B o< a J. L Koopman burgemeester I Wandschildering Har Sanders voor hal Sint .losephscliool ’t W arnaarpla nl soen begint te leven SATON Uk I— Uw moeite wordt rijkelijk beloond als u tijdig naar de oogarts gaat en met uw brilrecept BURGERLIJKE STAND MIIAAk- KlBlUElt Opening noodwinkel 5 Geslaagd Gouwe begin met nederlaagserie Wandelver, ,W.I.K.’ Bijverschijnselen van het moderne toerisme Breken met sleur Slechte muren Verschrikkelijk ongeluk bij Reeuwijk Drie doden bij frontale botsing op Rijksweg JVaar blijft midden- bermbeveiling? Doordraai van komkommers aan het eind van de week Goed initiatief van schoolbestuur Prestige Alles bij elkaar WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 1 AUG. 1963 PAGINA 2 WEEKI door P. DE VRIES de naar C. M. Verruijt-Reurekas. Verzoeke geen bloemen. HOOFDSTUK 17 - Nr. 23 Heden behaagde het de Heere, na een lang durige ziekte, zacht en kalm, van onze zijde weg te nemen mijn geliefde en zorgzame Man, Broeder, Zwager en Oom, de heer Waddinxveen, 31 juli 1963. Henegouwerweg 82 WILLEM VERRUIJT in de ouderdom van 66 jaar. ledereei na te le in deze één vak verblijv Maar mensen vlak bij naar to zó maa de kant te zien Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur: ds. J. Kortleve van Klundert N.m. 6.30 uur: ds. L. Roetman van Gouda Ondertrouwd: B. van Groningen en IJ. A. M .van Niekerk D. Verkade en J. H. de Wit; L. den Boer en W. P. Wilkens. Gehuwd: P. Hofman en L. van Os; J. van Beest en A. G. van den Berg. Overleden: Postel ev de Graaff, Wilhelmina Elizabeth, oud 62 jaar. Maai nen ei vaarlij ontsta; Veilig de vol On A. IV lerar, opvo; landt broei Per 16 .augustus is de heer J. L. Koopman, hoofdcommies A ter ge meentesecretarie, benoemd tot bur gemeester van ’s-Gravenmoer. Wij feliciteren de heer Koopman van harte met deze eervolle benoe ming. OPTICIEN de zaak met de buitenklok! telefoon 2077 en 3080 Leverancier voor alle Ziekenfondsen. I 1963: De teraardebestelling zal plaats hebben op a.s. zaterdag 3 augustus, des namiddags tussen 1-2 uur op de algemene begraafplaats te W’veen. Deze opgaven in te leveren bij: W. van Oort, Jan Willem Frisoweg 29, Waddinxveen, wegens vakantie van onze vereniging. Prikkelbaar en opvliegend en dat tijdens de vakantie Het is een merkwaardig feit dat veel mensen op hun vakantiereis het geestelijk evenwicht een beetje kwijtraken. Een ieder heeft dit bij zich zelf mogelijk soms opgemerkt en anders heeft hij dit verschijnsel toch wel eens waargenomen bij vrienden of kennissen. Mensen op reis kunnen het heel moeilijk hebben. Soms zijn ze prikkel baar, soms hebben ze onverklaarbare vlagen van neerslachtigheid. Ande ren zien weer vreselijk op tegen de terugkeer naar hun dagelijkse bezig heden, terwijl ze in hun gewone doen best aan allerlei wrijvingen en ergernissen het hoofd kunnen bieden Remonstrantse Kerk. Geen dienst. Le< natio Oran Gouc ten, briga week ware schoc sen rnen. .Wil] k aekei hij. twee kleuters neer, die spelen aan de oever van de Gouwe. Op de achtergrond zijn de huizen van de Sint Victorwijk te zien, waarvoor Har Sanders ter plaatse verschillende schetsen maakte, van af de overkant van de Gouwe. gebruiken, maar waarom moet dat nu steeds ontaarden in het zoge naamde kilometers vreten? Vooral voor de andere inzittenden, die niet zelf de auto besturen, zijn lange ritten een kwelling. En aan jonge kinderen begaan de ouders eigenlijk niet meer of min der dan een misdaad, wanneer ze hen door half Europa slepen, zon der te zorgen voor verpozing, voor lichaamsbeweging, speelgelegenheid en frisse lucht. Dat wordt dan zogenaamd gedaan omdat de zon moet worden opge zocht, die zo gezond en verkwik kend heet te zijn en ze begrijpen niet dat de daarvan verwachte winst volkomen ongedaan wordt gemaakt door een dergelijke extre me reisvermoeienis. dr. H. W. SCALONGE. Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan V.m. 9.30 uur: Eerw. heer J. Verboom van Kollum (Fr.) N.m. 6.30 uur: ds. J. Kortleve van Klundert N. Herv. Kring „Wet en Evangelie”. V.m. 9.30 uur: Candidaat S. Ruina van Utrecht N.m. 7.00 uur. ds. W. F. v. d. Staat van Zevenhuizen Gereformeerde Kerk. V.m. 9.30 uur: ds. J. van Minnen van Utrecht N.m. 6.30 uur: ds. G. Vesseur van Boskoop Hedenavond zal de eerste van een serie nederlaagwedstrijden tegen sterke eerste klassers gespeeld wor den. Allereerst krijgen we op be zoek Nereus uit Zaandijk, de ploeg die we hier deze zomer al eerder in aktie gezien hebben tegen G.Z.C. Verder is er een meisjes-tournooi, waaraan zullen deelnemen A.Z.C., Boskoop, D.K.D., Zwemlust, Z.P.S. en Gouwe. Aanvang 7 uur. Dinsdag 6 augustus a.s. is er dan een polotoumooi voor jongens en donderdag 8 augustus a.s. een polo- tournooi voor dames. Uitslagen zijn er deze week niet, alleen hebben Dames I deelgeno men aan een tournooi in Boskoop waar zij door twee prachtige over winningen op Boskoop en A.Z.C. met de eerste prijs naar huis kwa men. Ga zo door en misschien krij gen we ook nog eens een dames- ploeg in Waddinxveen die door dringt in de tweede klasse van de K. N. Z. B. De onbeveiligde middenberm van de meeste van onze autosnelwegen heeft weer eens zijn tol geëist. Drie mensen overleden ter plaatse en twee werden zwaargewond, toen maandagmiddag omstreeks half vier een auto bij Reeuwijk door de mid denberm van de rijksweg Rotter- dam-Utrecht vloog en op de andere rijbaan frontaal op een tegenligger botste. De wagen die door de midden berm vloog, kw,am uit de richting Utrecht en moest uitwijken voor een vrachtwagen. Hierbij kwam de bestuurder te veel naar links. Hij kwam in de berm terecht en ver loor de macht over het stuur. Aan gezien geen enkele geleiding, hetzij vangrails, hetzij olifantsdraad, of desnoods een betonnen rand de wa gen tegenhield, kwam hij op de andere druk bereden rijbaan terecht met verschrikkelijke gevolgen. De tegenligger, de Rotterdamse slager H. J. Mellegers, die met zijn vrouw in de auto zat, botste fron taal tegen de nog met grote snel heid door de heg komende wagen. De heer en mevrouw Mellegers overleden ter plaatse. In de andere wagen, die bovenop De Waddinxveense schaak- liefhebbers worden door de schaakvereniging W.S.V. in de gelegenheid gesteld hun kennis te testen op een drie tal schaakproblemen. De juiste oplossing wordt beloond met een bedrag van 2,50, terwijl bij meerdere goede inzendingen het lot zal moeten beslissen. De problemen moeten wor den opgelost door het mat in twee zetten. De problemen voor deze maand zijn: le probleem: Wit: KH7, Db3, Le4, PF7, pion g 7. Zwart: K F 6, pion E 6 2e probleem: Wit: Ka 8, DE 4, Tg 7, PF4 Zwart: K H 4, L g 4, pion d 2 3e probleem: Wit: K d 6, T g 2, L d 7, L g 5, pionen b 2, c 5. Zwart: K E 4 Een uiteenrafeling van de rede nen waarom mensen zoal op reis willen toont aan, dat velen daarin zoeken het loskomen van hun nor male en culturele bindingen, het „breken met de sleur” dus. Het is mogelijk dat reizen werkelijk be vrijdend werkt en dat het grote voldoening schenkt. Daarom is het heel vreemd dat zoveel vakantiegangers zich op reis juist onrustig en onbehaaglijk voe len, dat ze op het reizen reageren met somber worden, met opvlie gendheid en met andere voor hen ongewone verschijnselen. Behalve psychische oorzaken spe len ook lichamelijke faktoren een rol bij het optreden van deze eigen aardigheden. En zo komen we dan tot de oorzaken van al deze narig heden: waarom wordt door de moderne wijze van vakantiebeste- ding de geestelijke en de lichame lijke gezondheid nogal eens ge