Voetbal Gouwe won ook voor Neptunus van LEIDSTER Bel bij Brand 2222 Sportweek |0> bejaarden Hoededuiuen mogen Schaaksport Tweetal tournooien hoogtepunten in jubileumviering van Be Fair NIET TE WEINIG, MAAR ALTIJD WEL TE VEEL VAN HET GOEDE Hertejong geboren 1 WADDINXVEENS SPORTNIEUWS VERBAKEL Byani schoolagenda6» Prfls f 1,95 ONTDEKHOEVEEL MOOIER, JONGER UW VORMEN ZIJN IN Voedingsproblemen van nu: SC1IA A K- KLBKIEK Het bestuur van de Stichting Kleuter school „Volksonderwijs99 Waddinxveen Wandelver, 9W.I.K9 Veldwijk heeft ze WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 20 JUNI 1963 PAGINA 2 KORSE77SRIC door P. DE VRIES Verkrflgbaar: Onrustige Zenuwen? roept sollicitanten op naar de betrekking van op een van haar kleuterscholen. Akte A en evenueel ook akte B vereist. Ook zij, die nog examen moeten doen, kunnen solliciteren. Hoofdstuk 14 HOOFDSTUK 13 - Nr. 18 (wordt vervolgd) Brieven - binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad- te rich ten aan: Stationsstraat 39 te Waddinxveen. Indiensttreding per de aanvang van het cursusjaar 1963/64 (26 augustus 1963). 3-4 8-2 0-5 1-0 0-1 1-0 0-1 1-0 1-0 P.V. DE ZWALUW P.V. De Zwaluw nam met 114 duiven deel aan een wedvlucht van uit Orleans. Afstand 500 km. Gelost om 7.15 uur. Aankomst 1ste duif 16-22-10 uur. Aankomst 20ste duif 20-39-45 uur. De uitslag luidde: W. Hofman 1, 3, 6, 11, 18; W. Tame- rus 2; D. Boere 4, 10, 13, 17; H. N. v. Haren 5; H. Russcher 7, 8, 15; L. C. ’t Hart 9; C. J. Smit 12; P. C. Loendersloot 14; W. Boon 16; L. W. Versluys 19; A. J. v. Essen 20. Mijnhard**» Zenuwfabletten boord hebben.” Bream lachte even. „Niets geen bezwaar tegen. Behalve ikzelf zijn er twee stuurlieden, waarvan er nu een op de brug staat en een in de kooi ligt. Verder twee machinisten, die elkaar aflossen, en een monteur. Een boordwerktuigkundige zou je hem kun nen noemen. Voorts een kok en een koksmaat, een bootsman en zeven matrozen. En dan de marconist natuurlijk.” „En twee man van de geologische dienst,” voegde de ingenieur er aan toe. „Nu ja, maar die behoren niet tot de bemanning, net zo min als u beiden.” „Maar van de zeven matrozen behoren er ook vier tot ons personeel,” merkte Whiteheaven lachend op. „Dat zijn de mannen, die op het eiland naar koper gaan zoeken,” lichtte de ingenieur toe. „Dus goed geteld: 21 man,” zei Kees, die in de gauwigheid een rekensommetje had gemaakt. „Dat klopt. Maar heren, ik stel voor, dat we nu maar naar kooi gaan. Over een paar uur zal ik er weer uit moeten, want we komen door een deel van MEDEDELING OVER ZWEMWEDSTRIJDEN IN GOUWE De deelnemers aan de jaarlijkse zwemwedstrijden in de Gouwe op 6 juli kunnen zich vanaf heden op geven aan de badmeester. De af standen zijn: 300 m. gekleed meis jes; 300 m. gekleed jongens; 600 m. gekleed dames; 600 m. gekleed he ren. - Inleggeld 300 m. 0,75; 600 m. 1,00. Een ieder die een van deze toch ten volbrengt ontvangt een herin- neringsmedaille. Beha voor strapless-ja- pon en hoogzomer-mode. (Flatteuze schouders op parties en terras!) A, B en C cups S.95 Panty van aangenaam nylon-tule-elastiek (zó gewassen - zó droog). Charmant, soepel, spor tief. Heeft u al (bijv, op „kous-loze" dagen) het comfort van panties ont dekt? Steeds meer vrou wen dragen ze! 14.95 Als gaine 11.95 MEDEDELING OVER SPORTWEEKMARS Vrijdag 28 juni zal de Sportweek geopend worden met de bekende sportweekmars. Deze mars gaat door de gehele gemeente en staat voor iedereen open. De start is om 7 uur n.m. op het Oranjelaan-schoolplein. De inschrijf adressen zijn: L. C. ’t Hart, Lijster besstraat 53; J. van Arnhem, Kerk- weg 65, mevr, van Nielen, Piasweg 11; H. Nieuwets, Oranjestraat 4, Boskoop en A. van Elswijk, Reijers- koop 177, Boskoop. Het inschrijf geld senioren 1,00, junioren 0,75 Elke wandelaar die de mars vol brengt ontvangt de mooie sport- week-medaille. De afstanden zijn: 8 en 12 km. Nog een week en dan zal de jaarlijkse sportweek weer worden geopend, welke zal gehouden wor den van vrijdag 28 juni tot zater dag 6 juli. In ons blad van vol gende week hopen we uitvoerig aandacht aan het programma te schenken. We kunnen daarom nu volstaan met enkele noodzakelijke mededelingen. 24, 46, 51, 59; G. Boere 28; J. Degen kamp 31, 32; Jac. de Beer 35,50; H. v. Dijk 36, 45, 55; E. J. de Jong 37; A. v. d. Graaf 40, 63; A. Lam 44; P. Vink 47, 52, 64, 66; O. O. Spruyt 48, 61; F. Rip 49; Jak. v. d. Zijden 68; L. H. den Outer 71. FOUNDATIONS Gezien het succes van vorig*jaar hebben de veteranen van Be Fair en de gemeenteambtenaren ook nu weer het initiatief genomen «ren voebalwedstrijd te spelen, waarvan de baten ten goede zullen komen van de bejaarden-sociteit. A.s. woensdagavond 26 juni zul len beide elftallen op het Be Fair- terrein aan de Kanaaldijk elkaar ontmoeten. De aftrap zal vzorden verricht ,door mevr. Haspels-Bijl. De entree 0,50, kinderen 0,25 behoeft voor niemand bezwaarlijk te zijn om deze niet alledaagse voetbalwedstrijd te gaan zien. Aan vang 7.15 uur. De opstelling van beide elftallen is als volgt: Gemeenteambtenaren: doel: v.d. Haterd; achter: Schouten, de Lang, Zwambom, de Bode, de Jong; voor: Groenewoud, Bonte, v. d. Klauw, van Lange, Pellicaan. Be Fair-veteranen: doel: Zalm, achter: de Graaf, van Hoven, Hoek, de Graaf, de Bruin; voor: R. Mon ster, H. J. Monster, Pols, Poot, van der Wal. Scheidsrechter is: M. van der Kroeg. Vetzuren Maar nu komen de laatste ont dekkingen: de cholesterolspiegel van het bloed wordt verhoogd door vetten die opgebouwd zijn uit ver zadigde vetzuren. Dat zijn de ge bruikelijke voedingsvetten zoals boter, rundvet, varkensvet en ook margarine en plantenmargarine. De cholesterolspiegel van het bloed ondergaat géén verandering wanneer de genuttigde vetzuren matig onverzadigd zijn. Dergelijke vetzuren treft men aan in sommige oliën, bijvoorbeeld grondnotenolie en olijfolie. Het cholesterolgehalte van het bloed wordt verlaagd bij de con- van patiënten met teveel cholesterol vier weken over de reis doen. Misschien nog langer. Lieve help, wat was de wereld toch groot. Een van de matrozen, die een eindje verder over de verschansing stond te turen, kwam nu op hem af. „Morgen, meneer.” Kees knikte vriendelijk en beantwoordde de groet. „Zeldzaam mooi weertje, meneer. Een licht briesje, maar overigens een strakke lucht. Als we het zo houden „Ja, zoals u zegt: als we het zo houden. Bent u bekend op deze zee?” De man lachte. „Dat zou ik denken. En ik verzeker u, dat het hier kan spoken. Nou.” Op dit moment kwam er vanuit een der trapope ningen een andere matroos naar boven rennen. Hij stoof de beide mannen aan de railing voorbij, onder wijl roepend: „Verstekeling aan boord!” En weg was hij, naar de hut van de kapitein. Kees keek de man verwonderd en licht geamuseerd na. Doch meteen betrok zijn gezicht. Wat had hij geroepen? Verstekeling aan boord? Dat mankeerde er nog aan. Vlug liep hij eveneens naar de kapiteins hui, maar de deur was gesloten en besluiteloos bleef hij er voor staan. Per slot van rekening was hij wel zo lang in militaire dienst geweest, dat hij iets afwist van discipline en