Gouwe won van GZC II Zaterdag groot zaalvoet- baltornooi in W’veen W eer geen voetbal V ogelvrienden hielden geslaagde expositie HET ERFENISHUWELIJIC Papier warmtebeschermend Voor INLEG TERUGBETALING NUTSSPAARBANK te waddinxveen 8^ Excelsior werd DAM P Zaterdag weer puzzelrit I’S geen kampioen Schaakrubriek en gelden zal de Nutsspaarbank van dinsdag 24 december 1963 tot en met zijn van dinsdag 31 december 1963 JEUGDRUBRIEK PöTOl Ruwe handen ij fl 4Q-9O en50ct Schrale huid Volière bij bejaardentehuis Snuif en wrijf WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 19 DECEMBER 1963 PAGINA 2 Wf WADDINXVEENS SPORTNIEUWS Kanaalstraat 9 Telefoon 2468 Giro no. 458622 gesloten de 13e ronde gespeeld, de uitslagen 1-1 bruggen kunnen doen? Allereerst eens een mooi stel nieuwe door Henk BB Hoofdstuk 2 - Nr. 4 zijn, het 0-2 0-2 0-2 2-0 0-2 0-2 0-2 2-0 0-1 0-1 1-0 0-1 1-0 0-1 1-1 0-2 I van Heeswijk „De Vogelvrienden” hielden vorige week in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat een uitgebreide expositie van vogels, afkomstig niet alleen uit Waddinxveen, maar ook uit de wijde omgeving. Voorzitter H. Groen stak in zijn openingswoord zijn vreugde over de voorspoedige groei van de vereniging niet onder stoelen of banken. Zestig liefhebbers zijn momenteel onder het banier van „De Vogelvrienden” verenigd. De volière in het Warnaarplantsoen, die door deze vereniging onderhouden wordt, trekt ook veel belangstelling en dat doet de vereniging natuurlijk ook veel goed. 0-1 afgebr. 0-1 0-1 Zaterdagmiddag 21 dec. a.s. orga niseert de Motor-Auto- en Brom fietsclub „Gouwe-Rijders” een z.g. De notaris haalde zijn schouders op. „Dat is iets, wat ik ook niet weet, meneer Blokker. „Ik ben slechts uitvoerder van de laatste wil van mijn cliënt, uw oom, en als zodanig heb ik alles gedaan, wat mo gelijk was om u te vinden. Dat u eerst thans hier bent, is niet mijn schuld.” Kees dacht een poosje na. „Zeven dagen,” mom pelde hij, „dat is toch praktisch onmogelijk? Gestel eens, dat ik iemand weet, die hals over kop met me trouwen wil. Dan moeten we toch veertien dagen of drie weken in ondertrouw staan, alvorens te mogen trouwen. In die tussentijd verstrijken de zes maanden en ffft. weg is de erfenis.” „In bizondere gevallen is een_ondertrouwtermijn van zondere gevallen, en naar ik meen, kan hier van een 441- Wxxwnl vicLr» r»44v^ "!*•*-» z-1 4 1 nn anrlnn aan een ambtenaar van de burgerlijke stand uiteen- uur kunt trouwen.” „Dat is allemaal heel mooi, maar om te trouwen is 1. P. Hoogendoorn, Boskoop, die ook de tweede prijs behaalde (met bondsmedaille); 3. A. v. d. Spek, Waddinxveen. Klasse 11: graspar kieten overjarig eigen kweek: 1. P. Hoogendoorn, Boskoop. Klasse 13: grasparkiet open klasse: 1. A. v. d. Spek; 2. A. v. d. Spek; 3. W. Vink, allen uit Waddinxveen. Klasse 14: grote parkieten eigen kweek 1962 en 1963: 1. A. v. d. Spek uit Waddinx- GOUWEBOSKOOP (meisjes) Daar Boskoop niet opgekomen is ging de wedstrijd niet door. Jam mer om voor niets naar Gouda te gaan. Laat dit bij ons niet gebeu ren. GouweGZC b (jongens) 3-0 Een mooie overwinning van de jongens