NIET K”“Dampo I I Citosa-bussen op tijd door mobilofoonverbinding Dodelijk ongeluk op rijksweg AARDIG Lezers schrijven burgerlijke I' Bronchiletten OF KERKEN NODIGEN STAND Concert van vrouwenkoor over Schaakver. WSV IVANHOE in pocketuitgave 1,50 Afval bevriest in vuilnisemmers Damclub Excelsior Tentoonstelling is geopend Plattelandsvrouwen hoorden alles en en hun betekenis Huid-handen-lippen ruw of schraal? PUROL -—nr«« 1 Willen is kunnen Be Fair weer naar zaaltournooi 80.000 km per jaar ,,de Hagenaar” Help hun eens Schaatswedstrijden op Petteplas Wegafsluiting f f 1 WADDINXVEENS SPORTNIEUWS PAGINA 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 31 JAN. 1963. zijns weegs de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, telef. 2676. A. Verwoerd J. J. Mul en C. P. 1 Totaal 5-5 Z i de burgemeester, C. A. van der Hooft. 2-0 2-0 2-0 2-0 0-1 0-1 0-1 0-1 1-0 0-1 I 1-1 2-0 0-1 0-1 1-0 Hoestdrank in tabletvorm.95ct - I de jeugdleden van Be Fair in het ver- —-2 - «-»2] O4*4 ZAM n kienavond. Aanvang MEDEDELING. Tot onze spijt moesten een twee tal artikelen, verband houdende met de gehouden raadsvergadering wegens tekort aan plaatsruimte tot volgende week blijven overstaan. Het eerste tiental speelde een thuiswedstrijd tegen de S.V. „Gam biet” uit Rotterdam. Na beëindiging van de afgebroken partijen is deze ontmoeting geëindigd in een gelijk spel nl. 5-5. De persoonlijke uitslagen luiden: 1 W. v. Vuuren-F. Verhoekse Vz-Nz 2 J. van OortA. Voogt 3 P. BroerJ. Zantman 4 A. v.d. Starre—-J. Spiljard 5 G. HeijkampA. Heintz 6 W. van OortG. Verschuur %-Vz 7 P. PerdijkC. Vermeulen 8 Th. VerbreeC. van Lent 9 A. VersluisWL. Heintz Fz-Vz 10 J. A. AtzemaW. van Geerp 1-0 WALTER SCOTT BOEKHANDEL „VELDWIJK” Vorige week dinsdag kwamen de leden van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen bijeen in Lunch room van de Water om te luiste ren naar een causerie getiteld: „Het kruis in de vlag" gehouden door de heer J. Thurmer, directeur van een Vlaggenfabriek te Vlaar- dingen. Het was niet zo eenvoudig iets over vlaggen te weten te komen, omdat hierover heel weinig litera tuur bestond. Hij had daarom aan alle landen ter wereld, 172 in ge tal, gevraagd om inlichtingen over de betekenis van hun vlag. Van 171 landen had hij antwoord ontvan gen, zodat een uitgebreide docu mentatie was ontstaan. Eén van de oudste vlaggen was die van Denemarken, een wit kruis op een rood veld. De kleuren wit en rood hielden verband met de 2 standen die men vroeger slechts kende nl. de Geestelijkheid en de Edelen. Het wit vertegenwoordigde de Geestelijkheid, het rood de Edelen. Later kwam in vlaggen de Vrijdagavond 1 februari a.s. houdt Willen is Kunnen’ de jaarverga dering in de Julianastraat 10. Deze vergadering is toegankelijk voor de junioren en senioren. Er zullen twee nieuwe bestuursleden worden ver kozen. KRINGAVOND PLATTELANDSVROUWEN Hedenavond d.d. 31 januari zal er in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat een kringavond worden gehouden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Zuid- Holland Kring III. De afdeling Wad- dinxveen zal als gastvrouwe optreden. Aanwezig zullen zijn de afdelingen Moordrecht, Benthuizen, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Reeuwijk, Zevenhuizen en Moerkapelle. Op het programma staat o.m. enkele schetjes, een Show van eigen-gemaakt hoedjes, een quiz en het optreden van het Huisvrouwen orkest. Aanvang 8 uur. De presidente van