Hei itettoien eitcu*d" Weersomstandigheden weer niet erg gunstig voor de sportweek Hoededunieiiulogen Schaaksport SATON WADDINXVEENS SPORTNIEUWS antieke klokken Elfhonderd wandelaars gaven sportweek grootse start Successen voor I>e Clouwe V akantie-regeling kruideniers 1963 Wandelen “Hengelen Schoolvoetbal Polo-tournooi Programma Voetballen SCHAAK- KIBRlIli WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 4 JULI 1963 PAGINA 2 door P. DE VRIES i I 1-0 Amersf.) maar aan, dat je me commandeert!” Met ’n paar stappen was hij weer bij haar. „Wacht HOOFDSTUK 14 Nr. 20 (wordt vervolgd) TE KOOP GEVRAAGD: 1-0 1-0 0-1 1-0 3 3 3 4 3 3 3 0 0 1 1 0 1 1 6 6 3 3 2 1 1 ZATERDAG 7 JULI, v.m. 9 uur: finale school voet bal. Terrein: Warnaarplantsoen. Nam. 2.30 uur: traditionele zwemwedstrijden in de Gouwe. 7 7 7 7 5 7 7 3 4 6 4 2 7 3 3 1 1 1 0 0 0 o 1 2 2 2 2 en klokken uit grootmoeders ‘ijd in welk model dan ook! Indien defect, geen bezwaar. De problemen voor deze maand zijn: le probleem: Wit: K H 7, D b 3, L e 4, P F 7, pion g 7. Zwart: K F 6, pion E 6 2e probleem: Wit: K a 8, D E 4, T g 7, P F 7 Zwart: KH4, Lg4, pion d 2 3e probleem: Wit: K d 6, T g 2, L d 7, L g 5, pionen b 2, c 5. Zwart: K E 4 de zaak met de buitenklok telefoon 2077, b.g.g. 3080 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIlilM Deze opgaven in te leveren bij: W. van Oort, Jan Willem Frisoweg 29, Waddinxveen, wegens vakantie van onze vereniging. van 24 juni t.e.m. 6 juli G. Lochmans, Kerkweg 141 van 7 t.e.m. 20 juli: W. v. d. Water, Wilhelm.k. 8 Fa. Cammeraat, Zuidkade 232 van 22 juli Lean. 3 aug.: A. v. d. Sluis, Dorpsstraat 104 J. v. Triet Zn, Noordkade 87 N. M. v. Rooyen, Dorpsstr. 50 H. Timmermans, Wilhelm.k. 72 N.V. Combi, Kerkweg 177 G. Visser, Noordeinde 95 C. Voshol, Zuidkade 186 P. Asscheman, Trompstraat 9 G. v. Ringelenstein, leplaan 71 T. Broer, Dorpsstraat 46 J. Hofman, Burg. Trooststr. 35 G. Bosman, Burg. Trooststr. 79 van 5 augustus t.e.m. 17 augustus: K. van Ringelenstein, Burg. Trooststraat 31 Gez. Rip, Dorpsstraat 27 P. v. d. Starre, Piet Heinstr. 1 A. van Eeuwen, Zuidkade 3 D. Kool, Dorpsstraat 39 A. Koster, Jan Dorrekensk. 39 J. Asscheman, Kon. Wilhelminaplein 1 De 18e sportweek is bijna weer ten einde. Het is jammer, maar de weersomstandigheden zijn tot nu toe van dien aard geweest, dat ook nu niet van een volledig succes gesproken kan worden. Een en ander werkte remmend op het aantal bezoekers van de verschillende evenementen. Toch is het gebodene zeker de moeite waard geweest en in dat licht bezien kunnen we toch zeker zeggen, dat ook deze sportweek aan z’n doel heeft beantwoord: Goede en sportieve prestaties. En nu maar hopen, dat de laatste dagen, voor wat het weer betreft, alsnog voor een volledig succes zullen zorgen. Tijdens een bijeenkomst op het Waddinxveense gemeentehuis is vrijdag de 18e sportweek officieel geopend. Wethouder S. Pille, die bij afwezig heid van burgemeester Van der Hooft, de opening voor zijn rekening nam, zei oan. dat hij de sportweek zeer belangrijk vond voor de nieuwe bewo ners van Waddinxveen, die door deze festiviteiten