Ware zat. en RCV veen sportiviteit verlangd Schaaksport Verlies voor Be Fair, WSE, Onderzoek De Twentsche Bank I WADVINJOi&triS SPORTNIEUWS ^sportvelden RCV speelt tegen W’veen Zo- ^i/ndeUande^n Waddinxveen-zon. heeft een abonnement op remise I- i Uw financiële raadsman WSE-RVC 1.3 F ulkanische kracht als energiebron Kippedraaimolen Bodegraven- Waddinxveeii 3-0 Be Fair- 1-3 Nieuwkoop- Waddinxveeu 1-1 WEEKBLAD VOOR WADDIN PAGINA 2 WI u. H Telefoon 309L door P. DE VRIES Kantoor Waddinxveen, Kerk weg 224. AG 18 APRIL 1963 z1 i! PROGNOSE KOMEND WEEKEND 1-0 I HOOFDSTUK 6 - Nr. 9 Hoofdstuk 7 Hij opende het portier en stapte naar buiten, waar hij naar de linkerkant van de weg ging en naar het wagentje zwaaide. Ja, ze zag hem nu ook en stapte uit. „Hai, Josien!” riep hij lachend uit. „Hoe kom jij zo ver van huis?” die van wel 14 12 13 14 12 13 13 13 12 11 12 10 11 12 11 11 12 8 11 9 8 8 6 5 4 4 2 8 7 6 6 3 2 2 2 2 0 2 0 1 2 2 2 2 0 1 2 4 1 2 6 5 4 4 1 3 1 3 4 4 4 6 7 9 9 24 18 17 18 14 12 10 8 5 18 18 13 14 12 9 8 8 5 3 56-12 46- 17 36-23 47- 28 36-30 30-33 35-34 34-59 26-30 29-11 34-18 28-20 18- 16 13-13 19- 23 16-30 16-25 20- 20 15-32 0-1 0-1 de de de B E IV V 1 1 3 3 3 4 5 6 5 7 0-1 0-1 1-0 1-0 0-1 0-1 1-0 0-1 1-0 0-1 1-0 VxvjXJL, XLJLjLÜ JLi/Vlu» IMIlMIIIUIIIIMHIllllllllllllMMIlllllllllllIlnwIUIlinillllMMIllllllM Na hervatting trok W’veen van goede voornemens voorzien direct weer ten aanval, maar steeds kwam de Bodegraven-verdediging met aan het hoofd spil Jongeneel zege vierend uit de strijd, zonder dat keeper IJsselstein gevaarlijk werk moest verrichten. In de 29ste min. scoorde W’veen uit een voorzet van rechtsbuiten Smith. Terecht keur de scheidsrechter Koolwijk dit doelpunt wegens hands van links buiten de Haan af. Tien min. vóór tijd brak van Greuningen van Bo degraven weer door; in eerste in stantie stopte Brouwer zijn schot de terugspringende bal kwam even wel via linksbuiten Ramp weer bij van Greuningen terug en dat be tekende 2-0. W’veen bleef aanval len. Met nog 5 min. te spelen knal de de Haan van W’veen tegen de paal. De gehele voorhoede miste nog een lage voorzet van linksbui ten Smith. Zelfs werd het vlak voor tijd nog 3-0 toen rechtsbuiten Ramp alle tijd kreeg om doelman Brouwer kansloos te passeren. Ze keek hem vriendelijk aan. „Datzelfde kan ik jou vragen. Ik moet naar Amersfoort en dan naar Amsterdam.” „Zeg, heb je haast? Of voel je er wat voor om met me te lunchen?” Ze antwoordde wat, maar Kees kon het niet ver staan, want op hetzefde ogenblik daverde een snel trein voorbij. Het leek wel eeuwen te duren, maar eindelijk was de trein voorbij en gelijktijdig gingen de bomen omhoog. Nu liepen ze op elkaar toe. „Ga je mee lunchen?” herhaalde hij zijn vraag. „Ja, dat is niet gek. Waar?” „Kruispunt Hoevelaken,” stelde hij voor. „Pèèèh!” klonk het opeens achter hem en Kees draaide zich om. Een hele rij auto’s en vrachtwagens, bussen en andere vehikels stonden achter de Chrysler van Kees. wel iets hoger aanslaan en zij beide punten op eisen. WSE gaat naar Groot-Ammers en dat wordt voor de Waddinxveners een overwinning Be Fair gaat naar Hoek van Hol land en moet in staat worden ge acht twee punten aan het totaal toe te voegen. Volledig programma: Hoekse BoysBe Fair, 3.30 uur RCV—W’veen-zat., 4.30 uur W’veenGroeneweg, 2.30 uur Gr. AmmersWSE, 2.30 uur Zw’dam 2Be Fair 2, 4.30 uur W’veen 2Jod. Boys 3, 4.30 u. Be Fair 3—RCV 2, 4.30 uur Donk 4WSE 2, 2 uur RVC 2Be Fair 3, 3.15 uur W’veen 2Zwervers, 12 uur WSE 2—Soccer Boys 2, 2.30 