PHILIPS riBru BOEKENWEEK Wetlcag&ida I Van Vader op Zoon W Z DIAMANTNAALD S GAAT 10 MAAL f LANGER MEE OF KEUKEN NODIGEN Aftrekbaar Politie contra de bromnozems B. W. in ’t geweer tegen parkeer- excessen BURGERLIJKE STAND Jeanne Willemse St Victor parochie vierde feest Landbouwschuur in de as gelegd J. Buwalda verliet Rijkspolitie te Waddinxveen Jeugd ontvangt Sint 24 nov. Plattelandsvrouwen kwamen bijeen Pedicure MMI attractie tijdens kinderboekenweek fcincLtt- fe. Kranenburg adenruin WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 25 OKTOBER ’62. PAGINA 4 Kritiek Kees Kruimel is I! r W.Z.C. De Gouwe M V Verbreding Kerkweg kost bijna f 20.000 U slaagt zeker bij boekhandel VELDWIJK Spreekuur woningzoekenden Dienstbetrekking Eigen kind in loondienst Pro Juventute a Vrouwenbond Partij van de Arbeid Jelsma opende textielhuis Geslaagd Bejaardenmiddag Slotenschouw ieder wie zulks Vorige Advertentie PHILIPS 1 Speciaalzaak Passage 133 ^Telefoon 3003 Kees Kruimelkrant gratis verkrijgbaar. de burgemeester C. A. v. d. Hooft 1- 2 2- 1 2-3 fraaie koffer Op voet Voor inbouw De kosten van de verbreding van de Kerkweg, ter plaatse van de Gereformeerde kerk en de Juliana- school worden geschat op 19.250,-. B. en W. stellen de raad voor deze som beschikbaar te stellen. grond in de deze eigenaar guldens gedekt. 9.05 uur 9.20 uur (Algemene kennisgeving) C. VAN DER WAL en J. Elastieken kousen Speciaal-corsetten Breukbanden Ziekenfondsleverancier. Medisch-gediplomeerd Oranjelaan 30, tel. 3004 Algehele voetverzorging Steunzolen Telefoon 2238 AH» Philips grammofoons nu met diamantnaald I Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoekenden zal worden gehou den op maandag 29 oktober 1962 van 7 tot 8 uur nam. in het gebouw van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken (achter het ’’emeentehuis). en H. Zwa Zo luidt een wijziging van de algemene politieverordening, voor gesteld door B. en W. Vanavond zal de raad zich hierover uitspre ken. Deze verordening lijkt B. en W. noodzakelijk om parkeerexces- sen tegen te gaan. Burgemeester voornoemd, de secretaris, H. Jenné, GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. GevondenMuntbiljet, step. Verloren Wit kinderschoentje, re genjas, bruine portemonnaie met inh. geel kindervestje, twee rode tennis rackets. Philips sMctro-grsmmofoon, krachtige versterker, luid spreker In deksel f 175.- li. loader bogetonen-rege- l*ar f 155.- Nam. 7.00 uur Een andere vraag - overigens on verbrekelijk met de vorige ver bonden - is, of de zoon geacht wordt zijn arbeid in dienstbetrekking te verrichten. Immers, als deze vraag bevestigend moet worden beant woord, zal de vader zich genood zaakt zien om zich bezig te houden met inhouding van loonbelasting, premie a.o.w., sociale verzekerings- premiën etc., inclusief de complete papierwinkel daaraan verbonden. Over deze materie zijn reeds vele woorden gesproken en vele regels geschreven. Er bestaat n.l. in het belastingrecht geenszins overeen stemming over de terzake doende kwesties. De diverse Gerechtshoven in ons land, die van elkaar afwij kende oplossingen aan de hand deden, maken de toestand nog maar onbevredigender. Uit de thans geldende mening kan het volgende worden gedistilleerd: Indien het plaatselijk gebruik meebrengt, dat kinderen in het be drijf van hun ouders werkzaam zijn alleen op grond van de familie verhouding .(tegen vergoeding van kost, inwoning en zakgeld) kan geen dienstbetrekking worden aan genomen. Hieraan moet worden toegevoegd dat in de praktijk blijkt, dat deze verhouding beperkt blijft tot de agrarische sector, tot het landbouwbedrijf dus. De kinderen verrichten daar veelal arbeid uit sluitend uit hoofde van het ouder lijk gezag en zij blijven met hun ouders in gezinsverband leven. Bij de agararische bevolking geldt dit als een algemeen voorkomend ge bruik. „Thuis-bestwerken” noemt men dat. Philips platenspeler in f89.