Wonderen uit vakantieland (1) 5.95 Serieus wetenschappelijk onderzoek naar doel van vakantiereis VERKEERSDIPLOMA’S UITGEREIKT Hoeaeauluenulogen Tennissport „Mei uedaien eiland" SATON van Geslaagd Prijzen kleur wedstrijd F erkoop grond Zwemcl. De Gouwe Be Fair-nieuws Bej aardenmiddag ONTBIJTLAKEN Drukke tijd Hoe lang weg? Gouwe-Rijders ook actief in Sportweek Centraal genootschap Statistieken Over de grens Wandelver. ,W.L.K.’ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 27 JUNI 1963 PAGINA 2 door P. DE VRIES STERK STAALTJE de T.T.-races in en HOOFDSTUK 13 - Nr. 18 TE KOOP GEVRAAGD: antieke klokken en klokken uit grootmoeders tijd in welk model dan ook! Indien defect, geen bezwaar. Dinsdag 2 juli a.s. zal weer een bejaardenmiddag worden gehouden in het R.K.-verenigingsgebouw aan de Burgem. Trooststraat. Aanvang 2.30 uur. Venezuela Assen. de zaak met de buitenklok telefoon 2077, b.g.g. 3080 een Woning inrichting VEIlBAkEL ■- Vrolijk kleurig bloem des sin. Grote maat 130x1 60cm Was-en kleurecht. Normale prijs 8.50 nu voor Als uw vakantiedatum nog niet vaststaat, moet ons toch eerst een waarscnuwmg van het hart, leder jaar weer opnieuw areigt ons tana m de maanaen juli en augustus te woraen overspoeia aoor ae golven toeristen. De wegen zyn overoelast en ae oekende recreatiecentra met minaer. Precies netzeiiae geiat voor ae grote toeristenanden Duitsiana, Oostenrijk en Italië. Terwijl de Keuze van het tijdstip by de meeste Neaerianaers een variatie mogelyK maaKt van begin juni tot hall sep- temoer, gaat toen net aller grootste aeel uitgereKend in are vier weken tussen nart juli en nail augustus. V ermy at zoveel mogeiyK die aruKke tyd. Men geraakt ais sardines opge sloten in net vaKantiebiiKje en een belangrijk, de INeaerianaei's wel aansprenend nadeel is nog, dat de pryzen in dit hoogseizoen hoger zyn, veel hoger, aan byvooroeeid m juni. VEILIG GEKOCHT BIJ DE VAKMAN Op zaterdag 17 augustus zal er weer een wedstrijd gespeeld wor den voor de Kankerbestrijding en wel Gouda - Sparta. Zoals gebrui kelijk wordt er een voorwedstrijd gespeeld tussen Be Fair en Unicum (Rotterdam). Be Fair zal tevens deze middag een tweekamp houden met Unicum. Deze vereniging komt dan met 7 elftallen naar Waddinx- veen. Door medewerking van RCV (Verheul) komt de gehele opbrengst van deze middag ten goede aan de Kankerbestrij ding. In verband met de Sportweek vol gende week geen juniorentraining. Herinnert u het zich nog van vorig jaar? De twee of drie weken, dat u er eens lekker helemaal uit was? De massale vlucht van Nederlanders naar zon en warmte van het lokkende Zuiden. De fraaie folders van niet minder-verleidelijke reisbureaus, waaruit Men maar geen keuze kon maken. Het is nu weer zo ver. De vakantie is dichterbij dan u denkt. Wie nu nog niet bezig is met zijn plannen moet nu toch wel haast maken. En behoort u tot het veilige slag mensen, dat maanden van te voren alles tot in de puntjes regelt, dan wordt het tijd, dat u nog eens iets leest over het paradijsje waar u in de zomer naar toe gaat. concentreerd op speciale toeristen gebieden. Daar is een heel simpele verklaring voor. Het was vroeger min of meer gewoonte om bij fami lie op vakantie te gaan. Het was goedkoop en het haaide de familie banden nog wat nauwer aan. Maar de laatste tijd schijnt de Nederlan der wat meer te gaan voelen voor een onafhankelijker verblijf in hotel of pension. De logiespercentages