r Camera Inruil Actie na Sj. Noteboom Regen maakte voetballen bijna niet mogelijk i I11 Klapbanden op rijksweg Dinsdag j.l. reed een rode Volks wagen, met vier dames er in, me een snelheid van ongeveer 100 kr in de richting van Utrecht, toei plotseling een voorband klapte. fyod - varia WADDINXVEENS SPORTNIEUWS 'l WSE Aktiviteiten Vox Jubilans Zware nederlaag voor VV’veen boekte achtste gelijkspel Za frijn d&Uanden Nachtrit door Gouwe Rijders” Woensdag 22 mei a.s. valt er weer een en ander te beleven op het ge bied van de puzzelsport, want dan wordt traditie-getrouw in de nacht voor Hemelsvaartdag de Nachtrit door de ’Gouwe-Rijders’ verr.eden. Zij, die deze nachtritten reeds, eerder hebben gereden, weten dat ze anders zijn dan de middag- of avondritten, niet alleen wat betreft de puzzelopgaven maar van het rij den in de nacht over volkomen verlaten wegen gaat een bekoring uit, die een aparte sfeer oproept. Zwemcl. De Gouwe I Sdhakers kozen nieuw bestuur Opening van de rolschaatsenbaan met skelterraees Ronde vanNederland door Waddinxveen HEDENAVOND Moer kapel le- WSE 6-1 Sportweek is weer aanstaande Opening speeltuin Waddinxveen- NSV 1-1 Be Fair Volleybal WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 16 MEI 1963 PAGINA 2 t.e.m. 8 juni 1963 Ds. H. J. Hegger POKOKR ZALF>OMC«ZKKP 1 Passage I I 20- 26 x 15-19 ’"25.-37 21- 37 25-37 23-39 PROGNOSE KOMEND WEEKEND het K.W.F.-fonds kan ruim 40, klas zon- 80 weer in Altijd gaaf huidje rookt. Hier rzond hij een telegram naar Tom met door P. DE VRIES HOOFDSTUK 9 - Nr. 13 i en plateaus van heuvels en bergen, soms met een gewezen priester in het Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan 2 Volledig programma: zaterdag 18 mei: Volledige uitslagen: W’veen - Bergambacht, afgelast R.C.V. - Bodegraven, afgelast Boskoop 2 Be Fair 2, afgelast Be Fair 3 - Rijnstreek 2, afgelast W.D.S. - Be Fair 4, afgelast Moerkapelle W.S.E., 6-1 Waddinxveen - N.S.V., 1-1 W.S.E. 2 - Moerkapelle 3, afgelast V.E.P. 5 - Waddinxveen 3, 5 - 1 Veldwijk - Boonstoppel, 4-10 De junioren-wedstrijden werden alle afgelast. van Cloncurry binnen. Kees hoefde niet zijn, dat hij dit station voorbij kon rijden, Programma jeugdvoetbal: Afdeling A: WSE—GDS, 4 uur NSV—Be Fair, 4.30 uur Afdeling B: W’veenOna, 4 uur Be FairGouda, 2.45 uur W’veen 2Be Fair 2, 2.45 uur Afdeling C: Olympia 2WSE, 2 uur J. Boys—W’veen, 2 uur NSV 2—Be Fair 2, 3.15 uur Ona 3W’veen, 2.45 uur Zwervers 3Be Fair 3, 2 uur Burgemeester C. A. van der Hooft zal zaterdagmiddag 25 mei a.s. de nieuwe rolschaatsbaan in de Oranje wijk openen. Diezelfde middag zul len er skelterraees worden gehou den, die worden georganiseerd on der auspiciën van de P.A.M, en het sportweekcomité. De derde etappe in de Ronde van Nederland leidde j.l. zaterdag o.m. door Waddinxveen. Vanuit de rich ting Hazerswoude kwamen de ren ners via Boskoop naar Waddinxveen waar zij de Dorpsstraat door stoven om koers te zetten naar Moerkapelle. Het rennersveld werd op dat mo ment aangevoerd door Dick van Enthoven en Cees van Amsterdam, die een voorsprong van enkele mi nuten hadden op het peleton, (donderdag) komt 10 9 8 7 6 3 4 3 2 2 3 3 2 5 6 5 7 8 7 8 22 20 21 15 15 14 12 11 10 8 2 2 5 1 3 8 4 5 6 4 Het eerste kwartier speelde WSE uitstekend en kreeg men een paar Vraagt inlichtingen bij foto