Be Fair won als outsider de Alkmaarse bondsdag BiülS /Ui wctaUn ettcrnd" Tennisvereniging spoedt zich naar 4e klasse Schaaksport Sj. Noteboom Camera Inruil Actie PUROL Gezondere huid is mooiere huid Vierde baan weldra nodig? Rotterdammer-wisselbeker voor Be Fair Zwemcl. De Gouwe Be Fair-nieuws C. J. C. Venema overleden WSE-ESTO 2-0 KORSSTTEWE VERBAKEL Wandelver, ,W.I.K’ Uithoudings vermogen ONTDEKHOEVEEL MOOIER, JONGER UW VORMEN ZIJN IN Beslissend Waddinxveen- Ber^aiiibachi 5-o WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 6 JUNI 1963 PAGINA 2 door P. DE VRIES en niet verbrand PIGMADERM Tube 2.95 - Flacon 7.50 en 2.95 Sa teg - 7,50 - Passage t.e.m. 8 juni 1963 lypt?, JW4JA1 1 - Utr. Studenten 1 strafworpen beter nam, I zijn hattrick Uitslagen afdeling Gouda: 7 uur HOOFDSTUK 12 Nr. 16 bYAA rxi a d—b «VaVVè^ 4 0—1 1—0 4-1 1 - 1 4 uur 2 uur 4 uur 2-2 1-6 3 4 4 4 6 0-1 0-1 1-0 0-1 0-1 7 7 5 2 0 W.S.E. - ESTO 2—0 R.C.V. - Bodegraven 02 (Bodegraven kampioen) Waddinxveen - Bergambacht 50 Waddinxveen II - Zwervers I 11 Jodan Boys 5 - Be Fair 4 29 Bodegraven 2 - Waddinxveen 2, 0-3 Waddinxveen B2 - Esto B2 Donk C2 - Waddinxveen Cl W’veen pup. A - Soccerboys pup. A 0—3 W’veen pup. B - Soccerboys pup. B 2—1 Goals na de rust WSE - ESTO 2 - 0. - In het begin gaven de verdedigingen elkaar geen duimbreed toe. Een kwartier na de I rust doelpuntte Van der Starre voor WSE uit een combinatie over links (1-0). Vijf minuten voor het einde stelde Steenland de zege veilig met een uitgekookt doelpunt (2-0). een vierde baan voor de gemeente zeker lonend zijn, ook al door de overmatige belangstelling, die er nu al van de clubs en van particu lieren voor de tennisbanen in het Warnaarplantsoen is”, aldus een zegsman van de tennisvereniging. In de ouderdom van 91 jaar is te Gouda overleden de heer C. J. C. Venema, die gedurende de jaren 1929-1933 directeur van het post en telegraafkantoor alhier geweest is. Van 1933-1936 was hij directeur te Boskoop, waarna hij gepensio neerd werd. 0—0 1—0 0—0 Uitslag van de derde ronde zomercompetitie 1963: Th. Verbree - A. Doornheim A. Brouwer - W. Verstoep A. Versluis - J. van Oort G. v. d. Berg - W. van Oort P. Perdijk - P. Broer De maandag in Alkmaar gehou den Westelijke bondsdag van het Verbond van Christelijke Voetbal verenigingen is een juichend feest geworden. Juichend, omdat Jong Holland het 30-jarig bestaan vierde met een prachtig georganiseerd voetbalfeest en omdat het weer alle medewerking verleende, die voor zo’n massa „trap”-dag nodig is. Bovendien werd er voor de nodige verrassingen gezorgd. De grootste was wel de eerste pi'ijs, die Be Fair uit Waddinxveen in de hoofdklasse mee naar huis nam. Een goede pres tatie van deze vierde klasser, die daarmede het Rotterdamse Zwart wit onttroonde. W.S.V.