Staartje van de winkelweek Muzikale mars door Nieuw clubhuis voor heel \V addinxveen Drie honderd bejaarden weer op pad dankzij samenwerking middenstand Brand bij Mulder legde rookgordij n over weg Pieter Maritzgróep ./SST. nieuwsblad Onafhankelijk NKf bestaat vijftig jaar Berichtgeving reis Ouden van Dagen Hele dag per auto Brabant in met als hoogtepunt bezoek aan De Efteling VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG I - Dirigent Concordia óverkwam ongeval we 1 ('I Twee stoeten Muziek er bij e - J| Schadevergoeding Motor-„leiders” eekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 13 JUNI 1963 19e JAARGANG - Nr. 936 ‘X f - ,SX Ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de Nederlandse Kabelfabriek (NKF) maakte zater dagochtend het prachtige en grote muziekcorps van deze fabriek ook door Waddinxveen een mars. In alle plaatsen, waar de NKF neder zettingen heeft, moest het muziek corps optreden, zodat het voor de mannen en jongens wel een drukke tijd is geweest. Speciaal de bestuursleden van de Stichting tot Oprichting van een Dorpshuis zagen met veel genoegen de mannen van de NKF in ons dorp rondgaan, want dat herinnerde hen weer aan de vorstelijke gift van 10.000,die zij voor de bouw van het Dorpshuis van de jubile rende NKF hadden ontvangen. De heer T. Ververs, voorzitter van de Stichting Dorpshuis, bracht Gefilmd werd er natuurlijk ook, tijdens de openstelling van het nieuwe padvinders- onderkomen, en wel door de heer Hooftman van de Citosa. (foto Sj. Noteboom) Op woensdag 19 juni wor den de Ouden van Dagen om 8.15 uur opgehaald en het vertrek is om 8.30 uur vanuit de Stationsstraat. Hier zullen meer dan drie honderd Waddinxveense be jaarden de maaltijd genieten, tijdens hun jaarlijks „daagje- uit”, op 19 juni a.s. (foto Sj. Noteboom) jaren plezier zal beleven. Het gebouwtje werd geopèhd, door een welp een (papieren) ven ster te laten verbreken, waarna hij - voor het eerst en voor het laatst - uit het venster naar buiten mocht kruipen. Nadat ook de burgemeester nog het woord had gevoerd, maakte het gezelschap genodigden een rond gang door het nieuwe padvinders- onderkomen, waarbij wel bleek dat het helemaal voldoet aan de eisen De grote en prachtig „aangeklede” band marcheert hier over de Kerk- weg tijdens een triomfantelijke tocht door Waddinxveen. (Foto Sjaak Noteboom) weerszijde van de fabriek opgesteld er stond er één op de Henegouwer- weg, terwijl de andere spuit op de Brugweg zelf was neergezet. Deze strategie bleek goed, want het vuur kon hierdoor zeer effectief worden aangegrepen. Het bleek dat de brand - waar schijnlijk begonnen in de spuiterij - ook de fineerderij was binnenge drongen, waar het zeer brandbare kostbare fineer-materiaal direct een prooi van de gretige vlammen was geworden. Na ongeveer een uur had de brand weer de brand, zoals dat heet „in de hand” maar de nablussing verg de nog lange tijd en veel, zeer veel water. De schade is nog niet bij benade ring te schatten maar bedraagt in ieder geval vele tienduizenden gul dens. De schade is door verzekering gedekt. van een stel jongens, die er heus niet, altijd zo zachtzinnig mee zul len omspringen. Van vele kanten werden tenslotte nog geschenken aan de Waddinx veense padvindersgroep aangebo den, die dan ook voorlopig weer vooruit kan. de rit, waarnaar vele bejaarden steeds weer met verlangen uit zien, weer is doorgegaan. Wij hopen dat die samenwerking van dien aard zal blijven, dat deze tochten voor onze bejaarden tot in lengte van jaren voortgezet kunnen worden. De brandweerlieden tekenden zich donker af tegen de hel dere lucht, waarin een rook zuil opsteeg die tot ver in de omtrek te zien was. (foto Sj. Noteboom) De directeur van ons plaatselijk fanfarecorps ’Concordia’ is zondag middag j.l. ’n ernstig ongeval over kómen. Toen hij die middag met het mooie weer een eindje ging fietsen is hij door ’n auto geschept. Met een schedelbasisfractuur is hij opgenomen in een ziekenhuis in Den Haag. Zijn toestand is momen teel zorgwekkend. Wanneer er voorlopig geen verbetering komt in deze toestand, zal „Concordia” af moeten zien van de marsen door de gemeente die voor deze zomer op het programma staan. Ook het deel nemen aan het concours deze zomer komt op losse schroeven te staan. Wij hopen, dat er spoedig een verbetering m,ag optreden en er gauw een einde komt aan deze bijna ondraaglijke toestand voor mevrouw Van Uffelen en haar twee kleine kinderen. tocht van de Waddinxveense be jaarden mogelijk geworden door de extra opbrengst van de winkelweek die door de beide grote Waddinx veense middenstandsverenigingen, de Rooms-Katholieke en de alge mene „Handeldrijvende en Indu striële Middenstandsverenigingen” Om half negen vertrekt het eer ste deel van de stoet, bestaande uit circa vijftig auto’s. Na een rondrit door de Puttepolder wordt via de Zuidkade en St. Victorwijk de reis aanvaard. Via Schoonhoven, de Lekdijk, Vianen en Leerdam (waar in De Glashof koffie wordt