Waddinxveen onttroonde plaatsgenoot WSE (2-1) KSÜ?Dampo lil ai faengi hei weekend? //Het WADDINXVEENS SPORTNIEUWS Jeugdpuistjes Za deAJanden, RCV zette W'veen-zat. voet dwars (1-1) Opstelling WSE Eén coal bij JAC-Be Fair (1-0) Jongdierendag „Nieuw Leven' dte door P. DE VRIES il o o 1 1 2 1 2 2 2 2 2 2 l JAC-Be Fair 1-0 Waddinxveen-WSE 2-1 SCHAKEN Waddinxveen-R.C.V. 1-1 DAMMEN PUZZELRIT WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 3 OKTOBER 1963. PAGINA 2 uur u. 9—2 HOOFDSTUK 21 - Nr. 26. (wordt vervolgd) 5—9 7—7 De schakers en dammers kwa men ook deze week weer bijeen om de onderlinge competitie voor het clubkampioenschap voort te zetten. 4 3 4 4 4 4 3 3 3 3 4 3 3 3 4 4 4 3 4 2 4 3 3 3 2 2 3 2 4 3 2 3 2 1 1 2 1 0 0 0 3 2 3 3 2 1 1 0 1 0 0 1 1 1 0 0 1 o o 0 0 0 0 1 1 3 3 2 0 0 1 1 2 2 3 1 3 3 3 2 3 2 2 1 1 1 1 1 0 0 1 1 0 1 o 2 0 0 0 0 2 1 0 1 0 0 0 o o 1 o o 6—8 3—6 Volledige uitslagen. Zaterdagvoetbal JAC-Be Fair 1—0 Waddinxveen-RCV 11 Be Fair 2-W’veen 2 3—1 Spirit 3-Be Fair 3 81 Gr. Ammers 2-Be Fair 4 32 Jod. Boys 6-Be Fair 5 34 Zondagvoetbal: Waddinxveen-WSE 21 Juniorenvoetbal Afdeling A: Boskoop-WSE 53 NSV-Waddinxveen 3—1 Be Fair-Zwervers 6—1 Olympia 2-Be Fair 2 4—2 Afdeling B: Waddinxveen-Spirit 13 Groeneweg-Be Fair 13 Donk 2-Be Fair 2 21 Be Fair 3-Gouda 4 60 Afdeling C: Waddinxveen-Gouda 43 WSE-Nic. Boys 08 Be Fair 2-Nic. Boys 2 01 Zwervers 3-W’veen 2 42 Pupillenuitslagen Groep 1: W’veen 2-Be Fair 2 0—5 WSE-RVC 3—4 Groep 2: Waddinxveen-Be Fair 11 WSE-RVC 0—2 8—12 4— 15 5— 13 9—5 3—18 2—9 1—10 8—3 6—3 2—0 1—1 0—2 0—2 2—0 2—0 2—0 0—1 0—1 1—0 1-0 1—0 0—1 0—1 1—0 iiiHiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiuuHiiiiuiiumiiiituiiniiiiiiiiitmiiimiimiiiiiimiiiniiiiiiiiiiinHiiiduiiii!um^ Nog groter was de verrassing over de uitslag1 'Waddinxveen- RCV: 1-1. Hebben de geel-zwar- ten de Verheulmensen onder schat? In ieder geval is het van Waddinxveen teleurstellend en van RCV een knappe prestatie. Waarvoor onze gelukwensen. Tot slot Be Fair dat in Den Haag JAC ontmoette en met een dragelijke 1-0 nederlaag genoe gen moest nemen; erg veel scha de betekende het niet, want Be Fair blijft op de rangijst een eer volle plaats in de middenmoot innemen. Het is Be Fair voor de tweede maal niet gelukt de punten te be machtigen. In deze, door harde wind ontsierde wedstrijd, was het hoofdzakelijk JAC dat de lakens uitdeelde. Doelman Kobus hield aanvanke lijk zijn doel op soms fraaie wijze schoon, maar in de dertigste min. moest hij toch het hoofd buigen voor een schot van Dulleman (1-0). Be Fair werkte zich» hierna naar hetzelfde peil als JAC, maar zon der het nodige resultaat. Na hervating had Be Fair de wind in de rug en bleef de kans op een gelijkspel redelijk. Er werd even wel te weinig geschoten en waren de aanvallen té doorzichtig om voor JAC werkelijk gevaar op te leve ren. De Hagenaars bleven ook ge vaarlijk en kon Be Fair door veel Waddinxveen boekte zijn eerste overwinning ten koste van het toen nog ongeslagen WSE. Het was tot het einde toe een spannende wed strijd en de beste ploeg won ten slotte verdiend. WSE zal zondag a.s. tegen GDS uit Boskoop in de volgende samen stelling uitkomen: Doel: C. Plomp; achter: C. Jacobi, L. van den Oudenrijm; midden: F. Jacobi, R. Jacobi, J. v. d. Lans; voor: B. v. d. Sluis, C. Verwoerd, A. v. d. Starren, L. Tange