-W.I.K. neemt met twee groepen deel aan de Goudse avond vierdaagse. Eén juniorengroep op de afstand 4 x 10 km en een senior- groep 3 x 15 km en 1 x 20 km. De junioren starten om 6.30 uur. De senioren moeten uiterlijk 7 uur in Gouda aan de start zijn. De junioren vertrekken dinsdag en verder alle avonden om 6 uur vanaf de Julianastraat. De senioren vertrekken om 6.20 uur vanuit de Julianastraat. Voor beide groepen geldt; weest op tijd, er wordt niet op je gewacht. Niemand vergeet zijn wandelboekje mee te brengen. De clubavond van 14 juni a.s. vervalt met het oog op de avond vierdaagse. In poule II was Unicum (Rotter dam) de sterkste. Alleen Apeldoorn kon de ploeg uit Rotterdam van de volle winst afhouden. Marken (met 2 - 0), HBSS uit Schiedam (met 0-1) en het Delftse CSVD (met 1-0) hadden geen voldoende antwoord op de overwinningsdrang van de Maas- stedelingen. In de derde poule was het krachtsverschil het geringst. Via een overwinning op CSW uit Wilnis (met 1-0) en gelijke spelen tegen bekerhouder Zwart-Wit (0-0) en Jong Holland (0-0) was de ver rassende eerste plaats zeker. noemt men dat in Australië - en dan bestaat de kans, dat men er een oorlogsschip heen zendt. Nee, meneer Whiteheaven, het lijkt me beter, dat dit onder ons blijft. Is mijn veronderstelling juist, dan lijkt het me een kleine moeite om de heren middels een list te overmeesteren. We nemen ze mee terug en u kunt dan wellicht aan meneer Thompson rapporteren, dat er koper in de grond zit. Dan oogst u het succes, het geen u ongetwijfeld geen windeieren zal leggen. Als de regering er een schip heen zendt, zegt ze mis schien: wij gaan het eiland zelf exploiteren. Of ze chartert een andere firma en’t gaat uw neus voorbij.” Weer dacht de ingenieur een tijdje na. „Ik denk, dat u gelijk hebt,” zei hij eindelijk. „Okay, we hou den het onder ons en als we er eenmaal zijn, zullen we allereerst eens een kijkje gaan nemen. Afgespro ken?” De beide mannen drukten elkaar stevig de hand en in die handdruk lag tevens een nieuwe vriendschap opgesloten. In de finales was duidelijk te be merken., dat het spelen van dit soort toemooiwedstrijden meer vraagt dan alleen maar techniek. Uithou dingsvermogen en vooral doorzet tingsvermogen zijn bepaald niet te vergeten factoren. Be Fair toonde ze niet vergeten te hebben. Het zag eerst de ontmoeting tussen ONS en Unicum en kon daarbij gemakkelijk constateren, dat de stevige bries over de lengte van het veld een niet te onderschatten bondgenoot kon zijn. Ons en Unicum begrepen dat niet en daardoor behoefden de doelver- dedigers geen enkele keer tever geefs in te grijpen. De stand bij het begin werd ook de eindstand (0-0). Unicum moest direct daarna aan treden tegen Be Fair. Opnieuw maakten de Rotterdammers geen gebruik van het windvoordeel. De verre trappen werden veel te hoog gericht. Na de rust deed Be Fair dat direct anders. De Waddinxveen- se middenvoor Hilgers speelde de bal laag langs de grond, kreeg hem op dezelfde manier terug en kon daarom met (opnieuw) een laag schot de Rotterdamse keeper twee minuten na de rust kansloos slaan. Unicum moest daarna wat gefor ceerd spelen om de laatste kans te grijpen. Tegen de wind in plaatste het echter de bal nog hoger dan daarvoor. Het bracht Be Fair niet in moeilijk heden, waardoor de ploeg uit Wad- dinxveen met de 1 - 0 overwinning reeds een eind op weg was naar de eerste plaats. X. V FOUNDATIONS water. Zodra wij op het eiland gearriveerd zijn, moe ten we, volgens mij, in de eerste plaats maatregelen nemen, dat men zich niet bewust is van onze komst. Het beste is dus om in de nacht een of andere baai binnen te varen en ons schip zo goed mogelijk te verbergen. Die mogelijkheid zal