Citosa-bus kantelde Kolenvoorraden Wat kunt u doen om burgerlijke Bruidspaar Twigt-Burger 55 jaar getrouwd V ergadering A.R.-partij Onder voorzitterschap van de heer R. J. Zuidema kwam de A.R. Kiesveren. „Nederland en Oranje” dinsdagavond in j aarvergadering bijeen, waar na het lezen van no tulen en jaarverslag 1962, bene vens het jaarverslag van de pen ningmeester, door de heer Zuide ma een referaat gehouden werd over het ontwerp program van actie. angstig klein bevroren leidingen ^te voorkomen ASPRO DE KEUKEN NODIGEN Geen zorgen om (tuinders)-olie De Twentsche Bank STAND Alle honden zijn nu ingeënt Nooit Gedacht' bestaat 30 jaar Geen paniek Bestelauto gaf geen voorrang Veldwijk Uw financiële raadsman Utif Mirn&n a diverse dessins Cera-ldeal kastpapier f 1.25 WZC „De Gouwe" Geboorteregeling uit het chistelijk oogpunt bezien „Stook niet meer dan éen kachel” aldus de Waddinxveense kolenhandelaren Sombere stemming WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 24 JAN. 1963. PAGINA 2 Vlug: Kantoor Waddinxveen, Kerkweg 224. Telefoon 3091- Bejaardenmid dag Ondanks dooi toch nog voer hard nodig Contactavond v.v. „Waddinxveen” Tuinders geen zorg B.K. dienst in de Oranjewijk Officiële mededeling St. Jozefschool op schaats en slee Al van oktober af Bescherm u tegen Rillerig? Onprettig? kantelde langzaam zodat de minimaal, bij de ander zijn het juist de viertjes, waaraan gebrek begint te van 1.95 voor schoongmaakt transport. W. J. M. Droog; M. Tamerus. van Waddinxveen mobilofoon naar Dinsdag 29 januari zal weer de bejaardenmiddag gehouden worden in het Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat, aanvang 2.30 uur. Hoewel de kans groter wordt dat de dooi hu werkelijk door gaat zetten, blijft de vraag naar vogel - voer voorlopig urgent. Pas wan neer de sneeuw en ijslaag van het land verdwenen is kunnen de vo gels zelf hun honger en dorst weer stillen. Tot dat ogenblik blijven ze volkomen van de mensen afhanke lijk. Tijdens de zittingen, die steeds in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan plaats vondfen, zijp 378 honden ingeënt. Men heeft be rekend dat, tesamen met die hon den die eerder een prik ontvingen, zo goed als alle honden nu behan deld zijn. De inentingen tijdens de zittin gen werden uitgevoerd door de Waddinxveense dierenarts dokter J. Slager. Een aantal ambtenaren van dë gemeente verleenden assi stentie. De dieren hebben zich over het algemeen zeer rustig gehouden, slechts een enkele maal was het nodig om een verontwaardigde kat uit een gordijn te plukken, en eni ge helpers kregen wat krabben als aandenken mee. en C. van Vuuren. a.s. Vrijdag is er contactavond in Lunchroom van de Water. Aan vang 20.00 uur. Het is de eerste contactavond in 1963. Wij verwach ten evenals vorig j aar een goede opkomst van leden en donateurs. Het ligt in de bedoeling om de ko mende maanden op elke laatste vrijdag van de maand een derge lijke avond te houden. w.o. radio en televisie, recreatie, sportbeoefening, woningnood en volkshuisvesting, bedrijf organisa tie en medeverantwoordelijkheid, land- en tuinbouw, beperking van bewapening, maar geen eenzijdige ontwapening. In de kieskring Leiden zijn hier op 163 amendementen binnengeko men. Na de pauze benoemde de voor zitter alle aanwezigen in een fo rum teneinde