gelegenheid krijgen met het sportleven in hun gemeente kennis te maken. De heer T. Ververs, die namens het sportweekcomité een dankwoord sprak, wees op het feit, dat samenwerking tussen mensen in een gemeente zeer belangrijk is. Alleen dan kan iets worden bereikt, zo sprak de heer Ververs. Voor de wandelmarsen over 8 en 12 kilometer, die de wandelsport- vereniging WIK (Willen is kunnen) vrijdagavond organiseerde, bestond overweldigende belangstelling. Ruim 1100 tippelaars trokken de wandelschoenen aan. Dit aantal lag weer hoger als in 1962. Op de 8 kilometer startten 23 groepen en op de 12 kilometer 16 groepen. Verder was er een flink aantal individuele wandelaars. De uitslagen waren: 8 kilometer; 1. The Quick Steps, Alphen aan den Rijn, 2. Op Goede Voet, Alphen aan den Rijn, 3. S.D.S., Zevenhuizen; schoolgroepen: 1. De Gouden Cirkel, 2. zesde klas Eben Haëzerschool, 3. vijfde klas Eben Haëzerschool; 12 kilometer: 1. D.V.T., Gouda, 2. Dames van T.O.O.S., Waddinxveen, 3. Op Goede Voet, Alphen a.d. Rijn; schoolgroepen: 1. Prof. Kohnnstam- school, Waddinxveen, 2. Willem van Oranjeschool, Waddinxveen, 3. St. Jozefschool, Waddinxveen. Zaterdagmorgen in alle vroegte vond in de Gouwe het nationale hengelconcours plaats, waarvoor 83 hengelaars hadden ingeschreven. De vangst was behoorlijk. Er werden niet minder dan 425 vissen gevangen. Hier waren de uitslagen: Groepen: 1. De Bliek, Gouda, 145 punten. Individuelen: 1. P. van Ree- den, Gouda, 44 punten; 2. J. van Egdom, Waddinxveen, 42 punten; 3. J. v. d. Laan, Gouda, 42 punten; 4. A. Wiezer, Gouda, 36 punten; 5. M. van Unen, Gouda, 35 punten. Op de Waddinxveense voetbal velden werd de eerste ronde ge speeld van het jaarlijkse schoolvoet- baltornooi. Zeven ploegen kwamen op de grasmat in actie. De Eben Haëzerschool en de Kon. Juliana- school kwamen op deze eerste dag voortreffelijk voor de dag, want zij wisten beiden drie wedstrijden te winnen. Twee scholen wisten niet tot scoren te komen en wel de St. Jozefschool en de Willem van Oran jeschool. De uitslagen van de eerste ronde waren: Rehobothschool - Th. Thijssenschool 1-2; Eben Haëzerschool - St. Jozef school 5-0; Kon. Julianaschool - J. Ligthartschool 1-0; Sint Jozef school - Theo Thijssenschool 0-0; Rehobothschool - Willem van Oran jeschool 0-0; Jan Ligthartschool - Eben Haëzerschool 0-2; Willem v. Oranjeschool - Kon. Julianaschool 0-1; Sint Jozefschool - Rehoboth school 0-1; Eben Haëzerschool - Th. Thijssenschool 1-0; Willem v. Oran jeschool - Jan Ligthartschool 0-1; Rehobothschool - Koningin Juliana school 0-1. Be Fair moest het vervolgens op nemen tegen R.C.V. (Verheul). De rust ging in met een blanco stand, 0-0. In de tweede helft wist Van Leeuwen van Be Fair tweemaal het net van RCV te treffen, 2-0. Hof man voegde aan deze doelpunten nog twee treffers toe, 4-0. W.S.E. was heer en meester over Waddinxveen (zaterdag). Reeds na enkele minuten had het de leiding door Geers. Steenland wist de voor sprong nog voor de rust tot 2-0 te verhogen. Het gelukte Monster om in de tweede helft doelman Plomp te verschalken 1-2. Waddinxveen stelde hierna