wel op de een of andere manier aanwezig zijn. Voorts moeten we, alvorens met ons eigenlijke werk, waarvoor de expe ditie uitgerust is, .aan te vangen, eerst het eiland in zijn geheel verkennen. Maar op een dusdanige wijze, dat eventueel aanwezige mensen daar geen erg in hebben: U zult het voorts met mij eens zijn, dat het noodzakelijk is om een aantal vuurwapens mee te ne men en een behoorlijke hoeveelheid munitie.” Ingenieur Whiteheaven dacht enige tijd na. „U kunt wel eens gelijk hebben, meneer Van Bergen,” zei hij ten leste. „Om eerlijk te zijn, aan die mogelijk heid heb ik geen seconde gedacht, zoveel jaren na de oorlog. Inderdaad, zo,als de zaken nu staan, is het zelfs beslist noodzakelijk, dat we wapens en munitie meenemen. Weliswaar had ik dit plan reeds, maar nu zullen we het aantal geweren uitbreiden en ook enkele revolvers meenemen. Security first. Het schip is groot genoeg. Maar wat zouden die lui - aangeno men dat ze op het eiland zijn - er te zoeken hebben?” „Waarschijnlijk precies hetzelfde, als waarvoor u er heen gaat,” antwoordde Kees met één oog half dicht. Whiteheaven kwam met een sprong overeind. "Damned!” riep hij verschrikt uit, „dat kon nog wel eens waar zijn. En dan zijn we te laat. „Nee,” verzekerde Kees met vuur, „niet te laat, maar juist op tijd. Als zij iets gevonden hebben, dat waarde heeft, bespaart het u en uw mannen immers het zoeken? Zij zijn niet gerechtigd dat werk daar te doen en bovendien zullen ze wel een gegronde reden hebben gehad om niet na de oorlog naar hun land Beha in pikant zwart. Vlinderlichte Franse nylonkant. Dankzij beu gels fraaie separatie. (Ook in wit) 9.95 Long- line 18.75 Gaine van luchtig zwart nylon-tule-elastiek.' Rekt naar alle kanten - steunt daardoor heerlijk. Spe ciale Wala-pasvorm voor komt opkruipen. (Ook in wit) 19.90 I Met amper twee minuten rust be gon Be Fair aan de laatste en be slissende wedstrijd tegen favoriet ONS. De Snekers begonnen met de wind mee, maar toonden duidelijk er geen profijt van te kunnen trek ken. Be Fair speelde direct na de „Daar is ons doel en als ik het goed begrepen heb: ook het uwe. Ja, en dan uw doel, nietwaar? Wat een eigenaardige historie is dat met het verdwijnen van die 5000 bewoners, he? Ik heb het ook gelezen. Enfin, als daar geen mens is, hebben we de handen vrij en doen we niemand overlast.” Kees keek de ander enige tijd nadenkend aan. „Hebt u er zich nooit een idee van gevormd, wat de oorzaak zou kunnen zijn van die verdwijning?” De ander haalde zijn schouders op. „Och nee, dat ligt niet in mijn lijn. Je leest zoiets en je verbaast je er over. Verder niet. Het zal wel een oorzaak hebben natuurlijk. Die inboorlingen zijn erg bijgelovig en misschien hebben ze iets gezien, dat ze als een geest betitelen. Wellicht een natuurverschijnsel. Veel zal het niet te betekenen hebben.” „Maar,” vervolgde Kees, „neem nu eens aan, dat het verdwijnen van die 5000 inwoners een natuur lijke verklaring heeft?” De ander keek hem min of meer geïnteresseerd aan. „Hoe bedoelt u?” Als antwoord haalde Kees zijn portefeuille te voor schijn en overhandigde de ingenieur ’n kranteknipsel. De man keek er even na en zei toen: „Dat is zeker Hollands, niet? Het spijt me, maar ik kan dat niet