schaad bedoelt u?” „Wel, vind je het niet veiliger, als ze aan boord blijft gedurende de tijd, dat wij aan het werk zijn op het eiland? Althans, zo lang we nog niet weten, of er al dan niet mensen zijn op Saint George.” Kees haalde zijn schouders op. „Wat denkt u? Zouden we in staat zijn om haar aan boord te hou den? Een meisje, dat in haar eentje de tocht van Holland naar Australië maakt en op haar eigen houtje uitvindt, dat juist dit schip naar Saint George gaat varen en zich dan als verstekelinge aan boord begeeft, zal moeilijk als een zoet, gehoorzaam kind op het schip blijven, als we zeggen: je moogt er niet af.” Whiteheaven zuchtte. „Ik wilde wel, dat de baas maar opdracht gegeven had om haar naar Townsville terug te brengen,” zei hij. „Dat zou ons heel wat narig heid besparen. Ik voorzie, dat we nog meer moeilijk heden krijgen.” „Laar haar maar schuiven,” antwoordde Kees luch- In tuinderskringen verwacht men, dat de grote doordraai van kom kommers pas aan het eind van deze week zal beginnen. Veel tuinders hebben hun komkommers zo lang mogelijk vastgehouden, maar nu zullen de rijpe exemplaren toch van de struik af moeten. Inmiddels zijn, zoals men ver wachtte, de prijzen in Duitsland sterk opgelopen, tot wel 30 procent boven de aanvankelijke prijs. Toch verwacht men, dat de grens niet voor het eind van de volgende week weer open zal gaan. Ook voor de tomaten verwacht men moeilijk heden, maar hierbij kunnen de Duitse boeren de „extra”-soorten niet tegenhouden. Een groot per centage van de Nederlandse export- tomaten - bij de meeste tuinders ongeveer 40 pet. - bestaat uit deze soort. Donderdag om half tien zal heer Van Triet zijn noodwinkel openen, in afwachting van een per manent winkelgebouw, wat metter tijd in de Oranjewjjk zal verrijzen. Ondanks dit is het een uitgebreid sortiment, welk door de heer Van Triet in zijn zelfbedieningszaak gebracht wordt. De de goi dat zi alcoh< krijge het n we oi maar GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: ballpoint; geel vest. Verloren: hondenpenning nr 63479; sportkous; zonnebril; sleutelring; rode step; gouden horloge; abonne ment zwembad; bruine portemon- naie met inhoud. Voor het middenstandsexamen: mevrouw A. Brabers-Boevee en de heren W. A. Boer, J. Blonk en H. M. Doeleman. Voor het associatie-praktijkexa- men boekhouden: mej. J. Hoogen- doom en de heren A. v. d. Starren en W. Sleeuwenhoek. De kandidaten werden opgeleid door de heer R. J. Zuidema. de auto van de heer Mellegers was terecht gekomen, overleed kort na het ongeluk een kind, de 7-jarige G. van Domburg uit Nieuwerkerk aan den IJssel. De ouders van het kind werden zwaar gewond naar Gouda vervoerd en in een zieken huis opgenomen. Het is opvallend, dat het altijd weer de „middenbermongelukken” zijn, waarbij de meeste doden val len. Het is dan ook niet voor niets, dat de verkeersbonden reeds jaren aandringen op beveiliging van de Nederlandse autosnelwegen, door geleide-constructies op de midden berm. Een botsing, afschampend tegen een vangrail loopt altijd beter af dan een frontale botsing op een tegenligger. Enige tijd geleden heeft het bestuur van de Sint Josephschool de Wad dinxveense tekenaar en kunstschilder Har Sanders een opdracht gegeven voor een wandschildering, die in de hal van de school zal worden ge hangen. Juist deze week heeft de kunstenaar de laatste hand aan deze wandschildering gelegd. In vrolijke kleuren, af gezet met stevige, „begrijpelijke” lijnen, heeft Har Sanders een voorstelling ge maakt, die de jeugd gemakkelijk zal aanspreken. Geheel in de kinder-sfeer zette heaven en Kees stapten er nog twee matrozen bij hem in, die zouden roeien. De ingenieur had de ma trozen elk een revolver gegeven, waarmee ze maar matig in