Gerard t Hart uit Gouda exposeert landschappen 1 ORECHT 'DFABRIEK lüPGERiCtfr 1850 k - $1 Lfc'A Ji-i® Brand bij de fa Sliedrecht De Bank VAN A VOND NAAR WSE DE KERKEN NODIGEN Twentsche I Weekctyetida Studerenden, hun ouders en de fiscus (1) w I COCORINO’S BURGERLIJKE STAND LAAT NU BEHANGEN Hogendoorn ORGEL K.A.B. hield zijn jaarvergadering Geen grijs haar I 1' In Kunststichting Contactavond WSE Ons nieuwe feuilleton Uw financiële raadsman v.v. Waddinxveen oefende Oiiediefstal Einduitslagen Dam- en Schaaktournooi Vrouwen wereldgebedsdag „De Gouwe” door Surae gewipt J PAGINA 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 21 FEBR. 1963 A 2 S? WEEKENDRECLAME Telefoon 3091. Kantoor Waddinxveen, Kerkweg 224. van 90 voor 70 cent per 250 gram H. en G. HUIZER FA. GEBR. DE WAARD Ambachtstraat - Gouda Tel. 2569 Fa GEBR. DE WAARD Teruggaaf Loonbelasting Inkomstenbelasting a. b. N.m. (foto Sjaak Noteboom) Advertentie jl i. e Pieter Nelis, z.v. C. van Berkel en Alle soorten SLOOPMATERIALEN Advertentie De redaktie. 2-1 4-1 vindt U tegen billijke prijzen bij Zuidkade 11 Telef. 2354 om de kunst naar buiten te brengen. Dit jaar zal hij voor het eerst ook in het buitenland exposeren, n.l. in het Institute Neerlandais te Parijs. Zijn laatste expositie hield hij in de Goudse Agnietenkapel. 1 dms geploegde en geschaafde delen zowel nieuw als gebruikt. SCHAAKUITSLAGEN: le klas groep 1: W. v. Vuuren - W. E. de Jong 1-0; P. Broer - A. J. Niemarkt 1-0; le klas groep 2: J. v. Oort - P. Maas 1-0; W. vOort - Joh. de Jong 0-1; 2e klas groep 1: A. v.d. Starre - N. F. Hilgers 1-0; W. Ver stoep - A. Willemsen 0-1; 2e klas groep 2: Th. N. Verbree - P. Eer- land 0-1; A. Versluis - J. Vuijk 0-1; 2e klas groep 3: A. Brouwer - G. v. d. Berg 1-0; C. H. Faas - J. G. Valk sr. 1-0; 3e klas groep 1: A. Doorn- hein - A. A. v. Oort 0-1; J. Kraijen- stein - J. Adriaanse 1-0. Reeds voor de derde maal is door de één of andere onverlaat de olie afgetapt uit het 200-liter-vat achter het gebouwtje van de Chr.Openbare Lees- en Uitleenbibliotheek aan de Juliana v. Stolberglaan in de Putte- polder. De laaste maal werd zelfs de leiding door gezaagd. Uiteraard houdt de politie het vat nu nauw lettend in het oog. 6 6 4 5 6 6 5 5 6 5 6 6 0 1 0 2 1 1 2 2 0 3 3 1 0 0 0 1 3 3 2 2 4 2 3 5 Ambachtstraat - Gouda Telef. 2569 Ter overname gevraagd: VAN DALE’S GROOT NEDERLANDS WOORDENBOEK aanbiedingen onder nr. 21/920, bureau v.d. blad 6 5 4 2 2 2 1 1 2 0 0 0 JAC. BOOY, belastingconsulent te Boskoop J 1 MODE 1963 Am. van Solmsstr. 31, telefoon 2520 TE KOOP Meidoornstraat 40. :ee- iaal leel dan gen ’in- uit- In ve- dat vi- het rdt 3 a s. n l, er sel ‘a- or ÏT- il- he en et, ke T- r- el le kt in et 1. m De Goudse schilder Gerard ’t Hart komt naar Waddinxveen, om olieverf schilderijen, gouaches en inkttekeningen te exposeren in het zaaltje van de Kunststichting aan de Kerkweg. Morgen, 22 februari, zal de heer Kees Haak, journalist te Gouda, deze expositie openen, die duurt tot en met vrijdag 15 maart a.s. (althans indien het bruto-jaarsala- ris onder de loongrens van acht duizend gulden blijft), doch weke lijks of