Van de wieg tot de school BLOEMEN BIJ PINKSTERGEBRU1KEN BOLS CifkuMn Van Eeuwen en Kleinste l.l. toestel m Har Sanders RODE KRUIS heel Europa exposeert Lezers schrijven Scooterrijder aangereden Vanavond i Pinksterkroon Moeilijke tijd voor kleuter moeder ft UI PAGINA 5 OR WADDINXVEEN - DONDERDAG 30 MEI 1963 J Pinksterkroon Opbrengst collecten Op straat spelen Stofdoekje leggen ra 5 2? W ook voor in de auto Overal aanzitten Voortdurend bezig Huisje met een tuintje Plattelandsvrouwen bijeen Te weinig woonruimte Eerste hulp van dolfijnen Opleiding voor bejaardenhelpster Rode Kruis ]\aar ’t Zuiden mev een lange broek V' i-- TT W ten I •Zuidkade 3 Telef. 2105 en A.v.V. 1 De opbrengst van de gehouden collecte voor „SAKOR” (Kinderbe scherming) bedroeg f 500,-. De collecte voor Sonnevanck Zonnegloren bedroeg 361,50. Alle gevers hartelijk dank! De bestuurder van de personen auto, die hem van achteren aanreed is J.G.R. uit Delft. Hebben de kleuters de leeftijd van drie of vier jaar bereikt, dan biedt het tuintje hun dikwijls niet meer voldoende mogelijkheid tot ontplooing van hun activiteiten. Ze komen dan elk ogenblik aanzeuren of ze op straat mogen spelen. Tegen de straat als speelterrein kunnen echter ernstige bezwaren Het betreft dan natuurlijk werk, dat de krachten van het kind niet te boven gaat. Zelfs de allerklein sten kunnen al een stofdoek of an der gereedschap gaan halen. Iets ouderen helpen graag bij het baden of aankleden van het jongere broer tje of zusje. Zichzelf een jasje aantrekken, de eigen schoenveters dichtknopen zijn vaardigheden, die een kind best wil .aanleren. Als het er maar voldoen de tijd en gelegenheid voor krijgt. Meedoen met de schoonmaak vin den zowel kleine miesjes als kleine jongens heerlijk! Ze moeten daar voor kunnen beschikken over deug delijk materiaal, waarmee ze moe der kunnen navolgen bij dweilen, wrijven, schrobben en wat er ver der zoal te doen valt. een een <D CD van 4 t.e.m. 7 juni a.s. huis-aan-huis inzameling. Q Q tó O O i’ pcisie „Pinksterbroed, die mooie roed, wie heeft ons dat gegeven? Lang zal hij leven.” Kinderstemmen zingen dit lied, meisjesstemmen. Een groepje zingt dit wijsje ,aan één stuk door. Twee meisjes houden een ereboog om hoog. Een mooie boog, versierd met bloemen en papieren linten. En on der die boog loopt, met kinderlijke ernst, wat schuchter vanwege de eer, die haar te beurt valt, een ge heel in het wit gekleed meisje. Ze heeft bloemen in het haar. In haar hand draagt zij een korfje, gevuld met papieren lovertjes. De Pinksterbruid met haar „ge volg” trekt langs de oude wegen van het land, zo rijk aan folklore: Twenthe. De meisjes hebben busjes bij zich. Daar worden vele goede gaven in gedaan. Want geen enkele boer derij, geen huisje wordt overgesla gen. Al zingend trekt men van de een naar de ander: Japan, dat al eerder de radio- en televisie-industrie versteld heeft doen staan, heeft voor een nieuwe verrassing gezorgd. De Japanse Sony fabriek brengt nl. ’n televisie toestel in zakformaat in de handel. Met een beeldscherm van dertien centimeter is dit het kleinste tele visietoestel ter wereld. bestaan en dat om zeer verschillen de redenen, Verder kan ook het weer te slecht zijn om de kinderen buitenshuis te laten rondscharrelen. Dikwijls genoeg wordt het dus toch maar weer binnenshuis „han gen”. Bezig zijn met allerlei huis houdelijke werkjes is dan de pret tigste en beste manier om werkelijk lastig worden van het kind te voor komen, tot aan het vierde jaar, wanneer het bezoek aan de kleuter school uitkomst biedt. Vanavond wordt in het gemee ring gehouden. Het belangrijkste aan het R.K. schoolbestuur voo dinxveen. Uit de achttien punt volgende punten, die vanavond Toekenning van vergoe Benoeming van een lid Het sluiten van een val 0 Garandering van betalir