ft 1 Eerste paal voor 130 huizen in Putte-Noord de grond in 1 Waddinxveense kinderen tekende de hetbrug xveer Bfonchiletten HL nieuwsblad Onafhankelijk Mantel DAAN Hf X KERSTNUMMER 1962 NOG RUIMTE VOOR 2000 Woningwet: 51 o 3 Goede Kerstdagen afiaüe. Japon Goedkopere huizen I ÏL w/Z£/ Burgemeester opent tentoonstelling van kindertekeningen en reikt prijzen uit Steeds grotere trek van stadsbewoners naar dorpen als Waddinxveen L Voorspoedig Nieuwjaar de Jong’s Autohandel N.V.GtoJd’(01820).,I22 Geen aandacht WONINGBOUW IN WADDINXVEEN Planologen y o, 77, J Hfe. ffl \Tij Gouda 1 i I Geef Uw Nieuwjaars- advertentie tijdig op I i o 5 M d I 1 SA Ui -L»m 31 Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 20 DECEMBER 1962 18e JAARGANG - Nr. 912 z Oo 43 o 0 k0. MM ■jQ- -1L kt ■s zaken. 1611 295 160 Advertentie) en een Tiendeweg totaal aantal woningen 4'1 I premie bouw: vrije sector: i kinderen, die de hef- Gouwe, werkelijk op de een en een Hoes+crank in tabletvom.95ct -i van Zuid-Hol- een complex Onze wens voor alle mensen: *3 L J tekstadv. en advertenties dinsdag van Den Haag - naar uw MODEHUIS De woningbouw zelve is in een gemeente zoals de onze ook goed koper en vaak ook beter. Goedkoper omdat, in vergelijking met de grote Abonnement per kwartaal f 1.- bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen voor 12 uur Maar voor een De resultaten van de door de Kunststichting Waddinxveen georganiseerde tekenwedstrijd voor de jeugd, zijn van dien aard, dat een tentoonstelling volkomen op zijn plaats is. Een groot aantal kinderen deed mee en tekende, gezeten in een boot op de Gouwe, de hefbrug. De beste tekeningen zullen worden geexposeerd in de kerstvakantie en wel in het houten gebouwtje Deze prijzen zullen zaterdag a.s. om twee uur, eveneens door de burgemeester worden uitgereikt. De Kunststichting Waddinxveen, die met deze wedstrijd ook de ouders weer eens wat wil animeren voor de beel dende kunst, heeft de prijswinnaars reeds persoonlijk uitgenodigd om naar het raadhuis te komen. De ouders van alle deelnemende kinderen zijn welkom, evenals hun vriendjes en vriendinnetjes. Het werk van de Waddinxveense jeugd is ge durende drie dagen in de Kerstva kantie te bezichtigen. Er zal steeds iemand van de Kunststichting aan wezig zijn om tekst en uitleg te geven. De openingstijden zijn van half acht tot half tien s avonds en de data waarop de tentoonstelling te bezoe ken is: 24, 27 en 28 december. van aankoop en van de grond voor- Nog voor het Kerstfeest werkelijk begint, is er voor onze kinderen al een hoogte punt, het versieren van de boom. In stille aandacht is deze kwajongen nu bezig, de tere kerstballen op hun plaats te hangen. steden, de kosten bouwrijp maken deliger zijn. Beter, omdat eigen aannemers, meest uit het dorp zelf, de huizen bouwen en er belang bij hebben, dat bouw degelijk is en er een goede service wordt verleend. Waddinxveen heeft al herhaalde malen aangeboden om de woningnood te helpen oplossen. Er is nog grond voor ruim tweeduizend woningen. Er zijn hier aannemersbedrijven, die in staat zijn om vijf a zeshonderd woningen per jaar te bouwen. Na 1945 weiden er in Waddinx veen 1611 nieuwe woningen gebouwd en 160 krotten afgebroken of aan de bewoning onttrokken. Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen Met grote dankbaarheid wil ik hier getuigen, dat de toewijzing van het aantal woningwetwoningen voor 1963 51 bedraagt, en het aantal premie- cvoningen 35. Ik wil hier graag in het openbaar de heer Van der Kwaak, die als lid van het Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hiervoor het meest ver antwoordelijk is, hartelijk danken. De verdeling van de woningwet woningen, zoals die de laatste jaren heeft plaats gevonden, heeft bij ons grote waardering gewekt. Ik hoop, mijnheer Van der Kwaak, dat u nog vele jaren aan het roer van dit schip moogt staan en dat u nog vele malen naar Waddinxveen zult willen komen om, in verband met de bouw, aan de vele plechtigheden luister bij te zetten. een unicum genoemd mag worden. Naar aanleiding vt gemeente zo belangrijke gebeurtenis zei de burgemeester „De trek naar Waddinxveen van inwoners uit de agglomeraties Den Haag en Rotterdam, wordt steeds groter en dit is geen wonder, omdat ieder die in de grote stad per fiets, tram of auto naar z’n werk of weer naar huis moet, weet dat daarmee veel tijd gemoeid is. Zoveel tijd, dat- men gemakkelijker en beter z’n woon plaats kan kiezen in de nabijheid van de stad. In dé couranten hebben wij vooral de laatste tijd veel gelezen van de opstoppingen in het verkeer in de grote steden. Het is daarom naar mijn mening ernstig te betreuren, dat de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid veel te