Elsevier’s weekblad föoeM,, V,e£duFj(!c Snelle uitbreiding en dure riolering oorzaken Waddinxveen komt volgend jaar meer dan f 371.000 te kort Waddinxveen ontving Sint die per boot arriveerde Marktgeld Begroting 1964 vanmiddag in openb. raadsvergadering t Onafhankelijk nieuwsblad VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG ■’MM Feestelijke rondrit door ’t dorp lis ill Begroting over 1964 vertoont weer tekort A ft' «h O- Advertenties niet naar de redaktie f r-w WW} if y DONDERDAG 28 NOVEMBER 1963 OPENBARE WERKEN ONDERWIJS Dank je wel, lieve Piet, zegt deze jongedame, ter wijl zij wéét, hoe zwart zij er na dit bedankje zal uitzien. iiiii 9 HARD GEWERKT WONINGBOUW MEER KOSTEN GEEN RESERVES ONDER DE GROND STERKE GROEI NIEUWE STRATEN Lange rondrit lil SNEEUWRUIMEN il W F i I k Mg 9^ p- w f ’n demi van allure ff. f f Weekblad voor Waddinxveen 19e JAARGANG - Nr. 960 MR ■w Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. de de In een vliegende storm sloeg wethouder S. Rille de vorige week de eerste paal voor het veilinggebouw, dat voor Wad dinxveen zo’n grote betekenis zal krijgen. (foto Sjaak Noteboom) De dienst van openbare werken vraagt voor 1964 866.000, uitslui tend voor posten van de gewone dienst. Ten opzichte van de begro ting 1963 betekent dit een verho- De sterke groei van de gemeente (12.485 per 1 januari 1963, per 31 december 1963 ca. 13.300 inwoners) tekent zich ook af in de ramingen voor het onderwijs. De uitgaven Lees verder op pag. 4 Wanneer men de verschillende delen, waarin de begroting voor 1964 uiteenvalt bekijkt, kan men maar tot één conclusie komen: er word hard gewerkt in Waddinx veen. Ons dorp groeit snel en die uitbreiding kost geld, veel geld. De redaktie van het Weekblad (Vijverlaan 7) ontving reeds enkele malen brieven op advertenties onder nummer. Wij wijzen onze lezers er op, dat de advertentie- afdeling van het Weekblad berust onder drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9. Natuurlijk komen brieven n.a.v. advertenties, die naar de redaktie gestuurd worden, wel te recht, maar het leidt tot vertraging. Alleen stukken bestemd voor de redaktionele kolommen dus naar Vijverlaan 7. Alle ’zakelijke’ post naar Oranjelaan 9. Sint Nicolaas, aan het begin van zijn feestelijke rondrit door Waddinxveen. (foto Sjaak Noteboom) De Nederlandse Kabelfabriek te Waddinxveen hield verkiezingen. Voor de plaatselijke bedrijfskern van de ondernemingsraad werden gekozen de heren: C. van Dijk, H. de Graaf, N. de Graaf, C. Staring, W. Tromp, K. van Veen en H. P. Zweistra. Om met de woningbouw te be ginnen: de jaarlijkse lasten voor de woningbouw hebben t.o.v. de be groting 1963 een behoorlijke stijging ondergaan. In uitgave is thans geraamd 819.000 en inkomsten 717.448, zodat er een nadeel is van ruim 101.000 tegen 86.000 in 1963. ging van bijna f 100.000. Voor wegen en straten wordt in totaal meer dan 215.000 geraamd. Ruim 16.000 m2 herstraatwerk zal in 1964 uitgevoerd worden door derden. De straatverlichting zal ruim 61.000 vragen, hetgeen t.o.v. 1963 een verhoging is van rond 7500. Het totaal aantal lantaarns op 1 januari a.s. wordt geraamd op 737 en op 31 december 1964 op 825; resp. 511 en 600 lantaarns zullen ook des nachts branden. Voor het onderhoud van het zwembad enz. werd 3500 meer begroot, namelijk 15.365. De kosten van de begraafplaats zullen in 1964 bijna 25.000 zijn tegen 21.000 in 1963. De gemeentebegroting, die vanmiddag door de raad van Waddinxveen zal worden behandeld, heeft weer een tekort, dat weer hoger is dan vorig