by voorbeeld - nauwkeurig berekend door het Centraal Bureau voor de Statistiek - geven aan, dat in 1954 byna 60 procent onderdak zocht bij familie, terwijl dit in 1960 slechts nog 47 procent was. De verschillende vormen van kamperen - bungalow, tent, cara van - hebben hiervan het meest geprofiteerd. Vooral het caravan- toerisme is in de afgelopen jaren sterk gegroeid. Natuurlijk is de duur van de va kantie van grote invloed op het reisdoel. Als men gemiddeld veer tien vrije dagen heeft, is het onmo gelijk om een drieweekse reis te bestellen en heel onverstandig een toer van twee weken te kiezen. In het laatste geval heeft men geen ogenblik de gelegenheid even tot rust te komen. Na afloop van het werk stapt men in de bus, die u bij wijze van spreken na veertien da gen in uw zomerpakje weer bij de fabriek of het kantoor aflevert. Dat is ook niet je ware. De cijfers be wijzen, dat ook wat dit betreft de Nederlander nogal aan de nuchtere kant is. De duur van de vakantie buiten de woonplaats varieert nog wel naar inkomen en bevolkings groep. Arbeiders gaan gemiddeld acht en een halve dag op reis, em ploye’s met een inkomen beneden zeven en een half duizend gulden 9,9 dagen en employe’s, die meer verdienen 11,7 dagen. Zelfstandi gen - die geen vakantietoeslag krij gen - zijn meestal met minder te vreden. Een zelfstandige met een gemiddeld inkomen, dat beneden de 7,5 duizend gulden per jaar ligt, gaat 8,2 dagen weg, als hij meer verdient is het tien en een, halve dag. Deze cijfers zijn over het jaar 1960. Daarin zal sindsdien niet veel verandering zijn gekomen. In het kader van de Waddinx- veense Sportweek organiseert de Motor-, Auto- en Bromfiets-Club de „Gouwe-Rijders” op dinsdagavond 2 juli a.s. een oriëntatierit voor auto’s, motoren en bromfietsen. Met deze rit wordt dan tevens het eerste gedeelte van het seizoen besloten, zodat dit voorlopig de laatste gele genheid is kennis te maken met deze tak van sport. Al heeft de naam „Gouwe-Rijders” door het zo succesvolle verloop van de tot nu toe georganiseerde ritten inmiddels grote bekendheid gekregen in de puzzelwereld, de plaatselijke be langstelling kan, gezien het aantal auto- en bromfietsbezitters nog veel groter zijn dan tot nu toe het geval is geweest. Daar het een streven is van deze club ook plaatsgenoten in deze sport te betrekken, is ook de Sportweekrit weer zodanig uitgezet, dat zowel beginners als geroutineer- den gelijke kansen hebben, zodat niemand er aan behoeft te twijfelen de finish niet te kunnen bereiken. Wij verwachten dan ook een flink aantal deelnemers aan de start bij Café-Restaurant ’’Royal”, Kon. Wil- helminaplein, waar de inschrijving begint om 19.00 uur en vanaf half acht wordt gestart. Het hoofd van de hervormde school in Waddinxveen, de heer F. de Lijster heeft vorige week woens dagmiddag in het hervormd wijk- geoouw aan de Esdoornlaan de ver- keersdiploma’s uitgereikt. Zoals wij reeds meldden moesten er 23 van de 207 kandidaten worden afge wezen. Slechts vijf leerlingen legden zo wel het praktische, ais het schrif- telyke gedeelte van het examen ge heel foutloos af. Dit waren: Janmg- je Hoogendoorn, Johannes Droog, Klaas Neven, Hendrik Asscheman en Mariska Kessing. Naast het Vei lig V erKeersdiploma, ontvingen zij uit handen van de heer De Lijster ook een speldje, ten teken dat zij met lof waren geslaagd. Voor de eerste maal is dit jaar bij het ver- keersexamen