Doelloze Koelkasten Verlengde van de Sniepweg wordt verlicht en verbreed Parkeerplaatsen voor de voetbalsupporters splinters Heer en mevr. Burger vijftig jaar getrouwd Verkiezingspot gevuld met zeer vele (economische) mogelij kheden nieuwsblad Onafhankelijk VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG Huizen, lonen Veiliger weg, ook voor voetgangers Plannen Onderzoek Driejarig knaapje overleed na Te duur en prijzen aanrijding Staatssteun Theo Thijssenschool hield weer geslaagde feestouderavond Weekblad voor Waddinxveen en DONDERDAG 18 APRIL 1963 18e JAARGANG - Nr 928 i om de leden te pakken. serie 1963 drs. A.G.H. De feest-ouderavond van de Theo Thijssenschool, op dinsdag 9 april in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat, werd geopend door het hoofd van de school, de heer Visser. ZOPPAS FRIVENTA BOSCH FRIMATIC AMCO ZANUSSI voldoende rekenschap geeft. Houden wij ons ervan overtuigd dat wij de regering krijgen die wij verdienen en laten wij ons grondig overtuigen van hetgeen de politiek ons niet alleen als televisieprogram ma, doch onder meer op sociaal- economisch terrein te bieden heb ben. Alleen dan verdienen wij ons stemrecht. voor voldoende of misschien te sterk? Het zijn de stemgerechtigden onder ons volk, die daarover be- Binnen veertien dagen zal de Sniepweg, tussen de Tweede Bloksweg en de Kanaaldijk, een ingrijpende verandering hebben ondergaan. Wegen bouwers van de firma Bontenbal uit Reeuwijk zijn sinds enige weken hard aan het werk om dit gedeelte van de Sniepweg, dat tot nu toe be slist niet voldeed aan de eisen van het moderne verkeer, om te vormen tot een ruimere weg, die aanzienlijk minder risico’s aan de gebruikers biedt dan voorheen. Het wegdek, eerst vier en een halve meter breed, wordt nu ver breed tot zes meter. Het voetpad, langs de noordzijde, wordt geëffend en verhard. Om aan de vele belangstellenden tegemoet te komen die tijdens het weekeinde de voetbalwedstrijden komen zien, worden er twee ruime parkeerplaatsen aangelegd. Dicht bij het viadukt is er reeds een vijf en zeventig meter lange parkeerstrook gemaakt, die plaats biedt aan vijf a zes autobussen. Even verder is een zestig meter lange parkeerplaats ge projecteerd, bestemd voor belang stellende automobilisten. Deze zal betegeld worden, even als de inrit van de sportvelden. Ook zal dit gedeelte van de Sniepweg van lichtmasten worden voorzien. Tussen het voetpad en de par keerplaatsen zal beplanting komen in de vorm van gras of struiken. slissen. De uitkomsten van de rege- ringsgedragslijn op dit punt zijn beslissend voor het eigendomspa- troon dat de staat der Nederlanden in de toekomst zal vertonen. Dit vraagstuk roept ook de kwes tie van de verhoudingen tussen de grote en kleine bedrijven tot nieuw leven. Moet de sociale structuur van ons volk in een richting gaan waar bij een beperkt aantal grote bedrij ven de boventoon aangeeft voor de kracht van onze economie of wordt die kracht veel groter wanneer de bedrijven in meerderheid klein zijn met de geestdriftige ondernemers, die dagelijks voortborduren op het thema van zelfverantwoordelijkheid en grote efficiency. Gezien de fusie- drang zou men geneigd zijn voor het eerste te kiezen maar leidt dit per saldo tot de grootst mogelijke welvaart voor een zo groot mogelijk aantal individuen? Deze vraag is nu nog niet opgelost. De nieuwe volksvertegenwoordiging zal er een geheel of gedeeltelijk antwoord op moeten geven! Dit zijn echter nog maar plannen. Want hiervoor zal men eerst toe stemming moeten hebben van de Nederlandse Spoorwegen. Wanneer deze haar fiat geeft, zal waarschijn lijk dit jaar nog, de doorgang onder het viadukt over de Sniepweg