Demping sloot Kerkweg ligt stil c. M.A.B.C. Gouwe-Rijders’ leverde unieke prestatie De bewoners kregen geen garantie voor vergoeding Twee bruggen al gesloopt Is vijver in vijver]aan te klein voor zwanen met hun j ongen? FM nieuwsblad Onafhankelijk Zó klaar van naar Os uit Bodegraven gaat vliegen naar Mallorca VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG Werk stagneert Eerst op erf afscheiding te verzekeren tussen tuinen en rijweg Stenciltje Uitvoerder kan niet aan de gang door slechte voorbereiding van werkzaamheden Gemeente verzuimde bewoners andere Twee wandelende watervogels 7 jeugdpuistjes J PUROL-POEDER l '4^ - - 1 1 I Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 20 JUNI 1963 19e JAARGANG - Nr. 937 (Foto de Rooy) Na dit stencilt je is er van de ge meente nooit meer iets vernomen, totdat uiteindelijk de slopers ver schenen, die rustig weg een hei- Wat is de oorzaak van deze on rust bij de twee zwanen, die boven dien nog jongen hebben? In de eerste plaats zijn de dieren in de vijver gekomen, toen zij reeds jongen hadden. Het schijnt, dat zij F1.60- f1.- Zingend trokken vorige week de deelnemers aan de avond vierdaagse door Waddinxveen. Ook al door het mooie weer waren er veel mensen op de been, om naar de stoere wan delaars te kijken. De deelne mers aan deze succesvolle wandeltocht hadden toen zij door Waddinxveen kwamen al een behoorlijk eind achter de rug. Vandaar de grot" be langstelling voor een koele dronk, die in Waddinxveen werd aangeboden. (Foto Sjaak Noteboom) woners en die door deze regelmatig moesten worden onderhouden. In het stencil stond nu, dat er binnen kort iemand van de gemeente zou komen overleggen, hoe een rege ling te treffen zou zijn, om tot sloop van de bruggen te komen, en tot een andere effectieve afschei ding tussen de grote tuinen en de Kerkweg, die steeds drukker be reden wordt. Twee van de bruggen, die eigen dom zijn van de Kerkwegbewoners zijn reeds onder de mokerslagen van een heiblok gesneuveld. De ei genaren van deze bruggen hebben het hoofd in de schoot gelegd en laten de werklieden nu maar hun gang gaan, in de hoop, dat de ge meente wel zo goed zal zijn, om voor de verdwenen sloot een be hoorlijk hek neer te zetten, zodat men zijn verloren vrijheid tenmin ste weer enigszins terugwint. Maar als de gemeente verder niets doet, dan zullen deze bewo ners hiervoor zelf moeten zorgen. En het uiteraard zelf moeten fi nancieren. Het is geen wonder, dat er aan de Kerkweg onrust heerst over deze op zijn minst onelegante aanpak door de verantwoordelijke diensten van werkzaamheden, die heus wel noodzakelijk zijn, maar die zeker wel een andere voorbe reiding hadden geëist. Zaterdagmiddag 15 juni j.l. was het een drukte van belang in alle Waddinxveense straten. Auto’s, motoren en bromfietsen uit het hele land kwamen naar Waddinxveen om deel te nemen aan een der grootste evenementen op het gebied van de puzzelsport. „De Gouwerit”, georgani seerd door de Motor-, Auto- en Bromfiets-club „Gouwe-Rijders”. Een rit I waarvoor maanden van voorbereiding nodig zijn geweest, wat echter is 1 beloond met een weergaloos succes, mede door de medewerking van het i j Waddinxveense bedrijfsleven en de Middenstand, die voor een lawine aan H. C. Binnendijk, Alphen a.d. R. 2. A. v. d. Stam, Boskoop 3. W. M. Stolwijk, Reeuwijk 4. G. Troost, Waddinxveen 5. R. W. Verkade, Alphen a.d. R. 6. J. Trouw, Boskoop 7. A. G. Oskam, Hoofddorp 8. K, Rodenburg, Hoofddorp Het blijkt, dat de gemeente de werkzaamheden voor het dempen van de sloot plus bijkomende wer ken in hun geheel aan een parti culier bureau heeft overgedragen. Dit bureau is zonder meer aan het werk gegaan en was slechts bereid, met de bewoners van de Kerkweg te praten, als er éérst toestemming werd gegeven, om op de erven te mogen werken, en de bruggen te mogen slopen. De meeste bewoners - kennelijk niet beter wetende - hebben in deze vreemde gang van zaken toegestemd en de slopers zijn gekomen en hebben twee bruggen weggehaald. Eén brug is echter niet verdwe nen, om de eenvoudige reden dat de eigenaar ervan de slopers niet op zijn erf toeliet en hen verbood, tronische orgel. Nadat de rit door de uitzetters, de heren W. Gorissen en G. Oskam was uitgelegd en wet houder Pille waarderende woorden had gesproken, konden om vijf minuten over acht de kaarten wor den uitgereikt en de uitslag worden bekend gemaakt. Een uitslag die voor de heer C. van Os uit Bode graven wel bijzonder mooi was, omdat hij met de hoofdprijs, aange boden door de „Gouwe-Rijders” ging strijken. De 15-daagse vliegreis naar Mallorca voor twee personen met hotelverzorging. Hij mocht deze hoofdprijs, zij het symbolisch, in ontvangst nemen uit handen van wethouder Pille, zo ook de hoofd prijs-winnaar in de bromfietsklasse, de heer H. C. Binnendijk uit Alphen fl. d. Rijn, die met een prachtige fiets naar huis ging. Hierna had wethouder Pille nog handen vol werk de overige 80 prijzen uit te reiken, hij deed dit met veel plezier dieren het grasveld rondom de vijver, steken de weg over en lopen naar om daar even „vrijuit” te kunnen strafp. 