Zuid-Holland, mevrouw H. v. d. Griendt-Scherpbier zal de opening verrichten. kleur blauw voor, welke kleur de 3e stand vertegenwoordigde. Aan de kleuren van de vlag wa ren vaak de kenmerken van een land te zien. Zo kwam de kleur groen voor in de vlaggen van de Rmden met een sterk agrarisch karakter. De kleur zwart duidde op rouw en kwam voor in landen, die vaak in oorlog waren, terwijl de kleur geel er op wees, dat het land overwegend katholiek was. Nederland was één van de wei nige landen, waar de vlag niet wet telijk geregeld was, behalve dan de voorschriften wat betreft de kleuren. Deze moesten zijn vermil joen rood, helder wit en cobalt blauw. Men behoefde met feestda gen maar om zich heen te kijken O'- te constateren, dat er zelfs aan le kleuren van onze vlag wel zo één tu ander mankeerde. Ook over het gebruik van de vlag en de ma nier van vlaggen werd verteld, zo als het al of niet gebruiken van de oranje wimpel en het tijdig inhalen van de vlag. Geen Nederlandse of buitenland se vlag mag tussen zonsondergang en zonsopgang gehesen blijven of worden. Tegen deze regel wordt zeer veel gezondigd. Men mag nooit vergeen, dat de vlag het hoge symbool van eenheid en onafhan kelijkheid van de Natie is. Wanneer men dit voor ogen hield, was het vanzelfsprekend dat men onze driekleur de nodige eer bied bewijst. Na, afloop dankte de pres. mevr. Kroes-Huysman, de heer Thumer, die zich door de slechte weersom standigheden niet had laten weer houden naar Waddinxveen te ko men, voor de vele interessante wederwaardigheden, die hij die avond verteld had, zodat de thuis blijvers weer heel wat gemist heb ben. Ook de vuilnisophaaldienst onder vindt moeiijkheden van de vorst en de sneeuw. Vaak moeten de mannen van deze dienst de emmers vanachter de sneeuw en ijshopen op de trottoir rand weghalen waardoor hun traject aanmerkelijk langer dan gewoonlijk duurt en bovendien is het dikwijls onmogelijk om de bakken goed te legen omdat de vuilnis zit vastge vroren. Deze dienst doet dan ook een beroep op de huisvrouwen, om de emmers vorstvrij te houden door er zo min mogelijk vocht in te laten komen en door een dubbele krant op de bodem en eventueel langs de kanten te leggen. a.si Zaterdag gaat Be Fair naar Ter Aar om voor dé tweede maal aan een zaalvoetbal-toernooi deel te nemen. Aanvang 1.30 uur. Vertrek bus voor supporters 12.30 uur vanaf Hotel de Unie. Indeling: Groen A: Quick Boys (Katwijk); ARC (Alphen a.d. Rijn); GWS (Sassenheim); Capelle (Capelle a. d. IJssel) en Be Fair (W’veen). Groep B: Ter Leede (Sassenheim); SVOW (Oude Wetering); Spirit (Ouderkerk a.d. IJssel); Koude kerk en Sportlust (Woerden). KIENAVOND JUNIOREN a.s. Vrijdagavond^is er voor 1 enigingsgebouw aan de Stations straat, een Li2. 7.30 uur. Maar wij, die de geluidsband hoorden, begrijpen er nu iets van. Hoewel het voor de leek toch een ingewikkelde zaak blijft, hoe de twee man aan de mobilofoon in Waddinxveen al die zestig bussen uit elkaar weten te houden en ze, zo nodig, zó weten te dirige ren, dat het schema niet door elkaar loopt. Voor dit werk moet men niet alleen de dienstregeling op zijn duimpje kennen, maar ook snel en deskundig weten te improviseren. Improvisatie is dan ook de kracht van een transportbedrijf als de Citosa. En met de meest moderne apparatuur bij de hand, wordt het een plezier voor de vervoers- deskundige, om te mogen experi menteren, zodat na een dag, waarop het hele bussenpark duizenden kilometers