Gaat rolschaatsbaan verdwijnen? n farbovit(’biï±^ Raad niet accoord met verkoop van rolschaatsbaan aan Albert Heij daarentegen geen bezwaren tegen het grootwinkelbedrijf, maar acht de. ligging van het grote gebouw tegenover de woonhuizen weinig aantrekkelijk. Hij stelt een andere ligging voor, dwars op de geplande situatie. Ook uit hij zijn bezorgd heid over het ontbreken van par keergelegenheid bij evenementen op het sportterrein. IV tl nieuwsblad Onafhankelijk I Plaats van vestiging voor veel raadsleden bezwaarlijk I 3 35 3 Jarige Prins Bernhard ontving delegatie uit Waddinxveen en kreeg mooi cadeau Avondservice voor automobilisten VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG J. A. Doeleman Andere ligging Aardgas Vorstschade Ambtenaren waren Be Fair te sterk Herten wel voeren? Ervaring Klachten Veel bezwaren Beter besteden Vlot verloop 1 MWW F tjj Bij y I blr Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 4 JULI 1963 19e JAARGANG - Nr. 939 (foto Sjaak Noteboom) hoofdelijke Esdoomlaan 31 Agentschap van Gend en Loos - Boskoop - W’veen. De bouwcommissie is tegen het voorstel gekant. Op het uitbrei dingsplan voor de Oranjewijk zijn naast de bestaande nog 7 winkels gepland, zodat er helemaal geen behoefte aan het grootwinkelbe drijf bestaat. Door het vol bouwen van de rolschaatsbaan is er boven dien geen plaats meer voor open bare gebouwen. De heer van Oosten (KVP) heeft TELEFONISCH AANGESLOTEN onder nr. Mevrouw van der Torren (VVD) vraagt of het mogelijk is de inwo ners van Waddinxveen te waar schuwen er bjj de aanschaf van ’n nieuw gasfornuis op te letten dat dit op eenvoudige wijze geschikt kan worden gemaakt voor aardgas. Hoe eerder deze voorlichting op gang komt, hoe beter, daar ook de gemeente er belang bij heeft om dat de ombouwkosten voor haar rekening komen. De heer Mol (VVD) informeert of al kan worden gezegd hoeveel schade is ontstaan als gevolg van de strenge winter. Hij wijst in dit verband op de vele verzakkingen en uitstekende putdeksels. Deze week staat Waddinx veen in het teken van de sport. Vorige week vrijdag avond is deze 18e sportweek geopend met de traditionele wandelmars, waaraan maar liefst 1100 wandelaars deel namen. Meer nieuws over de ze sportweek staat op pagina 2. De heer Huizer (Herv. Kiesver.) zegt dat de winkeliers in de Oran jewijk grote bedragen in hun za ken hebben geinvesteerd. Door de komst van het grootwinkelbedrijf voelen zij zich in hun bestaan be dreigd. vergiftigen. Voorts is er een twee de herten jong geboren. (Zulks is dus volkomen tegen strijdig met hetgeen wij eerder be richtten; binnenkort hopen we na der op deze kwestie terug te ko men. (red.) geschiedt dit nu in niet geringe mate. Met Albert Heijn is overeenge komen dat zij eventueel de grond nu direkt kopen. Dit betekent dat bovendien gedurende 5 jaar een aantrekkelijke rentewinst van om streeks 6000,in de gemeente kas vloeit. Vorige week zaterdag heeft wethouder, de heer S. Pille, de door de Waddinxveense vereniging van Vogelvrien den in het Warnaarplantsoen gebouwde vogelvollere offi cieel ter bezichtiging open gesteld. Dat de nieuwe aan winst zich in grote belang stelling mag verheugen laat deze door foto Sjaak Note- boom gemaakte foto wel zien. „Uit de toelichting van de voor zitter blijkt verder dat Albert Heijn met de gestelde voorwaar den accoord gaat en bereid is de grond te kopen en tevens de aan de rolschaatsbaan bestede gelden voor haar rekening te nemen. Dit komt neer op een bedrag van 125.500,De voorzitter stelt na drukkelijk dat de vestiging van het grootwinkelbedrijf in Waddinx veen toch niet tegen te houden is. Hij weet, dat de middenstand hier over verschillend oordeelt, maar ook de consumentenbelangen die nen in het oog te worden gehou den. Een firma als Albert Heijn werkt zeer concurrerend en prijs- bepalend. Daar men nu de vesti ging kan combineren met zowel voor de middenstand als voor de gemeente zeer gunstige voorwaar den, adviseerde de voorzitter de raad het voorstel te aanvaarden.” De voetbalwedstrijd die tussen en ambtenarenelftal en een forma tie van Be Fair werd gespeeld ten bate van de bejaardenkas heeft 