Waddinxveense clubs met beste voornemens van start BABYWOL II fyui - varia Programma WADDINXVEENS SPORTNIEUWS WSE won beker in j ubileum tournooi zo zacht, zo wit, zo schitterwit JELSMA WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 5 SEPTEMBER ’63 PAGINA 2 I door P. DE VRIES Zal Waddinxveen-zat. de eindstreep halen? Be Fair gaat moeilijke competitie tegemoet „Gelukkig, het is weer zo ver”, zo zal ook sportminnend Waddinxveen uitroepen, wanneer komend weekend gestart zal worden met de voetbal competitie 1963/’64. Terecht, want in de afgelopen weken zijn serieuze voorbereidingen getroffen - in de vorm van oefenwedstrijden, hetzij door middel van toernooien, tweekampen of zo maar vriendschappelijk - om in de nieuwe competitie weer zo best mogelijke resultaten te bereiken. Wij van onze kant hopen de prestaties van de Waddinxveense sportver enigingen van week tot week op de voet te volgen, en zo een bijdrage te leveren aan de belangstelling, die het verdient. Gehoopt wordt uiteraard op mooi voetbalweer en daardoor weinig stagnatie in het competitie- verloop; want aan het afgelopen seizoen bewaren de voetballers, wat de weersgesteldheid betreft, weinig prettige herinneringen. Veel afgelastingen en bovendien veertien weken gedwongen rust door de strenge winter, waardoor in sommige klassen de competitie niet eens volledig kon wor den uitgespeeld. ATTENTIE! sportverenigingen Graag willen we het komend seizoen aan de Waddinxveen se sportactiviteiten die aan dacht besteden die het ver dient. Prognose Kanspaarden Jaarverslag afdeling Gouda K.N.V.B. Strafzaken 'n Sporttoto Spanning Indeling 144 scheidrechters Minder junioren voor het a.s. weekend u. volgend voorjaar de velden in de prijzenbedrag HOOFDSTUK 19 - Nr. 24 Groep 6: Be Fair 2, Boskoop 2, Nic. Boys, NSV 2, Sportlust 2, Vep 2, Woerden 2. Groep 9: Be Fair 3, Gouda 4, RVC 2, Soccer Boys 2, Waddinxveen 2, Zwervers 3, Zwervers 4. Be Fair start zaterdag op eigen terrein tegen SV ’35 uit Den Haag en moet tegen dit tactische stads elftal theoretisch op verlies worden gezet. De ontmoeting Groot Ammers- Waddinxveen-zat. is een vraagte ken waarna moeilijk te raden valt. We houden het op winst voor de geel-zwarten. Dit kan niet worden gezegd van RCV dat tegen Rijn- tend kan gezegd worden dat de Waddinxveense voetballers geen best competitie jaar hebben ge had. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinffl Textielhuls Dorpsstr. 37 Telef. 2237 j Waddinxveen De le klasse van de zaterdag- middagcompetitie, gevormd uit de standaardelftallen, had verschillen de kanspaarden die aan elkaar ge waagd waren; uiteindelijk werd Bodegraven kampioen met 1 punt voorsprong op Waddinxveen en 2 op Rijnstreek. Moercapelle kon in deze omgeving niet wennen en moest met de laatste plaats genoe gen nemen. 