Sint meerde af aan Zuidkade Ne<!«MkMPO Raad ging accoord met recreatieplan ’t We eg je I ans- weM>iad xveer Precariorechten omhoog Onafhankelijk nieuwsblad i Akkeroord blijft onder Moordrecht Grondcertificaat Mantel V er schijnt elke donderdag HARDE WOORDEN TIJDENS HEFTIGE DISCUSSIE TRIOMFANTELIJKE RONDRIT A I SINT NICOLAAS OP DE FILM SCHIMMEL ONGEDULDIG ■F 4 r DONDERDAG 29 NOVEMBER ’62 Gouda i - -> Waddinxveen I I H 5 1 apaite Japon V* Onbegrijpelijk Aardgas Zelfde gasprijs Moeizame aansluiting Schavotje 1 £0| dvq I Weekblad voor Waddinxveen 18e JAARGANG - Nr. 909. (Advertentie 25 jaar, en een Advertentie -V Tiendeweg Advertentie hi F der Hooft persoonlijk Coop. Raiffeisenbank Oranjelaan 42 met ci niet n van mornet bedrijvt icommissie bracht duistere zaak. 7 de Heeft U al een ter waarde ad f 2,50 van de Stichting „Ons Dorp” gekocht Gaarne verwachten wij U! Maar voor een e-xcfulieue Óp het schavotje op het Sta tionsplein stonden alle belang rijke personen broederlijk bij been: Sint Nicolaas, de burge meester, een aantal raadsleden en natuurlijk het ontvangst comité. (foto Sjaak Noteboom) vaste wal, want het warm al Sint Wad- van de tocht door het dorp ros toonde naar uw MODEHUIS kade en Sint en zijn Pieten keken verlangend uit naar de vaste wal, want het was be-’ paald niet warm op het water. (foto Sjaak Noteboom) Burgemeester C. A. van bracht de vrolijkheid er in, door niet alleen de geijkte wel komstwoorden uit te spreken, maar de honderden kinderen aan het zin gen te brengen. Dat lukte hem uit stekend, ook al door de vlotte mede werking van de Bredase Drumboys en het Jeugdmuziekkorps Klaaswaal. É^ver de functie van ons week- blad in de Waddinxveense gemeenschap is tijdens de afgelo pen raadsvergadering weer druk gediscussieerd. De voorzitter deelde de raadsle den mede, dat hij blij was, dat het Weekblad voor Waddinxveen het zijne gezegd had over het zonder meer afsnijden van de elektrische stroom, voor het verrichten van ’n reparatie door de gemeentebedrij ven. „Ik heb opdracht gegeven, dat bij dringend noodzakelijke repara ties de gedupeerden een kaartje in hun bus zullen ontvangen. De ge- meentebode zal deze kaartjes rond brengen. Wanneer de elektriciteit tijdelijk wordt afgesneden, zal dat steeds zoveel mogelijk gebeuren op tijdstippen, dat zo min mogelijk schade aan de klanten wordt be rokkend.” BI evrouw Van der Torren vroeg iT" zich af, of het wel goed was, dat het Weekblad bepaalde menin gen en reactie publiceerde in ver band met de kwestie Akkeroord. Bovendien stelde zij de voorzitter de vraag of het wel wenselijk is, dat de burgemeester in de krant commentaar geeft op bepaalde fei ten. De voorzitter van de raad ant woordde hierop, dat hij van me ning is, dat de pers vrij is in haar uitingen en dat hij, wanneer de pers hem in zijn functie van bur gemeester bepaalde vragen stelt, hij daarop altijd antwoord zal ge ven, hetzij via een daartoe aange stelde ambtenaar. Het spreekt van zelf dat deze ambtenaar altijd na mens de burgemeester spreekt. Deze sfeervolle foto toont de Sint in al zijn waardigheid, trots gezeten op zijn nogal wilde) schimmel. (foto Sjaak Noteboom) Later op de middag trok de stoet muzikanten met Sinterklaas en de Pieten in hun midden en begeleid door de Gouwe Ruiters op pony’s, door het dorp. Sint Nicolaas had z’n intocht in Waddinxveen waardig gevierd. Tijdens de laatste