heeft afge legd, zo'n organisator bij zichzelf kan zeggen: „Het kostte een beet je moeite, maar iedereen is toch netjes op tijd bij z’n halte van daan gehaald en bij z’n doel af geleverd. z. v. NEGENDE DAM- en SCHAAKTOERNOOI Dinsdag 5 februari n.m. 7.15 uur zal de Edelachtbare Heer Burge meester, de heer C. A. van der Hooft het 9de Dam- en Schaak toernooi openen, in het verenigings gebouw aan de Stationsstraat. Dit unieke toernooi staat voor 'n ieder open. De dam- en schaaklief- hebbers kunnen hun hart ophalen aan deze rustige sport. Dit soort wedstrijden is bijzonder geschikt voor spelers welke niet bij een vereniging zijn aangesloten, zij krij gen gelijkwaardige tegenspelers. Er wordt in pouls van vier spelers gespeeld en voor elke poul zijn door het gemeentebestuur en het soortweekcomité twee prijzen be schikbaar gesteld. Het inleggeld bedraagt twee gul den per deelnemer. Voor inschrij ving raadplege men de advertentie De wedstrijddata zijn: Dinsdag 5, maandag 11 en dinsdag 19 februari, n.m. 7.30 uur. Van de heer Hooftman kregen wij nog wat interessante gegevens over het bedrijf, die het overden ken waard zijn. Bij de Citosa rijden momenteel zestig autobussen, die gemiddeld 68.000 hebben gekost. Met een autobus doet men gemid deld tien jaar. Het onderhoud doet men geheel zelf. In de grote garage heeft de Citosa de beschikking over vier „putten” en 1 „brug”. De Citosa is een dochter van de Nederlandse Spoorwegen, sinds ’43. N.S. beschikt over ongeveer 1800 bussen, die het platteland met de steden verbinden. De bussen rijden gemiddeld 80.000 km per jaar. Zij gaan ongeveer 1 miljoen km mee. Een uitstekende administratie is natuurlijk noodzakelijk. Bij de Citosa heeft iedere autobus ’n ver je kan gaan, en wat beslist kan.” Alle drie doen ze het heel kalm aan, deze dagen en wij kunnen het deze chauffeurs niet kwalijk ne men. Want als zelfs de Citosa niet meer rijdt, hoe moeten we dan nog op ons werk komen? Daarom voe len we iets voor het standnunt van sommige chauffeurs, die zeggen: „Men moest ons wat meer helpen in het verkeer, desnoods eens een keertje voorrang geven, die we niet hebben. Want zo'n zware bus remt verdraaid moeilijk, on ijzel Nóg moeilijker dan een personen auto, die voorrang heeft „stamkaart”, die samen met de gegevens op het centrale plan- ningbord aanwijst, wanneer het weer tijd wordt voor een kleine of grote service-beurt. Met een ijzeren regelmaat worden de bus sen van Citosa steeds weer ge keurd en gecontroleerd. Veilig heid is een woord, dat met gul den letters in het wapen van de Citosa geschreven staat. De chauffeurs wonen nog vrij verspreid en komen meest per bromfiets of met een eigen auto- tje naar het werk. Zesenveertig Citosa-gezinnen wonen nu in Wad dinxveen en men hoopt, nog meer personeel in Waddinxveen te kun nen huisvesten. Er werken 170 man bij de Citosa, waarvan 97 chauffeurs en 23 con ducteurs. Veel chauffeurs treden dus ook ,als conducteur op. Het aantal kilometers, door Citosa-bussen afgelegd, was in 1959: 4.110.000 in 1960: 4.024.000 in 1961: 4.330.000 en in 1962: 4.529.000. Het aantal reizigers, dat in deze jaren werd vervoerd was: in 1959: 5.863.000 in 1960: 5.983.000 in 1961: 6.429.000 en in 1962: 6.852.053. Het aantal bussen, waarmee dit allemaal werd gepresteerd bedroeg in: 1959: 47 1960: 49 1961: 58 1962: 60. wedstrijden: T. TwigtD. Zwanenburg A. BlomA. Compeer F. M. P. JacobiT. Driesse J. de HeerA. A. Rietveld A. N. Littooij