was Veteranenduel tegen R.V.C. de start van een reeks festiviteiten s W.S.E. 15 jaar MULDER’ MM I i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 22 AUGUSTUS ’63 PAGINA 2 Zwemcl. De Gouwe j. door P. DE VRIES GELEGENHEIDSKLEDING en HOGE HOEDEN Nieuw clubgebouw Uit het verleden Feestprogramma Elftal was gelijk aan dat van 1948! hr - HOOFDSTUK XVIII. HOOFDSTUK 17 - Nr. 23 (wordt vervolgd). Zondag gaan er vier elftallen van WSÉ naar D.E.S. om te pro- nmiiiniiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiw Voor het huren van Het ligt in de bedoeling dat eerst met de bouw in de Puttepolder wordt gestart. Het bestuur van WSE hoopt, dat bij aanvang van het seizoen ’64-’65 het complex in het Warnaarplantsoen kan worden geopend. ’n Elftal van WSE dat in het verleden, na degradatie weer zorgde dat de Wad- dinxveense club weer in de eerste klas van de afd. Gouda kon terugkeren. Spoedig bleek, dat het Waddinx- veense elftal aantrekkelijke spelers in zijn midden had en binnen een jaar was WSE opgeklommen tot de eerste klasse van de Goudse afde ling. In deze klasse bleef men in de loop der jaren „hangen”. Wel moest enkele malen een stapje te rug worden gedaan, maar steeds opnieuw werd het verloren terrein in één seizoen herwonnen. Aan vankelijk speelde WSE op het ter rein in de Puttepolder. Dit veld was slechts bereikbaar door middel van een modderig koolaspad. Het clubgebouw bestond uit een ver vallen „keet” maar het plezier dat men daarin na de wedstrijden heeft beleefd, zal niet licht worden ver geten. In 1955 verhuisde WSE naar een ander terrein, dat enige hon derden meters dichter bij het dorps centrum was gelegen. Er werd ’n accomodatie op poten gezet, die klonk als een klok. Hierin had voor al het erelid H. Luiten een zeer belangrijk aandeel. Herenkledingmagazijn Passage Telefoon 2127 gaande kennisgeving, verstek lieten gaan. Daar gaat men bij WSE thans paal en perk aan stellen, hoewel men zich er van bewust is, dat de verenigingen slechts over een be perkt aantal senioren beschikt en men zich geen grote „verliezen” kan veroorloven. Ook het bezoek aan de trainingsbijeenkomsten gaat men onder de loep nemen. Blijven spelers vaak weg, dan zal men niet schromen strenge maatregelen te nemen. Uit dit alles valt wel op te merken, dat WSE een vooruitstre vend bestuur heeft. Het bestaat uit de heren A. M. Compeer (voorzit ter), C. Verwoerd (secretaris) en J. P. Jaspers (penningmeester), alsmede de heren M. Gerts, L. Rip, Vaneman en Th. Zoethoutmaar. genoeg voor de „Snow-flake” om er in te varen. Ja, als het jacht nog terugkwam. Och, onzin na tuurlijk. Men zou hem toch niet in de steek laten? Doch het onbehaaglijke gevoel bleef weer bij hem. Hij begreep er vooralsnog geen steek van. Langzaam begon hij de berg te beklimmen. Onderweg ontdekte hij een klein meertje en na voorzichtig geproefd te hebben, bleek het regenwater te bevatten. Hij dronk er wat van, maar niet teveel, want je kon toch nooit weten. Uit een zijner zakken nam hij twee repen chocolade, die hij als ontbijt opat. Wat een geluk, dat hij in ieder geval voor het vertrek wat voedsel had honger behoefde te sterven. Het beklimmen van de berg, die dicht begroeid was met struikgewas, lianen en andere slingerplanten, viel niet mee. Af en toe moest hij zich met zijn zak mes een weg banen, maar geleidelijk aan kwam hij toch hoger. Het zweet gutste hem weldra van het gezicht en af en toe rustte hij een poosje uit van de ongewone tocht. Je zoudt het lopen helemaal ver leren na zo’n boottocht van een maand Zijn polshorloge wees precies negen uur, toen hij nagenoeg bij de top was. Maar helemaal naar boven durfde hij niet te gaan, want de top was onbegroeid en zodoende zou men hem kunnen zien. Toen hij op een gedeelte was gekomen, waar hij een goed uitzicht had op de zee, bleef hij even staan en tuurde over de watervlakte, nauwlettend kijkend of hij ook maar iets kon ontdekken, wat enigszins op een schip leek. Maar hoe hij ook keek, alles