en K. Steenland. Het afgelopen weekend is er anders wel een van verrassende voet baluitslagen geworden. Want, we moeten het eerlijk bekennen, wij - en hoevelen met ons? - hebben in de plaatselijke derby Waddinxveen-WSE laatst genoemde toch wel de beste kans gegeven. Waddinxveen heeft echter bewezen dat de bal echt rond is en dus alle kanten kan uitrollen; en kwamen de geel-zwarten als verdiende winnaars uit deze door vele toeschouwers bijgewone ontmoeting, tevoorschijn. Echt jammer voor WSE, dat nu het leiderschap uit handen moest geven en naar de derde plaats is gezakt. Onze felicitatie aan Waddinxveen, dat door éénmaal meer sco ren de eerste volle winst behaalde. De Waddinxveense schaakvereni ging speelde deze week de vijfde compe- voortreffelijke RCV-doelman Mui- derwijk stopte de bal keurig. In de 40ste minuut maakte de Waddinx veen spil Schildt onnodig hands in het strafschopgebied. De strafschop werd door de beste man van Ver heul, rechtsbinnen Veerman, feil loos genomen (11). In de volgen de aanval gaf de naar buiten ge zwenkte middenvoor Monster de bal goed voor. Twigt kreeg hier door een zeer goede scoringskans maar alleen voor doelman Muider- wijk faalde hij. Na de rust was Waddinxveen op permachtig en moest RCV zich be perken tot enkele aanvallen, die echter niet van gevaar ontbloot waren. RCV linksbuiten Sliedrecht kwam tot tweemaal toe alleen voor doelman De Haan maar beide keren schoot hij naast de verkeerde kant van de paal. In de Waddinxveense voorhoede werd er veel te veel „ge pingeld, zodat ze niet door de ro- buste RCV-verdediging heen kon komen. Na het laatste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrech ter had RCV een verdiend en zeer zwaar bevochten punt behaald. ronde van de onderlinge title. De uitslagen luiden: Th. Verbree-P. Broer W. Verstoep-A. Brouwer A. Brouwer-W. Verstoep A. Littooy-A. van der Starre P. Perdijk-A. Versluis W. van Oort-J. van Oort J. C. Adriaansen-J. Kleiweg A. van Dijken-C. H. Faas hoekschoppen cadeau te doen, de score tot één beperkt houden. Als beste man in 't veld mag genoemd worden arbiter Ros die de wed strijd rustig naar het einde leidde. Gonwe-RQders sloot seizoen met geslaagde oriëntatierit Met het aanbreken van de herfst, is het ook gedaan met de activi teiten van de auto-, motor- en bromfietsclub „Gouwe-Rijders”, al thans wat dit seizoen betreft. Za terdag j.l. heeft de vereniging haar activiteiten afgesloten met een ge slaagde oriëntatierit, waaraan door een bevredigend aantal puzzelaars werd deelgenomen. Geslaagd mag ook zeker wor den genoemd de jongdierendag, welke was georganiseerd door de pluimvee- en konijnenfokkers vereniging „Nieuw Leven”. Tal van in goede conditie zijnde die ren werden door de vele bezoe- ver- hun Hoofdstuk 22. Enkele sekonden later was ook Kees bij de ingeni eur, die buiten adem was en met zijn vinger sprake loos wees naar het frêle figuurtje van de journaliste, die, gekleed in een grijze rijbroek en een dito bloes, eveneens een grote rugzak torsend, bijna het bosje aan de andere kant had bereikt. De thuisschakers worden door onze schaakvereniging in de gelegenheid gesteld hun kennis te testen op een drie tal nieuwe schaakproblemen. Deze problemen worden elk gewaardeerd met een bepaald aantal punten. Het maximum aantal is 20 punten; zodat er voor ieder de mogelijkheid aanwezig is om toch de prijs 2,50) te winnen wanneer deze 20 punten behaald zijn. De problemen voor deze maand zijn: le probleem: Wit: K-E 1, D-D 2, L-D 1, Pa-E 2 (4 stukken) 2 punten. Zwart: K-H 4, T-A 5, T-H 3, Pa-H 1, pionnen E 5 en H 2 (6 stukken). Wit geeft mat in 2 zetten. 