Waddinxveen won in niet RCV w V oetballen voor K.W.F. ÏERBAKBL IJ VELDWIJK tegen 800NST0PPEL spannend duel van k Schaaksport Be Fair- tornooi Druk wandel- seizoen WIK WADDINXVEENS SPORTNIEUWS 'veen F ergadering EHBO Nederlagen van W SE en Be Fair won op 't kantje af Za ^ijndeeitcuzd^n belooft wat Plattelandsjongeren trekken naar de stad IVaddinxveen- GJroenewegf 0-3 utu ïïlodehuii. R€1-HSeeii 0-3 Boskoop-W’veen belangrijk duel Gr. Ammers- WSE 5-3 Hoekse Roys- Re Fair 1-2 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DO IDAG 25 APRIL 1963 PAGINA 2 V 1 door P. DE VRIES Dinsdag 30 april na 1 uur gesloten! Woensdag 1 mei de gehele dag geopend! I BEZOEKT DE VOETBALWEDSTRIJD 1 VoorheHere 8B w Baby-huidje s*# en p'jn we9' D AMPO uur uur uur I -* I 1 HOOFDSTUK 6 - Nr. 10 dwarsbomen. I 15 13 14 14 12 14 13 14 13 11 12 13 9 13 12 12 11 9 7 7 6 6 3 8 2 2 1 2 4 1 2 8 1 4 5 4 3 3 1 1 1 2 3 4 4 5 6 5 6 7 25 19 19 18 14 12 10 8 7 0 20 13 15 14 12 7 10 9 8 5 29 20 20 17 15 14 14 13 9 5 57-13 47-18 38-23 47-28 36-30 30-34 35-34 34-61 27-30 18-98 32-11 36-21 31-22 19-18 13-16 22-21 19- 27 22-28 18-33 20- 35 53-13 35-16 30- 20 33- 28 27- 24 34- 42 31- 35 33-34 28- 53 18-56 u. uur 0-1 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 0-1 1-0 I 0-1 l/2_l/2 A op vrijdagvond 10 mei a.s aanvang 7 uur (terrein: Be Fair) OPBRENGST TEN GOEDE VAN HET KONINGIN WILHELMINAEONDS Toegangsprijs 0.50, kinderen f0 15 unitnifiiiniiiiimnniiiiiuiiiiinniiiiiniiiiiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiniiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiuiiiim 11 9 9 8 6 5 4 4 3 1 8 9 7 7 5 5 4 3 2 1 4 2 3 1 4 4 5 3 1 1 3 4 2 4 4 7 7 2 2 2 0 10 9 11 0 3 5 6 7 6 7 7 10 13 Totaal 4>/-2-51/2 Uitslagen onderlinge competitie: A. LittooijP. Broer A. DoornheinC. H. Faas G. v.d. BergW. v. Oort J. KraijensteinA. Versluis W. VerstoepP. Broer A. v.d. StarreC. H. Faas P. PerdijkW. v. Oort P. BroerW. Verstoep Volledige uitslagen: Hoekse BoysBe Fair 1-2 W’veenGroeneweg 0-3 RCV—W’veen 0-2 Gr. AmmersWSE 5-3 Zw’dam 2Be Fair 2 1-2 W’veen 2Jod. Boys 3 uitgest. Be Fair 3—RCV 2 3-3 WSE 2—Soccer Boys 2 1-5 W’veen 2Zwervers uitgest. GDS 3—W’veen 3 5-1 Uitslagen jeugdvoebal: Afdeling A: WSE—Woerden 3-1 Be FairGDS uitgest. Afdeling B: RVC—W’veen 0-9 BodegravenWSE 0-2 W’veen 2Be Fair uitgest. Afdeling C: Be FairB’graven uitgest. Donk 2WSE uitgest. Ona 2WSE 2 0-3 Be Fair 2Boskoop 2 8-0 Olympia 4—W’veen 2 uitgest. u. uur 1 0 De Kon. Ned. Veren. E.H.B.O afdeling Waddinxveen, hield vorige week haar jaarvergadering. Uit de verslagen van de secretaris en de pennnigmeester klonk een optimis tische toon. De aftredende bestuurs leden R. H. fiezoen, K. Schaart en W. Gorissen werden herkozen. In de vacature, onstaan door het be danken van de heer J. G. M. Vane- man, werd gekozen mevrouw J. Uitenwaal-Voorhout, zodat het be stuur thans als volgt is samenge steld: R. H. Bezoen, voorzitter; K. Schaar, secretaris; JL. Roos, pen ningmeester; A. Vink; W. Gorissen; mevrouw J. Verwaal-Voorhout en mejuffrouw M. Voshol. De collecte, die gehouden werd ten bate van de Kon. Ned. Veren. E.H.B.O., heeft 517,30 opgebracht. een heel De trek van het platteland naar