Lawaaiende cafébezoekers houden bewoners van Nesse uit slaap Sportweek 1963 J Belangstelling ook dit i aar klein de jong’s autohandel Vijver in Vijverlaan weer rustig voor eendekuikens pabyderm I EEN JUFFROUW VOOR DE BOEKHOUDMACHINE. SP el of géén AH rg terwijl uw reuaKteur twaalf hon- I uerd Kilometer van hier, in een dorp ongeveer even groot als Wadainxveen taueen met een aan zienlijn ueter Klimaat) zien op een Kiem terras te goed deed aan een weraeiijK ultstenend glas wijn, met de zee op de acntergrond zacnt te gen ne navenhooiuen Klotsend en ue tientjes van ue vissersscnepen weerKaatsend m het znveracnnge water, nacnt iuj met enig mede lijnen aan zijn vervanger, die nu aan net Kopje koine met Koekje oezig zou zijn, hanweg een lange raa asvergadering. EEN KANTOORBEDIENDE 7 /f7«totfef’j'eu^puis^es PUROL-POEDER F1.60 - f 1.- nieuwsblad Onafhankelijk Zingen en dansen tot ver na middernacht De wandelende watervogels 1 l VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG naar Burgemeester met Géén Waddinxveners Meisjes Politie niet Rovers ‘Wethouders niet Na sluitingstijd komen „vreemden Waddinxveen, om hun nachtelijke drinkpartijen voort te zetten per week Hele buurt „Achterof en Putte” stelden omslag vast n.v. weiver POEDER-ZALF* OLE-ZEEP -A GEVRAAGD: te 1 Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 11 JULI 1963 19e JAARGANG - Nr 940 4 een I uist toen wij, met veel tegenzin, besloten het maanlichte ter rasje te verlaten en naar ons een zaam kamp terug te keren, kwam in onze woonplaats, waarvan wij drie dagreizen verwijderd waren, AH ter sprake. Wel of géén AH, dat was de kwestie. En zo ja, waar dan die AH? De bewoners hebben zich, in al hun ellende, ook tot de burgemees ter van Waddinxveen gewend, zo vertelde ons de heer De Jong, maar zelfs deze hoogste gezagsdrager is tot nu toe niet in staat gebleken, Wij geloven dan ook zeker in het nut voor onze plaats van een grote supermarkt zoals AH die wil bou wen. Maar dan wel op een reële plaats en niet ergens waar toeval lig een financieel gat moet worden gedempt. AH is dus welkom, althans bij de huisvrouwen. Maar of die zaak nu uitgerekend óók het financiële de- bacel van de rolschaatsbaan moet goedmaken? Op een plaats dus, waar nooit winkels in het uitbrei dingsplan zijn opgenomen? en 5-daagse werkweek. Fluwelensingel 59 GOUDA Telefoon 01820-7122 ze dan ook verjaagd. „De politie heeft me ook aangeraden, om maar dikke overgordijnen te kopen, zo dat mijn kinderen niet kunnen zien, wat zich daar al vroeg op de avond allemaal afspeelt,” zegt J. de Jong. „Meer kan de politie blijkbaar niet doen. Ze krijgt geen toestemming om deze onhoudbare toestand wer kelijk grondig aan te pakken.” de bewoners van de Nesse hun nachtrust terug te geven. Gelukkig zijn er altijd nog hoge re instanties, die wél kunnen in grijpen. Wij zouden de bewoners van de Nesse willen aanraden, in dien de rust niet binnen de kortste tijd terugkeert, zich te wenden tot het hoofd van de Rijkspolitie, of tot de Gedeputeerden van Zuid- Holland, welke instanties in dit soort gevallen vaak snel en defini tief kunnen helpen. De Sportweek 1963 is weer ten einde. De prijzen zijn verdeeld en de sportmensen gaan van een welverdiende vakantie genieten. Gelukkig is in de laatste dagen van de sportweek het weer aanmerkelijk beter ge worden en werd daarmee de belangstelling voor de demonstraties en wed strijden ook wat groter; toch blijft er voor die belangstelling betreft nog veel te wensen over en verdient het aanbeveling om de mogelijkheden te bezien om volgend jaar op een of andere wijze meer Waddinxveners bij de Sportweek te betrekken. Over de prestaties en bijzonderheden van de laatste dagen van afgelopen week geven we nog een kort overzicht. gen. Maar er is geen enkele instan tie die op het voortdurend aan dringen van de buurt ook maar een vinger uitsteekt. onder de hoede van plantsoenen dienst, en volgens de man, die voor de dieren verantwoordelijk is, heb ben zij regelmatig goed te eten gehad. „De toestand is in dit deel van de Nesse werkelijk ondraaglijk geworden. Tot drie uur - half vier ’s nachts worden we hier tegenwoordig uit de slaap gehouden. We hebben de gemeente al maandenlang verzocht, hier een eind aan te maken, maar er gebeurt niets. De politie zegt, dat er weinig tegen te doen valt.” Deze sombere woorden klinken uit de mond van fabrikant J. de