jaar. Het tekort, dat over 1964 geraamd is op 371.000 is 123.000 hoger dan het tekort over de begroting voor 1963, dat vorig jaar geraamd werd op 248.000. B. en W. van Waddinxveen stellen echter, dat zij er van overtuigd zijn, dat de begroting in haar huidige vorm reëel van opzet is, zowel wat betreft de uitgaven, als de inkomsten. Hoewel Waddinxveen uit de rijks kas door zijn groter inwonertal ook een hogere bijdrage krijgt, biedt dit toch geen oplossing. Immers, ook de uitbreiding van het personeel van de gemeente brengt hogere kos ten met zich, aan salarissen, lonen en ook aan huisvesting. Vandaar dan ook, dat B. en W. de raad vragen, er mee in te stem men, dat aan de minister van Bin nenlandse Zaken een verzoek wordt gedaan tot het verlenen van een aanvullende bijdrage uit het ge meentefonds. Ook in voorgaande j aren verzocht Waddinxveen om deze aanvulling, op welke verzoeken nog steeds geen reactie is binnengekomen. Abonnement: 1,35 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarieff 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Postgiro: 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffaisenbank te Waddinxveen. Redaktie: Vijverlaan 7, tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 20 uur. Wellicht wat minder groots dan vorig jaar, maar daarom niet minder hartelijk, is Sint Nicolaas zaterdag j.l. in Waddinxveen ontvangen. Voor de kinderen was het feest zoals altijd. De ouderen waren er niet helemaal met hun gedachten bij, onder de indruk als iedereen was door de moord op president Kennedy. Ook de burgemeester, die de Sint op de Zuidkade verwelkomde, gewaagde van de twijfel, die het organisatie-comité heeft gevoeld over het al dan niet laten doorgaan van deze anders zo feestelijke ontvangst. Men besloot, het verwelkomen van de Sint toch niet af te gelasten, om de kinderen niet al te zeer teleur te stellen. En terwijl van alle openbare gebouwen, bij het verzetsmonument en van vele particuliere woningen de Nederlandse vlag halfstok hing, stapte Sint Nicolaas van een kleine boot af de Zuidkade op, waar hem een muzikale ontvangst te beurt viel. De reserves, die de gemeente in 1963 nog in kas had, zijn nu geheel uitgeput. De algemene reserve van 157.424 werd dit jaar opgebruikt voor verlaging van de toen optre dende tekorten. De begroting voor 1963, die mo menteel nog een tekort vertoont van rond 68.000 werd nog steeds niet goedgekeurd door Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland. De begroting over 1964 toont aan, dat alleen voor de kapitaalslasten al een 140.000 meer nodig is dan in 1963. De oorzaak ligt „onder de grond” en is te vinden in de in uitvoering zijnde rioleringsplannen aan de Noordkade, de Kerkweg, de Dorpstraat, de Stationsstraat etc. B. en W. stellen de raad nu reeds in het vooruitzicht, dat deze tekor ten in de komende jaren nog groter zullen worden, ook al door nog uit te voeren nieuwe werken. In een korte beschouwing stellen B. en W. vast, dat de sterke groei van het aantal inwoners in ons dorp ook een toeneming van de gemeen telijke taken met zich brengt. Zij noemen o.m. de subsidie aan het bibliotheek-wezen, uitbreiding van het maatschappelijk werk, de schooltandverzorging enzovoorts. De goedkeuring voor de bouw van een garagecomplex aan de Noord kade (waarin o.a. de brandweer auto’s moeten worden onderge bracht) werd nog steeds niet ver leend. Ook aan de nieuwe straten, die in Waddinxveen de Taatste tijd zijn aangelegd, moet de gemeente veel uitgeven, wegens herstratingswer- ken. Voor de Oranjewijk