alles in het werk om de gelijkmaker te forceren doch kon in de stand geen verandering meer brengen. Ondanks het zeer koud water en de regen mag het waterpolotornooi van de kring Gouwe-Rijnstreek dat zaterdag in het gemeentelijk zwem bad aan de Kanaaldijk werd geor ganiseerd, zeer zeker geslaagd wor den genoemd. De organisatie van het tornooi berustte bij de Gouwe, Die zich op voortreffelijke wij ze van haar taak kweet. „Nou,” antwoordde Kees nijdig, „voor dat koffertje met eten leeg is, sta jij weer op de wal, want we In de afdeling A (heren) ging het in de finale tussen De Gouwe en een combinatie van G.Z.C. uit Gouda. De Waddinxveners waren heer en meester en schoten er lus tig op los. Met de cijfers 10 - 0 kregen de Gouwenaars de kous op de kop. Piet de Graaf, Eef Over dam en Gijs v. d. Leden voerden de Gouwe naar deze klinkende over winning. Bij de heren in de afdeling B ging de eindstrijd tussen B.Z.C. en de Gouwe 2. De wedstrijd eindigde in de stand 1-1, waardoor het ne men van strafworpen noodzakelijk was om de overwinnaars aan te kunnen wijzen. B.Z.C. was hiermee het meest succesvol en zegevierde. In de afdeling C werd in twee poules gespeeld. Donk 2 verloor met 0-5 van D.K.D. uit Leiderdorp, ter wijl de Gouwenaars ook in A.Z.C. 2 met 1-5 hun meerdere moesten erkennen. Jan Verschuur maakte het enige Goudse doelpunt. In de finale klopte D.K.D. Boskoop met 1 - 0. In de afdeling D was er slechts één ontmoeting. B.Z.C. bond hier de strijd aan tegen Z.P.S. uit Stol wijk. B.Z.C. was verreweg de meer dere en won verdiend met 7-2. Bij de dames kwamen Boskoop, De Gouwe, Z.P.S. en D.K.D. in actie. Boskoop - De Gouwe eindigde in de stand 1-1. Bjj het nemen van de strafworpen was de Waddinxveense ploeg het gelukkigste en won dus. D.K.D versloeg Z.P.S. met 6-1. In de finale zegevierde de Gouwe over D.K.D. met de cijfers 8-1. Bij de meisjes was er alleen de wedstrijd tussen B.Z.C. en AZ.C. De laatste ploeg bleek het sterkst, 3-2. Bij de jongens won Z.P.S. van A. Z.C. met 3-1, terwijl Boskoop met 0-5 van de Gouwe verloor. B. Z.C. triomfeerde over de Gouwe met 5-4. G.Z.C. hield A.Z.C. onder de duim met 3-2. G.Z.C. moest te gen Z.P.S. genoegen nemen met een gelijkspel 2-2. In de finale won B.Z.C. met 4-2 van Z.P.S. Tenslotte werd een vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld tussen de heren van Donk 2 en De Gouwe 2, eindstand 1-1. G. van Tilburg maakte het Waddinxveense doel punt. VRIJDAG 6 JULI, 7 uur nam.: schoolzwem wedstrij den om de Waddinxveense Weekbladbeker, voor leerlingen van de plaatselijke scholen. Deze leerlingen mogen niet ouder zijn dan 12 jaar. Programma: 50 m. schoolslag meisjes; 50 m. schoolslag jongens; 50 m. vrije slag meisjes; 50 m. vrije slag jongens; estafette 5x 50 meter meisjes - 5x 50 meter jongens. Toegangsprijs 0,50, kinderen 0,25 en blijkbaar als griffier zou gaan fungeren. En aan de andere zijde van Bream zat Whiteheaven, die on middellijk zijn sigaret doofde, toen Kees met de ver- stekelinge binnentrad. Daar niemand haar een stoel presenteerde, was Kees, ondanks zijn slechte humeur, toch wel zo