Duizenden NUTSSPAARBANK te WADDINXVEEN I I r op de been Jeugdspel en oude voertuigen gingen gondelvaart voorat W, nieuwsblad Onafhankelijk samen A Huize Elflioeven „Koninkrijks-cornité” werkte hecht Dankbetuiging d I VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG en PAC-club F erlichte gondels Lichtjes-luister Succes voor J. D. Geel Triumph-rit W aterstralen Bewoners Noordkade deden hun best verlichtten woningen en tuinen sprookjesachtig met lampions en vetpotjes Door hechte samenwerking in een comité, zoals in Waddinxveen nog nóóit is samengewerkt, werd de viering van het 150-jarig bestaan van ons Koninkrijk in ons dorp een gebeurtenis, die nog lang in de herinnering zal blijven voortleven. Natuurlijk: het weer werkte ook mee. Nog zelden bracht september zo’n zachte dag als vrijdag j.l,, met zó’n lauw-wanne avond, waarin het een genot was, om gezeten in het gras van de Kanaal dijk het jeugdspel van J. D. Geel „Oranje Boven! Holland is Vrij!” gade te slaan. Rietmatten Band hield het Oogst wachtte 1 1 r Wie verstandig geld uitgeeft, spaart! Spaart voor het moment dat er geld nodig is. ,n Vakantie-reis, bromfiets, scooter, auto, T.V. of eigen woning. Wie verstandig spaart, spaart bij een Bondsspaarbank, herkenbaar aan het embleem-met-de-bijeen garantie voor veilig beheer van uw spaargeld èn royale spaarbank-service. Want een Bondsspaarbank heeft niet het doel winst te maken, maar dient uitsluitend het belang van de spaarders! i j Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1963 19e JAARGANG - Nr. 951 I door de medewerking v.an tiental- later. Zelfs automobilisten, die op aansloot. J I J I Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. Redaktie: Vijverlaan 7, tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 20 uur. Reeds NU een BEGRIP voor hen die kwaliteit en service zien als het meest belang rijke. En HUIZE ELFHOEVEN is het gehele jaar geopend die met zijn mensen werkelijk uit stekend voor de dag kwam. J. de Mooij uit Appingedam, ontving hier van de gemeente een prijs. De beker ging naar de Triumph-club van Waddinxveen. Vele duizenden sloegen ’s avonds de gondelvaart in de Gouwe gade. De lange stoet verlichte schepen zou om acht uur starten vanaf de rijksbrug, maar dat werd wel wat WO Vele duizenden Waddinxveners, en ook bezoekers van buiten het dorp bezochten tenslotte de gondel vaart op de Gouwe, die - ook al Het klapstuk van de voor stelling met antieke bespan nen wagens was de glanzende diligence, die met vier schim mels bespannen vele rondjes om de singel maakte. Deze diligence reed in vroeger dagen van Amsterdam naar Brussel, en wisselde dan van paarden in Gouda, bij hotel De Zalm. de rijksweg de verlichte schepen zagen, namen de afrit, om langs de Gouwe te blijven kijken naar dit mooie schouwspel. Voorop voer het grote jacht van Jelle Kok, directeur van de Citosa. Dit schip trok de boot van ’’Con cordia” voort, dat prachtig verlicht was met lampions en fakkels. van der Loo van de Oranjevereni ging, .als voorzitter. Het comité is aan het werk ge gaan op verzoek van de gemeente, maar had overigens volledige vrij heid in de samenstelling van het programma. len particulieren langs de Noord- kade, die hun woningen en tuinen luisterrijk hadden verlicht - tot een prachtig, en onvergetelijk slotstuk werd van de Waddinxveense fees telijkheden rondom het 150-jarig bestaan van het Koninkrijk. Applaus, zij het figuurlijk, was ook bestemd voor de vele particu lieren langs de