Waddinxveen-zon.: 1-1 RCV slechte start Gouwe heeft zwemseizoen Het wuiatu* Wai teenyi kei weekend? voortijdig gesloten WADDINXVEENS SPORTNIEUWS Spoorbrug aangevaren Orgelconcert ATTENTIE! sportverenigingen Graag willen we het komend seizoen aan de Waddinxveen- se sportactiviteiten die aan dacht besteden die het ver dient. Goutverijders hielden avond-puzzelrit Nieuiv assurantie kantoor geopend JaarvergaderingWSE Toeloop van junioren WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 12 SEPT. ’63 PAGINA 2 4 i door P. DE VRIES WSE-Zwervers 5-0 PUZZELRIT HENGELSPORT R.V.C.-Waddinxveen 1-1 ZWEMMEN VOLLEYBAL SCHAKEN DAMMEN Be Fair-SV ’35 2-1 je zult best wat lusten.’ HOOFDSTUK 20 - Nr. 25 scheidsrechter keurde dit doelpunt wegens buiten spel af. Ook een slot-offensief van Be Fair had geen resultaat. 0-2 0-2 0-2 0-2 0-1 afgebr. 0-1 1-0 1-0 1-1 0-2 2-0 Een sterker WSE heeft het in de eerste klasse debuterende Zwervers totaal geen kans gegeven. Na tien minuten brak Steenland de score met een hard schot open, 10. Met de aanvallen van Zwervers wist de Waddinxveense defensie wel raad. Het succes kwam aan de andere kant toen één der verdedigers de bal in paniek langs z’n eigen doel man werkte, 20. Steenland schoot de stand naar 30. Kort voor rust rushte Geers langs drie man en schoot vervolgens raak, 40. Vijf minuten na de hervatting maakte Geers er 50 van. WSE nam het daarna kalm op, terwijl Zwervers geen kans zag de WSE-verdediging te doorbreken. Be Fair en WSE door fraaie overwinningen gelijk al op ’t goede spoor De kruitdamp van de eerste voetbalslag is inmiddels al weer ópgetrok ken en kan het resultaat overzien worden. Zoals wel te verwachten was bleven terreinafkeuringen niet uit. Van de 26 voor Waddinxveense elf tallen vastgestelde wedstrijden werden er maar liefst 17 afgekeurd. Jam mer is dat onder deze afkeuringen ook de wedstrijd Groot Ammers-Wad- dinxveen viel. Er zal ver in de voetbalgeschiedenis gezocht moeten wor den willen we een gelijk aantal afkeuringen op de eerste competitiedag tegenkomen. Wat dit betreft dus geen beste start. Vorige week hield de motor- en bromfietsclub De Gouwe Rijders weer eens een avondrit, waarvoor veel belangstelling was. Zelfs uit omliggende plaatsen, tot Vlaardin- gen en IJmuiden toe, kwamen de motorvrienden, om dit Waddinx veense evenement mee te maken. De route liep door de gemeen ten Waddinxveen, Boskoop, Hazers woude, Benthuizen, Zoetermeer en wederom Boskoop. ■MiiiiiwniiiiiiiiiiiiiMninuiiiaiiiiiiiiiiiiiniMiiiiHiiiniiiiiiiiiiiiiNinniiMiiiiM sieve training grondig voor te be reiden op de komende strijd. Gele genheid tot training bestaat er elke donderdagavond in de zaal van de Jan Ligthartschool, Kerkweg, voor de dames van half acht tot negen uur en de heren van negen tot half elf. Ook nieuwe leden kunnen zich dan opgeven. Het was een vrij ingewikkelde rit. De uitslag voor de deelnemers van de auto’s en motoren was als volgt: le prijs P. Koetsier uit Bos koop met 18 strafpunten; 2e prijs J. Kats uit Ter Aar met 19 straf punten; 3e prijs G. van Leest uit Boskoop met 22 strafpunten, 4e pr. G. van Hofwegen uit Waddinxveen met 50 strafpunten en 5e prijs D. A. Spek uit Nieuwveen met 59 strafpunten. De uitslag van de bromfietsen was: le prijs W. Ramp uit Boskoop met 144 strafpunten en 2e prijs H. C. Binnendijk uit Al- phen aan den Rijn met 196 straf punten. Twintig hengelaars hebben za terdag deelgenomen aan het door de Waddinxveense