Ofc R.K. kleuterschool in Oranjewijk geopend I I I Uan Rlngelensiein no zelfbediening II Bank De Twentsche I I I receptie E 99 Heden (donderdag) DAMPO I W. H. M. Zandbergen I Kracht voor het schoonhouden Afrekeningsavond Winkelweek 1962 van ons bijkantoor I I L 1 Uw financiële raadsman I Snuif en wrijf Oplossing puzzle van pagina 2 Inzegening Citosa rijdt op oudej aar sa v ond tot 9 uur Betere verlichting in Bomenwijk Cursus van Tito Kruis over de kunstgeschiedenis Symbool Expositie P. v. d. Heuvel Morgen verloting van marktprijzen - I h <r >1 I Kantoor Waddinxveen, Kerkweg 224. Telefoon 3091. J i Ö'.’X' 11 - ff Bromfietser liep hersenschudding op Advertentie «<i i JbOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOeOOOOOeOOOO 3 Advertentie r i ég a Openbare Chr. bibliotheek voor publiek geopend In deze school werd de vloerbedekking verzorgd door Het interieur van de school alles heel modern, zoals deze foto toont. (foto Sjaak Noteboom) de dé kring nnvninnir; 9.0 DECEMBER 1962. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 20 DECEMBER 1962. ■genwoor- het lager van De heer D. v.d. Kwaak aan het werk in Putte-Noord. Dit lid van Gedeputeerde Staten heit hier de eerste paal in de grond voor 130 woningen van de N.V. Eurowoningen in de ze wijk. (foto Sjaak Noteboom) F sÊ De burgemeester had het afgelopen week wél druk. ■Hier opent bij de Prinses; Beatrix kleuterschool, in de Oranjewijk, aan de W. de Zwijgerlaan. (foto Sjaak Noteboom) Kersizaïgaioad „Hok Jubilans Medewerking: EEIKE ASMA (orgel) - NETTIE BOS (sopraan) - Jeugdkoor „HE ZANGVOGELS” - ds. JOH. VERWELIUS (meditatie) In liet Ned. Herv. Kerkgebouw - Aanvang 7.30 uur. - Toegang vrij. O» vloerenbedrijf Pr. Irenestraat 4, W’veen nog uitvoerig het woord gevoerd. Het uitgebreide gezelschap bracht na de bijeenkomst in het gebouw aan de Stationsstraat nog een kort bezoek aan het houten gebouwtje van de zo juist ingebruik gestelde Openbare Chr. Uitleenbibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan, waarbij het zoontje van de heer de Bode de burgemeester een schaar aanbood, die daarmee het traditionele lint doorknipte. Er zijn momenteel ruim 3000 boe ken in de nieuwe uitleenbibliotheek ondergebracht. De Waddinxveen brengt ter kennis belanghebbenden, dat bij beschikking Uw verkoudheid van neus. keel of borat weg met Hebt u het kunnen vinden? Ja, zo op het eerste gezicht leken ze haast allemaal gelijk, die kerst bomen. Maar als u ze rij voor rij langs keek, zullen u wel gauw ver schilletjes zijn opgevallen. Andere slingers, meer of minder ballen. Toch was er enkel verschil in groei. De takken waren allemaal precies gelijk gevormd. We moesten het dus zoeken in de versiering. Wie systematisch te werk ging, kwam er het eerst uit. De eerste boom vergeleken met de andere gaf nog geen resultaat, maar de tweede klopte wel met een exemplaar van een andere rij en wel met de laatste van de derde rij. Maar dat waren dan de enige twee, die alles gelijk hadden. Pastoor B. A. Emmelkamp heeft zondag het gebouw ingezegend, in de aanwezigheid van het kerkbestuur en vele parochianen van Sint Victor. Vele belangstellenden maakten ge bruik van de gelegenheid om dé school te bezichtigen. De resultaten van de vorige jaren gehouden tellingen hebben aange toond, dat er tijdens de laatste uren van de Oudejaarsavond slechts zeer geringe belangstelling voor de bus diensten bestaat, het geen voor het dienstdoende personeel een weinig bevredigende situatie betekende. Teneinde het personeel van Citosa N.V. gelegenheid te geven jaarwisseling in de huiselijke door te brengen heeft de Rijksinspec- teur van het Verkeer in het District Zuid-Holland goed gekeurd, dat op Oudejaarsdag