voor vrouw Belastingaftrek gehuwde I de Lezers schrijven (buiten verantwoordelijkheid van de redaktie). De gehandicapte vrouw i tentoonstelling in residentie T.B.C. blijft op de loer Steunt de Simavi-collecte Medisch consult ZATERDAGS OM 5 UUR GESLOTEN TOG speelde ,De Nieuwe Veearts' Kanariepiet spreekt plat IVANHOE in pocketuitgave 1,50 Coöp. Tuiniersveren. bestaat 60 jaar ©F KEUKEN NODIGEN BURGERLIJKE j STHII Voorlichting nodig I I I) WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 4 APRIL 1963. PAGINA 3 I Oud-wethouder J. G. Herfst overleden Met ingang van zaterdag 6 april 1963 zijn de slijterijen, slagers, levensmiddelenbedrijven en de navolgende groente en fruithandelaren W. Sekeris, Dorpsstraat, K. Sekeris, Kerkweg, M. Zwijgers, Dorpsstraat en Verbree, leplaan Opbrengst vastenactie Spaarcijfers Opbrengst D.E.L. collecte I Openbare Bekendmaking Aangifte Hondenbelasting Bejaardenmiddag i Activiteiten van middenstandsvrouiv fiscaal gehonoreerd Puzzelrit „Gouwe-Rijders Onderzoek nodig Openbare Bekendmaking Waddinxveen, 1 april 1963. 99 van (Advertentc^J MEDEDELING dr. Alfreda Briedé. Rapport revalidatie In het begin van dit artikel spra- De medische zondagsdienst wordt waargenomen door dokter E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, tel. 2078 De tweede ronde van de Bisschop pelijke Vastenactie heeft in de St. Victorparochie 317,- opgebracht, (opbrengst eerste ronde 385,-). Jac. Booy, Belastingconsulent te Boskoop. Bij de rijkspostspaarbank werd gedurende de maand maart ingelegd 43 300,43 en opgenomen 42 227,73. Burgemeester Waddinxveen, de secretaris, H. Jenné. de burgemeester, C. A. van der Hooft. De opbrengst van de D.E.L.-collec- te van het C.N.V. bedroeg 389,27. Dank aan gevers en collectanten. In het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat heeft de toneelclub T.O.G. (Tot Ons Genoegen) een uit voering gegeven van het stuk „De nieuwe veearts”. Er was veel be langstelling voor deze uitvoering, waarbij vooral H. Vink, als de rijke boer en mej. A. Groen, als z’n doch ter uitstekend spel te zien gaven. Ook mevr. Stuiver-Bruinsma maak te van haar rol van schoonzuster van de boer een goede vertolking. Het was een succesvolle avond voor T.O.G. 1) GEMEENTE WADDINXVEEN Verzetting Weekmarkt Ter algemene kennis wordt ge bracht, dat de wekelijkse goederen markt van vrijdag 12 april 1963 (Goede Vrijdag) wordt verzet naar donderdag 11 april 1963 eveneens van 15 - 21 uur. De burgemeester van Waddinxveen, C. A. van der Hooft. Remonstrantse Kerk. V.m. 10 uur: ds. J. G. Paardekooper Christ. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop N.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop GEMEENTE WADDINXVEEN Iedere houder van één of meer honden gedurende het belastingjaar 1963 is verplicht daarvan vóór 13 april a.s. aangifte te doen door in levering van een daarvoor bestemd GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: wollen sjaal; gele nylon handschoen; wandelwagentje; sleu telring met 2 sleutels; zwartefiets pomp; militaire broodt£s; één paar grijze kinderwanten; lipssleuteï. Verloren: wit met oranje plastic kindertasje; doublé dameshorloge; bruine nylon handschoen; bruine motorhandschoen; reserveband van Rover; zilveren ketting met steen tjes. Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66. donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Wachttorenstudie de burgemeester, C. A. van der Hooft. handen, haar armen, of haar benen niet goed kan gebruiken, moet zich eerst eens op de hoogte stellen van al datgene wat voor deze omstan digheden is uitgedacht. Donderdag 4 april: Leerlingenavond Chr. Nat. School, aanvang 7 uur. Maandag 8 april: Vergadering van Oranjevereniging, in lunchroom van der Water aan de Dorpsstraat. Woensdag 10 april: Chr. Metaalbe drijf sbond. Dinsdag 16 april: Jaarvergadering gymnastiekvereniging T.O.O.S., in café-restaurant ’Royal’, aanvang 8 uur n.m. De bejaardenmiddag zal ditmaal niet op dinsdag worden gehouden, maar op woensdag 10 april, om 2.30 uur in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Nog steeds te weining bekendheid hebben de activiteiten van de stich ting technische voorlichting ten be hoeve van lichamelijk gehandicap ten, Stadhouderslaan 142, Den Haag. De werkgroep „gehandicapte huis vrouw” heeft in het statige pand waarin de stichting is gevestigd, een tentoonstelling ingericht, waarin de allerlaatste nieuwigheidjes worden gedemonstreerd. Wie met proble men zit, omdat de huisvrouw haar Komen wij na een bezoek aan Groningen een paar dagen later in Zuid-Limburg, dan valt het ons op, dat er op zo,n betrekkelijk klein grondgebied, waar de mensen eigen lijk geacht worden één taal te spre ken, zulke grote Verschillen, vooral op het gebied van de spreektaal voorkomen. Een geboren Grunnin- ger zal waarschijnlijk niet veel be grijpen van een rasechte zuiderling, alhoewel de Groninger en de Lim burger beiden Nederlander zijn. Zo is het nu ook in de dierenwe reld en wel speciaal bij de vogels. Ook hier worden verschillende dia lecten ’gesproken’, die van generatie op generatie worden doorgegeven, en sterk afwijkend van elkaar zijn. Heeft een jonge vogel eenmaal een bepaald dialect, meestal dat van de ouders, overgenomen, dan is het voor hem praktisch onmogelijk een ster k-af wijkend dialect v,an zijn soortgenoten te leren. Pas na enkele generaties, als deze vreemde eend in de bijt in het voor hem nieuwe ’taalgebied’ goed is ingeburgerd en zich ook met de bevolking daar vermengd heeft, is het mogelijk, dat zijn achterkleinkinderen het het nieuwe dialect overnemen. Maar hebben zij zich dan eenmaal dat nieuwe dialect eigen gemaakt, dan is het voor hen ook weer onmoge lijk, als zij terugkeren in hun oude taalgebied, dat zij de taal van him overgrootvader zo één, twee, drie kunnen ’spreken’, ook dit zal weer enkele generaties moeten duren. In het kort komt het dus hier op neer: eenmaal een bepaalde gewoon te aangewend, dan is het zeer moei lijk deze weer af te leren. Dit zou ook op de mensenwereld betrekking kunnen hebben. Dinsdagavond 2 april j.l. is een bekende Waddinxveense persoon lijkheid, de heer J. G. Herfst, op 91- jarige leeftijd overleden. De overledene heeft tijdens zijn leven diverse openbare functies bekleed. Omstreeks 1920 werd hij tot raads lid benoemd, terwijl zijn benoeming tot wethouder hierop volgde. De heer Herfst had zitting in de raad namens de CHU. Vele jaren was hij loco-burge- meester, waaronder ook een deel van de moeilijke oorlogsjaren Hiernaast was hij voorzitter van de Oostpolder in Schieland. Als zo danig werd hij benoemd in 1922 en trad af in 1946, wegens het bereiken van de gestelde leeftijd. Steeds heeft de overledene deze functie met grote ijver bekleed. Gedurende zijn ambtsperiode heeft hij veel bemoeienis gehad met het tot stand komen van de nieuwe Gouwe-IJssel-verbinding, welke de polder in twee delen splitste. In die periode is ook het nieuwe gemaal aan de Broekweg verrezen. In het jaar 1932 werd hij benoemd tot dijkgraaf van de polder Bloe- mendaal en vervulde de functie tot 1944. Onder zijn leiding had de omscha keling van stoom- op electrische- bemaling plaats, terwijl hij zich in de moeilijke crisisjaren zeer beijver de voor het verbreden van de Bloe- mendaalseweg, welk werk in die jaren tot uitvoering kwam. In beide polders heeft men steeds grote waardering gehad voor de activiteiten, die de heer Herfst in het belang van de ingelanden ont plooide. Naast zijn wethouderschap was hij vele jaren ambtenaar van de burgerlijke stand. Vele, thans wat oudere echtparen, zullen aan de heer Herfst de