Jong, die met zijn gezin en met dat van zijn schoonzoon in een twee verdiepingshuis aan de Nesse woont, met uitzicht op café Het Sluisje. En het is in en om dit café, dat zich tot diep in de nacht tonelen afspelen, die niet voor kinderogen bestemd zijn. „O nee, het zijn géén Waddinx veners, die zich hier dronken en wel te buiten gaan. Wanneer in Gouda en andere omliggende plaat sen de café’s om twaalf uur dicht gaan, gaan op bepaalde dagen de notoire drinkers in him auto’s en op hun bromfietsen zitten en rijden naar Waddinxveen, waar altijd nog één café open is: Het Sluisje aan de Nesse”, aldus de heer De Jong. Samen met meisjes, die de stem gerechtigde leeftijd nog lang niet hebben bereikt, drommen deze mannen dan dit proeflokaal bin nen, waar een aanvang wordt ge maakt met een gelag, dat tot diep in de nacht voortduurt. De mannen zingen, de meisjes gillen, de juke box dreunt, bromfietsen knetteren, auto’s rijden zigzaggend rond, met loeiende motoren en langdurig luid toeterenden de buurt tracht de slaap te vatten. Als de deur van het café open gaat, lijkt het wel alsof de knop van een reusachtige versterker wordt opengedraaid. Voor de zo veelste maal pakt de heer De Jong dan de telefoon en belt hij de po litie op. Vaak verschijnt dan een brigadier, die de mensen maant, rustig te zijn. En als de politieman weer verdwijnt, laait het feest weer in alle hevigheid op. grommend en brommend naar hun nieuwe verblijfplaats werden ver voerd.» De bewoners wenden zich iedere keer weer tot de politie. Deze heeft toegezien, hoe mannen, die in „ken nelijke staat” waren, de inhoud van hun blaas én de inhoud van hun maag stonden te ledigen op het erf van fabrikant De Jong. Op dat erf mogen de café-bezoekers natuur lijk niet komen en de politie heeft Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen Dit verhinderde echter niet, dat de slanke witte vogels zich als zeer onaangename dieren ontpopten, toen de eieren van de eenden uit kwamen, en een aantal jonge eend jes zich te water begaf. De vijver van de Vijverlaan was nu van de zwanen, en die duldden geen inmenging, zelfs niet van on schuldige jonge eendjes. Er waren al enkele eendekuikens dood, voordat het eindelijk lukte om de zwanen, compleet met hun vier grauwe jongen, te verhuizen naar de tocht langs de Sniepweg, vanwaar zij later verder de polder zijn ingetrokken, om ongestoord hun jongens groot te brengen. Het was nog een hele sensatie voor de jeugd, toen de boze zwa nen met een groot schepnet gevan gen werden en met hun lange hals vastgestoken onder een vleugel De leerlingen van de Eben Haëzerschool zijn tijdens de sportweek kampioen van het schoolvoetbal geworden. Hier staan zij trots opgesteld, met op de achtergrond de vlag van de school. TL at lijkt ons op zijn minst onele- U gant tegenover de winkeliers, die grote bedragen in bijvoorbeeld de Passage-bedryven hebben moe ten steken, in de hoop, dat hier snel een echt winkelcentrum zou groei en. (mnl.) in hoofdzaak voor het typen van facturen De bewoners hebben zich tot ver schillende wethouders gewend, met het verzoek, als er dan niets aan ge daan kan worden, om toch ten minste eens op een avond te ko men luisteren. Geen van de wet houders heeft enkele uren nacht rust willen opofferen, om even een indruk te krijgen, van wat de Nes se drie maal in de week van mid dernacht tot half vier 's ochtends moet doormaken. uit Amersfoort veroverden voorsprong van 0-3. GZC liet zich niet ontmoedigen en het was Kees v. d. Tooren die wist tegen te scoren. (Lees verder op pagina 2) Ditmaal bleven de zwanen ech ter steken in de Vijverlaan, en zij nestelden zich in de kleine vijver. Aangezien het „gemeentelijke” zwanen zijn, bleven zij ook hier En het is niet alleen de familie De Jong, die drie maal in de week (dan heeft het café blijkbaar nacht vergunning) de slaap niet kan vat ten, maar zelfs bewoners, die tien huizen verder wonen, ondervinden overlast door dit nachtelijke la waai. Nu zou men hieruit de gevolg trekking kunnen maken, dat die overlast op korte termijn toch moet kunnen worden opgeheven. Een voudig intrekken van de nacht vergunning zou onmiddellijk de rust in de Nesse-buurt terugbren- Zo luidt het verhaal, dat de heer De Jong ons vertelde, toen hij he lemaal ten einde raad was.” Mis schien dat het Weekblad er iets aan kan doen, door deze wantoestand eens te beschrijven,” zo