Politie vond vele voetsporen Hertebeeld verdween gehei Tijdens raadsvergadering bleek: Wie spaart vaart 'n goede koers mzinnig uit tuin lis Bewoners Oranjewijk verkiezen openbaar onderwijs aan jeugd il|g er De Reehorst” kreeg zesde (ongenode) gast NUTSSPAARBANK TE WADDINXVEEN nieuwsblad Onafhankelijk o- Geslaagden diploma EHBO W VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG Emmabloem - collecte '11 Open tennistoernooi tijdens Sportweek Spreekuur voor woningzoekenden Goudse kleuters met step op stap Achtergrond A 4 i IJ 99 «3 ^2 V UW! '57*^01 Eind interessant Xï-' A .w r - f I XL - Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 6 JUNI 1963 19e JAARGANG - Nr. 935 Ti- L>,> t - mM» i fc (Foto Sjaak Noteboom) i Volgens ons zou het een mooi ge baar van de heer Brouwer zijn, als hij het hert nu maar aan de ge meente schonk, zodat het dier zich voor goed bij zijn soortgenoten kan scharen, die in het nachtelijk uur zo van het beeld zijn geschrokken. Bedachtzaam liepen de reeën eerst een paar rondjes langs het hekwerk, om hun nieuwe terrein te verkennen. i Geopend: maandag t.m. vrijdag van 9-1 en van 2-5 uur vrijdagavond van 7-9 uur maar ook de heren H. Verheul en J. Brinkers, die voor nog enkele komt. Ook de heer en mevr. Wes seling hebben bijgedragen tot de bouw van dit hertenkamp, en de heer Kloet schonk vier ganzen. Me vrouw Rehorst onthulde tenslotte de naam van het huisje, waarin de reeën zullen slapen: De Reehorst. Maandag 27 en dinsdag 28 mei j.l. zijn in de Theo Thijssenschool weer' de jaarlijkse examens afgenomen door de afdeling Waddinxveen van de E.H.B.O. Zeventien cursisten, die aan de vooropleiding hebben deelgenomen deden mee aan het examen. Hiervan slaagden er twaalf. Het examen werd afgenomen door de doktoren S. J. P. te Boekhorst uit Gouda en E. M. L. Hemminga uit Waddinxveen. De volgende per sonen hebben het diploma gekre gen: de dames A. D. v. d. Krans- van Deursen; R. Twigt, J. Versluis en A. Th. M. van Dool en de heren C. v. d. Vlist, J. H. A. Noordermeer, K. Verwoerd, T. H. Boers, J. de Bruin, F. v. d. Berg, J. J. Kleinstra en A. T. Kleinstra. ■oA 7.4^ I k 1'4 V x. j --V Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen Zaterdagochtend om half tien precies stonden twee ernstige rijkspolitie mannen somber zwijgend te staren naar de lege plek in de tuin van de heer Brouwer aan de Nesse, de plek waar eens het trotse beeld van een hert had gestaan. Dat hert was verdwenen. Spoorloos. En of de rijks politie het dier nu maar snel wilde opsporen. De beide politiemannen bo gen zich over de vochtige grond, bekeken de flauwe voetsporen in het gras en kwamen tot de conclusie, dat het een man met tennisschoenen moest zijn geweest, die het beeld bad weggehaald. Enfin, de zaak werd, zoals dat heet, in onderzoek genomen en alle gegevens omtrent het hert, zijn eigenaar en de plaats van herkomst werden nauwkeurig in het op schrijfboekje genoteerd. Even later zagen enkele vroege bezoekers van de juist de vorige avond gereedgekomen hertenkamp op het heuveltje in het zonnetje een hert liggen bewegingloos. Het dier had een bordje om de hals, waarop stond: Bij Brouwer Beter. Het hert zó aardig in het landschap „gedra peerd” dat het werkelijk leek alsof het er in thuishoorde, en niet in de achtertuin van de heer Brouwer. Alle genodigden voor de officiële openstelling van de hertenkamp waren het met elkaar eens, dat het een goede gedachte was, om dit na tuurgetrouwe beeld in het frisse gras te zetten. De burgemeester