o zeer voor In meiiioriam Schade wordt door de Pater Slootjes hC'Dampo Veiling te Waddinxveen wordt belangrijk voor de groentehandel verzekering gedekt Dokter EM. L. Hemminga 25 jaar in Waddinxveen I Js op Gouwe levensgevaarlijk Gezonde tuindersvereniging verwacht in de toekomst een grote bloei Brandweer Verdubbeld de jong’s autohandel n.v. Genoeg ruimte was snel paraat 150 meter lang IVANHOE in pocketuitgave 1,50 Neerzetveiling een juffrouw nieuwsblad Onafhankelijk Felle brand bij Sliedrecht (1 ln1OOO+1 gevallen VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG wat de huid ook deert of ontsiert helpt PUROL X Weekblad voor Waddinxveen 18e JAARGANG - Nr. 920 (Foto’s Sjaak Noteboom) na zijn vestiging Vijfdaagse werkweek Prettige werkkring materiaal. De schade bedraagt vele gelukkig door verzekering gedekt. Fluwelensingel 59a - Gouda - Telefoon (01820)-7122 Advertentie Z4//Z7GÉ VEL ter, in Waddinxveen, iedere dag te veilen. Eén klein, zich door het stof voortbrandend vonkje, heeft de expeditie- hal van speelgoedfabriek Sliedrecht dinsdag j.l. in lichterlaaie gezet. Een groot deel van het hier opgeslagen speelgoed ging verloren, alsmede veel tienduizenden gulden, maar wordt Het gemeentebestuur heeft de glascultuur op verschillende pun ten willen concentreren, zoals aan de 2e Bloksweg, waar het nu vol gebouwd is. Maar er is verder nog een 225 ha grond tussen de Pias weg, de Bredeweg en de 2e Tocht- weg waar glascultuur gevestigd mag worden. Hier is plaats voor minstens honderd tuinders. Ook aan de westzijde van de Gouwe bij de Achterofse polder is nog grond beschikbaar voor glastuinders. Om elf uur precies ontdekten en kele werknemers van Sliedrecht, dat er vuur in de expeditie-afde- ling te zien was. Onmiddellijk werd de brandweer gewaarschuwd, terwijl men bij Sliedrecht zelf al met een nood-apparaat de vlammen tegemoet ging. hij waarschijnlijk op het kruisje voor het volbrengen van de elf stedentocht in 1942. In zijn 25-jarige praktijk ver wierf dokter Hemminga zich vele vrienden onder zijn patiënten en talloos velen zijn er, die na ver trek uit de gemeente „hun dokter” aanhielden. Het is niet te verwonderen, dat zich uit de patientenkring een comité heeft gevormd, teneinde de dokter te huldigen voor het vele werk, dat hij in deze afgelopen 25 jaren heeft gedaan. Er zal hem o.m. een receptie worden aange boden op 2 maart a.s. in het Herv. Wijkgebouw aan de Esdoomlaan alhier, van 16.00 tot 17.30 uur. Wij verwachten, dat zeer velen van de gelegenheid gebruik zullen maken om de heer en mevrouw Hemminga te feliciteren. Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen k Het architectenbureau Stuurman uit Waddinxveen heeft het ontwerp gemaakt voor deze nieuwe veiling, waarvan de kosten met de grond mee op ongeveer één miljoen gul den worden geschat. De totale leng te van het gebouw zal ongeveer 150 meter bedragen. Het zal mogelijk zijn later de hal met 200 meter te verlengen. Behalve de neerzethal bestaat het gebouw o.a. nog uit een veilinglokaal, kantoren, ruimte voor administratie, een kantine enz. Ook zal het voor de boerenleenbanken in Waddinxveen, Gouda en even tueel Zevenhuizen mogelijk zijn er kantoor te houden. Een aantal ex porteurs heeft al exportloodsen aangevraagd om de handel op te slaan. Verder komt er een kisten- loods voor 100.000 kisten en 300.000 tomatenbakjes. Ook wordt er een mogelijkheid geschapen tot een centrale sortering van tomaten en spruiten. De voorzitter van de Coop. Tui- niersvereniging Gouda en omstr. is de heer L. de Mik, directeur van de veiling is de heer L. Heling. Het netto veiling percentage, (de verschuldigde kosten van de tuin der aan de veiling), bedraagt nu 2.45 procent. Men verwacht dat dit op de nieuwe veiling iets hoger zal worden. In de zomer werken er op de veiling ongeveer 50 man perso neel en dan wordt er iedere dag geveild, ’s Winters is de veiling nu open op maandag, woensdag en vrijdag, men streeft er naar om, la- noemd tot gemeente-geneesheer, terwijl hij ook zijn zilveren jubi- Advertentie WALTER SCOTT BOEKHANDEL „VELDWIJK” De Goudse monsterveiling zal in Waddinxveen voortgezet worden als een z.g. neerzetveiling. Dat be tekent dat in de neerzethal die een oppervlakte heeft van 100 x 30 me ter, de volledige partijen van de aanvoerende tuinders getoond kun nen worden. Deze hal wordt zö modern en