zei hij. Hij vertelde ons dit relaas als woordvoerder van de gehele buurt rondom café Het Sluisje. De buurt bewoners zijn het met hem eens: de herrie wordt veroorzaakt door bezoekers van buitenaf, die elders geen drank meer kunnen krijgen, maar zich in Het Sluisje tot diep in de nacht kunnen blijven volgieten. HTeruggekomen in deze zonloze X zomer - die inmiddels ook door de voorzitter van die raadsverga dering was verwisseld voor het zonnig terras van een riant chalet in Davos - namen wij kennis van de vele woorden, die aan deze kwestie wel of géén AH waren ge wijd. Weer vol energie deden wij toen, wat volgens ons ook de aanleggers van het plan „Albert Heijn waar eerst een rolschaatsbaan zou zijn” hadden moeten doen: wij belden in hoog tempo een aantal mensen op, die direct belang hebben bij het al of niet verschijnen van een AH- bedrijf in ons goede dorp. Niet met de middenstand ditmaal, maar met de consumenten: de huisvrouwen. Wij vroegen het onze echtgenote, onze buren, wij belden willekeuri ge mens enop en wij kregen overal te horen: laat Albert maar komen, en waar hij zijn winkel neerzet kan ons niet schelen. In ons artikeltje over de zwanen in de vijver van de Vijverlaan hebben wij een vergissing begaan, die wij graag willen rechtzetten, daarmee de man van de plantsoenendienst, die over de zwanen gaat, geven wat hem toekomt. De beide „wandelende watervogels” zijn, zo blijkt nu, niet door de gemeente in het veel te enge watertje van de Vijverlaan gezet, maar daarheen geheel uit eigen vrije wil geemigreerd. De dieren waren af komstig uit de Petteplas. Normaal is het zo, dat de zwanen, wanneer zij jongen hebben, naar de polder freaken, die achter de Sniepweg ligt. Hier blijven zij dan ’s-zomers bivakkeren, en tegen de herfst komen zij weer terug naar de Pet, of ze worden er heen gebracht. Henk Bron van de Eben Ha ëzerschool, toont vol trots de bekers, die zijn school in de 1 sportweek wist te veroveren. Abonnement per kwartaal f 1.35 bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur Kampioen schoolzwemmen is tijdens de sportweek de zwemploeg van de Kon. Ju- lianaschool geworden. De stemgerechtigde ingelanden van de polders Achterof en de Put te kwamen vorige week woensdag in De Unie bijeen. Tijdens deze bij eenkomst werd de gezamenlijke om slag van deze polders vastgesteld op 25,per ha. De totale belast bare oppervlakte van de polders be draagt ongeveer 965 ha. In 1962 be droeg het aantal bemalingsuren 1123. liét medelij dén zou nog groter ge- 11 weest zijn, als uw redakteur geweten had, dat zijn vervanger een deel van deze altijd weer ge zellige bijeenkomst staande moest by wonen, omdat er - door overgro te belangstelling - geen plaats meer was voor een arme verslaggever. Totdat de voorzitter van de Raad in de gaten had, dat die staande iiguur stond te schryven. Een Pers man dus. Unmiddeiiyk werd toen alsnog een stoel aangedragen. Hier voor narteiyke dank. Het sportweekprogramma van vo_ rige week donderdag bestond uit enkele aantrekkelijke waterpolo- wedstrijden, die meetelden voor de zomercompetitie. Zo kwam de Gouwe in aktie te gen het Haagse Swift. Weer wisten de Waddinxveners een overwinning te behalen, de zesde in successie, doch het was op het nippertje. Het was Swift die een kleine voorsprong veroverde, 0-1. De Gouwe weerde zich kranig, doch zag geen kans de defensie van Swiff te doorbreken. Schoten van Gijs v.d. Leden en Eef Overdam werden onschadelijk gemaakt Toen in de tweede speelperiode een speler van de bezoekers naar de kant werd verwezen, wist Hans Brok de gelijkmaker te scoren. Swift nam kort hierna echter weer het heft in handen, 1-2. In de derde speeltijd steeg de spanning ten top. Even zag het er naar uit dat de Haagse voorsprong nog groter zou worden, doch Kees van Mourik bracht redding. Gijs v. d. Leden wist even later via een vrjje worp van Hans Brok de par tijen op gelijke voet te brengen, 2-2 In de laatste periode zetten beide teams alles op alles om het beslis sende doelpunt te maken. De Gou we was tenslotte de gelukkige door een treffer van Leen Sol. De Gou we is lijstaanvoerder met vier pun ten voorsprong op HVGB. GZC uit Gouda bond de strijd aan tegen koploper Neptunus. De Gouwenaars konden het niet bol werken en moesten met de cijfers 2-6 het hoofd buigen. De spelers jk i A 'W Z.;.

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1