gelastte echter dat het beeld onmiddellijk naar de eigenaar moest worden teruggebracht, en spijtig zagen de bezoekers het dier weer vertrekken naar de Nesse. Ook de rijkspolitie vernam nu, dat de aangifte werd ingetrokken De tot weinig discussies aanleiding gevende raadsagenda en de warmte waren er waarschijnlijk de oorzaak van, dat de stemming tijdens de vori ge week gehouden raadsvergadering nogal loom kan worden genoemd. Halverwege moest er over de aankoop van grond gepraat worden en daartoe werd de openbare vergadering geschorst. Nogal langdurig, waar door veel belangstellenden nadien niet meer op de openbare tribune terugkwamen, hoewel het tóen pas interessant werd. Wij vragen ons ove rigens af, waarom dergelijke lange schorsingen niet op zo’n plaats op de agenda worden geplaatst (bijv, als laatste punt) dat de mensen die be langstelling voor de raadsvergadering tonen er zo min mogelijk hinder van ondervinden. Want drie kwartier staan in de saaie hal van het raad huis is zelfs voor de meest fervente bezoeker van raadsvergdaeringen een vervelend oponthoud. bewoners werd gevraagd, welk on derwijs zij prefereerden: openbaar, hervormd, gereformeerd of katho liek. Het bleek, dat de overgrote meer derheid van de Oranjewijkbewo- ners openbaar onderwijs prefe reerden, zodat de urgentieverkla- ringen naar deze richting gingen. De heer Kooyman nu vroeg zich bezorgd af, of door deze gang van zaken opleving van de schoolstrijd, De tennisvereniging „Waddinx veen” organiseert ter gelegenheid van de sportweek, van maandag 1 juli tot en met zondag 7 juli een open B- en C-tennistoernooi. Dit toernooi zal gespeeld worden op de banen in het Warnaarplantsoen. Iedere goede tennisspeler kan dus voor deze wedstrijd inschrijven, ook niet-leden van de vereniging. Voor 27 juni moeten de deelnemers zich hebben opgegeven bij de secretaris, de heer D. de Wilde, Vij- verlaan 15. De wedstrij dcommissie bestaat uit de heren R. v. d. Klip, E. Ch. P. Brants en F. v. d. Werf. Wedstrijdleider is de heer W. van Oosterom. Bondsgedelegeerde is de heer A. H. Haentjes. Gespeeld wordt dames- en heren enkelspel, dames- en heren-dubbel- spel en gemengd dubbelspel. Het toernooi staat in het teken van de M. van Melk, zo blijkt uit de kleurige affiche. Tegen het eind van de vergade ring werd het dus pas interessant. De rondvraag begon, ditmaal bij de heer Kooyman. Deze vertelde dat hij iets had vernomen over urgen- tie-verklaringen die zouden zijn verstrekt aan het openbaar onder wijs, dat in de Oranjewijk een la gere en een ULO-school wil bou wen. Deze urgentie-verklaringen zouden zijn verstrekt, na een en- quete in de Oranjewijk, waarbij de De officiële openstelling verliep de volgende dag, nadat het beeldje door de burgemeester was verwij derd, geheel naar wens. De heer C. Rehorst sprak van een nieuw ele- reeën zorgden. In totaal lopen er nu vijf rond, en men fluistert dat er zelfs binnenkort een jong ree bij ment van recreatie voor jong en oud in Waddinxveen. De burge meester dankte voor dit „enorme cadeau” niet alleen de heer Rehorst •1 7 .Uta&Sl ‘"r Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoekenden zal worden ge houden op vrijdag 14 juni 1963 van 7 tot 8 uur n.m. in het gebouw van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken, achter het gemeentehuis. 