herin nering bewaren, dat zij door hem in de echt verbonden zijn. WALTER SCOTT BOEKHANDEL „VELDWIJK” Het zal duidelijk zijn, dat men ten genoegen van de Belasting dienst zal moeten waar maken, dat de vrouw „geregeld en in belang rijke mate” (dus niet bijkomstig) mee werkt. Om zo iets aannemelijk te maken kan een zeer eenvoudige feitelijke omstandigheid dienen: bv. de situatie van de manufacturier, die geen winkelmeisje heeft, en zijn klanten buitenaf bezoekt of elders inkopen gaat doen; zijn vrouw zal dan de klanten in de winkel moe ten helpen. Indien men kans ziet om te be wijzen, dat de gepresteerde arbeid van de vrouw zó uitgebreid is, (in vergelijking met’n vreemde kracht) dat een redelijke beloning méér dan 2250,- behoort te bedragen, dan wordt dat hogere bedrag gehanteerd. De Inspecteur daarentegen mag weer bewijzen, dat een beloning van 2250,- per jaar - gezien de omvang van het bedrijf en de waarde van werkzaamheden - te hoog is. De werkzaamheden voor het be drijf behoeven bepaald niet onafge broken te worden verricht. Ook een boerin, die nu eens bedrijfsactivi teiten ontplooit en dan weer huis houdelijke opdrachten vervult, kan profiteren van de fiscale regeling. Er moet echter een onbetwistbaar stuk zelfstandige arbeid buiten de huishouding om worden verricht, welke ook een werknemer had kun nen uitvoeren. Het kan moeilijk bevorderlijk voor een goede publiciteit van onze ge meente genoemd worden, dat de zgn. kwestie-Eurowoningen in de openbaarheid is gekomen op een manier, die op zichzelf beschouwd reeds enige vraagtekens doet plaat sen. Wellicht waren door een publi catie over de zaak in het Weekblad voor Waddinxveen enige voor het gemeentebestuur onplezierige feiten aan het licht gekomen, mogelijker wijze had daarna de zaak niet te opzichtig afgedaan kunnen worden. De pers tegen de schenen schoppen is echter in geen enkel geval slim. Zijn er wel onplezierige feiten? De buitenstaander is onbevoegd dat te beoordelen; op grond van vermoedens mag hij geen oordeel vormen. Daarom wordt hier ook niet op de kwestie-Eurowoningen zelf ingegaan, maar wordt slechts de wijze van reageren van het da gelijks bestuur der gemeente aan ’n korte beschouwing onderworpen. De burgemeester van Waddinx veen reageerde op het bezoek van een gemeenteambtenaar, ,al dan niet privé handelend, aan het Week blad, alsmede op de voorgenomen publicatie in dit blad, met het spoedshalve bijeenroepen van de gemeenteraad. In de vergadering werd uitleg van de kwestie gegeven en werd desgevraagd gesteld, dat de betreffende ambtenaar privé had gehandeld. Wat dit laatste aangaat zijn natuurlijk twee mogelijkheden te onderscheiden: 1) de ambtenaar handelde als amb tenaar (al dan niet met voorken nis of in opdracht van de burge meester; dit is echter een inter ne aangelegenheid); 2) de ambtenaar handelde privé, dus niet als ambtenaar, maar als vrij burger (voorzover een amb tenaar privé kan handelen). In het eerstegenoemde geval zijn B W verantwoording aan de Raad verschuldigd. Nimmer zal een bur gemeester of wethouder zich achter een ambtenaar kunnen verschuilen, want zij zijn politiek verantwoor delijk. Een ambtenaar is verant woordelijk voor een juiste vervul ling van zijn taak, deze verantwoor delijkheid is disciplinair. Een amb tenaar is niet een politieke figuur en staat dus ook niet in een recht streekse verhouding tot de Raad. De burgemeester stelde dat het tweede geval ,aan de orde was; de ambtenaar heeft dus privé, als vrij burger met het Weekblad gesproken. Goed, maar waarom dan opeens die raadsvergadering? Hier ligt de stra tegische fout: die raadsvergadering in allerijl suggereert namelijk, dat de ambtenaar als ambtenaar heeft gesproken! Wat te denken van het feit dat als gevolg van een gesprek van een willekeurige burger met een