Hei kcaaki Kinderenverongelukt kinderen verdronken Bel bij Brand 2222 Akilëine Parfumeur: componist van welriekende geuren Mooie tentoonstelling van portretten en landschappen van Hans Hazenbroek i mes het te voorkomen en BURGERLIJKE STAND OF KERKEN NODIGEN Inlicbtingen-automaat spreekt in 16 talen Stuurstang brak Brandschade aan boerderijen Jaarlijks gaat er voor circa 13 miljoen in vlammen op I^ek in de waterleiding Electrisch ISeiioeniiug; leraren Geluiddemper in huishouding van Kunststichting: In zaaltje Werken in de VS Koninklijke Lucht macht vijftig jaar PAGINA 5 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 13 JUNI 1963 Ijuclitverliitters Pedicure Jeanne Willemse Ook de kleuters doen mee Hooibroei is vaak oorzaak Een verrassing De scholen I Naast de te treffen bouwkundige maatregelen is het persoonlijk han delen van de ondernemer van ten minste evengroot belang. Tijdens fl Normaliseert en ontgeurt transpiratie. Ontsmet verhitte voeten Verdrijft vermoeidheid Prinses Beatrixlaan 36, telef. 3004 bedrijfsgebouwen nader ingegaan door ir. P. Anema, rijksconsulent voor de boerderijbouw. Op het vliegveld van Hamburg heeft men de modernste oriënte- ringsinstallatie ter wereld. Het gaat hier om een nieuw optisch instru ment, dat aankomende passagiers de mogelijkheid biedt zonder moeite in zeer korte tijd adressen op een platte grond van Hamburg op te zoeken. Doordat de stuurstang brak, be landde een 20-jarige inwoner uit Nieuwerkerk a.d. IJssel zondagmid dag omstreeks vier uur op de Bloe- mendaalse weg meteen truck in de sloot. De bestuurder en een andere inzittende wisten tijdig de wagen te verlaten. De truck is Later met een kraanwagen op het droge ge bracht. de afgelopen winter zijn er enkele boerderijen verbrand, waarbij ver band is gelegd met het gebruik van luchtverhitters. en aantal verzeke ringsmaatschappijen hebben daar na, besloten geen schadeuitkeringen meer te doen, indien op het bedrijf bepaalde typen directe luchtverhit ters aanwezig zijn. Bij de aanschaf van een luchtverhitter is dus voor overleg met uw verzekeringsmaat schappij zeker gewenst. Overigens zal er met welk type verhitter dan ook niet roekeloos te werk moeten worden gegaan. De hele omroepwereld Ineens in rep en roer, Zo vlak na Gordon Cooper En onze Koekoekboer. Het leger van sensaties Zet voort zijn zegetocht, Als Romme net naar bed is Staat op een Willem Vogt. Wij dachten het te weten Het leek ook zo gezond: De radio-meneren Staan allen aan één front. De televisie-mensen Zijn, stoer in het gebruik, Den vaderland getrouwe Vijf handen op één buik. Dat leek zo goed als zeker Nu blijkt ons onverstand, Want één verkeerde appel Bederft de hele mand. Er is verschil van mening, Eén blauw geruite kiel Draait in de etherwereld Het revolutiewiel. Ons kan niet veel gebeuren, Wij laten nog geen traan, Misschien ziet daar een knaapje Opeens één Roosjen staan. De betere programma’s Waar iedereen naar haakt, Daar mogen wij op hopen Want luister goed: het kraakt! Jaap Mijderwijk. Parfum! Een woord dat omgeven is met sfeer en romantiek en voor naamheid. Parfum behoort nu een maal bij de elegante vrouw, die haar met zorg gekozen toiletten met charme weet te dragen. Zo was het door de eeuwen heen tot in de grijze oudheid, zo is het en zo zal het stellig blijven. Al wis selt de publieke smaak ook op dit terrein met de jaren, zoals de par fumeur, de componist der geuren, u kan vertellen. Een merkwaardig beroep, dat van parfumeur. Een kunst, waarin men zich stellig niet kan bekwa men, wanneer men de aanleg