Ijverig bestuur hoopt op: weer m Prins Bernhard jarig Programma biedt weer voor elk wat wils Veel belangstelling en mooi 18e sportweek Programma nieuwsblad Onafhankelijk Schoolvoetbal 111» Puzzelrit bejaardenreis 1963 Zwemwedstrij den Waterpolo VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG I’ I k ■Hl IJii BF 'A I ■F 1 j l“',W j 5 Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 27 JUNI 1963 19e JAARGANG - Nr. 938 aan V - J De foto’s van de jaarlijkse bejaardenreis zijn te zien en eventueel te bestellen tot en met zaterdag bij Foto Sjaak Noteboom. Voorzitter de heer T. Ververs zegt: ZATERDAG 29 JUNI: voor het eerst tijdens de sport week een groot nationaal vis- concours in de Gouwe. Aanvang: 7.00 voormiddag. Inschrijfgeld: 1, Deelname: voor iedereen. V.m. 9.00 uur: schoolvoetbaltournooi. Dit tournooi wordt gehouden op de MAANDAG 1 JULI, 7 uur nam. voetbalwedstrijden (vervolg van competitie) Programma: W’veen-zat.-Waddinxveen Be Fair-WSE WSE-Waddinxveen Waddinxveen-zat.-R.C.V. Terreinen: Warnaarplantsoen. Toegangsprijs 0,50, kinderen 0,25 DINSDAG 2 JULI, nam. 7.30 uur: demonstratie Gouwe Ruiters met haar ponnyclub. Terrein: Noordeinde. Toegangsprijs 0,50, kinderen 0,25 Eveneens om 7 uur nam.: puzzelritten voor auto’s motoren en bromfietsen. Start: van Café-Restaurant Royal. Inschrijfgeld: 2,voor auto’s en motoren; 1,voor bromfietsen. Chr. Muloschool R.C.V-W.S.E. Be Fair-Waddinxveen Toegang: 0,50, kinderen 0,25. Nam. 9.30 uur: openlucht filmvoorsteling op het stationsplein. Vertoond wordt: „Willem Teil in de overval” met aantrekkelijk voorprogram. Toegang 0,75, kinderen 0,35. Er moet ons oudjes iets van ’t hart Wat iedereen moet weten ’t Betreft de reis naar d’Efteling Door ons nog niet vergeten ’t Is een enorm en groot stuk werk Zo iets organiseren Driehonderd oudjes in een rit Je moet ’t maar eens proberen En wat wel ’t allermooiste was Het hoefde niets te kosten Behalve als je een ansichtkaart Naar Waddinxveen wou posten Wat hadden we een fijne dag We hebben veel genoten En ’t landschap was de hele dag Met zonlicht overgoten Met honderd wagens langs de Lek Met ook wel honderd boenten Waar we ook de glasstad of Leerdam w Dat de vorige week gehou den reis voor ouden van da gen bijzonder geslaagd ge noemd mag worden, laat de ze door fotograaf Sjaak Note- boom gemaaKte foto wel zien; verheugde en dankbare ge zichten. La. Zuidkade - r.a. VRIJDAG 6 JULI, 7 uur nam.: schoolzwemwedstrijden om de Waddinxveense Weekbladbeker, voor leerlingen van de plaatselijke scholen. Deze leerlingen mogen niet ouder zijn dan 12 jaar. Programma: 50 m. schoolslag meisjes; 50 m. schoolslag jongens; 50 m. vrije slag meisjes; 50 m. vrije slag jongens; estafette 5x 50 meter meisjes - 5x 50 meter jongens. Toegangsprijs 0,50, kinderen 0,25 Daar men comité en WOENSDAG 3 JULI: Vanaf 8.30 v.m. worden de leerlin gen van alle lagere scholen welke in het bezit zijn een zwemdiploma, in schoolverband in de gelegenheid gesteld om het K.N.Z.B.-speldje te behalen. De leerling welke de 25 meter vrije slag af legt in 32 sec. Zo ampasant bezochten. De koffie stond daar voor ons klaar Met goed gevulde koeken. En de muziek klonk door de zaal Tot in de verste hoeken Daarna ging het op Brabant Langs Lopik en Vianen Je kon je op die mooie rit Soms in een lusthof wanen Vervolgens zijn we zonder pech In d’Eftling aangekomen Daar was het werkelijk magnifiek En een tuin om van te dromen. Daar zaten we spoedig aan ’t dinê En lieten ’t ons goed smaken De fotografen hadden ’t druk