Grote Haardendemonstratie Luister op vrijdagmiddag 17 aug Waddinxveen Belangrijk nieuws voor naar de AVRO Uet uectat&i eiland" Gift tussen 12.30 en 1 uur Schaaksport I I I C. SLOTHOUBER Waddinxveens Sportnieuws op S en O augustus voor BURGERLIJKE STAP Oefenduels W.S.E. ZwemcL De Gouwe Be Fair-nieuws Nu in ieders bereik V akantie-regeling kruideniers 1963 Vakantie melkhandelaren van 5 tot 17 augustus: Wandelver, ,W.LK’ Luxaflex alami”iinn jaloezieën W. G. van Klaveren WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 8 AUGUSTUS ’63. PAGINA 2 r en door P. DE VRIES 2 '«n s VOLAUTOMAT. PARKEERLICHT g Orthopaedische schoenen Prothesen - Elastieken kousen Steunzolen JOH. ALBERTS •- Landelijke Ruitersportvereniging „De Gouweruiters” Jan Willem Frisoweg 11, telefoon 01828 - 21 31 zucht van verlichting. Natuurlijk, dat was bet. HOOFDSTUK 17 - Nr. 23 1 .llllllllllllllin. IN DE BLAUWE ZAAL VAN „KUNSTMIN”, Boelekade, naast de Schouwburg, ’s middags van 2-5 uur, ’s avonds van 7-11 uur. Vanaf volgende week maandag beginnen alle trainingen weer voor onze pupillen juniors en seniors. Donderdag 15 augustus speelt Be Fair tegen een Haags Journalisten elftal, aanvang 7 uur. Hebt U plannen tot aanschaf van een NIEUWE HAARD? SPECIAALZAAK VOOR KOLEN-EN OLIEHAARDEN GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN: Gevonden: sleutelring met 3 sleu tels; 0,50; zegelring. Verloren: hondenpenning; zwarte step; hondenpenning met halsband. Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan V.m. 9.30 uur De heer D. Scheep maker, Utrecht. Nam. 6.30 uur Ds. J. Schuurman. Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds. J. Schuurman, Schoonhoven. Nam. 6.30 uur Ds. C. v. d. Bosch, Gorkum. N. Herv. Kring „Wet en Evangelie”. V.m. 9.30 uur Dr. W. S. van Leeu wen, Rotterdam. Nam. 7 uur Ds. A. M. Kalkman, Stijl-Ewijk. Gereformeerde Kerk. V.m. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. N. W. v. d. Hout, Hazerswoude Remonstrantse Kerk. Geen dienst. van 5 augustus t.e.m. 17 augustus: K. van Ringelenstein, Burg. Trooststraat 31 Gez. Rip, Dorpsstraat 27 P. v. d. Starre, Piet Heinstr. 1 A. van Eeuwen, Zuidkade 3 D. Kbol, Dorpsstraat 39 A. Koster, Jan Dorrekensk. 39 J. Asscheman, Kon. Wilhelminaplein 1 Zowel OLIE- ALS KOLENHAARDEN BRANDEND TE ZIEN, terwijl voor toelichting en advies UITSLUITEND VAKKUNDIG PER SONEEL aanwezig is. t- I OOSTHAVEN 8 TEL.3216 «GOUDA De Christelijke Gezondheidskolo- nie werd dezer dagen verrast met een gift van 50,De gever, die onbekend wenst te blijven, wordt hierbij zeer hartelijk dank gebracht voor deze mooie gift. Deze oplossingen in te leveren op de clubavonden die op maandag 5 augustus weer een aanvang ne men, of bij W. van Oort, Jan Wil lem Frisoweg 29, Waddinxveen: (Pony grote maat): 4e Aad v. d. Berg. Vossenjacht: le Kees Oudijk; 2e Dirk Oudijk. Op onze show vindt U zeker wat U zoekt! Wit K-c 8; T-62; T-F 2; L-65; L-c 5 (5 stukken). Zwart K-E 1; pion C 2; E 2; F 4 (6 stukken). Mat in 2 zetten door wit. Wit K-d 6; T-g 2; L-d 7; L-g 5; pionnen 62; 65 (6 stukken). UITGEBREIDE SORTERING in diverse kleuren van allerbeste merken, als: BRONCO, INTERNO, FRISIA, JAARSMA Wit geeft mat in 2 zetten. Zwart: K-E 4 (1 stuk). 2e probleem: Christ. Afgescheiden Gemeente. Geen dienst. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Ds. A. P. Verloop. Woensdag, nam. 7 uur Ds. A. P. Verloop. KERKDIENSTEN R.K. KERK Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2452 Missen: ’s zondags 7 uur Vroegmis; 8.30 uur Hoogmis; 11 uur Late Mis; ’s avonds 7 uur Lof; 17.30 uur Mis in de rk-school, Kon. Wilhelminapl. Door de week ’s morgens om 8 uur; Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis; i o Kees beantwoordde de groet en hoorde de twee mannen verder gaan. Na enige minuten hoorde hij niets anders meer dan het ruisen van de zee en het geluid van de branding op het strand. Af en toe klonken echter vreemde geluiden achter zijn rug; geluiden, die hij niet kon definiëren. Hoewel hij op Nieuw-Guinea ook wel eens hele nachten on eenzame posten in het stikdonker de wacht had moeten hou den, voelde hij zich hier niet erg op zijn gemak. Ginds, op Nieuw-Guinea was hij tamelijk met de sfeer vertrouwd, maar hier was hij op onbekend ge bied. Na een poosje meende hij, dat het nachtvogels waren, of andere dieren. In ieder geval bleven de geluiden aanhouden en ten laatste luisterde hij er al niet naar. Hij liep zo’n beetje op het smalle strookje strand langs de oever van de baai heen en weer, want hij durfde nergens te gaan zitten, zich herinnerend een Ter voorbereiding op het nieuwe seizoen start WSE volgende week dinsdag met de trainingsbijeen komsten. In vergelijking met vorig seizoen zijn in het oefenschema geen wijzigingen aangebracht. Be halve tijdens de training zullen de WSE-ers ook in wedstrijden hun (voetbal) hart kunnen ophalen, ’t Bestuur heeft namelijk voor deze maand zowel voor junioren, senio ren als veteranen een aantrekkelijk programa vastgesteld. Zaterdag 10 aug. gaat op de ter reinen in het Warnaarplantsoen de dans om het bruine monster reeds beginnen. Dan houdt WSE name lijk het traditionele NKS-toernooi voor A en B-junioren, waarbij ook twee formaties van de organise rende vereniging van de partij zul len zijn. De beide C.ploegen van WSE trekken dezelfde dag naar ’t Noorden, waar NSV eveneens een NKS-toernooi organiseert. Zondag 11 augustus komen de twee sterk ste teams van De Lier in Wad dinxveen op bezoek om met de ploegen van WSE de degens te kruisen. Zaterdag 17 augustus spe len de veteranen van WSE, in het kader van de festiviteiten ter ge legenheid van het 15-jarig bestaan van de Waddinxvese vereniging, Van het vorige week gehouden polotournooi voor meisjes is de uitslag SZPS 2 Zwemlust en 3 Gouwe. De eerste wedstrijd van Heren I tegen Nereus I in de ne- derlaagserie was 1-5. Een behoor lijke nederlaag ook al waren er 3 invallers en al is Nereus op de tweede plaats in zijn afdeling van de competitie geëindigd, toch had den we een iets beter resultaat ver wacht. Een woord van lof mag er wel naar invaller doelman van Beek, die zich op een voortreffe lijke manier geweerd heeft. Hedenavond zullen we kunnen zien hoe het in de tweede wedstrijd gaat tegen Zian II. Deze kampioen van de reserve hoofdklasse zal ook wel geen licht partijtje worden en we verwachten net als a.s. dinsdag als er tegen het IJ I uit Amster dam gespeeld zal worden een ste vige partij waterpolo. Programma donderdag 8 aug. 7 uur Polotournooi voor Dames. 