1 Saton BEHAAGLIJKE WARMTE voor moderne mensen ff ff SJAAK NOTEBOOM ASPRO w Waddinxveen nu in derde positie door zege op Groot Ammers Opleiding lol scheidsrechter Nu reeds een foto laten maken BTonchiletten WADDINXVEEN! SPORTNIEUW! Indus Horloges I ..WATDOEVWE UETMOEDEir* Be Fair sloot halve competitie af met goed gespeelde wedstrijd tegen Ornas W ad d i n x veen - <iir. lm in. 3-3 OLIEHANDEL „PIONIER" natuurlijk een oliehaard gestookt met FOTO Vijf min. voor tijd kwam WSE door Steenland naast NSV Ornas dwong na rust Be Fair tot overgave Boeiend duel tussen NSV en WSE (1-1 RCV scoorde eenmaal meer als B‘ambacht we: WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 8 NOVEMBER ’62 PAGINA 2 iW Dan heeft U straks zo’n cadeau. VOOR Hoestdrank in ♦ablwfvrmSSct Bescherm u tegen Rillerig? Onprettig? Vlug: w Aanvang nieuwe cursus SCHOON ZUINIG WARM PROGNOSE KOMEND WEEKEND fl Advertentie a Advertentie naar i HOOFDSTUK 16 - Nr. 32 (Wordt vervolgd.) Familieroman door Maart je Zeidenrijk de zaak met de buitenklok. Telefoon 2077 b.g.g. 3080 in chroom, doublé en goud De in eerste instantie afgelaste wedstrijd tussen NSV en WSE, voor de eerste klasse van de KNVB, af deling Gouda, is toch doorgegaan. Tegen de verwachting in, is het bo vendien nog een boeiende partij geworden ook, waarin de buit met de cijfers 1-1 werd gedeeld. 8 9 8 9 9 9 9 9 9 9 8 9 8 8 9 9 7 6 6 4 4 3 2 3 2 1 0 0 2 1 0 1 3 2 2 1 1 0 0 2 1 2 2 0 0 0 0 3 2 3 4 4 4 5 6 7 1 2 2 2 3 4 4 5 7 8 16 12 10 11 10 9 7 6 4 3 15 12 12 10 9 8 6 6 4 2 31—7 25—13 28—17 25— 16 28—21 23—27 26— 23 25—32 23—26 15—67 d 8 6 4 5 5 4 2 2 1 1 32—5 18—11 15— 10 20— 11 22—18 17—24 21— 24 20—21 16— 37 15—35 20—9 20-12 18—12 11— 10 10— 9 12— 9 12—14 17—16 6—22 11— 22 II OP Rij] ker een doe aut de als F me op stil brt zee vai vei ble gei tro do< dei of rei lie: do ve: Advertentie) Passage 143 Telefoon 2477 Griep nininiiiiiiiniiiiiuuiHiuiiiiHiniiniiiiiHiniiiiniiininiiiiuiitiiiiiiiinrrHiriiiiHiiiiim!iiiiiuiiHiiiiiiim«mntii!minmwsiiniiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiHiiiiniiinNiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiHnutiiitHiiinuiiitHiiiiiiiHMUiiimiiuiifiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiu 8 7 7 7 8 7 7 7 7 7 •a komen de baas. Qua techniek scho ten de Waddinxveners tekort en dat deed zich voelen in nog drie Haagse treffers^ In de tiende min. bracht linksbuiten Scheuengel uit een voorzet van Lagerweij de stand op 2-0. Midvoor Edelman nam in de 20ste minuut 3-0 voor zijn reke ning en Lagerweij scoorden daar na 4-0. Nadat kort hierna keeper Russcher op fraaie wijze een straf schop wegens hands had gekeerd, redde Den Hertog in de laatste fase van de strijd de eer: (4-1). 12 11 9 9 9 6 6 5 3 2 I Ze leunde tegen de tafelrand en keek hem met' schitterende ogen aan. „Hou maar op ik weet al wel, hoe je gaat beginnen Er was eens een lange rioleringsbaas en Hij schudde zijn hoofd. „Mis, je weet er niets van.” „Nou, kom dan maar op met jouw sprookje. Het zal wel wat moois zijn.” ,,Goed, maar als je me in de rede valt, pak ik je en leg ik je languit op de divan.” „Zal ik er alvast naar toe lopen „Kom maar liever bij me, dat vertelt gemakkelijker.” Ze kwam op de leuning van de stoel zitten en sloeg haar arm om zijn hals. Even drukte ze een kus op zijn lippen. „Nou, ik brand van nieuwsgierigheid, moeder de gans „Er was eens een lief, klein prinsesje, dat half slapende door het