Er plaatjes van te maken Natuurlijk werd er ook gespietst Dat hoort bij zulke dingen De dokter achter ’t pierement Liet het Wilhelmus zingen De burgemeester ook present Hield veel van ’t oude Brabant Maar had nu kennelijk naar hij zei Zijn hart aan Waddinxveen verpand Ook van der Loo een allround man Heeft heel van pas gesproken Die heeft nog buiten ’t leiderschap Muziekkunst in zijn knoken. Terug ging ’t door ’s Hertogenbos Meer langs de grote wegen De snelheid werd wat opgevoerd En daar was niets op tegen ’t Ging alles best en zonder brokken Nog onvermoeid en hoogst voldaan Kwam ’t hele stel en al die wagens Weer veilig in de heimat aan Nog dank aan al de muziekanten Die ons daar hebben opgewacht En aan ’t publiek dat onversaagd Een gaarn-ontvang-ovatie bracht En nu een ernstig woord van dank Aan al de middenstanders ’t Is werkelijk een uniek geval Dit vindt men nergens anders Wij hopen dat ook weer dit jaar De winkelweek zal slagen En wij als oudjes hopen ook Een steentje bij te dragen. J. G. Valk. ZATERDAG 7 JULI, v.m. 9 uur: finale schoolvoetbal. Terrein: Warnaarplantsoen. Nam. 2.30 uur: traditionele zwemwedstrijden in de Gouwe. Programma: 300 meter gekleed zwemmen voor meisjes tot en met 14 jaar om de Drogisterij Van der Heiden-beker. De kleding van het meisje moet bestaan uit badpak, onderjurk, jurk. Inleggeld 0,75. 300 meter gekleed zwemmen voor jongens tot en met 14 jaar om de Coöp. Raiffeisenbank-beker. De kle ding van de jongens moet bestaan uit: zwembroek, overhemd en bo venbroek. Inleggeld 0,75. 600 meter gekleed zwemmen voor dames om de Nutspaarbank-beker. Verplichte kleding: badpak, onder jurk en jurk. Inleggeld 1, 600 meter gekleed zwemmen voor heren om de „Van Triet’s levens- middelenbedrij f”-beker. Verplichte kleding: zwembroek, overhemd en lange broek. Inleggeld: 1, Deze wedstrijden mogen uitslui tend in de schoolslag worden ge zwommen. Gelegenheid tot opgeven deelname tot woensdag 3 juli a.s. bij de badmeester. Nam. 3.30 uur: nationale 3 km wedstrijden om ’t langebaan-kampioenschap van Nederland. Wisselbekers: Middenstandsbeker (heren), Kool’s IJssalon-beker (da mes), Boonstoppel-beker (Gouwe- damesleden), Brouwer-beker (Gou we herenleden), H. Doeleman-be- ker (schoolslag dames), Passage- beker (schoolslag heren). 6 uur nam: voetbalwedstrijden kampioen schoolvoetbal- .;C Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen gel - l.a. Willem de Zwijgerlaan - r.a. Mauritslaan - r.a. Van Meck lenburg Schwerinlaan - r.a. Juli ana van Stolberglaan - l.a. Wil lem de Zwijgerlaan - l.a. Prinses Beatrixlaan - r.a. Kerkweg - l.a. Dorpstraat - r.a. Kleikade - l.a. Onderweg - r.d. leplaan - r.d. Vij- verlaan - l.a. Sniepweg - r.a. Ka naaldijk - l.a. Burg. Trooststraat l.a. Jan Dorre- kenskade - r.a. Julianastraat - Oranjelaan - finisch. Inleggeld: tot 14 jaar 0,75 ct, ouder dan 14 jaar 1,Aan de start wordt het inschrijfgeld met 0,10 verhoogd. Gelegenheid tot voorin schrijving bij: mevr, van Nielen, Piasweg 11; L. C. ’t Hart, Lijster besstraat 53; A. van Elswijk, Rey- erskoop 177, Boskoop; J. van Arn hem, Kerkweg 65. Iedere deelnemer ontvangt een sportweekmedaille. DONDERDAG 5 JULI, nam. 7 uur: waterpolowedstrijden. Aangezien de waterpolo-competi- tien niet onderbroken mag worden heeft het, bestuur van de Gouwe haar competitiewedstrijden in het programma van de sportweek op genomen. Uiteraard is het sport- weekbestuur de Gouwe hiervoor zeer erkentelijk. Een aantrekke lijker programma kon het publiek met worden aangeboden. De