sr.B. van Eijk 2-0 C. H. Kramp—H. Boele G. v.d. ZijdenH. Troost T. BaanA. Zwanenburg C. StolkerFr. van Eijk Persoonlijke Kampioenschappen te Gouda. De HeerA. Blom behaalde weer een fraaie overwinning op de Schoonhovenaar A. Mesker en wist zodoende bij de kopgroep te blij ven. Uit 4 wedstrijden behaalde Blom 7 punten en bezet hiermede voorlopig de tweede plaats. De eerste vier plaatsen zijn toch erg belangrijk, want behalve de kam pioen zijn er nog drie spelers die volgend jaar dan niet aan de voor- wedstrijden behoev endeel te ne men. Dus zich gelijk voor de finale plaatsen voor het volgend jaar. De heer C. H. Kramp wist eindelijk zijn eerste overwinning te boeken en wel ten koste van de oud-Ex- selsiorspeler T. den Ouden, welke nu voor Moordrecht uitkomt. Door deze overwinning is Kramp van de twaalfde en laatste plaats opge klommen naar de tiende plaats. Op de rijksweg is maandag j.l. een dodelijk ongeluk gebeurd. Het was ’s morgens kwart over vier, toen uit de richting Den Haag een VW-busje naderde, dat op het viadukt over de spoorlijn slipte. Een andere wagen, die eveneens uit de richting Den Haag kwam, kon nog juist afremmen. De inzittende stapte uit, om samen met de chauffeur van het busje te trachten deze wagen van de rijbaan af te krijgen. Dit gelukte. Het busje stond nog maar net op de vluchtstrook, of uit Den Haag kwam een zware vrachtwagen, die op het viadukt eveneens begon te slippen. De vrachtwagen gleed hier bij op zij, tegen het in de berm staande busje aan. De man uit de personenauto, die had geholpen om het busje van de rijbaan af te krijgen, raakte bekneld tussen het busje en de vrachtwagen. Hij overleed ter plaatse. Het was de heer A. N. v.d. H. uit Gouda. Gisteren is hij in zijn woonplaaits begraven. Hij zou die dag zijn verjaardag vieren. Wij hoorden, hoe chauffeur Jaap Kroon, die al op weg- was naar de grote garage-hal, onderweg de op roep kreeg, om te keren en „de Hagenaar" tegemoet te rijden, om dat die vertraging had. De passa giers bemerkten van die organisatie niets, alleen hoorden zij Kroon op een gegeven ogenblik in zijn mi crofoon zeggen, dat hij op de route zat en goed in het tijdsschema viel. Soepel werken, dat is mogelijk met de nu al weer acht jaar in gebruik zijnde mobilofoon, die men voor geen geld meer zou willen missen bij Citosa, ook de chauf feurs zelf niet. Met drie ervan hadden wij een kort gesprek. De heer Kroon, die met zijn 42 dienstjaren de meeste „bus-ervaring” heeft, wist wel wat sneeuw en gladheid voor zijn werk als consequentie hadden: uiterste voorzichtigheid dan red je het wel. Vooral in deze tijd zit je bus extra vol. „Verder valt het nogal mee dit jaar. Als ik nog aan de winter van 1929 denkzegt hij, „toen heb ben wij twee weken niet kunnen rijden Van de sneeuwploeg hebben we veel plezier,” zegt de heer Hooft man, die persoonlük trots is op dit zware voertuig, dat met tien aan gedreven wielen „overal doorheen komt” en voor geen sneeuwrug uit de weg gaat. Chauffeur J. J. Groenendijk, 43 jaar, zit al zestien jaar bij de Citosa „Je gemiddelde snelheid valt na tuurlijk wel wat terug,” zegt hij, „en het tijdschema komt dan wel eens in hét gedrang. Gelukkig vindt de baas veilig rijden belangrijker dan op tijd zijn, vooral onder deze moeilijke omstandigheden. We krij gen niet zó maar een premie voor schadevrij rijden A. v. d. Heuvel is met zijn 23 jaren de jongste chauffeur bij de Citosa. Hij zat voor het eerst van