hun schik waren. Voor zichzelf en Kees was er een geweer met enige munitie aan boord. De matrozen, die aanvankelijk geweigerd hadden de revolvers aan te nemen, stemden ten leste toe, toen Whiteheaven hen aan het verstand bracht, dat er wel eens onraad op het eiland kon zijn. „Jullie hebt toch ook gelezen van het verdwijnen van die 5000 inwoners?” vroeg hij. Ja, een van hen had het inderdaad gelezen en daarom dan ook nam men de wapens aan. „Ik heb het anders niet erg op die schietdingetjes,” mopperde een van hen. De lucht was enigszins bewolkt en Kees keek met enige zorg naar de ’’Snow-flake”, toen ze wegroeiden. Als ze de schuit maar weer zouden kunnen terug vinden. De tocht naar het eiland duurde veel langer dan En c elkaar, houwe: zij heb Spelen Zitten wat. Dc Zitten Wij ser hai sen le1 Vo Victo dage: •|nen, I over en t; inste ivoor Ijewij j te v met Of van nen parot zeer je c zul' e Nee goed- Want zelfde cies alcoht onder heder als ze ken karaf; of op Na tui schap sen Maar en de trip t zeker N,at die zi alcoh, den. met landjt stuur sap c «ücoh jaren Maar allem zulke die g< De 47ste Internationale Vierdaag se te Nijmegen hoort weert tot het verleden. Niet minder dan 9.761 wandelaars (sters) uit 16 verschil lende landen hebben deze zware Vierdaagse volbracht. Ook van W.S.V. „W.I.K.” hebben 11 personen deelgenomen en vol bracht, op de 55 km, 2 personen: A. en P. van Elswijk; op de 40 km: P. Bonefaas, P. Both, B. v; Elswijk, P. Hogerbrugge, L. Heeren, H. v. Vliet en C. v. d. Hoorn; op de 30 km: mevr. v. Nielen en W. Warnaar, al deze personen mochten hun belo ning in ontvangst nemen. tig. „Ze loopt in geen zeven sloten tegelijk.” „We zullen het hopen.” Tegen het vallen van de avond stoomde de ’’Snow flake” op halve kracht naar het eiland. De lichten aan boord bleven uit en daarom stonden er twee ma trozen op de voorplecht te turen naar eventueel aan komende schepen. Een derde man peilde regelmatig de diepte van de bodem, want Bream, die maar alles behalve ingenomen was met het feit, dat' zonder licht moest worden gevaren, wilde verder geen enkel risico lopen en zeker niet stranden. Tegen tien uur liet hij dan ook stoppen en tegen Whiteheaven zei hij, dat er gevaar voor vastlopen bestond, als men verder ging. En de eerste stuurman was van mening, dat men hoogstens een half uur roeien van de kust was, waarop Whiteheaven dan ook besloot om in een der reddingboten naar het eiland te varen. De grootste boot werd uitgezet en behalve White- week van 23 t/m 29 juli Geboren: Catharina Maria,d.v. A. L. M. Boer en K. Rijpstra; Elisabeth Joziena Lydia, d.v. G. J. F. Droog en A. E. de Korte; Yvonne, d.v. M. Vermeulen en P. van der Veer; Elske, d.v. W. D. J. Hoekendijk en C. Wesselman; Teunis Wijnandus Cornells, z.v. T. Groenendijk en J. de Bruijn; Pieter, z.v. L. C. van Beek en J. Klomp Maria Magdalena, d.v. M. Neeleman en D. C. Sonneveld; Martinus, z.v. A. de Jong en W. A. Noteboom. De medische zondagsdienst wordt waargenomen door dokter Th. G. Blom, Kon. Wilhelminasingel 83, telefoon 2112. Het Warnaarplant- soen begint eindelijk een oord te worden, waarin het op zonnige dagen plezierig ver toeven is. Wie op deze zomerse dagen de vele paadjes van het steeds dichter begroeiende plantsoen bewandelt, bemerkt aan allerlei geluiden dat het klei ne park het doel be gint te naderen, waar voor oud-burgemees- ter Warnaar indertijd het initiatief voor aan leg van dit plantsoen nam. De vogels hebben bezit genomen van de bomen en struiken en Christ. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop N.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag N.