de Volksgezondheid Werken voor van Koor de vierde maal Vannacht vooral luide aanvallen verwacht Waddinxveen strijdtoneel oefenende soldaten 250 Man Plan voor riolen weldra gerealiseerd Nieuwe Stationsstraat krijgt al vorm Bejaardeniniddas Meegenomen' fi I M nieuwsblad Onafhankelijk VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG Hanekammen V erkeer- aantrekkers Ds J. R. Cuperus moet rust houden Ruim kruispunt Ter inzage Veilig gebruik laren beproefd en hoog geroemd Mijnhardt's Zenuwtabletten Parkeren bij verkeertrekkende gebouwen in Stationsstraat en bij brug vraagt nu reeds aandacht van gemeentebestuur Bestuursdersbond huldigde acht jubilarissen Baggerend Drie kampen V erkeer songeval -X d ■8F - I Gouda Weekblad voor Waddinxveen j DONDERDAG 24 OKTOBER 1963 19e JAARGANG Nr. 955 txj Redaktie: Vijverlaan 7, tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 20 uur. Met de trekker werd een proefrit gemaakt en de wagen werd bestuurd door H.K.F.M. uit Moordrecht. territoriaal Commandant van Zuid- Holland, kolonel K. v. d. Hage. Tussen Kanaalstraat en Zuid- kade begint het nieuwe deel van de Stationsstraat vorm te krijgen. Onze fotograaf maak te deze foto vanaf de oude Stationsstraat. (foto Sjaak Noteboom) d eigendom. In deze stroken zijn nu de diep- riolen en brandriolen aangebracht. De breedte van de rijbaan zal gelijk worden ,aan die van de oude Sta tionsstraat, terwijl de verdere inde ling van het profiel eveneens ge- lijkvormig zal worden, waardoor deze nieuwe en vrij lange straat in Waddinxveen in zijn geheel een ge lijkvormig aanzien zal krijgen. Wij nemen aan dat ook het karakter van de eengezinswoningen niet veel zal verschillen van dat van de reeds in het oude deel van de straat staande woningen. Het lengteprofiel van de Stations straat is zó ontworpen, dat men vanaf het gemeentehuis in één lijn naar het station kan kijken. Het stuk land tussen de Vijverlaan en de Puttelaan - waarop eerlang een kleuter school zal verrijzen - is deze week ’t hoofdkampeerterrein van enkele legeronderdelen, die in Waddinxveen en om geving zijn komen oefenen. (foto Sjaak Noteboom) scherpe bochten, zo veilig mogelijk kan maken. Want anders zullen dit evenzovele knelpunten worden, die de veiligheid van het verkeer in gevaar kunnen brengen. Ds. J. R. Cuperus, predikant van de Nederlands Hervormde Gemeen te wijk West, moet op medisch ad vies enige tijd rust houden. Een vervanger zal voorlopig de catechi saties leiden. Bij ziekte kunnen de gemeenteleden zich wenden tot een van de ouderlingen, of zo nodig tot ds. J. Verwelius, predikant van de Nederlands Hervormde Gemeente, wijk Oost. Wellicht zou het schoolplein van de Theo Thijssenschool ’s zondags uit komst kunnen bieden voor de par kerende kerkgangers. Samenwer king tussen alle belanghebbenden en een vooruitziende blik van het gemeentebestuur zijn hier wél geboden Nog één ding vraagt de aandacht: wanneer de nieuwe Stationsstraat gereed zal zijn, zal er - vooral op marktdagen, met afgesloten Kerk- weg- heel wat verkeer doorkomen. Dit verkeer vraagt een zo ruim mo gelijk kruispunt met de Zuidkade. Het zal er wel op neer komen, dat het gemeentehuis zijn parkeergele genheid aan de voorkant kwijt raakt, maar dan nog blijft de Zuid kade langs het gemeentehuis maar griezelig smal. Nu de provincie zo druk doende is, het kruispunt Henegouwerweg- Brugweg te vergroten, zou het ze ker aanbeveling verdienen, na te gaan, hoe men de hele situatie aan de ander kant van de hefbrug, met de smalle op- en afritten en de In deze nieuwe Stationsstraat ko men dezelfde soort huizen te staan als in de oude Stationsstraat, dus - als dit deel van het uitbreidingsplan tenminste wordt goedgekeurd - een gezinswoningen met twee onder één kap, met kleine voortuintjes en ruime achtertuinen. Zoals wij reeds berichtten, liggen de uitbreidings plannen op het gemeentehuis ter inzage, en bezwaren kunnen even tueel worden ingediend. De grondstroken, die door het dempen van de sloten achter de huizen aan de Kerkweg zijn vrij gekomen, blijven in gemeentelijk Misschien is het ook nuttig, als de gemeente samen met de rijks politie en de Ned. Hervormde Kerk