722, vorig jaar 964; zaterdagcompe- titie 291 (280); juniorencompetitie 1191 (1113); promotie of beslissings wedstrijden 1 (5). Totaal 2205 wed strijden, vorig jaar 2362. Natuurlijk, dacht hij opeens, Bream, als goed zee man, zal wel de getijden van het water geweten heb ben! En hoe was het in de afgelopen nacht? Wacht eens, toen ze aan land gingen, was het nagenoeg hoog water. Dus om een uur of vier, half vijf was het al weer afnemend getij geweest. Natuurlijk! Hier lag de oplossing voor het wegblijven van de „Snow flake”! Om half vijf durfde Bream natuurlijk de baai niet meer in te varen, omdat het dan alweer bijna eb was. Althans sterk afnemend getij. Bream zou wel bezwaren gehad hebben, omdat hij een stranding niet wilde riskeren. Overdag kon men natuurlijk de baai niet binnenlopen, omdat men dit vanaf het eiland zou kunnen zien. Dus moest men wachten tot de volgende nacht. Juist, dat moest bepaald de oorzaak zijn van het wegblijven van het jacht. Voor het aan breken van de dag was men weggevaren om uit het gezichtsveld van Saint George te blijven. Nu zou men wel weer in de buurt zijn. Wacht eens, even een be rekening maken. In de afgelopen nacht was het om Enorm tekort aan velden In Goudse streek We kwamen in het bezit van het in druk verschenen jaarverslag ’62/’63 van de afdeling Gouda van de Koninklijke Nederlandsche Voetbalbond, waarvoor sportminnend Waddinxveen ook zeker interesse zal hebben. De heer G. van Tilburg, secretaris-competitieleider, begint zijn verslag met de verzuchting dat het tekort aan speelvelden in de Goudse streek ont stellend groot is. Ondanks de medewerking van diverse gemeentebesturen, is dit tekort in de naaste toekomst niet weg te werken, aldus de secretaris. Voor Waddinxveen ligt deze situatie gunstiger en zal het veldentekort volledig zijn weggewerkt wanneer Oranjewijk bespeelbaar zijn. de situatie wat overzichtelijker is. In de samenstelling van het twaalf tal teams hebben zich geen belang rijke verschuivingen voorgedaan, zodat het krachtsverschil onderling niet veel zal verschillen met vorig jaar. Waddinxveen moet op dezelf de kracht worden getaxeerd, ter wijl WSE, gezien de succesvolle oefenwedstrijden, wat hoger moet worden aangeslagen. Of beide elf tallen tot de favorieten moeten ge reken worden is echter twijfelach tig. We hopen het Bij de le klasse zaterdag is de situatie bijna overeenkomstig met de zondag. Vanzelfsprekend zien we in deze klasse ook weer dezelfde clubs uitkomen, terwijl alle elftal len volgens verwachting, niet noe- menswaardig aan kracht gewonnen of verloren hebben. Waddinxveen moet ook nu weer als één der kans paarden worden beschouwd, met een vrij reële kans dat nu eindelijk het KNVB-schap kan worden ver overd. RC Verheul moet ook wat sterker dan vorig jaar worden ge acht. De strafcommissie behandelde 64 strafzaken, vorig jaar 70. In 49 ge vallen werd een schorsing opge legd; in 3 gevallen werd een waar schuwing gegeven; aan 6 gevallen werd geen gevolg gegeven, betrok kenen werden geacht een waar schuwing van de scheidsrechter te hebben ontvangen. Bij elkaar 16 gevallen waarvan de uitzending foutief was, een hoog percentage. Door de scheidsrechters werden 41 waarschuwingen gegeven. Bij de jeugdafdeling werden wegens wan gedrag 14 spelers het verder voet ballen ontzegd en 10 kregen een officiële waarschuwing. Vorig jaar 8 en 5. Bij de protestcommissie kwamen 5 protesten binnen, 2 protesten werden afgewezen; 2 protesten kon den niet in behandeling genomen worden; 1 protest werd weer terug genomen. Waddinxveen behaalde op de tweede plaats 27 punten. R.C. Ver heul eindigde op de voorlaatste plaats met 10 punten. In de reserve le klasse zien we Be Fair 2 op de tweede plaats staan met 26 