Hengelsportver- eniging georganiseerde visconcours. De hengelaars haalden uit het wa ter ’t Weegje 74 maatvissen en 125 ondermaatsen op het droge. De best geklasseerden waren: 1. J. de Vlaming, 101 pnt; 2. C. Stolker, 86 pnt; 3. J. Nieuwert, 8 pnt; 4. G. Os kam, 73 pnt. Het volgende concours wordt ge houden op zaterdag 21 september, eveneens in ’t Weegje. Trein had grote vertraging De spoorbrug over de Gouwe heeft het de laatste tijd wel te ver duren. Nauwelijks is de schade door de uit de rails gelopen vracht- trein hersteld, of er vaart een drij vende bok tegen de brug aan, waar door weer grote stagnatie optreedt. Het gebeurde vorige week, toen de brug voor een hoge drijvende bok werd opengedraaid. De bok raakte vast in het remwerk van de brug en was niet meer te verroe ren. Technici van de N.S. kwamen er aan te pas. De bok werd door een sleepboot achteruit getrokken. Toen de brug tenslotte weer dicht gedraaid kon worden, waren vele treinen (uit Rotterdam, Den Haag en Waddinxveen) teruggestuurd. Om vijf uur was het treinverkeer weer normaal. Den Dijker, na een mistrap van spil Schouten, zijn ploeg aan een voor sprong helpen. Waddinxveen kwam onder de druk vandaan en werd het een gelijkopgaande strijd. In de 35ste min. kwam de Waddinxveen- middenvoor Quist, na een goede pas van linksbinnen Van Loon, al leen voor keeper Schoonderwoerd te staan en keihard schoot hij de bal in het net: (11). RVC-midden voor Blom schoot van buiten het strafschopgebied hard in, maar keeper Van Vuuren werkte hem keurig tot een hoekschop. Na de thee was Waddinxveen de eerste twintig minuten sterk in de aanval, maar daarna werd het weer een gelijkopgaande strijd. De wed strijd werd rommelig en beide elf tallen vochten hard voor de over winning. Nadat Den Dijker na wat strubbelingen uit het veld was ge stuurd, ging RVC-linkshalf Boere er alleen van door. Zijn schot werd met moeite uit de bovenhoek ge plukt door doelman Van Vuuren. Na het laatste fluitsignaal kon den beide ploegen dik tevreden zijn met één puntje. In een slecht gespeelde wedstrijd hebben RVC en Waddinxveen de punten „broederlijk” gedeeld. Vijf minuten voor het einde werd de RVC-rechtsbinnen Den Dijker we gens wangedrag het veld uitge stuurd. RVC startte overweldigend en leek het of de Reeuwijkers een rui me overwinning zouden behalen. Na 15 min. kon RVC-rechtsbinnen Het zwemseizoen is teneinde. Het is min of meer als een nachtkaars uitgegaan. Daar kon niemand wat aan doen. Het weer liet spelen niet meer toe. Onbevredigend blijft het echter wel. Binnenkort hopen we een overzicht te kunnen geven van de eindstanden. Nu reeds richten we onze aandacht op de winter competitie en de volgende zomer. De technische commissie beraad zich weer op een en ander. We attenderen op de zwembus die vanaf zaterdag 14 september weer naar Gouda rijdt. Vertrek om 6 uur vanaf het dorp en om 6.10 uur vanaf de brug. De leden van de Gouwe worden verzocht om 5.45 uur reeds aan de brug te zijn. En kele auto’s zullen deze leden dan een half uur eerder dan de bus in Gouda brengen voor training. We zouden velen tekort doen, wanneer we alleen aan de voetballers aandacht schonken en andere sporten als niet belangrijk beschouwden. Daarvoor neemt o.a. zwem- en poloclub „De Gouwe” in Waddinxveen een te grote plaats in. Met de activiteiten van deze vereniging is het overigens grotendeels voorlopig wel gedaan, want het seizoen is gesloten. Het weer laat geen „buitenzwemmen” meer toe. Jammer dat het polo- toernooi net niet door kon gaan. De hengelaars hebben het zaterdag beter getroffen en organiseerde onder ideale weersomstandigheden een geslaagd visconcours. Zowel de schaak- als damvereniging hebben hun activiteiten hervat met onderlinge wedstrijden. Leven begint er ook weer te komen bij de volleyballers ter wijl men zich door intensieve training voorbereid op de competitie. De motor- en bromfietsclub De Gouwe Rijders hervatte hun activiteiten met een avondpuzzelrit, waarvoor grote belangstelling bestond. Volledig programma: Zaterdag voetbal Oegstgeest-Be Fair, 4 uur W’veen-B’ambacht, 4 uur RCV-Zwervers, 4 uur Be Fair 2-Zwervers 2, 5 uur W’veen 2-Zw’dam 2, 4.30 uur Moerkapelle-Be Fair 3, 4.30 u. Gr. Ammers 2-RCV 2, 4.30 u. Zondag voetbal: Waddinxveen-GDS, 2.30 uur Esto-WSE, 2.30 uur W’veen 2-Boskoop 2, 2.30 uur Soc. Boys 2-W’veen 3, 2.30 u. WSE 2-GDS 3, 2.30 uur J unioren voetbal afdeling A: Bodegraven-WSE, 2.45 uur Nic. Boys-W’veen, 4 uur Be Fair-M’drecht, 3.15 uur GSV 2-Be Fair 2, 2.30 uur afdeling B: W’veen-Gouderak, 3.15 uur Be Fair-Moerkapelle, 2uur WSE-GSV, 2.30 uur RVC-W’veen 2, 2 uur Esto 2-Be Fair 2, 3.15 uur Be Fair 3-Jod. Boys 3, 3.15 u. afdeling C: W’veen-Olympia, 2 uur Be Fair-WSE, 2 uur Soc. Boys 2-W’veen 2, 2 uur Be Fair 4-Zwervers 3, 4.30 u. te varen. We zijn er een uurtje geweest en hebben tevens het een en ander ingeslagen ter aanvulling van onze voorraden. Via een tolk hebben we een der vorige bewoners van Saint George gesproken. Het geheim van de verdwijning is in ieder geval opgelost, want voorzover bekend zijn alle vijfduizend inwoners van Saint George terecht gekomen op de andere ei landen. Zo is er ook een klein deel op Guadalcanal. We hebben deze man, die een soort hoofdman geweest is, aangeboden mee te varen naar Saint George, maar hij is voor geen geld ter wereld te bewegen terug te keren naar dit eiland. Het spookt er, was zijn enige verweer en hoe wij ook betoogd hebben, dat hij geen gevaar te duchten zou hebben als wij er bij zijn; hij wil er niet meer terugkeren. Tegen de middag zijn we weer teruggestoomd om in ieder geval op tijd vóór het afnemen van de vloed op ons uitgangspunt terug te kunnen zijn. We dachten wel, dat je op ons „Stille Zuidzee wonen. „Berlijn, 3 sept. (Reuter). - Onlangs kwam een „man een redaktiebureau in Neurenberg binnen stappen en bood een dagboek te koop aan van „een duitse duikbootbemanning, die niet had wil- „len capituleren en bij de capitulatie het ruime „sop had gekozen. De man wilde niet zeggen, hoe „hij aan het dagboek gekomen was. Toen men „hem er op wees, dat men dan moest aannemen, „dat het bedrog was, liet hij los, dat het stuk „door hem ontvangen was in een brief, die te „Wellington (Nieuw Zeeland) was gepost. „In het dagboek vertelt de schrijver, dat de be- „manning van de duikboot besloot naar een ei- „lahd in de Stille Zuidzee te gaan, dat ver van „alle scheepvaartroutes ligt. Toen men bij het Onder auspiciën van het Gouds Orgel Comité, zal de organist Klaas Boersma op maandag 16 september a.s. des avonds om 8 uur in de St. Janskerk te Gouda een concert geven. Zijn programma vermeldt werken van J. S. Bach, D. Buxtehude, F. Mendelssohn-Bartholdy, C. Franck, A. Honegger en C. de Wolf (het laatste met samenzang). „eiland kwam, bleken twee koraalriffen het na- „deren van het eiland te beletten. Met de nog „aan boord zijnde torpedo’s werden deze riffen „weggeschoten, zodat de weg naar het eiland vrij „was. „Op dit onbewoonde eiland begonnen de mannen „hun kolonisatiewerk. „Door handel te drijven met de inboorlingen van „omliggende eilanden, verkregen zij artikelen, „waar zonder iemand, die geboren en getogen is „in de westerse beschaving, niet meer kan leven. „Verder namen zijn de ontbossing en het in cul- „tuur brengen van de grond ter hand. „Hun alleenzijn duurde echter niet lang, want op „een dag arriveerde er een kleine vloot van boot- „jes, waarin inlanders zaten, die hun hele hebben „en houden bij zich hadden. Zij vestigden zich „eveneens op dit eiland. Zo deed daar, op een „eeuwen- en eeuwenlang onbewoond gebied, „korte tijd na elkaar eerst het mannelijke en „kort daarna ook het vrouwelijke geslacht zijn „intrede. De Duitsers zeggen, dat ze zich ieder „een inlandse vrouw hebben uitgekozen, en dat „sommigen van hen thans reeds kinderen hebben. „Een officier van de britse admiraliteit deelt „mede, dat kort voor de duitse capitulatie 6 duik boten uit de noorse haven Bergen vertrokken „zijn. Vier gaven zich op de Atlantische Oceaan „over, en voor zover bekend werden twee tot „zinken gebracht. Het is evenwel mogelijk, dat „één ontsnapt is. Ook dit bericht werd indertijd letterlijk in de dagbladen gepubliceerd. De eerste reaktie na het lezen van dit kranteknipsel van het meisje was: „Waarom heb je me dit in Holland niet laten lezen?’’ Kees keek haar met één oog dicht aan en ant woordde: „Omdat ik niet meer wilde laten weten van mijn gedachten omtrent de verdwijning van de 5000 mensen van Saint George. Ik had er geen zin in om jou mee te nemen. Daarom verzweeg ik het indertijd. (wordt vervolgd) Vorige week donderdag heeft Waddinxveen er een nieuw assu rantiekantoor bij gekregen, dat door lopend door iemand bezet zal zijn. Het kantoor staat onder leiding van dhr. G. L. de Knegt. Burgemeester Van der Hooft verrichtte deepening van het nieuwe kantoor. Hij wees in zijn korte toespraak op het be lang van het verzekeringswezen, dat zeer zeker een sociaal aspect heeft. Bij verzekeringen is tegen woordig iedereen betrokken, aldus de burgemeester, die herinnerde aan een geval uit zijn vorige ge meente - Willemstad - waar bij een zware brand alle inwoners te laag verzekerd bleken te zijn. Namens de Goudse Verzekerings- mij bood de heer J. Belogne de heer De Knegt een klok aan. af gesproken signaal zou letten en nu ja, gebleken is, dat alles als een legpuzzel in elkaar paste. Dat is alles.” „En hoe ben jij nu eigenlijk wedervaren?” vroeg Whiteheaven. „Wacht nu even,” zei Josien kribbig; „laat hem nu eerst eten.” Kees keek haar even lachend aan, maar verklaarde al spoedig, dat hij meer dan genoeg had. „Tenslotte heb ik gedurende de tijd, dat ik hier allleen was, niet gevast. Maar wat belangrijker is: ik heb ontdekt, dat er mensen op het eiland zijn.” „Wat?” riep Whiteheaven uit en de anderen keken hem opeens vol belangstelling aan. „Ja,” vervolgde Kees, genietend van de sensatie, die zijn mededeling teweeg bracht, „althans één mens. De Volleyballers van Be Fair be ginnen de nieuwe competitie met een oproep tot hen die daar aan deel zullen nemen, zich door inten- En naar alle waarschijnlijkheid een Duitser. A Ger man,” voegde hij er ter verduidelijking aan toe, toen hij de vragende gezichten van de anderen zag. „Ik heb de afdruk gezien van een laars en die kan van niemand anders zijn dan van een Duitser. Wij hebben vijf jaar