- f69.- f59.- Met betrekking tot het onder havige onderwerp heeft het Tweede kamerlid, de heer Kieft, aan het begin van dit jaar critiek geuit op het verschil dat bestaat tussen de landbouw en middenstand. Hij wees op het gevaar, dat op de verschil lende Inspecties der Belastingen een ongelijke behandeling van het probleem zou plaats vinden. De Minister van Financiën praat te echter maar wat in en uit, gaf geen concrete aanwijzing voor de belastingdienst en zo bleef alles bij het (bekritiseerde) oude. JAC. BOOY, belastingconsulent te Boskoop. GREIJDANUS hebben het genoegen, kennis te geven van hun voornemen om D.V. op 30 oktober a.s. om 14.00 uur te Waddinxveen in het huwelijk te treden. Kerkelijke bevestiging om 14.30 uur in de Geref. Kerk te Wad dinxveen door de Weleerwaar de Heer Ds. J. Snoey. Waddinxveen, oktober 1962. Receptie: 30 oktober a.s. van 18.30- 19.30 uur in het Geref. Verenigings gebouw, Stationsstraat 18, Wad dinxveen. „Het is verboden op wegen voertuigen te laten staan met het kennelijk doel deze te verhan delen of te huur aan te bieden, zulks voor zover die voertuigen deel uitmaken van de handels voorraad van hem, die een be roep of gewoonte maakt van het verhandelen of verhuren van voertuigen; met het kennelijk doel door mid del daarvan reklame te maken; terwijl daaraan andere dan ge ringe herstel- of onderhouds werkzaamheden worden verricht door of vanwege iemand die er zijn bedrijf of nevenbedrijf van maakt voertuigen te herstellen of te stallen. Bovendien is het verboden niet rijklare voertuigen gedurende langer dan drie dagen te laten staan.” We kunnen hem gerust stellen: aftrek mag plaats vinden. Uiter aard moet vaststaan dat de ver strekkingen zijn gedaan ter zake van de door de kinderen ten be hoeve van in het bedrijf verrichte arbeid. Met andere woorden: het moet zonder twijfel zijn, dat de beloning in het belang van het be drijf geschiedde. Van geval tot ge val zal moeten worden nagegaan, of de uitgaven en verstrekkingen tot de aftrekbare bedrijfskosten moeten worden gerekend. Het is duidelijk, dat men de belasting dienst niet een gefingeerde situatie mag voorzetten. De feiten beslissen. Indien aan bovenstaande voor waarden wordt voldaan, mag van de winst worden afgetrokken: de geldswaarde van de verstrekte kost en inwoning, de uitgegeven bedra gen voor kleding, het betaalde zak geld en de gegeven spaarcenten. Let er op, dat de in totaal ver strekte beloning ook evenredig moet zijn aan de gepresteerde ar beid. Deze mag niet hoger zijn dan de gedane werkzaamheden wetti gen. Vooral de leeftijd van het kind speelt hierbij een belangrijke rol. Het afgelopen weekeinde waren de Waddinxveense nozems bijzonder ac tief. Onafgebroken reden zij zaterdag en zondagavond met hun luidknette- rende bromfietsen hun rondjes door het dorp. De Waddinxveense politie gaat zeer streng tegen deze knapen-optre den. Er worden zonder pardon bon netjes geschreven voor de geringste verkeersovertreding. Of deze toestand onbeperkt kan voortduren? Neen, want als het in het bedrijf meewerkende kind later een zelfstandige positie gaat inne men door het stellen van bepaalde looneisen of andere arbeidsvoor waarden, dan zal wel degelijk een dienstbetrekking worden aange nomen. Voor het ambacht en de midden stand zal in het algemeen wel een dienstbetrekking, voortvloeiende uit een stilzwijgende arbeidsover eenkomst, moeten worden aange nomen. hoogde de aantrekkelijkheid. Wij wensen de firma veel succes toe met deze verbouwing. De bekende Oranje-kalender 1963 is verschenen uitgevoerd in prachtige kleurendruk. Deze kalender is te be stellen of verkrijgbaar bij Mevr. C. A. van der Hooft, Sniep- weg 1 Mevr. B. van Dodewaard, J. Dor- rekenskade 20 De heer A. Neven, Acaciastraat 29 Boekhandel Veldwijk, Oranjelaan Vrijdag 26 oktober. Propaganda Feestavond R.K. Blindenbond St. Odilia in R.K. veren, gebouw. Dinsdag 30 oktober. Bejaardenmid dag in Herv. Wijkgebouw. Donderdag 8 november. Contact- Philips automatischs spslar op vost. 45- tosren plateowissslaar. f 129.