ook voor de voetgangers geen riskante onderneming meer zijn. Als de kiezer van straks zich deze vragen voorlegt, zal hij bij nauw keurige sortering een groep vinden, die bij benadering zijn wensen het beste kan behartigen. Die politieke groep zal dan ook een antwoord moeten geven op de vraag of de belastingen op inkomen en vermo gen met het oog op de te verwe zenlijken doeleinden te hoog, te laag of voldoende zijn. Deze kwestie speelt thans onder ons volk meer dan welke ook en er is voor het nieuwe bewind op het Binnenhof geen ontkomen aan om een antwoord te geven. Hieruit zien wij duidelijk dat ons volk sociaal- economisch voor grote beslissingen staat, waarvan het zich helaas on- Een verlengstuk van de hiervoor uitgestippelde loonweg vinden wij in die der bezitsvorming. Moet de overheid meer of minder ingrijpen bij de herverdeling van Jiet natio nale inkomen en dito vermogen. Is de overheidsinvloed van thans daar r Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen Nu enige tijd geleden de gemeen teraad de voetgangerstunnel onder het spoorwegviadukt door te duur vond en dus geen geld voor dit pro ject beschikbaar stelde, heeft men naarstig gezocht naar een andere oplossing. Het oostelijk gedeelte van In het economische vlak zal in de komende parlementaire periode niet alleen gekozen moeten worden wie het tweede televisieprogramma gaat verzorgen, maar ook of onze wonin gen door de gemeenschap of door particulieren moeten worden ge bouwd met andere woorden: het is een belangrijke vraag of er doel bewust moet worden aangestuurd op collectieve eigendom van wo ningbouwverenigingen dan wel op individuele eigendom van particu lieren. Het juiste antwoord op die vraag kan de activiteit en de kwa liteit van de huizenbouw zeer be ïnvloeden. Ons volk zal uit de re sultaten van de woningbouw tot heden een conclusie moeten trek ken ten aanzien van de te kiezen bouwkoers. Meer dan ooit is dit vraagstuk aan de orde. De huizen- nood is torenhoog gestegen of ge bleven. Zaterdag vóór Pasen heeft er in Waddinxveen een zeer tragisch ver keersongeluk plaats gevonden. Het driejarig jongetje M. van Ga- pellen uit Leiden, die bij een Wad- dinxveense familie logeerde, stak plotseling om 12 uur de Sniepweg over, ter hoogte van het benzine station. Een naderende bestelauto, be stuurd door P.v.L. uit Waddinxveen kon het knaapje niet meer ontwij ken. Het jongetje werd door een voorwiel geraakt en zeer ernstig gewond. Dokter van der Linde ver leende eerste hulp. Nadat het slachtoffertje naar het St. Jozefpa- viljoen in Gouda was overgebracht is het overleden. Op eerste paasdag zou het knaap je zijn vierde verjaardag vieren. Vanaf de spoorweg maakte onze fotograaf Sj. Noteboom een overzichtsfoto van de werkzaamheden aan de Sniep weg. Links op de voorgrond ziet men de lange parkeer strook, bestemd voor auto bussen. Het wegdek, dat tot nu toe veel te wensen over liet, en dat in de afgelopen maand veel van opdooi te lijden had, wordt opnieuw bestraat en geteerd. De laatste dagen echter ondervinden de wegwerkers veel last van de regen, waar door de duur van de werk zaamheden wordt vertraagd. Liefst 17 nieuwe partijen zullen zich op de stembiljetten aan het Nederlandse volk presenteren als het op 15 mei a.s. ter stembus trekt. Voor menigeen zal deze veelheid van lijsten en namen wel eniger mate verwarrend werken. Het zal er wel op neerkomen, dat van al die splinterpartijen er geen enkele of hoogstens een enkele candidaat in de Tweede Kamer te recht komt. De meeste stemmen die op dergelijke lijsten worden uit gebracht, komen aan heel andere partijen ten goede, omdat ze die kleine mededingers toch de kies deler niet doen