eens naging, hoe deze beiden voor een bescheiden eigen parkeergele genheid zouden kunnen zorgen. Waddinxveen werkt aan zijn volksgezondheid. De werkzaamheden aan de rioleringen vloten goed en zo langzamerhand begint het oude dorp - verlost van zijn open riolen - te wennen aan een situatie, zoals die eigen lijk vijfentwintig jaar geleden al had moeten zijn. Zowel aan de Kerkweg, de Noordkade, de Dorpsstraat, als aan de Stationsstraat zijn de zware diep-riolen nu de grond in, terwijl men o.l.v. de heer Venyey van bureau Stuurman hard bezig is met de brandriolen, die - in de plaats van de oude sloten - nog in open verbinding staan met het polderwater. Het geheel begint nu vorm te krijgen en het zal geen zes maanden meer duren, of de openliggende straten behoren tot het verleden en het rioleringsplan is gerealiseerd. Groene Kruis en het Gereformeerd Verenigingsgebouw de drie open bare gebouwen, die „verkeer-aan trekkend” zullen zijn in deze straat. Wij hopen, dat in het uitbrei dingsplan reeds nu voor voldoende parkeerfaciliteiten zal zijn gezorgd, zodat de bewoners van de huizen in deze straat zelf weinig last van de niet in de straat thuishorende parkeerders zullen ondervinden. Waarschijnlijk zal’s zondags ook de Gereformeerde Kerk aan de Kerk weg nog wel de nodige parkeerders aantrekken, waarvan een deel in de Stationsstraat - en eventueel op de parkeergelegenheden van de drie openbare gebouwen, - zijn wagen kwijt kan. Ook op het Stationsplein zelf zullen nog wel wat parkerende auto’s een plaats kunnen vinden tegen die tijd, maar dan zullen er wel wat parkeervakken aangelegd moeten worden, want nu parkeert men daar nogal vreemd door elkaar heen, terwijl er toch vrij wat ruimte is. Abonnement: 1,35 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: j 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Postgiro: 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffaisenbank te Waddinxveen. Tijdens de j.l. vrijdagavond in het Verenigingsgebouw aan de Stations straat gehouden feestavond van de Waddinxveense Bestuurdersbond zijn acht jubilarissen gehuldigd. Het waren leden die 25 resp. 40 jaren lid waren van het N.V.V. en die ter gelegenheid van dit lang durige lidmaatschap werden gehul digd. Deze feestavond werd geopend door voorzitter P. de Bruin, die o.m. wethouder S. Pille, welkom heette. Ook vertegenwoordigers van het C.N.V. en de K.A.B. woonden deze avond bij. In verband met hun 25-jarig lid maatschap werden gehuldigd de heren J. van Egdom, P. van Soest, L. Roos, N. Both, A. van den Berg, G. Vis en E. van Hoven. De heer T. de Beer herdacht deze avond, dat hij 40 jaren lid van het N.V.V. is. De trouwe leden ontvingen bij deze herdenking het zilveren resp. gouden N.V.V.-insigne. Het amusementsgezelschap „Car rousel” uit Amersfoort verzorgde op uitstekende wijze het overige gedeelte van deze feestavond. De agressors zijn direct herken baar, zo vernamen wij. Zij dragen rode schouder-epaulletten en een De mannen die het werk verrich ten waren voor de bevolking echter onzichtbaar. Zij voeren maandag nacht stilletjes in rubberboten de Oude Rijn over en trokken lang zaam en omzichtig, baggerend door sloten, in de richting van de Bloe- mendaalse polder. Daar waren weer vele boeren bereid, om de soldaten tijdelijk onderdak te ver schaffen, zodat zij de tweede nacht op verkenning uit konden. Gisterennacht zijn dus verschil lende sabotage-daden uitgevoerd, w.aarbij nogal eens een schot te be luisteren viel en vannacht moet men maar rekenen op enig lawaai, want dan zullen enkele aanvallen gedaan worden op gebouwen in Waddinxveen, die toch op de nomi natie staan om gesloopt te worden. Voor de vierde maal in betrekkelijk korte tijd is er weer een aanrijding gebeurd op het kruispunt Koningin Wilhelminaplein en Willem de Zwijgerlaan. Een vrachtauto kwam van de kant van de Noordkade de Willem de Zwijgerlaan afrijden, verleende geen voorrang aan de personenauto van de heer P. uit Waddinx veen en botste tegen de laatste aan. De bestuurder van de perso nenauto kwam er redelijk goed af, gezien de ernst van de be schadigingen aan zijn auto. Hij liep kneuzingen op en een