zullen deze kosten niet meer ten laste van het grondbedrijf kunnen worden gebracht, maar de algemene dienst. Hij was vergezeld van een aantal zwarte pieten. Ook een kinder- ontvangstcomité heette de Sint wel kom, welk comité in traditioneel jacquet was gestoken. „Concordia” was de muziekvereniging, die hier de muzikale noot verzorgde. Even later begon de Sint aan een lange rondrit door Waddinxveen. Mee reden niet alleen de bestuurs leden van de middenstandsvereni- gingen, maar ook leden van de ponyclub, die weer veel succes had den. Het kinder-comité had ook een eigen rijtuig, waarmee vrolijk in de stoet wërd meegereden. Een groot aantal kinderen nam deel aan de wedstrijd, waarbij zij moesten raden welke sprookjes de vijf praalwagens voorstelden, die stoet nog extra opfleurden. Drie muziekkorpsen namen deel aan de rondrit door ons dorp: Con cordia, Voorwaarts en nog een tweede Concordia, nl. uit Boskoop. Aan de opvoering van de belas- tingaapaciteit van Waddinxveen is de laatste jaren door het college alle aandacht geschonken, zo stel len B. en W. De marktgelden zullen ook wor den verhoogd. B. en W. stellen nu zelfs voor met 100 pet, een voorstel waarmee niet alle raadsleden het eens zijn. Ook besteedde het college aan dacht aan een efficiënte invordering van bepaalde belastingen, zoals vermakelijkheidsbelasting en precariorechten. B. en W. verwacht kennelijk een strenge winter, want de post kosten sneeuwruimen is verhoogd met rond 3500 tot 13.184. Voor het onderhoud van wandel plaatsen en plantsoenen is geraamd 134.673 tegen 119.596 in 1963, een stijging van niet minder dan ruim 15.000. Omdat uitsluitend 1-jarige planten in de kweekkas zullen wor den gekweekt konden de kosten van deze kas f 7.000 lager worden gesteld dan in 1963. Ook de kosten van de weekmarkt konden door een gewijzigde werk indeling worden verlaagd, zo stel len B. en W. Voor het onderhoud van pompen en riolen inch de rioolgemalen r een post uitgetrokken van 60.989 (in 1963 53.212). Voor de gemeen- te-reiniging zijn deze bedragen resp. 114.574 en f 101.982, een stijging met ruim 12.000. Voor 74 woningen werd door de dienst van openbare werken voor het onderhoud ruim 15.000 geraamd. Om twee uur vanmiddag begint de jaarlijkse begrotingsvergadering, waarin de gemeenteraad van Waddinxveen zich moet uitspreken over de financiële plannen, die B. en W. voor het jaar 1964 hebben gereedgemaakt. Het wordt een uitvoerige vergadering, aangezien er door de voorzitter nog enkele punten aan de bestaande agenda zijn toegevoegd. De belangrijkste punten van deze raadsvergadering zijn de volgende: H Beëdiging van de heer Ph. Kroes als lid van de gemeenteraad. B Vaststellen van de rekening van Openbare Werken. Het bouwen van twee hoogspanningsstations in de Vondelwijk. B Distributie-kabelnet in de Vondelwijk. B Het buizennet voor gas en water in de Vondelwijk. Vernieuwing en uitbreiding van het kabelnet, langs de Brugweg. E Uitbreiding van het hulpmateriaal voor het elektriciteitsbedrijf. B Vernieuwing van de gas- en waterleiding in de Dorpstraat. B Uitbreiding van het hulpmaterieel voor het gas- en waterleidingbedrijf. Voorstel tot verhoging van de marktgelden. B Begroting van de gemeentelijke instelling voor sociale zaken, voor 1964. B Begroting van de bedrijven voor gas, .water en elektriciteit, voor 1964. Begroting van de dienst Openbare Werken, voor 1964. De gemeentebegroting, voor 1964. - i:i W SISSIS''^ i j i 3 Hu* dwingt spontaan respect af -Tv' MP 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1