O i REHORST ROUWT 108 FLATS 150 jaar Koninkrijk antieke autoshow Gondelvaart en hoogtepunten van feestprogramma Bel bij Brand 2222 Eerste paal in grond geheid voor kerk Wet en Evangelie Vurige wens eindelijk vervuld K A I A nieuwsblad Onafhankelijk Eli Steeds minder boeren mu M|j I VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG L -? r Collecte f 400.000 n C l Veel glas Volgende maand eerste paal de grond in aan de Vondellaan 1300 leden Modern bouwwerk van allure aan Prinses Beatrixlaan symbool voor nieuwe Waddinxveners in Oranjewijk 5- 'x .G’O Mevrouw van der Torren bedankt als lid Prov. Staten Certificaten Sterrit Korte dienst Openluchtspel Antieke wagens De feestelijkheden staan trouwens toch wel in het teken van oude vervoersmiddelen, want het mid dagprogramma van zaterdag 21 september vermeldt een optocht van antieke bespannen wagens, waaronder enkele zeer bijzondere rijtuigen. Gondelvaart G. L. M. Paardekoper nieuwe kapelaan n 1 400 zitplaatsen -I r Weekblad voor Waddlei^veen DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1963 19e JAARGANG - Nr. 946 Adres Redaktie: Vijverlaan 7, Waddinxveen j J-J, (foto Sjaak Noteboom) Zondag a.s. zal in de diensten van de Ned. Hervormde Gemeente een speciale collecte worden ge houden voor de bouw van de kerk van „Wet en Evangelie”. De kosten van de nieuwe kerk zullen ongeveer 400.000 bedragen. Men wordt hierin tegemoet geko men door het Rijk en de Commissie voor de kerkenbouw van de Syno de der Ned. Hervormde Kerk, die subsidiëren. Om met de bouw te kunnen be ginnen was 80.000 uit eigen kring nodig, waarvan in 1963 nog een bedrag van ongeveer 12.000 moest worden bijeengebracht. geven tot een ruime hal. Links van de ingang zijn drie lokalen gepro jecteerd, waarin kan worden ver gaderd en waarvan één consistorie kamer is. het beste finishen. Aan deze sterrit zijn nog bijzondere attracties ver bonden en men verwacht, dat voor al uit de omtrek van Waddinxveen veel Triumph-bezitters aan deze rit zullen meedoen. uit Blaricum, die ook twee combi naties inbrengt. In de mailcoach zullen zes Waddinxveense ingeze tenen een plaats kunnen vinden. 1L. gebouwen verrijst aan de Vondel- laan. -af I De kerk, die de Prinses Bea trixlaan, eerste toegangsweg tot de Oranjewijk, een zeer moderne allure zal geven, is ontworpen door het architectenbureau A. Verschoor-Teun Bier te Doos duinen en Boskoop. Het bouw werk bestaat voor een groot deel uit glas. Ook de entree wordt gevormd door glazen deuren, die toegang Het goedgekeurde ontwerp voor de nieuwe kerk van „Wet en Evangelie”, de nood- gemeente van de Ned. Herv. Kerk te Waddinxveen. Dit gebouw zal verrijzen aan de Prinses Beatrixlaan. Onze fotograaf schoot vorige week nog dit plaatje bij het afscheid van de heer J. L. Koopman. Oud-burgemeester A. Wamaar Jzn. neemt af scheid van zijn trouwe eerste ambtenaar. Rechts op de foto dr. P. v. d. Linde, die de heer Koopman eveneens de hand ten afscheid kwam drukken. (foto Sjaak Noteboom) Over de datum van oplevering en over de eventuele huurprijzen van deze flats kon de firma Rehorst nog geen mededelingen doen. Als bijzonderheid is nog te mel den, dat in ieder van de vier flat gebouwen een woning is geprojec teerd, die aan de eisen van een in validenwoning voldoet. De flats zullen bestaan uit drie ën vierkamerwoningen, terwijl er tien flats voor grotere gezinnen bij zijn. Het complex van de vier flat- Het 150-jarig bestaan van het Koninkrijk der Nederlanden zal in Wad dinxveen worden gevierd op vrijdag 20 september en zaterdag 21 septem ber. Op het programma staan onder meer: een openluchtspel, verzorgd door de Waddinxveense schooljeugd; een rit door de leden van de Pionier Automobiel Club (PAC) en een rit door de leden van de Triumph Auto mobiel Club (TAC), welke club in oprichting is. Bovendien zal er eeh „gondelvaart” worden gehouden, zoals ook vroeger wel in ons dorp plaats vond en waaraan de Waddinxveense bevolking de beste herinneringen bewaart. De brug, die het „zwarte pad” met de Kerkweg verbond, is op spektaculaire wijze begin deze week gesloopt. Met een kraan werd de brug van zijn hoofden getild, om aan de overkant van de Kerkweg verder gedemonteerd te wor den. Volgende maand - als alles mee zit - zal het Waddinxveense aan nemingsbedrijf P. Rehorst de eer ste paal de grond in slaan voor een complex van 1C8 flatwoningen, die in de Vondelwijk (Putte Noord) zullen worden gebouwd. Het com plex bestaat uit vier flatgebouwen, die drie woonlagen zullen bevatten. De woningen worden gebouwd in opdracht van de woningbouwver eniging „Ons begin”, en zullen dus in de woningwet-sector liggen. „Wet en Evangelie is al één en twintig jaar geleden ontstaan. Aan vankelijk kwam men bijeen in de Remonstrantse kerk aan de Zuid- kade. Later vond men gastvrijheid in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Kerk, waarin men steeds bijeen is blijven komen. De gemeente groeide regelmatig uit en omvat momenteel ongeveer 1300 