hij had wel eens gelezen, dat de discipline aan boord van een schip in de regel vrij streng was. Wanneer hij dus de kapiteinshui binnen ging, kon het wel eens gebeuren, dat hij inbreuk maakte op de gebruiken aan boord. Aan de andere kant van de deur klonk een opwin dende stem en Kees herkende die als van de matroos, die zoeven geagiteerd voorbü was gegaan. Waar- In de nacht van vrijdag op zater dag is er in het onlangs geopende hertekamp „De Reehorst” aan de Kanaaldijk een hertejong geboren. Zowel de moeder, een hert van Indische oorsprong, als het jong, maken het uitstekend. gen vroeg zijn we in open water en dan kunnen we volle kracht varen.” „Doen we dit dan nu niet?” vroeg Kees verbaasd. Bream gaf op deze vraag geen antwoord. Hij stond op en keek een beetje geringschattend naar de Hollander. „Morgenvroeg zult u wel wat anders horen,” zei hij enkel. „Welterusten.” ’s Nachts droomde Kees van grote koraalriffen, die op verraderlijke wijze boven water staken en waar op het schip was gevaren. Het zat muurvast en de hele bemanning keek boos naar Kees. Dat is de schuld van die Hollander, zei er een. Laat hij maar van boord gaan, dan wordt het schip wat lichter en komen we vlot. Daar was iedereen het mee eens en gelijktijdig voelde Kees zich aangegrepen en over boord geworpen. Met een schreeuw kwam hij in het water terecht. Maar het water was hard, want het was geen water, doch de vloer van zijn hut. Kees, die de bovenste krib had genomen, was er uitgevallen en uit het onderste bed zag hij het verbaasde gezicht van de ingenieur. ”What ’s the matter?” vroeg deze. Kees kwam half overeind en wreef zijn pijnlijke ledematen. „Ik denk,” zei hij langzaam, dat ik uit bed ben gevallen.” Op dit moment begonnen de motoren op hun hoog ste toeren te lopen en het gehele jacht trilde. Door de patrijspoorten zag Kees, dat de schemering aanbrak en hij was opeens klaar wakker. „Ik ga me wassen en aankleden,” zei hij tot de ingenieur, „en naar boven. Lieve help, dat slapen in een krib moet je ook leren.” „We zullen morgen wel ruilen,” besloot White- heaven, zich omdraaiend, „dan ga jij maar beneden slapen. Als je dan valt, val je zachter.” Kees waste en schoor zich, waarna hij zich aan kleedde. Daarna stak hij een sigaret op en liep naar boven. De frisse zeelucht woei hem al tegemoet en eenmaal aan dek snoof hij ze met volle teugen op. Het jacht schoot met een vaart door de golven en Kees keek eens rond. Doch hij zag uitsluitend water en lucht. Geen stukje land meer te bekennen. Ver weg van de bewoonde wereld. Ver weg? Het mocht wat: een halve etmaal varen. En men zou zeker wel Levensverzekering Natuurlijk schuilt daar een ge vaar in, daarvoor behoeven er geen cholesterolbepalingen in het bloed te worden verricht en daarvoor be hoeft men zich ook niet te verdie pen in de aard van de vetzuren waaruit onze voedingsvetten aijn opgebouwd. Bij het publiek mag het dan nog steeds een soort mythe zijn, dat veel eten gezond is en dat dik-zijn een teken van blakende welstand is; de medici en andere deskundigen die op het gebied van de volksgezond heid werkzaam zijn, weten wel beter! Ook bij de levensverzekerings maatschappijen heeft men het niet zo erg begrepen op de zwaar lij vi- gen. De statistici hebben niet veel moeite gehad aan te tonen dat het met de levenskansen van corpulente personen minder gesteld is dan bij mensen van normale proporties. Maisolie Sterk onverzadigde vetzuren be vinden zich in maisolie, visolie en zonnebloemolie. Linolzuur schijnt hierbij de stof te zijn waar het