uitgever een gemeenteraad met spoed bijeenkomt. Of was het de bedoeling de publicatie vóór te zijn? Ook dat werkt natuurlijk averechts. Reactie van burgemeester op even tuele vragen van raadsleden in een normale vergadering was vroeg ge noeg geweest. Nu is men getuige geweest van een persconferentie van het slechtste soort. Drs. P. M. van Onna. van 4 t/m 10 april Het Plaatselijk SIMAVI-Comité doet een warm beroep op alle inge zetenen. De actie moet slagen Wanneer SIMAVI brieven van doktoren krijgt van de volgende inhoud, dan moet zo’n ,arts toch ge holpen worden. De dokter schrijft. „De acute operaties brengen je soms „een wanhoop nabij als er intussen „een paar honderd mensen voor de „deur staan te dringen „Ik houd uiterlijk om half tien des „avonds op, anders houd ik het niet „vol. „Er blijven nog elke dag velen die „niet aan de beurt komen om in- „geschreven te worden en als ik ’s „avonds naar huis ga ligt de grond „bezaaid met mensen die niet meer „weg kunnenDe enige troost in „de situatie is, dat je het toch béter „ziet worden Ja, laat het beter worden, mede door de hulp van SIMAVI, door onze plaatselijke collecte Namens het comité, M. Warnaar-Veerman. ving steeds kwetsbaarder geworden. Steeds periodiek onderzoek Waakzaamheid blijft daarom in alle opzichten geboden, vooral daar waar veel mensen herhaaldelijk in nauw contact met elkander zijn. Helaas is onze samenleving steeds ontvankelijker geworden voor het optreden van dergelijke explosieve besmettingen. Het periodiek onderzoek kan niet worden afgeschaft, een ieder dient daar zoveel mogelijk aan deel te nemen. Ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan houdt de Coöperatieve Tui- niersvereniging „Gouda en Omstre ken” 18 april a.s. een receptie in ’Concordia’ te Gouda. De ontvangst duurt van 2 tot 4 uur ’s middags. Kans op explosies vergroot Door de intensieve bestrijding van de tuberculose is deze ziekte thans zover teruggedrongen, dat men er lichtvaardig over gaat den ken. Over de kans om t.b.c. te krijgen, wordt tegenwoordig vaak gespro ken als iets waar men nauwelijks rekening mee behoeft te houden. Men vindt het vaak te omslachtig om aan een der periodieke onder zoeken deel te nemen: een vorige maal is er immers ook niets gevon den Maar hoe paradoxaal zulks moge klinken: juist door het terugdrin gen van de tuberculose is de kans op zulk soort explosies belangrijk vergroot. We mogen niet zeggen dat het tu- berculosegevaar in ons land nu wel geweken is; daarvoor dient ieder een begrip te hebben. Geen natuurlijke weerstand meer Het is zo, dat in de tijd dat er nog bacillenverspreiders bij de vleet rondliepen, zich bij de gehele be volking langs natuurlijke weg een weerstand had gevormd. In die tijd waren de meeste mensen daardoor minder ontvankelijk voor de tuber kelbacil dan thans het geval is. Deze natuurlijke weerstand wordt door het afnemen van het aantal bacillenverspreiders helaas steeds geringer. Het gevolg daarvan is, da^. een besmettingshaard daarom thans een veel grotere schade kan aan richten dan in vroeger dagen. Juist door de succesrijke bestrij ding van de t.b.c. is onze samenle- Voor ons land vrij nieuw Het is nodig - en het is ook vaak mogelijk - dat lichamelijk gehandi capten zichzelf kunnen redden. Bo vendien is het vaak mogelijk (zij het met toepassing van bepaalde technische voorzieningen) dat de plaats in maatschappij of gezin zon der mankeren wordt ingenomen. Voor de „zintuiggebrekkigen”, zo als doven en blinden, bestaan af zonderlijk goed werkende organisa ties, evenals voor de geestelijk ge handicapte volwassenen en kinde ren. De zorg voor „lichamelijk ge- brekkigen” is in ons land echter van veel jongere datum. De provin ciale stichtingen voor revalidatie zijn hierbij eigenlijk voorop gegaan. Revalidatie is in deze een belang rijk begrip: de gebrekkige moet le ren wat hij of zij eigenlijk allemaal wél kan. Hetzij op eigen kracht, hetzij met speciaal voor hem of haar geconstrueerde apparaten. KERKDIENSTEN R.K. KERK Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2425 Missen: ’s zondags 7 uur Vroegmis; 8.30 uur Hoogmis; 11 uur Late Mis; ’s avonds 7 uur Lijdensmeditatie; 17.30 uur Mis in de r.k.