halen, terwijl de grote partij waarmee men verwant is, er onnodig zetelverlies door lijdt en de daar voor een zetel tekort schietende stemmentallen als z.g. reststemmen worden verdeeld on der de groeperingen die de grootste stemmenwinst boeken. En dat kun nen natuurlijk juist de principiële tegenstanders zijn van de betrok ken kiezers. Daarom is het veiliger, da 17 nieuwe splinters volkomen te nege ren en slechts op de thans in de Tweede Kamer vertegenwoordigde partijen te stemmen. Versplintering is afbraak, alleen eendracht maakt macht. Het loonprobleem, waarbij aan het bedrijfsleven thans een grotere vrijheid is toegekend, zal ook in de komende jaren onze aandacht blij ven vragen. Het centrale punt is daarbij de verdeling van de wel- vaartskoek. Welk deel moet voor besparingen en investeringen wor den aangewend en welk deel kan worden geconsumeerd? Zal het aandeel van de loontrek- kenden in de welvaart ook relatief blijven stijgen? Zo ja, op welke wijze moet dan dit aandeel worden toegekend? Is daarbij een beslissen de invloed van de overheid gewenst of kan dit geheel aan de inzichten van de betrokkenen worden over gelaten. De wijze waarop kan in vloed uitoefenen op de uitkomsten. De uitkomsten van de kamerver kiezing kunnen ook hiervoor rich- tingbepalend zijn, doch alleen wan neer de uitslag voor de bezetting van de Tweede Kamer onmisken baar duidelijk is. Hij heette de aanwezigen welkom in het bijzonder de burgemeester, de heer C. A. van der Hooft en de wethouder van onderwijs, de heer Pille en diens echtgenote. Hij maak te van de gelegenheid gebruik om het gemeentebestuur in het bijzijn van vele ouders te bedanken voor het vele, dat het ook dit jaar voor de openbare scholen gedaan heeft en droeg toen, traditiegetrouw, de verzorging van de avond aan de leerlingen over. ’t Was een heel gevarieerd pro gramma, dat de ceremoniemeesteres, een meisje uit de zesde klas aan mocht kondigen. Om te beginnen was er de instrumentale muziek; goed verzorgd door ’de Rito’s’, een duo van een harmonica en een mandoline en de guitaarclub ’de hefbruggers’ compleet met zang en rumbaballen. De ouders konden hun hart weer ophalen aan het ongedwongen spel van de kinderen uit de eerste klas met ’zingen in de kring’, uit de 2e klas met ’de poppenwas’ en uit de 3e klas met ’de boer uit Zwitser land’ en ’zeg boer waar is je vrouw’ leuke combinaties van zang en toneel. Dat oefening kunst baart, konden we horen bij het zingen van een groep leerlingen uit de zesde klas, onder leiding van de heer Tromme len. Het stoerdere werk was voor jongens uit de zesde klas, die een paar nummertjes mooi turnen lie ten zien. Het succesnummer van de avond was een originele versie van Catootje waar in plaats van de do minee, telkens twee leerlingen uit iedere klasse hun zegje deden. Na de pauze werden er twee aar dige toneelstukjes door de 4e en 5e klasse opgevoerd. Het programma werd besloten met rhythmische gymnastiek-oefeningen van alle meisjes uit de zesde klasse. De voorzitter van de oudercom- missie, de heer Rietveld, bedankte tot slot alle leerlingen die meege speeld hadden en ook de heer Vis ser en zijn staf voor het gebodene, waarna alle aanwezigen het school lied zongen. Abonnement per kwartaal f 1.35 bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur Vandaag is het voor de heer en mevrouw J. Burger-Harkes groot feest. Zij herdenken nl. de dag, waarop zij vijftig jaar geleden in het huwelijk traden. Beiden zijn geboren en getogen in Waddinxveen. Vandaar dan ook, dat zij niet alleen bekendheid genieten in het buurtje, waar de be jaardenwoningen staan - het echtpaar woont aan de Pr. Bernhardlaan 52 - maar in heel het dorp