Dam- en Schaaktornooi service weer Uit overzicht 1962 blijkt Waddinxveens zakenleven NeJ»DAMPO Tips voor de provisiekast KIJK UW VOORRADEN EENS NA! Als concurrentie stijgt zal belangrijk begrip zijn I heeft bepaald niet te klagen in verenigingsgebouw Snelle ontwikkeling I KIENAVOND I Detailhandel sukkelt niet rustig meer voort Jongeren tonen belangstelling Maandagavond is er weer druk geschaakt en gedamd in het ver enigingsgebouw aan de Stations straat. Het negende dam en schaak toernooi werd, onder auspiciën van het Waddinxveense sportweekco- mite, de vorige week dinsdagavond geopend door burgemeester Van der Hooft, die zijn vreugde er over uitsprak, dat er bij de sportmani festaties niet alleen aandacht werd geschonken aan de veldsport maar ook aan de denksport. Ook was hij verheugd over het feit dat achter de borden verschillende jongeren hadden plaats genomen, en hij toon de zich een voorstander van een schooldam- en schaaktoernooi. van „Be Fair" W.S.V. II verloor de Maasstad PAGINA 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 14 FEBR. 1963 Service Metaalnijverheid of de en Consument anders Drukkerijen Zelfbediening Graanbranche Aktief beleid Veel zelf opslaan Houtnijverheid Vorige maand hield de voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Gouda en omstreken, de heer W. van Wijnen, een rede ter gelegenheid van het nieuwe jaar- Eerst nu zijn wij in de gele genheid, in te gaan op enkele aspecten van deze toespraak. De heer van Wijnen zei een aantal behartenswaardige dingen over de op handen zijnde veranderingen in de detailhandel, die niet alleen interessant waren voor de toehoorders uit zakelijke kringen, maar ook voor de consumen ten, onze lezers Daarom geven wij hier enkele uitspraken van de heer van Wijnen, die wellicht ook van belang zijn voor de ontwikkeling van de detailhandel in onze gemeente, Waddinxveen. Alle leden, donateurs en ouders van junioren van de afdelingen voetbal, vol leybal en tennis worden hiertoe uitgenodigd. Speelgoed T ransportmiddelen deze Advertentie V 0-1 I In de verslagen van een vrij aan zienlijk aantal bedrijven dat in deze sector werkzaam is in dit gebied, komen enkele kenmerkende punten algemeen naar voren. Wat de perso neelsbezetting betreft is dat het verloop veel kleiner is dan vroeger. Er staat tegenover, dat een aantal fabrieken praktisch geen toeloop had van nieuw personeel. Wat de aard van de produkten betreft is dat 0-1 1-0 6 A. DoornheinF. van Raak 7 J. G. Haan—K. Stolk 8 C. H. FaasC. Spannenburg 0-1 9 W. A. van OsW. v. d. Kaa 0-1 10 J. AdriaansenH. de Vries Ouden 11. Groep 2: T. Baan-A. N. Littooy 2—0; A. G. van Zeijst- P. in ’t Veen 02. Groep 3: H. Troost-H. Boele 02; A. P. Moor- man-C. Storm 11. Groep 4: A. A. Rietveld-L. D. Breedijk 02; A. Koetsier-N. A. Storre 11. Groep 5: B. van Eijk-P. de Joode 02. Groep 6: C. A. Metselaar-C. Marck 02. Groep 7: J. de Heer-A. Com peer 02; M. Crone-C. de Groot 20. Groep 8: J. Hoogerbrug-W. van der Laan 02; N. T. Hilgers- J. van der Eist 02. Groep 9: A. C. van de Bosch-P. Grootendorst L. Kramp-A. Hilgers 11. SCHAKEN: le klas groep 1: W. E. de Jong-P. Broer 10; W. van Vuuren-A. J. Neimarkt le klas groep 2: J. van Oort-Joh. de Jong ¥2P. Maas-W. van Oort 01. 2e klas groep 1: A. van der Starre-A. Wil lemsen 01; N. Hilgers-W. Ver- Vooral in deze branche zal het begrip „service” steeds belangrijker worden. Want de klant zal in de toekomst steeds kritischer worden bij dit soort aankopen, zich afvra gend of in de toekomst die „ser vice” verzekerd zal zijn. ¥2-% 1-0 0-1 afgebr. 