de gestelde vragen te beantwoorden. Een zeer leven dige discussie volgde op het ge sprokene. Aan het slot besprak mevr, van der Wal de activiteiten en werk zaamheden van de Arjos. OPBRENGST VAN KINDERPOSTZEGELS. In Waddinxveen zijn er tijdens de verkoopactie van de kinderze- gels 1962 18528 zegels verkocht. De verkoop geschiedde zowel door de schoolkinderen als via de loketten in het postkantoor. De zegels vertegenwoordigen een frankeerwaarde van 2018.04; de totale toeslag, dus de eigenlijke opbrengst van de plaatselijke actie bedraagt f 1372.07. maar ook 1 naast de be- [at deze totaal geen uit- Uitslagen: Sedna IGouwe 12-1 Boskoop IGouwe III 3-5 GZC IIIGouda I 0-5 (regl.) Heren I heeft het in Amersfoort tegen Sedna niet kunnen klaren. Met een invaller voor G. v.d. Le den moest Gouda in een zeer moei lijke wedstrijd waarin alles tegen zat het hoofd buigen en de winst zij het pas in de laatste minuten aan de tegenpartij laten. Alles zat deze avond wel tegen, want de reis die begonnen was om kwart voor zeven en eindigde 's nachts om half twee. De stand is nu zo dat Sedna, Rotterdam en Gouwe alle drie ge lijk bovenaan staan met 8 punten. Gouwe gaat a.s. zaterdag naar het nieuwe zwembad „Den Hommel” in Utrecht om tegen Zwemlust II te spelen en Sedna gaat naar Rot terdam II en nu maar afwachten wat er uit de bus komt. Voor Gouwe zal er wel geen winst in zitten want Zwemlust II bestaat op het ogenblik voor het grootste gedeelte uit spelers van het eerste, die vorig jaar geschorst geweest zijn en nu in het tweede opgesteld zijn. Een Waddinxveense specialist in brandstof voor de industrie deelde ons mede, dat hij de toestand voor fabrieken en tuinders zeker niet som ber inziet. „Het is nog lang niet zo erg als in 1955”, zei deze brandstof- fenhandelaar-in-het-groot, „toen we ook voor de industrie een distributie systeem moesten instellen. Tachtig procent van de tuinders gebruiken stookolie voor de verwar ming van hun kassen. Er gaat onder de huidige omstandigheden natuurlijk wel erg veel door, maar de aanvoer voor deze afnemers stagneert niet en zal voorlopig ook niet stagneren. „Wij zijn er wel op ingesteld”, aldus deze zegsman, die dag en nacht, ook op zondag met zeven tankwagens rond rijdt, om de tuinders en de indus trieën van olie te voorzien. ven veel zorgen en verdriet ge kend. Zij wist echter altijd het hoofd boven water te houden. Vooral bij de leveranciers is mevr. Twigt een goede bekende want ’n kopje thee of koffie kunnen zij bij haar altijd vinden. Over hun gezondheid mag het bruidspaar niet klagen. Zij zijn nu beiden 77 jaar en kunnen zich nog aardig behelpen, terwijl zij een grote steun hebben aan hun nog inwonende dochter Riek. Zij vieren deze heuglijke dag vandaag op bescheiden wijze met kinderen en kleinkinderen in hui selijke kring. De chauffeur van de bus, de heer Guddens, die waarschijnlijk een shock heeft opgelopen, is ter observatie op genomen in het St. Jozef-ziekenhuis te Gouda. Onder de passagiers waren enkele lichtgewonden. Niemand be hoefde echter naar het ziekenhuis te worden vervoerd. Een andere bus van de Citosa, die leeg in de richting reed, werd via de Voor die R.K. ingezetenen, die niet in de gelegenheid zijn om naar de St. Victorkerk te komen wordt voortaan iedere zondag om 5.30 uur in de