2e probleem: Wit: K-F 7, D-D 4, L-G 4, Pa- E 5, Pa- F 5, pion D 3 (zes stukken). Zwart: K-G 5, Pa- H 5 (drie stukken) 3 punten. Wit geeft mat in 2 zetten. 3e probleem Wit: K-G 7, D-G 8, T-C 3, T-E 3 (4 stukken). Zwart: K- D 4, T-D 5, pionnen D 6, D 7, G 6 (5 stukken). 2 punten. Wit geeft mat in twee zetten. Deze oplossingen in te leve ren op de clubavonden (elke maandag in het verenigings gebouw aan de Stationsstraat of bij W. van Oort, Jan Wil lem Frisoweg 29. kers bewonderd, terwijl scheidene dierenbezitters trouwe zorg zagen beloond met eervolle predicaten. Maar al was de mening dat de rit nogal eenvoudig was; er bleken toch verschillende addertjes onder het gras te ziten. Dit werd duidelijk uit de uiteenzetting van de uitzet ter van de rit, de heer C. van Koo- ten. Nadat de kaarten waren uitge reikt werd de uitslag bekend ge maakt en de prijzen uitgereikt, wat het einde betekende van een middag van goede en gezellige ont spanning voor de deelnemers en een geslaagde middag voor de or ganisatoren. De uitslag luidt als volgt: Auto’s en motoren: 1. H. Schouten, Ter Aar, 57 strpnt.; 2. G. H. Brum- melkamp, Gouda, 61 strpnt.; 3. G. Oskam, Waddinxveen, 100 strpnt.; 4. J. v. d. Nagel, Valkenburg (ZH), 101 strpnt; 5. J. Heemskerk, Bode graven, 101 strpnt. Bromfietsen: 1. J. v. d. Berg, Moer- kapelle 66 strpnt.; 2. R. Kruit, Bos koop, 105 strpnt. Poedelprijs: A. M. Zwamborn, Wad dinxveen, 317 strafpunten. cfeprimeerd is, en daarom met GDS wel raad zal weten. Zwervers is voor de zaterdag- voetballers van Waddinxveen al tijd een moeilijk geval, maar toch hebben we vertrouwen in de vol le winst. RCV zal uit het succesje van za terdag stellig moed hebben geput en Sportief een kleine nederlaag toebrengen. WSE startte met het windvoor- deel, maar toch was het Waddinx veen die zeer dicht bij een doelpunt kwam. Een hard schot van rechts buiten Monster belandde tegen de kruising van paal en lat. Het was na ongeveer een kwartier spelen toen de Waddinxveen doelman met moeite een schot van Van der Star re uit het doel kon stompen, waar na de bal voor de voeten kwam van rechtsbuiten Steenland die ge lijk inschoot (01). In de 33ste minuut was het door goed samen werken van de Wad dinxveen voorhoede succes voor deze ploeg. De Bruin gaf de bal door naar Quist, die op zijn beurt de bal precies voor de voeten plaat ste van Monster en deze knalde de bal in het net (11). Na de rust hield WSE de Wad dinxveense verediging een kwar tiertje onder hevige druk. Het was echter toch Waddinxveen dat suc ces had, toen in de 7e minuut Quist de bal uit een voorzet van Van Loon inkopte en WSE doelman Plomp de bal door zijn handen liet glippen (21). De Waddinxveen rechtsachter Bonefaas haalde de bal, na een schot van Tange, van de doellijn. WSE rechtsbuiten Steen land kwam in de 30ste minuut al leen voor doelman Van Vuuren te staan, maar deze plukte de bal vortreffelijk van zijn voeten. Ook Waddinxveen middenvoor Quist kwam tot twee maal toe alleen voor doelman Plomp te staan, maar bei de keren was hij niet meer bij machte om de bal in de touwen te jagen. 