Max Met melk meer Max Tailleur voert actie voor Rheuma vacantiehuis 1 Gezinszorg bood reeds vele malen hulp Paashaas zijn en vergeet niet de bloemen, de eieren en de kapper Laat uw kinderen "l nieuwsblad Onafhankelijk voor van V UW Nieuwste moppen in ruil capsules van Melkcentrale Zelfstandig Erkend diploma Fusie Grootst Gediplomeerde vervangsters voor de moeder VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG J. G. Herfst werd teraarde besteld Spreekuur voor woningzoekenden LENTE IN ONZE HOLLANDSE POLDERS; enige dagen te Onze nationale moppentapper Max Tailleur gaat Waddinxveen ook betrekken in zijn aktie om een miljoen gulden bijeen te brengen voor de bouw van een Rheuma vakantiehuis. Na zijn Amsterdamse stunt met de „blanke slavinnenmar kt’’waarbij mannequins „bij opbod verkocht" werden voor dit goede doel, begint hij in Gouda en omstreken, in samenwerking met de Melkcentrale Gouda een nieuwe aktie. De Waddinxveense huisvrouwen hebben dezer dagen wellicht bemerkt dat hun dagelijkse flesjes melk en yoghurt er anders uitzien dan anders. van dit vertrouwde beeld hopen wij binnen kunnen genieten bij de trektochten in onze natuurschone omgeving. DONDERDAG 11 APRIL 1963 18e JAARGANG - Nr 927 zijn Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen vekaters, de heerlijke zoete broden en het stroopbrood, dat in schootjes verkocht wordt. In Waddinxveen helpen op het ogenblik drie meisjes van de Stichting een gezin nor maal draaiende te houden. Dini van Vliet assisteert een familie in de Burg. Troost- straat en heeft onder de af was best even tijd voor de jongste zoon des huizes. (foto Sjaak Noteboom) NA ALLE voorbereidingen heeft u misschien net nog even tijd om naar de kapper te gaan? Uw nieuw japonnetje komt dan beter tot zijn recht en U voelt zich veel plezieri ger. Niet alleen het huis, maar ook wijzelf op ons paasbest. In de periode van 9 tot 19 april zijn de capsules van de literflessen yoghurt voorzien van een speciale kleurstrook. Vijf van deze gekleurde capsules plus een gulden geven recht op een speciaal vervaardigde 45- toeren grammofoonplaat „Met melk meer Max”. Op deze plaat tapt Max zijn nieuwste moppen. De gulden komt in zijn geheel ten goede van de actie voor het Rheuma Vakantiehuis. Wie Max Tailleurs actie wil steu nen verzamelt dus vijf gekleurde capsules van literflessen en yoghurt en stuurt deze met een gulden naar de Melkcentrale Gouda te Gouda of levert capsules en gulden af aan zijn melkhandelaar. Men kan inzenden tot 27 april a.s. De Melkcentrale Gouda zorgt dan dat men de plaat, stevig verpakt, franco thuis ontvangt. NIET ALLEEN de eieren zijn een paastractatie, ook paasbrood, vol krenten en rozijnen, hoort er bij. Duivekaters en stroopbrood zijn niet in alle streken te krijgen. Dui- Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoekenden zal worden ge houden op donderdag 18 april 1963 v.an 7 tot 8 uur n.m. in het gebouw van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken (achter het gemeen tehuis). VOOR DE HUISVROUW zelf is het belangrijk, dat ze maaltijden op tafel brengt, die haar tijdens de feestdagen niet te lang in de keu ken doen staan. Het is voor nie mand gezellig als moeder steeds uit de kamer is. HET IS GEZELLIG om eieren te kleuren en de ontbijttafel ziet er vrolijk mee uit. Maar eerlijk gezegd eten ye liever een warm eitje. Neemt U gerust dat warme eitje, ’47 werd het een zelfstandige ver eniging die sindsdien, onder voor zitterschap van mevrouw B. J. F. van der Torren-de Vooys haar nut en noodzaak overtuigend heeft be wezen. De eerst uitsluitend Goudse ver eniging heeft zich al ras uitgebreid met Stolwijk, Haastrecht, Moor drecht, Reeuwijk en Waddinxveen. Zij telt nu 2200 leden en verschil lende industrieën en grote bedrij ven zijn ten behoeve van hun per soneel bij de stichting ingeschreven. De afdeling Waddinxveen is in samenwerking met het Groene Kruis opgericht, maar werkt nu ge heel zelfstandig. Er zijn hier maar 2Q0 leden, wat heel weinig genoemd moet worden, vooral wanneer men bedenkt dat deze stichting Gezins zorg hier de enige algemene instel ling op dit gebied is, die bovendien als enige gediplomeerde verzorg sters in dienst heeft. Het is niet zo dat de stichting, wanneer er in een dringend geval