u. GDS 3W’veen 3, 2.30 uur Programma jeugdvoetbal: Afdeling A: WSEWoerden, 2.30 uur Be FairGDS, 2.30 uur Afdeling B: RVCW’veen, 4.30 uur B’gravenWSE, 3.15 uur W’veen 2Be Fair 3, 3.15 uur Afdeling C: Be FairB’graven, 4.30 uur Donk 2WSE, 2 uur Ona 2WSE, 2 uur Be Fair 2Boskoop 2, 3.15 uur Olympia 4W’veen 2, 2.45 u. „Pèèèh! klonk het nu ook aan de andere kant, want achter de Morris van Josien stond eveneens een rij voertuigen. „Kom me maar achterna!” riep Kees nog, terwijl hij vlug terugliep naar zijn wagen. „Draai ginds maar ergens!” „Joe!” riep ze en beiden stapten in hun auto, start ten en reden door terwijl ze tijdens het voorbijgaan nog even een hand opstaken. Voor het restaurant op het kruispunt parkeerde Kees z’n wagen en keek in de richting Amersfoort, tot hij het zwarte Morrisje van de journaliste zag aankomen. Hij hoefde niet te wuiven, want ze had hem al gezien en zette haar wagentje achter de zijne, waarna ze uitstapte. „Dat is ook toevallig, he?” lachte ze, terwijl ze met hem het bordes opliep en naar binnen ging. Ze na men plaats aan een tafeltje en Kees schoof haar de spijskaart toe. „Kies jij maar,” nodigde hij uit. „Ik vind alles goed.” Toen het eten besteld was, vroeg Kees, nadat hij een sigaret had gepresenteerd: „Hoe kom jij zo opeens op reis naar Mokum?” Ze lachte diepzinnig. „Ik ben zonder werk.” Waddinxveense aan de juiste af werking. Met de wind in de rug had Bo degraven de eerste vijf minuten een licht overwicht, zonder echter gevaarlijk te worden geledelijk aan nam Waddinxveen het initiatief over, maar zonder resultaat. Na 20 min. miste rechtsachter Tol van W’veen, waardoor linksbuiten van Greaningen een niet te missen kans kreeg (1-0). Kansen op de gelijk maker werden door Waddinxveen niet benut, zodat de thee met deze achterstand gebruikt moest wor den. WSE zocht zijn heil in kort sa menspel, maar dat bracht voor de RVC-verdediging geen moeilijkhe den met zich mee. Een slecht ge nomen strafschop werd door doel man Plomp van de thuisclub ge stopt. Bij ’een WSE-aanval namen de gastheren de leiding toen Steen- land onhoudbaar inschoot (1-0). De Dijker van RVC passeerde handig twee spelers van de thuisclub en schoot keihard in (1-1). Na de rust pakte RVC de zaak direkt fel, maar sportief aan. De- hondt doelpuntte met een goed schot, waarbij doelman Plomp niet geheel vrij uit ging (1-2). Tien mi nuten later scoorde Van Leeuwen, het derde doelpunt van de gasten door in de uiterste hoek te schie ten. (3-1). Alle voetbalverenigingen in Ne derland hebben van de KNVB een brief ontvangen, die waard is door alle leden van die clubs gelezen te worden. In nagenoeg alle landen van de wereld is voetbal de belangrijkste sport. Zonder overdrijving kan wor den vastgesteld, dat er op dé aarde vele honderden miljoenen mensen zijn, die in deze sport belangstellen. Vele miljoenen waren of zijn nog enthousiaste beoefenaren de ac tieve recreatie. Gerekend over de gehele wereld is er voorts een enorm aantal mensen, dat weke lijks voetbalwedstrijden bij woont - passieve recreatie en een nog veel groter aantal, dat de voetbal sport volgt via couranten, radio, televisie en totoprogramma’s. In de overweldigende belangstel ling en de commerciële zijde van de top van het voetbal schuilt he laas een ernstig gevaar, namelijk dat het winnen van een wedstrijd de enige waarde gaat worden, die er bij voetbal op aankomt en het spel daardoor zijn karakter en tra ditie gaat verliezen en de spelers de vreugde in het spel. Het willen winnen ten koste van