iiiiiiiiiiiuiniiuiiiiiiiiiiuuniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiininiiHiiiiiuiinw Ji schreef een korte luchtpostbrief naar ijl hij vertelde, dat hij nagenoeg op de toestemming was aangekomen na een voor- j het ook vermoeiende reis. Om zeven uur n de trein voor de laatste etappe, die altijd ‘stand had van bijna zevenhonderd kilo- De Waddinxveense sportweek zal dit jaar gehouden worden van 28 juni tot 6 juli. Dinsdag 21 mei a.s. zal het officiële programma door het sportweekcomité worden vast gesteld, tijdens een bijeenkomst in café-restaurant Royal. -«-v» XUX/A* W’veenMoerkapelle, 4 iiur Be FairNieuwerkerk, 6.45 u. Be Fair 2Sportlust 2, 4 uur Zwervers 2W’veen 2, 5 uur Rijnstreek 2—RCV 2, 4.30 uur Zondag 19 mei: in een der vele langs de trottoirs geparkeerde auto’s. Tom startte en even later reed men over het drukke plein en sloeg de wagen een hoofdstraat in. HOOFDSTUK X. Tijdens de rit vertelde Tom van zijn werk. „Er zijn hier een aantal kopermijnen en bij een van deze werk ik nu al ongeveer een half jaar. Een beste job en goed loon. Ik rijd de hele dag met een vracht wagen het erts naar het station, waar het overgeladen wordt in de wagons. Zoals je ziet, heb ik er zelf al een wagentje van overgehouden. Een tweedehands dingetje hoor, maar hij rijdt puik. En je moet hier haast wel een wagen hebben, want hier zijn afstan den, die je zelfs op Nieuw-Guinea niet kent.” 13 15 16 15 16 15 Gr. Amm. 14 l Donderdag op vrijdagnacht zullen in de Wilhelminakerk te Rotterdam de nieuwe grammofoonopnamen gemaakt worden van Vox Jubilans. Feike Asma verleent medewerking. Momenteel zijn reeds 80.000 platen van dit koor in de handel gebracht. Hemelvaartsdag zullen Vox Jubi lans en Feike Asma op uitnodiging van de jeugdbonden een tweetal concerten geven t.w. nam. 4.30 uur een concert in de Grote Kerk te Barneveld en ’s avonds 8.15 uur in de Buurkerk te Utrecht 37-18 37-24 42-22 39-25 Al is het water nog op winterse temperatuur toch ligt het in de be doeling dat volgende week de zo mercompetitie van start gaat. Hier volgt het programma. Dinsdag 21 mei a.s.: 8.15 uur Gouwe IAZ’ 70 I A’dam 7.45 uur Gouwe 4OZV 2 8.00 uur Donk IIGouwe II Woensdag 22 mei a.s.: 9.00 uur GZC 4Gouwe 3. Hieruit blijkt dat Heren 2 en 3 ieder geval zullen spelen want de ze wedstrijden zijn in het Spaar- dersbad te Gouda. Maar of Heren I en 4 in het water zullen gaan hangt geheel van de weersomstan digheden af. Het water moet 16° zijn en is tot op heden nog maar 12°. Zaterdag zal Heren I in Gouda nog een trainings wedstrijd tegen SVH uit Hillegersberg spelen. Het Spaardersbad is ook voor de lief hebbers nog van 6 tot 7 uur ter beschikking, maar er rijdt geen zwembus meer. help, wat een land, waar je een nacht en anderhalve! dag achtereen in een trein kon rijden. En nu had hijI nog maar door een klein gedeelte van Australië I goede scoringskansen, maar die mis lukte. In de twintigste minuut o- pende de Knecht met een prachtig schot de score. Plomp dook de bal nog wel tegen de paal maar carbo- leerde toch in het doel 1-0. Vier minuten daarna was het Verschoor die 2-0 liet aantekenen. Toen tien minuten voor rust Plomp blunder de, was het 3-0. Nog voor de rust zorgde de Knecht voor 4-0 en was WSE een geslagen elftal. Na de rust was het alweer de Knecht die na vijf minuten de stand op 5-0 bracht. Toen de keeper van Moerkapelle de