Kabelfabriek Goede Vrijdag I Bel bij brand 2222 WSE-RVC een]aar Gouwe-oever zakt weg IR DE KERKEN NODIGEN ook smakelijk maar BeFairen H SE BURGERLIJKE STAND Reis Ouden van Daggen gaan jubileren mooi, Maak uw Paasei niet alleen 1 Hedenavond koopavond Tweede Paasdag 2.30 uur Warnaarplahtsoen Dr. W. Drees spreekt in Alphen a.d. Rijn Woensdag 17 april zal te Alphen Wandelver, 9W.I.K.’ Programma voor koninginnefeest Eén ei is géén ei '1 1 ie «LL PAGINA 3 sa.tijn, stemmig "lab VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 11 APRIL 1963 eöeRl&nöse ontwerper W.S.E. zal op 19 juli haar 15-jarig bestaan herdenken. Voor dit jubi leum is eveneens een feestprogram ma vastgesteld. Zo zal op 18 augus tus een tweekamp worden gehouden met K.D.O. uit De Kwakel. De eerste en tweede teams van beide verenigingen, alsmede vier junio ren en twee pupillenelftallen zul len tegen elkaar in actie komen. De clubavond van W.I.K. zal niet gehouden worden op vrijdag 12 april, maar op vrijdag 19 april, dit in verband met Goede Vrijdag. Op diezelfde avond zal ook de leden vergadering gehouden worden. In verband met Goede Vrijdag is het hedenavond koopavond inplaats van vrijdagavond. Vrijdagavond zijn de winkels op normale tijd gesloten aan den Rijn in Hotel Centraal een verkiezingsbijeenkomst gehouden worden, waar als sprekers zullen optreden: Dr. W. Drees en P. Th. Biersma. Aan deze avond zal het muziekkorps „Voorwaarts” mede werking verlenen. Naast W.S.E., dat dit jaar haar derde lustrum hoopt te vieren, gaat ook de voetbalvereniging Be Fair jubileren en wel op 1 augustus a.s., wanneer het tienjarig bestaan wordt gevierd. Helemaal onopgemerkt gaat deze dag niet voorbij. Er staat namelijk in de loop van de maand augustus een junioren-, senioren en veteranentoernooi op het pro gramma. Voorts zullen de leden in september een feestavond aangebo den krijgen, die door het Goudse cabaretgezelschap De Speeldoos zal worden verzorgd. Een wandelensemble ge^^derok ef- I schiep Ferry Of- voering van de man- van Ter gelegenheid van de Katoenshow 1963 heeft de bekende modeontwerper Max Heymans enige van zijn in deze show uitgebrachte mo dellen uitgetekend. Hier laat hij een mantel met een geplis- seerd onderstuk zien. Het pyramidemodel en het dessin herhaalt zich in de hoed. Heel grap pig en pikant, misschien niet zo geschikt voor Waddinxveen maar wel voor de boulevard in Scheveningen. Als stof werd een zeer elegante zwart-cara- mel imprimé van Ten Cate Mode gebruikt. Mocht u in de gelegenheid zijn eens de be drukte modellen uit deze show te zien let dan eens op de dessins. Niet voor niets hebben de Nederlandse textieldrukkers wereldvermaard heid gekregen. I i» itlggOÉl - r >j y 1 BeinvLoeö öoor kdtoen oud O Heiland,, dus gefolterd door mijn kwaad, O Heil’ge, om mijn schande dus gesmaad, Wat spruit er uit Uw graf een heerlijk zaad van eeuwig leven. Hoe veler ziel heeft U Uw God gegeven voor d’eeuwigheid, om d’eeuwig’ eer te delen, U, die U tot een offer gaaft voor velen, bij Hem bereid De medische zondagsdienst wordt waargenomen door dokter E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, tel. 2078 (gedurende de beide Paasdagen). De reis voor Ouden van Dagen is bepaald op woensdag 19 juni a.s. en zal leiden naar de bekende uitspan ning „De Efteling” in Kaatsheuvel. Het comité was van mening dit maal de reis in een andere richting te moeten zoeken. De route is vast gesteld via de pont bij Schoonho- ven en vervolgens via Leerdam. Het vertrek is vanuit de Stations straat om 8.30 uur v.m. Getracht zal worden vroeger in de avond terug te zijn dan voorgaande jaren. i tel weer genopt en de man tel effen te nemen in een g andere jaren is er