alles, werkt spelverruwing in de hand. Spelverruwing betekent o.a., dat men geen eerbied meer heeft voor het lichaam van de tegen stander en de werkelijke waarden van het voetbalspel, namelijk spel vreugde, sportiviteit, vaardigheid, spelinzicht en lichamelijke conditie niet meer onderkent. Tot onsportieve daden, tot niet ridderlijk gedrag, dienen o.a. te worden gerekend, discussiëren met de scheidsrechter, opzettelijk hands maken, ophouden van het spel, na trappen, vasthouden van een te genstander, schreeuwen, maken van verwijten aan medespelers en tegenstanders, tonen van een slecht humeur en het coachen vanaf de zijlijn. Het is volkomen onjuist om de scheidsrechter een verwijt te ma ken van dergelijke handelingen. en goalie Van Zoest kansloos sloeg (1-1). Na hervatting was Waddinxveen gesteund door de harde wind het meest in de aanval, doch de Nieuw- koop-verdediging met aan het hoofd spil Hartman hielden het hoofd koel en verre schoten van Muijen en Scheurwater vonden geen gena de in de ogen van doelman Van Zoest. Tien seconden voor het ein de kreeg Kwakkebos de kans van zijn leven uit een voorzet Verlooij, maar alleen voor doelman Van Vuuren staande, schoot hij de bal hoog over. De brief was op tijd op Schiphol. Zo, die was wel licht tegen het einde van de week al op de plaats van bestemming. Laten we zeggen: vrijdag of zater dag, dacht Kees, toen hij weer terugreed naar huis. Wetenschap en de techniek gaan steeds hand in hand. Wij hebben gezien, dat geleerden ontdekten, dat de kracht van de stroming in water op nuttige wijze gebruikt kan worden bij het opwekken van energie. Na deze ontdekking ver rezen de waterkrachtcentrales in de bergachtige gebieden als padde stoelen uit de grond. De weten schapsmensen kwamen er achter, dat de kracht van de op- en neer gaande beweging bij eb- en vloed- goed gebruikt kon worden. Ook zien wij, dat de onderzoekin gen op atoomgebied er toe hebben geleid, dat er kerncentrales kwa men, en dat er nu zelfs al verschil lende schepen bestaan, die door middel van atoomkracht worden voortbewogen. In de sowjet-unie wordt nu zelfs - als we de berichten van achter het ijzer en gordijn tenminste mogen vertrouwen - de energie van wer kende vulkanen benut. Er is on langs van het Tsjoekten-schierei- land een groep geleerden terugge keerd, die na het overwinnen van enorme moeilijkheden de bergrug van zuid-Anjoe hebben onderzocht en tot de slotsom kwamen, dat de hier in werking zijnde vulkaan ui termate geschikt is, om benut te worden voor het opwekken van elektrische energie. Op Kamsjatka is een van de tal rijke vulkanen reeds ’stilgelegd’, er wordt daar momenteel een elek trisch proefstation gebouwd met ’n capaciteit vian 5000 kW. Men is voornemens op deze vulkanische brandstof nog een tweede elektrisch station te bouwen. Met behulp van een nieuwe uit vinding zullen de Amerikaanse pluimveebedrijven nog rendabeler kunnen worden dan ze nu al zijn. Tot nu toe werd het voedsel met behulp van transportbanden langs de dieren gevoerd. Nu worden de kippen in een soort afgesloten hok geplaatst, welke hokken op een rails zijn bevestigd en een kring loop hebben van 30 cm per minuut. Hierdoor worden de dieren na el kaar langs een drink- en voederbak gevoerd. Het schoonmaken van de stalletjes kan op een derde station netje geschieden. Dit lopende-band-systeem kan tevens dienen voor het leeghalen van de hokken, dat dan bij een vierde halte kan geschieden. Een automatische teller registreerd de eieren van elk voorbij komend