zijn leven met gladheid achter het stuur van zijn Leyland-bus. „Ik vond het vooral de eerste dagen een enge bezigheid, maar nu ben ik er wel aan gewend. Je leert je voertuig kennen, ook met gladheid en je weet tot hoe Uitslagen 15e ronde onderlinge Het spreekwoord’Eind goed, al goed1 ging niet op voor de laatste raadsvergadering, want vlak voordat ieder zijns weegs kon gaan ontbrandde er tussen de burgemeester en wethouder Venema een heftige woorden wisseling, die de opgeluchte stemming van de overige aan wezigen ernstig aantastte. De heer Venema bekritiseer de een zinsnede uit de Nieuw jaarsrede van de burgemeester, waarin de laatste bezorgd wees 1 op het feit, dat de nieuwe stich ting voor maatschappelijk werk van de gereformeerde kerk weer een nieuwe aanvraag van subsidie betekende voor de door toch al vele financiële zorgen gekwelde gemeente. De wethouder miste hierin een waardering van het particu lier initiatief en vond deze op merking op zijn minst uitge drukt, niet aardig gesteld. Hier op protesteerde burgemeester, die benadrukte dat juist hij een van de grote voorstanders van deze stichting was, heftig en hij oordeelde deze kritiek als zeer onaardig. I Boze woorden volgden van weerszijden en ten slotte wens ten beiden hun protest in de krant opgetekend te zien. Al met al was het slot van deze raadsvergadering niet 1 aardig. i Dinsdag j.l. is in het zaaltje van de Kunststichting Waddinxveen weer een nieuwe tentoonstelling geopend, en wel die van de Haagse kunstenaar Piet van den Heuvel, die collages exposeert. Voorzitter H. v. d. Dool van de Kunststichting opende de bij eenkomst, die vooral veel belangstel ling trok uit Haagse schilderskringen. De heer J. J. Koedood, organisator van tentoonstellingen en als zodanig opdrachtgever van Piet V. d. Heuvel, hield een korte inleiding, waarin hij iets vertelde over de ontwikkeling in het werk van de jonge kunstenaar. „Hij brengt werkelijk iets dat in houd heeft”, aldus de heer Koedood, „en het is duidelijk, dat hij in zijn werk boven het gemiddelde weet uit te komen. Voor de opdrachtgever is het een taak, kunstenaars als Piet van den Heuvel gelegenheid te geven, zich te uiten, waarbij zij zo veel mo gelijk vrijheid moeten hebben. „Ik ben er van overtuigd, dat Piet in een overgangsperiode is, waaruit wellicht nóg beter werk tevoorschijn zal komen. Ik hoop, dat iedere be zoeker van deze tentoonstelling iets mee zal nemen van de zonneschijn, waarmee Piet van den Heuvel door het leven gaat en die hij in al zijn werk probeert te leggen”, zo besloot de heer Koedood. Deze expositie in het zaaltje van de Kunststichting duurt tot dinsdag 19 februari a.s. (buiten verantwoordelijkheid van de redaktie.) Met grote verbazing heb ik naar enkele gemeenteraadsleden zitten luis teren, bij de behandeling van het toe kennen van subsidie voor het Huma nistisch Thuisfront, tijdens idé ge meenteraadsvergadering van donder dag 24 januari j.l. De helft van de aanwezige raads leden achtte het noodzakelijk, om tegen het toekennen van deze sub sidie te stemmen omdat zij onder geen beding deze atheisten of dwazen of nihilisten, zoals een wethouder on gelukkig uitdrukte, wilde steunen. Het komt nu in de eerstvolgende raadsvergadering voor de tweede maal ter stemming en ik zou de zes tegenstemmers van nu willen advise ren alvorens opnieuw ’tegen’ te stem men, eens een bezoek te brengen aan een van de vier Humanist. Militaire Tehuizen. Daar zou men dan