punten. Waddinxveen 2 met 9 punten op de zesde plaats. Be Fair 3 staat in de 2e klasse A op de vijfde plaats met 12 punten en RCV 2 als hekke- sluiter met 1 punt. In de 3e klasse behaalde Be Fair 4 en Rijnstreek 3 eenzelfde eindresultaat (21 punten) en promoveerden beiden naar een hogere klasse. Eindconclusie kan zijn dat de zaterdagvoetballers niet zonder succes de competitie hebben beëindigd. Als we deze indeling nader be zien en daaraan gelijk een voor zichtige prognose verbinden - wat uiteraard beperkt moet blijven tot de standaardelftallen - dan zien we dat Be Fair in een zo goed als vreemde omgeving is terecht ge komen. Vier elftallen zijn oude te genstanders uit de vorige compe titie, de overigen zijn practisch zo goed als onbekend. Toch moeten we ons sterk vergissen, wanneer voor Be Fair niet een bijzonder moeilijke competitie staat te wach ten. De resultaten van het oefen programma waren niet groots en ge zien het spel geen verbetering is met het voorbije seizoen, terwijl juist de tegenstanders, op ’n enkele uitzondering na, tot sterke en waar dige vierde klassers moeten wor den gerekend. Waddinxveen en WSE zijn in tegenstelling tot Be Fair in beken de omgeving gebleven, zodat hier Voor diegene die daarvoor in teresse hebben, is het belangrijk te weten dat op woensdag 9 ok tober de scheidsrechters-oplei- dingscursus begint in de boven zaal van Café-Restaurant „De Kroon”, Kleiweg te Gouda. In Waddinxveen kan opgave voor deze cursus gedaan worden bij de heer C. van Vuuren, Stati onsstraat 39. Voor de jubileum-feestavond van Be Fair, welke op 27 sep tember wordt gehouden, zijn nu reeds kaarten verkrijgbaar. Een niet alledaagse voetbalwed strijd wordt a.s. woensdagavond op het Be Fair-terrein gehou den. In het kader van de jeugd- week komt de Kerkeraad van de Geref. kerk tegen een elftal sa mengesteld uit jeugdleden van deze kerk tussen de lijnen. Aan vang 6.30 uur. Na Be Fair heeft nu ook v.v. Waddinxveen een clubblad. Het gestencilde blad zal onder de le den worden verspreid als „de Scherpschutter”. De Sporttoto gaf door haar op brengst direct aan de verenigingen iets meer armslag; een ingestelde controle wees uit dat de gelden worden benut voor verbetering van terreinen, jeugdtraining enz, zodat de gelden verantwoord werden be steed. In de afdeling Gouda namen 67 sportverenigingen aan de toto deel, waarvan 40 voetbalverenigin gen en 27 andere sportverenigingen Het aantal geregistreerde deel nemers aan de toto bedroeg 13.179 waarvan voetbal 11.648 en andere sporten 1.531. De toto speelde 42 maal, en met 315.059 formulieren werd 375.337,ingezet, een ge middelde van 1,19 per formulier. Als aandeel haalden de voetbalver enigingen 73.493,53 en de overige sportverenigingen 9.080,61, totaal dus 82.574,14, een bedrag wat di- rekt in de verenigingskas terecht kwam. In de afdeling deelden 238 winnaars een prijzenbedrag van 74.031,29. ongeveer één uur hoog water geweest. Het getij zou moest een kreet van jubel onderdrukken, toen hij even een korte stoot hoorde, dat hij identificeerde als zijnde van de „Snow-flake”. Hij voelde opnieuw de neiging in zich opkomen om een schreeuw van plezier te geven, maar hij loosde enkel een diepe zucht van hartgrondige verlichting. H,e he, dat was tenminste weer een