Door tegenligger verblinde automobilist reed Gouwe in 1962 was topjaar voor de Raiffeisenbank TwentscheI Zevenentwintig landen op Utrechtse voorjaar shears Verkoudheid ASPRO De Bank PUROL DE KERKEN NODIGEN net gebroken was Sjaak Noteboom hield dia-avond Uw financiële raadsman Spreekuur voor woningzoekenden ANWB verstrekt opdooi gegevens Bijkantoor voorziet in behoefte I Huidgenezêng Middenstanders deden goede zaken in 1962 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 14 MAART 1963 PAGINA 2 V JELSMA Telefoon 3091- JELSMA JELSMA WILLEMSE door P. DE VRIES Kantoor Waddinxveen, Kerkweg 224. Textielhuis Lingerie en Foundation Textielhuis Lingerie en Foundation PEDICURE EN MASSAGE Mevr. Warmerdam f Voorkom GEZONDHEIDS SANDALEN PEDICURE JEAOE Textielhuis Lingerie en Foundation Omwisseling rabiës-eaitcerïif icaten Textielhuis JELSMA Babyartikelen Textielhuis JELSMA Babyartikelen J Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: 4 CSi Advertentie Advertentie Puistjes verdrogen door Purol-poeder de HOOFDSTUK 3 - Nr. 4 (wordt vervolgd) 1 1 heeft ruime keuze in heeft ruime keuze in gezondheidsredenen en de heer H. Wubben werd in zijn plaats geko zen. De heer P. van der Eijk werd herkozen als lid van de Raad van Toezicht en de heer L. A. de Jong als lid van het bestuur. haald- De Gouwe is ter plaatse ongeveer 40 meter breed. Omwonenden, die de auto te water hadden zien raken, gaven beide drenkelingen droge kleren. Een kraan wagen haalde de Volks wagen, die zwaar beschadigd was, op de kant. Advertentie Burg. Trooststraat 74, tel. 3168 Komt eventueel ook hij u thuis. Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoekenden zal worden ge houden op maandag 25 maart 1963 van 7 tot 8 uur n.m. in het gebouw van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken (achter het gemeente huis). morgenochtend om een uur of elf de moeite wilt nemen bij me thuis te komen, dan wordt uw wens vervuld en u kunt me, gehuld in een schort - het is alleen niet wit - achter het fornuis zien. Alleen: het is een elèctrisch fornuis. Ik woon namelijk met een vriendin samen ziet u? En wij houden het huis schoon en koken ons eigen potje. Bovendien doen we ook nog een beetje aan tuinieren.” „En desondanks vindt u nog tijd om journalistiek werk te doen.” Ze knikte. „Juist. En ik houd nu eenmaal van dit werk. Mijn vader heeft het me geleerd. Hij was van zijn jeugd af in het krantebedrijf. Het is me, om het zo maar eens te zeggen: met de paplepel) ingegoten. Overigens in grote trekken ben ik het met u eens. Inderdaad zou het voor menige jonge vrouw beter zijn, als ze meer aandacht besteedde aan haar toe komstige taak - aangenomen, dat ze ter zijner tijd Hoofdstuk 4 De volgende morgen aan het ontbijt vroeg Van Bergen: „Zeg Kees, hoe is dat eigenlijk afgelopen met die journalist?” Kees keek zijn vader een beetje nuchter aan. „Jour nalist?” herhaalde hij. „Ja, hij wilde je toch immers interviewen? Van welke krant was hij?” Kees schoot in de lach. „Die is goed! Het was geen ’hij’, maar een ’zij’. Het is namelijk een vrouw: juf frouw Klein Leugemors.” lijkheden opleveren. Gezien de grote hoeveelheid ver keersbeperkende maatregelen, die hier het gevolg van 'zullen zijn, heeft de ANW besloten de infor- matiecentrale, de dienst die op het hoofdkantoor van de Bond alle voor komende vragen op het gebied van toerisme en verkeer verwerkt, in te schakelen om gegevens over deze maatregelen te verzamelen en in lichtingen hierover te verstrekken. Deze informatie-centrale is met ingang van 6 maart telefonisch te bereiken zijn onder nummer (070)- 81.43.81 en zal vanaf dat moment inlichtingen kunnen verstrekken over alle beperkende maatregelen in verband met opdooi en vorst- schade aan de wegen, zoals afslui ting van wegen en de omleidingen die daarvan het gevolg zullen zijn, werkzaamheden aan het wegdek met de daarbij behorende snelheids en inhaalbeperkingen, beperkingen ten aanzien van een maximaal