Gouwe-oever, voor al de Noordkade, die alles hadden gedaan, om zo veel mogelijk luister bij te zetten aan deze gondelvaart. Hier hebben enkele bedrijven, vooral langs de Zuidkade, hun boot gemist. Hier had men toch zeker de gebouwen in een vloed van licht moeten zetten. Nu was het er onge zellig donker. Toen na afloop van de gondel vaart de deelnemers en organisa toren nog even bij elkaar kwamen, heerste er een zeer opgewekte stem ming. Want de Koninkrijksfeesten waren voor Waddinxveen tenminste op grootse wijze gevierd. We leefden wel helemaal in de oude tijd, j.l. zaterdag, en deze heer op een zeer oude houten ’vélocipède’ gaf daar in de buurt van de PAC- demonstratie ook blijk van. Hoofddorp. De Blaricumse heer C. de Kooy toonde eveneens enkele prachtige koetsen, die uitstekend geconserveerd zijn gebleven. Veel bijval oogstte de antieke arreslede, die voor deze gelegen heid met wieltjes was toegerust. De paarden - 'waarvan het klein ste dier de anderen steeds wilde inhalen - reden enkele rondjes om de singel en werden toen afgelost door him opvolgers in het moderne verkeer: de auto’s. l v uil mc cut a i xx. c middenstand was ook .aardig, maar had wel wat meer licht kunnen verdragen. De boot van houthandel Alblas trok het schip voort, waarin „Voor waarts” lustig concerteerde. Tussen de particuliere jachten zagen we nog een motorbootje, dat een leuk verlicht zeilbootje voortzeulde, en een aano, die ook met lampions was behangen. Ook de Triumph-sportwagen, die met een charmant meisje er in over het water gleed, was weer een goed voorbeeld van opvallende goodwill reclame. In totaal telden we dertig boten, die bijna allemaal een .ap plaus kregen van de langs de oevers zittende toeschouwers. u Ruim driehonderd Waddinxveense schoolkinderen, van lagere-, ulo- en huishoudscholen waren j.l. vrijdag avond aanwezig op het Be Fair- terrein, waar het grote jeugdspel van J. D. Geel werd opgevoerd. De heer Geel is leraar aan huishoud school „De Rank”. Zoals wij al uitvoerig beschreven, werd in dit stuk de geschiedenis van ons volk uitgebeeld. De kinde ren traden in prachtige costuums voor het voetlicht en werden geleid door de tekst van het spel, die via een bandrecorder door de heer Geel werd uitgesproken. Goede muziek vormde de achtergrond, waarbij het opviel, hoe goed alles op elkaar Uiteraard was het finishen van de Triumph-sportwagens weer een automobilistisch genoegen van heel ander gehalte. Dit vond plaats bij het station. De deelnemer aan deze merk-r.ally, die het verst gekomen was, de heer SIWWBANKMAAND uur. Bijkantoor van de Stichting Nutsspaarbank van Gouda en omstreken. Abonnement: 1,35 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Postgiro: 47062 ten name, van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffaisenbank te Waddinxveen. Hierop volgde het schip van de gymnastiekvereniging T.O.O.S., ge volgd door het vaartuig van de brandweervereniging Jan van der Heijden, waarop de oude Magirus- spuit was neergezet, die vele ver lichte waterstralen hoog boven de Gouwe uitspoot. De boot manoeu vreerde zó knap, dat niemand van de duizenden omstanders nat werd. Volksonderwijs had de boot niet gemist en maakte goede propaganda. Ook de padvinders lieten duide lijk zien, dat zij op het water thuis zijn. Ze stookten zelfs een kamp vuur in één van de scheepjes, waar mee zij voorbijvoeren. De boot van de gezamenlijke Het hoogtepunt van de „vreugde der bevrijding”; alle jeugdige medewerkers trok ken op naar het midden