leden, waarvan velen afkom stig zijn uit de rijen van „nieuwe bewoners” van Waddinxveen, voor al wonende in de Oranjewijk. Gisteravond was dan eindelijk voor de kring „Wet en Evangelie” van de Nederlands Hervormde Kerk te Waddinxveen het moment aangebro ken, waarnaar de 1300 leden van deze kerk zo lang hebben uitgezien: burgemeester C. A. van der Hooft heidde aan de Prinses Beatrixlaan de eerste paal in de grond voor de nieuwe, moderne kerk, voor de bouw waarvan de rijksgoedkeuring vorige week zaterdag is losgekomen. Als alles meezit, zal de kerk nog dit jaar „onder de kap” komen. I i 'vt i Af Naar wij vernemen heeft me vrouw F. T. van der Torren-Veen- dorp voor de komende zittingsperi ode bedankt als lid van de Provin ciale Staten van Zuid-Holland. Zij wordt opgevolgd door de heer J. Kruij sheer uit Gouda, die - even als mevr. Van der Torren dat is van de VVD-Waddinxveen - fractie voorzitter is van de VVD te Gouda. De inkomsten heeft men vooral kunnen verwerven door de ver koop van „grondcertificaten”, waar bij de grond voor de kerk aan de potentiële kerkbezoekers wordt doorverkocht. De kerkgangers zul len dus in vele gevallen letterlijk „op eigen grond” komen te zitten. De ster-rit met Triumph auto’s tenslotte heeft zijn einddoel in Waddinxveen, zodat we hier zullen kunnen zien, welke deelnemers tomobielen een belangwekkende show verzorgen. Uit alle delen van ons land zullen de oude vierwie lers, die door hun eigenaren in uit stekende conditie worden gehouden naar Waddinxveen komen, om de viering van het 150-jarig Konink rijk luister bij te zetten. J Voordat de eerste paal de grond in ging, kwamen de leden van de gemeente en andere belangstellen den bijeen in het Gereformeerd Jeugdgebouw aan de Stationsstraat waar ds. E. H. Kalkman een korte dienst leidde. Daarna trok het ge zelschap naar de Prinses Beatrix laan, in de buurt van de spoorweg overgang, waar de nieuwe kerk zal verrijzen. Daarna kwam men weer bijeen in het verenigingsgebouw, waar verschillende sprekers het woord voerden. Het openluchtspel, waarvan de plaats nog niet is vastgesteld, zal worden gehouden op vrijdagavond 20 september. Een groot deel van de schooljeugd van Waddinxveen zal aan dit openluchtspel meewer ken en er wordt momenteel al druk gerepeteerd. Zaterdag 21 september - en niet op de voorgaande vrijdag, zoals sommige kranten meldden - zal de Pionier Automobiel Club (PAC) met ongeveer dertig zeer oude au- Enkele bekende bezitters van zulke gespannen zullen hun mooie wagens hier komen tonen. Het zijn: de heer C. Spaans uit Hoofddorp, die meedoet met twee combinaties, de heer J. Hak uit Barendrecht, die een mailcoach voor twaalf per sonen bestuurt, de heer Chr. van der Kooy van de „Stal Witzand” 's Avonds zal er, als slotstuk van de feestelijke dag, een gondelvaart worden gehouden, in de Gouwe, van Boskoop af tot de Oude Gouwe en weer terug. Veel bezitters van plezierjachten zullen aan deze „gondelvaart” meedoen. Wanneer het weer wil meewerken zal het een sprookjesachtig gezicht zijn, de verlichte bootjes over de Gouwe te zien glijden. Ook vroeger werden er in Wad dinxveen en Boskoop wel zulke gondelvaarten georganiseerd en vooral oudere Waddinxveners zul len zich herinneren, hoe groot de indruk was, die zo’n optocht te water aan het eind van een feest dag maakte. Volgens drs. Rijnveld van het Landbouw Economisch Instituut, ligt het stellig in de verwachting, dat het aantal boeren verder zal verminderen in de toekomst. Indien de teruggang in hetzelfde tempo zou verlopen als in de achterliggende jaren dan zal het aantal boeren dalen van 171.000 tot omstreeks 140.000 in 1970. Het is niet onmo gelijk dat de vermindering in snel ler tempo zal verlopen vooral als de overgang naar andere beroepen van grotere betekenis wordt. Op heffing van landbouwbedrijven be tekent dat de vrijkomende grond kan worden gebruikt voor vergro ting van andere bedrijven. f- Tot kapelaan van de St. Victor- parochie van Waddinxveen is be noemd: de heer G. L. M. Paarde- kooper. De heer Paardekooper is in de plaats gekomen van pater Sloot jes, die enige tijd geleden overleed. De vacature ontstond indertijd door het vertrek naar Rotterdam van kapelaan J. Krempel. De nieuwe kapelaan Paardekoo per krijgt tot speciale taak, het werk rondom de bouw van de nieuwe St. Petrus-kapel in de Oran jewijk te coördineren. In het „schip” van de kerk zelf zijn vier honderd plaatsen gepro jecteerd. Er komt een verhoogd liturgisch centrum, waarop de preekstoel, de avondmaalstafel en het doopvont. Aan de kant van de Kerkweg zal een vijver worden aangelegd, waarin de klokketoren met het lichte kruis op donker fond zich zal spiegelen. Er wordt reeds hard gewerkt, om ook de financiën voor het noodzakelijke kerkorgel bij el kaar te krijgen. Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen Abonnement per kwartaal f 1.35 bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur I I

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1