-school aan het Koningin Wilhelminaplein. Door de week ’s morgens om 8 uur; Zaterdag biechtgelegenheid 5-8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis; formulier. Voorzover dit niet reeds is toege zonden is ’t formulier kosteloos ver krijgbaar ter gemeente-secretarie (afdeling financiën). De aandacht wordt er op gevestigd, dat zij, die dit jaar houder van een hond worden, verplicht zijn hiervan binnen 10 dagen aangifte doen ter gemeente-secretarie. Bij verzuim van aangifte zal ambts halve een aanslag worden opgelegd, verhoogd met 50°/o als boete voor dat verzuim. Honden, die ouder zijn dan drie maanden vallen onder deze belasting Waddinxveen, 3 april 1963. en wethouders In deze rubriek is reeds enkele malen de aandacht gevestigd op de niet onbelangrijke belastingvermindering voor de werkende gehuwde vrouw, welke met ingang van 1 januari 1962 van kracht is geworden. Intussen zijn weer wijzigingen en aanvullingen gepubliceerd, zodat dit onderwerp een aparte behandeling vereist. Zeker in deze dagen, nu de aangiftebiljetten Inkomstenbelasting 1962 voor verzending gereed worden gemaakt en de ondeskundige belastingplichtige zich spoedig bij het invul len zal afvragen: «Hoe zat dat ook al weer In deze serie artikelen willen we gaarne ons licht laten schijnen op deze fiscale (en dus ook financiële) tegemoetkoming. Deze bijdrage zal speciaal behelzen de situatie van de vrouwen, die him echtgenoten in hun bedrijf of beroep een handje helpen. Ook voor deze groep geldt de regeling. Bij deze mensen zullen in de toekomst de meeste geschil punten met de Inspecteur voor komen. Algemeen bekend zal zijn, dat 1/3 deel van de arbeidsinkomsten van de gehuwde vrouw zal zijn vrij gesteld van Inkomstenbelasting, echter met een minimum van 500,- (nooit meer dan de inkomsten zelf) en een maximum van f 2000,-. Hoe groot is nu de beloning voor de vrouw? Zij heeft weliswaar deel genomen aan de bedrijfsuitoefening, maar het daaruit ontstane voordeel gaat schuil in de totale winst van het bedrijf of beroep. De wetgever heeft de knoop doorgehakt met te zeggen, dat een redelijke beloning voor de vrouw in de meeste geval len kan worden gesteld op 2250,-. Een bedrag van 750,- (1/3 van 2250,-) kan dus van het inkomen van de man worden afgetrokken, alvorens de belastingtabel wordt toegepast. De motor-, auto- en bromfietsclub „Gouwe-rijders” organiseert zater dag zes april de eerste rit in het nieuwe seizoen. Deze puzzelrit met eenlengte van 57 km voor auto’s en motoren en 42 km voor brommers, is uitgezet door de heer W. Ramp. De inschrijving is bij lunchroom Van de Water aan de Dorpsstraat, van af 14 uur. De start van de eerste deelnemer is om 14.30 uur. -r-, 1 Woningen voor minder validen Deze tentoonstelling is voor ons aanleiding ook de publicatie „Wo ningen voor minder validen” onder de aandacht van onze lezers te brengen. Deze uitgave van de Ne derlandse Centrale Vereniging voor Gebrekkigenzorg (Amstelveen) is weliswaar al enige tijd geleden ver schenen, maar ze is desondanks nog geheel „up to date”. Er wordt daarin onderscheid ge maakt tussen woningen voor ge handicapten die zich met een rol stoel verplaatsen en woningen voor anderen die zich met behulp van krukken of stokken voortbewegen. Voor beide categorieën is alles nauwkeurig doorgedacht: ligging, woningtype, trappen en liften, elek trische voorzieningen, keukenin- richting, badgelegenheid en