November Hoofdpijn ASPRO December BEHAAGLIJKE WARMTE voor moderne mensen De Twentsche Bank Drogisterij VAN DER HEIDEN wenst U, voor U en Uw gezin, „WAT DOEI WE HET MOEDER” W addinxveen in 1963 natuurlijk een oliehaard gestookt met neem een voorspoedig 1963 OLIEHANDEL „PIONIER" fyr Z.:\ Uw financiële raadsman Familieroman door Maartje Zeidenrijk j|j t SCHOON ZUINIG WARM (Vervolg van pagina 4) Nieuwe voorzitter ANWB Ir. F. H. van der Linde van Sprankhuizen 7® Biïir Kantoor Waddinxveen, Kerkweg 224. Telefoon 3091- ai i oh WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - MAANDAG 31 DECEMBER 1962 PAGINA 9 Advertentie Advertentie Advertentie ZUIDKADE 1 HOOFDSTUK 19 - Nr. 37. me een is dat ooi De actie Het Dorp leverde in Waddinxveen meer dan 6.000,op. De zelfbedie ning van De Spar was één der punten, waar men de luciferdoosjes kon inleveren. Het Weeg je was ook deze maand „toeristisch” nog bij zonder aantrekkelijk. Dik lag de rijp op de kale takken van struiken en bomen. De Waddinxveense jeugd tekende de hefbrug, op een boot in de Gouwe. TrwlJ M» TELEFOON 2135 Het nieuwe raadhuis wordt ver der ontwikkeld, waarvoor de raad 25.000,voteerde. Ons dorp wenste zijn gebied af te ronden met Akkeroord en een stuk bij de Henegouwerweg. De heer J. Moerings verliet de gemeentedienst. Op de totaal verouderde school aan de Kerkweg deed zich een ern stig geval van kolendamp vergif tiging voor. Enkele kinderen wer den ziek naar huis gebracht. Tegelijkertijd kwam het onder- wijsrapport van de gemeente ge reed, dat veel indruk in Den Haag maakte. De Stichting Dorpshuis Waddinx veen werd opgericht, met als doel nu eindelijk eens schot te brengen in de plannen voor zo’n gebouw. Een begin werd gemaakt met de verbreding van de Noordkade tot aan Boskoop. De Waddinxveense jeugd ging met Har Sanders tekenen op een boot in de Gouwe. Onderwerp: de hefbrug. Verheul kreeg een grote order De eerste paal voor 130 huizen van de N.V. Euro-woningen ging de grond in, in Putte-Noord. De tentoonstelling van kinder tekeningen in het Raadhuis werd door de burgemeester geopend? Open gingen ook de Openbare Chr. en de R.K. kleuterschool in de Or an je wijk. En tenslotte, tijdens de laatste en langdurigste raadsvergadering van het jaar werd de begroting voor 1963 goedgekeurd. hadden afgesproken, dat Wij, oliebollenbozen, Ons appelflappenkoor, Van deze laatste jaarweek Gaat ons geen uur teloor. De krenten en rozijnen, Wij smullen ze spontaan; Daar laten wij de friten Een dag of tien voor staan. De punch komt op de tafel, De advokaat en port, Wij hebben ons tot eten En drinken aangegord. Wat er in twee-en-zestig Verzuimd is of verknoeid, Wij zijn nu naar de topvorm Rond onze dis gegroeid. Wat malen ons diëten Of wat de dokter zegt? Zijn therapie moet wijken, Verdwijnt voor het gerecht. Miljoenen calorieën Bederven onze maag, Poelier en bakker helpen Ons naar de nederlaag. Wij spreken bij twaalf slagen straks onze zegewens; Wij voelen ons van binnen Een vol en gloednieuw mens. De tweede januari, De dokter aan de lijn, Zegt hij alleen: Dat zal wel Weer indigestie zijn. Jaap Mijderwijk. PETROLEUM Noordeinde 72 - Tel. 3129 - Ook levering per tankauto en draaide zich half naar buiten. „Jij, als grijpen. Arie wilde hij heeft geld. Hij heeft een goeie baan, verdient veel. En sprak maar over trouwen. Maar wat had ik?” Ze draaide zich met een ruk om en keek haar zuster met vlammende blik aan. „Toen jullie verkering kregen, werkten jullie. Toen jij wilde trouwen, kwam je niet met lege handen. Corrie evenmin. Jullie hadden gewerkt en gespaard. Samen zijn jullie inkopen wezen doen voor je huisje en samen hebben jullie je geld besteed. Maar ik. ik had niks. ik heb nooit wat gehadik wilde ook geldIk was dolgelukkig met die zestienhonderd gulden. Daar zou ik heel wat voor kunnen kopen. Misschien niet zoveel