HERFST JUWEELTJES Tentoonstelling trekt veel belangstelling uit dorp zelf Nieuwe DE KERKEN NODIGEN BURGERLIJKE STAND (Ballerina Fa C. v. d. Linde Zn Rijkspolitie op brommers wijkindeling Examens Expositie Har Sanders Plattelandsvrouwen Lezers schrijven (buiten verantwoordelijkheid van de redaktie) ypaas VERBAKEL i; Expositie Har Sanders 9,80 5,20 f 3000,- voor het Wit-Gele Krnis (Ballerina k 1963 W edstrijd E.H.B.O. WOLLEN SHETLAND COMPOSé in ruiten, met bijpassende effen stoffen, 140 cm breed BRILLANT FLUWEEL kreukherstellend en waterafstotend, in 20 kleuren, Tweede predikant Spreekuur voor woningzoekenden 10 jaar Be Fair Wandelver. W i Vergadering Partij van de arbeid Grenswijziging Chr. Vrouwenbond Jeugdnatuurwacht PAGINA 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 3 OKTOBER 1963. i 7 jaar kl.si.p.m. De echte "houtje-touwtje” is weer terug! In camel en grijs. in manifesto kleuren WOLLEN RUITSTOFFEN GOUDA MARKT 16 L llaatfUbêJeh. Telefoon 2373 Dorpsstraat 38 18.30 uur Wachttorenstudie 12,50 - 10,80 12,50 - 9,80 De voorzitter van het XOOUM KOUSEN Verkrijgbaar bij: Vrijdag 27 september j.l. hield de afdeling Hekendorp een E.H.B.O.- wedstrijd in kringverband. Hier aan werd deelgenomen door 7 ploe gen van de kring Gouda. De ploeg van de afdeling Waddinxveen, ver wierf met 244 punten de 2e prijs en met 81 punten de 1ste leidersprijs. Gezien de zeer zware opgaven, een prachtig resultaat. De ploeg was samengesteld uit mevrouw R. Metselaar-Boom (leidster), mevr. B. v. d. Bor-v. d. Herik en de heer E. v. d. Krol. DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dokter P. v. d. Linde, Kerkweg 214, telefoon 2250. De rijkspolitie van Waddinxveen heeft onlangs de beschikking ge kregen over twee bromfietsen, die speciaal voor politiedoeleinden zijn ontwikkeld. De bromfietsen kunnen namelijk een hogere snelheid be reiken dan de in ons land voorge schreven 40 km per uur, waardoor overtreders van deze maximum snelheid gemakkelijk kunnen wor den ingehaald. Tot nu toe kon de rijkspolitie dat alleen met de motor doen, waarmee uiteraard niet op de fietspaden kan worden geope reerd. Aangezien ook in Waddinx veen nogal wat overlast van de „brozems” wordt ondervonden, is het een goed ding, dat de rijkspolitie nu de midelen heeft gekregen, om doeltreffend te kunnen optreden. Vooral tijdens de weekeinden ondervindt het overige verkeer veel overlast van deze jeugdige brom fietsers, die onnodig veel lawaai veroorzaken, en zich op onverant woorde manier door het verkeer bewegen. 140 cm breed Wist u dat de Ballerina nylonkous de juiste draaglengte en draagwijdte heeft. Wist u dat... neen, dit verneemt u in onze volgende Ballerina advertentie De Ned. Hervormde Gemeente (Brugkerk) heeft Waddinxveen in drie wijken verdeeld, ten gerieve van de kerkgangers. De indeling bestaat thans uit: wijk Oost, wijk West en de Oranjewijk. Men is tot deze nieuwe indeling gekomen, omdat de Oranjewijk nu bijna is volgebouwd. De bouw van de nieuwe Vondelwijk is al begon nen. De Ned. Hervormde Gemeente heeft de beschikking over een lo kaal in de Oranjewijk, waar kerk diensten zullen worden gehouden. Men is reeds bezig met de voorbe reidingen voor het kiezen van een kerkeraad in de Oranjewijk. Gemaakt van De Gereformeerde Kerk van Waddinxveen zal een tweede pre dikant beroepen, in verband met het sterk stijgende ledental van de kerk. De Gereformeerde Kerk telt momenteel reeds ruim 1400 ge meenteleden. De te beroepen predikant zal vooral gaan werken in de Oranje wijk, waar men zo langzamerhand een grote behoefte aan een eigen zieleherder heeft gekregen. Ook in de nog te bouwen Vondelwijk zal deze predikant in de komende j ar en gaan werken. De beroepingscommissie is reeds samengesteld en bestaat uit heren: J, Berghoef H. Boersma, G. van Halem, W. de Jong, C. v. d. Bas, T. de Kok en R. J. Zuidema. Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoekenden zal worden ge houden op woensdag 16 oktober ’63 van 7 tot 8 uur n.m. in het gebouw van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken (achter het gemeente huis). Onze plaatsgenoot, de heer H. A. Kraneveld slaagde aan de rijks universiteit te Utrecht voor het doctoraal examen diergeneeskunde deel I. De heer B. H. J. Drost legde aan de Economische Hogeschool te Rot terdam met goed gevolg het propa- deutisch examen economische we tenschappen af. De heer W. Klunder slaagde aan de Landbouwhogeschool te Wage- ningen eveneens voor het propa- deutisch examen. De heer B. Bezoen slaagde voor de hoofdacte aan de kweekschool De Driestar te Gouda. De heer A. Sluys slaagde aan de kweekschool Thomas Morris te Rot terdam eveneens voor de hoofdacte. Tenslotte onze plaatsgenoot, de heer C. Huizer, die met succes het examen aflegde van het leerling stelsel van het Brood- en Banket- bakkersbedrij f Dure grond De voorzitter merkte bij de be handeling van dit punt op, dat de plaatsing van deze huisjes de ge meente zorgen baart, omdat men de grond veel te duur wil verkopen, terwijl het toch om iets ten alge mene nutte gaat. De bouw van de transformatorhuisjes zal nu 9100 vergen. De raad keurde de nieuwe veror dening op de hondenbelasting goed. Het tarief is onlangs al gewijzigd in 15,voor luxe en 12,voor waakhonden. Blijft dit tarief zo, dan zal de hondenhouder niet meer ieder jaar opnieuw aangifte hoeven te doen. moderne oogstmachines, het puur- landelijke, dat tegenwoordig zo met het technische is verweven, beeldde Har Sanders met zijn snelle pen in zwart-wit uit. Geisers Kredieten werden beschikbaar gesteld voor de aanschaf van 260 geisers, waarvan er 120 al geschikt zijn voor aardgas. De huur van deze apparaten werd door de raad vast gesteld op 2,50 per maand. (Oude huur 2,per maand.) Transformatorhuisjes zullen wor den gebouwd aan de Zesde Tocht- weg, het Noordeinde en de Zwarte- weg. Tot besluit van de viering van haar tienjarig bestaan organiseerde de christelijke voetbalvereniging Be Fair vorige week voor de senio ren en junioren een feestavond. Donderdagavond werden de jeugd leden onthaald op tal van goochel- trucks, terwijl de ouderen vrijdag avond hebben genoten van het op treden van het Goudse cabaretge zelschap ’De Speeldoos’ o.l.v. Piet v. d. Berg en Ben van Wingerden. De muziekvereniging ’Concordia’ bracht gedurende de laatste feest avond een serenade, die door be- tuur en leden van Be Fair bijzonder op prijs werd gesteld. Voorzitter G. L. de Knegt van ’Concordia’ bracht de jubilerende vereniging zijn ge lukwensen over namens de harmo- nievereniging. De expositie van tekeningen en schilderijen van de Waddinxveense kunstschilder en tekenaar Har Sanders, in het zaaltje boven het Kunstcentrum aan de Kerkweg, zal duren tot en met 14 oktober a.s. Het is de laatste expositie die boven de kunstwinkel wordt ge houden. De tentoonstelling is geopend op werkdagen van 10 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur en bovendien op vrijdagavond tot 21 uur. Woningzoekenden Herkozen als leden van de woon ruimte adviescommissie werden: mevrouw C. E. Schutte-van Kersen, mevrouw IJ. Postma-Mulder, en de heren W. J. Moons, F. Alblas, en A. H. van Gent. De voorzitter toon de zijn waardering voor het werk, dat deze commissie in het belang v,an de woningzoekenden verricht. Gemiddeld verschijnen er veertig woningzoekenden op het spreekuur van deze commissie, aldus de voor zitter. De raad stelde een bedrag van 965 ter beschikking van de Prof. Kohnstammschool voor de aanschaf van diverse 'eermiddelen. De Wil lem van Oranjeschool kreeg 2160 ter beschikking, eveneens voor di verse leermiddelen, nodig in ver band met uitbreiding van het aan tal leerlingen. Feest-geld Voor de viering van het 150-jarig bestaan van het Koninkrijk stelde de raad de ontbrekende 2000 vlot ter beschikking. Tenslotte besloot de raad, het tekort op de gemeente begroting voor 1963 terug te bren gen tot 197.000. Tijdens de rondvraag in de open bare