hoffelijk, dat hij er een uit de hoek van het vertrek haalde en deze bij Josien neerzette. De journaliste had zich inmiddels geheel gemeta morfoseerd. Ze droeg een lange, lichtblauwe japon en het zwarte haar was behoorlijk gekapt. Haar genylon- de benen staken in een paar zwarte wandelschoenen én Kees moest erkennen, dat ze er in ieder geval op haar voordeligst uitzag. Wel een verschil met de ge daante in de besmeurde overall, waaruit het vettige, vuile gezicht en de door elkaar gewoelde haren stak. De stuurman plantte zijn bril beter op zijn neus en keek het meisje belangstellend aan. Een belangstel ling overigens; die Kees maar matig kon appreciëren. Tenslotte nu ja, was ze een landgenote en hoewel hij danig uit zijn humeur was, begreep hij wel, dat hij hier als haar verdediger zou moeten optreden. Bream, die blijkbaar ongevoelig was voor vrouwe lijke charme, opende de zitting en vroeg op stroeve toon: „Waarom bent u aan boord van de ’Snow-flake’ gegaan?” Josien lachte even en antwoordde met haar volle, klankrijke stem in duidelijk Engels: „Omdat ik mee wilde naar Saint George. En om maar meteen alle verdenkingen uit de wereld te helpen: de heep Van Bergen wist hier niets van. Toen hij in Holland ver telde van zijn plan om een onderzoek te gaan instel len op dat verlaten eiland, was ik dadelijk enthou siast en zei, dat ik mee wilde. Mijn beroep is namelijk journaliste. Doch Kees de heer Van Bergen, lachte me uit en zei, dat er geen sprake van was. Ik heb alle pogingen aangewend om hem te bewegen mij mee te nemen, maarhij weigerde steeds en ondanks DONDERDAG 5 JULI, nam. 7 uur: waterpolowedstrijden. Aangezien de waterpolo-competi- tien niet onderbroken mag worden heeft het bestuur van de Gouwe haar competitiewedstrijden in het programma van de sportweek op genomen. Uiteraard is het sport- weekbestuur de Gouwe hiervoor zeer erkentelijk. Een aantrekke lijker programma kon het publiek niet worden aangeboden. De Gouwe zet haar opmars naar de eerste plaats op de ranglijst nog steeds voort. Programma: Gouwe 4-D.K.W. 1, Leiderdorp G.Z.C. 1-Neptunus 1, Arnhem Gouwe 1-Swift 1, Den Haag Toegangsprijs 0,50, kinderen 0,25 Programma: 300 meter gekleed zwemmen voor meisjes tot en met 14 jaar om de Drogisterij Van der Heiden-beker. De kleding van het meisje moet bestaan uit badpak, onderjurk, jurk. Inleggeld 0,75. 300 meter gekleed zwemmen voor jongens tot en met 14 jaar om de Coöp. Raiffeisenbank-beker. De kle ding van de jongens moet bestaan uit: zwembroek, overhemd en bo venbroek. Inleggeld 0,75. 600 meter gekleed zwemmen voor dames om de Nutspaarbank-beker. Verplichte kleding: badpak, onder jurk en jurk. Inleggeld 1, 600 meter gekleed zwemmen voor heren om de „Van Triet’s levens- middelenbedrijf’’-beker. Verplichte kleding: zwembroek, overhemd en lange broek. Inleggeld: 1, Nam. 3.30 uur: nationale 3 km wedstrijden om 't langebaan-kampioenschap van Nederland. Wisselbekers: Middenstandsbeker (heren), Kool’s IJssalon-beker (da mes), Boonstoppel-beker (Gouwe- damesleden), Brouwer-beker (Gou we herenleden), H. Doeleman-be- ker (schoolslag dames), Passage- beker (schoolslag heren). 