R.K. kleuterschool aan de Kon. Wilhelminalaan een dienst gehouden. Ook vorige week zondag werd hier reeds een Mis opgedragen. Vandaag herdenken de heer en mevrouw Twigt-Burger de dag waarop zij 55 jaar geleden in het huwelijk traden. Uit dit huwelijk zijn 10 kinderen geboren, waarvan er nog 5 in leven zijn. Zij hebben 13 kleinkinderen en één achter kleinkind. Beide oudjes zijn in Ouderkerk a.d. IJssel geboren. Reeds kort na him huwelijk - in 1914 - zijn ze al naar Waddinxveen gekomen. De heer Twigt ging toen werken bij de voormalige Kurkwarenfabriek aan de Noordkade. Daarna is hij ruim 30 jaar werkzaam geweest bij de Houtwarenfabriek van de heer Bremmer. Op 72-jarige leeftijd heeft hij het bijltje erbij neerge- legd om van een welverdiende rust te gaan genieten. De heer Twigt is ook jarenlang ouderling van de N.H. Kerk ge weest. Mevrouw Twigt heeft in haar le- Spr. ging op bevattelijke wijze al de programpunten na, waaruit we noemen: de beginselsverklaring, de Met ingang van 1 maart 1963 zullen overeenkomstig het besluit van de gemeenteraad enkele straat namen worden gewijzigd. In verband daarmede stellen wij u in kennis met de volgende ver anderingen: Emmastraat wordt Trompstraat huisnummering ongewij zigd Prins Hendrikstraat (noord-zuid) wordt Piet Heinstraat (huisnum- mering ongewijzigd). Prins Hendrikstraat (oost-west) wordt de Ruijterstraat huisnumme- ring wordt gewijzigd als volgt: 48, 46, 44, 42, 40 en 38 wordt respec tievelijk 1, 3, 5, 7, 9 en 11. Burgemeester v. Waddinxveen, de secretaris, de burgemeester, H. Jenné. C. A. v. d. Hooft. waargenomen door dokter Th. G. Blom, Kon. Wilhelminasingel 83, telefoon 2112. Tijdens de vergadering van de afdeling Waddinxveen van de Ned. Christenvrouwen Bond, die vorige week in het Gereformeerd' vereni gingsgebouw plaats vond, werd het onderwerp: Geboorteregeling van verschillende zijden belicht. Ds. Riet veld uit Den Haag sprak allereerst over de geestelijke acpecten van de geboorteregeling, ook in verband met het gezinsleven en de volgende spreekster was de Goudse vrouwen arts mevr. dr. Kortenoever. „In pro testants christelijke kring is de ziens wijze ten opzichte van de geboorte regeling de laatste tijd sterk veran derd”, aldus spr. „Vroeger stond men er zeer afwijzend tegenover en men meende,, dat de opbouw van het gezin geheel aan de leiding Gods moest worden overgelaten. Pas in de laatste tijd is men tot het besef ge komen, dat de eigen verantwoorde lijkheid hierbij toch wel een over wegende rol moet spelen. Ieder moet bij dit vraagstuk voor zichzelf de juiste weg kiezen. Het is niet te loochenen, dat in bepaalde gevallen een verantwoorde regeling van de grootte van het gezin noodzakelijk is.” De bijeenkomst stond onder leiding van mevr. R. Klunder. Ook de afd. Boskoop was aanwezig. Op de Ringvaartsingel bonden de leerlingen van de St. Jozef school op de gladde ijzers de strijd tegen elkaar aan. De uitslagen wa ren: Meisjes klas 5: 1. Erna Janmaat; 2. Cobi Rip; 3. Mimi Mulleman; 4. Nanda van Eijk. Jongens: 1. Wim Vernooy; 2. Piet Roodenburg; 3. Henny Bresser; Meisjes klas 6: 1. Tootjes van der Lans; 2. Helenca Klok, 3. Ria Com peer. Jongens: 1. Ko Doeleman; 2. Gert Tiele; 3. Bert. v.d. Berg. Jongens klas 4: 1. Jos v. d. Born. Jongens klas 3: sleden: 1. Henk Mourits