vergadering vroeg de heer Kooyman, of ook in Waddinxveen geen mogelijkheden zijn voor de bouw van goedkope woningen, be neden de 14.000, waarvoor immers geen vergunning meer nodig is. Dure bouw? De voorzitter meende, dat dit hier moeilijkheden zal opleveren door de zachte ondergrond, die heiwerk noodzakelijk maakt. De heer Van Gent bracht zijn erkentelijkheid naar voren voor de door de gemeente samengestelde Gids van Waddinxveen. Hij meende echter, dat men had besloten, de gids gratis huis aan huis te ver spreiden. De voorzitter wees er op, dat het de bedoeling is, dat de gids over twee jaar weer zal worden uitgegeven. Het geld dat de gids nu oplevert, is nodig voor de over twee jaar in herdruk verschijnende gids. In het vorige nummer van het Weekblad hebben wij met genoe gen het artikel gelezen over de thans gaande missieaktie in de St. Victor Parochie. Groot was onze verbazing echter, toen wij in het zelfde nummer een bericht over de nieuwe parochie-indeling lazen. Deze indeling heeft uitsluitend betrekking op de reorganisatie van de Pauselijke Missiewerken in de parochie, en dus niet op de parochie als zodanig. J. VAN GINKEL, Missiecomité Waddinxveen. (Red.: Waarvan akte). De Waddinxveense wandelsport- vereniging W.I.K. neemt zaterdag a.s. deel aan de Roode Kruis-mars in Den Haag. De leden, die aan deze tocht deel nemen, worden om tien over één ’s middags verwacht bij de brug. Volgende week woensdag komen de leden van W.I.K. weer op een clubavond bijeen. Dinsdag 24 september j.l. hield de afdeling Waddinxveen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen haar jaarvergadering in lunchroom Van de Water. In de plaats van mevrouw M. E. Kroes-Huysman, die wegens perio diek aftreden niet herkiesbaar was, werd gekozen mevr. S. A. Ripping- v. d. Breggen. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdeling momenteel 87 leden telt. Vele plannen staan weer op sta pel. Naast de gebruikelijke maan delijkse bijeenkomsten zullen nog cursussen worden georganiseerd in koken en huidverzorging. Tevens zullen nog enkele excursies worden gemaakt. Na het huishoudelijk gedeelte van de vergadering vertoonde mevrouw Van de Zwaard-Bosloper een aan tal dia’s van een vakantiereis naar Mallorca. Op een later gehouden bestuurs vergadering werd mevrouw Ripping tot presidente benoemd. g I I week van 24 t/m 30 september 1963 Geboren: Peter Lammert, z.v. L. Swijnenburg en P. W. Honkoop; Stijntje Maria, d.v. A. Honkoop en J. M. Vis; Auk- je, d.v. J. van der Veen en T. Ris pens; Margaretha, d.v. A. T. van Helden en T. M. Blom; Johannes Cornells, z.v. C. Blom en A. A. van den Heuvel; Cornells Jacobus Maria z.v. C. J. Captein en M. Bresser; Daniël, z.v. W. J. G. Snellenburg en G. J. Weerts; Anna Wilhelmina Maria, d.v. T. P. Mourits en M. C. Marcelis; Jacqueline Johanna Maria d.v. C. L. G. Kleiweg en G. M. C. Koemans; Johannes, z.v. J. Scheur water en J. P. Hofstede; Willemina Louisa, d.v. J. Venema en W. L. Ritter. Ondertrouwd: C. Reijm en E. Rijnsburger. Gehuwd: T. Versluis en E. P. Boon; J. C. v. d. Sloot en H. W. Weekhout; H. Hofland en E. C. de Mul; J. L. B. van Uunen en J. G. J. van Rhijn. Overleden: Koppenaal, Abram Cor- nelis, oud 56 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: rode portemonnaie met inh.; sleuteltje; sleutelbos en zak- kam; groene zijden sjaal; bankbil jet; rood kinderfietsje; werkschoen; kopjesdoek en badhanddoek; twee brillen. Verloren: grijze nylonregenjas; donkere bril; windjack. Vanavondhoudt de afdeling Wad dinxveen van de Partij van de Ar beid een ledenvergadering in „De Unie”. De heer S. van der Ploeg, Wij hopen van harte, dat deze voorlopig laatste tentoonstelling een record aantal bezoekers trekt, en een groot aantal verkochte wer ken oplevert. Want dit werk hoort in Waddinxveen te blijven. De Eerste Kamer zal 8 oktober a.s. de grenswijzigingen in Zuid- Holland behandelen, waarbij ook Waddinxveen is betrokken. Is het wetsvoorstel eenmaal tot wet