gebruik gemaakt van een nieuw systeem. Bestond het praktische gedeelte vroeger uit een soort puzzeirit, ditmaal maakte de jeugd wezenlijk deel uit van het verKeer. Het aantal jongens en meisjes dat ditmaal moest worden afgewezen lag wei iets hoger dan normaal. Niettemin ligt het in de bedoeling om het systeem toch aan te houden. Bij de uitreiking van de diploma’s zei de heer De Lyster o.m. dat hij het jammer vond, dat er niet meer kinderen foutloos waren geslaagd. Jullie zullen je nog beter op het verkeer moeten instellen, zo sprak hy. Hierna werden er enkele aan trekkelijke films vertoond o.a. over Erna van Straalen en Ada Trouw borst, leerlingen van de o.L Jan Ligthartschool, slaagden te Gouda voor het toelatingsexamen aan de Rijks H.B.S. Aan de Rijks H.B.S. te Gouda slaagden voor het diploma B; H. J. Kempkes, F. E. J. van der Linde en L. C. Verzijden. Aan de Rijks H.B.S. te Gouda slaagen voor het toelatingsexamen: Margo Labohm, Eddie Schook, Wim Vermey en Arie van Amerongen. Aan het St Antonius College te Gouda slaagden voor het toelatings examen: John Droog en Corinne van Velzen, van de St. Jozefschool. Voor de U.L.O. te Gouda en Bos koop slaagden voor het toelatings examen: Corrie Bosman, Trudy Janssen, Ria Compeer, Ria van der Meulen, Co Doeleman en Gert Tiele, allen leerlingen van de St. Jozef school te Waddinxveen. Te Gouda voor de Zonnebloem- cursus: Paulina van Eek en Maria A. Kroese. Voor het einddiploma van de Mater Amabilisschool slaagden: Willy van de Berg, Els Luiten, Joke Kingma, Anneke Hogenelst, Graddy Prinsenberg en Corrie Kleiweg. Onze plaatsgenoten Piet Dijks hoorn en Jan van Leeuwen slaag den aan het Chr. Lyceum te Gouda voor het diploma H.B.S. B. pijnlijk zijn voorhoofd en keek Kees stom verwon derd aan. „Een vrouw?” herhaalde hij, „een vrouw? Wat heeft dat te betekenen?” Kees haalde zijn schouders op. „Dat zal straks alle maal wel uit de doeken gedaan worden. Ze moet zich wat opknappen en dan bij de kapitein komen. Bream wil terugvaren naar Townsville om haar weer aan land te zetten.” Whiteheaven stapte uit zijn bed en krabde zich achter het oor. „Een vrouw,” herhaalde hij voor de derde maal. „Wat ter wereld bezielt haar om bij ons aan boord te komen?” „Ze is een Hollandse”, verklaarde Kees, haar en Meteen kwam er een wantrouwende blik in de ogen van de ingenieur. „Wat drommels,” stoof hij op, „weet jij er soms meer van?” „Zeg eens,” antwoordde Kees verontwaardigd, „wat denkt u wel van me? Iets dergelijks insinueerde dat stuk kapitein ook al. En dat neem ik niet, begrijpt u? Ik weet nergens van af en ik heb misschien nog veel meer de smoor in over haar dan de kapitein en u samen!” „Nou ja,” krabbelde Whiteheaven terug, „zo be doel ik het eigenlijk niet. Maar wat ligt meer voor de hand, temeer omdat je zelf zegt, dat het een land genote is.” „Ze is journaliste,” verduidelijkte Kees, nu ook weer kalmer, „en ze heeft het me in Holland ook al lastig gemaakt. Ze wilde toen al met alle geweld met me mee. Hoe ze in Australië gekomen is en hoe ze te weten kwam, dat de ’’Snow-flake” naar Saint George ging, is mij eveneens een raadsel.” „Ze is in ieder geval ,aan boord,” concludeerde Whiteheaven droog. „Doch komaan, ik zal me in no time wassen en aankleden. Maak jij intussen met die jongedame maar een ochtendwandeling, dan kan ze straks hier haar toilet maken.” ’’Okay.” Kees kwam weer op de gang en sloot de deur achter