mist. De neus van de parfumeur is zijn kostbaarst bezit, waard om tegen een hoog bedrag verzekerd te wor den. Er zijn in ons land geen tien mensen, die zo’n fijne neus hebben, dat zij het beroep zouden kunnen uitoefenen. Zijn reukorgaan wijst de parfumeur de weg in een ware doolhof van - in honderden flesjes en buisjes verzamelde - geuren. Dat valt op geen school te leren. denkt, kunnen de gevolgen ver schrikkelijk zijn. „Zou het werke lijk zo erg zijn?” vraagt iemand zich misschien af. Maar dan komt het paneel met de cijfers. En die liegen er niet om. Ze zijn ontstel lend hoog; veel te hoog. De diaserie die de aanwezigen te zien krijgen is al even suggestief. De plaatjes, voor een deel zelfs in Waddinxveen genomen, zijn levens echt. Waarom zouden we het ook overdrijven; het is zo al erg ge noeg. Wat de genodigden bij de opening niet hebben gezien, kunt u nog ko men bewonderen. Op enkele kleu terscholen is dinsdag heel erg hard gewerkt aan een aantal werkstuk ken die het onderwerp van de ten toonstelling moesten uitbeelden. En daarin zijn ze enorm goed geslaagd! Ten eerste een aantal platen, door de kleuters zelf gemaakt, met ver rassende effecten, zoals kinderen die alleen maar tevoorschijn kun nen toveren. En daarnaast twee Te beginnen met de brandschade. Brand kan bij iedereen onverwachts toeslaan en veel ellende tengevolge hebben. Het gezegde „in de brand, uit de brand” blijkt bij nadere ken nismaking vrijwel steeds het tegen deel in te houden. Er zijn, mense lijkerwijs gesproken, tweeërlei soort maatregelen om een dergelijke catastrofe te voorkomen of te ver zachten. Allereerst de bouwkundige brand- veiligheidsmaatregelen. Deze staan niet altijd in een gunstig aanzien. Men denkt dan aan de in de gemeentelijke bouwvoorschriften streng omschreven brandveilig heidseisen. Deze werken bouwprijs- verhogend, zo wordt er geredeneerd. Daarin kan wel een kern van waar heid schuilen. Bijvoorbeeld als stal zolders van steen moeten worden gebouwd, ongeacht of deze wel of niet een zware dragende functie hebben. Hooibroei is wel de belangrijkste brandoorzaak in boerderijen. Daar om kan bij gebruik van de zolder als permanente tasruimte deze tege lijk zwaar en deugdelijk brandwe rend zijn. Stijgende prijzen van de bouwmaterialen en de arbeidslonen kunnen een minder nuttige zolder tot een te zwaar wegende kosten factor maken. Het is jammer dat er van gemeentewege nog al eens strenge eisen worden doorgedreven zonder rekening te houden met de bedrijfseconomische kant. Gelukkig geldt hier in toenemende mate dat door redelijk overleg een soepele en toch verantwoorde toepassing van de voorschriften kan worden be reikt. Het -bekijken van deze kinder- werkstukjes is op zichzelf al een gang naar de tentoonstelling ten volle waard. En dan zal ongetwijfeld ook de echte tentoonstelling u be slist boeien! De tentoonstelling is een verras sing. Met zeer eenvoudige middelen is toch een bijzonder boeiend en suggestief beeld gegeven van de gevaren in en om het huis, die on ze kleuters bedreigen. En niet min der doeltreffend is uitgebeeld wat er gedaan kan worden om deze ge varen drastisch te beperken. „Je moet er maar aan denken” zullen de aanwezigen dikwijls gedacht hebben. Maar als je er niet aan Reukgeheugen Zeker, hij zal ’n duidelijk inzicht moeten hebben in de chemie. Be halve natuurlijke reukstoffen zijn er tegenwoordig immers vele syn thetische. Maar dit inzicht is niet van primair belang. Hoofdzaak is, dat hij een goed reukgeheugen heeft en daarnaast de smaak om verschillende geurtjes te