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2452 Missen: ’s zondags 7 uur Vroegmis; 8.30 uur Hoogmis; 11 uur Late Mis; ’s avonds 7 uur Lof; 17.30 uur Mis in de rk-school, Kon. Wilhelminapl. Door de week ’s morgens om 8 uur; Zaterdag biechtgelegenheid 5-8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis; Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66. donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie zingen nu, dat het een lust is. Op de tennis baan klinkt het regel matige kling-klang van de spelers, die aan hun baan begin nen te wennen en er mooie resultaten be halen. Moeders met kin derwagens hebben het plantsoen nu ook ont dekt, en maken druk gebruik van de bank jes, die nu ook wor den neergezet. En op de achtergrond klin ken de geluiden uit het zwembad, waar de jeugd zich ondanks het uiterste minimum aan gerief toch opper- „Naderen we Saint George?” vroeg ze. „Naderen?” herhaalde de ingenieur lachend, terwijl hij een sigaret aanstak, „we zijn er al vlakbij. Mis schien gaan we morgen wel aan land.” „Morgen? Waarom morgen pas? Waarom vandaag niet?” „Omdat er omstandigheden kunnen zijn waarvan kleine meisjes nog geen verstand hebben, miss,” zei hij, terwijl hij aan de radioknop draaide, in de hoop een stukje muziek te kunnen vinden. Josien keek hem verontwaardigd aan en schudde met haar hoofd, alsof ze wilde zeggen: Hoor hem eens! Maar Whiteheaven zag het niet, want hij be paalde al zijn aandacht bij het toestel. Op de brug gaf de eerste stuurman bereidwillig zijn kijker aan Kees en deze zag op zijn beurt de smalle strook land. „Hoever zijn we er nog vandaan?” vroeg hij. De officier haalde zijn schouders op. „Drie, vier uur varen op volle kracht,” antwoordde hij. Kees gaf de kijker terug en leunde gemakkelijk tegen het glas van de zijwand. „Laten we eens een ogenblik aannemen, dat er mensen zijn op dat eiland. En dat ze eveneens in het bezit zijn van een sterke kijker. Kunnen zij ons dan zien?” De stuurman lachte. „Natuurlijk,” antwoordde hij. „Dat wil zeggen: ons natuurlijk niet. Wel het schip. Maar dat betekent niets. Als er mensen zijn en ze bezitten een kijker, zullen ze wel eens meer schepen zien. We bevinden ons hier ongeveer in een route, die nogal druk bevaren wordt. Er liggen hier ver scheidene eilanden-groepen, zoals de Hebriden, Nieuw-Caledonië, de Fidzji-eilanden en dan verder westelijk de Bismarck-archipel. Er zijn enkele scheep vaartlijnen, die eens in de week of in de veertien dagen deze eilanden aandoen en zoals gezegd, we be vinden ons hier ongeveer in de vaarroute.” „Is dat voor vannacht niet gevaarlijk?” „Och, als we onze boordlichten maar op hebben „U bent toch wel op de hoogte met ons plan om vannacht te landen?” De officier knikte bevestigend. „Vanzelfsprekend. Maar ik denk niet, dat u er veel mensen zult aan treffen. Saint George is immers dat eiland, waar alle inwoners enige maanden geleden plotseling verdwe- best vermaakt. De hertjes - of lie ver, de reen - zijn nu ook aan hun verblijf gewend en sprinten niet meer als dollen weg, wanneer zij een vreemd geluid horen. De twee jonge hertjes groeien al en dartelen in het gras rond, waarbij ze hun naar verhouding veel te lange poten hoog op gooien. En in hun volière fluiten de vogels, blij met al die zooneschijn waarop Waddinxveen nog maar nauwelijks had durven hopen. nen zijn?” „Juist, en daarom wil ik er eens een onderzoek instellen, om te weten, wat daarvan de oorzaak is.” En Kees beende weer de trap af naar de salon, waar het eten inmiddels werd opgediend. In de loop van de middag stonden Whiteheaven en Kees elk met een hengel in de hand over de reling te kijken. Ze wilden proberen een paar vissen te vangen, want de kok had laten weten, dat daar juist een mooie gelegenheid voor was. Vissen waren van nature nieuwsgierig en een stilliggend schip werd al spoedig omzwermd