1-0 1-0 0-1 1-0 1-0 0-1 0-1 Bij verschillende takken van in dustrie vormt de beloning van de genen die zwaar sjouwwerk moeten verrichten een probleem. Dit werk staat niet meer in aanzien: beloont men het extra dan vormt dit een steen des aanstoots voor de anderen. In verschillende bedrijven, vooral in de keramische industrie, zijn de sjouwers onmisbaar. Verschillende bedrijven bepleiten een spoedig in het reine brengen van de verhou dingen met Indonesië, opdat een normaal handelsverkeer weer mo gelijk wordt. Over de gang van zaken bij de groothandel en de detailhandel leest u in ons volgende nummer. (verschillende bedrijven melden een groeicijfer van 20%), waarbij naar voren komt dat het winstcijfer door de gestegen arbeidskosten uiteraard niet mee kan komen. Uit het overzicht van de gang van zaken bij het bedrijfsleven in het district van de Goudse Kamer van Koophandel, blijkt, dat er over het algemeen in 1962 goede zaken zijn gedaan. In vele verslagen echter treedt het nijpend personeelstekort nog steeds op de voorgrond. Wij geven u, in het hier volgend overzicht, een indruk van wat de Kamer over de ver schillende branches opmerkt, waarbij wij uiteraard een keus gedaan hebben uit die onderwerpen, die voor Waddinxveen het meest interessant zijn. een bijna overal aan de markt komen v.an verbeterde, betere of nieuwe produkten en het niet meer beginnen aan de meer laagwaardige. In de produktiecijfers leidde dit soms tot aanmerkelijke stijgingen Chr. Sportvereniging Ook in de textielsector is er be weging: was het hier te lande de gezamenlijke inkoop van de detail listen die de richting bepaalde, daar waren het de fabrikant en de groot handel die hun greep op de detail handelaar deden door voor hem het assortiment samen te stellen en hem in zijn verkooppolitiek ter zijde te staan. Aan de andere zijde van de oce aan heeft een praktisch ongeremde ontwikkeling zich kunnen voltrek ken, welke inmddels bestudeerd is door vele West-Europeanen die proberen iets van het geleerde in de praktijk te brengen. In de eerste plaats is echter de snelheid enerzijds en de ruime kredieten anderzijds: het benodigd eigen kapitaal is beperkt. Degene die mee wil spelen en nog niet voldoende bezit, kan met een superette, een verkleinde uitgave van de supermarkt met een be perkter assortiment, beginnen. De bedrijven waren in 1962 over het algemeen vol bezet. De reclame campagnes nemen in aantal nog steeds toe. Verschillende drukkerijen zijn dan ook om organisatorische redenen gedwongen om bij het aan vaarden van orders te selecteren. Voor vele grotere zijn de kleine op drachten in feite een belasting. Door samenwerking tussen de bedrijven wordt het meestal opgelost. Enkele bedrijven melden een goede order portefeuille. Van één der bedrijven komt binnenkort de bouw van een nieuwe offsetdrukkerij gereed, wat na montage van de machines een capaciteitsvergroting betekent. Voor de voedingssector is er mo menteel nog maar één verkoop techniek: de zelfbediening. Super markets en superettes zetten meer dan 70% van de voedingsmiddelen om. Van de non-foods liggen de cijfers trouwens soms nog hoger: voor de toiletartikelen bijvoorbeeld op 90%. Van andere goederen, zo als huishoudelijke artikelen, kleine textielwaren, geïlllustreerde tijd schriften, speelgoed, gramofoon- platen en papierwaren, werden de supermarkten de grootste detail listen. Het bedrijfstype heeft de sfeer van een gezellige overdekte markt. Het idee van de „loss leader” een verkooptechniek om de kopers steeds weer enkele gebruiksgoede ren te bieden tegen lokprijzen - zelfs beneden de kostprijs -.had bijzonder veel succes. Het drijven van een dergelijke onderneming is aanlokkelijk door de grote omzet- In verschillende veevoederbedrij ven zijn aanmerkelijke investerin gen verricht, in één fabriek als ge volg van een brand. Veel aandacht is daarbij besteed