GROND VOOR NIEUWE ZWEMBAD GEKOCHT Geen voetbal van V erkeersmaatr egelen op Henegouwerweg I s week van 3 t/m 9 december 1963 74Z? Laatste raadsvergadering dit jaar BURGERLIJKE STAND VERBAKEL DE KERKEN NODIGEN Verschijning met de feestdagen |‘P Verrassingsavond f' Pianomuziek le Kerstdag gesloten ZwemcZ. De Gouwe nam. 8 uur SLUITINGSVERGADERING SINT NICOLAASACTIE 1963 Gemeente krijgt half miljoen krediet donderdag 19 december en op dinsdag 31 december Grotere veiligheid r L J eugd verkeersschool ontving 600 leerlingen Spreekuur voor woningzoekenden PU f op maandagavond 16 december in Café-Restaurant „Royal” Het comité Onderwijzeres vertrekt Wandelver. W.I.K.’ Lucifersactie Damcl. „Excelsior” Café rest. ROYAL” WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 12 DECEMBER 1963. PAGINA 2 vanaf f 10.- p. persoon Reserveer vroegtijdig Telefoon 3083 I te- TRAINING BE FAIR Kienavond Be Fair MODEHUIS i GIFT VOOR OUDEN VAN DAGEN Vogeltentoonstelling van „de Vogelvrienden” op donderdag 12 december a.s. namiddag 8 uur (ook op vrijdag en zaterdag) in het Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. /oliën bouclé-moha' in winterse modetinten. De laag ingezette mouw leeft een jeugdig modisch accent. kerstmiddag bejaarden van De gemeente heeft de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten voor het jaar 1964 een krediet gevraagd van een half miljoen gulden. De bank heeft zich bereid verklaard, in 1964 een krediet voor maximaal 500.000,- ter beschikking te zullen stellen. Met de feestdagen verschijnt ons blad op Voor dit nummer moeten de advertenties binnen zijn uiterlijk maandag 23 december. De Nieuwjaars advertenties moeten uiterlijk 20 december binnen zijn. Het eerste nummer in 1964 verschijnt op donderdag 9 januari. DE UITGEVER. De wekelijkse trainingsavonden van Be Fair worden gehouden in huishoudschool „De Rank” aan de leplaan. Aanvang 7 uur. B. en W. stellen de raad voor, een krediet van 7000,— beschikbaar te stellen, waarin zijn begrepen de kosten van taxatie en overdracht. Vrijdag 20 december a.s. wacht Be Fair-leden de grote kienavond, welke gehouden wordt in het ver enigingsgebouw aan de Stations straat. Aanvang 7.30 uur. De prijzen bestaan uit kalkoenen, ganzen, ko nijnen, kippen, enz. ADVENT-KERSTCONCERT Maandag 16 december a.s., des avonds om 8 uur zal er een zang en orgelavond zijn in de Sint Janskerk te Gouda. Medewerking wordt ver leend door het Vaste Burchtkerk- koor uit Voorburg o.l.v. de dirigent Wim van der Panne. Aan het orgel Feike Asma. Ook zal er samenzang zijn van verschillende kerstliederen. Voor de Henegouwerweg heeft het college van Gedeputeerde Staten 1-1 2-0 2-0 2-0 2-0 1-1 i 2—0 0—2 DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dokter C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, telef. 2676. een stuk van de Alpher Wetering. Deze firma wilde hier bedrijfsgebouwen neerzetten. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: een blauwe dameshand- schoen; grijs kinderpetje; nylon da- meshandschoenen; een zwart-witte 'want. Verloren: bruine portemonnaie; zie- kenfondskaart; wieldop van Taunus; bruine handschoen; broche (berg schoen); portemonnaie met inhoud; bruine glacé herenhandschoenen; 3-kleuren vulpotlood; zwarte regen- broek. Naar wij vernamen van het Sint Nicolaas-aktiecomité heeft de eige naar van het „miezerige bootje” die Sinterklaas in Waddinxveen aan wal heeft gebracht een gift geschonken ad 100,- voor de aanstaande rit voor ouden van dagen. Het comité is zeer dankbaar voor deze geste, welke navolging verdient. Vanavond, donderdag 12 decem ber, organiseert WSE in het ver enigingsgebouw aan de Burgem. Trooststraat 4 een