de stad neemt in ons land steeds meer toe, vooral onder de platte landsjongeren. Zoals bij de laatste grote telling van de landbouwsec tor duidelijk bleek, is het aantal boerenzonen werkzaam op de ou derlijke boerderijen van 110.000 in het jaar 1947 tot 60.000 in 1960, dus om en nabij de 40%, teruggelopen. De sterkste teruggang boekte men bij de kleinere bedrijven. Volgens de jongste onderzoekin gen in 1962 zijn in gemiddeld tien bedrijven in de groep met een land oppervlakte onder de 5 ha nog maar slechts vier boerenzonen werkzaam en in de groep met een landopper vlakte van vijf tot tien ha nog ze ven. In de bedrijven boven de tien ha werken op elke tien bedrijven gemiddeld twaalf en in de groep boven de twintig ha zelfs nog ne gentien zonen mee. Deskundigen menen, dat een gedeelte van de boerenzonen van de kleine bedrij ven zullen profiteren van het af vloeien van boerenzonen van de kleine bedrijven. Daarbij komt, dat de vraag naar landbouwgronden ernstig is teruggelopen. Verkopen van bedrijven, die na 1 januari van dit jaar, na de opheffing van de prijsstop, tot stand kwamen, heb ben opvallend lagere bedragen op gebracht dan men aanvankelijk had verwacht. hoe of het ging met voorbereidingen btreffende de reis, deed net of hij daarin geen erg had. „Alleen een tikje verkouden,” antwoordde hij droogjes. „Dat bedoel ik niet,” zei ze lachend. „Heb je be paalde plannen op het ogenblik?” „Nee, ik wandel zo maar een beetje.” „Stap dan in,” nodigde ze uit, het portier openend, „dan kunnen we ergens een kop koffie drinken.” „Best,” antwoordde hij en even later reden ze ge zamenlijk verder. In de gelegenheid waar ze koffie dronken, probeerde Josien hem uit te horen, maar Kees was op zijn hoede en zei, dat hij nog steeds in afwachting was op bericht uit Australië. En dat was bovendien geen leugen. Handig gooide hij het gesprek over een andere boeg. „Nog steeds zonder werk?” „O nee,” antwoorde ze luchtig, alsof dat van geen betekenis was. „Ik heb nu een baan bij een der grote dagbladen. En daarvoor zal ik ook de reis naar de Salomons-eilanden verslaan. Alleen, niemand wil van Meer Zonnehuizen Van vandaag tot en met 1 mei a.s. wordt een openbare collecte gehou den voor de vereniging „Het Zonne huis”, de vereniging die christelijke verpleging beoogt van langdurige zieken en ernstige invaliden van alle leeftijden en ongeacht gods dienst of gezindte in ’Zonnehuizen’. Deze „Zonnehuizen” zijn speciale ziekenhuizen voor chronische pa tiënten. Thans zijn er drie van deze huizen, namelijk te Beekbergen, Doorn en Schiedam. In deze „Zon nehuizen” worden in totaal 230 zie ken en invaliden verpleegd. Bij uitvoering van de huidige plannen, zullen dit er binnen tien jaar ongeveer duizend kunnen zijn. Deze plannen omvatten het bouwen van tehuizen te Zuidhorn (Gronin gen) met 136 bedden, dat in de loop van dit jaar officieel zal wor den geopend; te Vlaardingen met 204 bedden (met de bouw wordt in 1963 begonnen) en te Amstel veen met 250 bedden. De Vereniging „Het Zonnehuis” verricht haar zegenrijk werk reeds het moment niet veel liefhebberij voor Australië, want er was nog plaats. Kees, die al eerder schrifte lijk kontakt met de