zich. „Kom mee,” beval Kees kribbig. „Straks krijg je gelegenheid je te wassen en te kle den. Apropos, heb je nog wat anders bij je dan die smerige overall?” Ze lachte even en keek zonder blikken of blozen in het verstoorde gezicht van de jongeman. „Ergens tussen die vaten heb ik een koffertje met kleren en nog een met eten en drinken, genoeg voor een week.” (wordt vervolgd) Burgemeester C. A. van der Hooft heeft vorige week donderdag de pryzen uitgereikt van de kleurwed- strya, die in het kader van de anti- verspiiiingsactie voor de leerlingen van de eerste klassen der lagere Waddinxveense scholen werd geor ganiseerd. Je waterleidingsbedrijven in ons land nep o en te kampen met een grote waterverspiiimg door de af nemers. Om ook de jeugd hier eens attent op te maken werd deze kieurweastryd gehouden. De inzen dingen werden door een jury be oordeeld. Deze bestond uit de neren L. Smulders, H. J. Egberts en A. C. Kraneveld. De best gekleurde platen waren van: Tom v. d. Berg, Jan Ligthart- scnool; Theo Walthie, Theo Thijs- senscnool; Anton Boere, St. Jozef school; Wim Drost, Eben Haézer- school; Nettie van Gelderen, depen dance Eben Haëzerschool en Ada van der Schee, Rehobothschool. De plaat van Theo Walthie bleek tenslotte de eerste prys te hebben gewonnen, hetgeen belopnd werd met een spel. Ada van der Schede kreeg de tweede plaats toebedeeid, krytjes opieverde, terwyl Antje Winters de derde prijs opeiste (een kleurboek). zeker geen vrouw!” Daarna beende hij met stevige passen naar zijn hut terug, waar hij de deur met een knal achter zich dicht wierp. De matrozen grepen Josien beet en wilden haar meenemen naar het vooronder, doch Kees zei kort en bondig, dat hij zich wel zou belasten met de zorg voor het meisje. „Ze kan toch nergens heen,” voegde hij er aan toe, toen hij bemerkte, dat een der matro zen nog steeds aarzelde. Tenslotte haalden de man nen hun schouders op en lieten hem zijn gang gaan. Kees ging met haar naar beneden en klopte eerst aan de hut van de ingenieur. Deze bleek door al het lawaai heengeslapen te zijn, maar nu was hij meteen klaar wakker, toen Kees vertelde, nadat hij Josien verzocht had even in het gangetje te wachten, dat er een verstekelinge aan boord was aangetroffen, name lijk een vrouw. Met een ruk kwam Whiteheaven overeind, maar had er geen erg in, dat er nog een krib boven zijn hoofd was en zodoende kwam hij in onzachte aanra king met het ijzer van de bovenste kooi. Hij wreef ontstellende ontdekking, dat de Apeldoornse journa liste voor hem stond. Van schrik liet hij de vuile zakdoek uit zijn hand vallen. „Josien!” riep hij ontzet uit. Ze lachte en liet twee rijen parelwitte tanden zien, die des te meer afstaken tegen het nog groezelige gezicht. „In levende lijve,” antwoordde ze in het Nederlands. „En neem me niet kwalijk, dat ik me op deze, ietwat gedwongen wijze, weer aan je voorstel. Overigens, je ziet, ik heb woord gehouden. Ik ga mee naar Saint George!” „Maarmompelde Kees, nog helemaal ontdaan, „dat De kapitein greep Kees ruw bij de arm. „Kent u die vrouw?” vroeg hij, de Hollander woedend aan kijkend. Kees draaide zich naar Bream en knikte instem mend, terwijl hij zijn lippen bevochtigde. „Ze is ook een Hollandse.” „Hebt u haar dan soms aan boord gesmokkeld?” vroeg de kapitein snijdend. „Zeker een liefje, he?” De vergadering van het Centraal Genootschap zal worden gehouden op donderdag 4 juli a.s. ten huize van