- 14. voor inbouw lOi- Ook dit jaar zal de goede Sint Waddinxveen niet vergeten op zijn tocht door het land. Zaterdag 24 november zal de bisschop op groot scheepse wijze binnengehaald wor den, wanneer hij per boot arriveert aan de afscheepsplaats aan de Nes se. Voor het eerst zal dit jaar de ontvangst niet door de ouderen, maar geheel door de jeugd worden geregeld. Er wordt een kinderco mité samengesteld, dat deze heuge lijke gebeurtenis zal organiseren. Na afmering zal de Sint en zijn gevolg een rijtoer maken door Waddinxveen en op het Stations plein zal het gezelschap officieel worden begroet door de burgemees ter. De intocht in de gemeente wordt o.a. opgeluisterd door de Bredase Drumboys bestaande uit 60 jongens door honderd leden van het Jeugd- muziekkorps uit Klaaswaal, door padvinders en door de Waddinx- yeense ponyclub van de Gouwe Ruiters. De winkelweek ter ere van dit hoge bezoek wordt gehouden van vrijdag 23 november tot en met 5 december, aldus besloten de mid denstanders die maandgavond ter vergadering bijeen kwamen in Royal. 9 De firma P. Rehorst, alhier heeft van B. en W. van Zoetermeer op dracht gekregen voor de bouw van 38 bejaardenwoningen in die gemeen te voor het bedrag van f 402.632,— I GeborenAnnette Gerarda, Groenevelt en Aart Pieter Martin, Vaart en G. A. Spronk; Annalieze, dv L. Honkoop nenburg; Desirée Corneille, dv J. J. Voerman en M. H. Poort. Ondertrouwdgeen. GehuwdGeen OverledenH. W. Scniidt, oud 61 j. K. van der Gaarden, oud 61 jaar. bouwde textielzaak straat. Deze winkel heeft een gedaantever •gaan en wel op zoda- de zaak onherkenbaar Van een betrekkelijk wisseling onder; nige wijze dat is veranderd. sombere winkel, heeft de heer Jelsma kans gezien het geheel, mede door de open etalages, een fleurig en een nieuw aanzien te geven. Bovendien kan er keus gemaakt worden uit een grote collectie goederen. Een groot aantal bloemstukken ver Programma dinsdag 30 oktober 8.10 uur 8.35 uur De medische zondagsdienst wordt waargenomen door dr. P. van der Linde, Kerkweg 214, telefoon 2250. Van 27 oktober tot en met 3 no vember wordt de kinderboekenweek gehouden. De boekverkopers beste den dan extra aandacht aan het kin derboek en om het publiek te laten zien wat er voor de kinderen zoal te lezen valt is dezer dagen de „Keesje Kruimel Krant” uitgekomen. Het is een bijzonder mooie gids ge worden, zeer verzorgd uitgevoerd met mooie kleurendruk en het bevat veel lezenswaardigs zowel voor het kind als de ouders. Behalve uitgebreid nieuws over de vele en goede kinderboeken die er tegenwoordig op de markt verschij nen bevat de krant korte verhalen, gedichtjes, puzzles en een heuse kook en naairubriek voor de héle jonge dametjes. De naam Keesje Kruimel is afkom stig van een boekje, dat geschreven is door de 10-jarige Hans Dijkhuis. Dit boekje, waarin de wonderlijke avonturen van dit kleine Keesje op ’n bezemsteel staan ongetekend, wordt tijdens de boekenweek cadeau ge- gedaan bij aankoop voor tenminste f 3,50 aan kinderboeken. In ’t r.k. verenigingsgebouw werd vorige week donderdagavond een feestavond gegeven voor de parochi anen van St. Victor. Voor deze bij eenkomst bestond grote belangstel ling. De secretaris van de Raad van Overleg, de heer F. van der Klauw, sprak een welkomstwoord tot de aan wezigen, waarna het cabaretgezel schap „Hand in hand” uit Haastrecht onder leiding van pater Raymundus de Groot, voor de katholieke gemeen schap in Waddinxveen geen onbeken de, een non-stop-revue op de plan ken zette. Er heerste een prima stem ming, welke nog werd verhoogd door het bal aan het eind van de avond. De bijeenkomst werd gesloten door pastoor B. A. Emmelkamp. Op