8.15 uur Gouwe IZian II Zaterdag 10 aug. a.s. 7 uur club- kampioenschappen. Dinsdag 13 aug. a.s., 7 uur Polo tournooi voor Heren II. 8.15 uur Gouwe IIJ I. Ring 2 (pony kleine maat): le Jan Olie; 2e Ineke Kroes. (Pony midden maat): le Kors Kroes; 2e Kors Oudijk; 4e Gerie Oudijk. De thuisschakers worden door onze schaakvereniging in de gele genheid gesteld hun kennis te tes ten op een drietal nieuwe schaak problemen. De juiste oplossing wordt beloond de ’’Snow-flake” al aan het varen zijn? Geschrokken keek hij op zijn horloge: ruim half tier. Of zou het ding stilstaan? Hij luisterde. Nee, het tikte even ■regelmatig als altijd. Hij had het imners, voor men van de ’’Snow-flake” vertrok, nog opgewonden. Maar hoe kon het jacht dan aan het varen zijn? Hij had geen signaal gehoord en zeker al dit tijd goed ge luisterd. Of wacht eens dat groene licht was tast niet van de ’’Snow-flake”. Dat moest dus zijn van een der schepen, die langs deze route varen. Hij Haakte een zucht van verlichting. Natuurlijk, d,at was bet. Maar helemaal gerustgesteld was hij toch niet. Aan de ene kant kon het de „Snow-flake” niet zijn, want alle lichten waren immers gedoofd, ztlfs in de hutten. Doch je kon nooit weten. Welliclt waren ze sneller bij de boot gekomen en nu retds aan boord, zodat Whiteheaven opdracht gegeven lad om Het wordt de mens steeds gemak kelijker gemaakt. Moest men vroe ger bijvoorbeeld dagenlang reizen om een familielid, dat in een ande re ververwijderde stad woonde, te bezoeken, thans pakt men de trein, auto of het vliegtuig en men is in enkele uren op de plaats van be stemming. Maar men kende mis schien minder zorgen, omdat er niet veel dingen waren om zorgen over te hebben. Neem nu bijvoor beeld een auto. Wil men een auto parkeren, dan moet men eerst uren zoeken om een geschikt plaatsje te vinden en wie ’s avonds moet parkeren, moet ook aan het parkeerlicht denken. Hoeveel automobilisten zijn er niet, die vergeten dit aan (of uit) te doen. Zij hebben gewoonweg geen tijd meer om aan zulke ’flut’ din gen te denken. De technici hebben ook op die vergeetachtigheid van de automobilisten wat gevonden. Niet dat zij een apparaatje hebben ontwikkeld, dat de mensenhersens herinnert: „Jij moet dit of dat nog doen”, nee, zover zijn zij nog niet, maar zij hebben wel wat gevonden, dat het gevolg van de vergeetach tigheid van de mens opheft. Het gaat hier om een volautoma tisch parkeerlicht, dat bij het val len van de duisternis zichzelf in schakelt en bij het aanbreken van de dag zich weer uitschakelt, zonder dat er maar een menselijke hand naar uitgestoken behoeft te worden. Het systeem waarop dit automa tische licht is gebouwd berust op het principe van een elektrische fotocel, die het zich iaan de straat zijde bevindende zijlicht met be hulp van een transistor apparaatje aan- en uitschakelt. De bijzondere kenmerken van dit apparaatje zijn: de kleine afmetingen, de betrouw bare werkwijze, gemakkelijke in bouw en weinig stroomverbruik. Woensdagavond 14 augustus a.s. is het weer clubavond, om 7 uur. Leden, wij verwachten dat nie mand thuisblijft. Nu is het zo ver dat wij weer op pad gaan en dat ligt aan de leden of dat doorgaat, wij heb ben twee marsen op 7 september in Rotterdam of ’s morgens vroeg naar Oosterbeek. Woensdag 14 augustus moet men zich opgeven voor een van deze twee marsen. Leden komt allen, het is belang rijk dat wij deze clubavond be zoeken. van 30 juli t.m. 5 augustus 1963. Geboren: 30 juli 1963: Cornelia Ma ria, d.v. N. J. Boer en O. M. Kool. 31 juli 1963: Monique Geertruda, d.v. F. T. Redegeld en P. A. Sloot- jcs. 30 juli 1963: Dirkje Johanna, d.v. J. Hoogebrug en J. N. Hij zelen doorn. 