kunnen consta teren, dat niet alleen onkerkelijke, maar ook protestante en roomkatho- lieke militairen deze tehuizen druk bezoeken en zich er uitstekend thuis gevoelen. Uit gesprekken met deze kerkelijke militairen is mij gebleken, dat zij de rust maar bovenal de sfeer van de Hum. Militaire Tehuizen verre ver kiezen boven de rumoerige en la waaierige Protestantse en R.K. Mili taire Tehuizen, terwijl in de Hum. Militaire Tehuizen hun levensover tuiging nimmer gekrenkt of geweld werd aangedaan. Het is geen schande om een stand punt te herzien, al zal ik niet op een drastische ommekeer van de Heer Kooijman rekenen, want diens stand punten, in dit opzicht, veranderen nooit, nog in geen honderd jaar, zoals hij op deze vergadering mededeelde. Ik hoop, dat het gezegde: „de aan houder wint”, dat door een van de aanwezigen werd gelanceerd, bij de volgende stemming een positief resul taat mag hebben. Sergeant W. Heij (regelmatig bezoeker van en kele Hum. Milit. Tehuizen.) (Red.: Van onze lezers verwachten wij gaarne commentaar op deze rond borstige ontboezeming van sergeant W. Heij. In het raadsverslag kunt u lezen, dat het hier ging om een sub sidie van onze gemeente aan het Hu manistisch Thuisfront van. f 5,— (vijf gulden). Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur a.< J. R- Cuperus Nam. 6.30 uur ds D. v. d. Ent Braat, van Monster. Hervormd Wijkgebouw, Esdoornl. V.m. 9.30 uur ds J. Verwelius Nam. 6.30 uur ds J. R. Cuperus N.H. Kring „Wet en Evangelie”. V.m. 9.30 uur ds E. H. Kalkman H. Avondmaal. Nam. 7.00 uur ds E. H. Kalkman H. Avondmaal. Gereformeerde Kerk. V.m. 10.00 uur ds J. Snoey Nam. 5.00 uur ds J. Snoey Remonstrantse Kerk. Geen dienst Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5.00 uur ds. A. P. Verloop Woensdag nam. 7 uur ds A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Parochie St. Victor, Zuidkade Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2425 Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis Missen’s zondags 7 uur de vroeg mis 8.30 uur de Hoogmis11 uur de late Mis’s avonds 7 uur Lof Door de week ’s morgens 7 en 8 uur Zaterdag biechtgelegenheid 5-8 uur. Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 Het Waddinxveens Vrouwenkoor „Onvermoeid vooruit” o.l.v. dirigent D. Klip gaf vorige week vrijdagavond in het gereformeerd vereniginsge- bouw aan de Stationsstraat, in samen werking met het mannenkoor „Die Gouwe Sanghers” o.l.v. dirigent D. v. d. Bosch een concert, waarvoor maar matige belangstelling bestond. Toch was deze avond zeker alleszins de moeite waard. Het programma werd geopend met de liederen AvondL ster en Sit Laus Deo van H. Altink, welke door het vrouwenkoor ten ge hore werden gebracht. Het mannen koor zong o.m. Vaste Rots, Jan de Waard, Pië Jesu Domine van Nico Verhoef en Popule Meus. De heer G. Heijkamp liet op het orgel enkele werkjes van J. S. Bach horen, o.m. „Bist du bei mir”. Wij kregen echter de indruk, dat het spel van de heer Heijkamp op het kleine orgel niet geheel tot zijn recht kwam. Na de pauze zong „Die Gouwe Sanghers” o.a. nog Psalm 23 van Fr. Schubert en Postillon van Andries de Braai, terwijl’Onvermoeid vooruit’ met overgave het „Wiegenlied” van Brahms en ’Laudate Pueri’ van Men delssohn ten gehore bracht. vervolg van pag. 1 Buitenstaanders begrijpen er maar weinig van, hoe Citosa het toch voor elkaar krijgt, praktisch zonder tijdsverschillen, zijn passa giers bij de haltes op te halen. Het