mejuffrouw Van Dort Kroon. Kees’ hollandse temperament liet zich nu gelden. En vooral na het woord „hefje” keek hij Bream driftig aan en beet hem toe: „Wel, dat mankeert er nog maar aan! Wat denkt u wel van me? Ik Een zachte druk op zijn arm bracht hem tot beda ren. Josien duwde hem zacht maar beslist terug en plaatste zich tussen Kees en de kapitein. In zuiver Engels wendde ze zich tot de gezagvoerder: „Kapi tein, niemand wist ervan, dat ik aan boord van dit schip ben gegaan. En wat de reden daarvan is, zal ik u vertellen, als u mij eerst wilt toestaan, dat ik me een beetje opknap, want de twee dagen tussen de stinkende vaten waren nu niet bepaald een pretje.” „Niemand heeft u anders gevraagd om mee te gaan,” mopperde de kapitein, na een giftige blik op Kees geworpen te hebben. En toen, zich wendend tot een der matrozen: „Laat haar zich in de kombuis wassen en breng haar daarna bij me.” En tot Kees: „En u waarschuwt meneer Whiteheaven en zeg hem, dat ik van plan ben om terug te varen naar Towns ville. Ik wil geen verstekeling aan boord houden en Hoe de Nederlander zich in het algemeen by het uitzoeken van zyn vaxantiedoel gedraagt, is zeer serieus en wetenscnappeiyx onder zocht. De statistieken leren, dat er steeds minder Nederlanders zyn, die thuisbiyven. In 1954 waren er onder iedere honderd vaderlanders vijftien die helemaal geen vakantie hadden. 44 hadden wel vrije dagen, maar gingen niet de stad uit en 41 verheten huis en haard. In 1960 waren deze percentages 12, 43 en 45. Het aantal vakantiegangers was dus toegenomen. En nog niet eens zo gering. Van mei tot en met sep tember 1954 gingen 4,9 miljoen Nederlanders op vakantiereis, in dezelfde periode van 1960 al 5,87 miljoen. De trek over de grenzen is met cijfers duidelijk aan te tonen. In 1954 ging nog 18 procent van de Nederlandse bevolking naar het buitenland, in 1960 al bijna een kwart. De belangstelling van hen, die in Nederland bleven, heeft zich in de afgelopen jaren ook meer ge- P.V; de Sperwer nam met 216 duiven deel aan een wedvlucht van uit St. Denis. Afstand 382 km. Ge lost om 7.30 uur. Aankomst le duif 12 21 57 uur; 1320,2 m.p. min.; Aan komst 54e duif 12 45 32 uur, 1224,3 m.p. min. De uitslag luidt: H. v. d. Willik 1 11 29; P. Metselaar 2; J. Degenkamp 3 9; O. O. Spruyt 4 37; J. C. den Riet 5 15 46; W. van Rin- gelenstein 6 31 53; N. L. van der Zijden 7 10 21 23 28; A. de Bruyn 8 16 50; N. Rupke 12; H. Lagendyk 13 17 18 25 27 38 44; Gebr. Metse laar 14 34 36 41 52; D. Heeren 19 48; H. J. van den Berg 20 47; P. Vink 22; N. van Vliet 24; Jac. de Beer 26 30 42; J. C. Koren- 32; F. Rip 33; S. van Harskamp 35 39 51; A. Lam 40; P. van Gelooven 43; Jac. de Jongh 45 49 54. Kees volgde de beide mannen op de voet en de andere matroos, die nog steeds bij de railing stond, ging nieuwsgierig achter het drietal aan. Men daalde een ijzeren trap af en kwam nu in een halfduistere, benauwde ruimte. Blijkbaar was men hier dicht bij de machine kamer, want het geluid van de motoren maakte hier ieder gesprek nagenoeg onmogelijk. De matroos opende een yzeren deurtje en verdween, halfbukkend, door de opening, gevolgd door de kapi tein. Kees bukte zich eveneens en kwam nu weer in een andere ruimte, die spaarzaam verlicht werd. De drie mannen baanden zich een weg tussen de vaten door en de voorste matroos bescheen de opening met een zaklamp, die hij zoekend heen en weer bewoog. Het zoeken duurde