57,- opgebracht. De ambtenaren zegevierden in deze ontmoeting met 3—2. Door een fout in de defensie van Be Fair stonden de ambtena ren al spoedig met 10 voor. Enke le minuten later zorgde V.d. Kaauw voor de gelijkmaker, 11. Be Fair veroverde hierna zelfs een voor sprong, 12. In de tweede helft wisten de ambtenaren de achter stand in een 32 zege om te zetten door treffers van Pellicaan en Bonte De heer Kooyman (SGP) wijst op een oneffenheid in het wegdek van de Jan Willem Frisoweg, die mogelijk gevaar voor het verkeer kan op leveren. Verder wenst hij de voorzitter een prettige vakantie toe. De heer Huizer (Herv. Kiesver.) informeert naar de stand van za ken bij de werkzaamheden aan de Kerkweg. Weer laakt de voorzitter de berichtgeving in het Weekblad voor Waddinxveen. De bezwaren van de bewoners vallen allemaal wel mee. Er was echter één uit zondering, omdat de betreffende bewoner niet met de aannemer wilde praten. De zaak is nu echter rond en er zijn inmiddels vele dankbetuigin gen binnengekomen. Bij de heer van de Roovaart (CHU) vindt het voorstel een gun stig onthaal. Hij kan zich best voorstellen dat de middenstand de komst van AH met enige zorg te gemoet ziet. Maar omdat het groot winkelbedrijf toch niet tegen te houden is acht hij het feit dat de winkeliers nog vijf jaar de tijd krijgen om door persoonlijke bin ding een hechte klantenkring op te bouwen, een unieke kans. Bij de beoordeling van de behoefte aan een zaak als AH moet men niet naar de huidige bebouwing kijken, maar naar het inwonertal over 5 jaar. Ook hij ziet een supermarkt als een trekpleister voor een win kelcentrum. De heer Ververs (PvdA) advi seert niet te snel te oordelen over het gebrek aan belangstelling voor de rolschaatsbaan. Evenals vliege ren en knikkeren is rolschaatsen een rage en mogelijk ook door de slechte zomer kan de grote toeloop nog komen. Onafhankelijk van de vestiging van Albert Heijn stelt hij dat de rolschaatsbaan in ieder ge val voor de jeugd behouden moet blijven. Z.K.H. Prins Bernhard, die ere burger is van de gemeente Wad dinxveen, heeft op zijn verjaardag o.a. een delegatie uit deze gemeente ontvangen. De Waddinxveense delegatie be stond uit twee bestuursleden van de Waddinxveense Middenstands- vereniging, de heren H. K. van der Loo en G. van Ringelenstein, de meubelfabrikant P. Mulleman in gezelschap van de gemeente-secre- taris, de heer H. Jenné. De Waddinxveense delegatie werd persoonlijk door Z.K.H. de Prins op Paleis Soestdijk ontvangen, in het bijzijn van de secretaresse van de Prins, mejuffrouw Gilles. De Waddinxveners feliciteerden hun jarige Koninklijke ereburger namens de gehele bevolking en boden namens (leze bevolking en in het bijzonder namens de midden- „In een langdurige en drukbezochte vergadering behandelde de raad uitputtend een voorstel van B. en W. om de kersverse, doch onrendabele rolschaatsbaan te verkopen aan Albert Heijn voor de bouw van een supermarkt. In zijn toelichting zei de voorzitter dat het niet de bedoeling is dat al direct met de bouw van een pand wordt begonnen. Eerst moet de uitbreiding van het winkelcentrum aan de Kerkweg, waar zich ook enkele grote bedrijven zullen vestigen, gereed zijn. Pas daarna kan Albert Heijn, na toestemming van de gemeente aan de slag gaan. In die tussentijd van circa 5 jaar hebben de winkeliers in de Oranjewijk door het geven van persoonlijke service alle gelegenheid een hechte klantenkring op te bouwen, aldus de voorzitter, zodat zij het grootwinkel bedrijf niet hoeven te vrezen als een concurrent, maar dienen te be schouwen als een trekpleister die de mensen ervan zal weerhouden hun boodschappen elders in te slaan.” Alvorens met de rondvraag te beginnen heeft de voorzitter nog enkele mededelingen. De bouw van de voliere in het Warnaarplant soen is zo ver gevorderd dat de vogels er hun intrek in kunnen nemen. De officiële opening heeft inmiddels plaatsgevonden. Van bevoegde zijde heeft de voorzitter vernomen dat de herten wel gevoederd mogen worden, zon der dat gevaar bestaat dat zij zich Zonder oponthoud neemt de raad een voorstel aan om de naam van het restant van de Kanaalweg, ge legen