6 uur nam: voetbalwedstrijden kampioen schoolvoetbal- Chr. Muloschool R.C.V.-W.S.E. Be Fair-Waddinxveen Toegang: 0,50, kinderen 0,25. Nam. 9.30 uur: openlucht filmvoorstelling op het stationsplein. Vertoond wordt: „Willem Teil in de overval” met aantrekkelijk voorprogram Toegang 0,75, kinderen 0,35. P.V. DE SPERWER P.V. De Sperwer hield een wed vlucht vanuit Chateauroux. Afstand 620 km. In concours 176 duiven. Gelost om 5.45 uur. Aankomst 1ste duif 12-13-26 uur, 1600 meter p.min. Aankomst 44ste duif 13-56-05 uur, 1263,7 meter per minuut. De uitslag is als volgt: J. C. Koren 1, 26, 28; P. Vink 2, 9, 15; Jac. de Beer 3, 4, 5; Gebr. Met selaar 6, 19, 20, 33; Jac. de Jongh 7, 39, 41; P. Metselaar 8, 12, 44; D. Heeren 10, 24; A. de Bruyn 11; F. Rip 13, 14, 22; W. v. Ringelenstein 16, 29; N. L. v. d. Zijden 17, 32; E. J. de Jong 18; J. C. den Riet 21, 38; S. van Harskamp 23, 25, 31, 35; L. Verhoef 27, 36; H. v. d. Willik 30; H. J. v. d. Berg 34; P. Bonefaas 37; Gebr. van Wageningen 40; L. de Bruyn 42; A. v. d. Graaf 43. P.V. DE ZWALUW P.V. De Zwaluw nam met 64 dui-* ven deel aan een wedvlucht vanuit Noyon. Afstand 298 km. Gelost om 7.30 uur. Aankomst le duif 10-31-31 uur, 1646,7 meter p. min. Aankomst 16e duif 10-49-49 uur, 1491,8 meter per minuut. De uitslag werd: H. N. van Haren 1; P. Loendersloot 2; D. Boere 3, 9, 13; H. Russcher 4, 7, 12; W. Tamerus 5, 16; L. C. ’t Hart 6; W. Hofman 8, 11, 15; A. J. van Essen 10; C. J. Smit 14. P.V. De Zwaluw nam eveneens deel aan een wedvlucht vanuit Chateauroux. Afstand 620 km. In concours 49 duiven. Gelost om 5.45 uur. Aankomst le duif 12-22-47 urn-, 1562,6 meter p. min. Aankomst 16e duif 14-05-41 uur. 1238,1 meter per minuut. De uitslag luidt: D. Boere 1, 5, 7, 9, 11; H. N. van Haren 2; W. Hofman 3, 16; W. Ta merus 4, 13; C. J. Smit 6, 10, 15; H. Russcher 8; L. W. Versluis 12; L. C. ’t Hart 14. vriendelijk mij mee te nemen naar Saint George. Ik ben in staat om daarvoor een bedrag in geld te be talen, maar ik wil mij ook gedurende de reis heen en weer nuttig maken met allerlei werkzaamheden. Ten slotte zullen uw sokken ook wel eens gestopt moeten worden.” „Die kan ik zelf wel stoppen!” snauwde Bream, „daar heb ik geen vrouw voor nodig. En zolang ik gezagvoerder ben van de ’’Snow-flake” heb ik het nog niet meegemaakt, dat er een vrouwelijke verste keling aan boord was. En ik wens u ook niet aan boord te houden. Ik wil terugvaren naar Townsville en daar zullen we u aan de politie overgeven.” Whiteheaven, die gedurende de tijd, dat Josien ge sproken had, geen blik van haar af had gelaten, nam nu het woord en zei op rustige toon: Juffrouw jour naliste, wanneer u zelf even nadenkt, zult u toch tot de conclusie moeten komen, dat u, als vrouw alleen, niet aanboord van dit schip kunt blijven. Temeer, keren terug naar Townsville. Hoe ter wereld heb je het in je hoofd gekregen om. Ze legde een vinger op zijn mond. „Niet mopperen, Kees. Straks, bij die bullebak van een kapitein zal ik het verhaal wel doen. Zorg nu eerst maar eens, dat ik m’n koffertjes krijg.” „Zorg er zelf maar