wat hij zag was water en lucht. Met de beste wil van de Met betrekking tot het nieuwe clubgebouw kan worden gezegd, dat de plannen daarvoor gereed liggen. De vergunningen zijn in middels afgekomen en de bouw commissie, die door de vereni gingen WSE, Waddinxveen, RCV en Be Fair in het leven is ge roepen, verwacht, dat er nog dit jaar een begin met het optrek ken van het complex wordt ge maakt. Er zullen twee clubhuizen worden gebouwd. Eén in de Put tepolder, bestemd voor Waddinx veen en RCV en één in het War naarplantsoen, bestemd voor W. S.E. en Be Fair. De kosten van het gehele project bedroegen aanvankelijk 108.000,maar door medewerking van het be drijfsleven kon dit bedrag wor den gereduceerd tot 87.000, WSE heeft in het verleden geen opzienbarende wapenfeiten ver richt, al heeft de vereniging van zelfsprekend wel „ups” en „downs” meegemaakt. Toen op 9 juni 1948, op initiatief van de heren J. C. F. Janmaat; J. G. Notten en A. M. Compeer, besloten werd een voet balclub op te richten werd meteen ingeschreven voor de competitie van de KNVB, afdeling Gouda. Het eerste team werd ingedeeld in de derde klasse. toch geen manier van doen om hem zo maar alleen op dit verwenste eiland te laten Hij smeet het eindje sigaret in het water en steun de met zijn hoofd op de handen. En toen kwam een klein duiveltje hem porren. Ze hebben je in de steek gelaten Kees! Die komen niet meer naar Saint George terug. Ze wilden je kwijt. Wellicht heeft een van de heren een oogje josien. Misschien Bream zelf wel. Ze zullen gezegd hebben: Die Hollander wilde immers naar Saint George? Welnu, hij is er. Wij hebben er veraer niets meer mee te maKen. Stel je voor, dat dit waar was Och, welnee, dat is toch onzin. Whiteheaven is een fijne vent, die hem zeker niet in de steek zou laten. Maar wat drom mel, waarom was men dan toch weggevaren? Hij kon er geen touw aan vastknopen. Jammer eigenlijk, dat hij geen kijker bij zich had. Anders kon hij met, zo’n ding het jacht wellicht nog zien. Hij keek eens lac. een der bergtoppen. Wacht eens, hij immers voorlopig nog ae tija? Wat belette hem om één dier toppen te beklimmen? Dan had hij zeker een beter vergezicht. Mogelijk zou hij dan de „Snow-flake” kunnen zien. Vooruit, hij deed het. Hij was immers behoorlijk gewapend? In dienst had hij wel geleerd om terdege uit zijn doppen te kijken. In dit opzicht had hij roetine en ervaring genoeg. Hij stond op en ging op weg. Eerst maar eens een eindje langs die baai. Kon hij gelijk zien, of ze diep genoeg landinwaarts ging. Maar na ’n kwartier werd de baai eensklaps smaller om eindelijk geheel te ein digen. Nu ja, in ieder geval breed, lang en zeker diep De oudjes deden het overig nog best, want met een 70 overwin ning zegevierden zij over de Reeu- wijkse veteranen. C. v. d. Klauw, J. Vaneman, M. Boere en L. Rip zorgden voor de doelpunten, Het elftal bestond verder uit: G. Belt, J. Ultee, H. Bresser, T. Bunnik, M. Gerts, A. Luiten en J. Bosman. Na afloop van de wedstrijd reik te de voorzitter van WSE aan de spelers en scheidsrechter een oran- je-zwart vaantje als herinnering uit met als opschrift: R.-K. WSE 1948-1963. Swift 2-SNA 2 1—2 Poseidou 1-SNA 2 32 Gouwe 2-Z.P.C. 1 41 Eindstand: 1. Gouwe 2; 2. Z.P.C 1; 3. Poseidou 1. Onze adspiranten namen deel aan een polotoemooi in Schoon hoven. Ze brachten het daarbij wel niet verder dan een 4e plaats, toch zijn deze toernooien nuttig voor training. Daarom jongelui, doorgaan PROGRAMMA. Nog één wedstrijd in de neder- laagserie moest worden gespeeld tegen S.V.H. op dinsdag 27 augus tus, 8 uur. Tegen R.Z.C. donder dag gaat niet door. Donderdag 22 augustus: 7 uur: L.Z.C. 3-A.Z.C. 2 (beslissingswedstrijd 3e klas) 7.30 uur:: toernooi voor dames II. Deelnemers: WZC 2, Gouwe 2, Pinguins 1, Sparta 1. Zaterdag 24 augustus: Tweekamp A.Z.C.; zwemmen en waterpolo. Aanvang 7.30 u. Dinsdag 27 augustus: 7 uur: toumooi heren IV. 8 uur: Gouwe 1-S.V.H. 1 wereld kon hij zelfs geen tipje van de „Snow-flake” aan de gezichtseinder ontdekken. Mistroostig en verslagen zakte hij neer. Nu kon hij er helemaal geen touw meer aan vastknopen. De wildste gedachten flitsten door hem heen. Waarom had men hem in de steek gelaten? Want dat was het toch in feite. En waar was de „Snow-flake” op het ogenblik? Waarom was het afgesproken signaal uitgebleven? Waarom was men niet, volgens af spraak van de ingenieur, voor het aanbreken van de dag de baai ingevaren? Op al deze vragen wist hij geen antwoord. Het ene ogenblik dacht hij: Och, er zal wel een aannemelijke reden zijn voor het verdwijnen van het jacht. Maar even later overlegde hij bij zichzelf: Stel je toch eens voor, dat die Bream er tabak van gekregen heeft en tot Whiteheaven gezegd heeft: Je kunt me nog veel meer vertellen, maar ik doe het niet langer Onzin, dat was natuurlijk een soort muiterij. Of schoon te bezien staat, of een kapitein wel kan mui ten. Tenslotte is hij toch de gezagvoerder, in feite de burgemeester van de samenleving op het schip. Maar aan de andere kant is het toch Whiteheaven, die de leiding heeft voor wat betreft de expeditie. En beiden zijn in dienst van Thompson. Bream’s taak was het de „Snow-flake” naar Saint George te brengen en dan was zijn aandeel in de opdracht voorlopig vol bracht. Dan was het de beurt aan Whiteheaven, die opdracht had Saint George te onderzoeken. Of er koper in de grond zat en zo ja, of een lonende exploi tatie mogelijk zou zijn, gezien de enorme afstand tus sen dit eilandje en Australië. Het onderzoek naar de oorzaak van het verdwijnen der vijfduizend in boorlingen zou dan terloops ter hand worden geno men en dat was eigenlijk zijn, Kees’ aandeel. Dat interesseerde Thompson maar tot op zekere hoogte. Hij was voor alles business-man. „VOORWAARTS Het is weer niet gelukt met de promotie. Kansloos werd met 50 van Rotterdam verloren. Jammer, maar het is nu wel duidelijk, dat de Gouwe de kracht net niet heeft om le klasser te zijn. Dat is ook wel te begrijpen, als men bedenkt dat de grootte van de plaats ook iets zegt. Een goede tweede klasser is voor Waddinxveen mooi. Toch zal er met hernieuwde kracht ge streefd moeten worden naar de op bouw van een nieuwe ploeg, die wellicht wel eens zal kunnen be reiken, wat deze ploeg net niet haalde. „Nou breekt m’n klomp,” mompelde Kees, die er niets van begreep. Automatisch diepte hij uit een zijner zakken een pakje sigaretten op en stak er een aan. Wat kan daar nu de oorzaak van zijn, dacht hij. Na een poosje drong even het koddige van de situatie tot hem door. „Daar sta je nu, Kees,” zei hij zacht tot zichzelf, „moederziel alleen op een verlaten eiland, meer dan twintigduizend kilometer van huis. Met een beetje eten, hoogstens genoeg voor een paar dagen, bij je. Als een moderne Robinson Crusoë. En wie weet, huizen er hier nog een aantal ongure heden die niet erg gesticht zullen zijn over je aanwezigheid, Keesje. Het zal dus zaak zijn - aangenomen dat je niet alleen bent op Saint George - om terdege uit te kijken. Meteen draaide hij zich om en keek het land in. De strook strand was misschien vijftig meter breed. En verderop was bos. Nog verder enkele bergen, ook al dicht begroeid. Kom, hij moest maar niet op deze open vlakte blij ven staan. Security first. Daar bij die inham was het ongetwijfeld veiliger. Op een heuveltje, nabij de oever, ging hij zitten en dacht na. Er moet natuurlijk een gegronde reden zijn geweest voor Bream om weg te varen. Maar waarheen? En waarom was men niet naar Saint George gekomen? Wat drommel, dat was Op het feestprogramma staat nog vermeld: een feestavond op donderdag 12 september. Het gezel schap „Carrousel” uit Amersfoort zal dan de kolderrevue ,,’t Zit in de koffer” voor het voetlicht brengen. Medewerkenden aan dit cabaret zijn: Paule Overdijk (cabaretière), Gert Kommer (conferencier), Fred Rob (muzikale exentrieken), Ru dy Bruns (zanger), Tonny Roelofs (accordeonist), Jan Markus (pia nist) en het Carrousel-trio. TOURNOOIEN