na negen uur s avonds geen diensten meer worden gereden. In het algemeen ligt het tijdstip waaop de laatste diensten vertrekken omstreeks 21 uur. Voor enkele ver bindingen kan dit wat later zijn. Ver dere bijzonderheden zijn vermeld op de mededelingen waarvan een exem plaar in de autobussen is opgehangen. Op maandag 24 december 1962 vervallen de ritten, die oök op de feestdagen niet worden gereden. Men raadplege 'hiervoor het vermelde onder de tabellen van de dienst regelingen. Met ingang van januari a.s. zoeken wij een In de bomenwijk bevinden zich 40 lichtmasten met gloeilampverlichting, die naar de mening van B. en W. dringend verbetering behoeven. Het college is van mening dat de arma turen uit de Oranjewijk, die zijn ver vangen door TL-verlichting, nu benut kunnen worden om aan de betonmas- ten in de bomenwijk te worden aan gebracht. Aan de leplaan is reeds met zes lantaarns een proef genomen, met gunstig resultaat. B. en W. stellen de raad voor, voor dit doel een krediet van f 1700 beschikbaar te stellen. I Dinsdagavond kwam het comité van de wirïkelweek 1962 bijeen met een aantal deelnemers aan de win kelweek. Het resultaat van deze winkelweek was zeer bevredigend', zodat een behoorlijk batig saldo kan worden gestort in de kas voor de reis van de ouden van dagen. Dank werd gebracht aan de comité leden voor het vele werk door hen verricht ten bate van deze actie. Na een brede bespreking kwamen enkele klachten, verschillende opmer kingen en suggesties n^ar voren, waarmee een volgend comité reke ning zal kunnen houden. De Openbare Christelijke Uitleem bibliotheek is geopend op: Woensdagmiddag van 3 tot 5 uur uit sluitend voor de jeugd tot 16 jaar; Vrijdagmiddag van 3 tot 5 uur voor ouder dan 16 jaar; Vrijdagavond van 7 tot 9 uur voor ouder dan 16 jaar; Zaterdagmorgen van 10 tot 12 uur voor iedereen. Voor de jeugd tot 16 jaar bedraagt het lidmaatschap f 1,50 per jaar; Voor de rijpere jeugd van 16 tot 20 jaar, f 3,00 per jaar; Voor volwassenen bedraagt het lidmaatschap f 5,00 per jaar, een tweede daarnaast f 3,50 per jaar. De jeugd mag 2 boeken meenemen waarvan 1 ontwikkelingsboek. Volwassenen mogen 3 boeken mee nemen, waarvan 2 ontwikkelings- boeken. Laat u echter niet afsehrikken door het woord ontwikkeling, het zijn de zelfde boeken die u vroeger las, 'alleen zijn ze iets anders gerangschikt en daar moet u misschien nog even aan wennen, maar de directrice wil u graag van dienst zijn! De heer Tito Kruis, assistent bij het Prentenkabinet van het Haags Ge meentemuseum organiseert in samen werking met de Kunststichting Wad dinxveen een cursus over kunstge schiedenis. Het wordt een populaire serie voor drachten van drie avonden, waarbij hij de kunstgeschiedenis de revue laat passeren, van het impressionisme af, tot heden. Leden van dé Kunststichting kun nen deze serie voordrachten, in de vorm van een cursus, gratis bijwonen. De prijs voor niet-leden is nog niet bekend. Deze hangt af van het aan tal belangstellenden. Men kan zich voor bijwoning van deze cursus mel den bij de secretaresse van de Kunst stichting mej. Havenaar, Kerkweg 215 tel. 2960. Ook dè leden worden ver zocht zich te melden, in verband met de nodige plaatsruimte. ■iiiiiiiiniiniiiiiniiiiniiuiiHiiiiiMHiiiiiiuiiniiiu^ aan Willem de Zwijgerlaan. Het schoonhouden dient te geschieden voor of na de kantooruren. Aanmelden bij: COÖP. RAIFFEISENBANK Oranjelaan 42 (foto Sjaak Noteboom) ïiiiiiniHiiiiniuiiiiiuiniiiiiiiniiiiuniiiiiiiiiu „De moderne huisvrouw vraagt zich niet meer af: „Wat heb ik no dig?”' als zij een kruidenierswinkel binnenkomt, maar „Waar heb ik nu eens zin in?”