KLM had opgenomen voor deze reis, reserveerde meteen een plaats in het vliegtuig en zei, dat hij er voor zorgen zou om twaalf uur op Schiphol te zijn. Josien had hij in de afgelopen week een paar malen ontmoet. Eens, toen hij een wandeling maakte in de Hoofdstraat, zag hij haar aankomen in het zwar te wagentje. Ook zij zag hem en vanzelfsprekend stopte ze bij hem. „Hoe gaat het?” vroeg ze nieuwsgierig. Kees, die wel begreep, dat ze hiermede bedoelde, HOOFDSTUK VIII. In de dagen, die volgden, won Kees alle mogelijke inlichtingen in, die hem van nut konden zijn voor de reis naar Australië. Zijn pas was spoedig in orde en vader Van Bergen had inmiddels kontakt opgenomen met een bankinstelling in Canberra. Er zou in ieder geval een matig bedrag tot Kees’ beschikking zijn, als hij eenmaal daar was. Voorts wist hijde reisroute, zodat het wachten nu was op bericht van Tom. Dat kwam eerder dan Kees verwacht had, want zaterdagavond werd er een telegram bezorgd, dat afkomstig bleek te zijn uit Australië en slechts drie woorden bevatte: „Okay. Kom. Tom.” „Nou,” zei Van Bergen, toen zijn zoon hem het bericht had laten lezen, „ik moet zeggen: dat is kort en krachtig. Wanneer ga je nu?” „Maandag,” ant woordde Kees opgewekt. „Tenminste, als ik nog pas sage kan boeken in het lijnvliegtuig. Ik moest meteen maar even bellen.” En de daad bij het woord voe gende, vroeg hij Schiphol aan. Blijkbaar was er op meer dan veertig jaar. Het is een grote landelijke vereniging die op haar terrein zeer actief is. Dit laat ste is wèl nodig want er is nog heel veel te doen. De behoefte aan ge specialiseerde verpleging van lang durige zieken en ernstig invaliden in ons land is zeer groot. Het groot ste deel dezer lijders (meer dan 10.000 wordt thans onvoldoende verpleegd of verzorgd op een on verantwoorde wijze. Er zijn in Nederland nog te weinig goed inge richte en sociaal ingestelde ver- pleeggelegenheden voor deze men sen. Vandaar dat het streven der Vereniging „Het Zonnehuis” aller wegen grote waardering ontmoet en de Zonnehuis-collecte bijzondere aanbeveling verdient. te voren de reis financieren, zie je? Dat is belabberd. Ze zeggen allemaal: We rekenen wel af, als u terug om de tuin moeten leiden. Hij zou bijvoorbeeld kun nen zeggen, dat hij later wegging dan in werkelijk heid. En hij voelde er niet voor om die kleine zwarte stijfkop mee te nemen op dat avontuur. Hoe graag hij Josien overigens ook mocht. Nadat Kees af gerekend had, namen ze afscheid van elkaar met een stevige handdruk en Josien reed in de richting van Amersfoort, terwijl Kees de tegen overgestelde kant uitging. Maar onderweg moest hij zichzelf bekennen, dat de zwarte journaliste een ver duveld aardige meid was, hoewel, er zat een willetje in. Vorige week vrijdag hield de Waddinxveense sportvereniging WIK een vergadering, tijdens welke het wandelprogramma is samenge steld. Op 27 april gaat WIK naar Loos- duinen om mee te doen aan de Duin- en Tuinwandeltocht. Om één uur ’s middags vertrekt de bus met de deelnemers van de hefbrug. Op 11 mei doet WIK mee aan de bevrijdingsmars te Alphen. Op 25 mei gaan de leden naar Nijkerk, waar in de omgeving de Veluwe-tocht wordt