Omlegging, verbetering water en elektriciteit e> Verkoop en aankoop vi Afbraak van twee pahl Vaststelling van een v< Zolang ze nog in de wieg liggen, zijn kinderen niet lastig. Ze mogen weel eens een poosje huilen, maar de rust keert gewoonlijk spoedig terug wanneer baby een schone luier krijgt of wanneer de honger wordt gestild. De jonge moeder mag het dan dikwijls druk hebben met wassen en voedingen klaarmaken, zij kan haar gevulde dagprogramma echter afwerken zonder stoornissen. Een gezonde zuigeling wordt in de wieg neergelegd of in de kinderwa gen meegenomen naar buiten. Het kleintje laat zich zonder protesten verzorgen en het stuurt geen ge maakt plan in de war. Maar zodr.a ze kruipen of rond lopen is de toestand helemaal ver anderd! In het begin zijn alle huis genoten vertederd over de eerste wankele pasjes van de peuter. Ze raken evenwel spoedig in paniek. Want de kleine handjes graaien naar vele dingen, die nu in hun be reik zijn gekomen. Er worden vaas jes met bloemen omgegooid en het tafellaken, met alles wat erop staat, wordt naar beneden getrokken. En toch is deze levensperiode nog niet eens de allermoeilijkste: de peuters kunnen aanvankelijk im mers nog een groot gedeelte van de dag in de box verblijven en zich daar opperbest vermaken met wat speelgoed. De Waddinxveense tekenaar Har Sanders (ook bestuurslid van de Kunststichting Waddinxveen) houdt van 25 mei tot en met 13 juni samen met de beeldhouwer Rob Bleute in de Haagse kunstzaal Van Stoc- kum een tentoonstelling van plas tieken en tekeningen. Van ’s mor gens 10 uur tot ’s avonds half zes is de tentoonstelling in deze kunstzaal geopend. De tentoonstelling valt onder de subsidieregeling van het ministerie van O.K. en W. en Wijnhandel „Pinkst’ren komt eenmaal in ’t jaar, wie ons niet wat geven kan, die moet ons dan maar laten gaan. Geef wat, hou wat, tot het volgend jaar wat.” Bij ieder, die een gave geeft - wat geld of snoepgoed - strooit het bruidje wat lovertjes uit haar korf je voor de deur. En wie zou niet iets geven? De ouderen zijn vertederd wanneer zij de kinderen voor hun deur zien staan. Ze denken aan hun eigen jeugd. Toen was het al net zo met Pinksteren. Want dit rondgaan is al een eeuwenoud gebruik Zeg het met bloemen, is de slag zin bij elk Pinkstergebruik. De winter is nu voorgoed voorbij. De weiden en de bossen zijn groen, de bloemen bloeien Natuurlijk valt er voor het kind ook in die ene kamer genoeg te leren, maar de ouders en de even tuele broertjes en zusjes worden stapelgek van de experimenten die de kleuter uithaalt: overal op klau teren, overal aan peuteren. Vooral moeder heeft daar last van, want tot regelmatig werken komt zij nu niet meer. Een kind van twee of drie jaar kan in zulke omstandigheden geen ogenblik zon der toezicht zijn of er komen de Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot mejuffrouw H. H. F. Henderson, directrice van de Vakschool voor Meisjes, Rapen burg 23. telefoon (01710) 25720. Met het oog op het beperkte aan tal cursisten dat aangenomen kan worden is het gewenst zich zo spoe dig mogelijk op te geven. Candidaten moeten bij het begin der cursus tenminste 16 jaar zijn. De oorzaak van zijn plotselinge uithaalmanoeuvre was een op de oprit naderende auto, die volgens hem geen voorrang verleende toen hij de rechter rijstrook bereed. Benijdenswaardig zijn de gezin nen, die een tuintje of desnoods maar een veranda bij hun woning hebben. De kleuter kan dan in gro tere vrijheid spelen en profiteert bovendien nog van de buitenlucht. Allereerst dient daarbij natuurlijk voor de veiligheid zorg te worden gedragen. Op het balcon moet een hoog hek zijn, het tuinpoortje moet afgesloten zijn, een eventuele put op het plaatsje moet goed worden bedekt. En zelfs wanneer dit alles volko men in orde is, mag men een jong kind nog niet uren achtereen aan zijn lot overlaten. Het is goed als er steeds iemand gaat kijken of er iets nodig is en als moeder af en toe een vriendelijk woordje komt zeggen. De Ned. Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Waddinxveen, heeft kort geleden in de lunchroom van Van de Water het seizoen besloten met een vrolijke wijn avond, welke werd verzorgd door Annisette Apricot Crème de cacao Parfait amour Maraschino Gold Ligneur per hele fles 8,90 Triple sec - Persicot halve fles 4,65 Slijterij grootste ongelukken van. Daar komt nog bij, dat het kleine jongetje of meisje er bizonder ner veus van wordt, want iedereen heeft weer wat anders te verbieden. Het geroep van „afblijven”, „laten staan”, „niet doen” en „mag niet” toetert de hele dag in de kleine oortjes. Veel erger wordt het als ze wer kelijk te groot gaan worden voor de box. Ondernemende kinderen klimmen er al uit en tonen daarmee aan, dat ze niet langer genoeg heb ben aan een gebied van een vier kante meter. Zij willen op onderzoek uit! Er is zo vreselijk veel te leren door kijken, luisteren en betasten. Dat is goed en noodzakelijk voor de ontwikkeling, het mag daarom niet worden belemmerd. Helaas ontbreekt het in de meeste gezinnen aan voldoende speelruimte. Eén kamer om in te eten, te werken en te slapen is maar al te dikwijls het enige terrein dat beschikbaar is voor vader, moeder en kroost te zamen. wijl er tevens lampionnen aan wor den gehangen. Kinderen dansen zingend rond de Pinksterkroon. Maar ook de ouderen doen nog mee. Want ’s avonds als de duisternis is gevallen en de lampionnen een zwak schijnsel op de slingers wer pen, dansen de ouderen. De Pinksterkroon - ook al is er later misschien hier en daar een Christelijk tintje aan gegeven - is een door de eeuwen heen gehand haafd heidens gebruik. De kroon, gebonden aan een hoepel, wijst er op, dat hier symbolen - de kruis spaken - worden gebruikt, terug te vinden in het Zonnerad, dat we trouwens overal in Europa aantref fen tijdens de Midzomerfeesten. Het zijn symbolen van vruchtbaar heid en zomervreugde. Pinksterge- bruiken, zoals deze, hebben dus meer met het jaargetijde te maken, waarin de Pinksterdagen toevallig voorkomen, dan met de Christelijke betekenis van het Pinksterfeest. Ook de Pinksterbruid is eigenlijk een Meikoningin, vertegenwoordig ster van herleefde groeikracht in de natuur. Pinksterfeesten zijn zo meer Mei feesten en al wordt vandaag-aan- de-dag aan de heidense betekenis geen waarde meer gehecht, wie ziet er nu niet graag bloemen als teken, dat de zomer weer voor de deur staat Laten we voor dit jaar hopen: Een Zonnige Zomer Wanneer een dolfijn in nood ver keert, stoot dit dier twee fluittonen uit om soortgenoten in de onmid dellijke omgeving te hulp te roepen. Dr. John C. Lilly uit Miami maakt een speciale studie van dolfijnen en heeft ontdekt, dat wanneer andere dolfijnen de fluittonen van de in nood verkerende makker horen (de eerste fluittoon is van laag naar hoog en de tweede van een hoge naar een lage toon), zij geen enkel geluid meer voortbrengen en net zolang zoeken, totdat zij het om hulp roepende dier hebben gevonden. De kop van het gewonde dier wordt door de ’redder’ naar de op pervlakte gedrukt, zodat het slacht offer weer kan ademen. Een gewond dier geeft de ’redder’ dan verdere aanwijzingen voor de „eerste hulp bij ongelukken”. Dolfijnen zijn op verschillende manieren in staat een uitgeputte en krachteloze soortgenoot in ondiep water overeind te houden. Wanneer deze van de andere dolfijnen geïso leerd blijft, sterft het onherroepelijk. Bij proefnemingen heeft Dr. Lilly ontdekt, dat van 23 in nood verke rende dolfijnen, die door soortgeno ten werden geholpen, er slechts 2 bij waren, die geen baat vonden bij deze hulp en stierven. de heer en