lang. Blijkbaar had de versteke ling weer een andere schuilplaats opgezocht. Maar opeens riep de matroos: „Hier zit-ie, kapitein!” Bream, die het blijkbaar ook een beetje benauwd had gekregen in de bedompte ruimte, kuchte en riep: „Pak hem dan maar in z’n lurven en breng hem aan dek. Dan kunnen we eens kijken, wat voor snuiter het is.” Meteen draaide hij zich om en liep weer terug, zodat Kees en de andere matroos ook gedwongen waren in de nauwe ruimte om te keren. Ze heradem den, toen ze weer de trap op gingen en de drie man nen bleven op het dek bij de trapopening staan, nieuwsgierig kijkend naar de onbekende passagier, die weldra naar boven gebracht zou worden. Waarschijnlijk waren de andere opvarenden ook wakker geworden of gealarmeerd door het geroep van de matroos, want er kwamen nu meerdere man nen naar de plaats, waar men wachtte op de ver schijning van de verstekeling. Na enige tijd kwam vanuit het donker een grauwe gedaante, gevolgd door een vloekende matroos. En in het licht van de heldere morgen zag men een slanke jongeman, gekleed in een grijze overall en een alpino op het hoofd. Het gezicht van de verstekeling was vuil, de handen waren het eveneens. Blijkbaar had de man daar al een paar dagen tussen de vette olife- vaten gezeten. Hij bleef voor de kapitein staan en de matroos, die achter hem naar boven was gekomen, trok met een ruk de alpino van het hoofd van de verstekeling en gelijk klonk er een kreet van schrik. Want de verste keling bleek geen man te zijn, maar een vrouw, want een bos ravenzwart haar viel nu naar alle kanten langs de slapen neer. „Alle mensen!” riep de kapitein verbaasd uit, ”it ’s a wive!” Van 17 juli a.s. organiseert de Tennisvereniging „Waddinxveen” in het kader van de „Sportweek” een open B- en C-tornooi. Gespeeld zullen worden in beide afdelingen: herenenkelspel; damesenkeispel; nerendubbeispei; damesdubbelspei; gemengd dubbelspel. „en ik ken Uitslagen: GouweAZC jongens 1-3 GouweBZC meisjes 4-2 Boskoop 2Gouwe 2 dames 2-4 Boskoop 1Gouwe 4 heren 7-2 BZCGouwe meisjes 4-0 LZC 3—Gouwe 4 heren 9-1 AZ ’70 1Gouwe 1 heren 4-5 Weer moesten enkele wedstrijden worden afgelast wegens het koude water. Zo wordt o.a. de belangrijke ontmoeting HVGB IGouwe I niet gespeeld. Dat is jammer, omdat we •in deze ploeg echt de grote con current van de Gouwe zien. TOERNOOI Weer heeft de Gouwe in Naarden het Nagtegaal toernooi gewonnen. Driemaal werd gezegevierd met grote tot ruime cijfers 6-0, 8-0, 3-0 resp. over de Furen, Triton en de Vest. Grote overwinningen dus. Toch moet de waarde van dit soort wedstrijden niet te hoog worden aangeslagen. Deze tegenstanders waren echt te zwak. In een keihard gevecht waar er nog weer eens voor geknokt moest worden om de punten, heeft Heren I in Amsterdam met 5-4 gewonnen van AZ ’70 I. Een wedstrijd tegen AZ is en blijft altijd een zware opgave het is een bijzonder gerou tineerde ploeg die zeer zeker op een klein veld zoals in Amsterdam met een midvoor als van Daatselaar bij zonder gevaarlijk is. Tot driemaal toe heeft Gouwe achter gestaan, maar uiteindelijk was de zege toch wel verdiend. We zyn wel heel erg benieuwd of het er vanavond wan neer Gouwe tegen dezelfde ploeg thuis speelt weer zo spannend aan toe zal gaan. Programma: Donderdag 27 juni: 7.00 uur GouweGZC jongens 7.20 uur Gouwe 2ZPS dames 7.40 uur Gouwe 4OZV II heren 8.15 uur Gouwe IAZ ’70 I Vrijdag 28 juni: 7.00 uur OZVGouwe