w.c., bergruimte, verwarming, vloerbe dekking en nog veel meer. Maar al te vaak wordt er, omdat de huisvrouw een blijvend gebrek heeft (gekregen) naar omstandigheden gezocht waaronder zij haar dage lijkse bezigheden toch nog kan verrichten. Soms wordt er besloten tot een verbouwing, soms wordt er uitgekeken naar een andere woning, een enkele maal wordt er een heel nieuw huis voor haar gebouwd. Is iedereen die tot zulke ingrijpende veranderingen overgaat, nu wel voldoende op de hoogte van de vele voorzieningen die er in dit opzicht mogelijk zijn? In een dorpje onder de gemeente Rolde (Dr.) zijn 8 en in de stad Utrecht afgelopen week bijna 20 gevallen van tuberculose geconstateerd. Voor drie patiënten in Drente en 10 studenten in Utrecht bleek opname in een sanatorium gewenst. Alle besmette personen uit Rolde waren lid van de plaatselijke gymnas tiekvereniging. Het is niet uitgesloten, dat nog meer leden daarvan tuber culose zullen blijken te hebben. Te Utrecht zijn het negen jongens en één meisje die de universiteit bezochten, die in het studentensanatorium in Laren moesten worden opgenomen. Tevens deed zich in de bisschopsstad een explosie voor op een lyceum, waar één leerling met open t.b. een aantal medeleerlingen heeft besmet. Zo steekt de tuberculose in ver schillende delen van het land in grotere of kleinere epidemieën tel kens de kop weer op. Soms gebeurt dat in een kazerne, een klooster, een school of een internaat. De mensen leven daar dicht opeen. Ook in een van onze orkesten deed zich onder de musici nog niet zo lang geleden een epdemie voor; dat gaf ook de nodige beroering. Thans schijnen de plaatsen van contact een gymnastiekvereniging, een rijksuniversiteit en een middel bare school te zijn. Dat stemt wel tot nadenken. Er behoeft maar één persoon voortdurend veel tuberkel bacillen op te hoesten om een epi demie te veroorzaken GEMEENTE WADDINXVEEN Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat alle gemeentelijke kantoren op vrij dag 12 april a.s. (Goede Vrijdag) gesloten zullen zijn. Het bureiau burgerlijke stand is voor het doen van aangifte van geboorten en over lijden geopend van 8.30 tot 9.30 uur v.m. Waddinxveen, 4 april 1963. Burgemeester en wethouders voor- noemd, de secretaris, H. Jenné. zondag 7 april 1963 Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus en ds. Joh. Verwelius N.m. 6.30 uur: candidaat Voordijk van Oud-Beijerland Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan V.m. 9,30 uur: geen dienst N.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus N. Herv. Kring „Wet en Evangelie”. V.m. 9.30 uur: ds. E. H. Kalkman N.m. 7.00_uur: ds. E. H. Kalkman Gereformeerde Kerk. V.m. 9.30 uur: ds. J. Snoey N.m. 6.30 uur: J. C. Seegers van Gouda ken wij over gehandicapte huis vrouwen. Zojuist is er een rapport verschenen over de revalidatie van invalide huisvrouwen door de ’’School of Home Economics” van de universiteit van Connecticut (U.S.A.). Niet alleen het doen van het huishouden, maar ook het weer kunen verzorgen van de kinderen wordt daarin besproken. Op dit gebied is er dus veel be weging en tegelijkertijd is er ook veel nieuws. Verkeerd is het daar om om bij de pakken te gaan neer zitten. Verkeerd is het ook, op ei gen houtje wat voorzieningen te ontwerpen. dr. H. G. van der Klauw. week van 26 maart t/m 1 april 1963 Ondertrouwd: G. J. P. Verhagen en C.W.J. van Dun Geboren: Maria Adriana, d.v. D. Oosterom en N. Blonk; Marinus Bart, z.v. W. Blok en P. Bastmeijer; Franciscus Johannes Leonardus, z.v. J. W. v. Vuuren en H. J. C.d. Bruinen Janneke, d.v. T. Ververs en A. Kool; Jan, z.v. J. Kooistra en H. Hamstra; Jofaan Philip, z.v. Ph. J. Spek en M. van der Eijk. Gehuwd: geen. Overleden: van Wordragen, Hendrik Willem, oud 41 jaar.

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 3