gelopen. Van 5 tot en met 8 juni zal waar schijnlijk te Alphen de Avondvier daagse worden gelopen. Verdere gegevens over dit wandelfestijn volgen nog. Doordat de scheidsrechter in het begin van de wedstrijd veel te zwak optrad, is het een rommelige wed strijd geworden. De strijd liep de scheidsrechter uit de hand en hier van werd Waddinxveen’s linksbui ten Koren de dupe, toen hij een tegenstander van achteren aanviel en uit het veld gezonden werd. Groeneweg startte met de wind in de rug en lanceerde een paar ge vaarlijke aanvallen, die echer door slecht schieten onbenut bleven. In de 12de minuut was het wel raak, toen rechtsbuiten Kok van dichtbij doelman Van Vuuren kansloos pas seerde (0-1). Even later kroop Groeneweg door het oog van de naald. Waddinxveen’s rechtsbinnen Bonefaas lostte een keihard schot. Doelman Van de Weijden sloeg de „Gelijk met vaandrig Van Bergen,” antwoordde ze snedig. Hij keek haar geïnteresseerd aan, terwijl ze onver stoorbaar verder at. „Ik begin zo langzamerhand te beseffen, dat jij wel eens heel erg gevaarlijk kunt worden, meisje. Wat zou je er van zeggen, als ik je hier, in dit restaurant, een pak slag gaf?” „Ik zou niets zeggen, maar de kans zou bestaan, dat misschien de rollen dan omgekeerd werden en dat vaandrig Van Bergen een portie klappen kreeg van ondergetekende, zie je?” Ze keek hem doordrin gend aan en Kees was er op hetzelfde ogenblik van overtuigd, dat deze kleine zwarte journaliste in wer kelijkheid geen katje was om zonder handschoenen aan te pakken. „Misschien is een eenzaam stukje heide op de Veluwe een betere gelegenheid om onze krachten met elkaar te meten,” opperde hij. „Ben je altijd zo agressief?” „Soms, als bepaalde mensen me Anders ben ik de goedheid zelve.” „Mooi. Wees dan zo goed en bestel nog een portie ijs voor me, want het smaakt verrukkelijk.” Hij lachte even, maar wenkte toch een kellner en bracht haar wens over. Doch na het diner, waarvan ze beiden rijkelijk genoten hadden, zaten ze breeduit een sigaret te roken, en Kees kon niet nalaten te vragen: „Zeg eens, Josien, nu alle gekheid opzij. Ben je werkelijk van plan om ook naar dat eiland te gaan?” Ze knikte. „Even vast, als ik hier op dit ogenblik een sigaret zit te roken. Mij dunkt je moet nu toch langzamerhand wel tot de overtuiging gekomen zijn, dat het me bittere ernst is. En begin nu maar niet op m’n dak te komen met argumenten als: veel te ge vaarlijk voor een vrouw, en al die dingen meer, want dat heeft geen vat op me. Ik ga en daarmee uit.” Kees antwoordde niet, maar hij begreep nu inder daad, dat het meisje vast van plan was mee te gaan. En hij begreep tevens, dat er maar één mogelijkheid was om in ieder geval van haar af te komen. Dat Op initiatief van enkele mede werkers van Drukkerij Veldwijk, zal op vrijdagavond 10 mei, op het terrein van Be Fair een voetbal wedstrijd worden gespeeld tussen personeelsleden van de Lak- en Vernisfabriek Wed. Boonstoppel en Zn en een typografenelftal. De baten van deze wedstrijd ko men geheel ten goede van het Ko ningin Wilhelminafonds (Kanker bestrijding). Het elftal van de ty pografen bestaat uit de volgende spelers: Doel B. Bakker (Waddinx