6 5 6 12—1 6 10—5 4 7—6 2 10—9 2 1 2 0 dinxveen een le Z.Z.G.-prijs met een Lotharinger Blauw konijn en de heer K. van Loe uit Noordwijk een le Z.G.G.-prijs met een franse hangoor. De heer P. van der Have uit Hazerswoude_ behaalde een le Z.Z.G.-prijs met Black Tan Zwart. De heer W. Verbeek uit Boskoop behaalde eveneens een le prijs (Z. Z.G.) met een Poolwit en de heer J. Hoogendoorn uit Waddinxveen een le Z.Z.G.-prijs met een Gouwg- naar. In de afdeling Cavia’s wist de heer W. Rip een le Z.Z.G.-prijs te behalen. Bij de afdeling sierduiven was het de heer Th. van Heveling uit Alphen aan de Rijn die de le Z.Z. G.-prijs kreeg toegekend met een ringslager. Deze middag is een groot succes geworden voor de leden van de vereniging „Nieuw Leven”. Op 14, 15 en 16 november a.s. wordt door Nieuw Leven een grote provinciale tentoonstelling in het bondsgebouw aan de Burg. Trooststraat gehouden geweten, dat jullie nog zo hard konden lopen. Enfin, daar ben ik dan nu, he? Zullen we verder dan maar samen gaan „Lieve help,” verzuchtte Kees, „raken we jou dan nooit kwijt „Waarschijnlijk niet, vaandrig. En als je dit nu weet, heb er dan vrede mee. Ik zal wel zoet achter jullie aansjokken, hoor. Maar geef me eerst eens een sigaret, want die heb ik vergeten mee te nemen en ik snak er gewoon naar.” Whiteheaven, hoffelijk als altijd, opende zijn koker en Kees was niet zo goed, of hij moest haar vuur geven. Hoewel hij zich inhield, was hij inwendig woedend. Evenwel zag hij in, dat er geen andere mogelijkheid bestond dan om haar maar weer mee te nemen en na een korte rust brak men opnieuw op om terug te keren naar de zijweg. Inmiddels viel de avond en toen men gekomen was drogen in met Purolpoeder.fi.6Qaifl.- 7 10—2 5 8—2 6 13—6 5 9—9 4 10—8 4 2 2 2 2 2 1 Volledig programma. Zaterdagvoetbal Be Fair-Insulinde, 4 uur Zwervers-W’veen, 4 uur RCV-Sportief, 4 uur B’graven 2-Be Fair 2, 4.30 u. Boskoop 2-W’veen 2, 4 uur Be Fair 3-Jod. Boys 4, 4 uur RCV 2-Be Fair 4, 2 uur Zondagvoetbal: WSE-GDS, 2.30 uur Zwervers-W’veen, 2.30 uur W’veen 2-Donk 3, 2.30 uur W’veen 3-Boskoop 3, 12 uur Soc. Boys 3-WSE 2, 12 uur Juniorenvoetbal afdeling A: Waddinxveen-WSE, 4.30 uur Zaterdagavond werd in het bonds gebouw in de Burg. Trooststraat de jaarlijkse tentoonstelling gehouden van de pluimvee- en konijnenfok kersvereniging „Nieuw Leven” te Waddinxveen. Voor deze tentoon stelling was een prachtige collectie jonge dieren ingeleverd, die het zien wel waard was. Ingeleverd waren konijnen, sierduiven, hoen ders en cavia’s. In totaal 122 stuks. De keurmeester voor de konijnen was de heer C. van Oers uit Amers foort, voor de hoenders de heer C. W. van Bremen uit Laren en voor de sierduiven de heer Th. Kok uit Den Haag. In de grote hoendersklasse werd de eerste prijs toegekend aan de heer K. van Loo uit Noordwijk met een Brahma haan. De heer Th. Bon man uit Waddinxveen wist de eer ste Z.Z.G.-prijs te behalen met een Brahma hen. Voor de krielhoenders wist de heer C. Marchand uit Wad dinxveen die le Z.Z.G.-prijs te be halen met een Faverolle haan. De heer C. A. van Rooijen uit Gouda behaalde een le Z.Z.G.