combi neren. Achter zijn grote „reukstoffen orgel” voelt de parfumeur zich een orkestdirecteur en componist beide. Hij zoekt net zolang tot hij ’n goede „samenklank” heeft gevonden van al zijn „orkestelementen”. Wat de componisten aan inner lij ke beleving tot uitdrukking brengen in hun muziek, doet de parfumeur in zijn geurende compositie. Zo goed als ieder ander kunstenaar heeft de parfumeur het tijdsbeeld te ver staan. De publieke smaak immers verandert van tijd tot tijd. Omstreeks 1900 - de romantische tijd van de wals, waarin men nog volkomen ongecompliceerd leefde en nog geen weet had van de mo derne wetenschap der psychologie - was het de tijd van de bloemetjes- geuren. In 1930, de crisistijd, leer den de grote parfumeurs de disso nant der Aldehydes kennen. Een wrange reuk, die stoort in ’t milieu der bloemetjes, maar toch tot oplos sing komt en dus furore maakt. In 1940 demonstreerde zich de ver deeldheid der volkeren ook in de parfums, de Duitse parfums hadden iets staalachtigs Lavendel en eau de cologne heb ben iets onpersoonlijks. Beide zijn daarom geliefd bij de Engelsen, want Engelsen willen niet opvallen. Zieke potvis Bij iedere vrouw behoort een eigen parfum. Karakter, uiterlijke verschijning en leeftijd spelen een rol bij het bepalen van de soort parfum, die bij haar speciale type behoort. Een sportief type zal voor alles een fris parfum verlangen. Een jonge vrouw mag nooit een te zwaar parfum gebruiken, een le venslustig type verdraagt een war mere geur. Het meer wazige type zoekt een „streng” parfum, waarin de parfumeur toch een van de vier in de parfumindustrie gebruikte dierlijke reukstoffen herkent, n.l. die van de „civetkat”! Over dierlijke reukstoffen gespro ken, het uitermate kostbare amber is afkomstig van. een zieke potvis. Het dier heeft waarschijnlijk suiker ziekte en geeft als gevolg daarvan over. Het braaksel blijft drijven op het zeewater en spoelt tenslotte ergens aan. Het doet denken aan stukken klei. Kenners verzamelen het en krijgen er dan grote bedra gen voor. Ook zuivere Bulgaarse rozenolie is heel erg duur. De totale jaarproduktie van Tubereuse-olie uit Zuid-Frankrijk is maar ongeveer 3 a 4000 kg parfumgrondstof. Ver baast het u, dit alles wetend nog, dat een kleine hoeveelheid goede parfum duur is? tionale tentoonstellingen altijd di rect als een echt Nederlands schil der herkenbaar is. Een schilder van het intieme gezinsleven, waarin hij de vrouw die hij schildert niet ziet als zijn echtgenote, maar als De Vrouw, in de trots van haar moe derschap. Geen schilder overigens van romantische plaatjes, maar in zijn stadsgezichten aandacht gevend aan de schoonheid die ook uit een afbraak te puren is. Wij hopen, dat deze schilder in Waddinxveen de aandacht zal krij gen die hij verdient. Zelf zal hij er niet bij zijn, want gisteren vertrok hij naar Noorwegen, daarheen ge stuurd door het ministerie van O.K. en W., dat óók veel in Hans Hazen broek ziet. maquettes, uitbeeldende ,,’t Veilige huis” en „Gevaren op straat”, even eens door de kinderen zelf gemaakt. De kleuterleidsters van deze scho len hebben hiermee uitstekend werk verricht, waarvoor hen oprechte waardering toekomt. Ze hebben bovendien de tentoonstelling zeer verrijkt door naast de deskundige uitbeelding ook de kinderlijke visie te geven. Gerekend naar de verleende bouwvergunningen wordt er in de sector landbouwbedrijfsgebouwen nog al wat gebouwd. Volgens C.B.S.