ditmaal geen vuurwerk. Rest ons nog te vermel den, dat de motorrace zoals gebrui kelijk zal worden gehouden op het terrein van de heer Van Tol aan het Woordeinde. zelfde zacht rode tint. Voorts worden pogingen in het werk gesteld om het eerste team van W.S.E., zoals dat 15 jaar geleden voor de eerste maal in het veld kwam, een erewedstrijd te laten spelen. Voor de leden zal boven dien nog op 12 september a.s. een feestavond worden georganiseerd, waaraan het cabaretgezelschap Carrousel uit Amersfoort haar me dewerking zal verlenen. bouillontablet), 35 gr geraspte kaas, (zout, peper). De boter of margarine, bloem en zout in een kom doen. De boter of margarine met 2 messen in kleine stukjes snijden en met de bloem vermengen. Het koude water bij kleine beetjes toevoegen en de be standdelen met een vork dooreen mengen. Vooral niet roeren of kne den. Het deeg losjes samendrukken tot een bal. De bal in een grote en iets kleinere bal verdelen. Iedere deegbal op een met bloem bestoven tafel met een bebloemde deegrol onder af en toe keren, tot een lang werpig lapje uitrollen. De Lapjes in pakketje en op een koele plaats laten rusten. Voor de ragoüt de eieren 10 minuten koken, pellen en in niet te kleine stukjes suijden. De boter of margarine smelten en de bloem erdoor roeren. Onder roe ren het water (met het bouillon tablet) bij gedeelten toevoegen en de saus telkens glad roeren en la ten doorkoken. Van het vuur af de kaas er door roeren evenals de stukjes ei. De ragout desgewenst op smaak af- In verband met het éénjarig be staan van de afdeling Waddinxveen der N.V. Nederlandsche Kabelfa- brieken, is voor het personeel op zaterdagavond 6 april j.l. in het Geref. Verenigingsgebouw een uit voering gegeven door het N.K.F.- amusementsorkest en de N.K.F.- toneelgroep. Na een kort openingswoord van de bedrijfsleider, de heer F. W. Groenendijk, trad het Amusements orkest op met vocale medewerking van mevrouw Kaptein en de heer Bos. Van het personeel van de N. K.F. uit Waddinxveen verleende solistische medewerking de heer M. A. Rijkaart (klarinet) met piano begeleiding van mej. N. C.Verkaik. Zowel het optreden van het Amu sementsorkest als dat van de solis ten oogstte veel bijval. Na de pauze trad de toneelgroep voor het voetlicht met de opvoe ring van de éénacter ’De Beer5 van de russische schrijver AP. Tsjechov. Door de uitstekende vertolking van dit stuk werd de sfeer van deze avond, die toch al bizonder aange- GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: sleutelbos; autoped; hon denpenning nr 63451. Verloren: zilveren ketting met Hu genotenkruis; bruine portemon- naie met inhoud; 3 bankbiljetten. week van 2 t/m 8 april 1963 Ondertrouwd: geen. Geboren: Marleentje, d.v. A. de Waardt A. C. Broer; Hendrik Cornells, z.v. H. Spee en A. van de Gronde; Sylvia Monique, d.v. H. T. J. Wit- teman en A. C. Klein; Judith, d.v. D. A. de Vlaam en J. van Krimpen. Gehuwdgeen. Overleden: Kooien, Bertus, oud 94 jaar; Herfst, Johannes Gijsbertus, 91 jaar; Groenendijk, Arie, oud 6 weken. De Waddinxveense Oranjevereni ging kwam maandagavond in lunch room Van de Water aan de Dorps straat bijeen om het programma voor Koninginnedag samen te stel len. Dit programma ziet er als volgt uit: De dag zal worden geopend om .acht uur ’s morgens met klokgelui. Om 9 uur volgt de traditionele aubade van de schooljeugd, op het plein aan de Oranjelaan. De Wad dinxveense muziekkorpsen Concor dia en Voorwaarts, alsmede twee padvinderdrumbands uit Gouda zullen hierbij hun muzikale mede werking verlenen. Om 9.45 uur zullen de kinderen voor het gemeentebestuur defileren. Op de rolschaatsbaan aan de Wil lem de Zwijgerlaan wordt vervol gens een groot