Sint Nicolaas waar en wanneer Bezwaarschrift Bloemendalers vanavond in Raad Zaterdag komt de Sint met stoomboot in Waddinxveen xveer Jos van den Berg exposeert werk nieuwsblad Onafhankelijk MEER EXPORT VOOR VERHEUL DE NIEUWE CHEVROLET 1963 de jong’s autohandel n.v. Mantel Annexatieplan voorlopig van de baan De thans opgerichte Chr. Openbare Uitleenbibliótheek in houten gebouw V er schijnt elke donderdag NOG TWEE NACHTJES SLAPEN 24 november: NOG GEEN NIEUWJAAR Zaterdag Zaterdag: 1 december Kindercomité ontvangt Goedheiligman bij afscheepsplaats I y DONDERDAG 22 NOVEMBER ’62 Winkelweek Gouda ajiaAfe Japon Kunststichting stelt lino van Har Sanders ter beschikking Kinderoptoclit II ■I Weekblad voor Waddinxveen 18e JAARGANG - Nr. 908. De populaire Haagse kunstschilder zoals een bevriend fotograaf hem zag. Advertentie de tocht en een de tocht door Waddinxveen. Tiendeweg 14 tot 17 uur voor (Advertentie) MAAR IS REEDS GEARRIVEERD Vanaf heden te bezichtigen in onze showroom. - Vraag proefrit. GOUDA verhuisde waar hij havens Abonnement per kwartaal fl.— bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen voor 12 uur toen hart en zijn stijl vernieuwde van de groten, zoals Maar voor een 14.30 uur Muzikale intocht bij de afscheepsplaats bij de hefbrug Verwelkoming door de Waddinxveense jeugd. 14.45 uur Start van tekstadv. en advertenties dinsdag naar het Stationsplein, via de Kerkweg. en défilé. naar uw MODEHUIS 15.00 uur Ontvangst door dte burgemeester op het Stationsplein 15.30 uur Start van Route Puttelaan, Vijverlaan, Sniepweg, Acaciastraat, leplaan, Dorpsstraat, Kerkweg, Beatrixlaan, Marijkestraat, Jul. van Stolberglaan, Fred. Hendrik|aan, Jan Willem Frisoweg, Nassaulaan, Kon. Wilhelmina- singel. en neo tot koninklijke sub sidie. In 1939 kende de Academie hem een beurs van het Klinkenberg- fonds toe. Jos van den Berg vertrok naar Parijs, waar hij met ziel werkte en onder invloed Dufy en Matisse. In 1956 kreeg hij de Jacob Hartog prijs, de eerste prijs voor een ten toonstelling in Pulchri Studio. Hij was nu in de gelegenheid naar Ro me te vertrekken, waar hij een jaar doorbracht. voor iedere bestede gulden weer een bonnetje ontvangen, dat samen met andere bonnen op een kaart geplakt recht geeft tot deelneming aan een soort loterij, met vele prijzen. Hij noemde de confrontatie met de kunst van Jos van den Berg een aangename ontmoeting. De kunstschilder werd in 1905 in Den Helder geboren en weldra naar Rotterdam, met het bonte leven in de kennis maakte. In Den Haag bezocht hij de Aca demie voor Beeldende Kunsten was aanvankelijk de stijl van het realisme toegedaan. Van 1932 1935 ontving 'hij een Naar wij vernemen zullen de Waddinxveense plannen, om een deel van Moordrecht te annexeren voor lopig niet verwezenlijkt kunnen wor den. De vaste commissie voor Bin nenlandse Zaken van de Tweede Ka mer, die reeds enkele malen zich be raadde over deze voor ons dorp zo belangrijke kwestie, heeft voor het uitbrengen van het eindverslag voor onbepaalde tijd uitstel gekregen. Dit schijnt in verband te staan met al lerlei moeilijkheden tussen Reeuwijk en Boskoop, eveneens in verband met annexatie. in te gaan. Wij vermelden slechts de namen van de adressanten: de heren N. J. Boer, C. J. Nederend, H. A.van der Bouw, G. de Vos, J. Nobel, sr., J. Mesman, J. B. van der Velden, W M. Burger, N. Both