-prijs met ’n Rhode Islander Hen. Bij de afdeling konijnen was de mooiste een Angora witte konijn van mevrouw Loe-Smit uit Noord wijk met het predicaat „uitmun tend”. In de tekeningrassen be haalde de heer K. Broer uit Wad- op een plek, waar men met het minste risico een leger voor de nacht zou kunnen opslaan, besloot men om de reis voor deze dag maar te beëindigen en te gaan slapen. Men at en dronk iets en rookte nog een laatste sigaret. De matrozen verdeelden de wacht en toen het geheel donker was geworden, trachtten de overigen zo goed en zo kwaad als mogelijk was in het lange gras te slapen. De nacht verliep rustig. Althans, er gebeurde niets, dat ook maar enigzins verdacht was. Maar de harde grond, het ontbreken van dekens en het slapen met de kleren aan viel tegen. Alleen Kees, die op Nieuw- Guinea verschillende malen in de open lucht had moeten slapen, was er aan gewend geraakt en ogen schijnlijk sliep hij in het gras even lekker als in zijn bed aan boord. De volgende morgen evenwel was iedereen, Kees incluis, stijf en iedereen kwam met een pijnlijk ge zicht overeind. Men besloot dan ook maar zo spoedig mogelijk op te breken in de hoop, dat men ergens water zou aantreffen, waarin men zich kon wassen. En na een kort ontbijt gespte men de rugzakken weer om en de terugtocht werd voortgezet. Na een uurtje reeds bereikte men de dwarsweg en nu ging het dus, volgens de berekening van Whiteheaven, op de kust aan. Dit pad, dat aanvankelijk even smal was als de lange weg over het verlengde van het eiland, werd geleidelijk aan breder en toen men een paar uur gelopen had, constateerde men, dat deze weg nog niet zo lang geleden betreden was. Weliswaar vond men geen sporen, maar de plantengroei was hier geringer. Nadat men een half uur door een dicht bos gelopen had, waardóór het pad zich slingerde, stuitte men eensklaps weer op een soort dorp, dat in een dal verborgen lag. Doordat men zelf op een vrij hoog plateau stond, hadden de zeven mensen een mooi gezicht op de hutten aan hun voet. Eensklaps uitte een der matrozen een kreet van schrik. Allen keken gealarmeerd naar hem en zagen, dat de man slechts een vinger uitgestrekt hield, schuin voor zich. Toen ze in de aangegeven richting keken, zagen ze een klein rookspiraaltje tussen de bomen door omhoog gaan. „Josien!” riep Kees uit, „loop toch niet weg Wij zijn het!” Het meisje hoorde zijn stem en staakte haar vlucht. Ze keerde zich om en liep gelaten naar de twee mannen, waar nu ook de vier matrozen blazend en puffend arriveerden. Doodop van de ongewone spurt, liet Kees zich op de grond vallen en gespte zijn rugzak los. „Goeie genade!” hijgde hij, het zweet van zijn voorhoofd wissend, „is me dat lopen? En dat allemaal om die drommelse meid!” De drommelse meid kwam nu op haar gemak terug wandelen naar het zestal, terwijl ze zich met een knaap van een zakdoek koelte toewuifde. Ze lachte verlegen, maar in haar gezicht blonk toch vrees, toen ze de mannen naderde. „Hallo”! riep ze flauwtjes, „hoe gaat het?” Kees sloeg op de grond van verbazing zijn handen 4e klasse A, K.N.V.B. JAC MFB Lisser Boys Insulinde Be Fair Oegstgeest Unicum ORNAS SV ’35 Bodegraven Zaterdagvoetbal Rijnstreek Gr. Ammers Waddinxveen Boskoop Zw’dam Zwervers RCV Bergambacht Sportief Zondagvoetbal: Nic. Boys Nieuwkoop WSE GDS Ammerstol Waddinxveen NSV Gr. Ammers ESTO Zwervers Moerkapelle RVC In een slechte wedstrijd heeft het nog zonder winstpunten zijnde RVC Waddinxveen een gelijkspel afge dwongen. Direct