veel bouwvolume toe wijst aan het Waterweg-gebied en aan gemeenten zoals de onze nage noeg geen aandacht besteedt. Juist een gemeente als Waddinx veen - en zo zouden er nog meer te noemen zijn - zijn uitermate geschikt om te wordén gebruikt voor de op lossing van het woningnoodvraagstuk. Maar - en dit wordt steeds belang- rijker - ook verkeerstechnisch zou het beter zijn, dat velen uit de agglome raties Rotterdam en Den Haag naar het platteland verhuisden. Per Neder- landsche Spoorwegen en per autobus van de N.V. Citosa kan men naar alle windstreken reizen. In ongeveer 30 a 35 minuten is men in het centrum of Rotterdam. Per eigen auto is men eveneens binnen een half uur in de grote steden. En toch gaat de regering door, het Waterweg-gebied vol te proppen met een mensenmassa, die zich zeer moei lijk kan verplaatsen en veel te veel tijd nodig heeft om op het werk of weer thuis te komen. Een wonderlijk beleid, omdat ik in k.V*. Gereedgekomen woningen na 1945 tot en met 17 december 1962: waarvan: woningwetbouw: 749 'Cvoningen 681 woningen 171 woningen in aanbouw op 17 december 1962: afbraak na 1945: afgebroken of aan de woningvoorraad onttrokken woningen Van 171 betrokken woningen, gebouwd in de vrije sector, zijn bewoond door gezinnen, die economisch zijn gebonden: aan Waddinxveen en aangrenzende gemeenten 117 elders of geen bepaalde gemeente 54 Beschikbare bouwgrond Waddinxveen per 15 december 1962: Uitbreidingsplan Oranjewijk 30 Uitbreidingsplan Putte Noord 900 Uitbreidingsplan Groenswaard (zuid) 1000 Uitbreidingsplan omgeving bebouwde kom 50 Uitbreidingsplan Zuid 100 2080 naast het raadhuis. Burgemeester Van der Hooft opent deze tentoonstelling zaterdag a.s. om twee uur in de middag. Het was voor de jury een moeilijke opgave, uit de talloze heel mooie en van veel originaliteit getuigende teke ningen van de Waddinxveense jeugd, de beste te kiezen. Er waren aanvankelijk drie hoofd prijzen ter beschikking gesteld. De kwaliteit van de tekeningen was ech ter zo goed, dat de Kunststichting Waddinxveen moest besluiten, zes hoofdprijzen ter beschikking te stel len, om de prestaties van de kinderen behoorlijk te kunnen honoreren. De zes beste tekeningen werden, op alfabetische volgorde, geleverd door: Daan Oskam, twaalf jaar; Leo de Pui, acht jaar; Leo v. d. Roovaart, twaalf jaar; Wim Sekeris, twaalf jaar; Genie v. d. Smit, dertien jaar; Anneke Treffers, negen jaar. Deze knappe brug met de heej bijzondere manier in beeld heb ben gebracht, terwijl de kou hun handen bijna blauw kleurde. kun nen kiezen tussen de volgende prij zen: óf een dik schetsboek, óf een verfdoos, óf een grote doos vetkrijt van uitstekende samenstelling. Alle deelnemers krijgen van Kunststichting Waddinxveen mooie troostprijs, bestaande uit teken materiaal. de couranten las, dat ook voor 1964 en 1965 reeds toezeggingen zijn ge daan voor even grote hoeveelheden woningen. Het is echter niet alleen de rege ring, maar ook planologen dragen hier grote verantwoordelijkheid. „Het groene hart van Holland moet vrij blijven” is één van de kreten, die men steeds weer hoort en leest. Daar mag een deel van waar zijn, maar de meeste mensen komen niet naar dit groene hart, omdat het te groen en te vlak is. Urenlang kan men lopen of fietsen zonder een recratie zoekend mens te zien. Er wordt geroepen om meer ge bieden voor recreatie, maar de re creatiegebieden die er zijn, worden niet of nagenoeg niet bezocht. Ik vaag me af, of men wel weet hoeveel ongebruikt recreatiegebied nog voorhanden is. En toch wil de Zuidhollandse pro vinciale planologische dienst de uit breiding van een mooi en goed woon gebied als Waddinxveen kan zijn en wil zijn tegenhouden. En dat terwijl ieder, die enige kijk op de toekomst heeft, begrijpt dat Gouda - Waddinxveen - Boskoop en Alphen aan den Rijn één aaneen ge bouwd woongebied zal worden met hoogstens een bufferstrook van en kele honderden meters. Men kan de uitbouw dan wel moedwillig traineren, maar dit is ver loren tijd en werk, en deze tijd kan beter besteed worden aan nuttiger Maandagmiddag j.l. heeft het lid van Gedeputeerde Staten land, de heer D. van der Kwaak, de eerste paal geslagen voor van 130 eengezins-woningen in de wijk Putte Noord,, waar ongeveer 1000 woningen kunnen verrijzen. De burgemeester met z’n wethouders, en de meeste raadsleden woonden deze plechtigheid bij, die tegelijkertijd ook in een aantal andere gemeenten in Zuid-Holland werd gehouden. De N.V. Eurowoningen, heeft die dag de grondslag gelegd voor 2000 eengezins woningen in totaal,, hetgeen in deze tijd van verminderde bouwactiviteit een unicum genoemd mag worden. Naar aanleiding van deze voor onze o.m.: A

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 1