mevrouw Born uit Am sterdam. De presidente, mevrouw Kroes-Huisman opende de bijeen komst en deed vervolgens enkele mededelingen. Zij vertelde o.m. dat het jaarlijkse zomerreis je ditmaal gaat naar de Brabantiafabrieken bij Eindhoven en wel op 17 juli a.s. De cursus ’Pech onderweg’, die bestaat uit vier lessen, zal binnen kort gaan starten. De deelnemers krijgen hierover nog nader bericht. Mevrouw Wina Bom vertelde hierna eerst enkele algemene din gen over wijn. We staan een beetje vreemd tegenover deze drank, om dat men er verstand van moet heb ben. In de wijnhandel worden ver schillende vaktermen gebezigd zoals bot van af dronk (smaak te gauw weg), de neus van de wijn (de geur) en het staartje van de wijn (lekkere nasmaak). Elke wijnhan delaar moet ieder jaar opnieuw in de wijnlanden gaan proeven, omdat de oogst steeds verschillend is. Door middel van een pipet of steekhevel wordt de wijn dan ge keurd. Er zijn wel zo’n 30.000 ver schillende wijnen, zo vertelde me vrouw Born. De meeste hiervan zijn in Europa te vinden. De wijnen zijn in drie grote groepen te ver delen, 1. de .aperitiefs om de eet lust op te wekken (deze wijnen zijn met alcohol versterkt), 2. de tafelwijnen, die bij het eten wor den geschonken, en 3. de zoete wij nen voor na het eten of ’s avonds. Tot de eerste groep’behoren o.a. Port, Sherry, Vermouth etc. Vooral de laatste twee zijn momenteel zeer geliefd. De Port is enigszins uit de mode geraakt, omdat deze wijn voor het eten nogal zwaar is. Tot de tafelwijnen behoren o.a. de Rijn en Moezel wijnen en de Italiaanse Chianti. De laatste groep komt voornamelijk uit Spanje en Grie kenland, waar het suikergehalte van de druiven hoger is. Na een korte pauze vertoonde de heer Born fraaie kleurendia’s over verschillende wijnlanden, terwijl zijn echtgenote een en ander nader toelichtte. Hierna kregen de Platte landsvrouwen gelegenheid om zelf ook eens een wijntje te keuren, hetgeen de stemming aanzienlijk verhoogde. Op deze avond, die o.m. werd bij gewoond door kringverte- genwoordigster, mevrouw Harte- veld uit Benthuizen, waren ook de werkstuken te bezichtigen van de gehouden handwerkcursus. hoog. Papieren slingers hangen van de top naar beneden, waardoor de „kroon” een kleurrijke „obelisk” wordt. Op verschillende hoogten zijn stokken verticaal in het bouw sel gestoken. Aan de uiteinden daar van zijn vlaggetjes bevestigd, ter- (buiten verantwoordelijkheid van de redaktie) NOGMAALS HET WILHELMUS Zeer dankbaar ben ik het perso neel van de Theo Thij senschool voor de reactie op mijn ontboezeming over de zangwijze van ons volks lied. Wanneer ik iemand onrecht heb aangedaan, dan spijt mij dat zeer. Van generaliseren is naar mijn mening toch echt geen sprake; wie verscheidene malen de jeugd van Waddinxveen het Wilhelmus heeft horen en zien zingen en daar bij, omdat het verschijnsel hem wat vreemd voorkomt, speciaal op die laatste regel heeft gelet, kan be zwaarlijk van generaliseren worden beticht, als hij constateert dat dé Waddinxveense schooljeugd het verkeerd doet. Uitzonderingen be vestigen dan de regel. Wie zegt dat hét Nederlandse ‘volk er bepaalde gewoonten op na houdt, doet toch hen die bij uitzondering die ge woonten niet hebben met deze uit spraak geen onrecht. Zo is de wijze van uitdrukken nu eenmaal. Boven dien moet u van mij aannemen dat ik in het geheel niets kwaads heb bedoeld. Maar nu de vraag: welke zang wijze is de juiste. Het personeel van de Theo Thij senschool heeft inder daad gelijk, dat de door mij als verkeerd gesignaleerde wijs, precies zo staat opgetekend in de bundel: Kun- je nog zingen, zing dan mee. Misschien kan de wijze waarop ik te werk ben gegaan bij het uitzoe ken van deze kwestie (nog vóór ik er over schreef!) hier wat verhel derend werken. Van de in mijn bezit zijnde zangbundels