hokje, zodat op deze manier de slechtleggende hennen direct kun nen worden uitgesorteerd. Volgens de uitvinder van dit totaal nieuwe systeem, die deze ’draaimolen’ in zijn eigen bedrijf reeds geïnstal leerd heeft, voelen de kippen zich op deze nieuwe draaimolen bijzon der goed thuis. De afdeling sportaccomodaties van de Nederlandse Sport Federatie is in nauwe samenwerking met de afdeling bodemkunde van de Ko ninklijke Nederlandse Heide Maat schappij begonnen met 9 sportvel den van Nederland vier maal per jaar gedurende vijf jaren aan een intensief onderzoek te onderwerp. Deze 9 velden liggen verspreid over gebieden met verschillende grond soorten zoals rivierklei, zand en veen. Dit draagt er toe bij, dat het onderzoek zo representatief moge lijk is. Het onderzoek richt zich o.m. op de bestrijding van onkruid, de hechtheid van de grasmat, de botanische samenstelling en de be- worteling. Ook zal men aandacht besteden ,aan de vaak hinderlijke gladheid van de velden, de piasvor ming en de hardheid van de velden. Het onderzoek richt zich verder op de vlakheid van het terrein, voorkomende mechanische en natuurlijke beschadigingen en drainage. Hoewel W’veen gedurende drie kwart van de wedstrijd een veld- meerderheid had, behaalde Bode graven een enigszins geflatteerde, maar verdiende overwinning. Fou ten in de Waddinxveense verdedi ging werden resoluut afgestraft. Daarentegen ontbrak het in de Nu was het de beurt aan haar baas om verwonderd te kijken. „Zeg, je ben toch niet getikt? Heb je het hier soms niet naar je zin? Zet dat dwaze plan toch uit je hoofd. Ga maar eens een reportage maken van de bloeiende heide in onze omgeving. Daar heb ik meer belangstelling voor.” „Neemt u vanaf dit ogenblik daarvoor maar een ander,” zei Josien beslist. De hoofdredakteur ging achterover zitten in zijn leunstoel en keek het meisje met een tikje bewonde ring aan. „Maar, Josien, wees nu eens verstandig. Besef je dan niet, welke gevaren er aan zo’n reis verbonden zijn? Af gezien nog van de tocht zelf. Op dat eiland kunnen wel kanibalen wonen, die. die vijfduizend mensen opgegeten hebben,” viel ze hem sarcastisch in de rede. „Dat gelooft u zelf niet. En wat de gevaren betreft, ik ga immers niet alleen? Maakt zich daarover maar geen zorgen. En ik vind het heel aardig van u, dat u zo bezorgd voor me bent, maar dat verandert niets aan mijn besluit. Ik ga er heen en daarmee uit. Wil de krant het niet financieren, wel, dan zal ik wel iemand anders op zoeken.” Hij zuchtte en ging weer rechtop zitten. „Wel, als je dan met alle geweld je zin wilt doordrijven moet je het zelf weten. Ik ben een paar jaar ouder en ik achtte het tot mijn plicht je te waarschuwen. Als er dan later eens iets gebeurd, zul je niet kunnen zeg gen, dat je niet op de hoogte bent gesteld van de ge varen. Je blijft dus bij je besluit om te vertrekken?” „Ja, meneer.” Resoluut schreef hij een machtiging, tekende het en zette er een stempel op, waarna hij het briefje aan zijn ondergeschikte overhandigde. „Alsjeblieft. Je zult in ieder geval niet kunnen zeggen, dat de krant je niet behoorlijk behandeld heeft.” Ze nam minzaam de machtiging aan. „Dank u wel. En de krant zal later niet kunnen zeggen, dat ze geen kans gehad heeft om deze reportage machtig te wor den. Dan zijn we weer quite. Cheerio, en het beste En voor de verbaasde hoofdredakteur nog een af scheidswoord had kunnen zeggen, was het meisje al door de deuropening verdwenen. Hij trok de stapel kopie, die voor hem lag met een bruusk gebaar