raadsvergadering is het weer eens „ouderwets” heftig toegegaan. Het ging om een voorstel van B. en W. tot aansluiting van een noodgebouw aan de Julianastraat en een bungalow aan de Brug weg op het gas-, water- en elektriciteitsnet. Over de aansluiting van de bungalow was de Raad het niet eens. Er moet hiervoor ongeveer 120 meter kabel en buis worden gelegd en dit komt de gemeente te staan op 1.874,— waarvan slechts 75,door de bewoner van deze bungalow zal worden betaald. Nadat er even gediscussieerd was over het al dan niet onrendabel zijn van dit gebied lang de Brugweg, vroeg men zich af, tot waar de gemeente nu moet gaan met zijn voorzieningen. „Waar ligt de grens?” zo vroeg het r.k. raadslid mr. H. T. van Schalk. „Houdt die grens op bij een bepaalde naam?” Op deze vraag reageerde de voorzitter van de raad met een wel bijzonder scherp antwoord. „Als het zo was, dat het hier om Stuurman ging, dan zou ik daar inderdaad niet tegen zijn, want deze man heeft zeer veel voor de gemeente gedaan.” Toen mr. Van Schaik zich hierna nader wilde verklaren, ontnam de voorzitter hem het woord met een harde hamerslag op tafel. Hierdoor dreigde de zaak helemaal in het slop te raken, want de andere raadsleden, ook niet helemaal geluk kig met dit voorstel, hadden het hunne nog niet gezegd. De heer W. C. Slob (CHU) zei: „Voorzitter, u kunt deze ons afwen- laas beklom welgemoed het plankier en zo stonden dan alle belangrijke personen, inclusief het jeugdig ont- vangst-comité bij elkaag, om de menigte kinderen onder zich te zien deinen. duidelijk bleek, dat de raad deze avonli erg kritisch was ingesteld. Bij het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst voor; gaslevering aan onze gemeente door;Gouda, verklaarde de heer H. C. Koojman (SGP) onomwonden,, dat de t edrijvencommissie zich niet met dit worstel kon verenigen. M Van Schaik, als enig jurist in de rad toch wel de man, die moei lijke ttukken snel moet kunnen door- gron en, verklaarde losjes weg, dat hij tin dit voorstel totaal niets be- green „Ik heb nog zelden zo’n moei lijk Mesbaar stuk gezien,” zo zei hij. De stikken waren trouwens ook vrij laat \innengekomen, zodat overleg betrokken ambtenaren ook al >gelijk was geweest. Een brief d&e ambtenaren, op het laatste nog aan de leden van de toegezonden, >ok al geen licht in deze De Tweede Kamer heeft dinsdag j.l. gedebatteerd over de annexatie- nota van Waddinxveen. De heren Beemink, Geertsema en Smallenbroek deelden mede, dat zij met het grens- beloop tussen Moordrecht, Waddinx veen en Reeuwijk, zoals door de minister van Binnenlandse Zaken is voorgesteld, niet eens waren. Volgens deze Tweede Kamerleden moest de vaststelling van de nieuwe gemeentegrenzen weer worden uitge steld, zodat de annexatienota opnieuw kon worden bekeken. De minister wees dit voorstel ech ter van de hand, omdat zijns inziens Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- land er niets voor voelen, in de nu voorgestelde grenswijzigingen op nieuw veranderingen aan te brengen. „Er is al genoeg onrust over de grens wijzigingen in Zuid-Holland geweest” zo zei de minister. Gisteren kwam het voorstel voor de Zuid-Hollandse wijzigingen van gemeentegrenzen in stemming. Het werd met meerderheid van stemmen door de Tweede Kamer aanvaard. Akkeroord blijft dus onder Moor drecht. Ontevreden bewoners zullen zich dus direct tot deze gemeente