Verleden week dinsdag werd er een polo-tournooi gehouden voor het tweede herenzevental. In dit aantrekkelijke tournooi werd ons 2e herenteam overwinnaar door twee fraaie overwinningen. Uitslagen: Swift 2-Poseidou 1 23 SNA 2-Gouwe 2 17 Toseidou 1-Z.P.C. 1 12 Zondag volgde een tweekamp tussen WSE en MMO uit Hoog- made. Jammer was het dat de re gen een paar maal als spelbreker optrad. De door WSE beschikbaar gestelde beker werd door MMO gewonnen. De gasten wonnen vijf van de acht wedstrijden tegen WS E drie. Momenteel kan men zich bij WSE verheugen over een grote toeloop van junioren. Het bestuur is dan ook de mening toegedaan, dat de toekomst er allerminst somber uit ziet en dat binnen enkele jaren een formatie op de been kan wor den gebracht, die een plaats in de gelederen van de KNVB kan ver overen. Aan trainer Thijs Bunnik en „zijn” jongens zal het beslist niet liggen, want zij stellen alles in het werk om hun conditie zo hoog mogeljjk op te voeren. Het aantal leden van WSE be draagt ongeveer honderd, terwijl zij gesteund wordt door 150 dona teurs. Eind september wordt ge start met een grootscheepse dona- teursactie, waarvan het bestuur hoge verwachtingen koestert. Voor al in de zich nog steeds uitbreiden de „Oranjewijk” hoopt het vele do nateurs, eventueel ook leden te kunnen „strikken”. WSE bezit twee senior- en drie juniorenploegen, alsmede twee adspirantenteams. Over de verrichtingen van de seni oren in het vorige seizoen is men niet bijster goed te spreken. Het is namelijk herhaaldelijk voorge- komen, dat spelers, zonder vooraf- Voor de zoveelste maal keek Kees op zijn horloge: half zes. Hij zag nu de weerschijn van de zon reeds in het zeewater. De nevel trok vrij snel weg. Gespan nen probeerde hij het witte jacht te ontdekken. Maar hoe hij ook keek, hij zag niets. Op een gegeven ogen blik kon hij een kreet van teleurstelling niet onder drukken. Want zover zijn oog reikte, was er niets te zien van iets, wat ook maar enigszins op de „Snow- flake” leek. Ongetwijfeld was het jacht weggevaren. In ieder geval, hij zag voor zich niets anders dan water en lucht. De „Snow-flake” was verdwenen. gemeente enkele subsiies, maar daarmede was het terreinenpro bleem niet van de baan. In de vol gende competitie vond WSE tijde lijk een onderdak bij Racing Club Verheul. In 1961 kreeg de Waddinx veense club de beschikking over de fraaie sportvelden in het Warnaar plantsoen, waar momenteel nog op gevoetbald wordt. Reeds in 1957 moest dit sport complex in verband met de uit breiding van de Oranjewijk, weer worden verlaten. WSE kwam dus zonder speelgelegenheid en diende noodgedwongen al de wedstrijden „uit” te spelen. Dit betekende voor WSE een gevoelige financiële strop, want de recettes daalden tot „nul”. Bovendien kwam ook het vereni gingsleven min of meer op een zij spoor te staan. Wel verleende de beren de wisselbeker voor ’n jaar in het bezit te krijgen. Vorig jaar D.E.S. de gelukkige. Twee bussen met spelers van het le-, 2e-, A- en B-elftal vertrekken er om 10.30 uur vanaf Hotel de Unie. Men kan zich opgeven bij het bestuur. Er wordt gerekend op veel supporters. De Waddinxveense voetbalclub WSE bestaat 15 jaar. Het behoeft van zelfsprekend geen betoog, dat het bestuur dit derde lustrum niet zonder meer wil laten passeren. Het heeft dan ook een aantrekkelijk „feest programma vastgesteld, waaraan alle leden - jong en oud - ongetwijfeld veel genoegen zullen beleven. Zaterdagavond j.l. zijn de festiviteiten reeds begonnen met een veteranen-wedstrijd tussen WSE en RVC uit Reeuwijk. De jubilerende vereniging presteerde het om met het zelfde elftal uit te komen als waarmee vijftien jaar geleden werd gestart. 10-jd.Riq BestdAn „Be {air Ook Be Fair II oogstte regelmatig lauweren Be Fair kampioen! Ontvangst gemeentehuis ’n Spelmoment van Be Fair I uit een lange reeks van wedstrijden ’n Trots Be Fair-jeugdelftal na behaald kampioenschap I -

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 2