na de aftrap ontwikkelde zich een gelijkopgaande strijd met iets gevaarlijker kansen voor Wad dinxveen. Het was na vijf minuten spelen toen Waddinxveen rechts binnen Twigt zich op de vleugel goed vrij speelde en een haarscher pe pas gaf naar middenvoor Mon ster. Deze schoot de bal echter te gen de RCV-doelman Muiderwijk op. Zeven minuten later kreeg Wad dinxveen op de rand van het straf schopgebied een vrije schop te ne men. Rechtsbinnen Twigt plaatste zich achter de bal en knalde het leder hard in de touwen (10). In de 27ste minuut schoot rechtsbuiten Smith de bal hard in, maar de Tenleste arriveerde men weer in een dorp met leegstaande huizen en hier hield het pad op. Voorbij het dorp was bos, maar zo dicht begroeid, dat men welhaast kon spreken van een oerwoud. Daarom be sloot men, wat onder de gegeven omstandigheden het enige mogelijk was: terug te keren. „Als ons onderzoek hier geen resultaat heeft,” be sliste Whiteheaven, gaan we terug naar de kust en zullen we het hele eiland langs de kust rondlopen, als dit tenminste mogelijk is. Kees knikte. „Ik heb echter zo het idee, dat we nog wel het een en ander zullen ontdekken,” zei hij. „Misschien worden we wel wijzer, als we straks die zijweg inslaan. Men was nog maar nauwelijks een paar minuten op de terugweg, toen Whiteheaven eensklaps de hand legde op de arm v.an zijn metgezel. Als bij afspraak bleef iedereen staan en op dit moment hoorde men het geluid van wegstervende voetstappen. Waar schijnlijk had iemand het zestal gevolgd en was hij verrast door het feit, dat de expeditie plotseling terugkeerde. „Ze hebben ons ontdekt!” was de eerste reactie van Kees. Whiteheaven evenwel reageerde anders. „Voor uit, mannen,” commandeerde hij als een volleerde generaal, „er moet iemand in de buurt zijn. Er achter aan en zo vlug als mogelijk is!” De zes mannen renden nu, ondanks hun vermoeid heid, het smalle paadje langs in omgekeerde richting, hun geweren in aanslag. Kees’ hart klopte van op winding. Nu was het weer net als een jaar geleden op Nieuw-Guinea, toen hij achter de infiltranten aan zat, dacht hij in een flits. Nu zou hij er dan eindelijk achter komen, wie die geheimzinnige bewoners van Saint George w.aren! De race duurde enkele minuten. Toen zag men tussen het groen van de bomen even iets grijs schit teren. Maar onmiddellijk was het weer verdwenen. De achtervolgde kon in ieder geval een behoorlijke spurt in zetten. Whiteheaven spoorde de anderen op nieuw tot spoed aan en zette er zelf meteen een solo- ren in, die een olympisch kampioen hem nauwelijks verbeterd zou hebben. Kolossaal, dacht Kees hijgend, wat kan die man lopen, ondanks zijn zware rugzak en zijn spuit. Maar het prikkelde hem om zelf ook De uitslagen van de 4e ronde voor het onderlinge kampioenschap van damclub Excelsior luiden als volgt: F. M. P. Jacobi-H. Boele T. Twigt-C. H. Kramp W. v. d. Laan-A. Blonk B. van Eyk-T. Driessen A. N. Littooy-J. Hoogerbrug G. v. d. Zijden-A. Compeer A. A. Rietveld-F. van Eijk W. v. d. Heiden-J. Slappendel 11 H. Troost-C. Stolker 20 Soc. Boys-Be Fair, 4.30 uur Be Fair 2-Gouda 2, 2.15 uur afdeling B: Be Fair-Waddinxveen, 2 uur WSE-Ona 2, 4.30 uur W’veen 2-Be Fair 2, 3.15 uur Be Fair 3-Esto 3, 3.15 uur afdeling C: W’veen-Donk, 2 uur Nic. Boys-Be Fair, 2.30 RVC-WSE, 4 uur Woerden 2- Be Fair 2, 2.30 Soc. Boys 