moeten wenden met hun klachten. De officiële intocht van Sint Nicolaas in Waddinxveen is ditmaal een voor de jeugd onvergetelijk festijn geworden. De rijkspolitie had op het laatste ogenblik bepaald, dat Sint beter aan de Zuidkade kon afmeren, dan bij de Hefbrug, zodat daar zaterdag om half drie ’s middags veel kinderen voor niets stonden te wachten. Het nieuws ging echter snel van mond tot mond en toen Sint Nicolaas met vier zwarte pieten zo tegen drie uur arriveerde, zag het op de Zuidkade werkelijk zwart van de kinderen, die de goedheiligman een hartelijk welkom toeriepen. Ook de pieten deelden in de gunst en het geroep van „Piet! Piet! Piet!” was niet van de lucht. De boot arriveerde aan de Zuid- Sint en zijn Pieten B Is redaktie tekenen wij hierbij k* nog aan, dat deze gang van zaken tussen pers en gemeentebe stuur van Waddinxveen de enige is die een gezonde wisselwerking tussen bestuur en burgerij waar borgt. Het gemeentebestuur is er ✓oor de burgers, die vertegenwoor digd zijn door de raad. En ons blad is de stem van al die duizen den Waddinxveners, een stem die gelukkig duidelijk wordt gehoord. „Kunn-n we een verordening, die we men z’n allen als weldenkende mensen (werkelijk niet begrijpen, accepterfei?”, zo vroeg Mr. Van Schaik ztli af. De vooritter, duidelijk in zijn wiek geschoten door deze onverwachte tegenslag! stelde eerst vast, dat zijn „deskundige ambtenaren” de raads leden betè hadden moeten voorlich ten. „Was anders maar naar mij toe gekomen,zei hij, „dan had ik het u wel uitglegd, want ik begrijp het wel. Terwijl ht debat nog aan de gang was, kreegle gemeentesecretaris op dracht, onliddellijk met de Goudse ingenieur te telefoneren, die de voor gestelde oveeenkomst had opgesteld. De heer 1 Lips, als PvdA-man de belangen van de consument terdege in het oog houdend, vroeg zich bezorgd af, of er in deze onduidelijke overeenkomst wet rekening gehouden was met het aardfo, dat binnen vijf jaar ter beschikkin van de huisvrouw gaat komen. De voorzitter :on dit bevestigen en deelde zelfs mée, dat de gemeente de kosten voor kt veranderen van de kooktoestellen z; dragen. Dit aardgas wordt wel duuler, maar de huis vrouw is toch pedkoper uit, want de vlam van hetjardgas is tweemaal zo heet als die vn het huidige kook- gas. Mevr. Van der ’orren, ook als huis- Redactie en administr,: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen Tijdens de intocht van Sint Nicolaas in Waddinxveen heeft de Haagse filmondememing Telefun enkele filmopnamen ge maakt. Deze zijn bestemd voor een kleurenfilm, die door het Amerikaanse echtpaar Nichols wordt gebruikt bij een lezingen serie voor verenigingen, scholen en universiteiten in de V.S. Tot dusver hield het echtpaar Nichols alleen maar lezingen over midden- en Zuid-Ameri- kaanse landen. Nederland is het eerste land van Europa, dat zij in hun serie gaan betrekken. In de Holland-film wilde men echter ook enkele flitsen opne men van de St. Nicolaasviering. Op initiatief van de Algem. Ned. Veren, v. Vreemdelingen verkeer, die mevrouw Nichols assistentie verleent bij de voor bereidingen voor de Holland- film, viel de keuze op Waddinx veen, omdat de intocht van de Sint dit jaar een gebeuren was waarbij dé jeugd in alle op zichten werd betrokken. Hij vond een periode van 25 jaar, waarin Waddinxveen aan het Goudse gas vast zit veel te lang. „Maar dit contract is