-gegevens steeg in vijf jaar tijds de totale bouwsom van ca. 50 miljoen gulden per jaar tot boven de 70 miljoen. Een belangrijke post is de jaarlijks aan boerderijen en bijgebouwen toegebrachte brandschade (ca. 13 miljoen gulden). Aan nieuwe boerderijen in de IJsselmeerpolders en ruilverkave lingen wordt jaarlijks bijna evenveel besteed. Het grootste bedrag (ca. 45 miljoen gulden wordt bestemd voor het verbouwen en uitbreiden van de bestaande gebouwen, nieuwbouw van pluimveehokken en varkensschuren e.d. en ten dele ook voor herstel en vervanging van bestaande boerderijen. In een serie radio-uitzendingen is op verschillende aspecten van de Op de Zuidkade ter hoogte van bakkerij Huizer, ontstond dinsdag avond omstreeks 9 uur een lek in de hoofdwaterleidingbuis. Deze lei ding die onder de Gouwe vandaan komt en aansluit op een buis aan de Zuidkade was verzakt en daar door afgescheurd. Personeel van Gemeentewerken heeft van dinsdag op woensdag de gehele nacht door gewerkt om het lek zo spoedig mo gelijk te kunen herstellen. Tussen de hoofdleiding en de buis aan de Zuidkade moest een nieuw stuk worden gezet. Tot woensdag (giste ren) hoopte men een en ander te kunnen voltooien. Het verkeer werd deze dagen zo lang omgelegd via de Burg. Troost- straat, Jan Dorrekenskade en de Kanaaldijk. Een Amerikaanse firma heeft ’n elektrisch snij apparaat op de markt gebracht, waarmee vlees, kaas of andere voedingsmiddelen met een minimum aan inspanning kunnen worden gesneden. Het bestaat uit twee gelijke mes sen, die door middel van een elek trische motor 2000 maal per minuut in voor- en achterwaartse richting langs elkaar worden bewogen. Met het heft wordt alleen de richting van ’t snijvlak aangegeven. Hef elektrische mes is geschikt voor het snijden van fruit, groen ten, kaas, taart of brood en niet te vergeten, vlees. De prijs van het mes bedraagt in Amerika 28 dollar. Op een congres van de AFL-CIO in New York verklaarde dr. George Gallup, hoofd van het Amerikaanse Instituut voor Publiek Opini-onder- zoek, dat thans 29 procent van de ondervraagde personen de voorkeur gaf aan een 35-urige werkweek. Tien jaar geleden bedroeg dit aan tal 21 procent. Uit een recent overzicht van het Women’s Bureau van het Ministerie van Arbeid van de Verenigde Sta ten blijkt, dat in 31 procent van alle echtparen naast de man, ook de vrouw een bezoldigde functie heeft of deze zoekt. ’s Middags van 2 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 10 uur staat deze tentoonstelling voor u open in het wijk gebouw van het Groene Kruis in de Stationsstraat 12. Maar vrijdag is onherroepelijk de laatste dag. En als u toch op de markt bent, bent u er vlak bij! De kinderen zijn het waard De Koninklijke Luchtmacht zal binnenkort haar 50-jarig bestaan herdenken. Opgericht op 1 juli 1913 als „Luchtvaart-afdeling” (L.V.A.) zal de ’gouden’ Koninklijke Lucht macht speciaal in de maanden juni en juli dit jubileum vieren. In tegenstelling tot de viering van 40- en 45-jarig jubileum wordt dit maal geen centraal internationaal vliegfeest op Soesterberg gehouden. In plaats daarvan zullen echter op alle luchtmachtonderdelen zoge naamde „open dagen” worden geor ganiseerd. Op deze open dagen zal de bevolking uit de omtrek vrije toegang tot het onderdeel hebben en d.m.v. demonstraties te zien krij gen hoe en waarmee de luchtmacht werkt. Naast demonstraties met o.a. brandweer, bewakingshonden, red dingshelikopters, zweefvliegen en „spookpeloton”, staat er op iedere vliegbasis ook een statische tentoon stelling en een vliegshow op het programma. Op de statische tentoonstelling zal men een staalkaart van alle in gebruik zijnde vliegtuigen en gelei de