Kunststichting brengt: Raad met vaart door agenda Wie spaart komt hogerop gesloten zij n Gevoelige landschappen in zwart-wit van J. Stroosma ll Geen (dure) parkeerplaats bij recreatieplan ’t Weegje f 'J- nieuwsblad Onafhankelijk Niet voorzien Gratis Nutsspaarbank te Waddinxveen F.A. Hoogendijk verlaat Verheul f Sjoukje Dijkstra Kabels en buizen Recreatie-plan Nieuwe leraar Coöperatieve Raiffeisenbank Parkeren Nóg twee herten Gegoed of niet Brug accoord V VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG „WADDINXVEEN” Ook Waddinxveen, met zijn vele forensen, krijgt last van groeiend parkeerprobleem Goede Vrijdag, 12 april a.s., zullen onze banken voor alle zaken 1 Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 4 APRIL 1968 18e JAARGANG - Nr 926 1 de petlist, maar ook Geregeld sparen. Dat is stap voor stap nader, komen tot Uw doel. Ieder spaarbedrag brengt U dichter bij een brommer, een scooter, wellicht zelfs een auto of een eigen huis. Geopend: maandag t/m vrijdag van 9-1 en van 2-5 uur; vrijdagavond van 7-9 uur. En zo is het. Soms zwaait onze wereldkampioene haar volledige kür aan de rekstok, minstens zo verbluffend als maandag j.l. op de Waddinx- veense rolschaatsbaan. Maar wél uitsluitend op 1 april. „HA, HA zo roept Sjoukje Dijkstra terwijl ze aanstalten maakt voor een grandiose drie-dubbele Axel om de rek stok,” dacht u dat ik het al leen maar bij schaatsen liet Welnee l ll Dezer dagen heeft de heer F. A. Hoogendijk wegens gezondheidsre denen afscheid genomen als direc teur van de N.V. Auto-Industrie Verheul. De heer Hoogendijk is ruim dertig jaar ten nauwste be trokken geweest bij de ontwikke ling van deze fabriek van familie bedrijf tot naamloze vennootschap van internationale betekenis, eerst als accountant en de laatste vijf jaren als financieel directeur. Volgens het voorstel van B. en W. is ook tijdens de vorst van de afge lopen winter weer gebleken, dat verbeteringen dringend noodzake lijk zijn. De meest urgente voorzie ningen, die geen uitstel meer kunen lijden, zijn: Voor het gasbedrijf - vernieu wing van de hoofdleidingen aan de zuid- en noordzijde van de Brugweg, het lichten van de gietijzeren hoofd leiding aan de Brugweg, vernieu wing van de leiding in de Hene- gouwerweg ten noorden van de Hefbrug, nieuwe leidingen in de Kerkweg en de Kerkstraat. Dit komt neer op een bedrag van bijna 42 000. Voor de waterleiding is vernieu wing van het buizenstelsel in de „Het loopt goed met de Waddinxveense Kunststichting, die nu twee jaar bestaat en die als schakel tussen kunst en publiek uitstekend voldoet,” zei vorige week donderdag de heer J. L. Koopman, bestuurslid van de stichting, in zijn openingswoord voor de tentoonstelling van de Friese graficu.s Jan Stroosma, die tot en met 18 april te bezichtigen is. „Er is gelukkig veel belangstelling, terwijl er ook behoorlijk gekocht wordt," aldus de heer Koopman. He t aantal bezoekers is in de strenge wintermaanden iets terug gelopen, maar men verwacht, dat dit nu weer op peil komt. De heer Stroosma vertelde zelf iets over het tot stand komen van zijn werk. Hoewel hij ook schildert, heeft hij zich de laatste jaren vooral toegelegd op de grafische kunst, die van de beoefenaar niet alleen talent eist, maar ook technische vaardig heid. Die techniek beheerst Jan Stroosma, na lange jaren van studie nu zo volkomen, dat hij met zijn materiaal kan spelen. De meest eenvoudige techniek, die Jan Stroosma toepast, is de „droge naald”. Hierbij wordt een metalen plaat - zink, koper, of