en Peter Steenland. Sledewedstrijden klas 1-2 meisjes: 1. Evelien Happel en Mieke Kette- laars; 2. Astridj Uitman en Tonnie Wesseling. Jongens: 1. Onno Dicker en John Schwarz; 2. Peter Compeer en An ton Boere. Meisjes klas 3: 1. Marian Straver en Martha Steenland; 2. Emmy de Heer en Annemieke Kleiweg. Schaatsen meisjes klas 3: 1. Joke v. d. Klauw, 2. Lia Rijnbeek; 3. Liza v. d. Hoorn. Jongens: 1. Wim Compeer; 2. Ton Houdijk; 3. Frans Compeer; 4. Jan Wesseling. Meisjes klas 4: Dinie van Hal; 2. José v. d. Lans. TRAINING. Het bestuur deelt de leden mede dat zolang veldtraining onmogelijk is, er in de zaal getraind wordt en wel vrijdagsavonds, aanvang 20.15 uur. ZUINIG MET ZOUT De zoutvoorraad in Waddinx veen mindert langzamerhand sterk, zoals overal elders in ons land. Doordat enorme hoeveelheden zout gebruikt zijn bij het strooien van de wegen tegen de gladheid, heb ben de zoutindustrieën een achter stand gekregen met de bereiding van het consümptiezout. Daarbij komt nog dat een groot percen tage uit het buitenland wordt in gevoerd waarbij vervoersmoeilijk- heden ontstaan, vooral daar waar de schepen voor het vervoer zor gen. Door deze vertragingen in de produktie en aanvoer kunnen de Waddinxveense winkeliers slechts mondjesmaat aan hun klanten le veren. „Wanneer de klanten niet te grote eisen stellen en zoveel zout komen halen als ze werkelijk nodig hebben, dan zullen we het waarschijnlijk wel redden”, zo werd ons door verschei dene kruideniers verteld. Er zijn he laas al gevallen voorgekomen waarin huisvrouwen kilo’s zout 'kwamen in slaan en boos uit de zaak hepen wanneer dit werd geweigerd. In de meeste zaken kan men niet meer dan een half pond krijgen, een enkele zaak is al enige dagen ’zoutloos’ geweest Als de klanten hun verstand blijven gebruiken, niet gaan hamsteren en zeer mondjesmaat met het zout om gaan, dan kunnen wij wel zorgen, o dat Waddinxveen niet helemaal zal zondagsrust, onderwijs en cultuur, ’verflauwen’, zo is de mening van de kruidenier. En stoepjes strooien met zout is er nu natuurlijk helemaal niet meer bij1 20.30 zondag 15.30 uur Wachttorenstudie De medische zondagsdienst wordt Ook in Waddinxveen begint de kolenvoorraad angstwekkend te slinken. De toevoer staat nu helemaal stil en wanneer het vervoer niet snel op gang komt, wordt het een ramp, aldus een van de kolenhandelaars, die wij over deze kwestie spraken. De leveranciers van kolen zijn uit zichzelf al over gegaan tot een soort distributiesysteem. Een bestelling van 10 mud kan eenvoudig niet meer geleverd worden. ,,We leveren mondjesmaat,” aldus een zegsman. Vijf mud op z’n hoogst. En een ander: twee, misschien drie mud tegelijk, het ligt ook aan de soort brandstof. Bij de een is de voorraad drietjes komen. Zaterdag biechtgelegenheid 5-8 Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering Zaterdag a.s .is het 3ü jaar ge leden dat de Ijsclub „Nooit Ge dacht” werd opgericht. 