Juni Mei Juli Oktober Augustins Septenil». B We 1/ H< Él Dl W add inxveen in 1909 V V-/i Hi i i i I ii|p (Vervolg van pagina 3) bij 't KUNSTCENTRUM r I w F DR Kwaliteit Uniek Nuttig Stijlvol Treffend Lees verder op pagina 9 Tele I i'i A T t i 0 mrln J f - x 4 ui EZ - 7r— •ast- - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - MAANDAG 31 DECEMBER 1962 PAGINA 4 ET® a: Afscheid van dhr. J. Verheul. Advertentie Hooft der llllllllllllllllllllllllll I werd hartelijk gehuldigd wegens het Florijn verliet I -■ wenl LEV Strijd om „Het Centrum”, bij de Gouwe, door commando’s. Openstelling van de tennis banen in het Warnaarplant- soen. Concordia behaalde de eerste prijs op een concours in Amersfoort. Een van de eerste palen hier voor de Ned. Herv. kleuterschool. kerkweg 215 telefoon 2960 De Gouwe werd kampioen in de tweede klasse KNZB. van de bouwplannen. In het War- naarplantsoen zal een muziektent komen, zo werd in juni bekend gemaakt. door de burgemeester. De nieuwe raad hield haar eerste werkvergadering en toonde, snel tot besluiten te kunnen komen. 1 De eerste paal voor Putte-Noord ging de grond in, deskundig geheit Genodigden in de modelflat van het Bouwfonds, aan de Willem de Rijkelaan. Dagblad. In een zeer korte tijd bracht men twee bandrecorders bij een, die naar onze soldaten in Nw. Guinea werden gezonden. Waddinxveen was strijdtoneel, voor de militaire oefeningen, die de „commando’s” uit Roosendaal hier hielden. Het dorp leefde in spanning mee, vooral bij het hoog tepunt van de strijd, de inneming van de hoofdpost bij de Gouwe. De gemoederen werd ook bezig gehouden met de broodsanering, volgens de één een teken van ver minderd dienstbetoon, volgens de ander een logisch gevolg van het personeelstekort. Zwemclub De Gouwe werd kam pioen in de tweede klasse van de KNZB. Modern waren wij óók, de rijks politie controleerde de maximum snelheid met radar. Tegen het eind van deze maand werden de Goudse plannen bekend, omtrent de uitbreidingen op Wad- dinxveens grondgebied. Een groot aantal protesten kwamen in de daaropvolgende weken binnen op het raadhuis, van mensen die zich door deze uitbreidingsplannen be nadeeld zagen. De bouw van het bejaardentehuis is ook in augustus weer meer op gang gekomen: de grond werd aan gekocht. t r zijn zilveren jubileum als ambte naar. Drukke discussies in de raad werden gehouden over de Lees zaal. De meerderheid wenste een openbare chr. uitleenbibliotheek. De sportvelden kregen een in richting, waarmee kunstmatig re gen kan worden gemaakt. Zuster E. Groene Kruis. Honderd boeren stelden zich te weer tegen de Goudse uitbreidings plannen. De plannen voor een nieuw zwem In deze maand stond de Kunst stichting weer eens in de volle be langstelling, door de exposities van de bekende beeldhouder Frank Letterie. Nieuws was er zelfs in augustus voldoende, o.a. door de activiteiten van de oud-Waddinxvener Johan nes Bron, die ook landelijk in het volle licht van de publiciteit kwam De weekmarkt vierde zijn één jarig bestaan. De heer J. Verheul nam afscheid als directeur van de N.V. Auto In dustrie. Ook deze maand gingen de dis cussies rondom de sluiting op de woensdagmiddag van de textiel zaken onverdroten voort. H. J. Sikkema vierde zijn 40-jarig dienstjubileum bij het gemeentelijk electriciteitsbedr ij f De zomerdienst van de N.S. werd iets uitgebreid en bracht verbete ring mee voor de Waddinxveense forensen. Er werd een begin gemaakt met de doortrekking van de Stations straat. De toren van de Geref. kerk moest in de steigers worden gezet. Er zaten scheuren in De tennisbanen kwamen gereed. Het verplicht onderhoud van de sloten werd bekend gemaakt. Met deze „baggerrechten” zou Wad dinxveen een primeur krijgen.... Opgericht werd de tennisvereni ging Waddinxveen, met het oog op de bijna gereed zijnde banen. In de raadsvergadering vielen harde woorden over de sluiting van textielwinkels op woensdagmiddag. Omvangrijk was het programma van de Oranjevereniging, ter gele genheid