maandelijks „ongemerkt” de fiscus het zijne geeft. Ontvangt men nochtans een aan slag (b.v. omdat men bijverdienste heeft), dan wordt de reeds inge houden loonbelasting met de ver schuldigde inkomstenbelasting ver rekend, zodat het verschil tussen die bedragen als „te betalen” over blijft. De nu 29-jarige Gerard ’t Hart werkt al vele jaren als schilder „voor zichzelf”. Dat wil zeggen, dat hij zich niet wil binden aan een be trekking, die regelmatige inkomsten verzekert, maar helemaal leven van het werk, dat hij als kunstschilder vervaardigt. Hierdoor maakt Gerard ’t Hart het zich niet gemakkelijk, maar zelf zegt hij: „Ik zou niet an ders meer willen”, en zijn vrouw is dat met hem eens. Hij besloot, zelfstandig schilder te worden, toen hij terugkeerde van een vele duizende kilometers lange fietstocht, die hem door Frankrijk en Italië voerde. Hier rook hij de vrijheid, die hij letterlijk voor geen geld van de wereld meer wil mis sen. Hij woont met zijn vrouw en twee kinderen (Evert Jan en Mar lies) aan de Houtmansgracht te Gouda en zijn huis is direct her kenbaar aan de fel rood geverfde deur, die voor iedereen zo gastvrij openstaat. Zijn atelier heeft hij aan de Turfmarkt, op de zolder van het huis van zijn vriend Kees Haak, die dus morgen de tentoonstelling opent. ’tHart heeft zich vooral toegelegd op landschappen, die hoewel non- figuratief, nog juist als zodanig her kenbaar zijn. Hij voelt het meest voor de polder, met vlakke horizon en torenhoge wolkenluchten. Voor avontuur is Gerard ’t Hart altijd te vangen. Hij maakte een lange zeereis, al pantry-man, die honderden schetsen opleverde en een gezond jaar op zee. Met zijn gezin woonde hij ook een jaar in een wipwatermolen, maar het to taal ontbreken van enig gerief deed hem naar een normale woning trek ken toen de eerste baby geboren moest worden. Samen met een aantal Goudse schilders richtte hij de groep Distel op, een groep die helaas de laatste tijd weinig van zich laat horen. Nu is hij lid van Burghvliet, een kring van beeldende kunstenaars in Gouda die veel lofwaardig werk verricht, H. J. v.d. Wouden A. Blom A. den Ouden D. v. Spengen A. Blok A. G. v. Zeijst D. v. Wijk A. Mesker C. H. Kramp S. M. v. Eijk T. den Ouden A. v. Dam Op een door een nieuw Laagje sneeuw bedekt veld bleek voetbal len vrij goed mogelijk te zijn. De drie elftallen die in het veld kwamen lieten naar omstandighe den vrij goed spel zien. Duidelijk bleek de tegenstander van het eerste zondag-elftal, een Gouda-combinatie, over wat meer sneeuw-routine te beschikken. Hoewel de temperatuur verre van behaaglijk kon worden genoemd, was iedereen enthousiast. Bij aanhoudende vorst zullen er a.s. zaterdag weer wedstrijden wor- W’veen zat. I op het Gouda-terrein den gespeeld. Zaterdag a.s. speelt tegen een Gouda-combnatie. Even eens zaterdag spelen twee W’eense elftallen tegen elkaar op ’t terrein Noordeinde. Beide wedstrijden van gen aan om 15 uur. Op 1 maart is er een toneelavond met na afloop een gezellig samen zijn in lunchroom van de Water. Kaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar bij de contributie-op- halers en