teken van leven. Onmiddellijk na het welbekende seintje, flitste hij zijn zaklamp aan en een scherpe bundel helder wit licht brak door het nachtelijk duister en met regel matige tussenpozen gaf hij het afgesproken lichtsig naal: Aandan liep hij een paar meter in de rich ting van de baai, de lamp steeds brandende, waarna hij de zaklamp weer uitknipte. Om weer terug te lopen naar zijn uitgangspunt, om opnieuw het licht aan te steken. Gezien van boord af wist men nu, dat hij aan de linkeroever stond en dat men dus rechts van het licht de baai moest invaren. Met de regelmaat van een uurwerk gaf Kees het Zaterdag voetbal Be Fair-S.V. ’35, 4.15 uur Gr. Ammers-W’veen, 4 uur Rijnstreek-RCV, 5 uur Jod. Boys 3-W’veen 2, 4 uur Zw’dam 2-Be Fair 2, 4.30 uur Be Fair 3-WDS, 4.30 uur Schoonh. 2-Be Fair 4, 5 uur Zondagvoetbal: RVC-Waddinxveen, 2.30 uur WSE-Zwervers, 2.30 uur W’veen 2-N’kerk 2, 2.30 uur WSE 2-Gouda 7, 12 uur W’veen 3-N’kerk 5, 12 uur J uniorenvoetbal afdeling A: WSE-Nic. Boys, 2.30 uur W’veen-Nieuwkoop 4 uur Nieuwerkerk-Be Fair, 4.30 Be Fair 2-Donk 2, 2.30 uur Afdeling B: Spirit-Be Fair, 3,15 uur Zwervers-W’veen, 3.15 uur Boskoop-WSE, 2.30 uur Be Fair 2-GDS, 3.15 uur Donk 2-W’veen 2, 2 uur Afdeling C: W’veen-Moordrecht, 2.30 uur Nieuwkoop-Be Fair, 2.30 uur WSE-NSV, 4.30 uur NSV 2-Be Fair 2, 2.30 uur Be Fair 3-Gouda 4, 2 uur Be Fair hield zaterdag in het kader van haar tienjarig bestaan een voetbaltoernooi voor senioren. Achttien elftallen namen hieraan deel. Kampioen van de A-afdeling werd Nieuw Lekkerland, terwijl WSE in de B-categorie de eerste prijs won. De Waddinxveners ze gevierden in de finale namelijk met de cijfers 41 over de tweede ploeg van Nieuw Lekkerland. Uitslagen: Poule A: Waddinxveen ARC 2 20, Nieuw Lekkerland- Sportlust 0—0, CSW-Waddinxveen 00, ARC 2-Nieuw Lekkerland 0—1, Sportlust-CSW 1—2, Wad- dinxveen-Nieuw Lekkerland 00, ARC 2-CSW 01, Sportlust-Wad dinxveen 10, Nieuw Lekkerland CSW 20, ARC 2-Sportlust 11. Poule A2: Gouda-Be Fair 1—0, Zwart Wit 2-Geinoord 02, Nieu- werkerk-Gouda 2 00, Be Fair- Zwart Wit 02, Geinoord-Nieu- werkerk 12; Gouda 2-Zwart Wit 2 00, Be Fair-Nieuwerkerk 13, Geinoord-Gouda 2 10, Zwart Wit- Nieuwerkerk 00, Be Fair-Gein- oord 01. Poule B: WSE-ARC 3 1—1, Gein oord 2-BVCB 0—1, WSE-Geinoord 2 2—0, ARC 3-BVCB 1—0, BVCB- WSE 0—4, Geinoord 2-ARC 3 1—2. Poule Bl: RCV-Be Fair 2 0—3, CSW 2-Nieuw Lekkerland 2 01, RCV-CSW 2 10, Be Fair 2-Nieuw Lekkerland 2 00, Nieuw Lekker land 2-RCV 2 6—0, CSW 2-Be Fair 2 0—4. Finale poule A: Nieuw Lekker- land-Nieuwerkerk 00. Nieuwer- kerk won na strafschoppen. Poule B: WSE-Nieuw Lekkerland 2 41. WSE kwam door deze zege in het bezit van de beker die door B. en W. van Waddinxveen beschikbaar was gesteld. Voor wat het competitieverloop betreft, zegt het jaarverslag, zien we dat bij de zondagvoetballers de spanning om de bovenste plaats er tot het laatst is ingebleven. Hoewel Groeneweg zich al direct een ge gadigde toonde, wisten Nieuwkoop, Nic. Boys en Moercapelle aardig mee te komen. In de voorlaatste wedstrijd slaagde Groeneweg er in het kampioenschap te behalen van de eerste klasse, daarmee een plaats in de K.N.V.B. veroverend. Groot- Ammers belandde op de laatste plaats, wat degradatie naar de 2e klasse inhoudt. Waddinxveen