efficient mogelijk uitge voerd, met perronbouw, waar de vrachtwagens snel door steekwa- gens en heftrucks kunnen worden geladen en gelost. Werd de Goudse veiling aan de Bodegraafsestraat eens gebouwd langs de vaart, met het oog op de aanvoer over het water, het Wad- dinxveense veilinggebouw zal het moderne verkeer meer kansen bie den. De ligging is ideaal, pal aan de grote weg naar Rotterdam met zijn havens, naar Vlaardingen, naar Den Haag en Scheveningen, en de andere kant op, in de richting Utrecht naar Duitsland. Zowel voor de binnenlandse handel als voor de exporteurs naar het buitenland wordt de bereikbaarheid van de vei ling, die de „Goudse veiling” zal blijven heten, belangrijk gunstiger. Op aanvoer per boot wordt niet meer gerekend; wat vroeger de ge wone gang van zaken was wordt nu in Gouda, nog maar door vier tuinders nagevolgd België en de Scandinavische landen De Goudse veiling is een der grootste witlofveilingen. Verder wordt er verhandeld spruiten, die in steeds grotere mate aangevoerd worden, tomaten, komkommers, sla en radijs. De fruithandel is nu nog niet erg belangrijk, maar men ver wacht dat die in de toekomst aan zienlijk groter zal worden. Verder worden er zg. primeurprodukten geveild, zoals peulen, die vooral langs de Reeuwijkse plassen ver bouwd worden. Het ijs op de Gouwe, nabij het watergemaal tegenover de kabelfa- brieken, is momenteel levensge vaarlijk. Doordat grote hoeveelhe den water uit de polder in de Gouwe worden gemalen, wordt de ijsvloer bros en in hoge mate onbetrouw baar. Wij waarschuwen de ouders dan ook, hun kinderen niet meer op het ij s van de Gouwe te laten spelen. Advertentie Sliedrecht heeft niets dan lof voor de wijze, waarop onze Waddinx- veense brandweer met zijn moder ne werktuigen, deze brand met grote discipline heeft aangepakt. niersvereniging „Gouda en Omstreken” zal daarna de verouderde veiling in Gouda verlaten en naar Waddinxveen verhuizen. Deze vereniging, die dit jaar 60 jaar bestaat, hoopt op een dergelijke snelle afwikkeling van de zaak, dat dit jubileum tegelijkertijd met de opening van de veiling gevierd kan Op 2 maart a.s. zal het 25 jaren geleden zijn dat de heer E. M. L. Hemminga zich als arts in onze ge meente vestigde. Na voltooiing van zijn studie in Amsterdam, was hij eerst assistent in de interne ge neeskunde te Zaandam en daarna werkzaam als as in het ziekenhuis Donderdag 14 februari over leed in het St. Jozef Pavil joen te Gouda, waar hij, van af 1 februari verpleegd werd pater Raphael L. Slootjes, die werkzaam was in de St. Victorparochie. Geboortig uit Boskoop was hij vertrouwd met deze omgeving. Zijn va kanties vanuit de Abdy van Tongelo en later vanuit de Missie in Congo, waar hij in Buta dertig jaren onderricht gaf tot opleiding van de in landse geestelijkheid, bracht hij door in Boskoop en later in Waddinxveen. Graag heeft hij dan ook, toen terugkeer naar de missie voor hem niet mogelijk was, zijn benoeming aanvaard als assistent in de parochie. Hij noemde zich maar een halve kracht, maar de toewijding en de liefde, waarmee hij zich gaf, vulde ruimschoots aan wat hem aan lichaamskracht ontbrak. Voor velen is zijn heengaan daarom een werkelijk gemis. Vrij dagavond droeg pas toor Emmelkamp in de pa rochiekerk de Requiem-mis op geassisteerd door de prior van de Abdy en door pastoor van Drunen. De burgemees ter, zelf verhinderd, liet zich vertegenwoordigen en vele parochianen waren hierbij aanwezig en defileerden langs de plaats waar hij lag opgebaard in zijn kleed als kanunnik van de Abdykerk van Tongerlo der Orde van Prémontré. Maandag verge zelde pastoor Emmelkamp hem op zijn laatste tocht naar de Abdy, waar in volle luister de Liturgie der Over ledenen werd gevierd en waar hij dinsdagochtend werd begraven bij zijn mede broeders, met wie hij het zelfde ideaal had nagestreefd Het was een geluk, dat de be drijfsleiding van Sliedrecht er ge durende deze vorstperiode steeds nauwlettend voor had gezorgd, dat de brandbijt open bleef, zodat de brandweer, toen deze arriveerde onmiddellijk water kon geven. Met twee autospuiten leverde de brandweer snel en efficient strijd met het vuur, dat met zes stralen werd aangepakt. Na enkele uren won men ter rein op het vuur, dat tegen half twee in de middag was bedwongen. Door het uitstekende werk van de brandweer kon de hevige brand beperkt blijven tot