. Dat zei j.l. vrijdag burgemeester C. A. van der Hooft, toen hij de herbouwde winkel van de firma Van Ringelenstein voor het publiek opende. „Deze zaak is als zelfbediening een voorbeeld van wat ook een wijkwinkel kan doen om zich aan te passen bij de moderne vorm van winkelen,” aldus de burgemeester die vaststelde, dat ook de winkels in het „oude dorp” zo veel mogelijk meedoen met moderniseren. De produktievé ruimte van de nieuwe winkel van Van Ringelenstein is na de heropening toegenomen met 70 vierkante meter. Namens de woningbouwvereniging van Waddinxveen sprak de heer J. Voorbach. De heer H. K. v. d. Loo bood na mens de middënstandsvereniging zijn gelukwensen aan. Hij noemde de heer Van Ringelenstein een zeer actief secretaris van de middenstandsvere niging. „De tijd van het kruidenierswin- keltje is voorbij,” aldus de heer Van der Loo, „de service wordt verplaatst van het bezorgen naar het bedienen”. Volgens de heer Van der Loo ko - men er steeds grotere winkels, ook in Waddinxveen, en als de wijkwinkels zich niet willen laten verdringen, zul len zij moeten meedoen met de heer sende tendens. De heer J. Asscheman, voorzitter van dé Waddinxveense Kruideniers- vereniging sloot zich geheel bij de woorden van de heer Van der Loo aan en stelde vast, dat hier géén krui- deniers-politiek was toegepast, wat dat dan ook mag zijn Vrijdagmiddag j.l. is op het Kon. W ilhelminaplein in de Oranjewijk de Prinses Beatrixkleuterschool geopend. Het houten gebouw biedt, behalve een onderkomen aan de r.k. kleuters, ook huisvesting aan een dépendance van de Eben Haëzerschool en aan de eerste klas van de nieuwe openbare U.L.O. Burgemeester C. A. van der Hooft, die de officiële opening verrichtte, sprak er zijn vreugde over uit, dat nu in de allergrootste behoefte aan les lokalen in Waddinxveen is voorzien en hij benadrukte het feit, dat bij het tot stand komen van het gebouw de verschillende kerkelijke richtingen zo positief hadden samengewerkt. Ook pastoor Emmelkamp wees hier in zijn toespraak op en hij. zag het nieuwe schoolgebouw als een symbool van wat men gezamenlijk in de nieuwe woonwijk tot stand wil brengen. Leerlingen van de drie verschillende scholen hesen vervolgens de Neder landse vlag en de burgemeester open de plechtig de schooldeur. In een dër lokalen vond een bijeen komst plaats, waar door een aantal aanwezigen het woord werd gevoerd, o.a. door de heren H. J. Egbers, hoofd van de ULO-school, Smoren burg, inspecteur van het kleuteron- cterwijs, Kouwenhoven, verte; diger van de inspecteur- van onderwijs, de burgemeester Moerkapelle, pastoor van Drunen, ds. J. R. Cuperus en de heer Kooijman, lid van de gemeenteraad. Offieciële mededeling Inschrijving dienstplicht burgemeester der gemeente van belanghebbenden, dat bij beschikking van de minister van defensie het on- derstaande is bepaald ten aanzien van de mannelijke Nederlanders, die in 1943 zijn geboren en in het Neder lands bevolkingsregister zijn opgeno men of daarin behoren te zijn opge nomen. 1 De in 1943 geboren mannelijke personen, die in een Nederlands bevolkingsregister zijn opgenomen of daarin behoren te zijn opgeno men en geen bewijs van inschrij ving voor de dienstplicht noch een bewijs van niet-inschrijving hebben ontvangen, zijn verplicht zich vóór 1 januari 1963 aan te melden ter gemeentesecretarie van hun woon plaats of gewone verblijfplaats. 