veen); achter: B. Voshol (Moerka- pelle); H. Koemans (Gouda); H. Winkels (Noordwijk); W. Wilten- burg (Waddinxveen); R. Luitjes (Gouda); Voor: G. Blom (Waddinx veen); H. Geers (Waddinxveen); N. Bakker (Boskoop); H. Sprokke- rieft (Alphen a.d. Rijn); N.N. (Gouda). Reserve: J. Tilroe (Reeuwijk); J. de Vries (Waddinxveen). De plaatselijke onmoeting tussen RCV en Waddinxveen heeft een spanningloze strijd gebracht. De beide elftallen, maar vooral Wad dinxveen, miste vele goede kansen. Ofschoon de met tien man spelen de Verheul-ploeg al in de vierde minuut tegen een achterstand aan keek, vocht ze goed terug. Wad dinxveen won met 0-2. Waddinxveen had al gauw na de aftrap succes, toen midvoor Mon ster een pass van Smit goed af rondde: 0-1. Direct hierna kreeg middenvoor Stalman van RCV een zeer goede kans om de balans in evenwicht te brengen. Nadat hij doelman Brouwer gepasseerd was, stond hij alleen voor de op de doel lijn staande spil De Lang; zijn s$hot ging echter naast. Er deden zich voor beide ploegen legio kansen voor, doch de spelers konden het doel niet vinden. Ook in de tweede helft bleven de beide voorhoedes kansen missen. In de tiende minuut kwam Verhoef alleen voor doelman Muyderwijk te staan. Zijn schot belandde ech ter ver naast. Ook middenvoor Monster kon, toen hij ook alleen voor Muyderwijk stond niet tot sco ren komen. Na een half uur spelen deed RCV rechtsbuiten Veerman ’t niet beter, toen hij, vanaf drie me ter afstand, in het zijnet schoot. In de laatste minuut bracht mid denvoor Monster, uit een pas van Verhoef de stand op 0-2. was list. Op de een of andere manier zou hij haar De belangstellenden voor de plaatselijke derby RCV-Waddinxveen zijn teleurgesteld naar huis gegaan. De met spanning tegemoet geziene ont moeting is een kleur- en spanningloze vertoning geworden, waarin Wad dinxveen uiteindelijk met 2-0 verdiend zegevierde. De Verheul-mensen waren onvolledig (10 man), wat een onbevredigend gevoel gaf. Was men werkelijk niet in staat om in een dergelijke belangrijke wedstrijd een volledig elftal samen te stellen? Jammer Be Fair heeft haar K.N.V.B.- schap volledig in veiligheid gebracht door een weliswaar benauwde 1-2 zege op hekkesluier Hoekse Boys. Somber nieuws over het zondagvoet- bal. Waddinxveen maakte tegen leider Groeneweg niets klaar en moest met ’n 3-0 nederlaag naar huis terug. WSE stelde danig teleur door van hekkesluiter Groot Ammers te verliezen. De 5-3 uitslag is echt wel iets om maar heel gauw te vergeten. bal tegen de binnenkant van de paal, en de bal stuitte 't veld weer in. In de 17de minuut verzuimde Waddinxveen’s spil Quist de bal terug te spelen. Middenvoor Strijd- horst nam hem de bal af en alleen voor doelman Van Vuuren maakte hij geen fout (0-2). Na 28 min. was het weer Strijdhorst die de Wad dinxveense verdediging te vlug af was en dat betekende 0-3. Waddinx veen bleef het betere van het spel behouden, maar het directe spel van de Groeneweg-voorhoede was het gevaarlijkst. In de 35ste min. werd linksbuiten Koren van het veld gezonden. Ook in de tweede helft bleef de strijd een onvriendelijk karakter dragen. Na 15 min. spelen werd de Waddinxveense rechtsachter J. Bo