flinke hoofdwond, die door dokter Van de Linde werd verbonden. De auto was zo zwaar beschadigd, dat hij als total loss wordt be schouwd. Ook de vrachtauto liep enige schade op. De chauffeur kwam er met de schrik (en een bekeuring) van af. Het zou nuttig zijn, wanneer hier met spoed een voorrangsre- geling werd ingesteld. Vier aanrijdingen lijkt ons wel voldoende. (foto Sjaak Noteboom) In drie tentenkampen speelde zich voor de buitenstaanders deze oefening af. Er stonden een aantal legershelters en een paar grote ten ten op het weilandje tussen de Vij verlaan en de Puttelaan, er stonden radiowagens en staftenten bij het KI-station aan de Bloemendaalse- weg en men zag veel veldgroene uniformen rondom de oude kleuter school aan het Zwartepad. Dit was dus het uiterlijk van de oefening. Waddinxveen is deze week weer oefenterrein voor enkele Nederlandse legeronderdelen, die zich in het dorp installeerden voor een vrij omvang rijke oefening voor jonge recruten. De oefening speelt zich vooral in de nachtelijke uren af, waarbij zo hier en daar nogal eens een schot wordt gelost. De oefening is in vier stukken verdeeld, die in vier achtereen volgende nachten afspelen, of al afgespeeld hebben. Infiltraties in de nacht van maandag op dinsdag. Verkenningen in de nacht van dinsdag op woensdag. Sabotage-daden in de nacht van woensdag op donderdag. En vannacht het eigenlijke vuurwerk: acties van de vijandelijke onder delen, die bepaalde belangrijke gebouwen in ons dorp moeten omsingelen en vernietigen. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. Tweehonderd en vijftig man van verschillende onderdelen zijn bij deze oefeningen betrokken. Het zijn de 423e Compagnie Van Heutz Mobiel uit Leiden, de Koninklijke Marechaussee met pantserwagens uit Den Haag, de 840e vaartuigen dienst van de AAT uit Papendrecht, enkele pelotons van de Nationale Reserve uit deze en omringende buurten, en het peloton Van Heutz uit Keizersveer, het geheel o.l.v. de eerste luitenant J. Bogaartz. De leidersstaf bestaat uit de com mandant van de 422e Comp. Van Heutz Mobiel uit Dordrecht, kapi tein Th. Oostendorp en de eerste luitenant A. R. Jimmink. Als tegen partij, oftewel als agressor treedt op de gehele compagnie Van Heutz Mobiel uit Dordrecht. De oefening is opgezet in samenwerking met de rode schouder-epaulletten en soort hanekam op de helm. Van de zijde van de staf hoorden wij, dat de legerleiding bijzonder tevreden is met de oefengelegen heid, die de gemeente Waddinxveen biedt. Een oefening in een (droog) bos is niets vergeleken met het baggeren door sloten en kleiakkers. De jongens leren er veel van. Wat wij overigens van de zo wel willende gemeente wél aardig had den gevonden, was een kleine waar schuwing aan de bevolking geweest. Nu liepen in de Puttelaan verschil lende argeloze wandelaars ’s avonds in de prikkeldraad-barrière, die het tentkamp omringde. Een gemeente lijke waarschuwing, óf een paar lampen hadden o nnodige schade kunnen voorkomen. Dinsdag 29 oktober zal weer een bejaardenmiddag gehouden worden in het Herv. Wijkgebouw aan de Esdoornlaan. Aanvang 2.30 uur. Het doortrekken van de Stations straat van de Kanaalstraat naar de Zuidkade - waarbij het gemeente huis dus aan een doorgaande weg komt te liggen - kon meteen met de rioleringswerkzaamheden wor den „meegenomen”. In deze straat vinden dus in principe dezelfde werkzaamheden plaats .als aan de Kerkweg, de Dorpsstraat en de Noordkade, maar hier konden - omdat de kraan toch aanwezig was - meteen de grondwerkzaamheden worden aangevangen, die de nieuwe doortrekking van de Stationsstraat nu zijn vorm beginnen te geven. Samen met het gemeentehuis vormen het gebouwtje van het Vrijdag j.l. reed een trekker van een vrachtauto op de Brugweg, in de richting Reeuwijk, toen hij moest uitwijken voor een volkswagen. De chauffeur week echter iets te veel naar rechts uit, zodat, de auto in de sloot terecht kwam. Het was voor één kraanwagen niet mogelijk de auto uit de sloot te slepen, hetgeen met twee kraanwagens wel gelukte. ïi 2-3^144 verschijningsvorm van uw persoonlijkheid W'1 s

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1