leven ging. Rondom haar was leven en bedrijvigheid, er bloeiden mooie bloemen en de vogels zongen blijde liederen, maar het prinsesje soesde en had er helemaal geen erg in.” „Wat een suffe griet „Stil nou. Op zekere dag kwam er een prins langs die zag dat prinsesje in haar droomtoestand. Hij vond haar erg knap en lief en wilde haar graag meenemen naar zijn paleis. Maar dan zou ze eerst uit die droom toestand geholpen moeten worden 1 1 1 2 2 3 2 4 4 5 Op het zeer gladde veld werd er in de eerste helft aantrekkelijk ge voetbald, met Waddinxveen iets meer in de aanval. In de tweede helft was Groot Ammers zeker 2/3 van de speeltijd de meerdere van Waddinxveen, maar met grote 1 Ri. ve op bij te< sir sn ge De zware regenval heeft zich, zoals verwacht op het programma van vorig weekend, behoorlijk doen gelden. Voor de zaterdag bleef dit uiteraard beperkt tot een aantal reserve-elftallen, maar ’s zon dags vielen op één na alle wedstrijden in het water. De tegenstand die Be Fair in Den Haag van Ornas ondervond bleek onoverkomelijk, want hoewel de Waddinxveners lang stand hielden, gingen zij met 4-1 ten onder, op de ranglijst betekende dit echter geen verschuiving. Waddinxveen zat. speelt op het ogenblik bijzonder sterk in de afdeling, want hoewel met klein verschil, heb ben de geel-zwarten zaterdag met succes de aanval van Groot-Am- mers, op de derde plaats afgeslagen; dit belooft dus nog een span nende strijd in de Goudse afdeling. RCV kwam ook weer eens tot succes door een krappe zege op Bergambacht; voorlopig hebben de Verheul-mannen zich hiermee in veiligheid gespeeld. WSE kwam als enigste zondagelftal tussen de lijnen tegen NSV - beide taems scoor den elk eenmaal in een alleszins goede wedstrijd. moeite kon de Waddinxveense achterhoede de vaak hachelijke si tuaties meester worden. Direct na de aftrap ontwikkelde zich een spannende strijd. In de elfde minuut tikte de Waddinx veense middenvoor Monster de bal laag voor, maar linksbuiten Den Haan kon er net niet bij, om de bal het beslissende tikje te geven. Na 17 inuten spelen had Wad dinxveen meer succes, toen links binnen Verhoeff de bal, uit een vrije schop op de rand van het strafschopgebied, laag langs doel man Maat schoot 1-0. Deze voorsprong behield Wad dinxveen echter niet lang. Vijf mi nuten later was het Groot Ammers middenvoor Den Hartog, die met een kopbal de stand in evenwicht bracht 1-1. In de 35ste minuut passeerde mid Dat het benutten van kansen nog steeds de belangrijkste factor is om een wedstrijd te winnen, demon streerde zich zaterdag nog eens duidelijk in de wedstrijd Ornas-Be Fair. Hiermede willen wij niet zeg gen dat de Hagenaars de overwin ning niet verdienen, of dat Be Fair kansen te over had om de zege te grijpen; dit zou geen getrouwe weergave zijn. Want hoewel Be Fair vooral vóór rust op een zeer goede wedstrijd terug kan zien, en door ’n ongeluks coal een 1-0 ach terstand opliep, speelde Ornas na rust dermate sterk dat de uitslag niet anders dan acceptabel kan zijn In het eerste kwartier deden de ploegen niets voor elkaar onder. Beide aanvalslinies toonden zich actief,, maar slaagden er niet in een aantrekkelijke combinatië met een treffer te bekronen. Na 20 min. werd keeper Lelieveld van NSV verslagen, maar spil Van Koert kon de bal met zijn hand uit het doel houden. De strafschop werd door Gerts echter niet benut, want hij schoot de bal tegen Lelieveld aan. Voor de rust moest doelman Plomp nog enkele keren handelend op treden, wat hij overigens voortref felijk deed. In de tweede helft ontketende W SE een offensief, maar tot twee maal toe redde Lelieveld fraai. Aan de andere zijde had NSV meer suc ces. Uit een vrije trap schoot Pie ter se het leder tegen Rinus Jacobi, waarna het onhoudbaar voor Plomp in het doel caramboleerde. 