vond ik er vier die het Wilhelmus bevatten en .alle vier op de zangwijze die ik de juiste noemde. Als niet toevallig een van deze bundels het lied had over genom en uit Kun je nog zin gen, dan had ik die er ook nog op nageslagen. Ik heb dat nu nagela- ten in de veronderstelling, dat de ’goed’ overgenomen melodie ook in de oorspronkelijke bundel Kun je nog zingen wel ’goed’ zou staan. Het blijkt nu, dat een bundel die het lied ovemeemt kennelijk de ’fout’ constateert en verbetert. Dit lijkt op een bevestiging van mijn standpunt. Ik wil echter graag eens precies nagaan waar nu de fout schuilt en hoop daarop spoedig terug te ko men. De kwestie lijkt mij op zich zelf interessant genoeg. Ieder gezin een boek bate van het Dinsdagochtend j.l. haalde een scooterrijder, die op rijksweg 12 in de richting Den Haag reed, plotse ling naar links uit. Een inhalende auto kon niet meer tijdig remmen en er volgde een botsing. De scooterrijder, de heerN.A.v.G. uit Den Haag moest naar het Sint Jozef paviljoen te Gouda worden overgebracht. Hij bleek een gebro ken been te hebben opgelopen en schaafwonden aan het gezicht en z’n armen. De algemene Stichting Opleidin gen Bejaardenzorg is te Leiden in 1962 gestart met een „tweejarige opleiding voor bejaardenhelpsters” aan de Vakschool voor Meisjes voor Leiden en omgeving, Rapenburg 23. Mede gezien de goede ervaringen met deze eerste cursus heeft het bestuur van de Stichtingbesloten in september 1963 met een nieuwe cursus te beginnen, die eveneens twee jaar zal duren. Deze cursus leidt op voor het diploma bejaardenhelpster. Een ge diplomeerde bejaardenhelpster mag het insigne van de Nederlandse Fe deratie voor Bejaardenzorg dragen. De kosten voor de opleiding be dragen 75,- pep jaar, alles inbe grepen (ook boeken, excursies, con sumpties, etc.). De opzet der opleiding is zodanig dat deze gecombineerd kan worden met het werk, ook indien men bui ten Leiden woont. De lessen vinden plaats op donderdagen van 17.20 uur tot 21.10 uur. Aan de cursus is een leidster ver bonden die de contacten tussen de cursisten en de werkgever onder houdt, de praktijk begeleidt en de cursisten met raad en daad terzijde staat. Het werk bij het viadukt aan de Sniep, verbreding van de rijweg, door demping van een stuk van de sloot, vordert snel. Dat mag ook wel, want de momenteel door het via dukt gevormde flessehals le vert een gevaarlijke situatie voor het verkeer en de voet gangers op (foto Sj. Noteboom) Nog deze maand zal de Sony Micro TV in ons land en voor de eerste maal in Europa worden ge ïntroduceerd. De eerste Nederlander die over dergelijke miniatuur televisie- mtvenger beschikt, is de minister- 1 prof. dr. J. dè Quay, die uit. en maanden geleden ont ving Van zijn Japanse ambtgenoot, o.j be.:<; k aan Nederland. De Sony Micro TV is een vervolg op '„..'Ster TV ontvanger 8-301 beeldscherm had van 22 centi Sony Corpo ration een explosie in de radio- e :Tevisiei ;dust.de ontke tende. De Sony Corporation is onmid dellijk na de oorlog als een klein maatschappijtje begonnen. Het eer ste produkt dat zij cp de markt bracht was in 1949 de eerste Japan se tape-recorder. In 1952 maakte Sony kennis met de transistor en nauwelijks drie jaar later bracht zij de eerste transistor radio op de markt. Weliswaar was dit geen enorm succes, want de transi. u radio moest de kinderziekten nv overwinnen en bovendien waren de produktiekosten nog zo hoog, dat de transistor radio voor velen onbe reikbaar was. Maar de eerste stap was gedaan en in 1957 ontketende Sony een revolutie die de radio nog nimmer had gekend, door de wereldmarkt te veroveren met een transistor radio in zakformaat. Weer een jaar later kwam ook de transistor AM/ FM in de handel. De eerste transistor TV-set bracht Sony Corporation in 1960 op de markt. Het was