kennissen en vrienden hebben, die de heer en mevrouw Burger in de vorm van bloemen en fruitmanden van hun blijd schap hebben doen weten. Omdat mevrouw Burger het wat kalmer aan moet doen, is het gouden huwelijksfeest in twee delen gesplitst: vorige week kwamen de familie leden bijeen; vandaag is het de beurt aan de kleinkinderen, om oma en opa in hun gezellige woning aan de Pr. Bernhardlaan te komen opzoeken. De heer Burger heeft zijn hele leven in Waddinxveen gewerkt. Hij begon als meubelmaker bij Matze, waar hij meer dan vijf en twintig jaar tot volle tevredenheid werkte. Daarna werkte hij nog vele jaren bij Berkesteijn, bij welke firma hij gepensioneerd werd. Op sociaal gebied zijn de puzzels niet minder groot. Gaan wij naar een verdere uitbreiding van de volksverzekering? Wordt de A.O.W. een minimum volksverzekering of moet zij een redelijke voorziening bieden voor de oude dag? Wij hebben de kinderbijslag op een nieuwe leest geschoeid. Zijn dit schoenen voor enkele jaren of voor een lange tijd? Over het probleem van de kinderbijslag voor aUen is het laatste woord nog niet gespro ken. Er wordt gepleit voor een reser vering van 1% van het nationale inkomen voor de onontwikkelde gebieden. Is dit nodig, moet het meer of minder zijn, gaat het eigen koninkrijk (met Antillen en Suri name) niet voor en moet op de af dracht aan onontwikkelde landen meer of minder controle worden uitgeoefend? Max als melkslijter van de Melkcentrale Gouda. .„Met Melk Meer Max”, zo luidt het motto van de actie die Max Tailleur voert voor zijn rheu- ma-vakantiehuis, en die tot en met morgen duurt. De Waddinxveense melkbezor gers hebben deze dagen hun literflessen yoghurt en melk van gekleurde capsules voor zien. Wanneer men vijf van deze capsules samen met één gulden inlevert, ontvangt men, een 45-toeren-plaatje met de ’laatste nieuwe’ van Neerlands grootste moppentapper. De opbrengst is geheel ten bate van het rheuma-vakantiehuis. Tot en met 27 april kan men insturen. de Sniepweg wordt nu wel grondig omgevormd en vooral door de ver breding en de verlichting minder gevaarlijk gemaakt voor de fietsers en de automobilisten, maar voor de voetgangers blijft de doorgang nog steeds een levensgevaarlijk punt. Het voetpad houdt nu pal voor het viadukt op en de voetganger kan het tegemoet komende verkeer niet zien, van welke zijde hij ook komt. Er bestaan nu plannen om het wegdek ook onder het viadukt een breedte van zes meter te geven, en hiervan een smal gedeelte als voet pad te bestemmen. Om dit te berei ken zal er een klein gedeelte van de brede sloot, die langs de Sniep weg loopt, moeten worden gedempt, ter plaatse van het spoorwegviadukt. Een stenen muurtje zal dan de afscheiding moeten vormen tussen het wegdek en het water en het verkeer zal Idus met een kleine bocht de doorgang onder het via dukt moeten nemen. Nog een maand scheidt ons van de verkiezing voor een nieuwe volks vertegenwoordiging. Helaas is er in ons land geen sprake van een spran kelend politiek leven. Dit laatste begint meer en meer eigendom te wor den van selecte groepen, die een levendige interesse tonen. Behalve de commerciële televisie, de zaak Van der Putten en de ont eigeningen door het Landbouwschap zijn de politieke vraagstukken reeds lang geen onderwerp van gesprek meer aan de gezinstafel. Dat is te betreuren, maar daar zou in berust kunnen worden, als men in het vereni- gings- of partijleven op dit punt tevreden zou zijn. Ook daar is echter niets dan lauwheid te bespeuren, mogelijk met uitzondering van enkele plaatselijke afdelingen, waarvan het bestuur de juiste toon heeft gevonden --L f, ■-

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1