3 aug. 1963: Robert, z.v. W. Blok land en M. Middalkoop. 4 aug. 1963: Klaske Agatha, d.v. J. Hofman en M. H. van Nieuwkoop. Ondertrouwd: G. J. Terlouw en A. van der Flier; J. B. Wattel en T. M. van Vliet; E. Talaku en A. Hursepunij. Gehuwd: A. van der Dussen en L. M. Weber. Overleden: Alblas, Bartholomeus, oud 62 jaar; Verruijt, Willem, oud 66 jaar; van der Hengst ev. Roos, Maria, oud 59 jaar. Enige gediplomeerde Orthopaedische schoen maker in Gouda en omstreken NIEUWE MARKT 13 GOUDA - TEL. 3078 D. Kool, Dorpstraat C. van Leeuwen, Kerkweg zijner ervaringen bij Kaimana, toen hij zittend tegen een boom, bijna door een slang gebeten was. Sinds dien was hij erg voorzichtig geworden. Hij had trek in een sigaret, maar hij durfde er geen op te steken, bang dat het licht van zijn aansteker zichtbaar zou zijn. Van tijd tot tijd keek hij op de wijzers van zijn horloge, Tjonge, als je wachtte, wat duurde de tijd dan verschrikkelijk lang. Nu waren ze amper een uur weg. Hij zou dus zeker een goeie anderhalf uur moe ten wachten, voor hij het afgesproken signaal van de ’’Snow-flake” zou kunnen horen. Met rustige passen liep Kees heen en weer, de spuit aan de riem over zijn schouders. Dat was tenminste weer een oud vertrouwd gevoel. En ook die zware Colt aan de riem om ziin middel. Gek, dat je zo aan een wapen gewend raakte. Opeens ontdekte hij een groen licht. Heel in de verte. Met een schok bleef hij stilstaan. Verroest, zou 3e probleem: Wit K-B 6; D-a 3; P-g 5; pionnen C 2; E 2; T 4 (6 stukken). Zwart K-d 4; P-d 1; pionnen b 7; C 4; d 5 (5 stukken). Mat in 2 zetten door wit. alvast maar op te stomen naar het eiland. Enfin, hij zou nog maar een poosje wachten. Ge leidelijk aan werd hij weer kalmer, want het groe ne licht ging steeds verder noordwaarts en op een gegeven ogenblik zag hij in het geheel niets meer. Zodat hij tenslotte toch maar aannam, dat het een der passerende schepen was. Toen zijn horloge kwart over vier wees, werd hij dubbel waakzaam. De lucht was weer geheel be trokken. en het was aardedonker. Hij kon zelfs de zee niet meer onderscheiden. Nu, hoe donkerder het was, des te beter zouden ze aan boord het licht van zijn zaklamp kunnen zien. De minuten kropen voorbij. Het werd tien minu ten voor half vijf, het werd vijf minuten voor half vijf het werd half vijf. Nu zou ieder ogenblik het signaal kunnen komen. Met zijn mond wijd open, doodstil, stond Kees naar zee te kijken en luisterde. Maar er kwam geen signaal van de „Snow-flake”. een wedstrijd tegen de „oudjes” van het Reeuwijkse RVC. Voor zondag 18 augustus staat een twee kamp met MM uit Hoogmade op het programma. Niet minder dan acht elftallen van MMO en WSE zullen op de grasmat tegen elkaar in actie komen. De inzet van dit duel is een fraaie beker. Zaterdag 24 augustus nemen de veteranen van WSE deel aan het toernooi van Be Fair. Zondag 25 augustus gaan twee senioren- en twee junioren teams op visite bij DES. De Wad- dinxveners zullen daar proberen om de wisselbeker; die vorig jaar op het nippertje verloren ging te heroveren. Tenslotte zal het eerste team zaterdag 31 augustus deelne men aan het jubileumtoernooi van Be Fair. En zo begon de tocht langs de kust. Gedurende een kwartiertje was de weg vlak als het strand in Neder land. Maar op een gegeven