de expeditie, en niet overslaan naar de machine hal, die geheel gespaard bleef. Daardoor kan Sliedrecht zijn voorraden speelgoed snel weer op peil brengen ook al doordat de toeleveranciers alle medewerking verlenen, en niet te vergeten het personeel, dat dubbel hard zal moe ten aanpakken, om de achterstand in te halen. De oorzaak van deze spektacu- laire brand, waarvan de hitte tot ver over de Zuidkade voelbaar was schijnt een „plof” in de kachel te zijn geweest, waardoor een vonkje in een stofrichel terecht kwam, en langzaam voortkroop tot in de ex- peditiehal, waar het voedsel vond voor het begin van een brand, die tot een laaiende vlammenzee uit groeide. Ook door de hecht gebouwde muren van de fabriek, die in 1850 werden opgetrokken, is het vuur nog ingeperkt. De directie van Het negende dam- en schaaktoumooi is dinsdag avond in het Geref. Ver enigingsgebouw beëindigd. Het vond plaats onder aus piciën van het sportweek- comité en werd georgani seerd door de damvereni ging „Excelsior” en de schaakvereniging „WSV”. Op de foto meet de heer H. Troost op de voorgrond zijn krachten via het ge ruite bord met de heer C. Storm. van worden. „Én halen we het dit jaar niet, dan stellen we het jubileum gewoon een jaartje uit” zo zegt men. Uit de grootse bouwplannen van de Coop. Tuiniersvereniging te Gouda blijkt wel dat dit een gezon de vereniging is. Op de Goudse vei. ling is de omzet in de laatste vijf jaar verdubbeld. Deze bedraagt nu vijf miljoen gulden per jaar. Het ledental is aanzienlijk gestegen en telt nu 200. Veertig procent van de geveilde produkten is bestemd voor de export, 20 procent gaat naar de groothandel en 20 procent naar de kleinhandel. Enkele jaren geleden bedroeg de export nog maar 15 pro cent. Er wordt geëxporteerd naar Frankrijk, Duitsland, Engeland, De Coop. Tuiniersvereniging Gouda en omstreken heeft grote verwachtingen voor de toekomst wat de uitbreiding van het leden- talbetreft. Er bestaat een afspraak tussen de veilingen dat men geen leden van andere veilingen aan neemt zodat men het niet in die richting zoekt, maar men verwacht vooral dat er van de nieuwe Wad- dinxveense veiling een grote sti mulans uit zal gaan. In de eerste plaats voor de reeds gevestigde tuinders om hun kwaliteit en kwantiteit op te voeren, maar bo vendien voor tuinders buiten de gemeente, om zich in Waddinxveen te gaan vestigen. ^TIJDENS DE LAATSTE RAADSVERGADERING kon burgemeester C. A. van der Hooft de raad verheugd meedelen, dat door de opheffing van de bezwaren die Gedeputeerde Staten aanvankelijk hadden, de bouw van een veilinggebouw in Waddinxveen nu geen belangrijke belemmeringen meer in de weg stonden. Het wachten is nu nog op de rijks goedkeuring, die een jaar geleden reeds werd aan gevraagd en wanneer die afkomt zal heel spoedig daarna de eerste paal van dit voor Waddinxveen zo belangrijke gebouw langs de Middelweg in de Zuid piaspolder de grond ingaan. De Coöperatieve Tui- voor de boekhoudmachine, zo mogelijk bekend met boekhouden Gevraagd voor spoedige indiensttreding: een juffrouw voor telefoon en eenvoudig kantoorwerk bijna 2% jaar sistent chirurg te Deventer. Onmiddellijk alhier, werd dokter Hemminga be- gemeente-geneesheer, .1, 2..T-X leum viert als bestuurslid van de afdeling Waddinxveen van het Ne- zifo, als docent van de plaatselijke afdeling van de E.H.B.O. en de ad viseur van de plaatselijke afdeling van „Het Groene Kruis”. Boven dien is de jubilaris nog rayon hoofd van de medische dienst van de B.B., terwijl hij tevens zijn krachten geeft aan de medische sportkeuring. Naast deze medische activiteiten heeft dokter Hemminga uitgeblon ken in diverse sporten, waarvan wij noemen voetbal, korfbal, ten nis, badminton, kegelen, roeien en schaatsenrijden. Het meest trots is DONDERDAG 21 FEBRUARI 1963 Links beneden bevinden zich de kantoren, daarboven de afmijn- zaal. Rechts van de ingang ziet men de kantine, die aansluit op de neerzethal. Op deze tekening ziet men het gebouw vanaf de Mid delweg. Deze tekening, een ontwerp van architectenbureau Stuurman, toont de zuidgevel van het veilinggebouw. De neerzethal is maar gedeeltelijk zichtbaar, omdat de volledige schets te veel ruimte in beslag zou nemen. Abonnement per kwartaal f 1.- bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur i'i A d

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1