toe- gestane as-druk en de toestand van het wegdek op een bepaald traject. „Welnee, zo bedoel ik het niet. We hebben immers tegenwoordig vrouwen als advokaat, als raads- en kamerlid en als arts. Vrijwel ieder beroep staat in deze tijd voor de vrouw open. Maar dat wil daarmee nog niet zeggen, dat de vrouw zich op één lijn moet stellen met de man. De emancipatie heeft ook haar nadelen.” „Bijvoorbeeld?” „Och, hoe moet ik dat nu duidelijk maken? Ik zou het zo kunnen formuleren: de vrouw verliest veel van haar charme, als ze zich gaat plaatsen op het terrein, dat eigenlijk des mans is.” „Ik zou niet weten waarom, want „Laat u mij even uitspreken,” onderbrak hij haar min of meer beslist. „Kijk eens, de roeping van de man is om zich een positie te veroveren in het maat schappelijk leven. Of dat nu timmerman is of melk boer, krantebezorger of arts, advokaat of machinist - ik noem maar iets, wat me nu te binnen schiet - doet niets terzake. Hoofdzaak is, dat hij op zekere leeftijd op behoorlijke wijze in zijn onderhoud kan voorzien, nietwaar? Wel, is hij eenmaal zover, dan zoekt hij zich een levenspartner, als hij dat niet reeds onder wijl gedaan heeft. En als er een huis is en meubels, De ANWB verwacht dat in komende weken een deel van het Nederlandse wegennet door het op dooi verschijnsel zal worden ge troffen, een situatie die op deze schaal nog niet eerder is voorge komen. De extreem strenge en ook langdurige vorstperiode heeft de structuur van de ondergrond van een deel van de wegen aangetast en de gevolgen daarvan zullen, na dat de dooi doorzet, aan de dag treden in de vorm van verzakkin gen, schaden aan het wegdek enz. Het herstel van deze aangetaste wegvakken zal niet alleen veel tijd in beslag nemen, maar ook voor het wegverkeer en speciaal ook voor het vrachtvervoer, de nodige moei- Hij lachte hartelijk over deze laatste opmerking. In het Hervormd Wijkgebouw heeft de Waddinxveense fotograaf Sjaak Noteboom vorige week een drukbezochte dia-avond georgani seerd. De heer J. Fokkema besprak hier alle mogelijkheden van de Canon-camera, een duur toestel, met tal van accessoires, zoals tele- en groothoek-lenzen. W.at met deze mooie apparatuur mogelijk is, werd in prachtige beelden op het scherm vertoond. Kleurendia’s uit alle delen v.an de wereld, die de heer Fokkema zelf maakte, toonden aan dat de fotoliefhebberij een hobby is, waarin men eigenlijk nooit uit gestudeerd raakt. Trouwens, ook zonder al die voorzet-lenzen kan de echte hobby-ist tot resultaten ko men, die door beroepsfotografen niet kunnen worden verbeterd. bepaald minder dames dan anders geïnspireerd hebben zich met fraaie kapsels te tooien. Opmerkelijk is voorts, dat in 1962 de omzet van shagtabak en siga retten enigszins is teruglopen. Zal dit een gevolg zijn van de vele pu- blikaties over longkanker en hart kwalen? Een en ander wil overi gens niet zeggen dat er in 1962 min der gerookt werd in ons land. Want tegenover een geringe omzetdaling van sigaretten en tabak stond een omzetstijging van sigaren van 2% in vergelijking met 1961. Tijdens de jaarvergadering van de Coöperatieve Raiffeisenbank „Waddinxveen” in hotel „De Unie” is bekend gemaakt, dat het afgelo pen jaar voor de bank werkelijk een topjaar is geweest. Uit het ge publiceerde jaarverslag blijkt, dat het saldo van de spaarbank toenam met 1,6 miljoen gulden tot een bedrag van 10 244 376,34. De reke- ning-courant gelden namen toe met ongeveer 200 000. Ruim twee mil joen gulden werd in 1962 aan voor schotten uitgezet. Er werd dit jaar voor 763 032,66 afgelost. Het saldo aan voorschotten bereikte in totaal 3,8 miljoen gulden. Het aantal verstrekte kredieten is, vergeleken met voorgaande ja- ren, vrijwel constant gebleven. Men wijt dit aan de krediet beperkende maatregelen, die door de overheid zijn genomen. De totale omzet van de bank nam in 1962 echter toe met 9 miljoen gulden, tot f 57 457 727,77. Om tegemoet te komen aan de snelle groei van Waddinxveen, nam