kinderfeest georga niseerd. Men zal kunnen genieten van de avonturen van J an Klaassen en zijn vrouw Katrijntje, terwijl er voorts een goochelaar zal optreden. Aanvang 11 uur. Voor de middaguren staat even als voorgaande jaren een interna tionale motorcross op het program ma, alsmede een wedstrijdrace met zijspan. Verschillende coureurs uit België en Duitsland en verder ook uit ons land hebben hiervoor reeds ingeschreven. Aan de Dorpsstraat begint ’s avonds om acht uur een muziek-festival, waaraan tal van bandjes uit Waddinxveen en om geving hun muzikale bijdragen zullen leveren. Omstreeks elf uur wordt de dag op eveneens muzikale wijze besloten. In tegenstelling tot Gereformeerde Kerk. vrijdag 12 april (Goede Vrijdag) N.m. 7.30 uur: ds. J. Snoey zondag 14 april (1ste Paasdag) V.m. 9.30 uur: ds. J. Snoey N.m. 6.30 uur: ds. J. Snoey Remonstrantse Kerk, donderdag 11 april: N.m, 8.20 uur: ds. J. G. Paardekoper zondag 14 april (1ste Paasdag) V.m. 10 uur: ds. A. Hoff-Visscher Christ. Afgescheiden Gemeente, vrijdag 12 april (Goede Vrijdag) N.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop zondag 14 april (1ste Paasdag) V.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop N.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop maandag 15 april (2e Paasdag) V.m. 10 uur: ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2452 Witte donderdag: 16.30 uur: gelezen H. Mis voor de kinderen 20.00 uur: plechtige avondmis Goede vrijdag: 20.00 uur: plechtige avonddienst Paaszaterdag: 23.00 uur: plechtige Paaswake 1ste Paasdag: 7.00 en 8.30 uur: gelezen H.H. Missen 10.30 uur: plechtige Hoogmis 19.00 uur: Lof (geen avondmis) 2e Paasdag: 7 en 11 uur: gelezen H.H. Missen 8.30 uur: Hoogmis geen avondmis en lof. Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66. donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Wachttorenstudie Een jaarlijks weerkerende modieuze gebeurtenis is de Katoenshow, waar bij de nationale katoenindustrie aan het Nederlandse publiek laat zien wat zij vermag en welke katoenen stoffen in het komende seizoen weer ter be schikking staan van iedere vrouw die wel graag weer eens wat nieuws wil hebben. De Show 1963 trekt als een levende uitstalkast der katoen nijverheid door het land, na in Amsterdam in premiere te zijn gegaan. maken met peper en zout. De ra gout mag vrij pittig zijn. Het kleinste deegpakketje uitrollen tot een lap van 10 bij 28 cm. Deze lap in 4 lapjes verdelen van 10 bij 7 cm. De lapjes enigzins bij vormen, zodat men de vorm van een ei krijgt. Het grootste pakketje uitrollen tot een lap van 12 bij 32 cm. Deze lap eveneens in vieren delen en ook de hoekjes van deze lappen bij snij den. De 4 kleine lap jes op een natgemaakt bakblik leg gen. De ragout over de deeglapjes verdelen. De randen van de lapjes nat maken. De andere lapjes er los jes over leggen en de randen op elkaar drukken Het deeg bestrij ken met melk, verdunde eierdooier of ei. Met een vork het deeg op enkele plaatsen inprikken. Het bak blik in een hete oven plaatsen en de ei-eieren in 25 minuten gaar en lichtbruin bakken. Met Pasen zullen we eieren moe ten eten of we willen of niet. Heel veel mensen doen dan ook opge wekt hun best, maar hebben hei melijk een geweldige tegenzin in die koude, harde eieren, die de vo rige dag werden gekookt en van buiten mooi rood of blauw riijn, maar van binnen soms groen. Wilt u werkelijk ouderwets veel eieren eten, doe het Ei dan eer aan. Zie het harde, koude, beschilderde ei voornamelijk als een vrolijke decoratie op uw Paastafel en maak iets eetbaars en smakelijks van de rest. Maak een gezellige omelet, zet uw gezin met de lunch een Russisch ei voor of vul ze met heerlijkheden