aan het mechani seren en automatiseren. De capaci teiten zowel als de opslagruimten zijn uitgebreid. In zekere zin was 1962 een merk waardig jaar: de resultaten van de veehouderijen en veehandel waren slecht, desondanks wordt er alge meen een nog grotere afzet van de voeders gemeld. De oorzaak is ten dele toe te schrijven aan de lengte van de winter, met daarnaast een tekort aan gras in de zomer. Dit maakt wat de situatie voor de indus trie van veevoeders minder gunstig is dan ze lijkt. Voor de kleinere komt er als handicap bij dat naast aan mechanisatie, ook aan de samen stelling op wetenschappelijke basis veel aandacht geschonken moet worden. De heer T. Ververs sprak als voorzitter van het sportweekcomi- tee een welkomstwoord op deze eerste avond van het toernooi, dat georganiseerd is door de damver eniging „Excelsior” en de schaak vereniging „WSV”. Vierentwintig schakers en 36 dammers hebben hun krachten ook maandag j.l. ge meten en zij zullen het spel voort zetten op dinsdag 19 februari. De uitslagen van de eerste twee ronden luiden: DAMMEN: Groep 1: P. H. J. Ham-S. M. van Eijk 20; D. van Spengen- T. den Vrijdag 15 februari a.s„ wordt in het verenigingsge bouw aan de Stationsstraat, onze 3e Contactavond van dit seizoen gehouden. Aanvang 7.30 uur. Het is heel goed mogelijk dat een bedrijf, dank zij een gunstige lig ging, nog een goed bestaan oplevert maar dan is het behoud van dat bestaan ook primair aan een aktief gevoerd zakelijk beleid te danken. Van de Amerikaanse bedrijfs- typen trok hier eerst de zelfbe diening, toen de supermarket en daarna het shopping center de meeste aandacht, terwijl momen teel het verkopen tegen een scher pe prijs of wel het bedrijfstype van de discount-store meer in de belangstelling komt. Wie de jaarrede van onze burgemeester n.l. goed beluisterde, kon daar uit concluderen, dat ook in ons dorp binnen afzienbare tijd het groot winkelbedrijf voet aan de grond zal krijgen. Zoals wij vorige keer al schreven, heerst hierover onder de plaatselijke levensmiddelen- en de electrotechnische branche nogal wat ongerustheid. Dat de kleinere win kels zich heus wel te weer kunnnen stellen in de concurrentiestrijd tegen de reusachtige zelfbedieningszaken, blijkt duidelijk uit de woorden van de heer Van Wijnen en uit de ontwikkeling, zoals die zich in andere landen manifesteerde. „Het is veelal deze ontwikkeling in de detailhandel in de Verenigde Staten die ten voorbeeld wordt ge steld aan de Europese, aldus de heer Van Wijnen. „De terminologie van de handel hier is daardoor dan ook met een aantal begrippen ver rijkt die in het begin van de vijf tiger jaren nog onbekend waren. Super-markets, shopping centers, discounthouses, one stop shopping, foods en non-foods, cash- and carry grossiers en zo zijn er nog meer te noemen. Het is deze ontwikkeling nu die velen tot nadenken stemt en tot initiatieven aanleiding geeft, maar die anderzijds bij velen ongerust heid kweekt. En niet ten onrechte: de tijd van het traditionele bedrijf dat van vader op zoon overging en zo aan generaties een rustig, zij het lang niet altijd een rijk, bestaan bood, is voorbij. Een factor van groot belang is bepaald de mogelijkheid voor de consument om grote hoeveelheden voedingsmiddelen zelf te kunnen halen en op te kunnen slaan. De snelle toeneming van het aantal .auto’s - bijvoorbeeld ook in de in komensklasse beneden de f 10.000,- De timmerfabrieken waren alle vol bezet als gevolg van het op volle toeren draaien van de bouwnij ver in Nederland - duidt er op, dat het transport steeds minder een pro bleem wordt. In de grote verkoop op de zaterdag ligt een aanwijzing dat die dag voor het „family shopping” wordt gebruikt, De gro te omzet in