ogenblik hield het strand op en moest men een beboste heuvel beklimmen. De lucht ruimde enigszins, zodat men nagenoeg steeds maanlicht had, hetgeen de oriëntatietocht bizonder vergemakkelijkte. Na een vermoeiende tocht van ongeveer twee uren, ontdekte men eensklaps een brede natuurlijke inham. De mannen liepen een eindje langs de oever land waarts, maar na een kilometer verklaarde White- heaven opgewekt, dat deze inham groot en breed ge noeg was om er in te varen. „We gaan terug, mannen,” zei hij. „In ieder geval hebben we hier een behoorlijke schuilplaats voor het jacht.” De matroos, die hen vergezeld had, aarzelde nog. Hij vond, dat zulks in de nacht niet zo gemakkelijk zou gaan. „Als het nu nog dag was „Nee,” antwoordde de ingenieur, „dat gaat beslist niet. Eventuele bewoners van het eiland mogen voor lopig nog niets weten van deze invasie. Dat is van zeer grote betekenis. Hoe het gebeurt, gebeurt het, maar we moeten er vannacht nog invaren.” „Dat doet Bream nooit,” meende de matroos. „Dat doet Bream wel. Kees, als we weer bij de zee zijn, blijf jij hier achter. Wij gaan naar de boot terug en varen naar de ’’Snow-flake”. Zodra we daar zijn, zal er een heel korte stoot op de fluit gegeven wor den. Spits dus goed je oren. Het is nu, laat eens kijken, ruim twee uur. Drommels, we zullen nog moeten opschieten ook, want om vijf uur begint het al te schemeren. We spreken af, dat je zo tegen half vijf goed oplet. En zodra je ons signaal hoort, geef je flikkerlichten. Steeds weer in de richting van het vaarwater. Totdat je de ’’Snow-flake” ziet. Mij dunkt, als we een beetje geluk hebben, kunnen we net voor het aanbreken van de dag in de haai liggen.” Kees keek bedenkelijk. „Als dat maar lukt. We zijn minstens twee uur lopen van de boot af en dan is het zeker nog een klein uur roeien naar het jacht.” „Laat dat maar aan mij over,” zei Whiteheaven. „Ik zal trachten om met mijn zaklamp de aandacht van de matroos, die in de boot op ons wacht, te trek ken. Als hij een beetje snugger is, vaart hij ons tege moet. Wel, let goed op en houd je geweer bij de hand. Je kunt nooit weten. Tot straks.” met een bedrag van 2,50, terwijl bij meerdere goede inzendingen het lot zal moeten beslissen. De problemen voor deze maand zijn: le probleem: Vriendelijk nodigen wij U uit op één dezer gezellige avon den bij ons een kopje koffie te komen drinken. DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr. C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, tel. 2676. Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66. donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie Alles bleef stil. Slechts het ruisen van de zee en het geluid van de vroege ochtendwind door de tak ken van de bomen achter hem verbrak de stilte. Verder hoorde hij niets. Vijf over half vijf, tien over half vijf Aan de andere kant van het eiland zou weldra de zon op komen. Wat drommel, als men nu niet spoedig een seintje gaf, brak het daglicht door en zou men niet meer op tijd in de baai kunnen zijn. Hij begreep er niets meer van. De enige mogelijkheid was, dat het bootje op de een of andere manier tijd verloren had. Want de veronderstelling van Whiteheaven, dat de matroos de lichtsignalen wel zou begrijpen en naar hem toe zou roeien, sloeg Kees niet hoog aan. Ma trozen waren in de regel niet zó intelligent. Kwart voor vijf tien voor