bal niet onder con trole kon krijgen was het Steen- land die de eer nog redde. Maar ’t was weer de Knecht die de stand op 6-1 bracht en die hiermede de destijds in Waddinxveen geleden 4-2 nederlaag revanceerde. Het bestuur van de Speeltuinver eniging ’Oranjewijk’ roent de jeugd op om zaterdag 18 mei om 3 uur aanwezig te zijn bij de opening van de speeltuin aan de Jan Willem Frisoweg. Deze wordt door burge meester C. A. van der Hooft voor jullie geopend. Voor een speciale attractie zal worden gezorgd. Op de jaarvergadering van de Algemene Waddinxveense Schaak vereniging van 6 mei j.l. werd het bestuur als volgt gekozen: dhr. Th. Verbree, voorzitter; dhr. A. Versluis, secretaris; dhr. J. C. Adriaansen, penningmeester; dhr. W. van Oort, wedstrijdleider; dhr. J. Krayenstein, materiaalbeheerder. De wedstrijdleider rekent bij de aanvang van de zomercompetitie, ingaande 14 mei, op een goede op komst der leden en hoopt, dat de belangstelling voor de schaaksport er toe zal bijdragèn, dat vele thuis- schakers zich als nieuwe leden bij de schaakvereniging zullen laten inschrijven. Dit za’ dan een stimu lans zijn voor het Waddinxveense schaakleven, dat toch zeer zeker de belangstelling van de Waddinxveen se bevolking waard is. gereisd! Na een kwartiertje rijden was men eindelijk op de plaats van bestemming. Tom draaide een dicht met bomen begroeide zijweg in en even later stopte hi. voor een klein houten huisje, terwijl hij de motoi afzette. Overal in deze laan ontdekte Kees van dit lage .houten huisjes en haast overal stond er een o andere aftandse auto voor de deur. Een fiets was hj nog nauwelijks tegen gekomen. Fietsen deden dt mensen hier zeker niet. „Welkom thuis,” zei Tom lachend, toen ze binnei traden. „Mag ik je mijn vrouw voorstellen? Ellen. Zi kent praktisch geen woord Hollands, dus je zult En gels met haar moeten spreken.” Kees mompelde iets als: „Prettig met u kennis t maken,” zich in stilte verwonderend over het feit dat Tom ook al een australische vrouw had en nan plaats op een der stoelen. Tom’s vrouw bleek een op gewekt, vrolijk ding te zijn en Kees schatte haar o; nauwelijks twintig jaar. „Ja jong,” vervolgde Tom, „als vrijgezel is het hiel niks. Nergens krijg je een behoorlijk kosthuis en daarom heb ik maar gauw de knoop doorgehakt en| ben zelf een home begonnen. Ellen is een leuke leid, dat zul je gauw genoeg bemerken. Maar verjf eens wat van Holland, want ik ben natuurlijk lieuws- gierig.” (wordt ervolgd) km voor auto’s en motoren en km voor bromfietsen. De start is ’s avonds vanaf 10 uur lunchroom Van de Water aan de Dorpsstraat, waar u vanaf half tien kunt inschrijven. U kunt ook in schrijven bij de heer E. Boerman, Charlotte de Bourbonstraat 4, telef. 2573 (’s middags na drie uur). aanvang 7.45 uur. In de eerste helft was Waddinx veen met de wind in de rug de meerdere, maar de enkele aanval len van NSV waren gevaarlijker dan de vele pogingen van de gast heren. Vijf minuten voor rust ging NSV-linksbuiten langs back Bone- faas. Doelman Van Vuuren kon de bal uit de lage voorzet niet onder controle krijgen en W. Lelieveld tikte de bal beheerst in het doel (0-1). Na de rust beheerste NSV het spel volkomen. Na vijf minuten pro beerde spil L. van Koert een schot van de Waddinxveense midvoor v. Geloven weg te trappen^ maar de bal gleed van zijn schoen en ver dween