bij het bestuur. Het aan tal beschikbare plaatsen is beperkt dus zorg dat u er bij komt Vrijdag a.s. is er weer een contact lunchroom van de Water. Aan vang avond voor leden en donateurs in 20 uur. TOTO: Na lange tijd van onder breking draait deze week de toto weer. Vele weken heeft de vereni ging de toto-inkomsten node gemist, laat daarom niemand verzuimen deze week deel te nemen. De thuiskomst van vaandrig Kees van Bergen uit Nieuw-Guinea is helemaal niet spectaculair, maar er zijn bloemen, familieleden en een blij ouderpaar. Doch Kees merkt na enige dagen, dat hij in zijn woon plaats Apeldoorn niet kan acclima tiseren. Hij maakt kennis met de journaliste Josien Klein Leugemors en die is de indirekte oorzaak, dat hij weer uit Nederland vertrekt. Wat is het geval? In een krant leest hij een berichtje: Er is een eiland, behorende tot de Salomonsgroep en Saint George geheten, waarvan de 5000 bewoners op onverklaarbare wijze spoorloos zijn verdwenen. Wat is daarvan de oorzaak? Kees wil het onderzoeken en hij gaat er heen. Het verlaten eiland is echter een geheimzinnig eiland, want het is helemaal niet verlaten. Blanke man nen zijn er aan het werk. Wie zijn het? Wat doen ze daar? En hoe komt het, dat de 5000 oorspronke lijke bewoners van Saint George verdwenen zijn? Het antwoord wordt gegeven in ons nieuwe feuilleton: Het verlaten eiland, waarin op boeiende wijze de spannende avonturen beschreven worden, die Kees van Bergen en enkele andere mensen op Saint George beleven. U zult ieder ver volg met spanning lezen en met verlangen uitzien naar het volgende nummer van uw krant. Wij wensen u er veel genoegen mee! Het verhaal speelt in het najaar van 1961. Zou men het in deze periode ver diende loon uitstrijken over het gehele jaar dan blijft het totaal bedrag beneden de zojuist genoem de belastinggrens voor de inkom stenbelasting. Zou hij dezelfde in komsten hebben genoten op een andere manier dan in loondienst, dan had hij geen inkomsten belas ting behoeven te betalen. Met het oog hierop is de moge lijkheid geopend om de ingehouden loonbelasting terug te ontvangen. De voorwaarden daarvan zijn: het loon (en de eventuele ande re inkomsten) moeten lager zijn dan de vermelde belastinggrens, de teruggaaf moet meer bedra gen dan 15, Stelt men prijs op deze restitutie - deze is ook voor dienstplichtige militairen van belang - dan moet men aan de Inspecteur der Belas tingen een aangiftebiljet aanvra gen, invullen en inzenden; ver volgens krijgt men een aanslag biljet met een saldo „terug-te- geven.” PRIJSWINNAARS DAMMEN: Groep 1: le prijs Ph. J. Ham 5 pnt; 2e prijs S. M. v. Eijk 3 pnt na loting; groep 2: le prijs T. Baan 5 pnt; 2e prijs P. in’t Veen 4 pnt; groep 3: le prijs H. Boele 5 pnt; 2e prijs C. Storm 4 pnt; groep 4: le prijs L. D. Breedijk 4 pnt; 2e prijs A. Koetsier 3 pnt na loting; groep 5: le prijs P. de Joode 5 pnt; 2e prijs B. v .Eijk 4 pnt; groep 6: le prijs T. Driesse 5 pnt; 2e pr. C. Marck 4 pnt; groep 7: le prijs M. Croné 5 pnt; 2e prijs A. Compeer 3 pnt na loting; groep 8: le prijs J. v. d. Eist 5 pnt na lo ting; 2e prijs W. H. v. d. Laan 5 pnt na