lang in ons land kennis gemaakt met deze heren en we hebben ze meer dan ons lief was gezien. Ik blijf er dus bij, dat er Duitsers op het eiland zijn.” „Maar”, vroeg Josien verschrikt, want ook haar herinneringen aan de bezetters waren nu niet bepaald van aangename aard, „hoe is dat nu mogelijk, zoveel duizenden kilometers weg van hun land?” Kees knipoogde tegen Whiteheaven en haalde als antwoord zijn portefeuille uit zijn zak. Tussen ver schillende papieren uit diepte hij een kranteknipsel op en overhandigde dit zwijgend aan Josien. Deze las: „FANTASIE OF WERKELIJKHEID? „Duitse duikbootbemanning zou op eiland in de De thuisschakers worden door onze schaakvereniging in de gelegenheid gesteld hun kennis te testen op een drie tal nieuwe schaakproblemen. Deze problemen worden elk gewaardeerd met een bepaald aantal punten. Het maximum aantal is 20 punten; zodat er voor ieder de mogelijkheid aanwezig is om toch de prijs 2,50) te winnen wanneer deze 20 punten behaald zijn. De problemen voor deze maand zijn: le probleem: Wit: K-E 1, D-D 2, L-D 1, Pa-E 2 (4 stukken) 2 punten. Zwart: K-H 4, T-A 5, T-H 3, Pa-H 1, pionnen E 5 en H 2 (6 stukken). Wit geeft mat in 2 zetten. 2e probleem: Wit: K-F 7, D-D 4, L-G 4, Pa- E 5, Pa- F 5, pion D 3 (zes stukken). Zwart: K-G 5, Pa- H 5 (drie stukken) 3 punten. Wit geeft mat in 2 zetten. 3e probleem Wit: K-G 7, D-G 8, T-C 3, T-E 3 (4 stukken). Zwart: K- D 4, T-D 5, pionnen D 6, D 7, G 6 (5 stukken). 2 punten. Wit geeft mat in twee zetten. Deze oplossingen in te leve ren op de clubavonden (elke maandag in het verenigings gebouw aan de Stationsstraat of bij W. van Oort, Jan Wil lem Frisoweg 29. De schakers hebben inmiddels de tweede ronde gespeeld voor de on derlinge competitie. De uitslagen hiervan waren: W. Verstoep-P. Perdijk W. van Oort-P. Broer A. v.d. Starre-J. van Oort W. van Vuuren-A. Versluis Th. Verbree-J. Visse Be Fair gaat zaterdag naar een oude bekende: „Oegstgeest”. Pret tige herinneringen heeft men er niet aan, want vorig jaar werd twee keer met forse cijfers verloren. We wagen het op deling der winst. Het „geladen” Waddinxveen-za- terdag elftal gaat royaal van Berg ambacht winnen, terwijl voor RCV een klein succesje op Zwervers niet onmogelijk is. WSE zal zondag moeten bewijzen dat de royale eerste overwinning niet als een uitschieter moet wor den gezien; tegen Esto een hele op gaaf, maar we hebben het volste vertrouwen in de zwart-broeken. Een goed begin is het halve werk en daarom zal Waddinxveen-zon. nog niet meer punten moeten laten schieten - hoewel het Boskoopse GDS als „lastpak” moet worden gezien en een gunstige afloop lang niet zeker is. De dammers zijn weer begonnen met de onderlinge wedstrijden. We zouden hen die van plan waren tot de damclub toe te treden, willen aanraden dat nu te doen, zodat zij nu nog de gelegenheid hebben aan deze onderlinge wedstrijden deel te nemen. U zult er uzelf een plezier mee doen, maar ook de damclub, die „nieuw-bloed” altijd gebruiken kan. De clubavonden worden ge houden ’s woensdagsavonds om half acht in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Dat de Waddinxveense dammers een woordje meespreken, bewijst wel de uitnodiging aan twee leden van de damclub, om mee te spelen in het Goudse district-tiental voor een oefenwedstrijd tegen Damlust, welke in een 12-8 overwinning voor het district-tiental eindigde. De beide Waddinxveners, de heren F. M. P. Jacobi en C. H. Kramp wisten