koelkasten in het afge lopen jaar duidt er op, dat de mo gelijkheden voor het opslaan sterk toegenomen zijn. Er komt bij dat de ontwikkeling van het merkartikel, zowel als het steeds opnieuw aan de markt bren gen van luxe voedingsmiddelen en nieuwe genotsmiddelen - vooral uit de andere landen van de E.E.G. - oorzaak is dat de klant wil zien wat er te koop is. Men kan in Nederland vrijwel alles thuisbezorgd krijgen, maar dit thuisbezorgen is voor een be langrijk deel van de consumenten niet meer zo aantrekkelijk. De neiging zelf te gaan inkopen is nu groeiende, vooral ook door de re clame. Men wil keuze, dit is ook de reden dat tot een shoppingcen ter altijd twee winkels uit iedere branche moeten behoren. Kortom: ook in Nederland waar de welstand groeit, zijn er moge lijkheden het klassieke patroon te doorbreken. Ten dele is dat gedaan doordat een aantal levensmiddelen- bedrijven op zelfbediening is over geschakeld, daarbij zijn pakket voedingsmiddelen vergroot heeft en bovendien met een aantal niet voedingsmiddelen vergroot heeft en bovendien met een aantal niet voedingsmiddelen zijn assortiment heeft uitgebreid. Daarnaast zijn enkele werkelijke winkelcentra in het afgelopen jaar geopend. heid. Er was een goede orderporte feuille aan het einde van het jaar. Ook hier blijft het personeelsver loop beperkt, terwijl het aantrekken van nieuw personeel moeilijk blijft. In de meubelfabricage blijkt het personeelstekort steeds nijpender te worden. Van de L.T.S. komen er zeer weinig in de meubelnijverheid werken. Dit remt de bedrijven af in de mogelijkheden, vooral bij het zo arbeidsintensieve afwerken. Voor de toeleveringsbedrijven betekent dat, dat de omzet ook maar matig kan groeien. De nijverheid meldt gestegen om zetcijfers vergeleken met 1961: 5 tot 15%. Overigens blijkt uit de sta- tistiekcijfers dat in de vraag in het binnenland voor een groot deel wordt voorzien door import uit an dere landen. De slechte toestand in de bouw van zeeschepen maakt dat het er voor de bedrijven die zich op de betimmering en inrichting van deze schepen toeleggen, er de laatste maanden niet beter op is geworden. consument in Nederland anders in gesteld. Hij heeft zijn bepaalde koopgewoontes. Hij is trouwer aan zijn leverancier. De band kan ster ker zijn zolang de verkoopeenheden klein zijn: men kent elkaar. Tra dities spelen een rol en wat het consumentengedrag betreft kan daarbij gerust het begrip status- gevoelens genoemd worden. Vooral in de levensmiddelen sector speelt het aan huis bezorgen een grote rol. Men houde daarbij in het oog dat met steeds stijgende loonkosten deze luxe steeds duur der betaald zal moeten worden. Lange tijd heeft een deel hier over huishoudelijk personeel kunnen beschikken dat de band met de levensmiddelenleveranciers onder hield. Een verschil is ook gelegen in de hoeveelheid geld en de hoeveelheid tijd waarover de gehuwde vrouw beschikt: zij immers besteedt het grootste deel van het inkomen. In de V.S. werkt een veel groter per centage: deze categorie heeft meer geld en minder tijd beschikbaar om aan het aankopen te besteden. deren; aan kinderen kunt u ze beter niet geven. Stappen we van de inmaak af naar de peul vruchten en grutterswaren. Het is te hopen, dat u geen aangestoken bonen, erwten of rijst aan treft en dat de bloem, havermout, of griesmeel geen kluitjes of spinseltjes vertoont. Is dit wel het geval, dan kunt u de produkten nakijken, resp. uitzeven en het goede deel spoedig gebrui ken. Vindt u het een onsmakelijk idee, dat er kevers, larven of motten in uw voorraad rond gewandeld hebben, dan zult u de voorraad waar schijnlijk liever wegdoen. Muf geworden bloem e.d. kunt u het beste wegdoen - u bederft er alles