de dinsdag gehouden jaarver gadering van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid afdeling Wad dinxveen, heeft mevrouw Pille, die sinds de oprichting voorzitster was, deze functie overgedragen aan me vrouw de Bruin-van der Boom, die met algemene stemmen werd geko zen. De scheidende voorzitster werd door mevrouw van ’t Slot-Kwaak toe gesproken en met bloemen gehuldigd Het bestuur werd verder gecomple teerd door mevrouw Jenner-Kirpen- steijn, secretaresse, Eikenlaan 120, mevrouw van ’t Slot-Kwaak, penning meestéresse, mevrouw de Graaf - de Jonge, mevrouw Oudendijk - Pille. Uit het jaarverslag van de secreta resse bleek dat de groep wat leden tal 'betreft vrij sterk is gestegen en nu 122 leden bedraagt. Advertentie De heer en mevrouw Plate- Augustinus geven met vreugde kennis van de geboorte van hun zoon MAARTEN CORNELIS Waddinxveen, 24 oktober 1962. Pr. Margrietstraat 7 Tijdelijk van Iterson ziekenhuis, Gouda. Bij de eerste stap rond de opvolging in het bedrijf van de vader door de zoon rijst reeds een fiscale vraag. Zoonlief voelt er wel wat voor om in het door zijn vader gedreven bedrijf de helpende hand te bieden, want aan de horizon wenkt het grote perspectief: ’n eigen zaak. Zo vader, zo zoon. De beloning van vader’s zijde vangt op bescheiden wijze aan: vrije kost en inwoning, vrije kleding, wat zakgeld en daarboven soms een jaarlijks wisselende som in geld, al of niet tegoed geschreven bij een bankinstelling. Vader vraagt nu: ,Mag ik dat alles aftrekken voor de belasting Het uiteindelijk belang van de vraag of al dan niet sprake is van een dienstbetrekking, is gelegen in de premie-heffing A.O.W. By niet dienstbetrekking vindt geen inhou ding plaats en blijft de premie bij wege van aanslag bij een inkomen beneden 500,per jaar in de ongehuwdengroep geheel achter wege; zij geschiedt slechts gedeel telijk voor de volgende 1.000, inkomen. Vorige week donderdagmiddag heropende de heer Jelsma zijn ver bouwde textielzaak aan de Dorps- I dv W. M. A. Hofsteenge; zv W. van der Diamant is het hardste materiaal ter wereld en behoudt daardoor jarenlang zijn gave vorm. Daarom gaan Philips diamantnaalden zo lang mee. Kies een Philips grammofoon, want alle Philips grammofoons hebben nu de veilige platensparende diamantnaald. Wij tonen u graag de vele fraaie modellen. avond WSE in R.K. Verenigings gebouw. 8 en 9 november. Zendingsbazar in Herv. Wijkgebouw, door M.V. Sola Fide en J.M.V. ’t Mosterd zaadje. Dinsdag 13 november. Ledenverga dering met film Hengelsportver- eniging in Veren, gebouw, Sta tionsstraat. Dinsdag 13 november. Film-propa- ganda-avond afd. A.C.W.V. in het veren, gebouw, Stationsstraat. Vrijdag 16 november. Filmavond Nivon in Veren, gebouw, Sta tionsstraat. Donderdag 29 november. Dr. G. v. d. Gruiter uit Zegveld, lezing over „Verloving en Huwelijk” in Herv. Wijkgebouw. Maandag 10 december. Feestavond Landarbeidersbond in C.N.V.- gebouw, Dorpsstraat. N.H. Kring „Wet en Evangelie”. V.m. 9.30 uur ds. H. Huting, Rotterdam ds. M. J. C. Visser Rotterdam Geref. Kerk (in Ned. Herv. Kerk) V.m. 8.30 en nam. 4.30 uur Kand. G. Halsema uit Kampen Remonstrantse Kerk. V.m. 10.00 uur ds. J. G. Paardekoper Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5.00 uur ds. A. P. Verloop Woensdag a.s., nam. 7.00 uur ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Parochie St. Victor, Zuidkade Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2425 Zaterdag biechtgelegenheid 5-8 uur. Missen's zondags 7 uur de vroeg mis 8.30 uur de Hoogmis11 uur de late Mis 's avonds 7 uur Lof Door de week ’s morgens 7 en 8 uur Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie Onze plaatsgenote, mej. Tineke Sa- ton slaagde te Leiden voor het exa men apothekers-assistente. De Waddinxveense brandweer moest dinsdagavond omstreeks 7.45 uur uitrukken voor een brand bij de landbouwer D. Vernooijen