verrassingsavond voor leden en donateurs met hun dames. Aanvang 8 uur. Men kan deelnemen aan klaver jassen, pandoeren, kruisjassen en sjoelen. De prijzen zijn de moeite waard. Over de ’verrassingen’ wor den geen mededelingen gedaan, die zal men op de ongetwijfeld gezel lige avond vanzelf beleven. Het was eigenlijk wel te voorzien. De vroeg ingevallen winter werd oorzaak dat de voetballers het eer ste ’vorstverlet’ al weer hebben ge had. Alle terreinen in de afdeling Gouda bleken onbespeelbaar. Dus deze week geen uitslagen. PROGRAMMA: Het ziet er op het ogenblik ook voor komend weekend somber uit voor de buitensport. We volstaan daarom met het geven van het programma. Zaterdagvoetbal: Be Fair - Lisser Boys, 2.30 uur Bergambacht - Waddinxveen, 2.30 u Zwervers - RCV, 2.30 uur Sportlust 2 - Be Fair 2, 2.30 uur Waddinxveen 2 - Boskoop 2, 2.30 u RCV 2 - Zwammerdam 3, 2.30 uur Schoonhoven 2 - Be Fair 4, 2.30 uur Be Fair 5 - Rijnstreek 3, 2.30 uur. Zondagvoetbal: WSE - Groot Ammers, 2.30 uur Vep 4 - WSE 2, 12 uur. Juniorenvoetbal: afdeling A: Bodegraven - Waddinxveen, 2.30 u Be Fair - Groeneweg, 12.45 uur Groot Ammers - Be Fair 2, 2.30 uur. Ruim zeshonderd Waddinxveense leerlingen hebben de afgelopen we ken een bezoek mogen brengen aan de Shell Jeugd verkeersschool, die tijdelijk was ondergebracht in de garage van de Citosa. Het waren de leerlingen uit de vijfde en zesde klassen van de lagere scholen van Waddinxveen en Boskoop, die hier in de praktijk van het verkeer zijn opgevoed. Deze praktijk leerde te vens, dat een vaste jeugdverkeers- school, bijvoorbeeld op de Waddinx veense rolschaatsbaan, zeker een succes zou worden. Geboren: Sidney, z.v. J. van Zon en M. P. Keuter; Nicolette, d.v. K. van Eeuwen en M. A. van der Kraats; Dirk, z.v. G. H. Oomkens en B. S. Gelderblom; Johan, z.v. J. K. Zuidweg en D. A. M. Adema. Ondertrouwd: G. Zevenbergen en A. C. Vis Gehuwd: geen. Overleden: geen. Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoekenden zal worden ge houden op dinsdag 17 december ’63 van 7 tot 8 uur n.m. in het gebouw van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken (achter het gemeente huis). De realisering van deze plannen kon geen doorgang vinden, in ver band met het uitbreidingsplan Zuid- kade, waarin aanleg van een zwem bad was begrepen. De grond en het water zijn ge kocht voor een bedrag van meer dan 6000,—, welke koopsom is ge baseerd op het bedrag plus de bij komende kosten, die de firma Reijm indertijd betaalde voor deze grond. Bezoekt de De opening zal geschieden door de edelachtbare heer burgemeester C. A. van der Hooft. Openingsuren: donderdag en vrij dag van 8 tot 10 uur ’s avonds en zaterdag van 10 uur v.m. tot 10 uur namiddag. Elke 100 ste bezoeker ontvangt een ’stelletje’ vogels. De taxateurs van de gemeente Waddinxveen hebben grond gekocht ten noorden van het huidige zwembad aan de Kanaalstraat, die bestemd is voor aanleg van het nieuwe gemeentelijke zwembad. In 1956 werd deze grond reeds gekocht door de firma J. Reijm en Zn. alhier, samen met Mevrouw B. de Bruin - Meister, onderwijzeres aan de Theo Thijssen- school is met ingang van 15 febru ari a.s. benoemd aan de openbare lagere school te Putten (Gld). B. en W. stellen dan ook voor, haar met ingang van die datum eervol ont slag te verlenen. Alles geprobeerd? Niets hielp! Maak dan nu de finitief een eind aan LIKDOORNS, overtol lig eelt en wratten. Neem Pelpasta, helpt snel, zeker en pijnloos. Verkrijgbaar bij: DROGISTERIJ A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1, telef. 