als Arie maar tenminste een bescheiden aandeel kunnen bijdragen. Toen ik het nodig had, was het weg. Je weet, hoe dat gegaan is. En Arie leuterde maar over trouwen. Maar ik wilde eerst geld hebben. Daarom nam ik thuis werk aan, ging ik naaien» Daarmee verdiende ik geld De actie .Opgeruimd staat Netjes’ werd hier in een grote optocht ver vat, die veel bekijks trok. Na een langdurige ziekte over leed de bekende architect B. Tref fers, een man die voor woning zoekende met weinig geld veel ge daan heeft. Het station kreeg een tweede loket. Bekend werd, dat er in ons dorp nog 358 woningzoekenden waren. Marius Quee exposeerde in het Kunstcentrum. De spaarweek \yerd een succes. Nog steeds stond Johannes Bron met z’n kastjes in de belangstelling. De Coöperatieve woningbouw vereniging opende een model-flat, die door honderden Waddinxveners werd bezocht. Van Berkesteijn opende z’n twee de fabriek. Er bleek grote behoefte te zijn aan een ziekenauto, in ons dorp. Financieel is dat moeilijk. De telefoon werd (iets) beter, door in gebruik neming van een automatische centrale in Gouda. Enthousiast over de telefoon is men overigens nog steeds niet. Ook in Waddinxveen werden de eerste maatregelen getroffen tegen de hondsdolheid. Velen lieten hun hond of kat inenten, wat f 15, kostte. Later bleek het voor veel minder te kunnen. Als opvolger van de op 24 novem ber 1961 plotseling overleden Bonds voorzitter, mr. W. A. Offerhaus, Com missaris van de Koningin in de pro vincie Groningen, heeft het Algemeen Bestuur, in zijn vergadering van 15 december, m.i.v. 1 januari 1963 tot Voorzitter van de Koninklijke Neder- landsche Toeristenbond A.N.W.B. be noemd, ir. F. H. van der Linde van Sprankhuizen te Bilthoven, Directeur- Hoofdingenieur van de Provinciale Waterstaat van Utrecht. De heer P. F. Zimmerman, oud- voorzitter van de ANWB, die sinds het overlijden van mr. Offerhaus met het waamemend-voorzitterschap van de ANWB was belast, blijft als vice- voorzitter zijn plaats in de leiding van de Bond behouden. De begroting voor 1963 kwam los en had een tekort van 250.000. Steeds meer last veroorzaakten de mollen. Plannen worden be raamd om iets tegen deze plaag te gaan doen. Er werd voor het eerst geschaatst op de tennisbanen, een nogal duur genoegen. De Henegouwerweg toonde zich weer eens uitermate gevaarlijk, door z’n onoverzichtelijke bochten en de daar parkerende vracht wagens. De actie voor het verplicht in enten van honden en (vrijwillig) van katten ging van start. De 28-jarige chauffeur H. S. de Vries kwam om het leven bij een auto-ongeluk onder Hazerswoude. en we zoenen het af. Want ik ben ook nog mesjokke op die knul van me. Maar ik weet vooruit, dat hij over een poosje weer een zijsprongetje maakt en dan begin nen we weer van voren af aan met de comedie. Ik wil er dit mee zeggen: geen man is volmaakt. Gerard niet, jouw Arie ook niet. Wat hij toen deed, met dat geld via Dirk, dat deed hij voor jou. Omdat hij zo gek met je is. Probeer het nu ook eens van zijn standpunt te bekijken. Verdorie, zus, wat heeft hij tenslotte misdaan? Hij heeft je willen verwennen en toen Dirk jouw geld had opgeslokt, heeft hij zitten piekeren, hoe hij jou kon helpen. Een man is in dit opzicht altijd impulsief. Die doet plotseling iets zonder verder bij na te denken. Dat deed Arie ook. Hij gaf Dirk het geld met de opdracht het door te geven aan jou. Als aflossing van de lening. Als jij op zon manier zestienhonderd gulden had terug gekregen, dan zou Dirk dat geld niet meer aan jou schuldig zijn, maar aan Arie. In feite veranderde er niets. Het was dan niet meer jouw lening geweest, maar een van Arie. En wat maakt dat nu uit? En dan daarbijmaak jij nooit een fout? Ben jij zo verschrik kelijk onfeilbaar? Wie ben jij, dat jij gaat optreden als een rechter tegenover Arie? Verdorie, je mag de hemel