projectielen kunnen bezichtigen. Uiterlijk lijkt dit instrument, dat de naam ’Geomat’ verkreeg, op een zeer groot televisie-apparaat met drie beeldbuizen. Op een schakel bord bevinden zich drie rijen witte toetsen. Op de. ene rij staan de let ters A tot H, op de tweede rij de cijfers 1 tot 10 en op de laatste rij de vlaggen van 16 verschillende naties. Wil nu bijvoorbeeld een Japan ner, zonder de geringste kennis van de Duitse taal, zich oriënteren over de ligging van een bepaalde straat op de plattegrond, dan drukt hij eerst de toets in waarop de Japanse vlag staat aangegeven. Op het mid delste beeldscherm verschijnt dan een aanwijzing in de Japanse taal hoe het .apparaat moet worden bediend. De reiziger wordt nu in zijn moe dertaal begroet en verzocht in een alfabetisch register de door hem gewenste straat op te zoeken en op het toetsenbord het ernaast staande cijfer alsmede de letter in te druk ken. Onmiddellijk verschijnt dan op het middelste scherm de gezochte straat op een detail van de platte grond op de schaal 1 3000, terwijl op het linkerscherm zich een ver licht vierkant op een volledige plat tegrond van de stad de ligging van dit detail aangeeft. Op het rechter scherm verschijnen foto’s, commen taar of reclame-platen. De „Geomat” kost DM 30.000 en werd door de 48-jarige Hamburgse onderwijzer ontwikkeld, die hier voor tien jaar harde arbeid heeft verricht. Aan de Chr. Technische School „Nieuwe Vaart” te Gouda zijn met ingang van het schooljaar 1963/’64 wegens uitbreiding benoemd als leraar de heren: G. H. Biesters te Nunspeet voor A.V.O.; J. Corstanje te Schoonhoven voor timmeren; G. J. van Delden te Deventer voor Gymnastiek. Voor aanmelding van leerlingen verwijzen wij u naar de adverten tie in dit blad. Dank zij de activiteiten van een Amerikaanse fabrikant gaat de huis vrouw het in de toekomst wat rus tiger krijgen. Niet rustige in de zin van „minder werk”, maar wel in die van „minder lawaai”. Geluiden, veroorzaakt door de motoren van wasmachines, ventila toren, oliestookverwarming’ en huis houdelijke apparaten, kunnen tot een minimum worden gereduceerd door „Vibrodamper 80-A”. Vibrodamper is vooral gemaakt voor liefhebbers van „doe-het-zelf” karweitjes. De vloeistof kan, zoals verf, op iedere willekeurige metalen opper vlakte worden aangebacht. Bij een juiste toepassing heeft een met Vibrodamper behandelde metaalplaat dezelfde akoustische werking als een stuk kurk. In te genstelling tot gips en glasvezel, die het geluid absorberen, houdt Vibrodamper het geluid op zijn Plaats. De prijs bedraagt ongeveer 55,- voor een tankje van circa drie en een halve liter, voldoende om vijf vierkante meter te beslaan. TerWijl op straat wandelaars van de avondvierdaagse zingend voorbij trokken, opende de Goudse kunstcriticus H. A. J. Tempelman in het zaal tje van de Kunststichting Waddinxveen een tentoonstelling van schilde rijen, aquarellen en tekeningen van de Rotterdamse kunstschilder Hans Hazenbroek. Geen onbekende in Waddinxveen, een schilder die begon in Moordrecht bij de K.V.T., en die nu al weer enige jaren voor zichzelf werkt in Roterdam. De heer Tempelman wees op de schoonheid van het werk van deze individuele kunstenaar, die - hoewel nog jong - een Lange ontwikkeling heeft doorgemaakt. In 1955, toen hij al bekendheid begon te krijgen, zei de heer Hazenbroek eens: „Ik zal nog lang en hard moeten wer ken.” Dat heeft hij gedaan, aldus de heer Tempelman, „in voortdu rend gevecht met zichzelf en met de materie.” Hans Hazenbroek zelf ziet het niet zo tragisch. De woorden