nefaas wegens trappen van een te genstander naar de kleedkamer ge stuurd. In de 20ste min. kon Groe neweg doelman Van de Weijden ’n boogbal van linksbuiten Van Muy- en slechts met moeite tot hoek schop verwerken. Na onenigheden met eigen spelers liep Waddinx veen linksachter Tol het veld uit en zo speelde Waddinxveen de strijd uit met acht spelers. Duno Ornas RAS Oegstgeest Loosd. Koudek. Be Fair De Lier Schoonh. H. Boys Zondag voetbal: Groeneweg 12 Nieuwkoop 13 Nic. Boys ESTO W’veen M’kapelle NSV WSE RCV Gr. Amm. Zaterdagvoetbal Rijnstreek B’graven W’veen Gr. Amm. Zwervers Zw’dam Boskoop RCV Bergamb. M’kapelle 12 PROGNOSE KOMEND WEEKEND Voor Be Fair is de strijd zo goed als gestreden. Nog twee wedstrij den en de competitie is ten einde. Er staan geen belangrijke dingen meer op het spel, dus kan men zich zaterdag wanneer ORNAS naar de Sniepweg komt, zich toeleggen op „beter voetbal” met de kans op een gelijkspel. De ontmoeting Boskoop- Waddinxveen-zat. is altijd een min of meer prestige kwestie, met kans op een spannende wedstrijd; de geel-zwarten komen met idem ver schil zegevierend uit de strijd. Zwervers zal eenzelfde resultaat aan RCV niet toestaan, waardoor de carrosseriebouwers de 7de ne derlaag te slikken krijgen. Wad- dinxveen-zon. zal haar aanhang werkelijk een plezier doen wan neer eindelijk weer eens een dui delijke zege wordt behaald. De kans hierop is zondag tegen RVC zeker reeël. WSE zal moeten aantonen of de smadelijke laatste nederlaag een vergissing is geweest. Nic Boys komt naar het Warnaarplantsoen en zal de WSE-’ers zeker handen vol werk geven. Vierde klas B 15 14 15 16 16 15 15 16 16 16 16 Voor de zesde ronde van de N.R. S.B. speelde het eerste tiental een thuiswedstrijd tegen Kralingen I uit Rotterdam. Met een kleine ne derlaag moest WSV genoegen ne men. NI. 4’/z-5% waarmede tegelij kertijd het kampioenschap aan ons voorbij ging. De persoonlijke uit slagen luiden: WSV-Kralingen: 1 W. v. VuurenI. v.d. Waal 1-0 2 A. Brouwer res.W. Chr. Goris 0-1 3 P. BroerK. Koudstaal 0-1 4 A. v.d. StarreC. J. Verzijl */2-% 5 W. v. Oort—E. Hoogenboom 1-0 6 G. HeijkampH. v.d. Herik 0-1 7 P. Perdijk—W. v. Veen 8 W. VerstoepD. de Neef 9 Th. VerbreeW. Koudstaal 1-0 10 A. VersluisJ. P. den Heijer Groot Ammers had de zege bij de rust al in zijn zak. Het leidde toen met 4-0 door de openingstreffer van Terlouw en drie doelpunten van Van Vliet. Na rust kwam WSE er met een gewijzigde voorhoede wat meer aan te pas en scoorde door Jacobi tegen (4-1). Door midvoor Van Vliet liep Groot Ammers weer verder uit (5-1). Uit twee strafschoppen we gens hands genomen door Jacobi en Steenland, kon WSE de neder laag een draaglijker aanzien geven. Groot Ammers had doelman Loo- ren de Jong vervangen door Riet veld (ex-Ameide). Benauwd was de zege die Be Fair op Hoekse Boys bevocht. De gastheren speelden voor hun laat ste kans om het degradatiespook te ontlopen, maar zagen geen kans die te grijpen. Wel was het enthou siasme groot, maar dat had niet het gewenste resultaat. Dat was wel het geval bij het met twee in vallers spelende Be Fair, dat door midvoor Hertog in de 39ste minuut op 0-1 kwam en deze voorsprong na de thee