hun partijen in winst om te zetten. Een fraai resultaat. Uitslagen le ronde onderlinge com petitie: F. M. P. Jacobi-C. H. Kramp D. Zwanenburg-T. Twigt G. v.d. Zijden-H. Boere A. Zwanenburg-W. v.d. Heijden 1-1 D. de Gelder-B. van Eijk F. van Eijk-W. v.d. Laan J. Hoogenbrug-A. A. Rietveld C. Stolker-A. Blonk Vorige week donderdagavond heeft WSE haar vijftiende levens jaar volgemaakt met een enigszins feestelijk getinte jaarvergadering, welke in goede harmonie tot een bevredigend ein.de werd gebracht. Voorzitter A. Compeer sprak er zijn tevredenheid over uit, dat de vereniging het zover had gebracht, want nog nimmer had WSE zó lang bestaan. Hierbij moet dan wel wor den aangetekend, dat WSE aan haar derde bestaansperiode bezig is. De heer Compeer toonde zich vooral optimistisch omdat het aantal juni oren en leden nog steeds groeiende is. Hij riep allen op tot volle mede werking om te kunnen voldoen aan het devies en de naam van de ver eniging ’Excelsior’; ’Steeds Hoger!’ Het jaarverslag van de secretaris vermeldde als ledental 100, terwijl men zich gesteund weet door 135 donateurs. De heer Compeer heeft daarvan het scheidende bestuurslid de heer M. Gerts dank gebracht voor alles wat hij voor de vereni ging had gedaan Zijn plaats werd ingenomen door de heer F. Bos. De heren J. Jaspers en J. Vaneman werden herkozen. De elftallencom missie telde vakatures voor de he ren M. Bunnik, M. Gerts, J. Bruys- tens en K. Bosman. Hun plaatsen werden bezet door de heren F. Bos, N. Droog, A. Bresser en C. Droog, terwijl men nog een persoon voor deze commissie zal trachten aan te trekken. Kapelaan Paardekoper werd als geestelijk adviseur welkom geheten en dank gebracht omdat hij deze functie had willen aanvaar den. De kapelaan dankte op zijn beurt voor de hartelijke ontvangst. De juniorencommissie werd herko zen, terwijl men zal gaan trachten een clubblad uit te geven, waaraan verschillende jongeren zullen mede werken. WSE gaat donderdag 12 september haar jubileum met een grote feest avond vieren. Vooraf zal echter van 19.15 tot 20.15 uur door het bestuur worden gerecipieerd. Dit gehele ge beuren zal plaats vinden in het r.k. Verenigingsgebouw aan de Burg. Trooststraat 4. Be Fair heeft zaterdag haar aan hang enorm veel plezier gedaan, door tegen de verwachting in een verdienstelijke zege op S.V. ’35 te behalen. Dat geeft de burger moed en vertrouwen; een goed begin is immers het halve werk! We hebben ons dus kennelijk vergist in de wit- hemden; ’n bewijs dat een slechte generale in geen geval ook een slechte uitvoering behoeft te zijn. WSE heeft ’n harde eerste klap uitgedeeld, die méér waard is dan een daalder! De fraaie 50 over winning op Zwervers zal er voor zorgen dat alle tegenstanders met ontzag over de Waddinxveners zul len praten. De zondagvoetballer van „Wad dinxveen” blijken de voorliefde voor gelijke spelen niet kwijt te zijn geraakt. RVC liet de geel zwarten niet verder komen dan 1-1 en dat betekende dus niet meer dan één puntje voor de Waddinx veners - een kleine teleurstelling is dit uiteraard wel. Van RCV valt het minst goede te vertellen, doordat de Verheul- mensen zonder punten bleven; hoe wel het 21 verlies zeker geen schande genoemd mag worden. Volledige uitslagen: Zaterdagvoetbal: Be Fair-S.V.'35 2—1 Rijnstreek-RCV 21 Jod. Boys 3-W’veen 2 23 Zw’dam 2- Be Fair 2 55 Zondag voetbal: RVC-Waddinxveen 11 WSE-Zwervers 50 Juniorenvoetbal afdeling B: Boskoop-WSE 70 Be Fair 