om gaat De produktie van spijsvetten op deze basis is inmiddels op ruime schaal ter hand genomen. In allerlei kruidenierswinkels ziet men al blikjes met smeerbare vetten staan, de zonnebloemen en de maïskolven op de verpakkingen lachen u vriendelijk toe. Vanzelf sprekend hoopt de fabrikant dat iedereen (een gedeelte van) het vet dat hij gebruikt in deze vorm tot zich zal nemen. Misschien blijkt daar op den duur ook wel iets in te zitten èn voor de fabrikant èn voor de consument Voorlopig lijkt het ons echter be- langrijker, dat eerst het vetgebruik per hoofd per jaar eens heel wat minder wordt. Daar kunnen we nog wel enkele cijfers van geven, die deze kwestie aardig belichten. Vóór de oorlog was het vetgebruik per hoofd per jaar in Nederland ca. 35 kilogram. Thans ligt ditzelfde cijfer al boven de 45 kilogram: dat is geen onbe- denkelljke toename. Bewezen is er allemaal nog niets, maar er zijn zo enkele samenhangen, die de voedingsdeskundigen te denken geven. Om te beginnen neemt in al die landen waar de welvaart is gestegen, het aantal sterfgevallen aan hartaandoeningen hand over hand toe. Verder wordt er in al die landen ook belangrijk meer gegeten dan, laten we zeggen, vóór de oorlog. Bij de patiënten met aderverkalking en met ziekten van de coronairvaten is het cholesterolgehalte van het bloed belangrijk verhoogd. De voedingsvetten die wij gewend zijn te gebruiken - overwegend vet ten die opgebouwd zijn uit verzadigde vetzuren - doen het cholesterol gehalte van het bloed stijgen. Schuilen er gevaren in het overmatig gebruik van boter, rundvet en margarine? sumptie van vetten die voor een groot deel bestaan uit sterk onver zadigde vetzuren. Dat is een ont dekking, die voor de behandeling in het bloed van gróót belang kan aiijn. De Waddinxveense schaak- liefhebbers worden door de schaakvereniging W.S.V. in de gelegenheid gesteld hun kennis te testen op een drie tal schaakproblemen. De juiste oplossing wordt beloond met een bedrag van 2,50, terwijl bij meerdere goede inzendingen het lot zal moeten beslissen. Nummer 1: Wit:Kd6, Dhl,Lg4, 3stuk- ken. Zwart: Kb8, 1 stuk. Wit geeft mat in 2 zetten. Nummer 2: Wit:Kd4, Df 1, Lb3, 3 stuk ken. Zwart: Kd2, pion c 2, 2 stukken. Wit geeft mat in 2 zetten. Nummer 3: Wit: Kf4, Dg6, Lh4, pion c2, 4 stukken. Zwart: Kfl, pion g7, 2 stukken. Wit geeft mat in 2 zetten. Op maandag 24 juni is geen schaakavond wegens vakantie van de concierge. Dan kunnen de oplossingen worden inge leverd bij: Th. N. Verbree, Eikenlaan 122; A. Versluis, Noordkade 40b; W. van Oort, Jan Willem Frisoweg 29. Uitslagen: Gouwe I - Neptunus Zaandam I 6-2 Pinguïns II - Gouwe II Zwemlust IV - Gouwe III L.Z.C. - Gouwe (jongens) Programma: Donderdag 20 juni .a.s. 7.15 uur Gouwe I - Zios I (dames) 7.45 uur Gouwe III - W.Z.C. II heren 8.15 uur Gouwe II - D.V.Z. III heren Vrijdag 21 juni a.s. 7.30 uur B.Z.C. - Gouwe (meisjes) 8 uur H.V.G.B. I - Gouwe I (heren) Zaterdag 22 juni a.s. Heren I gaat naar Naarden om deel te nemen aan een polotornooi. Maandag 24 juni >a.s. 8.15 u A.Z. ’70 I - Gouwe I (heren) 8.25 u L.Z.C. 3 - Gouwe 4 (heren) Dinsdag 25 juni a.s. 7.15 u Gouwe I - S.N.A. I (dames) 7.45 u Gouwe 3 - G.Z.C. 4 (heren) 8.15 u Gouwe II - Donk II (heren) Woensdag 26 juni a.s. 7.30 u Boskoop II - Gouwe II dames Donderdag 27 juni a.s. 7.00 u Gouwe - G.Z.C. (jongens) 7.20 u Gouwe II - Z.P.S. I (dames) 7.40 u Gouwe 4 - O.Z.V. H (heren) Heren I heeft nu zes punten en moet vrijdag naar Haarlem om te spelen tegen H.V.G.B. die 5 punten uit drie wedstrijden heeft