naar zich toe en probeerde de berichten te lezen. Maar steeds weer verwijlden zijn gedachten bij de verslag geefster en tenslotte stak hij verstoord een sigaret op en mompelde: „Dat eigenwijze vrouwvolk ook. Tot na hervatting had Be Fair’s aanhang de gerechtvaardigde hoop dat hun favorieten het Haagse Duno minstens één punt zou ont futselen. Want tot op Nieuwkoop startte met een ge weldig offensief en na 15 min. was het linksbinnen Kwakkebos met een kopstoot doelman Vuuren kansloos passeerde, protesteerde Waddinxveen dat de bal het doelvlak niet gepasseerd zou zijn, maar de goed leidende ar biter Aantjes wees onherroepelijk naar het midden (1-0). Even later lostte Verlooij een hard schot doch doelman Van Vuuren stopte val lende de bal. Waddinxveen die te gen de harde wind in speelde be paalde zich tot gevaarlijke uitval len en na een half uur was het de veteraan Biesheuvel die een voor zet van Scheurwater goed afronde Dan kan ik telegrafisch begin volgende week bericht hebben. Een zee van tijd om mijn papieren in orde te maken. Vlugger kan het immers toch niet. Enfin, krijg ik geen bericht van Tom, dan ga ik toch en dan zullen we wel verder zien. Met een rustige gang reed hij naar Amersfoort en daar zijn maag begon te protesteren, besloot hij buiten de stad een hapje te eten. Bij het kruispunt Hoevelaken wist hij een goede gelegenheid. Dat had hij op de heenreis gezien. Vlak bij Hoevelaken had hij pech. Net voor zijn neus gingen de spoorbomen dicht en hij zette de motor stil. Dat zou wel een paar minuten duren. Op die afgelegen overwegen hielden ze de afsluitbomen altijd zo lang dicht. Aan de overkant van de spoorbaan stopte een kleine zwarte adto. Een Morris, dacht Kees. Verroest, net zo’n wagentje als Josien had. Maar die kon het natuurlijk niet zijn. Die kwam zelden zover van huis. Maar wacht eenswat drommel, ze was het inder daad! Ja, nu zag hij haar duidelijk in het wagentje zitten. Ze stak een sigaret op en bij het licht van de lucifer zag hij één ogenblik zeer duidelijk het profiel van haar gezicht. Kees keek haar verbaasd aan. „Hoe kan dat nu? Toch niet als gevolg van het interview?” „Welnee. Maar aan de andere kant ben jij toch wel de schuldige. Ik wil mee naar dat eiland en mijn baas wil de reis niet financieren. Ik heb gepraat als Brugman, maar hij wil er geen cent voor geven. Nou, en toen heb ik m’n ontslag genomen, he?” „Malle meid!” riep hij uit, „wie doet er nu zo dom! Begrijp je dan nog niet dat je niet meekunt?” „Nee, dat begrijp ik zeer zeker niet. Ik snap met de beste wil van de wereld niet, waarom ik niet mee kan. Als jij gaat, ga ik ook.” Kees haalde zijn schouders op. „Nu ja, laten we daarover maar niet kibbelen. Doch wat nu, kleine vrouw?” „Heel aardig gevonden. Parodie op „Wat nu, kleine „Flauw, man?” he? Maar terzake, ik ga naar Amersfoort en Amsterdam eens kijken of ik daar niet één, of meer kranten warm kan maken voor mijn plan.” Hij keek haar met stijgende verbazing aan. „Maar meisje, wat zie je in ’s hemelsnaam toch in dat krankzinnige plan van je?” „Krankzinnig is het niet, want jij bent de uitvinder Zondagvoetbal Groeneweg Nieuwkoop Nic. Boys ESTO W’veen WSE RVC NSV M’kapelle Gr. Ammers 10 Zaterdagvoetbal Rijnstreek B’graven W’veen Gr. Amm. Zwervers Zw’dam Boskoop RCV Bergamb. Aller ogen zijn komend weekend gericht op de ontmoeting RCV- Waddinxveen. Een super-derby dus waarvan de uitslag begrijpelijk moeilijk te voorspellen is. Theore tisch zijn de Waddinxveners favo riet, maar de Verheul-mannen zul