van schilder D.Ket: „Ik ben een marte laar van het marterhaar” zijn op hem niet van toepassing. Hij heeft een vrouw en twee kinderen en dit kleine gezin vormt voor hem al zo’n bron van inspiratie, dat de meeste schilderijen en tekeningen het gezin tot onderwerp hebben. Voorts heeft hij met de liefde voor de stad, Rotterdammers eigen, de groei van de stad, de moeizame ontwikkeling uit hopen puin en zand onder het geraas van bulldo zers, op het doek vastgelegd. Een schilder met roeping, meen de de heer Tempelman, die ook op de muzikale aanleg van de schilder wees, een aanleg die is terug te vinden in de poëtische aanpak van zijn onderwerpen. De heer Tempelman schetste Hans Hazenbroek als een schilder van nature met groot kleurgevoel, een tekenaar die kan waarnemen én weergeven, die gevoel heeft voor het licht, die speels vlot en fleurig kan werken, maar die op intema- Voorzichtigheid is ook het wacht woord voor het komende hooisei- zoen. Ventileren van hooi neemt hand over hand toe. Helaas vermin dert daarmee het aantal hooibroei- branden nog niet. Koopt niet zo maar een hooiventilator. Maakt een berekening welke ventilatorcapaci- teit u nodig hebt. Daarvoor kunt u bij de voorlichtingsdienst terecht. Overtuigt u bij de aanschaf boven dien van de zekerheid of het elec- triciteitsnet de ventilator tot een voldoende capaciteit kan voeden. De electriciteitsmaatschappij licht u daarover in. Ook is boven een capa citeit van 1 pk openbare kennisge ving nodig ingevolge de Hinderwet. Dit kan u een kostbaar proces-ver- baal besparen alsmede de kans dat de verzekeringsmaatschappij zich niet tot schade uitkering verplicht zal beschouwen. Koopt dus niet te lichtvaardig. De gebruiksregels die door de voorlichtingsdienst en de bonafide ventdatorfabrikanten wor den verstrekt zult u moeten opvol gen om met kwalitatief goed hooi uit de brand te blijven. Tenslotte nog iets over het verze keren van de gebouwen. Wegens de hoge en nog steeds stijgende bouw kosten is de verantwoordelijkheid wel bijzonder groot om het brand risico niet of niet voldoende door verzekering te dekken. Bij vrijwel alle herbouwgevallen blijkt de ver- zekeringsuitkering bij lange na niet genoeg, regelmatige toetsing van het dekkingsbedrag aan de vervan gingswaarde der gebouwen is alles zins verantwoord. De medische zondagsdienst wordt waargenomen door dokter E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, tel. 2078 zondag 16 juni 1963 Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur: Eerw. heer D. Oskam van Culemborg N.m. 6.30 uur: ds. Joh. Verwelius Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan V.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius N.m. 6.30 uur: Eerw. heer L. Vroeg indewey, van Bergambacht N. Herv. Kring „Wet en Evangelie”. V.m. 9.30 uur: ds. E. H. Kalkman N.m. 7.00 uur: ds. E. H. Kalkman Gereformeerde Kerk. V.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. P. L. Smilde Zwijndrecht-Grote Lindt N.m. 6.30 uur: ds. P. L. Smilde Zwijndrecht-Grote Lindt Remonstrantse Kerk. geen dienst. Christ. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop N.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag N.