om hulp verzocht wordt, deze wei gert omdat men geen lid is. Maar het getuigt wel van verstandig en sociaal inzicht dat men met een lid maatschap een vereniging, waarop men wellicht ooit nog eens een dringend beroep zal moeten doen, helpt instand houden. In Waddinxveen kan men voor verdere inlichtingen terecht bij mevrouw E. G. C. Olivier-Jagt, Vijverlaan 22 en mevrouw A. Pille- Pille, Henegouwerweg 62. MET PASEN vieren we ook weer het begin van de lente. En daar horen fleurige kleurige voorjaars bloemen bij. De mooiste bloemstuk- jes zijn hiermee te maken. Een echt tafelstukje moet niet te hoog wor den opgemaakt, hoogstens moet u het 25 centimeter hoog maken. Met behulp van een bloemsteker en een propje kippegaas kunt u de bloemen en takjes in alle richtin gen steken, die u maar wilt. Valt het toch een beetje te hoog uit, dan kunt u het beter op het dressoir zetten, want op tafel zou het ’t uitzicht op uw disgenoten wegnemen. dan wel in verschillende recepten verwerken: gevulde eieren met één of ander pikant sausje, een eier- slaatje, waarbij u appel, blokjes kaas en mayonaise bij de in stukjes gesneden eieren kunt doen, of de eieren met kaassaus in de oven. Er zijn mogelijkheden genoeg. OOK MET PASEN is het gezellig om bij kaarslicht te eten. Er zijn speciaal met paasmotieven gede coreerde kaarsen hiervoor in de winkels. HEEFT UW DOCHTERTJE een ziek vriendinnetje? Dan vindt ze het vast enig daar een leuk opge maakt paasmandje of een mooi ge kleurd ei heen te brengen. EIEREN beschilderen hoort er zeker ook bij. We kunnen hiervoor het beste gekookte eieren nemen. Met plakkaatverf, geduld en wat fantasie zullen er zeker ware kunst stukjes op tafel kunnen komen. Ook eenvoudige streepjes en stipjes hebben al een verrassend effect. Clownsgezichten, Chinezen en man netjes met snorren is echt iets voor de kinderen. Heel mooi kunt U het maken door bloemmotieven, haasjes en andere paasfiguren op te schilderen Maar dan kunt U de eieren beter leegblazen inplaats van ze te koken. De gaatjes die U in de schaal moet maken om de eieren uit te blazen kunt u dan meteen benutten om er TWEE LAMMEREN DOOR HOND DOODGEBETEN Een loslopende hond heeft dezer dagen twee schapen van de heer Klapwijk aan de Wilhelminakade zodanig verwond, dat de dieren moesten worden afgemaakt. De hond is overgebracht naar het Goudse dierenasiel. Ook met Pasen houden wij er van ons huis wat extra glans te geven. We maken meer werk van het eten, dekken de tafel feestelijk en we proberen er weer eens iets anders dan anders van te maken. Natuurlijk kunt U wel veel kant en klaar kopen, maar zelf maken is persoonlijker. De kinderen doen dolgraag mee en er zijn werkjes genoeg, die ze kunnen doen. Laten we U op weg helpen met enige ideetjes. Maakt U een paar stempels van van aardappel met bijvoorbeeld de afbeelding van een haasje, een kui kentje, een lammetje of bloemen. Met plakkaatverf kunt U nu blanco papieren servetjes „bedrukken”. Ook kunt U place-mats of een tafel- loper op dezelfde manier maken. Voor de laatste twee moet wel stevig papier hebben. Tijdens het stempelen is het goed het werk steeds even te laten drogen, dit met het oog op vlekken of door lopen van de verf. GEZELLIG verzorgde menukaar tjes zullen de feestsfeer verhogen. In een hoekje van het kaartje een paar motiefjes tekenen of plakken is voldoende. Een simpel randje doet het ook heel aardig. Op de algemene begraafplaats werd zaterdagmiddag j.l. onder grote belangstelling het stoffelijk overschot van de heer J. G. Herfst ter aarde besteld. Zeer velen volg den de overledene, die in het maat schappelijk leven van Waddinx veen zo’n belangrijke plaats heeft ingenomen, op zijn laatste tocht. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. burgemeester C. A. van der Hooft, oud-burgemeester A. Warnaar Jz., de beide wethouders, ir. J. P. H. Venema en S. Pille, ge- meente-secretaris H. Jenné en een aantal vertegenwoordigers van de polder Bloemendaal en van de Oostpolder Schieland. In deze pol derbesturen heeft de heer Herfst een aantal jaren zitting gehad. De begrafenis werd geleid door ds. Van der Wal, die na een schrift lezing woorden van troost sprak. Namens de familie sprak de heer Herfst een dankwoord en hij wees er op, dat door het overlijden van de heer Herfst een einde is geko men aan de dynastie van de familie Herfst in Waddinxveen, die zich ruim 200 jaren heeft kunnen hand haven. Op verzoek van de familie werd er verder niet gesproken. Veel mensen weten niet, dat zij in dergelijke situaties een beroep kunnen doen op de Stichting Ge zinszorg. Deze algemene stichting, die bij afwezigheid van de moeder hulp biedt en die openstaat voor iedereen, voor welke richting dan ook, heeft ook in Waddinxveen al vele malen redding in de nood ge bracht. Vele malen, hebben gezinsverzorg sters hier de moeilijkheden opge vangen zodat de moeder zich zon der huishoudelijke zorgen aan haar herstel kon wijden. Deze gezinsverzorgsters krijgen een opleiding van anderhalf jaar, waarin zij zich bekwamen in de taak van de vrouw des huizes, waar bij het huishouden en kinderverzor ging de grootste plaats innemen. Het diploma dat zij behalen is lan delijk erkend. De minimum leeftijd van deze gezinsverzorgsters is 18 jaar, met zestig jaar worden zij gepensio neerd. De kosten van het lidmaat schap van de stichting bedraagt 9,60 per jaar, bij hulp betaalt men een bijdrage die wordt vast gesteld naar het gezinsinkomen. De gezinsverzorgsters staan on der leiding van een maatschappelijk werkster die nauw contact houdt met de hulpbehoevende gezinnen en de daar werkende meisjes om tot een zo soepel mogelijk lopende hulpverlening te komen. Zij zet het juiste meisje in het om hulp verzoekende gezin - men kan vragen om een R.K., Prot. Chr. of buitenkerkelijke verzorgster - en zij luistert naar de wensen van de beide kanten. Bij de stichting te Gouda is dit mej. A. M. Hou wing, die sinds de oprichting, in 1947, op deskundige wijze de leiding voert. Toen na de bevrijding in 1945 de vereniging Volksherstel werd opge richt bleek daar al gauw de nood zaak om te komen tot het instellen van een afdeling Gezinsverzorging. Aarzelend begon men met een hulp verlening door vier meisjes, die hiervoor een spoedcursus op de huishoudschool hadden gevolgd; in „Alles draait om moeder”, zo luidt de titel van een der meest geliefde televisieprogramma’s. Het is ook een stelregel die in ieder gezin opgaat en die pijnlijk wordt ervaren wanneer de moeder het door ziekte laat afweten. Wie verzorgt de kinderen, wie doet de vaat, de was, wie kookt en wie vangt de dagelijkse moeilijkheden op? Moeder ligt in bed en bevordert haar genezing niet met het piekeren over de huiselijke beslom meringen. Een hulpvaardige buurvrouw reddert wat maar heeft dan haar tijd weer nodig voor haar eigen gezin. Weekblad voor Waddinxveen Zoals bekend, is de Melkcentrale Gouda een nieuwe naam voor twee sinds jaren bestaande bedrijven: de Goudse Melkinrichting en „De Producent”. Deze bedrijven zijn eind vorig jaar een fusie aangegaan om de groeiende concurrentie het hoofd te kunen bieden en geza menlijk een hypermodern produk- tieapparaat te kunnen opbouwen, dat de consumenten van kwaliteits- produkten voorziet. Reeds werden sinds de fusie vele miljoenen gul dens in de uitbreiding en moderni sering van het bedrijf geïnvesteerd. De Melkcentrale Gouda is .met een jaaromzet van rond 100 miljoen liter boerenmeik het grootste melk- verwerkende bedrijf in Europa. Wel zijn er ondernemingen die belang rijk groter zijn, doch deze verwer ken hun melk in meerdere bedrijven. Maandag 2e Paasdag, des mid dags om 3 uur, zal onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum, de organist Feike Asm aeen concert geven in de Wilhelminakerk aan de Oranjeboomstraat te Rotterdam. Zijn programma vermeldt werken van Jan Zwart, J. S. Bach, F. Men delssohn, Henrij Mulet, A. Guil- mant en van de concertgever zelf Paaszangen. ZET HIER EN DAAR kleine mandjes neer, opgevuld met eitjes. Een piepklein vaasje of leeg aspi- rinebuisje er tussen voor een enke le voorjaarsbloem en een paar tak jes. Een donzig wollen kuikentje de hardgekookte eieren kunnen we en een vrolijke strik eraan, echt feestelijk. een lucifertje aan een draadje door te steken. Zo kunt u de mooie ge kleurde eierschalen ook ophangen. En misschien kunt u ze volgend jaar weer gebruiken. Abonnement per kwartaal f 1.35 bij vooruit- betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur WK

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1