en WSE speelden in deze competitie een ondergeschik te rol. Waddinxveen eindigde op de zevende plaats met 15 punten en WSE de achtste plaats met 14 punten. Waddinxveen 2 bezette in de 2e' klasse A de voorlaatste plaats met een totaal van 10 pun ten, terwijl WSE 2 in de 4e klas se A de laatste plaats innam met slechts 3 punten. In de 4e klasse B was Waddinxveen 3 hekke- sluiter met 4 punten. Samenvat- hier misschien een uur schelen. Men kon er op re kenen, dat het nu om circa twee uur hoog water was. Hij keek op zijn horloge: het was vijf minuten voor half twee. Wel, dan zou het jacht nu zeker wel in de buurt zijn. Een reden temeer om bizonder op te let ten. De minuten leken hem uren toe en hij kon niet nalaten om steeds maar weer naar de wijzers van het uurwerk te kijken. Lieve help, wat duurde het toch verbazend lang Om kwart voor twee kwam eindelijk het signaal, dat aan alle spanning een einde maakte en Kees Zoals gebruikelijk geven we eerst de indeling van de diverse elftallen, zowel senioren als junioren. lichtsignaal, doch het duurde zeker nog een half uur, voor hij het welbekende geluid van de motoren, die op halve kracht draaiden, vaag begon te horen. Ge lukkig, het jacht naderde het doel. Na een poosje zag hij vaag de contouren van het witte schip, dat geen enkel licht voerde. Waarschijn lijk had de uitkijk nu ook de kust gezien, want Kees hoorde de telegraaf rinkelen en de motoren werden stopgezet. Opeens werden de boordlichten ontstoken, alsmede een sterke schijnwerper op de voorplecht. Bream achtte het zeker nu niet langer meer verant woord om zonder licht verder te varen. Kees doofde zijn zaklamp, want de schijnwerper wierp een brede straal licht midden op het water van de baai en zette de gehele omtrek in een spookachtig schijnsel. De „Snow-flake” was nagenoeg recht op het doel af gestevend en Kees zag, dat Bream precies het midden van de baai opvoer. Het duurde nog maar even of het schip was langszij en hij liep een eindje mee land inwaarts, tot Bream het blijkbaar welletjes vond en „volle kracht achteruit” gaf. De schroeven maalden in het water, dat even hoog opgeworpen werd, maar even later lag de „Snow-flake” stil en de ankerket tingen ratelden, terwijl de schijnwerper aan boord gedoofd werd. Een bootje werd neergelaten en het duurde toen niet lang meer of het vaartuigje koerste naar de plaats waar Kees stond. Kwiek stapte White- heaven uit en drukte Kees de hand. „Zo jong,” zei hij opgewekt, daar zijn we dan ein delijk, he „Ik weet niet, of je er erg in gehad hebt, maar je bent vier en twintig uur te laat,” merkte Kees sar castisch op. „Dat weet ik ook wel,” antwoordde de ingenieur lachend. „Kom maar gauw mee aan boord. Je zult wel honger hebben. Josien heeft een uitgelezen diner voor je klaar staan.” En inderdaad voelde Kees, nu alle spanning ge weken was, dat hij een razende honger had. (wordt vervolgd) JEUGDVOETBAL. Afdeling A, groep 3: Bodegraven, Boskoop, GDS, Nic. Boys, Nieuw koop, NSV, Waddinxveen, WSE. Groep 4: Be Fair, Groeneweg, Haast recht, Moercapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk, Soccer Boys, Zwer vers. Groep 5: Be Fair 2, Bergambacht 2, Donk 2, Gouda 2, Groot Ammers, GSV 2, Olympia 2, Ona 2, Schoon hoven 2. Afdeling B, groep 4: Be