een ontvanger met een totaalgewicht van slechts zes kilo en een beeldscherm van 22 cm. Sony is ook daarna blijven zoeken naar een nog kleinere TV-set, die onder meer geschikt is voor ont vangst in auto’s. Ten behoeve van de passagiers dan natuurlijk De Sony Micro TV met een beeld scherm van dertien centimeter en een gewicht van slechts 3,6 kilo is nu ’t resultaat. Onlangs is dit klein ste televisietoestel ter wereld in de V.S. geïntroduceerd, waar het is ontvangen als „hét produkt van deze eeuw”. JLJP JLM Van dinsdag 4 tot en met vrijdag 7 juni zal ten bate van het Rode Kruis een landelijke boekeninzame- ling gehouden worden. De padvinders en verkenners zullen gedurende deze dagen een huis-inzameling houden. Werkt allen hieraan mede en legt uw boeken al vast klaar. Zij zullen u er dankbaar voor zijn. De laatste jaren gaan er steeds meer Nederlanders hun vakantie doorbrengen aan de stranden van het zonnige zuiden. Favorieten zijn hier Italië en Spanje, twee landen, waar men over het algemeen in ons vakantieseizoen op goed weer kan rekenen. Daar staat echter tegen over, dat men ook een goede kans heeft, dat het er zo heet is, dat het onaangenaam is. Er is nu eenmaal een groep men sen, die niet zo goed tegen grote hitte bestand is en er is een groep, waarvan de huid geen dagelijkse sterke zonnestraling verdraagt. Voor deze mensen, waartoe u mis schien ook behoort, is het zaak er voor te zorgen dat de vakantiekle- ding er op berekend is. Mensen die het spoedig erg warm krijgen, heb ben de neiging er dan maar luchtig bij te gaan lopen. Dit brengt weer met zich mee, dat een groot deel van hun huid onbedekt is en dat dit deel veel zonnestraling te ver werken krijgt. Is de huid daartegen niet bestand, dan doen zich grote problemen voor. Wil men geen grote narigheid krijgen dan doet men er goed aan, de huid te bedekken Cm nu de warmte tegen te gaa kan men lichte kleding dragen, v. .door de straling gekeerd wordt. Een voorbeeld hiervan is leuke moderne pantalon met grappig dessin, waarop een wit vest wordt gedragen. Een dergelijk wit vest (bv. orlon), dat overigens nog los gebreid is zit bij warm weer beslist niet zo warm als men wel zou denken. Een grote hoed be schermt het gezicht tegen te inten sieve bestraling door de zon. Zo’n lange pantalon kan juist in Italië en Spanje worden aanbevo len. aangezien de bevolking daar veelal bezwaar heeft tegen het dra gen van shorts. Allemaal dingen waarmee we rekening moeten hou den. wanneer we naar het zonnige zuiden trekken Een leuk en sportief ensemble is dus bovendien nuttig. Ook de Pinksterkroon is een bloemstuk. Zowel op Terschelling als in de Gelderse Achterhoek wor den deze versieringen met Pinkste ren opgehangen. In Borculo hangt de jeugd een Pinksterkroon boven de straat. Onder de kroon wordt een matje neergelegd. Iedere voor bijganger wordt gemaand om zijn schoenzolen te reinigen: „voetje vegen, centje geven.” Op die ma nier wordt er een heel kapitaaltje bij elkaar „geveegd”. Op Terschel ling moet de boer, die een opge hangen Pinksterkroon passeert, geen geld doch wat melk offeren. Van het geschonkene wordt choco lademelk gemaakt. Zo’n Pinksterkroon is een waar pronkstuk. Op Terschelling wordt rond een hoepel dennegroen ge vlochten. In het dennegroen wor den Pinksterbloemen en koekoeks bloemen gestoken. Daarna wordt de kroon ook nog versierd met ge kleurde eierdoppen. Zowel in de Achterhoek als op Terschelling leeft het gebruik van de Pinksterkroon weer op. De Pinksterkroon van Deventer is geen kroon. Ook zit er bloem noch blad aan. Het is een boom, of beter gezegd, een stellage, bestaan de uit een paal, waar omheen van boven tot onderen steeds wijder wordende hoepels zijn aangebracht. Het geheel is ongeveer drie meter

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 3