1933 was een crisisjaar bij uit nemendheid en de vereniging be gon dan ook met een contributie van 1,00 voor het gehele gezin, terwijl wedstrijden werden gehou den om prijzen in natura. De offervaardigheid en saamho righeid kwamen in die jaren sterk tot uiting. Voor arbeidsloon werd praktisch niets uitgegeven, alles deed men gratis. In de achter ons liggende jaren is het getij veran derd en zijn de bakens verzet. De contributie is nu 2,50, straks verhoogd met een bedrag voor vermakelijkheidsbelasting, per ge zin, waarbij, kinderen tot 15 jaar, profiteren van deze te lage con tributie. Een winter zoals wij nu hebben kost enorm veel geld en het valt voor het bestuur niet mee met de beschikbare middelen rond te komen. In deze 30 jaar heeft „Nooit Ge dacht” haar bestaansrecht wel be wezen. Zij heeft een mooi aantal leden en de vereniging is kernge zond. In deze zware winter is het be stuur, enkele zeer zeker, dag en nacht in de weer om alles naar wens te laten verlopen. De heren T. Ververs, L. W. Versluis en P. Alblas zijn vanaf de oprichting be stuurslid en vieren nu mede hun 30 jarig jubileum. Wij wensen hun en de medebestuursleden van har te geluk. g g I I e s week van 16 t/m 21 januari 1963 Geboren: Peter Johannes, z.v. J. A. Lalihatu en L. P. Lodder; Aris Vincent, z.v. A. C. Bulten; Jacob, z. v. J. Kunz en H. Bruin; Alexandra Margaretha Carolia, d. v. A. van Woerdekom en H. E. Blaauw; Debora Wilhelmina, d.v. F. E. Sap- tenno en F. E. Sahuleka. Ondertrouwd: J. H. ter Horst Gehuwd: J. B. A. Verdegaal en W. van den Bor en Overleden: Vliegendhart, Marcel F., oud 10 mnd; Hofman, Johannes, oud 70 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: blauw met rode hand schoen; jongensfiets; bruine porte- monnaie met inh.; teddybeer; 1 paar zwarte glacé handschoenen; fietssleu- teltje; bankbiljet; blauwe want; sleu telbos; beige glacé handschoen. Verloren: 1 pr groene kmderwantjes; étui met vulpen en ballpoint; f 45,—; blauwe want; witte handschoen; glacé herenhandschoen; groene handschoen zijden hoofddoek; zwarte herenporte- monnaie met inh.; blauwe want; sleu telbos; fietstas inh.: handschoenen en schort. Eén van de handelaars vertelde ons, dat de aanvoer al vanaf oktober stagneert. „Ik heb nog een bestelling van 18 wagons lopen, vanaf oktober. Toen was het nog niet glad, maar leveren doen ze niet, zo zei hij. De mensen, die over een haard of kachel beschikken, waarin ’van alles’ kan worden gestookt, zijn nog het beste af. Want het is, bijvoorbeeld voor de gebruikers van viertjes, on- doenlijk om drietjes te laten breken. Dat zou veel te kostbaar worden, bovendien is er zeker nu geen tijd voor. De aanvoer van haardbrand-olie schijnt weinig moeilijkheden te on dervinden. Gelukkig ontstond er geen paniek onder de inzittenden van de bus. Het gelukte de chauffeur, om naar buiten te komen en het noodluik open te trekken. Hierdoor verlieten de passagiers ordelijk de verongelukte wagen. De woordvoerder van de Citosa, die vlak na het ongeluk ter plaatse aanwezig was, vertelde ons, dat de chauffeur van de bestelwagen, nog afgezien dat hij geen voorrang aan de bus had verleend, deze ook on mogelijk had kunnen Zien. In de wagen stonden 24 kisten witlof; niet alleen in de laadruimte, nog hoog opgestapeld stuurder, zodat deze t< zicht naar rechts had. Aanvankelijk stagneerde deze aan voer ook, door uitvallen van de olie- schepen, die liggen vastgevroren, maar de maatschappijen hebben alle beschikbare mobiele tankruimte inge- schaikeld, om aan de grote vraag te kunnen voldoen. Zelfs wagens, waarin anders ce- ment-poeder wordt vervoerd, zijn nu schoongmaakt en ingezet in het olie- De gemeentebedrijven