Fair, Gou- derak, Groeneweg, Moerkapelle, Nieuwerkerk, Spirit, Waddinxveen, Zwervers. Groep 5: Boskoop, Gouda 2, GSV, Jod. Boys, Olympia, 2, Ona 2, WSE. Groep 6: Be Fair 2, Bodegraven 2, Donk 2, Esto 2, GDS, RVC, Wad dinxveen 2. Groep 9: Be Fair 3, Bodegraven 3, Boskoop 2, Esto 3, GDS 2, Gouda 4, Jodan Boys 3. Afdeling C, groep 1: Donk, Gouda, Moordrecht, Nieuwerkerk, Olympia, Ona, Waddinxveen, Zwervers. Groep 3: Be Fair, Boskoop, Nic. Boys, Nieuwkoop, NSV, RVC, WSE. De overgang van de dag in de nacht ging betrek kelijk sneb De schemering duurde kort en toen het nagenoeg donker was geworden, zakte Kees weer naarbeneden en hernam zijn post bij de inham van de baai, onderwijl scherp oplettend, want hij zou niet graag willen, dat men zijn aanwezigheid op het eiland zou ontdekken. Voetafdrukken zou men van hem niet vinden. De gummilaarzen met platte hakken lie ten vrijwel geen afdrukken na en hier, aan de rand van het water, zou de zee zelf de afdrukken binnen enkele minuten wegspoelen. Het strand was breed en Kees moest zich met ge weld bedwingen om een wandeling te gaan maken langs de kust. Waarschijnlijk was het nu eb en zou straks het water weer opkomen. Hij at zijn laatste koek en prees zich gelukkig, dat hij op zijn tocht naar omlaag aan een boom enkele vruchten had zien hangen, die smakelijk en voedzaam waren. Eerst had hij voorzichtig een stukje geproefd, want hij kende de vrucht, die veel weg had van een sinaasappel, niet. Maar de smaak was voortreffelijk en omdat hij trek had, at hij er meteen een paar op. Voor de komende nacht had hij er nog vier in zijn zak gestoken. Hij had meerdere van deze bomen ge zien, zodat er altijd wel wat te bikken zou zijn. Op zijn gemak liep hij heen en weer langs het water van de inham. Hij was er meer en meer van overtuigd, dat de „Snow-flake” in de komende uren wel zou komen en het afgesproken signaal zou geven. Het werd dus zaak om in de eerste plaats de oren goed open te houden, want men moest daarna zijn lichtsignalen kunnen zien. Het wachten was dus op de fluitstoot. In de voornacht gebeurde er niets. Alles bleef rus tig en kalm als op de dag. Af en toe hoorde hij het geluid van een nachtvogel en soms ritselde er iets in het bos achter hem. Dan draaide hij zich met een ruk om en tuurde gespannen in het donker, zijn ge weer in de aanslag. Maar alles bleef weer rustig als streek stellig niet zal zijn opgewas sen. Waddinxveen gaat zondag van start tegen RVC en hier ligt een winstdeling in de verwachting. WSE gaat de eerste 2 punten op strijken tegen Zwervers met de ge dachte dat eerste klap altijd nog een daalder waard is. Het is dan echter nodig dat de verenigingen zelf hun voor ons onmisbare medewerking verlenen, door tijdig hun wedstrijdverslagen e.d. in te leveren. We houden daarom als regel dat copy welke dins dag vóór 20 uur niet bij de sportredactie (Willem de Rij- kelaan 17) ingeleverd is, niet meer voor plaatsing in aan merking komt. Men neme i hiervan goede nota. Het aantal scheidsrechters be draagt 144 tegenover 150 vorig jaar. Van de lijst werden af gevoerd enkele niet meer in actieve dienst zijnde arbiters. Tevens werd in enkele gevallen het afvoeren in het belang van het korps scheidsrech ters noodzakelijk geacht. Van de 144 arbiters fungeren er 18 in de K.N.V.B. en 59 uitsluitend op za terdag (senioren en junioren). Daarom acht het afdelingsbestuur het dringend noodzakelijk, dat alle verenigingsbesturen er van door drongen zijn, dat een jaarlijkse scheidsrechtersopleiding alleen dan kan slagen als iedere vereniging enkele geschikte personen aanzoekt en bewerkt zich in te stellen voor dit zo noodzakelijk deel van de voetbalsport. ZATERDAGVOETBAL. 