2135 PRIJSWINNAARS VAN SPROOKJESWEDSTRIJD De sprookjeswedstrijd, die ver bonden was aan de rijtoer van Sint Nicolaas door Waddinxveen en waarbij de kinderen moesten raden welke sprookjes de praalwagens voorstelden, heeft tien prijswin naars opgeleverd. De tien jongens en meisjes zullen maandag a.s. om half acht ’s avonds in Royal hun prijzen in ontvangst nemen. Het zijn: 1. Netty van der Jagt, Noordkade 89; 2. Dikky Bos, Henegouwerweg 76; 3. Wim Metselaar, J. W. Frisoweg 9; 4. Heleentje van der Roovaart, Prinses Beatrixlaan 41; 5. Ina Havenaar, Piasweg 35; 6. Irma Groenedijk, Zuidkade 86a; 7. Marja Bos, Henegouwerweg 76; 8. Lia Broer, Mauritslaan 26; 9. Lia Rijnbeek, Wilhelminakade 65; 10. Tony van Hoven, Piasweg 27. Typerende ongelukken Door deze maatregelen zal hope lijk een eind zijn gekomen aan de voor deze weg wel bijzonder type rende ongelukken: de botsingen tussen stilstaande vrachtwagens en auto’s, w.aarvan de bestuurders deze niet opmerkten, door de vele on overzichtelijke bochten in de Hene gouwerweg. Het wachtverbod lijkt dan ook wel de belangrijkste maat regel, die hier kon worden genomen. Veiliger? Door het tot voorrangsweg ver klaren, zal een einde komen aan de vele ongelukken, die op de kruis punten van de Henegouwerweg met de af- en opritten van de rijksweg en de parallelweg gebeurden. Deze ongelukken hadden als oorzaak, dat de automobilist, rijdend op de Henegouwerweg, naar zijn idee geen voorrang hoefde te verlenen aan het verkeer op de op- en afrit ten. Geroutineerde automobilisten gaven, wanneer zij deze op- en af ritten bereden, vanzelf al voorrang v oor ae Henegouwerweg heeit het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een aantal verkeersmaatregelen genomen, die waarschijnlijk zullen leiden tot grotere veiligheid op deze gevaarlijke weg. Ten eerste zal de weg van rijksweg 12 tot aan de hefbrug van Boskoop tot voorrangs weg worden verklaard. Ten tweede zal een wachtverbod worden ingesteld voor de beide rijbanen,, met uitzondering van de parkeerhavens. aan het verkeer op de Henegouwer weg. Het tot voorrangsweg verkla ren van de Henegouwerweg is dan ook een logische maatregel, die echter al veel eerder had moeten worden genomen. Remonstrantse Kerk. V.m. 10 uur: ds. Bloemendaal, van Delft Christ. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur: ds. A. P. Verloop Woensdag, nam. 7 uur: ds. A. P. Verloop Gemeente van Jezus Christus Het Volle Evangelie Samenkomst elke zondag om 7 uur in het C.N.V.-gebouw, Dorpsstraat. KERKDIENSTEN R.K. KERK Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2452 Missen: ’s zondags 7 uur Vroegmis; 8.30 uur Hoogmis; 11 uur Late Mis; ’s avonds 7 uur Lof; 17.30 uur Mis in de rk-school, Kon. Wilhelminapl. Door de week ’s morgens 7 en 8 u.; Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis; Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66. donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Wachttorenstudie Woensdagavond hield de wandel- sportvereniging W.I.K. een Sint Nicolaas-avond, waarbij alle leden aanwezig waren. Door de voorzitter werden de Sint en Zwarte Piet welkom geheten, waarbij Sint ver klaarde gaarne bij W.I.K. aanwezig te zijn. Het was een gezellige avond waarbij alle leden een presentje ontvingen. Bij hun vertrek deelden zij mede een volgend jaar terug te zullen komen. De volgende clubavond wordt ge houden op woensdag 18 december a.s. om 7 uur. zondag 15 december 1963 Nederlands Hervormde Kerk, V.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius N.m. 6.30 uur: ds. D. v. d. Ent Braat, van Monster Hervormd Wjjkgebouw, Esdoornlaan V.m. 9.30 uur: dr. H. Bout van Utrecht N.m. 6.30 uur: ds. Joh. Verwelius N. Herv. Kring „Wet en Evangelie”. V.m. 9.30 uur: ds. C. J. v. d. Bogerd, van Gouda N.m. 7.00 uur: ds. E. H. Kalkman Adventszangdienst Gereformeerde Kerk. V.