wel op je blote knieën danken, dat zo’n jongen gek op je geworden is. En ik verzeker je, dat hij nog gek op je is. En de jongen lijdt er onder. Hij ziet er uit als een geest. Hij werkt zichzelf kapot. Aalje, Aaltje, durf je dat allemaal op je verantwoording te nemen?” Het meisje was rood geworden om. Ze keek door de keukendeur vrouw. je moet dat kunnen be; trouwen. Arie is rijk, nu ja. en we hadden afgesproken, dat we tenminste nog drie maanden zouden wachten. Dan had ik wat verdiend, enkele honderden guldens misschien en ik was toen nog zo naief om te denken, dat Dirk dan misschien wel het restant van de lening zou teruggeven. Dan kwam ik tenminste niet met lege handen. Goed. En toen kwam ik te weten, dat dat zogenaamde terug geven van dat geld door Dirk een doorgestoken kaart was. Het was allemaal Arie’s geld, wat ik kreeg. Kun je nu niet begrijpen, dat het net was, of ik een klap in m’n gezicht kreeg? Nog niet eens getrouwd en nu al bedrogen door m’n aanstaande man? Nee Bep, dank je wel. Op die basis begin ik niet. Daarom heb ik er een punt achter gezet. Voor goed. En nu kunnen jij en Tonnie praten als Brugman, maar m’n besluit staat vast. Arie Schilders bestaat niet meer voor me. En doe plezier en begin er niet weer over. Zo lollig ik niet voor mij. Ik ben er nu een beetje over heen. Laat me met rust. Ik zal m’n eigen boontjes wel doppen.” De andere vrouw kneep haar sigaret uit en keek naar het opgewonden gezicht van haar zusje. „Goed, ik zal dit Chapiter niet meer aansnijden. Van jouw standpunt bekeken heb je misschien gelijk. Wie weet, wat ik onder zulke omstandigheden gedaan zou hebben. Achteraf be keken is het eigenlijk onze schuld, van de broers en zusters. We hebben er feitelijk nooit bij stilgestaan, dat jij ook nog wel eens trouwplannen zou kunnen hebben. Jij was thuis en verzorgt moeder. Dat beschouwden we waarschijnlijk als iets vanzelfsprekends. Je kreeg wat zakgeld en verder hebben we er niet over nagedacht, dat je daardoor in en onvoordelige positie kwam te staan ten opzichte van ons. Je zei het zelf: wij hadden wat geld, toen we plannen maakten om te trouwen en konden heel wat kopen. Jij werd langzamerhand het vergeten zusje. Dat was een grote fout van ons. Daar zijn we het allemaal over eens. Enfin, hierover hoor je vandaag of morgen wel nader. Per slot van rekening doe je hier je werk en verzorg je moeder tot in de puntjes. Daar hoor je binnenkort wel meer over. Maar wat Arie betreft. ik zal er na vandaag niets meer over zeggen. alleen nog dit: hij houdt van je. Nu meer dan ooit tevoren. En hij lijdt. Die jongen heeft een hart van goud. Iedere andere knul zou aan het drinken gegaan zijn, of op sjouw met vrouwen. Hij niet. Hij houdt zich uitstekend. Ik heb respect voor ’m, dat wil ik je maar zeggen. En neem van mij deze raad aan, zus: de volmaakte man bestaat niet. Als je daar naar zoekt, Een paar dagen later waren Bep en haar man er een uurtje. Gerard ging naar Dirk om zich op de hoogte te stellen van de zaak. Bep dronk thee en toen Aaltje in de keuken bezig was, liep ze naar haar toe, de deur zorg vuldig achter zich sluitend. Ze ging schuin op de aan recht zitten en stak een sigaret op. „Aaltje, ik heb erg met Arie Schilders te doen. Hij was vrijdagavond bij ons. Je weet dat hij ook geld in de zaak van Dirk heeft gestoken. Verdorie, Aal, wat een fijne knul is hij. Waar om blijf je zo koppig? Hij is nog steeds smoor op je.” „En ik heb de smoor op hem in. Alsjeblieft, Bep, begin jij nu ook niet. Het is uit en het blijft uit. Boven dien. net is mijn eigen zaak.” „Ja maar, zusje, luister nu eens naar mij. Ik ben een paar jaartjes ouder, en - naar ik hoop - ook wijzer. Ik neb wat meer ervaring.” Ze dempte naar stem. „Ik zal jou eens een geheimpje vertellen, dat niemand nog ooit van mij te weten is gekomen. Gerard is een bovenste