len zich tot het uiterste geven om de eer aan zich te houden. Een spannend duel zal het dus worden. Waddinxveen-zon. ontvangt leider Groeneweg en ook deze ontmoeting vraagt speciale belangstelling; hoe wel we de Zevenhuizenaren toch De standen in de 1ste klassen zijn nu: Het 2e tiental speelde een thuis wedstrijd tegen Tediro 3 uit Rotter dam. De uitslag van deze ontmoe ting werd 5-5. De persoonlijke uit slagen luiden: WSV 2Tediro 3: J. KleijwegL. Hoogeveen 2 A. Brouwer jr.L. de Zwart 1-0 3. A. LittooijA. Rijke 4 J. A. AtzemaP. Harrewijn 1-0 5 A. DoornheinH. Korthals 0-1 6 C. H. FaasP. Paanakker 7 G. v.d. Berg—T. W. Kien 8 J. Adriaansende Waard 0-1 9 J. KrajjensteinD. Stolk 10 J. G. HaanG. Dorrenbos van het plan. En ik heb vooralsnog geen reden om aan je verstandelijke vermogens te twijfelen. Dat is punt 1. En wat ik er in zie? Wel: kopie. En avon turen. Die wil ik beleven.” „Maar je bent een vrouw, en. „O Kees, alsjeblieft houd daar over op. Dat zei mijn baas ook al. Ik zie niet in, welk verschil het maakt, of je een vrouw of een man bent. Maak je maar geen zorgen, dat ik je ten laste zal zijn. Ik financier de reis natuurlijk zelf. Hoe ik aan geld kom, doet verder niet terzake. Ik zie er kopie in en ben vastbesloten met je mee te gaan. Als je niet wilt, behoef je ook geen woord tegen me te spreken. Be schouw me dan maar als een mede-passagier. Dat is punt 2. En als jij avonturen wilt beleven, wil ik het ook. Bang ben ik niet. Ik heb behoorlijk wat aan sport gedaan en ben kerngezond. Ik sla me er wel doorheen. Het predikaat ’zwakke vrouw’ is op mij niet van toepassing, zie je?” Hij lachte. „Wel, ik moet zeggen, dat ik alle res pect heb voor je doorzettingsvermogen. En voor je willetje. Maar heus, beste kind, zet het uit je hoofd. Je kunt niet mee. We zullen meer last van je hebben als gemak. Vergeet niet, dat de afstand van Australië naar dat eiland ongeveer 2000 kilometer is en „Precies 2340 kilometer” viel ze hem in de rede. „Dat heb ik al uitgekiend. En dat betekent dus een reis van verscheidene dagen, tenminste als we een behoorlijk snel varende motorboot hebben. Anders doen we er misschien een maand over.” Hij schudde het hoofd en antwoordde: „Ik val van de ene verbazing in de andere. Een man zou haast bang worden voor een vrouw als jij bent. Maar nog eens, ik „Ja, stil maar. Ik weet al lang, wat je wilt zeggen. Maar dan ken je Josien Klein Leugemors nog niet. Ik ga mee, al zal ik er op de fiets heen moeten. Maar gaan doe ik. En laten we nu maar gaan eten, want het ziet er verrukkelijk uit. Zeg, dat is hier een behoorlijke tent. Nooit verwacht in zo’n negorij. Toen ze zaten te eten, vroeg Josien opeens: „Zeg, heb jij er enig idee van,’ hoe je in Australië kunt komen?” Kees legde mes en vork neer en deed, alsof nij even nadacht. „Als je in Amsterdam lijn 17 neemt, kom je al een heel eind in de goede richting begon hij. antwoordde ze minachtend. „Ik oeaoei. heeft de K.L.M. een rechtstreekse verbinding me Australië of moet je nog ergens overstappen. „Jyi J dunkt, dat moet jij als journaliste toch eigeniij weten. Ja, er is tegenwoordig een rechtstreekse v binding: drie keer per week. Aprooos,” voegde ^hü ondeugend .aan toe, „wanneer denk(^o^tg®^?voigd) dat moment waren de kansen gelijk en zou zelfs een kleine voorsprong voor de thuisclub verdiend geweest zijn. Maar rechtsbuiten Breedijk en linksbinnen Haak zochten het doel op de verkeerde plaats, waardoor doelman van Wijngaarden onder de lat telkens weer tijdig kon in grijpen. Aan