meisjes 7.20 uur OZV 2Gouwe 4 heren Zaterdag 29 juni: 15.00 uur Kringpolotoernooi. ’s Avonds om 7.00 uur de finales met o.a.: GouweGZC heren. Op twee velden zal deze dag in het Waddinxveens bad waterpolo worden gespeeld. Maandag 1 juli: Donk IGouwe I dames Donderdag 4 juli: 7.30 uur HZ en PC 4Gouwe II 7.00 uur Gouwe 4DKD I 7.30 uur GZC INeptunus I (Amersfoort) 8.15 uur Gouwe ISwift I De pas geopende nieuwe rol schaatsbaan aan de Willem de Zwij- gerlaan in de Oranjewijk mag zich maar in bitter weinig belangstelling verheugen. Behalve de skelterwed- strijden die er door het sportweek- comité in samenwerking met de P.A.M. op werden georganiseerd, is de baan nagenoeg niet gebruikt. Ook tot de oprichting van een rol- schaatsclubje is het nog steeds niet gekomen. Prefereert de Waddinx veense jeugd de drukke straten boven de prachtige baan? Deze geringe belangstelling is voor B. en W. aanleiding om in de gemeenteraadsvergadering van he denavond voor te stellen het per ceel grond, waarop de rolschaats baan is gelegen en dat een grootte heeft van I960 m2 voor een bedrag van 125.000 te verkopen aan N.V. Albert Heyn te Zaandam, die op het terrein een supermarkt wil bouwen. Als het voorstel door de raad wordt aanvaard, dan zal het eerste grootwinkelbedrijf in onze gemeente zyn intrede doen. Dat er zo weinig van de rol schaatsbaan gebruik wordt gemaakt valt zeer te betreuren. Immers tal van sportverenigingen zouden van het terrein gebruik kunnen maken. Wij denken hierbij o.a. aan korfbal, volley- en handbal en tal van an dere balsporten. Ook in de komen de sportweek, die vrijdagavond a.s. wordt geopend, wordt het terrein niet in de evenementen betrokken. Ongetwijfeld zal de verkoop van het perceel in de raadsvergadering van hedenavond de nodige stof doen opwaaien. Vrijdag 28 juni a.s. om 7 uur n.m. start de 12e wandelmars van de Sportweek. Willen de jongens en meisjes die zich nog niet lieten inschrijven er rekening mee houden, dat na vrij dag van 46.30 uur alleen nog kan worden ingeschreven op het school plein. Na 6.30 uur wordt het in schrijfgeld met 10 cent verhoogd. Laten de deelnemers allen op tijd aanwezig zijn. Vorige week vrijdag organiseerde de wandelsportvereniging te Leiden een nachtmars van 60 km. Van onze vereniging deden 5 leden aan deze mars mee t.w. P. Both, P. Hoger- brugge, B. van Elswjjk, B. Smit en P. van Elswjjk, Kees hoorde de uitroep van Bream nauwelijks, want als gefascineerd bleef hij naar het gezicht van de verstekelinge kijken. Maar dat was dat was toch onmogelijk. De anderen stonden eveneens vol verbazing te kijken naar de vrouw, alsof ze het achtste wereld wonder was. Een verstekeling aan boord, nu ja, dat kwam wel eens meer voor en meestal ontdekte je die dan wel na een paar dagen. Dat betekende voor het scheepsvolk immers, dat er een duvelstoejager aan boord was gedurende dereis, want zo’n gratis passa gier liet je allerei vuile en beroerde karweitjes ver richten, tot hij in de eerstvolgende haven aan de vreemdelingenpolitie werd overgedragen. Maar een vrouw. Kees murmelde wat en wist niet, wat hij er van denken moest. Doch na een poosje vermande hij zich en haalde een zakdook te voorschijn. Hiermee veegde hij over het gezicht van de vrouw, die zich daartegen niet verzette, zodat het gelaat beter kenbaar was en toen Kees de zakdoek liet zakken, kwam hij tot de ■mi*1"1

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 2