als b.v. mayonaise en en heel klein gehakte ansjovis. Ook kunt u ze verwerken in allerlei ge rechten zoals b.v. slaatjes of ragout. Hieronder volgt een recept voor z.g. EI-eieren, een warm hapje bij de koffietafel of voor ’s avonds. EI-EIEREN (4 stuks) Voor het deeg: 100 gr (bijna 1 kopje) bloem, 50 gr koude boter of margarine, Vz dl (3‘/2 eetlepel) water, Vz theelepel zout of 200 gram kant-en-klaar korstdeeg. Voor ragout: 2 eieren, 20 gr (IV2 eetlepel) boter of margarine, 20 gr (3 eetlepels) bloem, IVz dl (1 kopje) water, Q Nederlands Hervormde Kerk. vrijdag 12 april (Goede Vrijdag) N.m. 7.30 uur: Eerw. heer Kruithof van Monster zondag 14 april (1ste Paasdag) V.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius N.m. 6.30 uur: ds. L. Vroegindewey van Delft maandag 15 april (2e Paasdag) V.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan zondag 14 april (1ste Paasdag) V.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus N.m. 6.30 uur: ds. Joh. Verwelius N. Herv. Kring „Wet en Evangelie”, vrijdag 12 april (Goede Vrijdag) N.m. 7.30 uur: ds. E. H. Kalkman zondag 14 april (1ste Paasdag) V.m. 9.30 uur: ds. E. H. Kalkman N.m. 7.00 uur: ds. L. Schellevis van Gouda - ferman uit combinatie twee verschillen de katoenen stof- g fen. De japon is naam was, nog verhoogd. Een dankwoord van de onderdi- katoe- recteur Ir. H. W. F. van ’t Groene- lichtgeewicht wout aan de medewerkenden be sloot deze deze alleszins geslaagde avond. gemaakt uit Toile d’été, een zeer modieuze nen stralende kleuren. De kleur van de mantel is zwart, de voering is de zelfde stof als die van de japon. Niet alleen vanwege de stoffen is de show bezienswaardig, men kan tevens bekijken wat de Nederlandse modeontwerpers Dick Holthaus, Max Hey mans, Ferry Offerman, Ernst Jan Beeuwkes en Peter Jongmans hebben ge wrocht. In een keur van haute couture modellen laten zij zien hoe veelvuldig en eindeloos gevarieerd katoenen stoffen kunnen beantwoorden aan de ver langens van de vrouw, of zij nu uitermate luxeus gekleed wil gaan of zich tevreden stelt met een eenvoudiger, maar niettemin elegante kledij. Van een wel zeer pretentieuze avondjurk tot een uiterst eenvoudig mid- dagjaponnetje zijn in de Katoenshow 1963, velerlei modellen te zien. Daar onder zijn nogal wat ensembles, bestaande uit een jurk en bijbehorende mantel, twee- of driedelige tailleurs, cocktailtoiletten en wat had u anders verwacht heerlijk luchtige, zonnige zomerpakjes. Behalve door het creatieve vermogen der ontwerpers en een veelheid van - -- - - 1963 nt de dat r- een Langs de Wilhelminakade, ter hoogte van triplexfabriek Van Stijn, zakte j.l. vrijdagmorgen om streeks 7 uur, over een lengte van circa tien meter de Gouwe-oever weg en kwam het water tegen de betonnen rand te staan. Personeel van de provinciale waterstaat begon nog dezelfde dag met het heien van een nieuwe damwand, die voorlopig verdere afbrokkeling van de oever tegen zal moeten gaan. Ook elders langs de Wilnelmina- kade, nabij het z.g.’lege end’ dreigt de Gouwe-oever weg te zakken. De afbrokkeling van de oever wordt vermoedelijk veroorzaakt door de sterke zuiging van de scheepsschroeven, die in dit gedeel te van de Gouwe dicht langs de kant moeten varen om de brug over de rijksweg Rotterdam-Den Haag-Utrecht te kunnen passeren. Tanja Trijbels, een van Ne- derlands bekendste man nequins, in een driedelig ensemble van Ferry Offer- man dat ontworpen werd I g voor deze show. Het is een katoenen fantasie sa.tijn, die zowel uni-kleurig als g gedessineerd is. Offerman bracht beide mogelijkheden in één har- I monieuze combinatie door gs V 4'v VS .5. "- re; X 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 3