Zn, A. A. Moons, A. Boot en A. A. Vergeer, al len alhier, mevr. C. M. Schiebroek- Matse, alhier en mej. G. Visser te Leersum. In ons raadsverslag, volgende week zullen wij uitvoeriger op deze kwes tie terugkomen. een vorm van samenwerking kan worden verkregen met de bibliotheek van de Ned. Herv. Jeugdraad van Waddinxveen. Er zal eveneens een samenwerking komen met het r.k.fili aal op technisch vlak. D.w.z. de di rectrice van de nieuwe bilbliotheek heeft alleen toe te zien of daar alles Vier maal zal in deze winkelweek een trekking worden gehouden. De prijzen variëren van 300,— tot ƒ5,- Deze trekkingen vinden plaats op 26 november in de Unie, op 29 no vember in café Sport, op 3 decem ber in de Unie en op 6 december in lunchroom van de Water. De trek kingen beginnen am acht uur nam. De hoofdprijzen worden na de trekking nog even geheim gehouden. Want Sint Nicolaas hoopt in hoogst eigen persoon, vergezeld van zijn Pieten en één van de Waddinxveen se muziekverenigingen, deze hoofd prijzen bij de winnaars thuis te be zorgen. Voor de ouders van de Waddinx veense jeugd is het belangrijk te we ten, dat morgen, vrijdag 23 novem ber de winkelweek ter gelegenheid van de komst van Sinterklaas offici eel begint. Deze winkelweek duurt tot en met 5 december. Evenals voorgaande jaren zal men De Kunststichting Waddinxveen stelt ter gelegenheid van het Sint Ni- colaasfeest een originele linoleumsne de van de kunstschilder Har Sanders ter beschikking. Deze lino die een deel van de Zuidkade met de Hefbrug in beeld afmeting van on stevig wakker te schudden en duide lijk te maken, dat Sint Nicolaas nu werkelijk is gearriveerd. In het zaaltje van de Kunststichting aan de Kerkweg is dinsdag j.l. een tentoonstelling geopend van schilderijen, tekeningen en etsen door Jos van den Berg, een bekend en populair kunstschilder uit Den Haag. De expositie werd ingeleid door de heer Tito Kruis, assistent in het Pren tenkabinet van het Haagse Gemeentemuseum. De heer Kruis wees op de sfeer van het joyeuze, het tintelende, het Franse, in het werk van de exposant. Behalve het feit, dat Jos van den Berg coloristische gaven heeft is hij toch bovenal tekenaar. Zijn tekenin gen, zijn scherpe notities van veler lei onderwerpen, waaronder vooral schepen en landschappen. De stijl benadert vaak in zekere zin het ab stracte, aldus de heer Kruis. Tot slot van zijn inleiding besprak hij verschilende tentoongestelde wer ken. De vele belangstellenden, zowel uit Waddinxveen als uit Gouda en Den Haag, werden verwelkomd door de heer H. M. van den Dool, voor zitter van de Kunststichting Wad dinxveen. Bezichtiging van deze expositie is mogelijk tot 14 december, op werk dagen van 10 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur en op vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Woensdagmiddag is het zaaltje gesloten. Zeventien bezwaarschriften zijn binnengekomen, nadat de plannen voor bebouwing van een deel van de polder Bloemendaal op het raad huis ter inzage hebben gelegen. Vanavond zal de raad, toch al druk met een overbezette agenda, zich met deze bezwaarschriften moe ten bezighouden. Aangezien wij de stukken pas op het allerlaatste moment binnenkregen zijn wij niet meer in staat, nog in dit nummer uitvoerig op deze kwestie 14 uur Start van de Wilhelminakade af voor een muzikale rondgang met de Goudse padvindersdrumband. Route: t. Wilhelminakade, St Victorp|ein, St Victorstraat, Zuidkade, Burg. Troostsraat, Kanaalweg, Lijsterbesstraat, leplaan, Dorpsstraat, Kerk weg, Beatrixlaan, W. de Zwijgerlaan, Kon. Wi|helminaplein, Fred. Hendriklaan, Mauritslaan, Willem de Zwijgerlaan, Noordkade, Oranjelaan, Kerkweg via hefbrug een gedeelte van de Brugweg, onderdoor naar de Henegouwerweg, Emmastraat, Pr. Hendrikstraat, Henegouwerweg via hefbrug tot aan hoek Oranjelaan. Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen pony-wagen rijden. De stoet vertrekt om kwart vóór drie. In de stoet, vlak bij Sint Nicolaas, zullen de pony-rijders van de ruiter- vereniging „De Gouwe Ruiters” met de stoet meerijden. Meer dan honderd kinderen van het Jeugdmuziekkorps uit Klaaswaal zullen de bekende Sinterklaasliederen spelen, tijdens deze rit. Marsmuziek klinkt er ook, gespeeld door de Bre dase Drumboys, een bekende jeugd- band, die bestaat uit zestig jongens, uitermate bedreven met marsinstru menten. Die Brabanders kunnen er wat van, let maar op! Ondanks het feit, dat de jongens niet ouder dan 13 jaar zijn. Op het Stationsplein zal de bur gemeester vergezeld van alle wet houders en een aantal gemeenteraads leden, de stoet ontvangen en Sinter klaas verwelkomen. Beide bands zul len hier een korte demonstratie ge ven. De stoet arriveert op het Sta tionsplein om 3 uur. Als de demonstraties zijn afgelo pen, begint het pas goed. Dan trekt de lange stoet het dorp in, om Sint Nicolaas de gelegenheid te geven, heel Waddinxveen weer eens uit voerig te bekijken en de bewoners 8x12 meter groot v Openbare Cnristelijki 1’ boeken: 1000 romans, Ï.Ó00 boeken voor algemene ontwikkeling en 1000 jeugdboeken. Voor het lenen van de boeken be hoeft niets te worden betaald. Wel moet men lid zijn van de bibliotheek. Dat kost 5,— per jaar voor volwasse nen, die voor dat bedrag wekelijks 3 boeken tegelijk mogen meenemen. Een tweede lidmaatschap in een ge zin kost 3,50 en jeugdleden betalen 1,50 voor een jaar lidmaatschap. In het fonds van de Openbare Christelijke Uitleenbibliótheek is het boekenbezit van de Gereformeerde Bibliotheek aan de Nesse opgeno men. De voorraad is aangevuld door de Centrale Plattelands Bibliotheek, die de boeken regelmatig voor ande re inwisselt. Het bestuur van de nieuwe biblio theek zal het op prijs stellen, indien verloopt volgens rijksvoorschrift. Voorts trekt men gescheiden op. Ook de studerende jeugd zal de boeken, die zij voor school moeten lezen, van de nieuwe uitleenbiblio- theek kunnen betrekken. De openingstijden zijn: Woensdag van 14 tot 17 uur voor de jeugd. Vrijdags van volwassenen. Vrijdagsavonds van 20 uur tot 22 uur eveneens voor volwassenen. Zaterdagochtend van 9 tot 12 uur voor jeugd en volwassenen. Mej. J. van Ginkel uit Rotter dam:, gediplomeerd bibliothecaresse krijgt voorlopig de leiding. Met ingang van 1 september 1962 is de verkooporganisatie van de A.E.C.-produkten in Nederland uit gebreid en in verband met de sterk gestegen produktiemogelijkheden in drie groepen verdeeld, nl. 1. bussen, 2. trucks en 3. dieselmotoren voor scheepsdoeleinden. Deze regeling is getroffen om de N.V. Auto-lndustrie Verheul in de gelegenheid te stellen zich te concen treren op de snel toenemende vraag naar de populaire complete Verheul- autobussen, de constructie van carros serieën en de A.E.C.