2-GDS 0—2 afdeling C: WSE-NSV 2—3 Alle overige wedstrijden af gelast. Na een slechte serie oefenwed strijden kwam er niettegenstaande in deze eerste wedstrijd een her boren en geladen Be Fair tussen de lijnen. Toen de goed leidende arbiter beginnen commandeerde, was het al direkt Be Fair welke druk uitoe fende op het doel van de gasten, in eerste instantie echter zonder resultaat. Het was zelfs S.V. ’35 dat de leiding nam door een fout in de verdediging der wit-zwarten: J. de Ruyter, die in eerste instantie bui tenspel stond, kreeg via een Be Fair-been de bal toegeschoven en had geen moeite om keeper Kobus te passeren (01). Dit was voor Be Fair het sein om met nog meer ent housiasme het doel van de gasten te gaan belegeren. Dit had in in de veertigste minuut resultaat toen W. Haak een bal die de keeper had laten vallen, hard inschoot (11). Na de rust een en al Be Fair wat de klok sloeg. Veel kansen werden niet benut. In de elfde min. was het T. Hogendoorn, die na een schermmutseling voor het Haagse doel hard inschoot (21). Even kwam de zege nog in gevaar door dat een Hagenaar scoorde, maar dé Hoofdstuk 20. Even later werd Kees in de salon, waar het elek trische licht helderop brandde, doch waar de ruiten afdoende afgeschermd waren, met een hoeratje ver welkomd door de anderen en het scheelde maar een beetje, of Josien had hem omhelsd. Op het laatste moment bedacht ze zich echter, maar in haar ogen blanken twee tranen en Kees voelde zich geroerd door deze hartelijkheid. „Goeie genade, mensen,” zei hij, een beetje ont hutst, „jullie doen net of ik maanden weg geweest ben. En het is nog maar ruim vier en twintig uur geleden, dat ik van boord ben gegaan. Kom, maak alsjeblieft niet zoveel drukte. Vertel me liever eens, wat jullie de hele dag uitgespookt hebben.” „Maar eerst eten, jongeman,” besliste Josien, „want je zult best wat lusten.” „Ja, inderdaad. Maar intussen kunnen jullie wel vertellen. Apropos - hij diepte de geplukte vruchten uit zijn zak - moet je eens proeven. De smaak is voortreffelijk.” Bream nam een der vruchten in zijn hand en knikte. „Ja, die ken ik wek Een soort grapefruit. Maar veel zoeter. Heb je daarop geleefd?” Kees lachte en nam plaats aan de etenstaf el, terwijl hij met de soep begon. „Ik had nog wel wat bij me. Maar vertel nu toch eens. Ik ben razend nieuws gierig.” Bream nam het woord. „Je bent geen zeeman, begon hij op rustige toon, aan zijn pijp trekkend, „anders had je kunnen weten, dat gisteren tegen de morgen de eb intrad en daarom kon ik het niet wagen om naar dit eiland te varen. Aangezien je gewapend was, kwamen we overeen, om je maar een dag hier te laten en zelf uit het gezicht van het eiland weg te stomen. Je bent geen kleine jongen meer en daarom hadden we geen vrees voor je. Dat onze veronderstelling juist was, blijkt uit het feit, dat we je hier gezond en wel aangetroffen hebben. Welnu, onze marconist heeft kontakt gekregen met Guadalcanal, een der andere eilanden van de Salo- mons-groep, en wij besloten om even naar dit eiland Het is dan echter nodig dat de verenigingen zelf hun voor ons onmisbare medewerking verlenen, door tijdig hun wedstrijdverslagen e.d. in te leveren. We houden daarom als regel dat copy welke dins dag vóór 20 uur niet bij de sportredactie (Willem de Rij- kelaan 17) ingeleverd is, niet meer voor plaatsing in aan merking komt. Men neme hiervan goede nota.

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 2