loting; groep 9: le prijs A. Hilgers 5 punt; 2e prijs L. Kramp 4 punten. PRIJSWINNAARS SCHAKEN: le klas groep 1: le prijs W. v. Vuu ren 3 pnt; 2e prijs P. Broer 1 pnt na loting; le klas groep 2: le prijs Joh. de Jong 2l/z pnt; 2e prijs W. v. Oort 2 pnt; 2e klas groep 1: le prijs A. Willemsen 3 pnt; 2e prijs W. Ver stoep 2 pnt; 2e klas groep 2: le pr. P. Eerland 2Va pnt na loting; 2e pr. J. Vuijk 21/a pnt na loting; 2e klas groep 3: le prijs C. H. Faas 2V2 pnt na loting; 2e prijs A. Brouwer 21/? pnt na loting; 3e klas groep 1: le pr. J. Kraijenstein 2Vï pnt; 2e prijs A. A. v. Oort 2 punten. Het inkomen kan - over een jaar gezien - zo klein zijn, dat het niet redelijk zou heten, indien de Staat der Nederlanden een belastingbe drag zou heffen. Van een onge huwde kan geen belasting worden geheven, indien het jaarinkomen kleiner is dan 1.500,(per 1 juli 1962 verhoogd tot 1.950, Nu kan het voorkomen, dat een student tijdens de vacanties een zekere tijd per jaar in loondienst werkt en daarbij tot een redelijk maandloon komt. Per maand wordt dan loonbelasting ingehouden. DAMMEN: EXCELS1OR-NIEUWS Uitslagen 16e en 17e ronde: 16e ronde: D. Zwanenburg - A. A. Rietveld 2-0; H. C. P. Geers - T. Twigt 0-2; A. Compeer - H. Boele 1-1; D. de Gelder - J. Hoogerbrug 1-1; A. N. Littooij sr. - C. H. Kramp 1-1; W. v. d. Laan - T. Driessen 0-2; A. Blom - B. v. Eijk 2-0; H. Troost - A. Zwanenburg 2-0; C. Stolker - A. Bonk 0-2; J. de Heer - G. v. d. Zijden 0-2; F. M. P. Jacobi - F. v. Eijk 2-0. 17e ronde: C. Stolker - N.N. 0-2; A. N. Littooij - T. Baan 0-2; A. Compeer - J. de Heer 2-0; W. v. d. Laan - J. Hoogerbrug 2-0; F. M. P. Jacobi - B. v. Eijk 2-0; D. Zwanenburg - D. de Gelder 2-0; T. Twigt - A. Zwanenburg 1-1; C. H. Kramp - F. v. Eijk 2-0; A. A. Rietveld - C. Hursepunie 2-0; A. N. Littooij - A. Blonk 0-2; W. v. d. Laan - H. Boele 0-2. PERSOONLIJKE KAMPIOEN SCHAPPEN TE GOUDA A. Blom blijft de leiders goed volgen. In de vijfde en zesde ronde die te Gouda werd gespeeld, wist A. Blom beide partijen te winnen. Eerst moest D. v. Wijk van Boskoop na een prachtige partij de winst aan Blom laten, en in de -zesde ronde moest A. v. Dam van Damlust zijn meerdere in Blom erkennen, hoe wel van Dam de juiste voortzetting miste, want dan had er wel remise in gezeten. De heer C. H. Kramp verloor in de vijfde ronde door een simpel damzetje van D. v. Spengen Algemeen bekend is, dat de werk gever de loonbelasting bij het uit betalen van het loon inhoudt. Op zijn beurt draagt deze de ingehou den loonbelasting periodiek af aan de Ontvanger der Belastingen. Op de juiste berekening en een cor recte afdracht van de loonbelasting wordt van de zijde van de Belas tingdienst controle uitgeoefend. In wezen is de loonbelasting dus ook een betaling van inkomsten belasting. Het verschil is echter, dat men geen aanslag ontvangt Donderdag 21 februari as. is er weer een contactavond voor leden en donateurs met hun dames. Al is het dan nog steeds behoorlijk koud weer, op zo’n W.S.E.