddels zijn de eerste 4 wagens uit deze serie overgedragen aan de N.V. LTM. De LTM-serie is in tegen stelling met de andere wagens uitge voerd met een Leyland type 0-680 motor. De levering moet in het voorjaar van 1963 zijn voltooid. De uitvoering van de carrosserieën is, afgezien van de specifieke wensen der onderne mingen, vrijwel gelijk. Onder meer heeft N.S. voor de gehele serie haar keuze laten vallen op de Verheul-anti-reflex voorruit bij toepassing van TL-buizen als inte- rieur-verlichting. Ook in deze serie heeft de N.S. de TL-buizen doen plaaten in één lijn in het midden van net plafond. Veelvuldig is in het interieur gebruik gemaakt van roest vrij staal. Alle ramen, behalve die naast de bestuuder, zijn vast, aangezien het gehele ventilatiesysteem in het dak is opgenomen. Als bedrijfsdeuren zijn wederom paralleldeuren toe gepast. waaraan goede stand ifi. B. Scholten en Zondag a.s. zal de Geref. Kerk weer in eigen keirkgebouw de diensten weer houden, na een vernieuwing van het interieur en het betegelen van het kerkplein. Voor deze gele genheid zal het kerkkoor voor de aanvang van de dienst om 10 uur, enkele liederen ten gehore brengen. een verklaring over te leg gen, welke de reden inhoudt waarom deze inenting achterwege wordt gelaten. Deze verklaring moet worden gesteld op een for mulier, dat kosteloos ter gemeen te-secretarie verkrijgbaar is. Bij het niet-voldoen aan deze ver plichting kan een strafvervolging worden ingesteld. Waddinxveen, 31 oktober 1962. De burgemeester voomoemd, C. A. van der Hooft. Ondertrouwd: B. Boeve en G. R. Hogprvorst; C. J. Gerritsen en E. J. L. Janssen; R. T. Oost en N. Alblas. Geboren: Freddy, z. v. C. A. van den Berg en P. van Meenen; Arie, z. v. I. de Mik en A. Kuipers; Albertus Johannes, z. v. man en H. C. van Engelen; Neeltje Martijntje Sylvia, d. Burggaaf en J. Berghoef; Petra Jeannette, d. v. T J. van Reek; Maarten Cornells, z. v. M. C. Augustinus. Gehuwd: G. J. Geluk en P. van Ede; W. F. van der Vaart en G. J. de Bruin; T. Bakker en G. Tiele. Overleden: B. C. de Jong, 74 jaar; A. Koster, oud 63 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: zwarte vulpen; zilveren De zomer, die meteo- Gaan wij nu de statis- maand, juli en augustus rologisch over de maan- tieken na, dan zien wij al.s gevolg van buien den juni, juli en augustus dat de afgelopen zomer alleen plaa,tsehjk (voor wordt berekend, is voor over een periode van al Zuid-Holland) te nat. 1962 nat en somber ge- 200 jaar de vijfde plaats Het klinkt misschien weestop de ranglijst van koud- vreemd, maar op de Dit zal voor niemand ste zomers heeft weten meeste plaatsen is de af- iets „nieuws” zijn. Wel te bezetten. In deze gelopen zomer met 150 interessant is dat het aan- eteuw bleven alleen de —180 mm regen wel 30 tal z.g. zomerse dagen zomer van 1907 en 1956 tot 60 mm droger dan (wanner dan 25° C) in iets kouder. normaal gebleven. Zee- De afwijking zat deze land bleef de droogste met de zomer van 1956 zomer vooral bij de tem- prbvincie (135 mm); J nog Zuid-Holland werd de namelijk drie zomerse dte teonnigpte maand, natste met aan de kop dagen tegen normaal 19. maar juli en augustus Rotterdam Alle drie de zomer- bileven veel te somber, 235 maanden bleven kouder zodat er een tekort van dte a dan normaal zodat het ongeveer 100 uren zon zomers (1960 onpartijdige Doyer wordt op het land van boer van Erk nl. al lange tijd onderbema- deze ingeni- van het gewas Het meningsverschil tussen de oud-Waddinxvener Johannes Bron, wichelroedeloper, „naturopaat” en uitvinder van het aardstralenkastje, ook wel Bron-corréctor genaamd en ir. C. Doyer uit Assen heeft zijn hoogtepunt bereikt. De heer Doyer wil een proces tegen de heer Bron danspannen, wegens oplichting. De heer Doyer stelt, dat hij Johannes Bron verschillende malen zeer interessante voorstellen heeft gedaan, om te bewijzen wat hij beweert. Zelfs een aanbod van 100.000 om een accu in één nacht te laten leeglopen, indien deze op een aardstraal gezet werd, heeft Bron niet geaccepteerd, aldus ir. Doyer die daarmee tot de conclusie komt, dat Johannes Bron een zwendelaar is, die gebruik maakt van de goedgelovigheid der mensen. Inmiddels hebben wij ook de reactie van de heer Bron zelf vernomen. De ze blijft bij zijn standpunt, dat 'hij eerst de proef met het drassige wei land wil afmaken. Daartoe wil hij de corrector, die het land van de nog immer enthousiaste boer E. H. van Erk in Berkewoude staat, uit schakelen. In deze regentijd zal het land dan al spoedig drassig worden, aldus de heer Bron, die daarna de corrector weer wil inschakelen, met goede hoop op resultaat. „Pas als deze proef klaar is, zal ik de accuproef nemen’, aldus de heer Bron. Ir Doyer voelt voor deze gang van zaken echter niets. Deze uitdage wenst een stuk weiland door Johan nes Bron drooggemaakt te zien, dat door een onpartijdige commissie wordt aangewezen. Volgens de heer Erk nl. al lange tijd onderbema ling toegepast, eur de g:L toeschrijft. Gisteravond vertelde Bron ons tele fonisch nog het volgende: „Het kastje, dat door ir. Doyer tijdens een radio-reportage is opengemaakt, was van een Friese boer, die mij juist een brief geschreven had, waarin hij vertelde dat het kastje niet goed hielp. Deze boer had al zijn geld te rug kunnen krijgen, want hij had nog garantie op het apparaat. Deze garantie vervalt echter, zodra men zelf aan het apparaat gaat knoeien,

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 17