243 248 252 352 354 386 387 422 Een aantal bewoners van de Kerkweg is verontrust en verontwaar digd door de manier, waarop de gemeente het dempen van de sloot ter plaatse is begonnen. Zonder dat met deze bewoners een behoorlijke schade-regeling is overeengekomen, heeft men eenvoudig aangekondigd, dat de sloot zal worden gedempt, dat de bruggen zullen worden gesloopt, en dat er voor werkzaamheden regelmatig in de tuinen van deze bewoners zal worden gegraven. De gemeente rekent op de medewerking van deze Kerkweg-bewoners, zonder zelf iets te doen om hen tegemoet te komen. ook maar één steen van zijn brug kapot te slaan. „De gemeente vindt het kennelijk niet nodig, een rege ling voor schadevergoeding voor te stellen. Welnu, zolang ik die rege ling niet zwart op wit krijg, weiger ik medewerking aan het sloop-ob- ject,” aldus deze bewoner. installatie in het slootje zetten, om snel met het werk te kunnen be ginnen. Enkelen lieten zich hier door overrompelen, enkelen niet, die het werk nu met de wet in de hand tegenhouden. De bewoners van de alleenstaan de huizen hebben bovendien geen idee, wat er nu eigenlijk met de grond, die door het dempen van de sloop vrij komt gaat gebeuren. Be kend is, dat de grond geplaveid zal worden. Maar of dit verbreding van de rijbaan tot gevolg heeft, of dat er parkeerruimte wordt aangelegd, is onbekend. Komt er parkeerruim te, dan is het uitzicht van deze be woners wel bijzonder slecht gewor den. Dat hierdoor de huizen ook aan waarde verminderen weet ie dereen, maar de gemeente zwijgt daar wijselijk over. Wij hebben telefonisch getracht bij de gemeente enkele inlichtin gen te verkrijgen omtrent deze materie, welke ons echter niet ver strekt werden. Red. Het blijkt, dat ongeveer ander half jaar geleden de bewoners van dit deel van de Kerkweg - overi gens het mooiste stukje van oud- Waddinxveen, met de oude bomen spiegelend in het water - het be kende gemeentelijke stenciltje hebben ontvangen, waarin stond dat de sloot zou worden gedempt. Dat was het goed recht van de ge meente, die eigenaresse is van de sloot. Echter niet van de bruggen die allemaal eigendom zijn van de be- Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen De werkzaamheden aan de sloot langs de Kerkweg, die zal worden gedempt, worden vertraagd, doordat nog geen overeenstemming is bereikt tussen de gemeente en enkele bewoners van de Kerkweg, die nog niets „zwart-op-wit” kregen in verband met het slopen van hun bruggen. (Foto Sjaak Noteboom) Enkele dagen nadat één bewoner geweigerd had, werklieden in zijn tuin toe te laten, verscheen een vertegenwoordiger van de firma, die het werk uitvoert, zeggende „Ik ben zo met u klaar”. Maar aange zien deze bewoner een schriftelijke bevestiging wenste, dat er een goed onderheid hek zou worden ge plaatst, in plaats van de verdwij nende afscheiding door de sloot, kwam men niet tot overeenstem ming. De gemeente wentelt nu de verantwoordelijk op de aannemer af, deze komt niet klaar met de ei genaar en de uitvoerder kan zijn sloopwerktuigen wel weghalen, want het werk ligt stil. Door deze weinig georganiseerde voorbereiding zit de gemeente nu in de moeilijkheden. De aannemer kan uiteraard geen garanties aan de bewoners verstrekken voor het doen plaatsen van een hek of an dere goede afscheiding. Deze aan nemer heeft slechts het slopen van de bruggen, het dempen van de sloot en enkele bijkomende werk zaamheden aangenomen, voor een bepaalde som. Verder gaat dit be drijf natuurlijk niet. De gemeente kan op korte ter mijn echter evenmin garantie ge ven, want dit vergt ’n raadsbesluit wat weer door Gedeputeerde Sta ten moet worden goedgekeurd. waardevolle prijzen zorgden. Deze prijzen wared te bewonderen in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Om twee uur stonden de eerste deelnemers op het feestelijk ver sierde spooremplacement te wach ten op het startsein, dat moest ko men uit de prachtige HERO-geluids- wagen, die onderwijl