van het Be Fair-veld, waar de honderden fakkels op een hoop werden gegooid en met elkaar een laaiende vuurzee vormden. Reeuwijk Tel. (01829) 373 Meer dan duizend kinderen en zevenhonderd volwassenen bezochten vrijdagavond de opvoering van dit spel op het sportterrein van ”Be Fair”. De PAC-demonstratie met antieke auto’s en het voorrijden van eeuwen oude bespannen rijtuigen trok zelfs twaalfhonderd kinderen en meer dan duizend volwassenen. Uit alle delen van ons land waren de leden van de Pionier Automobiel Club naar Waddinxveen gekomen, om hier hun antieke rijdende bezit te tonen. De oudste wagen was meer dan een halve eeuw geleden voor het eerst puffend aangeslagen. De motor liep nog volkomen ge ruisloos. Na de een beetje deftige demon stratie, hielden de oudjes nog een behendigheidswedstrijd, waarbij bleek, dat de vele decennia geleden ontworpen vehikels al een grote bochtvastheid bezaten. Na afloop volgde nog een rit door Waddinxveen, zodat ook zij die niet bij de demonstratie konden zijn, nog even konden genieten van de koperglans uit een ver verleden. De muzikale omlijsting bij deze demonstraties en ritten werd dit maal verzorgd door de drumband van de Nederlandse Kabelfabrieken De Willem de Zwijgerlaan was zaterdagmiddag voor een groot deel rrtet rietmatten afgesloten, voor de demonstratie met antieke bespannen wagens en antieke auto’s. Veel bewondering oogstten de oude rijtuigen van de heren J. Hak uit Barendrecht en C- Spaans uit Dit meisje stal de show met haar oude poppenwagen, waarmee zij een ererondje reed rondom de singel. Tijdens het spel zat men wel een beetje in angst, want als de band zou zijn gebroken, zou het spel on middellijk in het honderd zijn ge lopen. Alles hing - letterlijk - aan een plastic bandje. Maar het hield en „Holland is Vrij!” werd een groot succes, waar in alle medewerkers mochten delen. Aan het eind van de avond bracht de burgemeester de schrijver J. D. Geel en alle medewerkers dank voor het grootse werk en ging voor in een driewerf Hoera! op H.M. de Koningin. De taptoe werd verzorgd door de beide plaatselijke muziekverenigin gen ’Concordia’ en ’Voorwaarts’ en door de drumband van de Goudse padvinders. Ii!„' ..•'•MUSiii!!1' ,UI!lill5'lll9lliNiniiHllllllllUIUUBIu«llllllll!linil!!ll!'lll'l'lli! Het comité viering 150 jaar Koninkrijk wil hier mede gaarne hun dank be- tuigen aan allen die hebben medegewerkt aan het wel-. slagen van de feestelijkhe- den. In ’t bijzonder hartelijk dank aan allen die hebben medegewerkt aan de ver siering van de Gouwekant. Voor het allemaal zo ver was, hebben de tien man, die het werk comité voor deze dagen vormden, een geweldige hoeveelheid werk verzet. Speciaal twee medewerkers, de landbouwers M. Donker en M. P. van Tol, die eigenlijk iedere minuut nodig hadden om wat er na alle nattigheid nog van de oogst over was, binnen te halen, verdienen lof. Zij zetten zich helemaal in voor de organisatie, en zorgden er met hun tractoren voor, dat de boten uit de polder naar de Gouwe werden gebracht, om te kunnen deelnemen aan de Gondelvaart. Ook de andere comité-leden heb ben getoond, de uitdrukking „geen tijd” niet te kennen. Het waren C. van Mourik, P. de Lijster, J. Egbers, A. Both, W. Jongeneel, J. Berke- steijn, J. Bakker en natuurlijk H. K. Kanaalstraat 7 - Geopend maandag t m. vrijdag van 9-1 en 2-5 uur, vrijdagavond van 7-9 te Gouda - Opgericht 1857 - De OUDSTE en GROOTSTE spaarlnstelllng

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1