over de verblufte doelman heen in het net (1-1). NSV zette nu alles op alles om tot een over winning te komen, maar verder dan een buitenspeldoelpunt van elke ploeg kwam het niet meer in deze sportieve wedstrijd. ’t Bijna onmogelijke is vorig weekend toch mogelijk gebleken, midden mei werden praktisch alle wedstrijden in de afdeling Gouda wegens slechte terreingesteldheid door de zware regenval vooral op zaterdag morgen, afgelast. Jammer, deze vertraging, de competitie is dus nog niet aan ’t eind. Zaterdag stonden Waddinxveen en Bergambacht wel strijd- klaar en heeft men nog geruime tijd staan wachten op de scheidsrechter, maar deze kwam niet, zodat de ontmoeting ondanks de bespeelbaarheid van het terrein toch niet kon doorgaan. Zondag kwamen alleen W’veen en WSE tussen de lijnen. De geel-zwarten brachten het er nog het beste af door tegen NSV met 1-1 gelijk te spelen. W.S.E. deed het veel minder door Moerkapelle zes maal gelegenheid tot scoren te geven, tegen zelf slechts één maal. Met de medewekers van drukkerij Veldwijk is het ook niet best afgelopen. Boonstoppel heeft danig van zich afgebeten en de typografen met 4-10 klop gegeven. Al met al was het een prettige wedstrijd, waarin de sfeer uitstekend was en zeker door beide ploegen nog eens herhaald zal worden. Aan worden overhandigd. De stand in de eerste dagvoetbal is nu: Groeneweg 15 Nic. Boys 14 Nieuwkoop 15 M’kapelle ESTO W’veen RVC NSV WSE Een sfeer, die niet nader te om schrijven is, maar die men zélf moet ondergaan. Evenals de voor gaande jaren is er tijdens de rit een verplichte rust. De organisators hebben gezorgd voor een zeer aan trekkelijke route,, waarop prachtige puzzelproblemen zijn te vinden. De lengte van deze rit is ca. 125 begroeid met dichte wouden, soms ook afgedekt door een witte laag sneeuw. Nu was hij dan eindelijk op de plaats van bestemming, na de halve wereld rond gereisd te hebben. Kees voelde zijn vermoeidheid al niet meer, maar sprong kwiek uit de wagen en volg de de andere reizigers naar de uitgang. Cloncurry bleek nogal een stad van enige betekenis te zijn, want er was daar op het stationsplein heel wat verkeer. Kees knipperde even met zijn ogen tegen het felle zonlicht en keek toen in het rond. Opeens zag hij Tom en gelijktijdig zag zijn oude wapenmakker hem ook. Ze snelden op elkaar toe, dwars door het drukke verkeer. „Ha, die Kees!” riep Tom lachend uit, terwijl hij de reiziger hartelijk de hand drukte en joviaal op de schouder sloeg. „Drommels, zeg, dat heb je snel gedaan. Je hebt ook gedacht: ik laat er geen gras over groeien, he? Een bof, dat het vrijdagmiddag is. Anders zou ik beslist niet weg gekund hebben. Maar kom mee, dan gaan we naar hujs.” Kees volgde zijn vriend en stapte achter hem aan of twee minuten met de tijden, die het meisje op het papier had geschreven en zo bereikte Kees, na een prachtige tocht langs de Oostkust van Australië om precies middernacht Rockhampton. Daar stond een lange nachttrein met bestemming Townsville al ge reed en Kees nam plaats in de vrijwel lege coupé. Hij trok zijn schoenen uit en maakte het zich voor de nacht gemakkelijk. Maar van slapen kwam, on danks’ zijn vetaoeidheid, niet veel. Na een paar uurtjes ging hii weer overeind zitten en keek door het rgam naar net door de maan verlichte landschap. Af en toe stopte de trein ergens een