het bestuur van de Raiffeisenbank in 1962 het besluit, een bijkantoor te vestigen, dat begin januari in de Oranjewijk werd geopend. Dit kantoor blijkt aan een grote behoefte te voldoen. Uit de balans blijkt, dat het jaar 1962 is afgesloten met een winst van 19 991,87, welke winst aan het reservefonds van de bank zal wor den toegevoegd. In de loop van 1962 kwam er in het bestuur van de Waddinxveense Raiffeisenbank een wijziging. De heer J. C. Moons bedankte als voor zitter van de Raad van toezicht om Ter overname gevraagd: Van Dale’s Groot Nederlands Woordenboek aanbiedingen nr 28/921 bur.v.d.blad trouwt - want de fabriek en het atelier, om uw ter minologie maar eens te gebruiken, zijn daarvoor nu niet de geschiktste terreinen.” Hij was een beetje onthutst. „Eigenlijk hebben we dus geen verschil van mening. Ik dacht vandaag, na dat ik u ontmoette, dat u wel zo ongeveer de hele dag op een krantebureau zat.” Ze schoot in de lach en het schaterde door de stilte in de vallende avond. „Nee hoor, ik ben geen bureau- joumaliste. Ik ben er altijd op uit. Soms overdag, soms ’s avonds, zoals nu, dan hier, dan daar. Repor tages is mijn specialiteit. En interviews. En -ik ben ook helemaal niet van plan om mijn hele verdere leven in het krantevak te blijven. Ik zal te zijner tijd ook wel eens trouwen, want daarin moet ik u gelijk geven: dat is tenslotte de roeping van de vrouw. Dat er uitzonderingen zijn, och, die zullen er wel altijd in het leven blijven. Maar die had je vroeger ook.” „Evenwel niet zoveel als tegenwoordig.” „Och kom. Maar om u te bewijzen, dat ik ook de eigenlijke taak van de vrouw versta, nodig ik u bij deze uit om eens een avondje bij ons te komen dineren. Mijn vriendin zal het zeker ook op prijs stellen. En dan moet u ons en privé nog eens wat vertellen over Nieuw-Guinea. Weet u, dat u prettig kunt vertellen?” „Dit laatste wist ik niet. En de uitnodiging neem ik vanzelfsprekend graag aan. Het zal me zelfs een groot genoegen zijn om kennis te maken met uw home. En natuurlijk ook met uw vriendin, juffrouw Klein Leugemors.” „O, zegt u alstublieft Josien. Mijn achternaam vind ik monsterlijk.” „Afgesproken, Josien, als jij tenminste Kees zegt. Ik houd ook niet erg van dat ’meneer’. En zeker niet, als je al die jaren aangesproken bent met vaandrig.” i Huidzuiverheid Huidgezondheid Op de Internationale Voorjaars- beurs te Utrecht, die tot en met 19 maart a.s. wordt gehouden, zijn in totaal 2935 firma’s vertegenwoor digd, waarvan er 1310 met Neder landse en 1625 met buitenlandse producten. De inzendingen zijn af komstig uit 27 landen en beslaan een netto expositieruimte van 53.000 m2. Naast de grote Amerikaanse in zending geven dertien andere lan den acte de présence, waarvan Fin land, die voor het eerst deelneemt, met de grootste stand aanwezig is. Het merendeel van de collectieve inzendingen is ondergebracht in de Merwedehal op het Croeselaanter- rein; behalve de landeninzending van Noorwegen, die, gezien het scheepsbouwkarakter, is geplaatst in de Marijkehal. De collectieve landeninzendingen zijn: de Verenigde Staten, Noor wegen, Finland, Hongarije, Zweden, Tsjechoslowakije, Oostenrijk, Lux emburg en Italië. Frankrijk, Brazi lië, West-Duitsland, België en ook Rusland staan elk met een infor matiestand op de beurs. Het zwaartepunt ligt op de vier grote industriële sektoren en wel: Scheepsbouw, scheepvaart en toeleveringsmaterialen Hydrauliek, pneumatiek en toelevering Zware elektrotechniek Machines en gereedschappen voor de metaalindustrie In de gebruiksgoederensektor, die in de gebouwen op het Vredenburg en voor een gedeelte op het Croe- selaanterrein is ondergebracht, zijn inzendingen te zien uit 20 branches. In de Julianahal op het Croese- laanterrein vindt men: elektrische huishoudelijke apparaten, verwar mings-, kook- en koelapparaten, verlichtingsartikelen, huishoudelij - ke verwarmings- en kookapparaten voor gas-, kolen en olieverbruik, sanitaire