2 De aanmelding geschiedt door de onder 1 bedoelde personen zelf en bij hun verhindering door hun wet telijke vertegenwoordiger. Is een rechtspersoonlijkheid bezittende vereniging, een stichting of een in stelling van weldadigheid wettelijk vertegenwoordiger, dan rust bij verhindering de verplichting tot .aanmelding op de bestuurders De londbr bedoelde personen worden, indien zij de Nederlandse nationaliteit bezitten voor de dienst plicht ingeschreven, zulks met in achtneming van het bepaalde in het dienstplichtbesluit en van de met het oog op de inschrijving voor de dienstplicht verschenen ministeriële beschikking. Waddinxveen, 13 december 1962. De burgemeester voornoemd, C. A. van der Hooft. De Haagse schilder Piet v.d. Heu vel zal begin februari exposeren in de zaal van Kunststichting Waddinx veen aan de Kerkweg. Ditmaal zijn het geen tekeningen of schilderijen, maar collages. Dit zijn met behulp van allerlei materiaal ook krantenknipsels, in elkaar geplak te voorstellingen, waarbij de meest vreemde, fantastische en geestige voorstellingen worden verkregen. De tentoonstelling van deze colla ges wordt dinsdag 29 januari a.s. ge opend, om half negen s avonds. Met een feestelijke bijeenkomst in het verenigingsgebouw aan de Stati onsstraat, is vorige week donderdag 13 december de openstelling van de Openbare Chr. Uitleenbibliotheek een feit geworden. Ds. J. Snoeij opende deze bijeenkomst als voorzitter van de plaatselijke stichting. Hij bracht de lange weg in, herinnering, did, moest worden afgelegd, voordat de bibliotheek er eindelijk kwam. Dank baar toonde hij zich voor de hulp van de gemeente en voor die van alle medewerkers aan dit project, dat nog maar net in deze maand uit de grond kon worden gestampt. Zoals békend, is ook het boeken bezit van de voormalige bibliotheek aan de Nesse in de nieuwe uitleen bibliotheek ondergebracht. Ds. Snoeij sprak de hoop uit, dat ook de andere christelijke bibliotheek zich spoedig bij deze nieuwe inrichting zal aan sluiten, zodat een groot, efficient werkend geheel kan ontstaan, met een boekenbezit, dat aan wijde kring ten nutte kan komen. De burgemeester, die de officiële opening verrichtte, zei, dat hij zich verheugde over het feit, dat deze openbare clrrist. bibliotheek ook de medewerking van de R.K. bibliotheek heeft verkregen en hoopte, dat het vertrouwen van het bestuur van deze nieuwe bibliotheek in Gedeputeerden i.v.m. de verdere financiering, niet zal worden beschaamd. Namens de Katholieke Centrale Vereniging, de Katholieke Biblio theek, de Chr. Openbare Leeszalen, de Prot. Chr. Lectuurraad, de Her vormde Jeugdraad en vele andere bij de bouw betrokken instanties werd Vrijdag j.l. is de heer A. B., bij de uitrit van Kempkes, met zijn brom fiets itegen een auto gereden. De bromfietser slipte en raakte in zijn val met het hoofd de auto. De man moest met een zware hersenschudding worden opgenomen, in het zieken huis, De bromfiets is totaal vernield. Hoewel het stormachtige weer de attractiemarkt op vrijdag j.l. veel van (het feestelijk karakter ontnam, en zelfs enige standhouders noodzaakte om op te breken, zijn er toch nog heel wat bonnen uitgegeven en ontvangen. Morgen, tijdens de weekmarkt om half vier, zullen de winnende loten bekend gemaakt worden door wet houder S. Pille. De meer dan honderd prijzen, waaronder een centrifuge, een lichtgewicht strijkijzer en een koffie molen worden dan uitgedeeld. De reclame-commissie van de markthandel laat uitdrukkelijk weten dat de prijzen tijdens de markt afge haald moeten worden, later zal men zich niet meer als winnaar van een prijs kunnen melden. De openstelling van de Openb. Chr. Uitleenbiblio- theek jl. donderdag was een feestelijke gebeurtenis voor heel Waddinxveen. Ook hier h toonde de burgemeester zich weer actief. Burgemeester en me- vrouw van der Hooft zul- len de nieuwjaarsreceptie houden op dinsdag 1 ja- fl nuari des namiddags van 4.j0 uur tot 6.- uur ten I raadhuize IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIII^ PAGINA 2 PAGINA 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 4