tussen de Kanaaldijk en de St. Victorstraat, te wijzigen in de Zuidkade. De twee woningen en het fabriekje zullen t.z.t. worden opgenomen in de nieuwe vernum mering van de Zuidkade. Tenslotte wordt ook de begroting voor 1963 van het gemeentelijk grondbedrijf zonder stemming aanvaard. Mevrouw van der Torren (WD) is het er als huisvrouw helemaal niet mee eens dat de winkelende Waddinxveense dames inderdaad zo om AH zitten te springen als wordt voorgespiegeld. Zij is Best tevreden met de plaatselijke mid denstand en gelooft niet dat zove- len naar Gouda gaan om daar in kopen te doen. Volgens haar moet Waddinxveen zijn landelijk karak ter niet verliezen door het aan trekken van het grootwinkelbedrijf De plaatselijke middenstand heeft grote investeringen gedaan en dient in ere te worden gehouden. Het voorstel tot verkoop van grond aan de noordzijde van de C. Huijgenslaan in het uitbreidings plan Putte Noord voor de bouw van 14 huizen, te bouwen door van Dops bouwbedrijf is voor de heer van de Roovaart (CHU) aanleiding tot het spuien van een reeks klach ten over woningen die elders door deze aannemer zijn gebouwd. De afwerking van deze huizen is bij zonder slecht; stopcontacten in douche-cellen, loszittende tegels, scheurende muren e.d. De voorzitter antwoordt hierop dat het hem bekend is dat - hoewel deze aannemer goed bouwt - de woningen slecht zijn afgewerkt. Hij zegt toe te zullen zorgdragen voor nauwlettend toezicht tijdens de bouw van deze woningen. Verder wordt grond verkocht aan de N.V. Stuurman, voor de bouw van 36 premiewoningen. Het voorstel wordt tenslotte aan vaard, met alleen de stem van de heer van de Roovaart tegen. Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen Namens de VVD voert de heer Mol het woord. In een goed voor bereid en geargumenteerd relaas zegt hij dat mogelijk wel de con sument blij zal zijn met het groot winkelbedrijf, maar de midden stand bepaald niet. Hij vergelijkt de capaciteit van de supermarkt met die van 8 winkels en daarin is in het uitbreidingsplan niet voor zien. Ook vraagt hij zich af of er wel behoefte aan een dergelijk groot bedrijf bestaat en of de mid denstand - de grote investeringen ten spijt - dan nog wel recht van bestaan heeft. Hij zou liever eerst door een bevoegde instantie een onderzoek willen laten instellen naar de werkelijke behoefte aan een groot winkelpand. Dat de rolschaatsbanen niet ren dabel zijn, ligt volgens spreker ook voor een gedeelte aan de gemeente, omdat het rolschaatsen niet vol doende gepropageerd is. Hij ziet het voorstel dan ook voornamelijk als een noodsprong om zich uit een financiële debacle te redden. Abonnement per kwartaal f 1.35 bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur Een veel langere discussie ont staat bij de behandeling van een voorstel tot het verlenen van me dewerking ten behoeve van het kleuteronderwijs. Het bestuur van de r.k. kleuterscholen heeft een verzoek ingediend voor het inrich ten van een speelterrein ten be hoeve van de Prinses Beatrix kleu terschool. Het bestuur van de Ver eniging voor Christelijk nationaal schoolonderwijs heeft verzocht om medewerking voor de inrichting van een kleuterlokaal in de Oran jewijk, namelijk één van de loka len van het houten schoolgebouw aan de Prins Alexanderstraat. Uiteindelijk wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Eveneens ging de raad accoord met een voorstel voor het vaststellen van een regeling voor financiering van kosten van bouw, aankoop en verbouwing van wo ningen ten behoeve van ambtena ren. stand als verjaardagscadeau een zitbank aan voor de werkkamer van Z.K.H. Prins Bernhard toonde zich zeer verrast en ingenomen met dit fraaie geschenk. Na de aanbieding van het geschenk had de delegatie nog enige tijd een zeer ongedwongen gesprek met de jarige Prins. De vestiging van het grootwin kelbedrijf zal tevens de inwoners van Waddinxveen ervan weerhou den hun boodschappen te gaan doen in Gouda. Volgens de voor zitter, die op grond van eigen waarnemingen uit ervaring spreekt Als eerste in de lange rij van sprekers krijgt de heer Lips (PvdA) het woord. Zijn fractie heeft tegen het