van de verjaardag van onze koninging, gecombineerd met het zilveren huwelijksfeest. Deze zomermaand zal bekend blijven als een der koudste die we ooit beleefden. De Sportweek, die in Waddinxveen was georganiseerd had van de lage temperatuur veel te lijden. Het water van het zwem bad moest zelfs worden verwarmd, omdat anders de polo-wedstrijden geen doorgang hadden kunnen vinden. „Concordia” behaalde op een in Amersfoort gehouden concours de eerste prijs, en wel in de afdeling uitmuntendheid'. Door de slechte zomer begon de uitverkoop dit maal extra vroeg. Er waren veel voordeeltjes te ha len, door de slechte aanvang .van het koopseizoen. Veel belangstelling oogste het Weekblad voor de actie „Praatma- chines”, samen met het Algemeen V Een wen Het water van de Gouwe werd goedgekeurd. Zwemmen in de Gou we werd dus niet verboden, on danks de sombere berichten over deze kwestie uit Boskoop. De Waddinxveense bejaarden maakten in juni weer hun jaarlijkse tocht, ditmaal naar ’t Gooi. Naar aanleiding van de open stelling van het nieuwe, zeer mo derne zwembad in Boskoop, vroeg men zich af, wanneer wij in Wad dinxveen zo ver zijn. Burgemeester Van De nieuwe raad van Waddinx veen werd plechtig geïnstalleerd. De verschillende commissies wer den benoemd. De eerste paal voor de nieuwe Hervormde kleuterschool werd door de burgemeester geslagen. Er werd druk gediscussieerd over de „Bron-correctors”. De gehele Nederlandse pers bemoeide zich er mee. Het dempen van de sloot langs de Kerkweg vorderde langzaam. Er waren vele technische moeilijk heden te overwinnen. De tennisclub stelde een jeugd afdeling in. Er waren enige moeilijkheden Het omstreden kastje van Johannes Bron, in de sport velden in de Oranjewijk. Het ledental van het „Groene Kruis” steeg weer belangrijk, zo werd bekend gemaakt. Henk Vos ontving van de burge meester de onderscheiding van het Carnegie Heldenfoads, wegens het in de winter redden van een dren keling uit de dichtgevroren Reeu- wijkse plassen. met de melkhandelaren, die voor de bezorging op zaterdag wilden gaan bellen. B. en W. verboden de melkhandelaren met de bel rond te gaan. Er werd een schikking ge troffen. bad kwamen weer eens in de be langstelling te staan, gezien de zeer onsmakelijke omstandigheden, van het totaal verouderde huidige bad. De Waddinxveense oppascentrale begon weer met volle moed aan het „uitgaans-seizoen”. Deze dienst functioneert uitstekend. In de hout- warenfabriek van Bremmer aan de Noordkade woedde een hevige brand. De hengelsportvereniging Wad dinxveen hield een wedstrijd waar bij 148 vissen werden verschalkt. Het door de burgemeester geor ganiseerde concert van Sam Swaap werd druk bezocht. Al onze klanten WEE een voorspoedig. 196 3 wensen wij van harte te staan. Ir. Doyer daagde de heer Bron uit, maar het is niet tot ex perimenten gekomen. In deze maand begonnen wij ook met de publikatie van een serie interviews met nieuwe raadsleden, waarmee het Weekblad in brede kring belangstelling trok. Een begin werd gemaakt met de bouw van een Hervormde kleuter school in de Puttepolder. ,De Rank’ kreeg eindelijk zijn tuin. Directeur F. A. Hoogendijk van Verheul kreeg een ernstig auto- ongeval in Waddinxveen. Ons dorp stond ook vooraan met de kussa, de nieuwe groente, waar van wij later niets meer vernamen. En de gemeenteraadsverkie zingen werden gehouden. Er kwa men enkele jongere krachten bij, die wellicht van veel waarde kun nen zijn voor de toekomst van ons dorp. De voetbal- athletiekvereniging „Waddinxveen” vierde zijn 40-jarig bestaan. De nieuwe tennisbanen werden in het begin van deze maand voor de spelers opengesteld. De Ned. Herv. Kring „Wet en Evangelie” lanceerde zijn kerk- bouwplannen. Aan de Prinses Bea- trixlaan zal een zeer modern kerk gebouw verrijzen. In het plan Groenswaard zal een nieuwe Chr. Lagere school worden gebouwd. De plannen werden in juni bekend gemaakt. Het was trouwens toch de maand

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 4