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2452 Missen: 's zondags 7 uur Vroegmis; 8.30 uur Hoogmis; 11 uur Late Mis; 's avonds 7 uur Lof; 17.30 uur Mis in de rk-school, Kon. Wilhelminapl. Door de week ’s morgens om 8 uur; Zaterdag biechtgelegenheid 5-8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis; Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66. donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie week van 5 t/m 10 juni 1963 Geboren: Johanna Maria Jeannette, d.v. M. Luijten en H. C. M. Bremmert; Teunis Albertus, z.v. A. Visser en M. A. Alblas; Martinus Johannes, z.v. G. W. M. Barkel en M. J. C. C. Mollink; Elisabeth, d.v. W. C .de Bruijn en T. Jansen; Richard Theodorus Cornells Antho- nius, z.v. C. E. G. Okkerse en E. A. M. van Catz. Ondertrouwd: T. van der Starre en J. C. Slingerland. Gehuwd: W. L. Janmaat en J. P. van den Berg. Overleden: geen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: in het zwembad: diverse kledingstukken en 2 horloges; hor loge m; bruin bandje: badhanddoek met blauw zwembroekje; wit kin- derschoentje; blauw babysokje. Verloren: fietstas met visgereed- schap; zwemabonnement; bruine portefeuille met inh,;gele badhand doek met witte onderbroek; zwem abonnement; grijs étui met schroe vendraaiers; zilveren slangenarm band; wieldop van Renault; wit tasje met inhoud. Het was maandagavond 10 juni in de Stationsstraat voor het wijkge bouw van het Groene Kruis een ongewoon schouwspel. Een grote groep mensen schoolden daar samen. Wat was er aan de hand? Een ongeluk, aan kinderen overkomen? Gelukkig niet, maar het had er wel mee te maken. De tentoonstelling „Met vallen en opstaan....!” zou worden ge opend en wegens het bijzonder warme weer had men besloten deze plechtigheid maar naar de open lucht te verplaatsen. Om half acht heette de voorzitter van de afdeling Waddinxveen van Het Groene Kruis, de heer Jenné, de aanwezige genodigden van harte welkom. O.a. waren aanwezig alle plaat selijke artsen, verscheidene hoof den van scholen en vertegenwoor digers van genabuurde Groene Kruis-afdelingen. Ook het gemeen tebestuur was goed vertegenwoor digd door de burgemeester, de heer C. A. van der Hooft die de opening zou verrichten en door de wethou der de heer Pille. De burgemeester wees er in zijn openingswoord op, dat ongelukken overkomen aan kinderen altijd een bijzondere indruk op ons maken en hij prees het Groene Kruis geluk kig met deze tentoonstelling, die niet alleen duidelijk zal maken welke ongelukken aan kinderen kunnen overkomen, maar vooral welke eenvoudige maatregelen vele van deze ongevallen kunnen voor komen. Dr. Schipper, de distritskinder- arts van het Groene Kruis, die een belangrijk aandeel heeft gehad in de voorbereiding en samenstelling van deze tentoonstelling, zette uit een welke motieven tot het samen stellen ervan hadden geleid en hij wenste de burgemeester toe in zijn Waddinxveense ambtsperiode een daling te zien van het aantal onge vallen met kinderen. Onder leiding van Dr. Schipper en van de beide leraressen kinder verzorging, mej. H. G. J. Maaskant en mej. D. Houterman, gingen de belangstellenden het gebouw bin nen om een rondgang langs de stands te maken. De tentoonstelling is werkelijk voor iedereen van belang, die wel eens met kinderen moet omgaan. De Chr. Landbouwhuishoudschool heeft dit goed begrepen en is dins dagmiddag al met de leerlingen ko men kijken. Een uitstekend initiatief! Volgen de andere scholen nog? Het omgaan met kleuters en het zien van de gevaren die hen bedrei gen en vaak voortkomen door het verlangen van de kleuters de oude ren, dus ook oudere kinderen, te imiteren, moet geleerd worden. Het is toch prachtig onze oudere jon gens en meisjes daar al begrip voor bij te brengen. De tentoonstelling is nog tot en met vrijdag geopend, ’s Middags van 2 tot 5 uur en ’s avonds van 7 tot 10 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 5