-avond wordt u dubbel warm, in de eerste plaats is er een goed verwarmde zaal en in de tweede plaats gaat het met het kaartspelen er altijd gezellig, maar ook warm van Langs, vandaar dus dubbele warmte in een koud jaargetijde. Tevens deelt het bestuur de leden en donateurs mede, dat als de wed strijden straks weer beginnen, u uw leden- of donateurskaart bij u moet hebben, voor de controle van de belasting bij het bijwonen van de wedstrijden. DAM- EN SCHAAKTORNOOI Dam-uitslagen laatste ronde: Groep 1: Ph. J. Ham - D. v. Spen gen 2-0; T. den Ouden - S. M. v. Eijk 1-1; groep 2: T. Baan - A. G. v. Zeijst 2-0; P. in ’t Veen - A. N. Lit tooij sr. 1-1; groep 3: H. Troost - A. P. Noorman 0-2; C. Storm - H. Boe le 1-1; groep 4: A. A. Rietveld - A. Koetsier 0-2; N. A. Storre - L. D. Breedijk 2-0; groep 5: B. v. Eijk - P. de Wit 2-0; J. Boudewijn - P. de Joode 0-2; groep 6: C. Stolker - C. A. Metselaar 0-2; C. Marck - T. Driesse 0-2; groep 7: J. de Heer - M. Crone 1-1; C. de Groot - A. Com peer 1-1; groep 8: J. Hoogerbrug - N. T. Hilgers 0-2; J. v. d. Eist - W. H. v.d. Laan 1-1; groep 9: A. C. v.d. Bosch - L. Kramp 1-1; A. Hilgers - P. Grootendorst 2-0. In de afgelopen week heeft de Waddinxveense afdeling van de K.A.B. in het rJk. verenigingsge bouw zijn jaarvergadering gehou den. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental van deze vereniging zich uitjbreidt. Ook financieel, zo toonde het verslag van penning meester Van Oorschot aan, staat de afdeling er niet ongunstig voor. De heer Van den Berg, die verslag uitbracht over de Centrale Volks bank kon meedelen, dat het aantal spaarders bij deze bank toeneemt. Over de aktiviteiten van Herwonnen Levenskracht sprak de heer F. van der Klauw, die vertelde dat er der tig nieuwe donateurs waren bij ge komen. In het afgelopen jaar heeft men verschillende keren hulp kun nen bieden bij het uitzenden van kinderen naar vakantiekolonies enz. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Huijsman en Cats herko zen. Verder werd meegedeeld, dat de vereniging Herwonnen Levens kracht zes maart een propaganda- avond zal beleggen. Op 17 maart za, de plaatselijke afdeling van de K.A.B. een herdenkingsbijeenkomst houden in verband met het 75-jarig bestaan van de K.A.B. in het bisdom. De vergadering stond onder leiding van de heer Huijsman; pastoor B. Emmelkamp was ook aanwezig en hield nog een korte toespraak. Crème MARCHAL doet onmiddellijk uw grijze haren verdwijnen. On schadelijk. Verstevigt uw kapsel. Vraag gratis folder bij Drog. A. van der Heiden, Zuidkade 1 telef. 21 35 De medische zondagsdienst wordt waargenomen door dokter P. v. d. Linde, Kerkweg 214, telefoon 2250. e week van 12 t/m 18 februari 1963: Ondertrouwd: H. M. Koren en W. Hofman; L. A. Roos en J. A. Bins. Geboren: Marian, d. v. A. Lam en M. Spek snijder; Pieter Nelis, z.v. C. van Berkel en H. M. van Noort; Arie, z.v. A. A. Groenendijk en H. A. Buurman; Rudi Lambertus Cornelis, z. v. J. Koenekoop en N. C. van 't Wout. Gehuwd: gehuwd. Overleden: Gerts, Hermanus, oud 81 jaar; Slootjes. Theodorus, oud 62 jaar; Baas, Nicolaas, oud 58 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: blauwe kinderwant; beige damesportemonnaie met inh.; groene kinderportemonnaie m. inh.; pakje