gedronken) gaat het op Brabant aan, waar De Efteling het einddoel is. Om 14 uur gaat men aan tafel. Na het eten kunnen de deelnemers enkele uren vrij rondwandelen. Het vertrek zal om vijf uur in de middag plaats vinden, zodat men hoopt, zo tegen acht uur ’s avonds weer in Wad dinxveen aangeland te zijn. De beide Waddinxveense muziek corpsen zullen waarschijnlijk dan Woensdag 19 juni a.s. gaan meer dan drie honderd bejaarden met onge veer honderd auto’s op stap naar Brabant. Het is het jaarlijkse uitje dat zo langzamerhand een mooie traditie van de Waddinxveense middenstand is geworden, een traditie die al twee en dertig jaar in stand wordt ge houden. Een vaste kern van automobilisten doen ieder jaar weer met groot plezier aan deze rit mee en de organisatoren - „er zit echt veel werk aan vast” - doen dat extra werk er ieder jaar weer met veel animo bij. Deze keer wordt eens niet de Veluwe, maar Brabant, waar uiteraard de grote uitspanning De Efteling wordt bezocht. Ver in de omtrek waren zaterdagmiddag om half drie de zwarte rook wolken te zien, die afkomstig waren van de meubelfabriek van Mulder aan de Brugweg, waar plotseling een felle uitslaande brand uitbrak. De brandweer rukte onmiddellijk met groot materieel uit: twee spuiten stonden weldra uit alle macht te werken. Met vijf stralen werd de brand grondig aangepakt. Hierdoor had de Waddinxveense brandweer het vuur betrekkelijk snel onder de knie. wordt georganiseerd. Alsmede door een prachtige gift van de Waddinx veense Melkhandelaren. Voor de algemene vereniging zijn in de rit vertegenwoordigd - en hebben er hard voor gewerkt - de heren: G. van Ringelenstein (secre taris), H. K. van der Loo (voorzit ter), C. van Mourik, T. Ververs en A. jongejan. Voor de R.K.-vereni ging zijn dat de heren: H. Streng en J. van Pinxteren. Met elkaar hebben de Waddinx veense middenstanders er via hun winkelweek weer voor gezorgd, dat Aan de Prins Alexanderstraat in de Oranje wijk heeft de'Waddinxveense padvindersgroep zaterdagmiddag een prachtig, gloednieuw clubhuis in gebruik genomen. Gemeentesecretaris H. Jenné, waarnemend voorzitter van de padvindersbeweging in onze gemeente heette de aanwezigen har telijk welkom. Hij herinnerde aan het feit, dat het al een jaar geleden is, dat de padvinders hun clubhuis aan het Zwartepad moesten prijsgeven, omdat de gemeentelijke belangen eisten dat het gebouw zou verdwijnen. Woningbouw en uitbreiding van de gemeente, gaan nu eenmaal vóór. Gelukkig wilde de gemeente wel een schadevergoeding voor het te slopen clubhuis betalen, en dat werd een bedrag van 11.000, waar voor uiteraard een behoorlijk nieuw clubgebouw kon worden neergezet. De heer Zwamborn, adjunct- directeur van Openbare Werken komt de eer toe, van de ideeën en uitvoering van dit project, waarvan de Waddinxveense jeugd nog vele fel Over de oorzaak was aanvanke lijk nog weinig te zeggen. Ook nu heeft men nog geen zekerheid, maar het vermoeden bestaat, dat kort sluiting in één der draaistroom- leidingen de oorzaak van 'de brand is geweest. Er hoeft in een meubelfabriek maar een kleinigheid te gebeuren, of een brand van groot formaat is het gevolg, dat blijkt herhaaldelijk. De opslag van droog hout, het vele uiterst brandbare afvalmateriaal, de vernissen en oliën - het zijn al lemaal uiterst brandbare zaken. Eén vonk is voldoende om een hele fabriek in dé as te leggen. Om elkaar zo min mogelijk in de weg te lopen, om over een zo groot mogelijke watercapaciteit te be schikken, én om de brand van ver schillende kanten te kunnen be naderen, waren de spuiten aan Een aantal leden van De Gouwe- rijders zal weer als „motorordon nans” optreden, om onderweg te helpen regelen -en te zorgen, dat de stoeten auto’s van ieder vijftig stuks bij de kruispunten vlot kunnen doorrijden. Zoals bekend is deze jaarlijkse Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen gereed staan, om de oudjes een mu zikale hulde te brengen, zoals dat ook andere jaren gebeurde. De deelneming staat aan alle be jaarden geheel vrij. Iedereen die ouder dan 65 is, kan aan deze rit gratis deelnemen, evenals minder validen - waarbij geen leeftijds grens is bepaald. Er gaan weer enkele artsen mee evenals twee wijkzusters, zodat het de deelne mers ook aan eventueel nodige geneeskundige hulp niet zal ont breken. Abonnement per kwartaal f 1.35 bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur de muzikale vertegenwoordigers van de Nederlandse Kabelfabriek nog eens hartelijk dank voor deze gift, die hij een eerste (lange) stap noemde naar een speciaal gebouw in Waddinxveen, waar het vereni gingsleven zich gezond kan ont plooien en waar een goede moge lijkheid is voor filmvoorstellingen en toneel. Ook de heren A. C. Kraneveld en Van den Bosch van de Stichting waren eveneens bij de ontvangst aanwezig die in het gemeentehuis plaats vond. Ook de burgemeester voerde het woord en bood het corps een muziekstuk aan. C V V

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1