voor!” brieste Kees, die hoe langer hoe driftiger werd. „Het mankeert er nog Ze draaide zich om. „Best, dan zal ik ze zelf wel halen, schreeuwbek!” Met ’n paar stappen was hij weer bij haar. „Wacht hier op me, kleine kat die je bent! Ik heb je al eens eerder gezegd, dat je eens een flink pak slaag moest hebben. Jammer, dat die matroos het je niet gegeven heeft. Je blijft hier in het gangetje staan, tot ik terug ben met je koffers en o wee, als je wegloopt!” „Tot uw orders, vaandrig!” Ze had inmiddels haar alpino weer opgezet en salueerde op militaire wijze. Kees slikte een verwensing in en liep naar het dek, waar hij de eerste de beste matroos verzocht in het ruim, waar de verstekelinge aangetroffen was, te zoeken naar twee koffertjes en die naar hem te bren gen. De matroos vertrok meteen en kwam na enkele minuten met de beide koffers terug. Inmiddels was ook Whiteheaven gereed gekomen met zijn toilet en nieuwsgierig stapte deze de gang in, waar hij het meisje van top tot teen monsterde. „Ik ga alvast naar Bream,” zei hij tot Kees. „Als zij er ’n beetje toonbaar uitziet, breng haar dan bij ons.” „Binnen een kwartier zijn we er,” antwoordde Kees. Daarna deed hij de deur van zijn hut open en wees haar de wasgelegenheid. Hij smeet de koffers achter het meisje aan en zei, voordat hij de deur weer dicht trok: „Je hebt het gehoord: over een kwartier kom ik je weer halen.” Hoofdstuk 15 Het vertrek van de kapitein had veel weg van een rechtbank. Achter de tafel, in het midden, troonde Bream, thans in vol ornaat, en naast hem had een van de beide stuurlieden plaats genomen, een lange slanke man, die een paar vellen papier voor zich had 1 2 2% 3% 2 4 4% 1 2 4 2% 1 6 blijkt, dat de De stand luidt na halve competitie: gesp/gew/gel/verl/pnt/v-t Eben Haëzersch. Kon. Julianasch. Th. Thijssensch. Rehobothschool J. Ligthartschool W. v. Oranjesch. St. Jozefschool 8-0 3-0 2-2 2-3 1-3 0-2 0-6 De plaatselijke voetbalverenigin gen bonden eveneens de strijd tegen elkaar ,aan om uit te maken wie zich voetbalkampioen van Waddinx veen mag noemen. RCV (Verheul) kruiste de degens met Waddinxveen (zondagelftal). Beide ploegen wogen aardig tegen elkaar op en de rust ging dan ook in met gelijke stand 0-0. In de tweede helft nam Waddinxveen ge leidelijk aan het heft in handen. Van Muyen schoot zijn ploeg naar een voorsprong, terwijl J. Terlouw kort voor het einde de zege veilig stelde 0-2. Be Fair trad vervolgens in het strijdperk tegen Waddinxveen (za- terdagmiddagteam). Be Fair bezat een veldmeerderheid doch zag geen kans deze in treffers uit te drukken. Het was Waddinxveen die het eerst het net van de tegenstander trof. Nog voor rust echter zorgde Mink voor de gelijkmaker. Ook na de thee was Be Fair in feite de meer dere. Doelpunten bleven echter ook nu weer uit en het was Waddinx veen die nog tweemaal wist te doel punten en wel door Smit en Blom, 1-3. De Waddinxveense schaak- liefhebbers worden door de schaakvereniging W.S.V. in de gelegenheid gesteld hun kennis te testen op een drie tal schaakproblemen. De juiste oplossing wordt beloond met een bedrag van 2,50, terwijl