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. J. Snoey N.m. 6.30 uur: ds. J. C. Seegers, van Gouda VOOR BEROEP BEDANKT Ds. Kalkman heeft bedankt voor het beroep, dat op hem werd uit gebracht door de Hervormde Ge meente te Scharnegoutum (Er). ZATERDAG EERSTE STEEN VOOR „WET EN EVANGELIE” Aanstaande zaterdag om elf uur s morgens zal de eerste steen wor den gelegd voor de in aanbouw zijnde kerk van ’Wet en Evangelie’. De fundering van het kerkgebouw is nu gereed. Met de bouw van de toren is onlangs ook begonnen. De eerste steen zal gelegd worden door de tweede voorzitter van ’Wet en Evangelie’, de heer N. Krabben dam. Na afloop van deze officiële gebeurtenis komt men bijeen in het Verenigingsgebouw aan de Stations straat. i BESCHERMING BEVOLKING Onder voorzitterschap v.an de burgemeester van Gouda is dezer dagen de kringraad van burgemees ters van gemeenten, behorend tot de kring Zuid-Holland-d bescherming bevolking, in vergadering bijeen geweest. De rekening van de kring over het dienstjaar 1962 werd (voorlopig) vastgesteld, alsmede de begroting voor het dienstjaar 1964, en wijzi gingenvan begrotingen, dienstjaren 1962 en 1963. Herbenoemd werden de op 1 ja nuari a.s. periodiek aftredende leden van het dagelijks bestuur, de bur gemeesters van Nieuwerkerk aan den IJssel, Woerden en Waddinx veen. Op zijn verzoek werd aan de heer G. J. Bos per 1 januari 1964 eervol ontslag verleend als kring comman dant van de brandweer B.B., in welke vacature werd voorzien door benoeming van de heer L. van der Linde, die sedert 1 mei 1952 als plaatsvervangend commandant van de brandweer B.B. optreedt, De kringadministrateur werd met terugwerkende kracht tot 1 januari 1963 bevorderd tot commies le klas se, terwijl besloten werd tot aan stelling van een adjunct-kringadmi- nistrateur. Aan de door de architect voorge stelde overdracht van de verstrekte opdracht tot het maken van een ontwerp voor de kringcommando- post met bovenbouw, alsmede de directievoering over dit bouwwerk aan een afzonderlijk, daartoe in het leven geroepen, lichaam hechtte de kringraad zijn goedkeuring. de 12e ronde gespeeld. De uitslagen waren: A. Zwanenburg - A. A. Rietveld 0-2 H. Boele - D. Zwanenburg G. van de Zijden - B. van Eijk F. Jacobi - A. Blonk T. Twigt - T. van de Hek T. Baan - W. van de Heijden P. de Joode - C. H. Kramp In Gouda zijn inmiddels de per soonlijke kampioenschappen v,tm district begonnen. In de hoofdklasse kwamen de spelers C. H. Kramp en H. Boele tegen elkaar uit. Na een prachtige partij deelden zij de pun ten; waarmee Kramp overigens dik te vreden mocht zijn. Door een fout kon Boele met twee om twee een dam halen. Kramp had niet anders dan de dam voor twee schijven ver lies af te nemen. Hierna verzuimde Boele de sterkste voortzetting te nemen en kon Kramp nog op het laatste nippertje remise halen. In de eerste klasse kwamen A. A. Rietveld en T. Driessen tegen el kaar uit. T. Driessen kreeg in het middenspel enig voordeel maar kon dat toch niet houden. Na enig af ruilen werd ook deze partij remise. C. Stolker had een heel goede stand tegen E. Kijkuit van Moordrecht, maar in het eindspel deed hij een paar zwakke zetten en dat was voor E. Kijkuit voldoende om beide punten binnen te halen. Vrijdag a.s. wordt de tweede ron de gespeeld, in café The Corner, tegenover het station te Gouda. Aanvang 7.30 uur. Lucifer-aktie: Damclub Excelsior is dezer dagen een lucifer-aktie begonnen ter ver steviging van de kas. Verwacht wordt, dat wanneer de verkopers bij u aan de deur komen u ze niet te leur zal stellen. Koop een pak lucifers voor dit goede doel. U doet damclub Excelsior, die bijna 60 jaar bestaat, er een