artikelen en gereedschap pen en installatiematerialen voor elektriciteit-, gas- en wateraanleg. In de Vredenburggebouwen vindt men o.m. de groepen: koffers en lederwaren; baby- en kleuterarti- kelen; goud, zilver en byouterieën; uurwerken; rokersbenodigdheden; speelgoed en sportartikelen; glas, kristal, aardewerk en porselein; luxe hout- en metaalwaren; kunst- nijverheidsartikelen; parfumerieën, kosmetica- en toiletartikelen; sou venir- en feestartikelen en winkel inrichting, etalage- en reklamearti- kelen. Van deze afdelingen zijn de laat ste tijd, voornamelijk door deelne ming van de belangrijkste Neder landse industrieën, de groepen huis houdelijke gebruiksgoederen; glas, aardewerk en porselein; kunstnij- verheidsartikelen en koffers en lederwaren uitgegroeid tot toonaan gevende, komplete manifestaties. In de afdelingen luxe huishou delijke metaal- en houtwaren (op eerste verdieping) en kunstnijver- heidsartikelen (derde verdieping) tonen 181 firma’s hun nieuwste pro- dukten. De groep speelgoed- en sportartikelen (vierde verdieping omvat 181 exposanten, waarvan 88 uit Nederland en de overigen o.a. uit West-Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittanië. De sektor koffers en lederwaren toont een volledig beeld van de Nederlandse industrie op dit gebied. 117 Firma’s exposeren hun nieuw ste collecties. De afdeling goud, zilver en byou- De medische zondagsdienst wordt waargenomen door dokter E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, tel. 2078 een dagelijkse weelde voor Uw voeten. Verkrijgbaar bij: Maandagochtend in alle vroegte is een automobilist, die op de Hene- gouwerweg door een tegenligger werd verblind, het juist gebroken ijs van de Gouwe ingereden. De wagen bleef even drijven, maar verdween onmiddelïijk in de diepte, toen het de bestuurder gelukte, een portier* open te trappen. Het was de heer J. Zoutman uit Gouda, die met zijn broer in de Volkswagen zat, en in de richting van Gouda reed. Plotseling ver scheen een tegenligger, met onge- dimde koplampen, waardoor de heer Zoutman werd verblind. Hij reed de berm in en kwam tussen de schotsen in de Gouwe tenecht. De bestuurder kon vrij snel bij de wal komen, maar zijn broer ver giste zich in het donker en zwom de andere kant op. Na ’n lange wor steling voor zijn leven, gelukte het de man, om tussen de schotsen door naar de overkant te zwemmen, waar hij met tal van wonden aan handen en armen op de kant klau terde. Hij had zich aan het vlijm scherpe ijs herhaaldelijk openge- heeft ruime keuze in „Och, ik gaf iemand vuur en toen kwam het ge sprek op mijn aansteker, die ik daarginds gekocht heb. En zo ontdekte men, dat ik uit Nieuw-Guinea kwam. Zodat ik vanavond geïnterviewd word.” „Vraag eerst eens, voor welke krant het is.. opperde Van Bergen. „Maar dat spreekt vanzelf.” Om kwart over zeven liep Kees in de richting van de Kanaalstraat en keek naar de auto’s die hem tege moet kwamen. Het duurde nog geen vijf minuten, of het Morrisje van het meisje stopte netjes naast hem en zag hij het portier naast zich openen. „Mooi op tijd.” prees ze; stap maar in, dan gaan we naar boven.” „Naar boven?” „Ja, de Julianatoren ligt immers op een heuvel? Maar mijn wagentje haalt het best, hoor.” Een poosje Later zaten ze in een rustig hoekje op het terras en Kees bestelde wat te drinken. Hij pre senteerde haar een sigaret en stak er zelf ook een op. Nadat de kelner het bestelde gebracht had, haalde ze een kleine blocnote uit haar tasje en keek hem lachend aan. „Nu zou ik wel graag eens enkele bizonderheden willen weten.” „Best. Maar ik wil eerst een vraag stellen. Van welke krant bent u eigenlijk?” Ze noemde de naam. „Voorts ben ik correspondente van een paar kleinere weekbladen uit de omgeving.” Kees was tevreden, maar bedonp toch, dat zijn naam niet genoemd werd. Zet maar: een vaandrig. Dat is voldoende. Tenslotte zegt ’n naam niet zo veel.” Geruime tijd stelde het meisje verschillende vragen en Kees