bij meerdere goede inzendingen het lot zal moeten beslissen. De oplossing van de schaak problemen van vorige maand luidt: le probleem: 1 L c 8, K c 8, 2 D a 8 en mat 1 L c 8, Ka 7, 2 D b 7 en mat 2e probleem: 1 L a 4, clD, 2 D F 2 en mat 1 L a 4, c 1 P, 2 D d 1 en mat 3e probleem: 1KE5, KE2, 2 D d 3 en mat De winnaar na loting is de heer D. Peters, Acaciastraat 57, Waddinxveen. Uitslagen: Gouwe 1 - S.N.A. 1 (dames) Boskoop 2 Gouwe 2 (dames) 1-3 - 4 3 6-1 6-0 2- 7 3- 2 2- 6 3- 4 6-2 6-0 P. Broer - A. Versluis J. van Oort - W. Verstoep W. van Oort - P. Perdijk A. v. d. Starre - G. v. d. Berg Th. Verbree - J. C. Adriaansen 0-1 Eindstanden zomercompetitie 1963: gesp/gew/verl. 6 5 4% 3% 3 3 2% 2 2 2 1% 1 1 1. P. Broer 2. J. van Oort 3. W. van Oort 4. A. Versluis 5. A. van de Starre 6. P. Perdijk 7. W. Verstoep 8. A. Brouwer 9. J. C. Adriaansen 10. G. van de Berg 11. A. Doornheim 12. C. H. Faas 13. Th: Verbree Uit de eindstand heer P. Broer de beker heroverd heeft. Zijn vorm van schaken is dan ook van die aard, dat hij steeds voor de bovenste plaatsen in aan merking komt. De leden wensen hem veel geluk met dit behaalde succes. Dindag 9 juli, 7 uur: Gouwe - O.Z.V. (meisjes) Gouwe 4 - Boskoop 1 (heren) Gouwe 1 - Donk 1 (dames) Gouwe 2 H.Z.P.C. 4 (heren) Donderdag 11 juli: Gouwe 1 - L.Z.C. 1 (dames) G.Z.C. 1 - P.S.V. 1 Gouwe 1 - Sleutelstad 1 Boskoop - Gouwe (jongens) 300 en 600 meter en 3 km Zaterdag is het dan weer zover! De nationale 3 km zwemwedstrijd in de Gouwe. U kunt hier Neder lands top aan het werk zien. Vooral de dames vrije slag zal spanning geven. Zal Judith de Nijs er in sla gen haar beker definitief te be machtigen? Zal Rita Kroon haar tweede beker uit Waddinxveen voor goed mee naar Hilversum ne men? Al deze vragen worden zater dag beantwoord bij het zwemfestijn van het jaar: de wedstrijden in de Gouwe! Gouwe - G.Z.C. (jongens) Gouwe 2 - Z.P.S. 1 (dames) Gouwe 2 - Donk 2 (heren) Gouwe 4 - O.Z.V. 2 Gouwe 1 - A.Z.-70 1 Gouwe 3 - G.Z.C. 4 O.Z.V. Gouwe (meisjes) O.Z.V. 2 - Gouwe 4 (heren) Donk 1 - Gouwe 1 (dames) De eerste kampioen! Gouwe 2 (dames) is kampioen door een grote overwinning op Z.P.S. 2. Ong tweede dameszevental sloot hiermee een kort en succesrijk com- petitieverloop af. De eindstand is nog niet geheel bekend, maar onge twijfeld zal blijken, dat ze ’n prach tig gemiddelde hebben behaald. Zij promoveren nu naar de 1ste klasse van de kring Gouwe-Rijn streek. Van harte geluk gewenst. Helaas kon ons eerste damesze vental het maandag tegen Donk niet klaren. Met grote cijfers, 6-0 wormen de Goudse meisjes. Hiermee zijn de papieren van de Gouwe-dames wel gedaald, maar toch is men nog niet geheel kans loos voor de titel. Maandag moest met een invalster worden gespeeld. Bovendien speelde men beslist onder z’n kunnen. Ten derde: het Spaardersbad is altijd moeilijk. Bij de returnmatch op 9 juli is de Gouwe niet kansloos. Gouwe 1 bevocht weer een moei zame zege op A.Z.