geworden, dan zal Waddinx veen van zijn nu 13.000 inwoners er weer 700 moeten missen. Zoals wij vroeger al uitvoerig beschreven, zal dan o.a. het Wad dinxveense deel van de polder Bloemendaal naar Gouda gaan. De oppervlakte van Waddinx veen zal door de voorgenomen grenswijzigingen verminderen met ongeveer 450 hectaren. vervolg van pag. 1 coord met het verlenen van een krediet van 1400 voor de verlich ting en de elektrische installatie van het gymnastieklokaal van de Theo Thijssenschool. Dinsdag j.l. maakte de afdeling Waddinxveen van de Chr. Vrouwen bond met 45 leden een uitstapje naar de linoleumfabrieken te Krom menie, waar na de ontvangst en het koffiedrinken een bezoek ge bracht werd aan de fabriek. Hier zagen de dames de gehele fabricage van het zo bekende linoleum en kregen zij een indruk van het veel omvattende werk, welk aan deze fabricage ten grondslag ligt. Het geheel werd op zeer duidelijke wijze toegelicht. Vervolgens werd in „De Kievit,, te Hilversum gedineerd, waarna nog een bezoek aan Schiphol werd gebracht. Voldaan keerde het gezelschap tenslotte naar huis terug. Het was voor de leden van deze bond een prettige en leerzame dag geweest. Voor de schilderijen- en tekeningen-tentoonstelling van Har Sanders in bet zaaltje van het Kunstcentrum die tot 14 oktober zal duren, bestaat veel belangstelling, ook van de kant van Waddinxveen zelf. Hoewel de kunstwinkel van mej. Havenaar nagenoeg is uitverkocht, blijft de zaal toch nog tot 14 oktober open, om de vele belangstellenden, die naar het werk van de heer Sanders komen kijken, niet teleur te stellen. Tekenwerk Het zijn vooral de pentekeningen van Har Sanders waarvoor veel be langstelling is. Deze in ragfijne lijn tjes gehouden impressies zijn prach tige beelden van Waddinxveen, dorp langs de Gouwe, met zijn vele typische stemmingen, die door de Waddinxvener Har Sanders zo goed worden aangevoeld. Vooral de pentekeningen van de Noordkade bij Boskoop en in de buurt van de autosloperij van Bras en de Henegouwerweg met de graansilo’s zijn voorbeelden van rake typering. Maar niet alleen door de Gouwe, met aan de oever stille boerderijen, werd het oog van de tekenaar ge troffen. Ook het karwijzaad, dat in schoven op het land staat, de Bouwerij Uiteraard ontkwam hij ook niet aan het nieuwe facet van Waddinx veen: de bouw die hij in de Oranje wijk voortdurend om zich heen zag en die hij - gezeten tussen nieuwe riolen - fase na fase in beeld bracht. Tekeningen niet alleen van kunst zinnige, maar zeker ook van histo rische waarde. Zoals gezegd: het zijn - voor ons tenminste - vooral de Waddinx veense onderwerpen, die deze ten toonstelling zo waardevol maken. Prachtig werk maakte Har Sanders ook tijdens zijn vakantie in Drente, maar van heel ander karakter. Sneller werk, vaak in zware lijnen, tekeningen die enige afstand vragen. Het schilderwerk boeide óns min der dan de tekeningen. Voor ons is Har Sanders dan ook in de eerste plaats tekenaar, een scherp opmerker en weergever van boeiende situaties, van oude land schappen, van mensen (een uitste kend zelfportret) kortom van de wereld om hem heen. Zaterdag j.l. heeft de Jeugd natuurwacht weer eens een fijne dag gehad. Bijna alle leden waren ’s morgens om 8 uur op het Stati onsplein aanwezig en met enkele grote autobussen werd een tocht ge maakt naar de bossen bij Wasse naar. Daar begon de speurtocht naar paddestoelen, eekhoorntjes en naar vruchten. Maar dat werd ook af gewisseld met vlaggeroof en ande re spelletjes. Heerlijk, zo vrij in de duinen. Na een poos in de speeltuin te zijn geweest, brachten de bus- sen de kinderen naar ’t strand. Nat was ’t daar, na de storm van de laatste dagen, mooi! De zon kwam door de wolken en schuin voor de wind werd de tocht naar Scheve- ningen gemaakt. Het is onmogelijk om alles op te noemen, wat er op In verband met de reprimande die de Zuidkade-bewoners in het algemeen hebben gehad van het comité „150 jaar Koninkrijk” het volgende: Het was op zich zelf een prettige verrassing dat wij van zó nabij de feestelijkheden konden volgen. Dit is, mijnheer de redacteur, de laat ste tijd een zeer ongewoon ver schijnsel. De reactie van mijn omgeving was dan ook als volgt: „Hadden we nu geweten dat jullie er wat aan deden, was er bij ons ook wel iets geweest. Maar wat heb je er nu aan voor de ENE keer. Als je het nu nog eens kon gebruiken was het nog de moeite waard”. Wat de viering van de Koninginne- feesten en de aangename drukte rond de komst van de goed heilig man betreft, voelen wij ons als achtergebleven gebieden. Voorop gesteld dat in een uitge strekte gemeente als Waddinxveen, de voornaamste festiviteiten in het centrum worden gehouden, was het altijd een welkome attractie (en ik denk hierbij vooral aan onze ouden van dagen) wanneer bijv, op de verjaardag van H.M., kinderen van de St Jozefschool door muziek werden afgehaald voor het deel nemen aan de aubade. Dit was toch feestelijk voor dit „achtergebleven gebied”. Ook de Sint heeft z’n „ouwe ge trouwe boot” verlaten en komt lie ver met een wat confortabeler ver voermiddel, waardoor voornoemd „gebied” er weer naast zit. Dat, mijnheer de redacteur, lijkt iets op „wijk-discriminatie”. Ik vroeg u, zich in hun plaats te stellen, welnu, misschien begrijpt u (en hopelijk ook betreffende comi- te’s) de lauwheid inplaats van let terlijk en figuurlijk in vuur en vlam te staan. MEVR. A. VAN BEEST, Zuidkade. (Red.: Van de zijde van het comité ontkende men, dat de bewoners, of de bedrijven, die aan de Zuidkade gevestigd zijn, en die niet voor een feestelijke verlichting tijdens de gondelvaart voelden, een „repri mande” zouden hebben gekregen.) zondag 6 oktober 1963 Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius N.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan V.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus N.m. 6.30 uur: de heer J. van Woerden, van Stolwijk N. Herv. Kring „Wet en Evangelie”. V.m. 9.30 uur: ds. E. H. Kalkman N.m. 7.00 uur: ds. E. H. Kalkman Gereformeerde Kerk. V.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. J. Snoey N.m. 6.30 uur: ds. K. S. G. Zijlstra van Rotterdam Remonstrantse Kerk. V.m. 10 uur: ds. G. J. Bierenga van Delft Christ. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Ds. A. P. Verloop. Woensdag, nam. 7 uur Ds. A. P. Verloop. Oud Geref. Gemeente, Zuidkade 158 donderdag 10 oktober, ’s avonds 7 uur: ds. van de Poel, uit Ede. KERKDIENSTEN R.K. KERK Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2452 Missen: ’s zondags 7 uur Vroegmis; 8.30 uur Hoogmis; 11 uur Late Mis; ’s avonds 7 uur Lof; 17.30 uur Mis in de rk-school, Kon. Wilhelminapl. Door de week ’s morgens 7 en 8 u.; Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis; Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66. donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 90 cm breed GEBR.y Kinderfonds” afd. Waddinxveen, de heer Van Gent, heeft het bestuur van het Wit-Gele Kruis afd. Reeu- wijk en omgeving, de verheugende tijding gebracht dat het hoofdbe stuur 3000,beschikbaar stelde voor de stichting van het wijkge bouw. Voor de heer Van Gent een grote voldoening, dit was het eer ste bedrag via zijn comité. P.v.d.A., zal spreken over het on derwerp: „Consumentenbelangen”. In het licht van de huidige ont wikkeling in de Nederlandse loon politiek zal de heer Van der Ploeg de laatste vorderingen bespreken. De jaarvergadering van de PvdA, afdeling Waddinxveen zal worden gehouden op donderdag 14 novem ber a.s. t strand gevonden en meegenomen werd. Zó hadden de jongens het strand nog nooit gezien. Woensdag 9 oktober zullen een 150 nieuwe leden geïnstalleerd worden. Daarna zal de bekende Jan Strijbos een lezing houden met kleurenfilm over: „Zwerven door Fins en Noors Lapland. Dat zal buitengewoon interessant worden Wat u zelf -maakt is het eerste verdiend STOFFENHUIS GOUDA

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 3