shag; wit met grijs hondje; bruin leren tasje met inh.; blauw damesvest; baret; 2 muntstukken. Verloren: 3 paar grijze handschoe nen; geel met zwarte sjaal; 4 spaar kaarten van de Spar; zwarte regen- broek; slee; damesring met rode steen. Donderdag 21 februari: Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen, afd. W’veen, spreker: H. Dijkstra, onderwerp: „de Valkerij vroeger en nu”, aan vang 7.30 uur, in lunchroom van de Water. Vrijdag 22 februari: Uitvoering mu ziekvereniging „Voorwaarts”, in Geref. Verenigingsgebouw, aan de Stationsstraat. Vrijdag 22 februari: Voetbalvereni ging Waddinxveen, contactavond, lunchroom v.d. Water, aanv. 8 uur. Dinsdag 26 februari: Bejaardenmid dag in het Geref. verenigingsge bouw, Stationsstraat, aanv. 2.30 u. Woensdag 27 en donderdag 28 febr: Uitvoering gymnastiekvereniging T.O.O.S., veren, geb., Stationsstr. Donderdag 28 februari: Vergadering C.P.B., spreker: ds. van Eijk, on derwerp: ’het Gebed’, Chr. Land- bouwhuishoudschool „de Rank”, aan de leplaan. Vrijdag 1 maart: Vrouwen-wereld- gebedsdag, in het verenigingsge bouw, Stationsstraat. Vrijdag 1 maart: Voetbalvereniging W’veen, toneelavond, lunchroom van de Water, aanvang 7.30 uur. Donderdag 7 maart: Zang en spel, Geref. Kerkkoor met meisjes- en kinderkoor. Donderdag 7 maart: Voetbalveren. Waddinxveen, kienavond en film, lunchroom v. d. Water, aanvang pupillen 7.30 en junioren 8.30 uur Zaterdag 16 maart: receptie muziek vereniging „Concordia”, 65-jarig bestaan. Woensdag 20 maart: uitvoering van muziekvereniging „Concordia”. Donderdag 21 maart: Ned. Christen Vrouwenbond, spreker: ds. K J. H. Burgy (Den Haag), onderw. Pertus Sedert 1929 komen in ons land, op de eerste vrijdag in de lijdensweken vrouwen uit vele kerkgenootschap pen bijeen om te bidden. Zij weten dat zij Hierin één zijn met miljoenen vrouwen uit de hele wereld, en dat hun gebed van des morgens vroeg tot des avonds laat de wereld omspant. Zij bidden voor de nood van deze wereld, zij belijden gezamenlijk schuld en vragen vergeving van zonden. En uur na uur weerklinken de zangen van het volk, dat op zijn beurt Hem prijst. Ook wij scharen ons onder hen n.l. op vrijdag 1 maart. Laat uw plaats niet ledig zijn Het comité. zondag 24 februari 1963 Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur: ds. J. B. Wolters van Bunnik N.m. 6.30 uur: ds. Joh. Verwelius Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan V.m. 9.30 uur: ds. J. Zwijnenburg van Oudewater N.m. 6.30 uur: ds. D. v.d. Ent Braat van Monster N. Herv, Kring „Wet en Evangelie”. V.m. 9.30 uur: ds. E. H. Kalkman N.m. 7.00 uur: ds. E. H. Kalkman Gereformeerde Kerk. V.m. 10.00 uur: ds. van Krimpen van Rotterdam 5.00 uur: ds. van Krimpen van Rotterdam Remonstrantse Kerk. V.m. 10.00 uur: ds. L. Lafonêt van Rotterdam Christ. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop N.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag: N.