bemerkte al dra, dat ze over een behoorlijke vakroutine beschikte. Meer dan een uur zaten ze zo te praten over het leven in Nieuw-Guinea en over de toestand daar op het ogenblik. Tenslotte sloeg ze de blocnote dicht en verklaarde ze, dat er nu wel genoeg kopie was voor een behoorlijk artikel. „Wanneer zie ik het?” vroeg hij nieuwsgierig. „Waarschijnlijk zaterdag. Bizondere artikelen be waren we altijd voor het weekeind-nummer.” Kees bestelde nog iets en gooide toen het gesprek op een ander onderwerp. „Zo,” zei hij, terwijl hij haar recht in de ogen keek, „nu ben ik zo ongeveer mijn hele doopceel gelicht, nu bent u aan de beurt. Hoe komt u eigenlijk zo in het krantewerk ver zeild? Dat is toch eigenlijk niets voor een vrouw!” Het meisje vatte meteen vuur. „Waarom niet?” vroeg ze, haar wenkbrauwen fronsend. „Is een vrouw minder dan een man?” Uit de verkoopoverzichten van het Economisch Instituut voor het midden- en kleinbedrijf over het jaar 1962 blijkt, dat vrijwel de ge hele detailhandel in Nederland het vorig jaar een hogere tot belangrijk hogere omzet heeft kunnen boeken. Uit de statistieken blijkt tevens dat ons land een periode van wel vaart doormaakt. Het feit, dat bv. slijterijen en parfumerieën indruk wekkende omzetsprongen maakten, spreekt in dit verband duidelijke taal. Tevens valt uit de statistieken af te leiden, dat ook het vorig jaar de zelfbedieningszaken terrein heb ben gewonnen op de toonbankkrui- dehiers. De laatsten konden hun omzet weliswaar met 4% verhogen, de zelfbedieningszaken echter met liefst 11%. Ook de omzetvergroting van de juweliers past in het beeld van een welvaartsstaat. De omzetstijging in deze branche bedroeg ruim 10%. Vooral de verkoop van goud en zilver heeft tot dit hoge omzetstij- gingspercentage bijgedragen. Ook de groenten- en fruithandel heeft zijn omzetten het afgelopen jaar duchtig (10%) kunnen opvoeren. Deze forse omzetstijging moet ech ter voor een deel op rekening van de hogere prijzen worden gezet. Diezelfde prijsfaktor heeft een grote invloed gehad op de geldelijke om zetgroei van zuivelproducten. Voor de slagers verliep 1962 daar entegen veel minder goed. Bijna 30% van de slagers moest vorig jaar zelfs genoegen met een kleine omzetdaling. Het prijsverloop voor vlees speelt hierbij uiteraard een belangrijke rol. De enige categorie die het vorig jaar met een vrij sterke omzetdaling genoegen moest nemen was die der dameskappers. De achteruitgang bedroeg 3%. De invloed van het vrij slechte weer zal hieraan wel niet vreemd zijn geweest. Het vrij koude, regenach tige weer van de vorige zober zal dienst je. Daar leerde ze van alles, wat behoort tot de taak van de vrouw in huis. Komt de man in haar leven, dan trouwt ze en ze is berekend voor datgene, wat van haar verwacht wordt. Maar zie nu eens de jonge vrouw van tegenwoordig uit de werkende stand. Die gaan naar een fabriek of atelier, worden busconductrice of staan de hele dag in een waren huis of kijk-grijp-winkel klanten te helpen. Een kous kunnen ze waarschijnlijk niet meer stoppen, afgezien nog van het feit, dat de moderne nylons niet meer gestopt worden. Een stofdoek hebben ze misschien nooit in hun handen gehad, gezwegen nog van een dweil en een boender. En eten koken? Ik beklaag de mannen, die later dergelijke meisjes als vrouw krij gen. En nu u. U bent journaliste. Prachtig. Hebt reeds een eigen wagentje en schrijft artikelen en be richtjes voor de kranten. Ik heb respect voor u, zoals ik voor iedereen heb, die op energieke wijze in het leven tracht vooruit te komen. Maar ik zou u liever in een keuken achter het fornuis zien, met een wit schort voor.” Ze lachte en boog even, terwijl ze van haar ijs snoepte. „Dank u wel voor uw compliment, dat in wezen eigenlijk geen compliment is. Maar maakt u zich in dit opzicht over mij maar geen zorgen. Als u terieën is met 38 exposanten ge huisvest op de eerste etage. Op het gebied van uurwerken zullen 49 exposanten hun produk- ten (voornamelijk uit Duitsland en Zwitserland) tonen. (Eerste etage). Op dezelfde etage vindt men de groep rokersbenodigheden met 29 inzendingen. Op de tweede en derde verdie ping zullen 112 firma’s met hun collectie glas, kristal, aardewerk en porselein uitkomen. Op de vijfde etage zullen 86 ex posanten op het gebied van parfu merieën, kosmetika en toiletartike len hun nieuwste snufjes tonen. Deze produkten komen voor het grootste deel uit het buitenland, o.a. uit West-Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, België en de Verenigde Staten. In de Julianahal op het Croese- laanterrein, zullen de afdelingen huishoudelijke verwarmings- en kookapparaten voor gas-, kolen- en olieverbruik met 89 inzendingen en elektrische huishoudelijke appara ten; verlichting en sanitair met 139 firma’s hun produkten exposeren. Behalve 88 inzendingen van Ne derlands fabrikaat, vindt men ook inzendingen uit West-Duitsland, Italië, de Verenigde Staten, Groot- Brittannië, Finland, Zweden en Zwitserland. dan gaat men trouwen en men sticht een gezin, alles heel normaal. De jonge vrouw heeft natuurlijk op haar beurt zich voorbereid voor de taak, die haar eigen is: huisvrouw en moeder. Ze moet behoorlijk kunnen koken, de woning schoonhouden, en later, als er kinderen komen, deze verzorgen en samen met haar man opvoeden tot nuttige leden in de maat schappij. Zo zie ik het normale leven.” Hij trok even aan zijn sigaret en ging verder. „Maar neem nu de moderne vrouw. Is ze van enige standing, dan gaat ze studeren. Ze wordt advokaat of arts of wat anders, krijgt een taak in het sociale leven of wat dan ook. Is dat haar roeping? Ik meen hierop ontkennend te moeten antwoorden.” „Maar. „Een ogenblik, ik ben zo klaar en dan moogt u zich verdedigen. Vroeger, toen wij kinderen waren, ging een meisje, als ze van school af kwam, in een zondag 17 maart 1963 Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur: ds. B. van de Wiel van Elburg N.m. 6.30 uur: ds. Verkade van Gameren Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan V.m. 9.30 uur: ds. Verkade N.m. 6.30 uur: ds. B. van de Wiel N. Herv. Kring „Wet en Evangelie”. V.m. 9.30 uur: ds. W. F. v. d. Staat van Zevenhuizen N.m. 7.00 uur: ds. E. H. Kalkman Gereformeerde Kerk. V.m. 10.00 uur: ds. J. Snoey N.m. 5.00 uur: ds. J. Snoey Remonstrantse Kerk. Geen dienst. Christ. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop N.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag: N.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop Oud Geref. Gemeente, Zuidkade maandag 18 maart, nam. 7.00 uur: ds. Wilting, van Doetinchem KERKDIENSTEN R.K. KERK Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2425 Missen: ’s zondags 7 uur Vroegmis; 8.30 uur Hoogmis; 11 uur Late Mis; ’s avonds 7 uur Lof; 17.30 uur Mis in de rk-school, Kon. Wilhelminapl. Door de week ’s morgens om 8 uur; Zaterdag biechtgelegenheid 5-8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis; Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66. donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Wachttorenstudie OPENBARE BEKENDMAKING De burgemeester van Waddinx veen vestigt er nogmaals de aan dacht op, dat gelegenheid bestaat de rabiës-entcertificaten, die bij particuliere inenting van honden door de dierenarts werden afgege ven om te wisselen tegen het voor geschreven Rijks-entcertificaat. Dit geldt dus uitsluitend voor de honden, die particulier door een dierenarts werden geënt. Bij de omwisseling wordt zonodig een voorgeschreven penning uitge reikt. Men dient het door de arts uitge reikte entcertificaat mede te bren gen. De houders van honden zijn ver plicht dit Rijks-entcertificaat op eerste vordering te kunnen tonen, wanneer men zich met de hond op de openbare weg bevindt. Waddinxveen, 13 maart 1963. De burgemeester voornoemd, C. A. van der Hooft. is ruim gesorteerd in is ruim gesorteerd in

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 2