1-0. In de nog resterende tijd zette het Waddinxveense team alles op alles, maar Lelieveld liet zich niet ver rassen. Vijf minuten voor het einde kopte Steenland zijn ploeg echter toch nog naar een gelijkspel, 1-1. Rest ons nog te vermelden, dat in valler scheidsrechter Verkleij uit stekend heeft gefloten. Toch had het beter benutten van enkele goede kansen vóór rust de strijd een heel ander aanzien kun nen geven. Vooral in enthousiasme vas Be Fair in deze periode de Ha genaars volkomen de baas. Het to neel gaf daardoor steeds een lichte veldmeerderheid te zien, met veel doelrijpe situaties. Hofman en Den Hertog waren echter niet erg for tuinlijk in het plaatsen van hun treffers, waardoor doelman Vrees wijk telkens tijdig kon ingrijpen. De Ornas-aanvallen waren uiter aard ook niet ongevaarlijk, hoewel minder voorkomend, maar de Wad dinxveense defensie had de situa tie vooralsnog heel vakkundig in de hand. Vooral Kees Troost bleek een lastig struikelblok. De thee had met dubbel blanke stand genuttigd kunnen worden, als niet vier min. voor rust keeper Russcher wat al te ver uit zijn doel was gekomen en Buitelaar hierdoor gemakkelijk kon scooren: (0-1). Na rust was Ornas Be Fair vol- -Ze schudde zijn hoofd heen en weer en viel in: „En toen drukte die prins een zoen op de lippen van dat Op 20 en 27 november en 4-11 en 18 december a.s. zul len in de bovenzaal van Café Restaurant De Kroon, Klei weg te Gouda, aanvang 8 uur weer cursusavonden worden gegeven tot opleiding van scheidsrechter, waaraan ver bonden een mondeling en schriftëlijk examen. Deze cursus die uitgaat van de Scheidsrechterscommissie van de KNVB, afd. Gouda, is kosteloos, terwijl reiskosten eventueel worden vergoed. Candidaten voor deze cur sus kunnen zich opgeven bij het secretariaat van de KN VB, afd. Gouda, Karnemelk- sloot 209 te Gouda, tel. 01820 2764, bij het secretariaat van de Scheidsrechterscommissie, Stationsstraat 39 te Waddinx veen, tel. 01828-2468, alsmede aan de zaal bij de aanvang van de cursus. PETROLEUM Noordeinde 72 - Tel. 3129 - Ook levering per tankauto 2 1 3 1 3 2 4 1 3 2 5 5 3 4 3 2 1 2 0 0 tend liep ze naar de andere kant van het vertrek en bracht haar kleren en haar in orde. Je zoudt me stapel gek maken, idioot Hij schudde zijn hoofd en keek haar even zuchtend aan. Uit zijn jas diepte hij een zakdoek op, waarmee hij over zijn gezicht wreef. Sorry, Aaltje, dat ik me even liet gaan, maar ik ben ook zo krankzinnig ver liefd op je. Ze draaide zich met een ruk om en leunde met haar rug tegen de wand. Dat is het juist, meneer de opzichter. je bent verliefd Maar verliefdheid is een bevlieging, een roes. Daarna komt de kater en dan kon het wel eens zo zijn, dat je net zo snel weer genoeg van me kreeg alg je nu stapel op me bent. Aaltje, ik zweer je.. Sssstgeen lichtvaardige eed, Arie Schilders. En als jij je verstand niet weet te gebruiken, zal ik het doen. Als je daar netjes blijft zitten en jezelf weer meester bent, wil ik je een voorstel doen. Een heel redelijk voorstel. Laten we het maar een concessie