aluminium - met een scherpe naald bekrast. De Wethouder Pille deed nog een poging, de parkeerplaats voor de raad aantrekkelijker te maken, door te wijzen op de geparkeerde auto’s, die voor de boeren aan de Kanaal dijk ’s zomers vaak een belemme ring vormen. Slechts met de groot ste moeite krijgen deze boeren de geparkeerde auto’s weer van de weg ,af. De kenteken-nummers worden dan zo’n beetje omgeroepen over het water, waar de automobilist niets vermoedend zit te visssen. Dat het B, en W. ernst is met het in uitvoering brengen van het recre- atieplan voor Het Weegje, bracht wethouder S. Pille nog eens duidelijk naar voren. „Daar om moeten wij, voor onze gas ten, ook de en tree aantrek kelijk maken,” zo meende hij. Er staan auto’s, niet alleen van Jan de Kapita- Leg daarom van Uw weekloon of van Uw maandsalaris iets opzij en breng het zo spoedig mogelijk naar deNUTSSPAARBANK TE WADDINXVEEN. Dan brengt uw spaargeld rente op, wat U ook weer sneller naar Uw spaardoel brengt. (Red.: de heer Rozendaal is de be heerder van het viswater, en ver huurder van de visbootjes in Het Weegje.) Tenslotte besloot de raad, de brug te bouwen en de nieuwe plannen voor de parkeerplaats af te wach ten. /an met Met algemene stemmen nam de raad tijdens deze vergadering het voorstel van B. en W. aan, om de heer R. Binkhuijsen, thans leraar ULO te Scheveningen, aan de open bare ULO te Waddinxveen als leraar te benoemen. Een krediet van 3800 voor het inrichten van een tweede lokaal van deze ULO werd vlot gegeven. Zonder hoofdelijke stemming nam de raad ook het voorstel aan, om de Theo Thijssenschool nieuw meubi lair te geven, ter waarde van 3000. De personeelsbibliotheek van de openbare lagere scholen kreeg 300, voor aanschaf van nieuwe boeken. Andere voorstellen, die werden aangenomen, waren: wijziging van de rechtspositie-regeling van de ambtenaren, een uitkering ineens aan het gemeentepersoneel, in ver band met de koude winter, van 35, wijziging van de verordening op het heffen van belasting op to neelvertoningen en andere verma kelijkheden (waarbij ook dé Oranje vereniging niet meer is vrijgesteld) en een voorstel tot vernieuwing en uitbreiding van het gas-, waterlei ding en electriciteitsnet. v,an Jan met de Pet,” zo drukte hij het uit, waarbij hij meteen nog eens wees op het feit, dat Het Weegje ook voor mensen buiten Waddinx veen aantrekkelijk gemaakt dient te worden. De heer Ververs toonde zich een voorstander van ’s wethouders toe gelichte plannen. „We moeten voor uit kijken,” zo zei hij. „En we moe ten dat nü doen.” gelegenheid in de Eikenlaan en de parkeerplaats in het Weegje. Nu de vele forensen, die in Wad dinxveen wonen, maar in Rotterdam of Den Haag werken, steeds drukker gebruik gaan maken van de Tweede Bloksweg en de Piasweg als uitvals wegen, ondervindt het plaatselijke verkeer steeds meer hinder van de aan weerszijden van het bebouwde stuk van de Eikenlaan geparkeerde auto’s. B. en W. legden de raad nu een verbetering in de situatie voor, die bestaat uit een parkeerstrook aan beide kanten van de Eikenlaan. Hierdoor zal de groenstrook moeten vervallen. In de parkeerstroken zul len ongeveer dertig auto’s een plaat., kunnen vinden. De kosten van dit werk raamden B. en W. op 26 600, welk bedrag door de raad, na enige discussie ter beschikking werd ge steld. Abonnement per kwartaal fl.~ bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 aur braam geeft de plaat een zekere ruwheid, die later ets-inkt opneemt. Bij de ets tekent de graficus de lijnen in een laagje was, dat op de plaat is aangebracht. Op de plaats van de lijn kan een zuur een vore in de plaat branden, die later, als de plaat afgeëtst is, dient om inkt op te nemen voor de afdruk. Door het zuur lang of kort te laten in werken, kan de kunstenaar diep zwarte of fijn-grijze lijnen en tin ten krijgen. De heer Stroosma besprak nog enkele minder bekende technieken en kwam uiteindelijk terecht bij de litho, de steendruk. Hij wees op een van de eerste kleurenlitho’s die hij maakte, waar voor vier precies gelijke afbeeldin gen op steen nodig waren. Deze kleurenlitho hangt beneden, in de etalage van de kunstwinkel. De ’droge naalden’, etsen en de ’aquatinten’ hangen boven. Een bezoek aan deze tentoonstelling is zeer de moeite waard. Jan Stroosma is een kunstenaar, die met zijn ge voelige landschappen in Waddinx veen menige gevoelige snaar zal treffen. De heer Noordam vroeg zich nog af, of al die voorzieningen nu maar gratis neergezet moeten wcfden voor mensen buiten onze gemeente. De voorzitter stelde toen in het vooruitzicht, dat de directeur van Openbare Werken een goedkopere oplossing voor het parkeren bij Het Weegje zal overwegen, en binnen kort aan B. en W. voorleggen. De heer Huizer zei nog, dat hij in de week niet veel van de buitenge wone belangstelling voor Het Weeg je merkte. Van de zondag wist hij niets, want „op Zondag kom ik er vanzelfsprekend niet!” aldus de heer Huizer, die voorts voorstelde, Het Weegje maar te laten zoals het nu is, aangezien het nu nog een werke lijk rust-gebied genoemd kan wor den. „Juist,” zei de voorzitter, „dat heeft u goed van de heer Rozen daal beluisterd De voorzitter voegde daarop twee punten aan de agende toe: hij stelde de raad voor, de schenking van de jubilerende aannemingsfirma Re- horst (een hertenkamp in het War- naarplantsoen) te aanvaarden, en deelde mee, dat een bedrijf uit Zoetermeer nóg twee herten zal geven, zodat er nu vier bij elkaar zijn.( Raad accoord). De voorzitter deelde aan het eind van de vergadering mee, dat 2 mei de Raad van State de gemeente Waddinxveen zal horen inzake het uitbreidingsplan Groenswaard, dat voor een deel door Gedeputeerde Staten niet werd goedgekeurd. En kele raadsleden zullen deze zitting bijwonen, waarbij de heer A. P. Schat van de stichting Stad en Landschap van Zuid-Holland na mens de gemeente het woord voert. De rondvraag leverde alleen een opmerking van de heer Ververs op, die de hulp van de brandweer in riep bij het doorspoelen van ver stopte riolen van de woningbouw vereniging. Deze hulp werd (tegen betaling) toegezegd. De raad van Waddinxveen, vorige week bijeen geroepen voor een open bare vergadering, heeft zich met vaart door de agenda heengewerkt, die slechts een aantal routine-punten bevatte. Tijdens de vergadering ging de raad nog enige tijd in besloten commissie-vergadering, om te discussiëren over de aankoop van grond en een voorstel van B. en W. voor aankoop van tien woningen. Tijdens het openbare gedeelte is er overigens niet veel gezegd: discussie was er slechts over het aanleggen van een parkeer- bouw van een nieuwe brug en een De heer Van Gent maakte, als lid van de finan ciële commis sie nog de op merking, dat het hem niets uitmaakt, of de geparkeerde auto’s nu van gegoede of van minder gegoe de mensen zijn. Volgens de heer Van Oos- maakt niets uitten, stonden er zelfs op hoogtijdagen in de afgelo pen zomer nooit meer dan tien auto's bij de ingang van Het Weegje. De voorzitter zei daarop snedig: „Die kunnen er ook niet staan, en daarom is die parkeerplaats er juist zo nodig Volgens de voorzitter, zijn er zon dagen, waarop er bij Het Weegje zeker dertig auto’s geparkeerd staan. „Dan bevinden zich zeker 300 men sen in het recreatiegebied,” zo ver volgde hij, „die je wel niet direct opmerkt, maar dat komt omdat het gebied zo uitgebreid is.” In antwoord op de opmerking van de voorzitter, dat er deze zomer wel duizend visvergunningen zijn uitge geven, zei de heer Van Oosten: „Ja, dagvergunningen.” Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen (bijkantoor van de Stichting Nutsspaarbank te Gouda, opgericht 1857, de oudste en grootste spaarinstelling van Gouda en omstreken). Kanaalstraat 9 telefoon 01828-2468 postgiro 458622 De heer Van Oosten merkte op, dat het plan voor deze buurt van nog geen zeven jaar geleden dateert en dat men toch kennelijk niet voor zien had, dat de situatie hier zó snel zou veranderen. De voorzitter ant woordde hierop, dat Waddinxveen in enkele jaren van 8000 inwoners tot 12 500 uitgroeide, waardoor er ook onverwacht veel auto’s zijn bij gekomen. In de nieuwe plannen houdt men overigens voldoende rekening met de nodige ruime parkeergelegen heid. Jammer vond ook de voorzit ter het, dat in de Eikenlaan zo veel groen zal verdwijnen, maar dat was nu eenmaal niet anders. We komen nog wel eens aan een torengarage toe, zo meende hij. Langer werd gesproken over de plannen, die B. en W. aan de raad voorlegden met betrekking tot het recreatiegebied Het Weegje. De woordvoerder van de finan ciële commissie, de heer Van Oosten, Dit is niet de enige verandering in dit bedrijf: in de algemene ver gadering van aandeelhouders van 14 maart j.l. is de heer W. Smit, directeur van Leyland-Triumph (Holland) N.V. te Aalsmeer, be noemd tot commissaris van de N.V. Auto-Industrie Verheul. De heer Smit, die ook in andere Leyland- dochterondernemingen in West- Europa directiefunkties bekleedt, heeft zich vele verdiensten verwor ven in de wereld van de automo bielen, zowel die van de autobussen als die van personenwagens en de bedrijfswagens. De directie van de N.V. Auto- Industrie Verheul wordt thans ge voerd door de heer Mr. G. W. Dwars >als algemeen directeur. deelde mede, dat men geen bezwa ren had tegen de bouw van een nieuwe brug, aangezien de oude niet meer aan de eisen voldoet. Het aanleggen van een parkeer gelegenheid kon echter geen gena- 'de vinden in de ogen van de finan ciële commissie. Deze was van me ning, dat een parkeerplaats, zoals B. en W. die aan de raad voorleg gen, nog niet noodzakelijk is, dat zo’n parkeerplaats dus best achter wege kan blijven, of kan worden vervangen door een aanzienlijk goedkopere oplossing. Ook de bouwcommissie toonde zich vóór de brug en tegen de parkeer plaats. Uit de prae-adviezen en de be sprekingen door de raad, werd niet duidelijk, hoeveel de brug, en hoe veel de parkeerplaats afzonderlijk kosten. Tezamen zouden zij echter een bedrag van 39 500 vergen. Brugweg en de Kerkweg nodig. Dit komt neer op 26 000. Het electriciteitsbedrijf vroeg dringend om vernieuwing en door trekking van het kabelnet, o.a. in de Kerkweg, de Kerkstraat, en de Brugweg. Twee nieuwe hoogspan- ningsstations zijn nodig resp. aan de Justus van Effenlaan en de Vondel- laan. Totale kosten: 66 500. Ook dit voorstel werd door de raad aan vaard. Tenslotte verklaarde de raad zich eveneens accoord met het voorstel, om enkele geldleningen te sluiten, voor een totaalbedrag van 850 000. .V" G k 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1