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2425 Missen: ’s zondags 7 uur Vroegmis; 8.30 uur Hoogmis; 11 uur Late Mis; 's avonds 7 uur Lof; 17.30 uur Mis in de rk-school, Kon. Wilhelminapl. Door de week ’s morgens om 8 uur; Zaterdag biechtgelegenheid 5-8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis; Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66. donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Wachttorenstudie N EEN DRIETAL artikelen willen wij, zo eenvoudig mogelijk, de fiscale situatie van de studerenden en hun ouders belichten. Deze artikelen serie is geschreven op verzoek van lezers, overigens in de stellige over tuiging dat ook vele anderen er hiin winst mee kunnen doen. Uiteraard kan - wij herhalen het óók in dit verband - onmogelijk in dit bestek op alle nuances van de praktijk worden ingegaan: alleen de grote lijnen worden getrokken. Voorts moeten de nog te publiceren bijdragen als één geheel worden gezien met het hieronder afgedrukte artikel. Allereerst geven wij wat voor lichting ten behoeve van de stu derenden zelf. Voor hem (of haar zijn practisch gesproken, alleen de inkomstenbelasting en loonbelas ting van belang. De Inkomsten belasting is de heffing, die in be ginsel alle inkomsten treft: winst, loon, huur, dividend, rente etc. Met uitzondering van de grootste groep loontrekkenden, moet iedereen na afloop van het jaar een aangifte van het inkomen indienen, bij welke gelegenheid de inkomsten van hem en zijn vrouw aan de belastingdienst worden opgegeven. Deze legt vervolgens, rekening houdend met eventuele onjuist heden, een aanslag op. Indien het om belangrijke be dragen gaat, legt de fiscus in de loop van het jaar een voorlopige aanslag op, gebaseerd op een voor lopige schatting van het inkomen. Deze voorlopige aanslag, welke als een overschot moet worden gezien, wordt later verrekend met de de finitieve aanslag, welke wordt op gelegd op grond van de gecontro leerde aangifte. uit Bleiswijk. In de zesde ronde wist hij toch een overwinning te behalen op de Damlust-speler A. G. v. Zeijst, ook deze zag een simpele doorbraak over het hoofd. De heer A. Blom is nu wel zeker van een plaats bij de eerste vier. De stand is nu als volgt: gesp/gew/gel/verl 12 p U P 8p 6p 5p 5p 4p 4p 4p 3p 3p 1 P Heren I is vorige week zaterdag in Breda uit de bekercompetitie ge wipt door Surae. In deze wedstrijd hetzelfde beeld als de twee voor gaande, een constant aanvallend Gouwe, maar geen doelpunten, ’n tegenpartij die bij zijn uitvallen ’n beetje geluk heeft en zo kregen we in de 2e helft ’n 1-0 achterstand. Dit bleef zo tot de vierde speelhelft toen werd het 1-1 en als de heren het toen maar goed dicht gehouden hadden had het voldoende geweest. Dit gebeurde niet en met een geheel onnodig doelpunt werd het 2 -1 en tevens het einde van de wedstrijd. Naar de oorzaak van het falen hoeven we niet te zoeken, er wordt in deze maanden veel te weinig ge zwommen en dat komt tegen derge lijke ploegen goed voor de dag. We hopen nu maar, dat de heren spoedig buiten kunnen zwemmen zodat de Gouwe ook weer met de stadsploegen gelijkop kan. Uitslagen: Surae I - Gouwe I G.Z.C. II - Gouwe II Gouwe I - Utrechtse studenten 5-0 Bodegraven I - Gouwe III 1-3 Boskoop II - Gouwe I (dames) 0-5 .4

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 3