poosje en dan bemerkte Kees, dat er een andere locomotief voor gekoppeld werd. Of men passeerde een hel verlichte treid, waarna het weer donker werd en de nachttrein langzaam verder kroop langs de kust. In Townsville had hij ruim anderhalf uur tijd en Kees maakte van deze gelegenheid gebruik door een hartig ontbijt! te nemen. Gedurende de lange trein reis had hij ®et veel gegeten, doch des te meer ge- Uw oude camera is nu 7,50 - 10,” of 15,-- gulden waard I De wagen begon te slippen, pas seerde rakelings een lichtmast, ei sloeg toen al slippend van de rij baan af, de berm in. Op zijn kan vloog de wagen tussen twee zwari bomen door, die op een afstani van één meter van elkaar staan, j In het bosje kwam het vehikel tenslotte - zeer zwaar beschadigd tot stilstand. De vier dames hadden slechts lichte verwondingen. Het waren! E. de V.-F., G. de V. en G.O. de V.. uit Delft, en mej. J.R. uit Berkel* die na in een Gouds ziekenhuis* verbonden te zijn, allemaal naaj huis konden. Vrijdag j.l. klapte er, eveneens van een Volkswagen, die op het viadukt in rijksweg 12 reed op Waddinxveens gebied, een band. De bestuurder, J.C.C.N.v.Z. voelde dat zijn wagen in een slip kwam, en achterwaarts van de rijbaan af gleed, de berm in. Onderaan de hel ling sloeg de wagen achterwaarts over de kop. Hoewel de auto zeer zwaar was beschadigd, liep de be stuurder slechts enkele schramme tjes op. Na een poosje reden ze over een stille buitenweg. „Zeg”, informeerde Kees, „waar gaan we eigenlijk heen?” „Naar huis,” antwoordde Tom lachend, maar hij begreep onmiddelijk wat zijn vriend bedoelde. „O, Cloncurry is zo groot. Dat plukkie huizen, dat je bijI het station gezien hebt, is eigenlijk maar een voor-i stadje. Cloncurry zelf is veel groter. Maar wij wonen J I er net voor, dicht bij de mijn.” Langzamerhand begon iets van de werkelijkheid! van Tom’s woorden tot hem door te dringen. Lieve! help, wat een land, waar je een nacht en anderhalve1 Be Fair heeft nauwelijks de com petitie afgesloten of men start reeds met het zomer-oefenprogramma. Het eerste slachtoffer is zaterdag avond Nieuwerkerk. W’veen-zat. heeft de gelegenheid het doelge- middelde wat bij te slijpen nu Moerkapelle op de thee komt. We rekenen op een forse overwinnii^g. De zondagvoetballers van Wad dinxveen spelen ook tegen Moer kapelle en hier liggen de kansen niet zo voor het grijpen - de geel zwarten gaan een nederlaag tege moet. WSE krijgt zondag handenvol werk tegen Nic. Boys en zal het waarschijnlijk niet kun nen bolwerken. de mededeling, dat hij om drie uur in Cloncurry zou arriveren luis, waai plaats van spoedige, i stapte hij J nog een a meter. E\fn over~ drieën reed de stoffige trein het lage statii bevreesd I want deitrein ging niet verder. Hier eindigde de spoorbaal en Kees, die het laatste uur steeds naar buiten hid gekeken, had gezien, dat het hier groten deels befgland was. Links en rechts verhieven zich de pieki Een tweetal jeugdelftallen van Be Fair gaan donderdag 23 mei, Hemelvaartsdag, naar Woerden om daar deel te nemen aan ’n groot jeugdtournooi dat wordt georganiseerd door Sportlust-v Vertrek vanaf terrein 9.30 uur. Zondagmiddag vertrekt er om 2 uur vanaf Hotel „De Unie” een bus naar Nieuwveen voor supporters van WSE voor de wedstrijd tegen Nic. Boys. De heren speelden in de beker- competitie tegen DOS en Olympia. Be Fair