noemen van mijn kant. In de eerste plaats zien we elkaar niet meer dan twee keer per week: maandags avonds en donderdagsavonds Maar Aaltje, zo wreed kun je toch niet zijn. Houd je mond. Anders ga ik weg en kom ik hele maal niet meer terug. Dus alleen maandags- en don derdagsavonds. Dat is één. Verder ga je voorlopig gedurende de weekeinden in je eentje naar huis. Dat is twee. En tenslotte - dat is dan mijn concessie, als we over drie maanden nog even veel van elkaar houden als nu, dan wil ik, mits je vader en moeder er geen bezwaar tegen hebben, met je trouwen, aan genomen, dat er een oplossing gevonden kan worden voor mijn moeder, want die moet door iemand ver zorgd worden. Ik-zal daar in die periode van drie maanden wel met de broers en zusters over praten. Ze zullen tenslotte wel kunnen begrijpen, dat er wat op gevonden moet worden. Ik hoop» dan in ieder geval wat geld verdiend te hebben, zodat ik althans een zeer bescheiden aandeel kan leveren. Dan heb ik tenminste het idee, dat ik niet helemal met lege handen kom. SPORT-varia Dat de wedstrijd NSV tegen WSE in de eerste klasse van de KNVB, afdeling Gouda toch is doorgegaan heeft de talrijke voetballiefhebbers enigszins ver baasd. Zondagmorgen om kwart voor tien werd de competitieleider, de heer Van Tilburg opgebeld uit Noorden, met de mededeling van NSV, als het zou blijven regenen - dat het duel van het eerste team geen doorgang zou vinden. In Gouda bleven de druppels vallen, zodat de heer Van Tilburg van de gedachte uitging, dat het veld van NSV onbespeelbaar was geworden. In Noorden was het evenwel droog geworden. In het kamp van NSV wist men dan ook niet be ter, dan dat er geen vuiltje aan de lucht was. De spelers van WSE belden, omdat ze uit Noor den niets hadden vernomen, voor alle zekerheid naar de competitieleider, die op zijn beurt weer contact zocht met NSV, waar men hem laconiek ten antwoord gaf, dat het ter rein bespeelbaar was. In allerijl probeerde men daarna de aan geschreven scheidsrechter A. Evengroen te bereiken. Toen de heer Evengroen echter onvind baar bleef, telefoneerde de heer van Tilburg naar de heer T. Verkleij in Nieuwkoop, met het verzoek de wedstrijd te leiden. Ondertussen had de heer Slin gerland arbiter Evengroen ge vonden, waarna hij hem in zijn auto in snelle vaart naar Noor den bracht. Daar aangekomen was de krachtmeting reeds be gonnen. Men besloot toen maar scheidsrechter Verkleij de wed strijd gewoon verder te laten leiden. Hedenavond worden alle leden en donateurs met hun dames in het Kath. verenigingsgebouw verwacht voor de contactavond Op het programma staan kaart spelen om leuke prijzen. Er is dan tevens gelegenheid voor op gave als lid of donateur. Aan vang 8 uur. De trainingstijden van v.v. Wad dinxveen zijn momenteel als volgt geregeld: dinsdagsavonds veldtraining; en vrijdagsavonds om 20.15 uur zaaltraining. Zaal open 20.00 uur. Het volleybalteam van Wad dinxveen speelt a.s. vrijdag een thuiswedstrijd tegen Ölympia uit Gouda. Aanvang 20.00 uur. Vrijdagavond a.s. er voor de le den van de wandelver. W.I.K. weer clubavond. Aanvang 7 uur. Nieuwe leden hartelijk welkom. Voor komend weekend is ’t pro gramma uiterst klein. Be Fair heeft de helft van de competitie achter de rug en heeft nu enkele weken rust, voordat aan de returnwed- strijden wordt begonnen; een be trekkelijke rust overigens, want als vriendschappelijke ontmoeting ko men zaterdagmiddag Be Fair 1 en 2 tegenover elkaar te staan. In gelast is de wedstrijd W’veen (zat.) Zwervers en de geelzwarten zullen wel zorgen dat geen terrein verlo ren gaat. Waddinxveen (zon.) en WSE kunnen ook wat op verhaal komen nu geen wedstrijden zijn vastge steld. RC Verheul komt tussen de lijnen tegen Groot Ammers en dat belooft een kleine zege voor de gasten. Volledig programma: Be Fair I-Be Fair II, 2.30 uur W’veen zat.