lezen.” Kees kreeg een kleur. „O ja, dat is waar ook, neem me niet kwalijk, dat ik er op dit moment niet aan dacht. Wacht, ik zal het even voor u vertalen. Kees gaf het bericht zo goed en zo kwaad als het ging in het Engels weer en de ingenieur luisterde met stijgende belangstelling. Toen hij daarmee klaar was, lichtte Kees verder toe: „Ik heb dit bericht een paar dagen later uit een Hollandse krant geknipt, maar ik heb er met niemand over besproken. Zelfs niet met mijn ouders. Ik wilde er namelijk geen ruchtbaarheid aan geven, ziet u? Zelfs meneer Thompson weet hier niets van: Doch ik meende ver plicht te zijn u, als leider van de expeditie, hiermede op de hoogte te stellen. U ziet, dit kan mogelijk de oorzaak zijn van de verdwijning en ik neem zelfs aan, dat dit de oorzaak is. Hoe die mensen er in ge slaagd zijn om 5000 inboorlingen zodanig hang te maken, dat ze hun have en goed verlaten, is me nog niet duidelijk. Maar dat ze daarvoor een belangrijke Door met ruim verschil zijn laat ste wedstrijd van Bergambacht te winnen, wist Waddinxveen, Rijn streek te passeren en met één punt achterstand op kampioen Bodegra ven, beslag te leggen op de eer volle tweede plaats. Direct na de aftrap lanceerde Waddinxveen een serie aanvallen op het Bergambacht doel. Linksbui ten De Haan zette de bal goed voor en deze werd door de middenvoor Monster net over het doel gekopt. Waddinxveen bleef aanvallen, maar de uitstekend spelende Bergam bacht spil Van Dam bleek een te groot struikelblok voor de voorhoe de van Waddinxveen. Aangezien Bergambacht het de Waddinxveense doelman ook niet gevaarlijk kon maken bleef de stand tot de rust gelijk (0-0). Tien minuten na de rust had v.v. Waddinxveen voor het eerst succes. Middenvoor Monster rommelde zich door de Bergambacht verdedi ging heen en alleen voor doelman Van Vliet, passeerde hij hem kans loos (1-0). Na 15 minuten kreeg Bergam bacht de kans om op gelijke voet te komen. Linksbuiten Bezemer kwam alleen voor doelman Brouwer te staan, maar Brouwer wist zijn schot tot hoekschop te verwerken. Het duurde tot tien minuten voor het einde voor Waddinxveen weer tot scooren kwam en wel door de middenvoor Monster die opnieuw doelman Van Vliet geen kans gaf (2-0). Nog geen minuut later pas seerde rechtsbuiten Twigt 3 Berg- ambachters. Zijn afgemeten pass belandde bij de naar binnen gelo pen rechtsbuiten Smith, die geen fout maakte en hard in schoot 3-0. Zeven minuten voor het einde speelde linksbinnen Blom zich goed vrij en van dichtbij schoot hij num mer vier in de touwen 4-0. Het was blijkbaar nog niet genoeg, wat een minuut Later was het weer middenvoor Monster die tot scoren kwam en daarbij verrichtte 5-0. Het zonnige Pinksterweekend heeft bijzonder inspirerend gewerkt op de sportmensen. Bij de zaterdagvoetballers won Waddinxveen van Bergam bacht (5-0). R.C.V. verloor echter met 0-2 van Bodegraven, waardoor Bodegraven promoveerde naar de vierde klasse. Bij de zondagvoetballers haalde W.S.E. de volle buit binnen van Esto (2-0). rust het goede spelletje wel. Op precies dezelfde wijze als tegen Unicum en ook in de tweede minuut sloeg middenvoor Hilgers toe en scoorde het beslissende doelpunt. Bij het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter Stevenhagen kon de ploeg uit Waddinxveen terecht de lucht in. De uitslagen waren: Be Fair - Jong Holland Be Fair - C.S.W. Zwart-Wit - Be Fair Finale wedstrijden: Unicum - Be Fair Be Fair - O.N.S. Eind-uitslag: 1. Be Fair; 2. O.N.S.; 3. Unicum. De Cl- en C 2-tjes van Be Fair behaalden ook een 1ste prijs in Woerden bij Sportlust. Bravo! De tennisvereniging „Waddinxveen” die dit jaar voor het eerst aan de competitie van de K.N.L.T.B. heeft meegedaan, is er tot nu toe in ge slaagd, nog geen enkele wedstrijd te verliezen. De jonge vereniging speelde tot nu toe zes wedstrijden drie thuis- en drie uit-wedstrijden. De thuiswedstrijden werden gespeeld tegen: DOSH Hl uit Rotterdam (7-1), DDH IV uit Zwijndrecht (6-2) en Smashing Fellows uit Schiedam (6-2). De uit-wedstrijden werden even eens tegen deze clubs gespeeld. De tennisvereniging Waddinxveen won deze wedstrijden resp. met 7-1, 6-2 en 7-1. Door deze wel bijzondere vlotte gang van zaken k an de Waddinx veense club nu reeds promoveren naar de 4e klasse van de K.N.L.T.B. Dan moet de tennisvereniging wel de wedstrijd winnen tegen de de gradant van de 4e klasse, die pas vanavond bekend is. Komt de t.v. „Waddinxveen” op deze manier in de 4e klasse terecht (en men verwacht zeker dat dit het geval zal zijn), dan zal de club onmiddellijk weer een team in de 5e^ klasse samenstellen, zodat met twee team kan worden uitgekomen. „In dat geval zal de aanleg van De volgende morgen vroeg startte ingenieurWhite- heaven zijn Packard voor de zevenhonderd kilometer lange reis naar Townsville. Zijn vrouw reed mee om dat ze er, gedurende de tijd dat Whiteheaven en Kees het jacht zouden bekijken, wat wilde winkelen. Eenmaal buiten de stad voerde de ingenieur de snelheid op tot over de honderdtwintig kilometer, maar de wagen lag vast op de weg. De tocht was voor Kees een openbaring. Het land- schap wisselde van tijd tot tijd. Dan weer reed men tussen de bergen, om een poosje daarna over een grote betonweg, die dwars door een vlakte ging als een rechte zilveren lijn, te suizen. Verkeer was er maar weinig en wat men tegen kwam, was meestal in of nabij de vele dorpen en nederzettingen, die men passeerde. Maximum snel heid scheen voor de kom der plaatsen, die men pas seerde, niet voorgeschreven, want meestal stond de naald bij de honderd kilometer, als men weer door een der dorpen kwam en na een druk op de hoorn ging het andere verkeer onmiddellijk aan de kant. Na een paar uur kwam men door een grote vlakte en ingenieur Whiteheaven wees zijn hollandse passa gier op een kudde kangoeroes, die bij het naderen van de auto met grote sprongen de vlucht nam. Kees keek zijn ogen uit. Hier waren dus kangoereos in het wild. Halverwege het einddoel werd in een klein stadje gestopt, alwaar men een kop koffie dronk en getankt werd. Maar na een kwartiertje ging men weer snel verder en om half één in de middag arriveerde men eindelijk in de grote stad. Alvorens naar het jacht te gaan, parkeerde de ingenieur zijn wagen voor een der vele restaurants op een reusachtig'plein en daar ging men de inwen dige mens versterken. Tijdens het diner sprak men af, dat men om vier uur weer bij dit restaurant zou zijn, waarna mevrouw Whiteheaven de stad in ging en de beide mannen