nodig, voor de investering. Als we een korter con- tractnemen, worden de kosten hoger en het gas duurder,” aldus de voor zitter. „We moeten het recht houden, om de overeenkomst te mogen ontbin den,” vond de heer Slob. Later tijdens de vergadering deelde de gemeentesecretaris mede, dat de opsteller van de overeenkomst in Gouda telefonisch een aantal punten had verduidelijkt. Boskoop en Gouda hadden steeds dezelfde gasprijs, zo bleek. Gouda heeft nu voor Waddinxveen ’n nieuwe meetapparatuur moeten kopen, terwijl in Boskoop met een gebruikte meet- installatie kan worden volstaan. De kosten van de gehele meetapparatuur van beide gemeenten zijn in één potje gedaan, met het doel, de lasten gelijk te maken. Deze verklaring van veel wat de raad niet duidelijk was, werd in de overeenkomst nog eens extra opgenomen, waarna de gasnota zonder hoofdelijke stemming werd aanvaard. Ook over de vergoeding voor de wethouders is nog even gediscus sieerd. Tijdens deze openbare raads vergadering werden de bedragen openlijkgenoemd, dus dat doen wij nu ook maar. Het bleek dat B. en W. voorstelden, de genoemde vergoeding op te trekken tot f 3600. (Leest verder op pagina 5) Nadat het voorstel in stemming was gebracht, bleek wel, dat de raad toch aan het twijfelen was gebracht. Met slechts 8 stemmen voor en - tegen, kwam de aansluiting van bungalow tot stand. Bovendien stelden B. en W. nog in het vooruitzicht, dat ook andere be woners in deze buurt (10 woningen?) weldra van deze leidingen kunnen profiteren, als zij wensen te worden aangesloten op de gemeentelijke water- en energieleidingen. Deze nogal gepepejrdie discussie was gevolgd op een debat, waarbij Bij Kempkes stond de stoet opgesteld en de schimmel van Nicolaas, die via een omweg dinxveen had bereikt, trappelde ongeduld om te beginnen. Het edele trouwens zijn ongeduld ook toen de Sint al op z’n rug zat, door onrustig te galopperen en te steigeren, wat de Sint zo nu en dan zeer bedenkelijk deed kijken. Gelukkig was er iemand bereid, het nerveuze dier bij de teugel te houden, zodat de rondrit door het dorp tot tevredenheid van de Sint is verlopen. Het kindercomité, drie jongens in zwarte pakjes en met grijze hoeden op, heette Sint vlot en onbevangen welkom en klom later vrolijk op het „schavotje” waarop de burgemeester met een aantal raadsleden de Sint stond op te wachten. Dit gebeurde op het Stationsplein. Ook Sint Nico- onenigheid toch niet op telen?” Mr. Van Schaik, die met zijn wellicht wat ongelukkig onder woorden gebrachte vraag zeker niet dit effect had willen te weegbrengen, deelde daarop mede, dat hij zijn woorden introk, om uit de impasse te geraken. De voorzitter, nog steeds veront waardigd, zei: „Bij een boer heeft uw raad onlangs f 3000 uitgetrokken voor aanleg van waterleiding. Ik vind dit voorstel van B. en W. dan ook alleszins redelijk.” vrouw verenigd, nformeerde, of de gemeente ook de pannen die voor deze hete vlammen nodig zijn, zou bekostigen. Dit was niet zo, volgens de voorzitter, die meende dat de gewone pannen voor het aard- gas-fornuis kunnen /orden gebruikt. De heer Lips lietzich door al dit gepraat echter niet an zijn idee af brengen, dat dit voo;tel toch niet zo voordelig voor WaddiXVeen kon zijn. Abonnement per kwartaal fl.— bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur '.O** I’ d

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 1