-Zwervers, 3.15 uur RCV-Gr. Ammers, 3.15 uur Rijnstreek 2-RCV 2, 1.15 uur Be Fair 4-Sportief 2, 3.15 uur Programma juniorencompetitie: afdeling A: Nieuwkoop-Be Fair, 3.15 uur afdeling B: Ona-Be Fair, 3.15 uur GSV-WSE, 3.15 uur Be Fair 2-Olympia 3, 2 uur B’graven 2-W’veen 2, 3.15 uur afdeling C: Olympia-Be Fair, 2 uur W’veen-Olympia 2, 3.15 uur Be Fair 2-Sportlust 2, 2 uur W’veen 2-Gouda 4, 2 uur WSE 2-Zwervers 3, 2 uur ik je vroeg om de volgende maand met me te trou wen? Praat geen onzin, Arie, want ik heb het niet Och, poesje, stel het nu eens één ogenblik voor, dat je het wel hebt. Houd je zoveel van me, dat je het een heel leven met me zoudt aandurven? Ze keek in zijn strakke gezicht en de lach bestierf op het hare. Je bedoelt in alle ernst? Ja, Aaltje. Ze dacht even na. Wat zou jij zeggen, als ik je het zelfde vroeg? Ik zou antwoorden: Aaltje, lieveling van me, in gedachten aanbid ik je en de dag, dat ik met jou voor het altaar zal staan zal de gelukkigste van mijn leven zijn. Mijn antwoord zou zijn, zonder enig voorbehoud, volmondig ja. Ze schudde zuchtend haar hoofd. Maar lieverd, wat kennen we elkaar? Je hebt me tot nu toe altijd nog maar van mijn mooiste en voordeligste zijde gezien. Ik heb wel eens rotstemmingenzoalszoals toen, toen ik je vertelde, dat moeder mijn geld aan Dirk had gegeven. Dan ben ik ronduit gezegd een kreng. Dan kan ik wel met alles smijten, wat me voor de hand ligt.. O Arie.. alsjeblieft laten we in ieder geval nog een poosje wachten. Ik ik vind het zo minderwaardig., jij hebt zoveel en ik niets. nog niet eens een behoorlijke uitzet ik zal nooit vreugde kunnen beleven aan meubels,'die met geen cent van mij betaald zijn toe Arie. alsjublieft begrijp het dan toch. ik zal dan nooit lok kunnen komen van de gedachte, dat je me gekocht en betaald hebt. Maar poesje, dat zou toch nooit in me opkomen? Waarom maak je het zo moeilijk voor jezelf? We zijn stapel op elkaar. Vraag me niet, hoe dat in zo’n korte tijd mogelijk is, maar het is zo. We verlangen naar elkaar, iedere dag, ieder uur. Ik zie hef aan jouw ogen en jij zult het bij mij ook wel gemerkt hebben. Waarom zullen we elkaar dan iedere» dag weer op nieuw pijnigen? Hij trok haar heftig naar zich toe en zoende haar over naar hele gezicht en in haar hals. Even gaf ze aan de overrompeling toe en beantwoord de ze zijn brandende kussen. Toen wrong ze zich op een gegeven ogenblik los en sprong overeind. Zuch- prinsesje en meteen werd ze wakker en zag ze al dat moois van de wereld. En die prins zei: ga je mee naar mijn paleis en wil je mijn vrouw worden. En het prinsesje zei: ja, en ze leefden lang en gelukkig Arie, wat een flauw, ouderwets snertsprookje. Weet je niks beters „Als je me nog een keer in de rede valt, ga ik je knuffelen op de divan. Zo eindigde het helemaal niet. Goed, die prins kuste het prinsesje en nu zag ze inder daad al dat schoons, wat er in het leven is. Toen vroeg de prins: wil je mijn vrouw worden en meegaan naar mijn paleis om daar mijn koninging