voor vrolijke muziek zorgde. Ook de PAM-olie- maatschappij was met een service- wagen vertegenwoordigd en reikte iedere deelnemer een waardevol reclamepakket uit. Na de start was het al direct puzzelen geblazen. Aan een boom inhet Warnaarplant- soen was een mooie prei opgehangen en iedereen zal die ook wel gezien hebben maar in de routebeschrijving stond prij dus niet met ei geschre ven en dat kostte menigeen al vroeg straf punten. Via de Kanaaldijk be landde men in de Sint Victorwijk waar het ook niet gemakkelijk was, maar ook controleurs staan er nu eenmaal niet voor niets. Even op adem komen in de polder want het is niet zover naar Moerkapelle en ook daar was weer genoeg te puz zelen, zodat menigeen die daarna weer op de hefbrug aankoerste al heel wat goede of foute stempels op de kaart had. In de Sniepwijk aangekomen was het de deelnemers al gauw duidelijk, dat ook hier de twee uitzetters niet stil hadden ge zeten. Een lantaarnpaal met een bordje „Buitendienst” behoeft nog helemaal niet defect te zijn en een fles kan ook een gasfles zijn ook al dachten veel deelnemers er, gezien de daar opgelopen strafpunten, niet zo over. Maar iedereen kwam uiteindelijk toch weer op de Brug weg uit, op weg naar Reeuwijk, vanwaar men via Boskoop, Hazers- woude en Benthuizen weer naar het Gouwe-dorp terugkeerde. Maar al was ie finish in zicht, het kostte nog genoeg inspanning om er te komen. Toen ’s avonds om zeven uur de finish sloot waren alle deel nemers in het Verenigingsgebouw aanwezig en kon men gezellig na kaarten over deze rit, bij muziek van Nico v.d. Hondel op het elec- 1. C. van Os, Bodegraven 2. H. C. Klop, Hardinxveld 3. H. Schouten, Ter Aar 4. Elze Koomen, Wormer 5. J. H. Huijg, Vijfhuizen 6. J. Bekker, Bodegraven 7. J. Heemskerk, Bodegraven 8. H. C. Streng, Waddinxveen 9. J. de Boer, Krimpen a.d. Lek 10. P. Verschoor, Moerkapelle Bromfietsklasse en tot zijn genoegen kon hij onze plaatsgenoot, de heer H. C. Streng, die in dit selecte gezelschap achtste werd, ook nog een ereprijs over handigen. Toen de rust was weer gekeerd en de balans was opge maakt, kon alleen maar worden ge zegd, dat de rit in alle opzichten bijzonder was geslaagd en dat er nog weken over zal worden gespro ken, waarbij niet mag worden ver geten hulde te brengen aan de beide uitzetters, die ruim 4500 km tussen de wielen hebben gezeten om deze rit in elkaar te zetten. De uitslag luidde: Auto/Motoren-klasse (1ste tien) strafp. 286 308 311 328 329 339 352 362 382 399 in zo’n geval slecht aan een nieuwe omgeving kunnen wennen. Ten tweede is een vijver van deze omvang voor twee grote watervo gels van het formaat van zwanen, eigenlijk te klein. De dieren voelen zich mm of meer opgesloten tussen de beplanting rondom het vijvertje en verdwijnen - ondanks hun in de vijver blijvende jongen - regelma tig naar de sloot langs de Sniepweg. Daar komt nog bij, dat het - voor al de eerste dagen na hun komst hier - voor op enige ’’privacy” ge stelde dieren in de vijver bepaald niet rustig was. De hele dag ston den er kinderen belangstellend toe te zien, hoe de jonge zwaantjes op de rug van hun moeder klommen, die daarop het water instapte en haar jongen op die manier de kunst van het zwemmen bij bracht. Sommigen menen bovendien, dat de beide zwanen in de vijver bijna geen voedsel meer vinden, terwijl ze niet worden bij gevoerd. Ook dit kan een oorzaak zijn, dat verbaasde automobilisten, die door de Vijver- laan komen rijden, plotseling stevig moeten remmen, omdat deze twee zwanen statig over de rijweg wan delen, op weg naar ruimer water. Kunstcriticus H. A. J. Tempel man (links opende vorige week de tentoonstelling van Hans Hazenbroek in het zaal tje van de Kunststichting Waddinxveen. Er hangen div. schilderijen, aquarellen en tekeningen van deze uit Moordrecht afkomstige schil der, die momenteel door Noorwegen reist, op zoek naar onderwerpen. Een belangrijke en belangwekkende expositie. (Foto Sjaak Noteboom) In de kleine vijver, waaraan de Vijverlaan zijn naam ontleent, is sinds enige tijd door de gemeentelijke plantsoenendienst een zwanen-echtpaar ondergebracht, met vier jongen. Het is zo langzamerhand voor de bewo ners heel duidelijk geworden, dat de twee grote vogels het in de kleine vijver maar bar slecht naar hun zin hebben. Regelmatig verlaten de r"--- de brede sloot langs de Sniepweg, rondzwemmen. Abonnement per kwartaal f 1.35 bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur vm&H. alfriiMfni «r

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1