en maan dag naar Amsterdam tegen A.Z.’70. Na deze twee wedstrijden kunnen we meer zeggen want de hoera-stem- ming die nu hier en daar heerst, kon wel eens te vroeg geweest zijn. Sterkte en laten jullie zien wat je waard bent. Dat er meer zeventallen in de running zijn kunt u zien aan de uitslagen. Hier komen ze: meisjes, jongens, dames I en II en heren II. Zes van de acht zeventallen, het mag er wezen, maar we zijn er nog lang niet. Dus trainen, trainen en nog eens trainen, is het devies. schijnlijk lag de kapitein nog in zijn kooi. Lang behoefde hij echter niet te wachten, want na een paar minuten kwam de matroos weer naar bui ten, in gezelschap van de kapitein, die blijkbaar gauw een paar kledingstukken had aangetrokken. Voor de rest was hij nog in nachttenue. Althans, hij droeg ëen overhemd zonder boord en zijn blote voeten staken in leren pantoffels. „Wat is er aan de hand, kapitein?” stelde Kees hem de vrij overbodige vraag. „Ga maar mee,” antwoordde Bream grimmig, „dan kunt u het zelf zien. In ruim twee heeft men een verstekeling ontdekt. Tussen de vaten olie en benzine. Nou, we zullen hem leren!” De Chr. Sportvereniging Be Fair is druk bezig een zo gevarieerd mogelijk programma samen te stellen ter gelegenheid van haar 10- jarig bestaan. Hoogtepunten zullen zijn een tweetal tournooien. Op za terdag 24 augustus zal een groots veteranentournooi worden gespeeld waaraan de volgende verenigingen zullen deelnemen: Ona, Gouda, Jo- dan Boys, Olympia allen uit Gouda; RVC, Reeuwijk; Boskoop; Bode graven; Spirit; Waddinxveen; WS E; RCV; Be Fair. Op zaterdag 31 augustus volgt dan het senioren-tournooi, waarvoor de volgende verenigingen hebben in geschreven: CSW uit Wilnis met twee elftallen; Zwart-Wit uit Rot terdam; Geinaard uit Vreeswijk met twee elftallen; HBSS uit Schie dam met 2 elftallen; WE uit Nw.- Lekkerland; Sportlust uit Woerden; ARC uit Alphen a.d. Rijn met twee elftallen; GCVB uit Bergschenhoek Waddinxveen; WSE; RCV; Gouda 2 en Be Fair met twee elftallen. De beide tournooien zullen op drie velden worden gespeeld, on dergebracht in vier pools. Vrijdagavond j.l. is er geen club avond geweest vanwege de avond vierdaagse. Deze clubavond is nu a.s. vrijdag 21 juni om 7 uur. We hopen dat alle leden aanwezig zijn want er moet nog van alles gedaan en besproken worden voor de a.s. sportweekmars. De junioren moe ten zich die avond opgeven voor de sportweekmars, want zij lopen deze mars mee. Laten we er allemaal zijn, dan kunnen we vlot afwerken. P.V. DE SPERWER P.V. de Sperwer hield een wed vlucht vanuit Orleans. Afstand 500 km. In concours 296 duiven. Gelost om 7.30 uur. Aankomst 1ste duif 16-23-16 uur. Aankomst 74ste dpif 18-54-19 uur. De uitslag luidt: P. v. Gelooven 1, 18, 41, 57, 74; C. v. Ringelenstein 2; J. C. den Riet 3, 23, 58, 70; S. v. Harskamp 4, 15, 26, 30; N. L. v. d. Zijden 5, 21, 42, 67, 69; Gebr. v. Wageningen 6, 65; P. Bonefaas 7, 27, 73; Gebr. Metselaar 8, 34, 39, 53; A. de Bruyn 9, 25, 54; N. v. Vliet 10; D. Heeren 11, 14, 22, 29; A. Groenendijk 12, 20, 33; W. v. Ringelenstein 13, 43, 56, 62; P. Met selaar 16,38; Jac. de Jongh 17; L. de Bruyn 19, 60, 72; H. J. v. d. Berg Van boord kwam iemand, die Kees niet kende. De man schudde de ingenieur hartelijk de hand en uit het gesprek begreep Kees, dat deze man White- heaven’s wagen naar Cloncurry zou brengen. Eenmaal aan boord wees Bream de kajuit, die Whiteheaven en Kees samen zouden delen. Deze was niet groot, maar toch ruim genoeg voor beide man nen. Er waren twee kribben boven elkaar en in