te worden? En toen schudde dat eigenwijze prinsesje haar hoofd en antwoordde: Nee, want alles in dat paleis is van jou en ik wil zelf ook wat verdienen om er in te doen. Wacht nog een paar jaar, dan zullen we wel verder zien. En toen leefden ze misschien wel lang, maar helemaal niet gelukkig, want de prins wilde niet langer wachten en het prinsesje hield ook voet bij stuk en „En Arie Schilders is een doerak om daar steeds maar weer opnieuw over te beginnen. Ik ben geen prinses en jjj hebt geen paleis. En dat hoeft ook niet, maar wat we later samen in huis zullen hebben, moeten we samen verdienen. Dat praat je me niet uit mijn hoofd. En laat ik dan maar eigenwijs zijn, man netje, maar daar sta ik op. Morgen begin ik te ver dienen. Ik spaar in een jaar duizend gulden bij elkaar en misschien nog wel meer. Kom over een jaar maar eens terug. Dan ben ik misschien wat toeschietelijker. Hij trok haar met een ruk naar zich toe op zijn schoot en ze schrok ervan, toen ze zijn grimmige ge zicht zag. Luister eens, Aaltje, nu in alle ernst. Houd je van me? Ze trok zijn hoofd naar zich toe en zoende hem. Daar heb je het bewijs, lam jong. Ik kan het niet ontkennen. Dat is dus een winstpunt. Laten we nu eens aan nemen, dat je op het ogenblik een paar duizend gul den op de spaarbank hebt. Voldoende om mee te be talen aan de meubels en zo. Zou je dan ja zeggen, als Volledige uitslagen: Ornas-Be Fair 41 Groeneweg-W’veen, afgek. NSV-WSE 1—1 W’veen-Gr. Ammers 32 Bergambacht-RCV 45 Be Fair 2-Boskoop 2 62 W’veen 2-Ona 2 afgek. Zwervers 2-W’veen 2 afgek. WSE 2-Moerkapelle 3, afgek. Sportlust 3-RCV 2 afgek. Sportief-Be Fair 3 81 GDS 3-W’veen 3 afgek. 3 uniorenuitslagen afdeling A: Be Fair-Zwammerdam 31 afdeling B: Be Fair 3-Woerden 2 afgel. afdeling C: WSE-Ona 2 5—0 W’veen 2-Unio 2 90 Be Fair 3-RVC 2 14—0 4e klasse B, K.N.V.B.: DUNO RAS Oegstgeest Ornas Loosduinen Koudekerk Be Fair De Lier Schoonh. H. Boys Afdeling Gouda, le klasse (zat.): Rijnstreek 9 Bodegraven 8 W’veen 8 Gr. Ammers 8 Zwervers Zw’dam Boskoop RCV Bergamb. M’kapelle Afdeling Gouda, le klasse (zond.): Groeneweg Nic. Boys Nieuwkoop Esto W’veen NSV WSE M’kapelle RVC Gr. Amm. denvoor Monster, uit een scrimage voor het Groot Ammers doel, doel man Maat kansloos 2-1. Twee mi nuten later kreeg dezelfde speler een goede kans om de voorsprong te vergroten. Hij omspeelde spil C. de Bondt en kwam alleen voor doelman Maat te staan, maar deze stopte zijn schot goed. Een minuut voor de rust pas seerde rechtsbuiten De Ridder de Waddinxveense achterhoede, plaat ste de bal naar de toestormende middenvoor Den Hartog, die met een hard laag schot doelman Brou wer geen kans gaf 2-2. Na de rust zette Groot Ammers een groot offensief in. In de derde minuut schoot middenvoor Den Hartog enorm hard, maar enkele centimeters naast het Waddinx veense doel. Na 36 minuten spelen kwam Waddinxveen onverwachts aan de leiding. Rechtshalf Van Es plaatste de bal naar linksbuiten De Haan, die alleen voor doelman Maat ge komen, de bal beheerst langs hem heen schoot 3-2. Dertien minuten voor het einde was Groot Ammers dicht bij het verdiende gelijkspel. Doelman Brouwer was al verslagen, maar op de doellijn bracht spil De Lang redding. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 11111111111111111111111111111111111111111111 iiiiiilllllliillllltlllllll IKIIIIIIlllllll in [■'in

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 2