door Breedijk vergroot te (0-2) na goed aangeven van Haak. Door midhalf Noy en kwa men de gastheren nog op 1-2, maar daarbij bleef het. Bepaald pech had midvoor Bakker kort na het begin, toen deze speler zijn schot door de staander zag gekeerd. Het was een sportieve wedstrijd met geen hoogstaand voetbal. bent. Zelfs geen voorschot krijg ik. Ba, al die bolle bozen in de krantenwereld zitten op hun geldzak en je krijgt geen cent los. Soms bekruipt je wel eens de lust om de hele boel ermaar bij neer te gooien.” „Dat laatste kan ik je adviseren,” antwoordde Kees nuchter. „Wat zou je ervan zeggen, als ik je een baantje bezorgde op het kantoor van mijn vader?” Ze keek hem verontwaardigd aan. „Zeg eens, ik ben niet om werk verlegen, hoor! In de journalistiek kan ik altijd nog wel m’n kostje opscharrelen. Geld moet ik hebben. Om de reis te betalen. Zeg, als je toch helpen wilt, misschien kun je je vader warm maken voor mijn plan.” Hij keek haar verschrikt aan. „Voor welk plan?” „Doe niet zo achterlijk,” antwoordde ze ongeduldig. „Je begrijpt drommels goed, wat ik bedoel. Zou ik bij de Bank niet een lening kunnen sluiten?” Hij schudde zijn hoofd en keek haar olijk aan. „Weet je, bankdirekteuren hebben dit met kranten magnaten gemeen, dat ze beiden altijd erg op de geldzak zitten. Jammer, he?” „Och, jammerik kom toch wel aan het beno digde geld, reken maar. Als ik eenmaal iets in mijn hoofd gezet heb, gebeurt het ook. Daar kun je van opaan.” „Ja, dat merk ik. Je hebt dus nog steeds het plan, om ook naar dat eiland te gaan?” Ze knikte vastberaden. „Ja, vaandrig. Daar krijg jij me niet van af.” „Wat zegt je vriendin wel van dit dwaze plan. „O, dieBep is een heel aardig kind, maar er zit geen initiatief in. Als die maar kaartjes kan geven en geld kan incasseren voor de Spoorwegen, is ze a tevreden. Die heeft geen andere ambities. Maar wil wel eens wat zien van de wereld.” „Wel, kijk dan naar buiten. Dan zie je al stuk Ze legde haar sigaret neer op het asbakje en leun de op haar ellebogen, terwijl ze hem ernstig aanK Volledig programma: Be FairOrnas, 3.30 uur RVCWaddinxveen, 2.30 uur WSE—Nic. Boys, 2.30 uur Boskoop-W’veen, 4.30 uur RCV—Zwervers, 4.30 uur Be Fair 2Jod. Boys 3, 5 WDS—RCV 2, 4.30 uur W’veen 2M’kapelle 2, 2.30 Groeneweg 3WSE 2, 2.30 W’veen 3GDS 2, 12 uur Zw’dam 2W’veen 2, 4.30 uur Be Fair 4Spirit 5, 3.15 uur Programma jeugdvoetbal: Afdeling A: WSE—NSV, 2.30 Afdeling B: OlympiaBe Fair, 4.30 uur W’veenGouda, 4 uur Be Fair 2Gouda 3, 2 uur Be Fair 3Eso 2, 4.30 uur Nic. Boys 2W’veen 2, 4 uur Afdeling C: BoskoopBe Fair, 2 W’veenWSE, 2.45 uur Be Fair 2B’graven 2, 3.15 Gouda 4W’veen 2. 2,45 Be Fair 3—WSE 2, 2 uur Voor het grote veteranentournooi van Be Fair op 29 aug. a.s. hebben de volgende verenigingen reeds in geschreven: W’veen; WSE; RCV (Verheul); Boskoop; RVC (Reeu wijk); Jodan Boys; Gouda; Olym pia; Be Fair en Spirit. Voor het seniorentournooi op 31 aug. de volgende verenigingen in geschreven: W’veen; WSE; RCV (Verheul); ARC (2 elftallen); H.B. S.S. (Schiedam); WE (Nw Lek- kerland); Gouda; Zwart-Wit (Rot terdam); BVCB (Bergschenhoek) RAS, Den Haag.

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 2