Gouwe zet haar opmars naar de eerste plaats op de ranglijst nog steeds voort. Programma: Gouwe 4-D.K.W. 1, Leiderdorp G.Z.C. 1-Neptunus 1, Arnhem Gouwe 1-Swift 1, Den Haag Toegangsprijs 0,50, kinderen 0,25 sportvelden in het Warnaarplant soen. De plaatselijke scholen zullen elkaar daar bekampen om de N.V. Okkerse-beker en het schoolvoetbal kampioenschap 1963. De kampioen zal een ere-wedstrijd mogen spelen tegen de Chr. Muloschool. De aftrap zal dan verricht worden door de loco-burgemeester, de heer S. Pille. ’s Middags om 3 uur begint het grote kring-polo-tournooi van de kring Gouwe-Rijnstreek. Aan dit grootste tournooi, wat ooit in onze gemeente werd gehouden, zullen de volgende verenigingen deelne men: uit Leiden, Leiderdorp, Al- phen, Bodegraven, Nieuwkoop, Bos koop, Waddinxveen, Gouda, Stol wijk, Oudewater, Schoonhoven en Bergambacht. Nam. 7.00 uur: finale kring-waterpolo-tournooi met als slotwedstrijd Gouwe-GZC. Toegangsprijs 0,50, kinderen 0,25 Op de sportvelden in het Warnaar plantsoen beginnen eveneens om 7.00 uur nam. voetbalwedstrijden. Programma: R.C.V.-Waddinxveen Be Fair-Waddinxveen-zat. Waddinxveen-WSE Be Fair-R.C.V. Toegangsprijs 0,50, kinderen 0,25 De speeltijd zal 2x 25 minuten zijn. De plaatselijke verenigingen spelen een gehele competitie om de „Café ’t Sluisje-beker”. Bij gelijk eindigen in punten is het doelgemiddelde doorslaggevend. Zou ook dit gelijk zijn dan beslist het lot. Het sportweekbestuur, bijgestaan door de voetbalcommissie hoopt op een goed sportevenement, waarin goed spel en sportiviteit overheer send zal zijn, zowel binnen de lij nen als daarbuiten. VRIJDAG 28 JUNI: 12e Sportweekmars georganiseerd door de wandel- vereniging „Willen is kunnen”, vanaf het schoolplein aan de Oranjelaan. Start: om 7.00 uur nam. Afstanden: 8 en 12 km. Deze mars heeft steeds veel belang stelling zowel van de zijde der wan delaars als publiek. Deze mars zal voor een belangrijk gedeelte door de Oranjewijk gaan. De bewoners van deze wijk hebben doorgaans weinig of geen belangstelling voor wat er in Waddinxveen op sport gebied gedaan wordt; het comité hoopt echter op deze wijze haar streven te stimuleren. Toont daar om uw belangstelling. Parcours 12 km: Start: Oranjelaanschool - Noord- kade - l.a. Willem de Zwijger laan - r.a. Mauritslaan - r.a. Lo uise de Colignylaan - l.a. Jan Willem Frisoweg - l.a. van Lippe Biesterfeldlaan - l.a. Kon. Wilhel- minasingel - r.a. Kon. Wilhelmi- nasingel - l.a. Willem de Zwijger laan - r.a. Mauritslaan - r.a. Van Mecklenburg Schwerinlaan - r.a. Juliana van Stolberglaan - La. Willem de Zwijgerlaan - l.a. Prin ses Beatrixlaan - r.a. Kerkweg - La. Dorpstraat - r.a. Kleikade - Nam. 9.30 uur: openlucht-filmvoorstelling op het stationsplein. Vertoond wordt: „Willem Teil, in de Wreker.” Spanning van het begin tot het einde! Entree 0,75, kinderen 0,35. Zaterdag a.s. hoopt Z.K.H. prins Bemhard zijn 52-ste verjaar- dag te vieren. Voor het gehele Nederlandse volk zal deze zater- dag een feestdag zijn, want in de loop der jaren heeft onze prins met-zijn vele voornamen (Bernhard, Leopold, Frederik, Everhard, Julius, Cocrt, Karei, Godfried, Pieter) zich een speciale plaats verworven. Hij heeft aller sympathie gewonnen door zijn een- voud, zijn sportiviteit, zijn vriendelijkheid en de wijze waarop hij zich voor ons land heeft ingespannen. Nederlands goodwill- ambassadeur nummer T’heeft-voor_.d£, economie van ons land zeer veel gedaan door zijn reizen, het leggen van contacten, door - de Bilderberg-conferenties die