aan de 2e Dwarsweg waar een grote schuur in lichte laaie stond. De brand was ont staan toen de oudste zoon in de schuur zijn motor aantrapte en er daarbij een vlam uit de uitlaatpijp schoot. Het vuur greep snel om zich heen en werd door de brandweer met 4 stralen aangepakt. De schuur brand de geheel af. Gelukkig stond er geen wind, waardoor de woning en de hooiberg konden worden behouden. In de schuur bevonden zich 2 mo torfietsen, 1 brommer, 7 rijwielen, 1 ploeg, 1 eg, 1 maaimachine alsme de een partij aardappelen die geheel in de vlammen opgingen. De schade loopt in de duizenden guldens en wordt door de verzekering Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 10.00 uur ds. Joh. Verwelius Nam. 6.30 uur ds. Joh. Verwelius Hervormd Wijkgebouw, Esdoornl. V.m. 9.30 uur geen dienst. Nam. 7.00 uur ds. L. Vroegindewey, Delft a.s. zal in het Dezer dagen heeft de wachtmees ter 1ste klasse J. Buwalda de groep rijkspolitie te Waddinxveen voorgoed verlaten. Sinds 1 augustus diende hij reeds de groep Rijkspolitie te Lisse, doch hij bewoonde nog steeds de wo ning boven het politiebureau aan de Kerkweg. De veertig-jarige wachtmeester is een bekend figuur in Waddinxveen geworden, want vanaf 1945 vervulde hij al deze post in onze gemeente. Uitslagen OZV - Gouwe (rkeisjes Donk 3 - Gouwe 4 OZV I - Gouwe 2 De eerste wedstrijden zijn weer ge speeld en hierbij heeft Heren 2 wel een bijzondere prestatie geleverd, door van Oudewater I te winnen. Ook de meisjes hebben de volle winst binnen gehaald, alleen Heren 4 kon niet tot winst komen maar daar ho pen we de volgende keer maar op. a.s. Gouwe - GZC (meisjes) Gouwe I - Donk 11 (dames) Gouwe 3 - GZC 4 Gouwe 1 - BZC 1 Dinsdag 30 oktober Herv. Wijkgebouw weer een bejaai den middag gehouden worden. Aanvang 2.30 uur. OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter algemene kennis, dat op 12 november a.s. schouw zal worden gedreven over sloten, straten, wegen, paden, als be doeld in de algemene politieverorde ning dezer gemeente. Iedere eigenaar van bebouwde kom en, zo is, een bij de wet erkende gemeen schap, zedelijk lichaam, vennoot schap van koophandel, coöperatieve vereniging of daarmede gelijlcstaande gemeenschap, iedere bestuurder of commissaris daarvan is verplicht te onderhouden de sloten, welke vóór, tussen, naast of achter bij zijn perce len zijn gelegen. Mitsdien zorge een aangaat, dat de sloten steeds goed rein van ruigte of kroos gezuiverd en de kanten behoorlijk opgewerkt of geschoeid zijn alsmede, dat de sloten op diepte en wijdte worden gehou den De sloten behoren te allen tijde te hebben een wijdte van 2 m en een diepte van 1 m. beneden het zomer- peil van de polder waarin zij gelegen zijn. Het niet nakomen van deze ver plichtingen wordt overeenkomstig de Bepalingen der algemene politiever ordening gestraft. Waddinxveen, 19 oktober 1962. en wethouders De leden van de Ned. Bond van Plattelandsvouwen kwamen vorige week donderdag in lunchroom van de Water bijeen om te luisteren naar mevrouw Brinkerink-Hibma uitOost- voorne, die sprak over het onderwerp „De moed om opnieuw te beginnen” Spreekster haalde tal van voorbeel den aan uit het dagelijkse leven. El ke dag bijna is er moed nodig om iets opnieuw te gaan doen. Wij moe ten echter niet van anderen die moed verwachten, die wij misschien zelf be zitten. Moed moet altijd worden ge zien als een gave van God en mag nooit van een ander worden geëist, aldus spreekster. Na de pauze las mevrouw Brin kerink-Hibma enkele fragmenten voor uit het boek „Versprongen ster” Tijdens een bestuursvergadering van de vereniging werd besloten om mevrouw Kroes tot presidente te be noemen in de vakature van mevrouw S. Ripping - van der Breggen. Me vrouw Kroes was voorheen penning- meesteresse. Haar taak is overgeno men door mevrouw Oudijk.

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 4