geven de raad, ’s avonds de hoofd kraan van de waterleiding dicht te draaien en via de aftap- kraan het water, dat in de leidingen zit, te laten weglopen. Een leiding zonder water kan in elk geval niet bevriezen. Deze raad geldt vooral voor bewoners van huizen, waarvan de waterleiding aan de oostzijde zit, en die geen centrale verwarming hebben. Centraal verwarmde woningen lopen uiteraard minder kans op bevroren leidingen. Ook is het onder deze omstandigheden veter, ’s avohds het waakvlammetje van de geyser dicht te draaien, ’s Nachts kan de druk op het gas minder worden of geheel wegvallen. Het vlammetje dooft dan. Komt er later in de nacht weer druk op het gas, dan stroomt de keuken vol gas, dat met de aan wezige lucht een uiterst brandbaar mengsel vormt. Er zijn in ons land al heel wat ongelukken met net gas gebeurd, de laatste weken. Vandaar de raad, om niet alleen de geyser ’s avonds af te zetten, maar ook de hoofdkraan van het gas dicht te draaien. Gas is gevaarlijker dan u denkt! V V Griep Gisterochtend is een volle autobus van de Citosa, met aan het stuur de Waddinxvener E. J. Guddens, in Bleiswijk gekanteld. Het ongeluk gebeurde on het kruispunt van de Nieuwe weg en de Nieuwe Hoef weg. Volgens een woordvoerder van de Citosa bereed de bus een voorrangskruis- punt. Een bestelauto, waarin de heer A. van Schie uit Bleiswijk, verleende de bus geen voorrang. De chauffeur van de bus poogde nog uit te wijken, maar dat lukte niet. De bus schoof na de botsing opzij en kantelde langzaam van de weg af. De grote wagen bleef op z’n kant liggen. de verongelukte wagen gedirigeerd, zodat de passagiers met zo min mo gelijk tijdverlies hun reis konden vervolgen. Met twee kraanwagens heeft men dé bus weer op zijn wielen gezet. De schade was aanzienlijk, maar wordt door dé verzekering gedekt. zondag 27 januari 1963 Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur d' J. R. Cuperus Nam. 6.30 uur ds J. Verwelius Hervormd Wijkgebouw, Esdoornl. V.m. 9.30 uur ds J. Verwelius Nam. 6.30 uur ds J. R. Cuperus N.H. Kring „Wet en Evangelie”. V.m. 9.30 uur ds E. H. Kalkman Nam. 7.00 uur ds E. H. Kalkman Gereformeerde Kerk. V.m. 10 uur ds Eerdman v. Gouda Nam. 5 uur ds Eerdman v. Gouda Remonstrantse Kerk. V.m. 10.00 uur ds G. Ch. Duinker van VLardingen Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5.00 uur ds. A. P. Verloop Woensdag nam. 7 uur ds A. P. Verloop Oud-Gereformeerde Gemeente vrijdag 1 februari n.m. 7 uur ds Du Marchie van Voorthuizen v. Leersum KERKDIENSTEN R.K. KERK Parochie St. Victor, Zuidkade Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2425 Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis Missen’s zondags 7 uur de vroeg mis 8.30 uur de Hoogmis11 uur de late Mis’s avonds 7 uur Lof Door de week ’s morgens 7 en 8 uur 1 uur. H. B. Sanders en Als er volgende week géén kolen komen, ziet 'het er lelijk uit, zo zei ons een handelaar somber. Beide Waddinxveense kolen-leve- ranciers vragen de bevolking van ons dorp dan ook dringend, het heel zuinig aan te doen met de kolen. Vooral geen twee of drie kachels in één woning stoken, want daarvoor is de voorraad echt te klein. En geen grote hoeveelheden bestellen, want die kunnen toch niet gebracht worden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 2