naar de haven reden. Na een kwartiertje stopte de ingenieur en wees naar een groot wit jacht, dat aan de kade lag. Kees’ mond zakte half open van verbazing en zijn gastheer lachte. „Valt het mee?” vroeg hij. (wordt vervolgd) De bekers welke Be Fair op de Alkmaarse Bondsdag gewonnen heeft, zijn te bezichtigen bij Foto Sjaak Noteboom, Passage. terug te keren. U hebt toch wel eens van oorlogsmis dadigers gehoord? Juist daarom zal’het zaak zijn om het eiland zo voorzichtig mogelijk te naderen en te betreden. Want als er mensen zijn, zullen de heren overdag in ieder geval wel terdege uitkijken naar eventuele ongewenste bezoekers. Aangenomen, dat men daar iets van waarde gevonden heeft, dan zullen ingenieur Whiteheaven en zijn mannen een gespreid bedje aantreffen. Wat wilt u nog meer!” De gastheer beende met grote passen het werkver trek op en neer, terwijl hij onderhand nadacht. Ten slotte bleef hij voor Kees staan en zei: „Hiervan moet meneer Thompson op de hoogte gesteld worden.” „Vindt u dat noodzakelijk?” vroeg Kees. „Wat voor nut heeft het? Wie weet, hoe of uw superieur daarop reageert. Best mogelijk, dat hij het dan niet verant woord vindt om de expeditie nog uit te sturen. Of hij waarschuwt het gouvernement of de regering - hoe Programma: zaterdag: Be Fair Hl - Rijnstreek Be Fair B2 - O.N.A. B2 W.D.S. II Be Fair IV Maandag 10 juni: Be Fair Cl - O.N.A. Cl reden hadden, staat voor mii als een paal boven De competitie: S.N.A. I - Gouwe I (dames) Swift I - Gouwe I Gouwe 4 - L.G.B. I Gouwe - O.Z.V. (meisjes) Gouwe - Boskoop (jongens) Zoals men ziet hebben de eerste dames en heren zeventallen de com petitie ingezet met ’n overwinning. Bij de dames ging dat iets gemak- keijker dan bij de heren, zij hebben namelijk van het begin van de wed strijd af de leiding gehad, terwijl de heren eerst na een 4-1 achter stand de kracht vonden om Swift voorbij te komen en te verslaap. Polotoernooi Zaterdag werd in het zwembad aan de Kanaaldijk een polotoernooi gehouden. De resultaten waren: Gouwe 1 - Brandenburg 1 3-3 Utrechtse Studenten - Raket 1, 6 - 3 Raket - Brandenburg Gouwe Door deze uitslagen en door dat Gouwe kwam de eerste prijs bij de Gouwe terecht, 2e prijs Utr. Studenten; 3e prijs Raket. Helaas was het getoonde spel matig. Door de Gouwe vooral zal er wel uit een ander vaatje getapt moeten worden in de competitie. Programma: Donderdag 6 juni: 7.45 uur: Gouwe 4 - L.Z.C. 3 Vrijdag 7 juni: Sleutelstad 1 - Gouwe 1 (heren) Zaterdag 8 juni: D.K.D. 1 - Gouwe 4 (heren) Maandag 10 juni: L.Z.C. - Gouwe 1 (dames) Dinsdag 11 juni: Gouwe - L.Z.C. b (jongens) Gouwe 2 - Boskoop 2 (dames) Woensdag 12 juni: Pinguins 2 - Gouwe 2 (heren) Zwemlust 4 - Gouwe 3 (heren) Donderdag 13 juni: G.Z.C. 1 - Gooi 1 Gouwe 1 - Neptunus 1 Vooral donderdag 13 juni belooft door het spelen van zowel G.Z.C. 1 als Gouwe 1 een interessante avond. Training: Alle leden worden attent ge maakt op de trainingsüren. Het is fijn dat zich enkele mensen hiermee belast hebben. Zij doen het vol enthousiasme en kundig. Laat dan ook de leden komen! Zó alleen kunnen we een gezonde vereniging bouwen. Vraagt inlichtingen bij foto Uw oude camera is nu 10,- of 15,-- gulden waard!

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 2