begon tegen DOS. De eer ste set werd verloren met 15-7. Een speler werd gewisseld en met de tweede set kwam het goede spel, dat tot winst leidde. De derde set ging op hetzelfde peil verder en werd door Be Fair gewonnen. DOS moest daarna tegen Olym pia een zeer goed spelende ploeg, uitkomen. Olympia was veel ster ker en won beide sets met gemak. Be Fair tegen Olympia, overtuigd dat deze ploeg sterker was, gaf goed partij. De eerste set werd ech ter verloren met 15-7. Voor de tweede set werd weer een speler gewisseld en daarna ging het goed tegen elkaar op. De stand liep ge lijk op, er werd goed gespeeld, veel smashes. Olympia won deze set met 17-15, wat niemand erg vond, want en Moerkapelle-W’veen, 2.30 uur Nic. BoysWSE, 2.30 uur Moordrecht 2W’veen 2, 2.30 u WSE 2Boskoop 2, 2.3Ó uur RVC 2—W’veen 3, 2.30 uur Kees had met stijgende verbazing geluisterd. „Dus, als ik het goed begrijp, is het anderhalve dag en een nacht reizen, aannemende, dat ik in Rockhampton meteen de nachttrein neem. Maar lieve help, hoeveel kilometer is dat dan wel?” Het meisje lachte. „Ruim drieduizend kilometer, mijnheer. Maar met onze sneltreinen gaat het vlug genoeg. U kunt natuurlijk ook met een vliegtuig naar Brisbane gaan, maar dat zal wenig schelen, want van Brisbane naar Rockhampton gaan maar twee snel treinen per dag en de ochtendtrein kunt u dan toch niet meer halen.” Kees nam het papiertje in zijn handen en keek alle tijden van aankomst en vertrek nog even door. Dat waren hele afstanden. Enfin, er was geen andere mogelijkheid. Hij had gelukkig nog ruimschoots de tijd om even naar de Bank te gaan en geld te halen, want voor deze lange reis zou hij natuurlijk niet genoeg op zak hebben. Hij vroeg de prijs van een reisbiljet naar Cloncurry, maar die viel nogal mee. Hij zou het net kunnen betalen van de australische ponden, die hij uit Apeldoorn had meegenomen. Doch de Bank in Melbourne was ingelicht en daar had men nog meer australisch geld voor hem gereed liggen. Hij dankte het meisje voor haar inlichtingen en vroeg meteen het adres van de Victoria-bank, alwaar hij een half uurtje later arriveerde en nadat hij zich had gelegitimeerd, ruim voorzien werd van ponden. Op straat keek hij op zijn horloge: half tien. Over een uur ging de trein. Jammer, hij had wel iets van Melbourne willen zien, maar daar had hij nu geen tijd voor. Op het station zou wel een gelegenheid zijn om wat te eten en anders wel in de trein. Met dezelfde tramlijn, die hem naar de Bank ge bracht had, reed hij terug naar het station en kocht daar een kaartje, en een boekje met een aantal bil jetten er in. Op elk biljet stond een aantal kilo meters en op de eerste twee blaadjes werd met een groot stempel het woord „Sydney” gezet. Op het geweldig grote station had hij eerst wat moeite om zijn trein te vinden, maar eindelijk zat hij rustig in een comfortabele coupé en precies op tijd vertrok de trein. Kees was op weg naar Cloncurry. De treinen reden hier tenminste op tijd, ondanks de grote afstanden. Want het scheelde nauwelijks een er was „fantastisch” gespeeld dat is zelfs de winst waard. Stand: 3 Olympia 2 punten; Be Fair 1 punt; DOS 0 punten. De training kon nog net worden gehaald door de heren Trainen van half 8 tot 9 voor de dames; van 9 tot half 11 voor de heren.

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 2