4e klasse A, K.N.VH.: Be Fair, Bo degraven, Insulinde, JAC> Boys, MFB, Oegstgeest, ORNAb, SV ’35, Unicum. le klasse: Waddinxveen, Rijnstreek, Groot Ammers, Zwervers, Zwam- merdam, Bergambacht, Boskoop, RC Verheul, Sportief. Res. le klasse: Be Fair 2, Jod. Boys 3, Sportlust 2, Zwammerdam 2, Waddinxveen 2, Bodegraven 2, Bos koop 2, Zwervers 2. 2e klasse A: Sportlust 3, Spirit 3, Be Fair 3, Rijnstreek 2, Moerkapel le, WDS, Jodan Boys 4. 2e klasse B: Spirit 4, Schoonhoven 2, Zwammerdam 3, Groot Ammers 2, Sportlust 4, Be Fair 4, RCV 2. 3e klasse: Zwammerdam 4, Jodan Boys 5, Spirit 5, Sportief 2, WDS 2, Jodan Boys 6, Bergambacht 2, Rijnstreek 3, Be Fair 5. ZONDAGVOETBAL. le klasse: Amm. SV, Nieuwkoop, Nic. Boys, Moerkapelle, Esto, RVC, Waddinxveen, WSE, NSV, GDS, Groot Ammers, Zwervers. JJe klasse A: Moercapelle 2, GSV 3, Nieuwerkerk 2, Donk 3, Waddinx veen 2, Soccer Boys, Boskoop 2, Ona 5. 4e klasse A: Soccer Boys 2, Donk 5, Moercapelle 3, Boskoop 3, Zwer vers 3, Groeneweg 3, Nieuwerkerk 5, Waddinxveen 3. 4e klasse B: RVC 2, GSV 6, Soccer Boys 3, GDS 3, Vep 4, WSE 2, Nieuwerkerk 6, Gouda 7. In de vorige jaarvergadering werd een voorstel tot verhoging van de financiële verplichtingen van de aangesloten verenigingen noodzakelijk geacht, om zo mogeljjk door verhoogde reserveringen t.z.t. te komen tot verwezenlijking van het bezit van een eigen bondsbu- reau. Of de verhoogde contributies met verplichte verzekering hiervan oorzaak zijn is slechts te veronder stellen, doch het aantal junioren liep terug, terwijl dat der senioren steeg. Per 30 juni 1963 bedroeg het aantal leden 9734, waarvan 6802 senioren, 2510 junioren en 422 pu pillen. Vorig jaar was het totaal 8438, waarvan 5083 senioren en 3355 junioren. Het aantal aangesloten vereni gingen bij de afdeling Gouda bleef met 43 ongewijzigd, waarvan 33 zondagverenigingen en 10 zaterdag- verenigingen. Bij de zondagvereni- gingen zijn 8 verenigingen die te vens een of meer elftallen in de zaterdagcompetitie laten uitkomen. Het totaal aantal elftallen bleef practisch ongewijzigd. Zondagelf- tallen 102, vorig jaar 105; zaterdag- elftallen 41 (40); juniorenelftallen 179 (170). Het totaal aantal wedstrijden be draagt voor de zondagcompetitie altijd en Kees raakte langzamerhand gewend aan dat geritsel, dat wel veroorzaakt zou worden door een bepaald soort dieren. Overigens, zo lang de maan niet op was, behoefde hij geen vrees te hebben, want men zou hem onmogelijk kunnen zien. Het was stikdonker. Traag gingen de uren voorbij. Van tijd tot tijd keek Kees op zijn horloge en dan tuurde hij weer over het water in de richting, waar vandaan hij het jacht verwachtte. De vloed was nu ongeveer op zijn hoogste stand en de strook strand was nog maar een paar meter breed. Ook in de baai stond het water nu veel hoger.

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 2