3-Be Fair 3, 2 uur Pupillen-competitie: afdeling 1: RVC-Be Fair, 3 uur WSE-Waddinxveen, 11 uur afdeling 2: RVC-Be Fair, 2 uur Be Fair 2-WSE, 10 uur Na aanvankelijke verwarring be gint nu de strijd zich zachtjes aan af te tekenen. We gaan zien wie er voor de titels in aanmerking kun nen komen en wat de zwakke broeders zijn. Be Fair, dat zaterdag Insulinde op de thee krijgt, zal te maken hebben met een waarschijnlijke titel-candidaat. Be Fair dat graag haar positie zal willen verbeteren zal echter niet verder kunnen komen dan een gelijkspel. De zondagvoetballers van Wad dinxveen zullen een week na hun succes ook nog in goede stem ming zijn en daarom Zwervers geen schijn van kans geven. We nemen aan dat WSE na „sof-wedstrijd” niet ernstig ge- nog sneller te gaan en hij deed al zijn best om de ingenieur in te halen, hoewel deze al een voorsprong had van zeker twintig meter. De vier matrozen ble ven een heel eind achter. Whiteheaven bereikte op een gegeven moment weer een van die open plekken tussen de bomen en aan de andere kant van die vlakte zag hij eindelijk de vluchteling. Bijna liet hij van schrik zijn geweer vallen, want de vluchteling was niemand anders dan Josien. Zaterdagmiddag 28 september j.l. werd een oriëntatierit verreden, georganiseerd door de M.A.B.C. „Gouwe-Rijders”. Deze rit die mee telde voor het clubkampioenschap en de „GOWABO”-competitie was tevens de laatste rit van dit sei zoen. Waren de weersomstandig heden ’s morgens verre van ideaal, naarmate het tijdstip van de start naderde, kwamen ook de opklarin gen dichterbij, en toen om half drie de eerste deelnemer startte, deed de zon zijn best de rit voor de deel nemers aangenaam te doen verlo pen. Het traject van plm. 40 km voerde de deelnemers na de start door de Oranjewijk, waar de uit zetter niet had stilgezeten. Het punt „Na duiker rechts” werd door slechts twee deelnemers goed uit gevoerd, zodat de opgestelde con trole weinig werk heeft gehad. Hierna zette men koers in de rich ting Boskoop om vandaar de rit te vervolgen naar Hazerswoude. Daar aangekomen keerde men terug naar Waddinxveen om in de Zuidplas- polder nog enkele puzzeltjes al dan niet goed op te lossen, waarna de deelnemers op de finisch in de Sta tionsstraat aangingen, waar zij in het verenigingsgebouw de fraaie collectie prijzen konden bewonde ren, en elkaar konden polsen over de diverse punten in deze rit. in elkaar. „En dat vraagt nog doodleuk: hoe gaat het! Hoe kom jij hier verzeild, meer dan zestig kilo meter van het jacht?” „O”, antwoordde ze nuchter, terwijl ze zich even eens op de grond liet zakken, „ik heb vanmorgen best gemerkt, dat jullie er stikum tussen uit wilden knij pen. Ja, Josien is niet gek! En toen jullie goed en wel vertrokken waren, had ik al een rugzak ingepakt en ben gevolgd. Maar wie had nu ooit gedacht, dat jullie zo op stel en sprong zouden omkeren. Daar was ik niet op bedacht en daarom was het mogelijk, dat ik ontdekt kon worden.” „Verdraaid!” riep Kees verontwaardigd uit, „dus je wist het, dat wij het waren, die je achterna renden. Ikik verkeerde in de veronderstelling, dat je dacht, dat wij Duitsers waren.” „Ben je mal!” lachte Josien breed uit, „maar ik wilde me liever niet laten ontdekken, zie je? Nooit 6 5 15—4 3 4—1 3 7—5 4 10—6 2 1 0 0

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 2