mee, waarin u hem verwerkt. Muffe thee kan nog wel eens opgeknapt worden door hem uitgespreid in een lauwe oven te ver warmen of buiten te luchten (hetgeen de weers omstandigheden wel niet toe zullen laten). Hij veriest dan wel veel van zijn aroma. Ziet u „gangen” in een voorraad bloem of gries meel, dan zal hij met mijten bezet zijn. Ruikt de voorraad wee-zoetigverbrand hem dan maar zo gauw mogelijk, tenzij u de bloem of het meel nog zachtjes in een droge pan of oven wilt drogen. Hebt u ergens in de voorraad ongewenste gas ten aangetroffen, maak dan niet alleen die een twee „besmette” voorraadbussen schoon, maar hele bewaarplaats. De kevertjes, spinnetjes andere bezoekers kunnen u anders nog wel eens onaangename verrassingen bezorgen. Het tweede tiental speelde een thuiswedstrijd tegen De Maasstad I en moesten daarin hun meerdere erkennen. De uitslag werd 4-6. Persoonlijke uitslagen van wedstrijd luiden: WSV 2: 1 G. v.d. BergL. Kaspers 2 J. AtzemaE. v.d. Kuijl 3 A. Brouwer jr.A. de Bruin 0-1 4 J. KleijwegC. v.d. Linden ¥2-¥2 5 J. KraijensteinS. Kamerling %-% 1-0 0-1 stoep 01. 2e klas groep 2: Th. Verbree-J. Vuijk 01; P. Eerland- A. Versluis 10. 2e klas groep 3: A. Brouwer jr.-J. G. Valk sr. 10; G. v. d. Berg-C. H. Faas 01. 3e klas groep 3: A. Doornhein- J. C. Adriaansen 10; A. A. van Oort- J. Kraijenstein 01. DAMMEN (2e ronde) Groep 1: T. den Ouden-P. H. J. Ham 11; S. M. van Eijk-D. van Spengen 20. Groep 2: P. in ’t Veen-T. Baan 11; A. N. Littooy sr.-A. G. van Zeijst 20. Groep 3: C. Storm-H. Troost 2—0; H. Boele- A. P. Moorman 20. Groep 4: N. A. Storre-A. A. Rietveld 02; L. D. Breedijk-A. Koetsier 20. Groep 5: J. Boudewijn-B. van Eijk 02; P. de Joode-P. de Wit 11. Groep 6: C. Marck-C. Stolker 2—0; T. Driesse-C. A. Metselaar 11. Groep 7: C. de Groot-J. de Heer 02; A. Compeer-M. Crone 02; Groep 8: J. van der Elst-J. Hoogerbrug 20; W. H. van der Laan-N. T. Hilgers 20. Groep 9: A. Hilgers-A. C. van de Bosch 20; P. Grootendorst-L. Kramp SCHAKEN (2e ronde): le klas groep 2: W. van Oort-J. van Oort 10. 2e klas groep 1: W. Verstoep-A. van der Starre 10; A. Willemsen-N. T. Hilgers 10; 2e klas groep 2: A. Versluis-Th. N. Verbree ¥2; J. Vuyk-P. Eerland ¥2¥2. 2e klas groep 3: C. H. Faas- A. Brouwer jr. ¥2¥2', J. G. Valk- G. van den Berg ¥2¥2- 3e klas groep 1: J. Krayenstein-A. Doorn hein ¥2¥2; J. C. Adriaansen-A. A. van Oort 01. Het is goed om geregeld inspectie te houden in de keukenkast. Als de provisiekast niet zo vol meer is, is het hiervoor bij voorbeeld een geschik te tijd. Neemt u eens een potlood mee, dan kunt u op alle blikjes van vorig jaar nog even het jaar tal 1962 zetten. U weet dan dat u die het eerst op dient te maken. Blikken die bol staan en blijven staan als u er een tik op hebt gegeven, moet u beslist wegdoen en blikjes met roestplekken kunt u het beste gauw opgebruiken, opdat de roest niet verder doordringt. Ziet u op zelf „geweckte” vruchten of vruch tensap of zelfgemaakte jam schimmel dan kunt u de produkten nog gebruiken, mits u voor de smaak de schimmel ruim verwijderd hebt; voor zichtig, zodat u de schimmel niet kapot stoot. Des gewenst kvbnt u. deze produkten even opkoken voor het gebruik. U moet ze natuurlijk wel gauw opgebruiken en niet in de provisiekast blijven bewaren. Dit geldt ook voor de groente-„weck” waarvan het kooknat troebel is. Merkt u bij het openen van de glazen een onaangename lucht, dan zult u wel zo verstandig zijn de inhoud weg te gooien, waarna u glazen, ringen en deksels goed schoonmaakt met heet sodawater. Ruikt de weck- groente goed, kook hem dan toch in ieder geval 15 minuten goed door. Gegiste vruchten of vruchtesappen kunnen zeker nog gebruikt worden; ze zijn niet schadelijk maar niet