het midden van het vertrek stond een kleine tafel, waaromheen twee stoelen. In de hoek, bij de patrijs poort was een wasbak. Kees draaide even een kraan open om tot de ontdekking te komen, dat het water warm w,as. De andere kraan gaf koud water. ”No drinks” stond boven beide kranen. Geen drinkwater dus. Ja, aan boord zou men zuinig moeten zijn met drinkwater, hoewel.er was ruimte genoeg om het in te slaan. i Kees ging weer naar boven en keek over de ver-1 schansing. Whiteheaven nam juist afscheid van de man, die inmiddels achter het stuur van de Packard j had plaats genomen en kwam toen ook aan boord. „Is iedereen present, kapitein?” vroeg hij aan/f Bream, die rustig aan zijn pijp trok en met zijnM handen op de rug naar de wal stond te kijken. „Yes, mister Whiteheaven, it is,” antwoordde de aangesprokene. „Okay, dan gaan we meteen maar vertrekken. Waarom wachten tot morgenochtend?” Bream klopte zijn pijp uit en bromde, dat hij er net zo over dacht. Hij gaf een paar mannen op de wal order de trossen los te gooien. Gelijktijdig werd de loopbrug gedemonteerd en omhoog gedraaid, zodat de railing gesloten kon worden. Er klonken twee harde stoten op de hoorn en de motoren begonnen een hoger aantal toeren te draaien. Langzaam kwam er enige afstand tussen het schip en de wal en enkele mensen, die langs de kaden wandelden, zwaaiden de vertrekkenden na en Kees zwaaide spontaan terug. Het voorschip wendde de steven naar zee en aan de achterkant van het schip kolkte en kookte het water door de razend ronddraaiende schroef. De reis naar Saint George was aangevangen. Kees bleef met de ingenieur aan de verschansing en beiden keken naar de stad, die langzaam maar zeker aan hun ogen onttrokken werd. „Zo,” zei Whiteheaven opgewekt, terwijl hij een sigaret aanstak, „nu hebben we wel een week of vier de tijd en die ga ik maar beschouwen als vakantie. Deze zeetocht staat me best aan en ik heb enkele studieboeken meegenomen, zodat ik geen last van verveling zal hebben. Bovendien hebben we radio aan boord en zelfs een kleine zender, zodat we in geval van nood altijd kontakt met het vasteland kunnen opnemen.” Uitslagen 5e ronde zomercompetitie W. van Oort - A. v.d. Starre W. Verstoep - P. Broer C. H. Faas - P. Perdijk Th. Verbree - J. van Oort A. Versluis J. C. Adriaansen A. Brouwer - G. v. d. Berg de Koraalzee, waar nogal wat ondiepten zitten, en ik zou niet graag op een va deze riffen vastlopen. Mor- „Dus als het moet, kunnen we ook een radiogram verzenden?” De ingenieur knikte. „We hebben overal voor gezorgd. Proviand voor ongeveer een half jaar en brandstof voor zeker meer dan drie maanden. En in geval van nood kunnen we dus via onze zender hulp inroepen van in de buurt varende schepen. We kruisen een druk bevaren route. Morgen zal ik je het een en ander wel eens laten zien. „Weet u, wat me opgevallen is?” zei Kees eens- 'klaps, „dat direkteur Thompson er niet geweest is, voor we vertrokken.” „Ik heb hem vanmorgen nog even gesproken,” antwoordde Whiteheaven, „maar de baas had geen tijd. Och ja, hij heeft het razend druk, hetgeen niet te verwonderen is. Het bedrijf is hem een beetje b, boven het hoofd gegroeid.” [;j| Toen men niets meer van Townsville kon onder is: scheiden, ging men naar de bar en even later kwam M ook de kapitein binnen. Men dronk een borrel en J voor men naar bed ging, besprak men nog even de H reis. r? „Als ik niet te brutaal ben, kapitein,” vroeg Kees, af „zou ik graag weten, hoeveel bemanning we aan

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 2