bestuur van de ijsclub „Nooit Gedacht” hield woensdagmiddag j.l. op de Petteplas schaatswedstrijden voor jongens en meisjes in de leeftijd van 12 tot 14 jaar. Ér waren prijzen van f 10, f 6, f 4, f 2 en f 1. Bij de jongens zegevierde W. Broer uit Waddinxveen voor P. van Vliet uit Bergambacht. Cees Kroes, Jaap v.d. Eijk en Cor Kroes werden res- pectieveijk derde, vierde en vijfde. Bij de meisjes was Janny van Hoven de snelste. Dicky Pijpers werd tweede en Ella Bot derde. Agna de Jong en Agnes de Vaal, allen uit Waddinxveen eisten de vierde en vijfde prijs voor zich op. Voor ’s avonds stonden er wedstrij den ’drie aan de stok’ op het pro gramma. Negentien trio’s verschenen aan de start. De uitslagen waren: I. H. van Geloven, J. Noordam en G. Wolters f 30; 2. C. Boot, R. Pasman en M. van Zand f 15; 3. D.deKnegt, J. Bos en P. Bron f 9; 4. M. Smit, K. Spek en J. Spek f 3. Voorts werd een hardrijderij voor mannen boven de 35 jaar gehouden. De veteranen bleken op de schaats nog goed uit de voeten te kunnen, Dirk Keizer uit Zoetermeer versloeg al zijn tegenstanders en mocht voor deze prestatie f 40 in ontvangst ne men. A. van Dijk uit Waddinxveen reed zich naar de tweede prijs f 25, terwijl D. de Knegt, Waddinxveen derde werd hetgeen hem f 15 ople verde. J. de Redelijkheid, Waddinx veen ’greep’ de vierde en A. Poot de vijfde prijs (resp. f 7,50 en f 2,50). Het aantal deelnemers bedroeg acht tien. Het ijsfeest dat voor zaterdag op het programma stond kon in ver band met de toestand van het ijs geen doorgang vinden. Uitslagen onderlinge competitie: P. BroerG. v.d. Berg 1-0 W. van OortJ. van Oort 1-0 W. van Vuuren-A. Brouwer afgebr. Th. VerbreeJ. Kleijweg 1-0 A. v.d. StarreJ. Kraijenstein 1-0 A. BrouwerA. Versluis 1-0 A. BrouwerP. Broer 0-1 J. van OortW. van Vuuren afgeb W. A. van OsA. Doornhein C. H. FaasA. v.d. Starre J. AdriaansenP. Broer J. KraijensteinW. van Oort Officiële mededeling Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat het bij het invallen van de dooi noodza kelijk zal zijn een aantal wegen in Waddinxveen geheel of gedeeltelijk tijdelijk voor net verkeer AF TE SLUITEN in verband met te verwachten opdooi. Iedere belanghebbende wordt aan geraden zoveel mogelijk tijdig de no dige maatregelen te treffen met het oog op de aan- en afvoer van pro ducten, brandstoffen e.d. Waddinxveen, 29 januari 1963. Burgemeester en wethouders voomoemd, de secretaris, H. Jenné. uur Wachttorenstudie De medische zondagsdienst wordt waargenomen door dokter C. A. de week van 22 t/m 28 januari 1963 Ondertrouwd: geen. Geboren: Judith Johanna, d. v. T. G. Blom en T. C. M. van Dillen; Comelis Johannes Theodoras, T. B. Mourits en M. A. Sluijs; Petronella Maria, d. v. en J. C. Wijtenburg; Maria Adriana, d.v. G. M. M. Verweij en I. M. A. Hoonhout; Irma, d.v. C. van der Post en E. M. J. van der Valk; Maria Cornelia Johanna, d.v. M. C. Kersbergen en H. Kruit; Netty Henriëtte, d. v. C. Goud en C. J. van der Waal; Dirkje Adriana, d. v. A. de Jong; Rik, z. v. L. J. den Braber en Vleggeert. Gehuwd: geen. Overleden: van Dodewaard, Berend, oud 40 jaar; Ververs ev van Gent, Johanna Adriana, oud 79 jaar; Rip, Jannetje, oud 72 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: aansteker; kinderwantjes; sleutelbos; gele sjaal; gele want. Verloren: hondenpenning; zilveren manchetknoop; hoofddoek; slee; ge wichten; bankbiljet; herenhorloge.

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 3