-autobuschassis, zo meldt ,,De Karos”. Verheul brengt deze niet alleen op de Nederlandse markt, doch levert zijn produkten tevens aan de A.E.C.- groep voor een steeds toenemend aantal afnemers in alle delen van de wereld. Zo zullen o.m. honderd- vijftig bussen, waarvoor A.E.C. een order uit Zuid-Amerika ontving, worden voorzien van Verheul- carrosserieën. Als resultaat van deze hergroepering zal het handelsconcem R. S. Stokvis Zonen N.V. de verkoop en service van A.E.C.- en van Thornycroft- trucks en trekkers voor Nederland behartigen, alsmede verkoop en service van A.E.C. en Thomycroft industrie- en scheepsdieselmotoren. Bij zijn grootse intocht, overmor gen, za| de Sint het dit jaar niet la ten. Nee, hij komt nog eens terug en wel op zaterdag 1 december. Geze ten in een open auto en muzikaal be geleid door de padvinders drum band uit Gouda, zal hij nogmaals een tocht door Waddinxveen maken. Al|e jongens en meisjes worden die middag hartelijk uitgenodigd om mee te lopen met stoet. Onderweg zullen rood-wit-blauwe vlaggetjes worden uitgedeeld, met nummers er op. Cor respondeert dit nummer met een nummer in een van de etalages van de Waddinxveense winkels, dan krijgt de eigenaar van dit vlaggetje een mooie prijs. Tijdens deze tocht door Waddinxveen zal de Sint die straten bezoeken, die hij overmorgen door tijdnood gedwongen moet voor bijgaan. Nog twee nachtjes slapen en dan.dan is het zaterdag en dan arriveert de Goede Sint eindelijk in Waddinxveen. Op een grote boot zal de Goedheiligman komen aanvaren over de Gouwe. Bij de afscheepsplaats bij de hefbrug zal het schip statig naar de kant ma noeuvreren. En dan zal de Waddinxveense jeugd gelegenheid krij gen, de goede Sint een hartelijk welkom toe te roepen, om half drie precies! Vergezeld van vele zwarte Pieten zal de bisschop de Sin terklaasliederen, bij de afscheepsplaats beluisteren, waarna hij op zijn witte paard klimt, om de tocht door Waddinxveen te beginnen. Zoals wij al eerder schreven, staat het Sinterklaasfeest ditmaal werke lijk helemaal in het teken van de jeugd. Een kindercomité zal Sint Ni colaas welkom heten. De vier kin deren van dit comité, twee jongens en twee meisjes, zijn in prachtige costuums gestoken. De jongens heb ben bovendien hoge hoeden op. Na dat deze kinderen zelf de Sint heb ben toegesproken, zal de optocht be ginnen, waarbij Sint op zijn schim mel direct wordt gevolgd door de kinderen van het comité, die in een brengt, heeft een geveer 50x60 cm. De leden van de Kunststichting kunnen dit beeld in zwart-wit van Waddinxveen tegen een speciale le denprijs verkrijgen, nl. 5,—. Niet-leden van de Stichting beta len voor de karakteristieke Waddinx veense plaat 7,50. Men kan de linoleumsnede afhalen in de winkel onder de zaal van de Kunststichting aan de Kerkweg, waar momenteel Jos van den Berg expo seert, of thuisbezorgd krijgen. Naar wij vernemen zal dezer dagen een begin worden gemaakt met de bouw van een houten noodgebouw, voor de Openbare Christelijke Uitleenbibliótheek. Het gebouwtje komt naast de kleuterschool „Pinkel tje” te staan, op de hoek van de Prins Bernhardlaan, bij het Zwarte Pad. Men wil zó snel bouwen, dat tussen 7 en 14 december deze bibliotheek kan worden geopend. In het noodgebouw, dat ongeveer wordt, zal de :e Uitleenbiblio- theek beginnen met ongeveer 3000

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 1