door grote en kleine vissen. Aldus de kok. Doch men stond al een uur naar de dobbers te kijken, zonder iets gevangen te hebben. „Zeg, wat moeten we aanvangen met miss Josien, als we eenmaal aan land zijn?” vroeg de ingenieur op een gegeven ogenblik aan Kees. Kees keek hem verwonderd aan. „Met Josien? Hoe een half uur en op een gegeven ogenblik opperde Kees de veronderstelling, dat men uit de koers was geraakt, doch Whiteheaven zat met een kompas in de hand en antwoordde, dat de boot regelrecht op het eiland aanging. Na ruim een uur roeien schuurde de boot eensklaps over het zand. Kees en de ingenieur, die beiden hoge waterlaarzen hadden aangetrokkén, sprongen meteen overboord en eerstgenoemde vond het maar een rare gewaarwording om na bijna een maand varen weer eens vaste grond onder de voeten te hebben. White- heaven besliste, dat een der matrozen in de boot zou blijven. „Kijk terdege uit je doppen,” waarschuwde hij, „want we weten niet, of het eiland op het ogen blik nog onbewoond is.” Af en toe kwam de maan door het wolkendek heen- gluren en dit licht hadden de drie mannen wel nodig, want het was aardedonker. Weliswaar bezat men sterke lampen, maar Whiteheaven besliste, dat er voorlopig geen licht gemaakt mocht worden. Wat, hebben zich af hebben vraagd. druk, t straat; moet je zou ooi zitten, weer n De afmetingen van de wandschil dering zijn 244 x 122 cm. Aangezien de muren van de St. Josephschool niet meer in die staat verkeren, om er een wandschildering direct op te kunnen aanbrengen, heeft Har Sanders het werk op hard board gemaakt, zodat het later al tijd verplaatsbaar zal zijn. Begin september, dus nog voor het nieuwe schooljaar begint, zal de wandschildering in de hal van de St. Josephschool worden aan gebracht. Allereerst wordt het reisdoej heel vaak veel te ver van huis gezocht, daarenboven wil de moderne va kantieganger in betrekkelijk korte tijd veel te veel beleven. Voor een groot deel is dit tegenwoordig zelfs een kwestie van prestige geworden. Wie niet in één week minstens Zwitserland heeft bereisd, wie in twee weken tijds niet grote delen van Spanje, Zuid-Italië of Joego slavië heeft bezocht, telt immers eigenlijk niet meer mee. Velen vinen het beslist gênant om te moeten vertellen dat ze het vakan- tieplezier dichter bij huis hebben gezocht. Met werkelijk genoegen heeft al die grootdoenerij en opschepperij natuurlijk maar weinig te maken. Er moeten enorme afstanden wor den afgelegd, liefst in de nacht, om toch maar vooral geen tijd te ver liezen. Slapen is een geheel over bodige luxe geworden, want dat doen we wel ajs we weer thuis zijn. De snelle verplaatsing van het moderne toerisme laat geen gelei delijke aanpassing toe aan andere klimaten, andere huisvesting, an dere voeding. De brandende hitte in zuidelijke landen, waar wij, Neder landers, niet aan gewénd zijn, doet de vermoeidheid nog toenemen. Zo gaan er allerlei ongunstige fakto ren, die op zichzelf nog niet scha delijk zouden behoeven te werken, in ongunstige zin samenwerken. Zware bergwandelingen worden onnadenkend ondernomen, zoiets wil men dan ook wel eens meege maakt hebben; men gaat op pad zonder passend schoeisel en zonder de verdere noodzakelijke toerus ting. En ’s avonds wordt er tot diep in de nacht feestgevierd - we heb ben nu toch vakantie! - en fer wordt meer bier en wijn gedronken dan men verdragen kan. Is het wonder dat de vakantie ganger steeds meer uit zijn even wicht raakt, dat hij bij de terugreis bekaf is en dat hij pas langzaam op zijn verhaal komt als hij thuis weer in het gareel loopt? ’Het allerbontst maken de autobezitters het meestal. Het is te begrijpen dat zij voor hun vakantie graag de eigen wagen

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 2