groot plezier mee. De prijs is 50 cent per pak. Helpt allen mede om deze aktie te doen slagen. De laatste raadsvergadering van het jaar 1963 zal vanavond worden gehouden. Niet minder dan dertig punten staan op de agenda. De belangrijkste punten zijn: O Benoeming van de leden van de verschillende raadscommissies. Benoeming van bestuursleden van de gemeentelijke instelling voor sociale zaken. Het verlenen van ontslag aan een onderwijzeres. O Wijziging van het algemeen ambtenaren-reglement. Vaststelling van de uitgaven voor het openbaar lager onderwijs, over 1962. Vaststelling van de exploitatievergoeding voor de bijzondere lagere scholen en het bijzonder ULO-onderwijs. Vaststelling van de gemeentelijke vergoeding voor het vakonderwijs. 6 Wijziging van de salarisverordening. Ruiling van grond. Aanschaf van een natuurkunde instrumentarium voor de Kon. Juliana- school aan de Kerkweg. O Aanschaf van muziekinstrumenten voor de Eben Haëzerschool. 9 Vaststelling van het 'krediet in rekening-courant bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten voor 1964. Machtiging voor het aangaan van een kasgeld-lening. Aanschaf van meubelen voor het tweede lokaal van de R.K. kleuter school in de Oranjewijk. Aankoop en verkoop van gronden. Het treffen van verkeersmaatregelen. Herziening van het uitbreidingsplan betreffende gronden bij het raad huis en de Stationsstraat. Het verlenen van een voorlopig krediet voor het bouwrijp maken van de Groenswaard. Het nemen van voorlopige onteigeningsbesluiten. Kramp en Boele spelen gelijk. Excelsior 3 won vorige week met 6-4 van BDV 3 na een spannende strijd. BVD 3 begon deze wedstrijd al met een 2-0 achterstand door het niet opkomen van een speler. De uitslag was als volgt: Excelsior 3 B.D.V. 3 T. Driessen - C. Noorman F. van Eijk - A. den Boer J. Slappendel - W. Noordhoek 20 W. van de Laan - G. Bimond 02 H. C. F. Geers - N. O. 20 Voor het clubkampioenschap werd Uitslagen: Z.P.S. 1 - Gouwe 2 (dames) 0-0 Gouwe 1 - Merwede 1 (heren) 3-5 Ondanks dat Gouwe volledig was heeft het van Merwede niet kunnen winnen en we mogen wel zeggen, verdiend. In de winter zien we de zwemsnelheid van Gouwe al gauw terugzakken en tegen een ploeg die over een binnenbad beschikt zien we het verschil al gauw. Voor de rust liep Merwede al uit naar 3-0 en toen Gouwe na de rust meer vat op het spel kreeg, bleek de achter stand toch te groot om deze in te lopen, ondanks dat de stand nog even 3-4 geweest is. PROGRAMMA: Zaterdag 14 december a.s. 6 uur: Gouwe 1 - Brandenburg 1 (dames) 7.45 uur: Donk 2 - Gouwe 3 (heren) Dinsdag 17 december a.s. 8 uur: Zwemwedstrijden voor de verenigingen zonder overdekte zweminrichting. Zaterdag 21 december a.s. 7.30 uur: Gouwe 4 - Boskoop 2 (heren). Hedenavond, donderdag 12 de cember is weer een jeugdavond in het C.N.V.-gebouw aan de Dorps straat. Aanvang 7.15 uur. Donderdag 19 december a.s. wordt in het Wijkgebouw Esdoornlaan, een Kerstmiddag gehouden voor alle bejaarden. Aanvang 2.30 uur. GOUDSE MARKT IN KAARSLICHT Dinsdag 17 december a.s. te 19.00 uur, wordt vóór het stadhuis te Gouda weer de door de Noorse stad Kongsberg ten geschenke gegeven kerstboom ontstoken. Dit jaar door de ambassadeur van Noorwegen, Zijne Excellentie O. J. L. Kildal. Bij deze gelegenheid zullen ver schillende koren gezamenlijk toe passelijke liederen zingen. Ook dit jaar zal zich deze bijeen komst tegen een bijzonder decor af spelen. Het stadhuis en de andere openbare gebouwen aan de Markt zullen met kaarsen worden verlicht, terwijl de bewoners van de Markt zijn uitgenodigd om hun woningen, eventueel winkels, op dezelfde wij ze te verlichten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 2