iedereen zal de smaak ervan waar- Wat verwachten wij nu van de ontwikkeling voor Nederland In ieder geval een verdere ontwikke ling van het zelfbedieningssysteem en de supermarket ook op het ge bied, waar zij zich op het ogenblik nog niet op bewegen. Naar mate de goederenhonger die er in Nederland onmiskenbaar was, na de oorlog afneemt en een ver zadigingspunt dichterbij komt, zal de verkoopinspanning groter moe ten worden en zal ook de prijs concurrentie groter worden. In het speelgoed en de sportarti kelen is de concurrentie scherp. Er is een internationale concurrentie zowel in modellen, in grondstoffen (plastics b.v.) als in prijzen. Hierbij ziet de fabrikant met enige wrevel de Oost Europese produkten aan de markt komen: lage prijzen bij kwa liteiten die niet goed zijn, maar wat de kopers niet merken bij de koop. Anderzijds is het afzetgebied een consumptieve markt waar prijsver hogingen praktisch niet realiseer baar zijn. Men streeft hier steeds naar mechanisatie en naar perfec tionering van organisatie, daar in dit vak de industrie altijd nog veel met handwerk moet gebeuren. In deze sector zijn bezwaren tegen de combinatie van artikelen door het levensmiddelenbedrijf o.a. met speelgoederen. Speciaal in de kampeerartikelen verwacht men een scherpe concur rentie, maar er is vertrouwen dat het betere artikel zijn \^eg zal blij ven vinden. Als geheel wordt 1962 als een niet eenvoudig, maar bepaald wel gunstig jaar geschetst. In dit vak kan men in de vrachtautomobielbouw geen orderportefeuille van jaren vol boe ken, meestal is deze 3 tot 4 maanden dik. Dit maakt dat het bedrijfstype wat conjunctuurgevoelig is. In deze vrachtautobouw is de tendens van de vraag naar speciaal gebouwde voertuigen nog steeds stijgende: uiteraard stelt dit eisen aan de personeelsbezetting wat de vakbe kwaamheid betreft. De bedrijven die autobussen bou wen zijn over de gang van zaken in 1962 niet ontevreden. Aan efficiency is veel aandacht besteed, ook al om dat de stijgende loonkosten en de buitenlandse concurrentie - soms door subsidiëring mogelijk gemaakt - daartoe gedwongen. Er zijn daarnaast belangrijke in vesteringen verricht, waarbij nog geen afsluiting v,an het proces is bereikt. De produktiekosten zijn, ondanks grotere produktiviteit, gestegen door de loonsverhogingen van het afge lopen jaar en de marges zijn der halve ingekrompen, teneinde het hoofd te kunnen biesden aan de steeds scherper wordende concur rentie van binnen- en buitenland. Eén der ondernemingen kreeg een order voor 150 carrosserieën voor Uruguay. In deze onderneming wer den in het afgelopen jaar meer auto bussen verkocht, dan in 1961, terwijl de orderportefeuille voor 1963 geen reden tot ongerustheid geeft. Een ander bedrijf ontwikkelde ’n nieuwe stadsbus. De toeleveringsbedrijven voor de carrosserie-industrie (zowel voor trein, tram als autobus) hadden over 1962 een gunstige orderpositie. Men hoopt in deze bedrijven op een wat billijke oplossing voor de toe- leveraars in de omzetbelasting. In de rijwielfabricage was de af zet gunstig, in de carriers en levens middelenwagens liep de verkoop het eerste halfjaar veel beter dan in het tweede. Na de vakantietijd wilde er geen schot in komen; men neemt een afwachtende houding aan. Uitslagen onderlinge competiie: W. van OortP. Broer G. v.d. StarreTh. Verbree J. van OortW. v. Vuuren P. PerdijkA. Versluis Th. VerbreeA. Littooij A. BrouwerJ. Kraijenstein A. Versluis~W. van Oort A. v.d. StarreA. Doornhein W. v. VuurenP. Broer J. van OortP. Broer J. KleijwegJ. C. Adriaansen W. van OortA. van der Starre 1-0 P. PerdijkJ. Krayenstein afgebr. W. van VuurenA. Versluis 1-0 Totaal 4-6

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 3