de andere kant zag rechtsbuiten Batenburg van Duno kans om in vrije positie op werke lijk fraaie wijze langs Russcher te schieten (0-1), maar even later ni velleerde rechtsbinnen de Jong de ze achterstand nog voor de rust (1-1). Na hervatting was het Duno dat de toon aangaf. Eerst was het Batenburg dat 1-2 liet noteren en toen spil Troost wegens een bles sure het veld moest ruimen, was voor Duno het hek volledig van de dam en stelde haar zege - en daar mee het kampioenschap veilig door IJspelder die het derde Haags doel punt scoorde. Totaal 5-5 Uitslagen van de onderl. competitie A. v.d. StarreP. Broer G. Heijkamp—A. Brouwer jr W. v. VuurenW. v. Oort A. LittooijJ. Adriaansen A. VersluisA. Brouwer jr. W. v. OortW. Verstoep P. PerdijkA. Versluis G. v.d. BergA. v.d. Starre J. v. OortA. Versluis A. Brouwer jr.P. Perdijk A. VersluisC. H. Faas Er zijn in het vorig weekend rake voetbalklappen uitgedeeld. Het ergste hiervan is wel dat de Waddinxveense clubs het waren die de klap pen moesten opvangen. Hoewel gedaan is wat gedaan kon worden, heeft Be Fair het Haagse Duno vooralsnog niet van het kampioenschap kun nen afhouden; de wit-zwarten moesten met 3-1 de eer aan de gasten laten die hiermee het kampioenschap behaalde van de 4e klasse B, KNVB. Ook de zaterdagvoetballers van Waddinxveen kwamen niet tot sukses. Bodegraven toonde zich duidelijker sterker dan de geel-zwarten en won nen met 3-0, daarmee de Waddinxveners naar de vierde plaats laten dui kelend. RCV is haar inzinking nog steeds niet te boven. Zwammerdam dat toch ook niet bijzonder imponeerd, had geen pardon en stuurde de Verheul-mensen met 5-1 verlies naar huis terug. De zondag-voetballers van Waddinxveen schijnen de voorkeur te geven aan gelijke spelen. Zondag werd het zesde gelijkspel behaald, ditmaal tegen Nieuwkoop. Van WSE valt dit keer ook niet veel goeds te vertellen. De 3-1 nederlaag tegen het Reeuwijkse RVC is bepaald geen eervol resultaat tegen deze zwakke broeder. Volledige uitslagen: Be FairDuno 1-3 WSE—RVC 1-3 NieuwkoopW’veen 1-1 BodegravenW’veen 3-0 Zw’dam—RCV 5-1 W’veen 2 N. Kerk 2 1-0 RCV 2Rijnstreek 2 RCV n.o. W’veen 3Nieuwkoop 4 0-2 SportiefBe Fair 4 0-3 Uitslagen jeugdvoetbal: Afdeling A: Be FairNieuwkoop 1-6 Afdeling B: Be Fair 2Moordrecht 2 4-2 Be Fair 3B’graven 2 1-2 Afdeling C: Gouda 5Be Fair 3 0-3 Zijn taak bestaat niet uit het on derwijzen van goede manieren, maar uit het geven van leiding aan het spel en het constateren van overtredingen. Een correct gedrag op het veld behoort primair tot de verantwoor delijkheid van de speler zelf en van degenen, die met de opleiding in de ruimste zin van het woord on zer voetballers belast zijn. Dit zijn verenigingsbesturen, de leiders der elftallen, de trainers, de aan voerders. Met elkaar hebben deze tot taak ervoor te zorgen, dat de spelers zich als correcte sportslie- den gedragen. Van het publiek wordt een spor tief medeleven met de wedstrijd en de spelers verwacht. Men be- moeie zich nimmer met de leiding en men hitse de spelers niet op! Mede naar aanleidnig van drin gende verzoeken der FIFA enUE- FA doet het bestuur van de KNVB een ernstig beroep op al degenen, die zich daadwerkelijk in actief en passief opzicht met de voetbalsport bezighouden, de waarden in het spel ten volle te eerbiedigen en er aan mede te werken, dat het spel, in al zijn schoonheid tot ontplooi ing kan komen. Hoogachtend, KON. NED. VOETBALBOND A. L. M. Schröder, voorz. L. Brunt, secr.-penn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 2