-70 1 en houdt dus het goede pad, op weg naar de titel, al moeten we niet uit het oog verliezen, dat de moeilijkste klip, H.V.G.B. nog komt. Programma: Donderdag 4 juli, 7 uur: G. Z.V. 1 - Neptunus 1 Gouwe 1 - Swift 1 Gouwe 4 - D.K.D. 1 H. Z.P.C. 4 - Gouwe 2 mijn aandacht en het volgen van zijn gaan en komen, slaagde hij er in om op een overwacht ogenblik met een vliegtuig naar Australië te vertrekken. Ik kwam juist een uur te laat. Wel, ik ben toen met een vol gend vliegtuig naar Australië gevlogen. Ik wist in Holland reeds het adres van de vriend van meneer Van Bergen en zodra ik in Australië arriveerde, ben ik daarheen, naar Cloncurry gegaan. Daar zag ik de beide heren - ze wees naar Kees en Whiteheaven - eens tezamen en ik zou geen goed journaliste zijn, als ik niet te weten kwam, dat er in Townsville een jacht lag, waarmee men naar Saint George zou ver trekken. Het vinden van dat jacht was voor mij niet moeilijk en toen ik daartoe de gelegenheid het guns tigst achtte, ben ik in de nacht aan boord gegaan en heb mijn bivak opgeslagen tussen de olievaten. Tot dat een van de matrozen mij daar vanmorgen vroeg vond. En dat is alles. Nu verzoek ik de kapitein zeer als we het doel van onze reis in ogenschouw nemen. Ik veronderstel, dat uw landgenoot u wel met het een en ander op de hoogte gesteld zal hebben." Josien’s ogen schoten vuur. Ze keek de ingenieur strak aan en antwoordde: „Meneer, ik neem aan, dat u een modem man bent. En u woont in een land, waar de vrouw nagenoeg evenveel rechten heeft als de man. Mij dunkt, dat in het jaar 1961 een motief als het uwe niet meer steekhoudend is. Wanneer u even in aanmerking neemt, dat ik alle moeilijkheden, verbonden aan het maken van een reis van Holland naar Australië, het zoeken van één man in een land, dat tientallen malen groter is dan het onze, met suc ces bekroond, heb overwonnen en er tenslotte in ge slaagd ben om onopgemerkt dit schip te betreden en me verborgen wist te houden tot we in volle zee waren, dan mag ik toch aannemen, dat u niet zo on sportief zult zijn om tot de kapitein van dit schip te zeggen: Keer om, we gaan eerst die vrouw aan land brengen. Wilt u mij - om in de scheepsterminologie teb blijven - in het gezicht van de haven doen stran den? Ik heb in Holland al mijn bezittingen ten gelde moeten maken om voldoende financiën voor de reis bijeen te krijgen en als ik deze tocht tot het einde mag meemaken, is er een krant in Holland, die de verslagen, die ik er van maak, behoorlijk zal belonen, waarmede ik zodoende weer de terugreis verdien. Maar als u me naar Townsville terugbrengt, zal ik geen gelegenheid meer hebben om naar Holland te rug te keren en is mijn tocht een mislukking gewor den. Wilt u me dit aandoen?” „Ja maar,” weerlegde Whiteheaven, die al begon te weifelen, „u bent een vrouw Juist, maar een vrouw, die haar mannetje staat, als het nodig is. In dien u en de kapitein zulks wenst, wil ik wel even een demonstratie geven en een rob ber j te vechten met een der matrozen. Of hebt u nooit gehoord, dat de Hollanders met zo gemakkelijk zijn, als het er op aan komt? Whiteheaven lachte even. „Jawel, de Hollanders,” antwoorde hij, de klemtoon leggende op de beide laatste lettergrepen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 2