de goede verstandhouding tussen de V.S. en Europa bewaarden, toen deze tot ,een~5feuk dreigden te leiden en wat al niet meer, waardoor hij de naam van Neder land in het buitenland groot en bekend maakte. I- Wij wensen onze prins nog vele jaren in geluk, gezondheid -en voorspoed toe temidden van ons volk. ontvangt een bronzen speld en in 25 sec. een zilveren speld. Deze speld wordt uitgegeven ter gele genheid van het 75-jarig bestaan van de K.N.Z.B. Jongelui, probeert deze unieke speld te bemachtigen! Waar de vele Waddinxveners reeds lang naar hebben uitgezien, wordt vrijdagavond weer werkelijkheid. De jaarlijkse sportweek - nu van 28 juni tot 6 juli - zal dan weer met de traditionele sportweekmars worden geopend, bedoeld als start van talrijke sportevenementen, waarin vooral sportbeoefend Waddinxveen haar beste beentje voor zal zetten. We heb ben de laatste jaren wel eens de indruk gehad dat de belangstelling voor de sportweek aan het tanen is, maar dit moet voor een belangrijk deel worden gezocht in het feit dat de laatst gehouden sportweken onder zeer slechte weersomstandigheden werden gehouden. Dat het sportweekcomité zich door deze omstandigheden niet heeft laten ontmoedigen, bewijst wel het programma dat we de lezer hierbij mogen aanbieden. Voor elk wat wils. Gunstige weersomstandigheden en grote belangstelling van het pu bliek wensen wij het comité toe. mij van de zijde van verenigingen verzocht nog enkele jaren als voorzitter te willen aanblijven, heb ik mijn be sluit van vorig jaar, om af te tre den, herzien en ben ik zo vrij deze 18e sportweek weer bij u in te lei den. De spontaniteit waarop de nu zeer vele giften zijn binnengeko men, zijn een bewijs dat bij een groot gedeelte van Waddinxveen de jaarlijkse sportweek niet alleen een traditie is geworden, maar werke lijk leeft. Vanaf deze plaats hartelijk dank voor de grote medewerking en voor de giften die het mogelijk maken dat de sportprestaties door mooie prijzen kunnen worden bekroond. Sportprestaties die zullen worden geleverd door ouderen en jongeren. Vooral de jongeren zullen weer uw aandacht vragen. Laten wij hun die aandacht schenken. Ik doe een ernstig beroep op ge heel Waddinxveen, oude en nieuwe inwoners, indien u zulks nog niet deed, eens kennis te gaan maken met het verenigingsleven en met de verschillende takken van sport. Samen maken wij het levenspa troon van onze gemeente. Belang stelling voor het verenigingsleven en in dit geval de jaarlijkse sport week moet-daar zeker bij inbegre pen zijn. Ik hoop geen vergeefs beroep op u te hebben gedaan, zodat wij wan neer dit jaarlijkse gebeuren weer achter de rug is, kunnen zeggen: „het was een goede week”. T. VERVERS, voorz. Waddinxveen, 24 juni 1963. Abonnement per kwartaal f 1.35 bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur La. Onderweg - r.d. leplaan - r.d. Vijverlaan - La. Sniepweg - r.a. Kanaaldijk - La. Verbindingsweg - La. Zuidkade - La. Jan Dorre- kenskade - r.a. Julianastraat - r.a. Kerkweg (brug over) - r.a. Hene- gouwerweg - La. Ruyterstraat - l.a. Piet Heinstraat - r.a. Tromp straat - l.a. Kromme Esse - r.a. Henegouwerweg - r.a. Brugweg - La. oprit Brugweg (brug over) - r.a. Oranjelaan - finisch. Parcours 8 km: Start: Oranjelaanschool - Noord- kade - La. Willem de Zwijgerlaan - r.a. Mauritslaan - r.a. Louise de Colignylaan - J.a. Jan Willem Frisoweg - La. Van Lippe Biester feldlaan - La. Kon. Wilhelmina- singel - r.a. Kon. Wilhelminasin- w;?''

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1