beste. Hij is nog steeds stapel op me. Maar Geraid heeft een zwak voor vrouwen. Die mannen bestaan er. Daar kun je niets aan doen. O, hij maakt het nooit te gek, hoor, zo wijs is hij wel. Maar hij is knap en er zijn vrouwen, die verliefd op hem worden. Hij lest veel tegenwoordig. Ook met vrouwen. Ik heb hem wel eens betrapt, dat hij zo’n beetje zat te scharrelen met een van zijn vrouwelijke klanten. Dan kan ik verschillende dingen gaan doen. Bijvoorbeeld een scène maken en verschrikKelijk schelden. Of ik kan hem op z’n huid geven en hem verbieden nog langer vrouwen auto- rijles te geven. Maar dat doe ik allemaal niet. Ik negeer hem en zeg geen woord tegen hem, een week. veertien dagen. drie weken soms. Dan komt hij ten slotte als en hondje naar me toe kruipen en belooft beterschap. Goed, Aal, dan neem ik hem in m’n armen ben je veertig, voor je er erg in hebt. En dan is-ie nog niet gevonden. Zo, en nu ga ik naar binnen, want moe der zou er wonderwat van denken.” Op de terugreis naar Alkmaar in de auto zei Bep: „Ger, wat moet dat nu met Aal en Arie?” Hij zuchtte. „Mens, zoek jij dat zelf uit alsjeblieft? Ik heb al genoeg aan m’n kop met die broer van je. Weet je, hoeveel geld me dit grapje gekost heeft?” Ze knikte. „Zeker, knul van me, maar dat betekent voor zo’n Croesus als jij bent, niet veel. Het is goed belegd en het zal z’n rente wel opbrengen.” Hij schoot in de lach. „Vrouwepraat. Wat weet jij daarvan?” Ze kneep hem even in de arm. „Ik weet daar zoveel van, mijnheer gemaal, dat jij geen geld gaat steken in iets, dat bij voorbaat nutteloos blijkt te zijn. Daar ben jij een veel te goed zakenman voor.” Hij voelde zich gevleid. „Dank je, Bep. Nu ja: aan de andere kant. hij is je broer. En ik voel me één met jouw familie, dat weet je.” Ze knikte nog eens. „Weet ik, Ger. Je bent mijn fijne schat. Maar als je eens een paar luie minuutjes hebt, denk dan ook eens aan je jongste schoonzus, dat kop pige, kleine ding. Ze wil niet buigen.” Hij keek haar eens aan en grinnikte. „Zit wel een beetje in de familie, hè? Een zekere Bertha Dinkla kan behoorlijk; Ze glimlachte fijntjes. „Zou daar wel eens reden zijn, 1 j Hij zuchtte maar alleen op jóu. Op niemand anders, vat je?” Ze vleide zich tegen hem aan. „Maar dat weet ik toch immers, ouwe schuinsmarcheerder. Hoofdstuk 20 Weer ging en maand voorbij, waarin de situatie on veranderd bleef. Aaltje zat dagelijks achter haar machine en verdiende geld. Als de maand om was, schreef ze een postwissel en stuurde honderd gulden naar Woer den. Dan begon ze weer opnieuw. Verbeten zat ze uren over het goed gebogen en naaide. De dagen kortten en de lamp ging iedere avond vroeger aan. Tussen de bedrijven door verzorgde ze het huisje, kookte het eten en hielp haar moeder. Twee keer in de week deed ze als ze het gemaakte goed weg bracht, meteen de bood schappen. Voor de rest had ze geen verlangens meer. (Wordt vervolgd) voor autobussen uit Zuid-Amerika. De vergroting van de rioolwater zuiveringsinstallatie werd aanbe steed. Het recreatieplan voor ’t Weegje had de instemming van de meeste raadsleden. Sint Nicolaas arriveerde al, niet bij de hefbrug, maar aan de Zuid- kade. De jeugd werd er dit jaar werkelijk bij betrokken. Akkeroord blijft Moordrechts, zo besloot de Tweede Kamer. De Raad herdacht Prinses Wil helmina, die plotseling was over leden. op haar tijd ook behoorlijk koppig zijn. Heel dijk.” glimlachte fijntjes. „Zou daar wel eens reden voor knulletje?” even. „Misschien wel, snoes. Als je dit altijd voor ogen houd: ik ben stapel op jou en Ze vleide zich tegen hem Advertentie niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiitiiiiiiiii mini ■iiKiiiiiiiiiiiiimuiiiitiiiiiiiiiiiiiii ‘■■Hniiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiniiiiii BH ‘A ifefy l 1 utt \l

Weekblad voor Waddinxveen | 1962 | | pagina 9