1857, de oudste omstreken). Kanaalstraat 9 tel. 01828-2468 postgiro 458622 SB -7 V .i--T A.' i Twee Goudse jongetjes van 4 en 5 jaar namen gisteren hun autoped en reden spoorslags naar Waddinx veen, waar de rijkspolitie de beide knaapjes opmerkte en meenam. In middels was een zeer verontruste vader al naar de Goudse politie ge lopen, om de verdwijning van zijn zoontjes te melden. Per jeep wer den de jongetjes, compleet met step weer naar Gouda teruggebracht. De achtergrond van deze practi cal joke was een spannende „in braak”, die blijkbaar door niemand is opgemerkt. In de nacht van vrij dag op zaterdag maakten enkele schimmige gestalten ’n omtrekken de beweging rond de tuin van de heer Brouwer, waar het hert stond te blinken in waterig maanlicht. Precies te middernacht werd het beeld van zijn sokkel gelicht, in een auto gehesen en zonder dat iemand het opmerkte naar het Warnaar plantsoen gebracht. Daar hadden de schimmige figuren nogal wat moeite om het beeld op het heuvel tje te krijgen. De al in het park aanwezige reeën schrokken van hun stenen concurrent zo mogelijk nog harder dan van de tientallen personen, die de volgende ochtend hun domein binnendrongen. Een ree dook zelfs met een luide plons het water in, maar klauterde later toch weer op de kant. En toen de reeën eenmaal goed thuis waren in het War naarplantsoen, ging het in dolle ren over het malse gras, blij met de verkregen „vrijheid”. (Foto Sjaak Noteboom) Het aardige huisje met rieten dak, waarin de vijf herten zullen slapen en bij slecht weer kunnen schuilen, is zeer toepasselijk „De Ree horst” genoemd. De heer Re horst sr. is te zien vlak onder het naambord van het her tenhuisje. (foto Sj. Noteboom) De opbrengst van de gehouden Emmabloem-collecte bedraagt in totaal voor Waddinxveen f 492,23. Onze dank gaat uit naar alle gevers en collectrices. RIJKSPOSTSPAARBANK Gedurende de maand mei werd bij de Rijkspostspaarbank alhier ingelegd 58.614,40 en opgenomen 47.565,89. zoals die zich in Waddinxveen heeft afgespeeld, niet zou plaatsvinden. Volgens de heer Kooyman kO is de „werke- gHI lijkheid van heden” da de herv. school gfl om ’n gebouw »e®> vraagt, omdat de oude school te klein is. Dat is volgens hem van het open- schoolstrijd baar onderwijs niet te zeggen. De voorzitter meende, dat een verwijt van de heer Kooyman al leen dan op zijn plaats zou zijn ge weest, als er géén enquête zou zijn ingesteld. De uitslag van een en quête is bepalend voor de maatre gelen die B. en W. nemen en dat is volgens de voorzitter een demokra- tische gang van zaken. De voorzitter deelde bovendien nog mede, dat er in een klas van de hervormde school in de Oranje wijk 24 kinderen zitten, waar er plaats is voor 40. Wel raadde hij de hervormde schoolvereniging én de (Lees verder op pag. 3) Abonnement per kwartaal f 1.35 bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur SPAREN Dat is: Uw financiële lot stevig in eigen handen nemen. Wie spaart, kan 'zichzelf redden zonder van anderen afhankelijk te zijn. Ook kleine bedragen lopen sneller op dan U denkt, als U maar geregeld spaart. Geregeld sparen is het geheim van het succes. De NUTSSPAARBANK TE WADDINXVEEN heeft geen ander doel dan U een veilige en rentgevende spaargelegenheid te bieden, met moderne spaar- bank-service. Zij dient het spaardersbelang zonder winstoogmerk voor zichzelf. Het is een Bondsspaarbank, kenbaar aan het „Bij-embleem”. Bij de Bondsspaar banken sparen meer dan 3,6 miljoen Nederlanders met een gezamenlijk spaartegoed van bijna 4 miljard gulden. (bijkantoor van de Stichting Nutsspaarbank te Gouda, opgericht en grootste spaarinstelling van a Gouda en 'f r '7

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1