vijf Langzaam kwam er licht schijnsel door de nacht heen. Kees’ zenuwen waren tot het uiterste gespan nen, maar hoe hij ook luisterde, hij hoorde niets, wat ook maar enigszins kon lijken op het afgespro ken lichtseinen te geven, maar vrijwel onmiddel lijk verwierp hij dit. De afspraak was, dat hij zou wachten op een korte stoot op de fluit. En die was niet gekomen, dus: er was iets niet in orde. Allerlei gedachten dwarrelden in zijn brein door elkaar. Stel je voor dat de beide mannen op hun tocht naar de boot overvallen waren door eiland bewoners. Want wie weet, waren die 5000 mensen al lang weer terug op Saint George. Of dat de be wuste personen toch ontdekt hadden, dat er een kleine invasie had plaats gehad. Je wist immers niets van de toestand op dit eiland! Geleidelijk aan brak de dag aan. Mistroostig stak Kees de zaklamp die hij al zeker anderhalf uur in ijn hand had gehouden, in een der zakken. Die vrs niet meer nodig. Weldra zou hij de „Snow-flake” zêf kunnen zien. Misschien was Whiteheaven wel va\ plan veranderd en zou men bij daglicht de baai birtjenvaren. Of had Bream bezwaren tegen de nacltelijke tocht. Die was toch zo zuinig op het jacht Ongebroken tuurde Kees naar zee. Hij was nu een endje verder gegaan, zodat hij het volle zicht had oj de open zee. Er hing een lichte ochtend nevel eter het water, die echter wel spoedig zou optrekksi, zodra de zon wat sterker werd. (wordt vervolgd) De 2de Streekwedstrijd van het Streekverband Gouda, werd ge houden op zaterdag 20 juli te Ze venhuizen, op het terrein van de heer L. van Dorp. Enkele van onze leden hebben aan deze wedstrijd deelgenomen, in de individuele dressuur hebben zij onderstaande prijzen behaald. Mej. A. v. d. Breggen, klasse B 2 2e prijs. H. Schipper, klasse L I 3e prijs. H. Schipper, springen, klasse L le prijs. Met het viertal wisten zij beslag te leggen op de 2e prijs. De sterrit naar Gouda, georga niseerd door het Goudaweekcomité werd gehouden op zaterdag 27 juli, 9 leden van onze vereniging heb ben aan deze rit deelgenomen. Voor een prijs kwamen ze niet in aanmerking, daar er van enkele paarden het hoefbeslag niet in orde werd bevonden. Ook onze kleine ruitertjes heb ben op 27 juli aan de sterrit naar Gouda deelgenomen, zij behaalden hier twee eerste prijzen, nl. voor de grootste groep en de best ver zorgde groep. Op maandag 29 juli werd door onze ponyclub een demonstratie verzorgd te Voorschoten, hiervoor bestond veel belangstelling. Woensdag 31 juli werd er in het Westbroekpark in Den Haag een Zuid-Hollandse ponydag georgani seerd, verschillende ponyclubs uit Zuidholland waren hier bijeen, waaronder ook de ponyclub uit Waddinxveen. In de morgenuren werd de afdelings en individuele dressuur verreden en ’s middags hebben onze Waddinxveense jon gens en meisjes onder leiding van de heer v. d. Berg uit Rotterdam, weer eens duidelijk laten zien, waartoe zij in staat zijn als zij op hun pony zijn gezeten. Hieronder volgt dan de uitslag van de diverse onderdelen waaraan zij hebben deelgenomen. Achttal le prijs. Viertal (kleine maat pony’s) le prijs. Viertal (gro te maat pony’s) 2e pr. Individuele dressuurring (pony kleine maat), le Kees Oudijk; 2e Martien Rip ping; 3e Kees Kroes; 4e Dirk Ou dijk; 6e Jasper v. d. Bas. Vrijblijvend inlichtingen. VERTEGENWOORDIGER

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 2