grootwinkelbedrijf als zodanig helemaal geen bezwa ren, maar wel tegen de plaats van vestiging. Hij vraagt zich af of het nu al mogelijk is te beoordelen of de rolschaatsbaan al dan niet ren dabel is. Zo niet, is dit centrale punt dan niet beter te besteden. Hebben de bewoners aan de over zijde geen hinder van een derge lijk groot gebouw vlak voor hun neus? De voorzitter antwoordt hierop dat in het uitbreidingsplan op deze plaats in een café-restaurant was voorzien. Noch in de bouwcommissie noch in de financiële commissie vond dit voorstel een gunstig onthaal. De financiële commissie zei, bij monde van mevr, van der Torren, het voorstel financieel zeer aan trekkelijk te vinden, maar dat zij zich staande de discussie nader wilde beraden. De overige agendapunten wor den in een veel vlotter tempo ver werkt. De behandeling van de in gekomen stukken en de notulen van de vorige vergadering geven geen moeilijkheden. Met algemene stemmen wordt de heer J. Akker huis te Voorburg benoemd als vak leerkracht voor gewoon lager en uitgebreid lager onderwijs, als op volger van Mevrouw L. L. C. van den Boogaard-Kuiper. Een voorstel tot wijziging van de precarioverordening geeft evenmin stof tot praten. Na enige discussie en een toelichting van de voorzit ter wordt ook een voorstel aan vaard tot garandering van hoofd som en rente van een geldlening door de speeltuinvereniging „de Paddestoel”. inqewandsklachten.fi.25 Verder deelt hij mee, dat zijns insziens veel van de moeilijkheden met de bewoners van de Kerkweg hadden kunnen worden voorko men, als eerder was begonnen met het overleg. Tenslotte wijst hij op het feit dat de tuinvuilstortplaats aan de Sniep- weg, even achter het viaduct, ook wordt gebruikt als stortplaats voor huisvuil, met als gevolg dat al rat ten zijn gesignaleerd. De voorzitter antwoordt hierop nauwlettend te zullen toezien. Maar zonder mede werking van de bewoners is het echter niet mogelijk tot goede re sultaten te komen. De heer van Oosten (KVP) in formeert waarom de werkzaamhe den bij het Sniepwegviaduct zijn gestaakt. De voorzitter antwoordt dat dit komt omdat de geldmidde len zijn uitgeput. Op korte termijn kan echter weer geld beschikbaar komen, waarna de werkzaamhe den onmiddellijk zullen worden hervat. De heer Ververs (PvdA) vraagt tenslotte of er al monsters zijn ge trokken van het water van het zwembad en de Gouwe. De voor zitter deelt mee dat het zwembad- water uitstekend is bevonden; van het Gouwewater moet nog een monster worden getrokken. Als de voorzitter de vergadering sluit, is het inmiddels half twaalf geworden. Aanstaande zaterdag om 10 uur ’s morgens zal het geheel gemoder niseerde smeerstation worden ge opend van het BP benzinestation aan de Sniepweg. Het smeersta tion is ondergebracht in een paar autoboxen op de hoek van de Sniepweg en de Eikenlaan. Het is de bedoeling dat behalve normaal overdag, er ook ’s avonds en op zaterdag gelegenheid is om een wagen te laten doorsmeren en de olie te laten verversen. De heer Rupke die hier de scepter zwaait, vertelde ons dat hij op deze wijze in een behoefte hoopt te voorzien. Immers voor diegenen die de hele dag achter het stuur van him wa gen moeten doorbrengen, is het een ware uitkomst dat hij zijn wa gen tijdens de avonduren kan la ten doen. De eerste wagen die onder het mes gaat is die van de heer Ver vers, voorzitter van de Woning bouwvereniging Waddinxveen. De heer Lips (PvdA) stelt ten slotte voor het voorstel van B. en W. terug te nemen voor nader be raad. Opnieuw zal de ligging wor den bekeken en tevens zal een on derzoek worden ingesteld naar de werkelijke behoefte aan een super markt. De middenstand krijgt in de tussentijd gelegenheid om met een mogelijke aanvraag voor de betreffende grond te komen. Dit voorstel wordt met 10 tegen 4 stemmen aanvaard. De heer Kooyman (SGP) be schouwt het kopen in Gouda als een uitje dat, ook als zich in Wad dinxveen een grootwinkelbedrijf zou vastigen, evengoed zal door gaan. Hij heeft geen bedenkingen tegen het grootwinkelbedrijf, maar wel tegen de vestiging op de rol schaatsbaan. I Sr''

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1