maar het spel was toch echt niet zo best, dus jongens trainen is echt niet overbodig want nog mak kelijk gaat het niet altijd. De Jeugdavond was ook dit keer weer een succes met o.a. top en flop en de muziekquiz hopende ook van de spelregels iets opgestoken te hebben was het weer over de hele avond een top. Januari beginnen de kring zwem en polotraining te Gouda weer. De deelname is tot nog toe niet zo bar groot, dat kan veel beter, wij den ken o.a. aan Jeannette Jenné; Joke de Adel, Ria Kuipers, Cora en Joke van Hofwegen, Ada Dijken, Nel Hogebrugge, Marry van Ringelen- stein, Els Boonstoppel, Janny van Hoven. Bij de jongens Jan Kraan, Piet Kloet, Adrie Verhoef, Wim v. d. Wal, Kees van der Linde, Arie van Amerongen en Wim Los. De polotraining is van 7.45 tot 8.45 uur op zaterdag alleen voor jongens. De zwemtraining is van 8 tot 9 uur op dinsdag en is voor jongens en meisjes. De eerste avond zal selectie worden toegepast, dus jon gelui geef je nog op voor 24 dec. bij A. Troost, Kerkweg 69 en doe je best. 8-12 Voor het clubkampioenschap werd r’~ io--u j hiervan waren: P. C. de JoodeJ. Hoogerbrug 2-0 A. BlomA. A. Rietveld T. v.d. HekF. van Eijk W. v.d. LaanJ. Slappendel B. van EijkA. Zwanenburg Voor de persoonlijke kampioen schappen te Gouda kwamen alle spelers van Excelsior in het strijd perk. In de hoofdklasse moest H. Boele een nederlaag incasseren te gen R. Overes uit Moordrecht. C. H. Kramp kwam remise overeen met P. Schep uit Schoonhoven. Na een gelijk opgaande partij. In dele klas speelde A. A. Rietveld en C. Stol- ker tegen elkaar. Rietveld kreeg in het middenspel een schijf winst. Maar door een verkeerde voortzet ting kreeg Stolker zijn schijfje weer terug en na enig spel werd de par tij remise gegeven. T. Driessen kon tegen de sterk spelende De Langen uit Schoonhoven niet op. Hij ver loor al gauw een schijf en kreeg niet veel kans meer. Ten koste van nog twee schijven kwam hij nog wel op dam, maar drie schijven ach ter was te veel en De Lange maak te dan ook gauw een eind aan deze ongelijke strijd. Vrijdag a.s. wordt de derde ronde gespeeld. Heeft u interesse, ga dan kijken in The Corner te Gouda te genover het station. Aanvang 7.30 uur. Hoofdstuk 3. Jo Bergsma vond het leven voor een alleenstaande jonge vrouw nu niet bepaald rooskleurig. Vooral niet wanneer je een aantrekkelijk gezicht hebt en een zeer behoorlijk figuurtje. Voeg daarbij een chef, die het je onophoudelijk lastig maakt met zijn attenties, dan zijn er waarborgen voldoende om op gezette tij den wanhopig, ja zelfs kribbig te worden. Om een zelfde oorzaak was ze uit haar vorige betrekking weggegaan, zonder getuigschrift en eigenlijk zonder behoorlijk een maand van te voren op te zeggen, het geen weer nieuwe moeilijkheden veroorzaakte bij het vinden van een andere baan. Want als ze heel eerlijk was: zo heel veel kende ze niet. Haar kennis van marhineschrijven was matig en haar handschrift was nu ook niet bepaald om over naar huis te schrijven. (wordt vervolgd) ,x_/dL jlö aiicmaai ncci xxxv^vrx, xxxcicix vrxxx lc x>-> in de eerste plaats een vrouw nodig,” mopperde Kees, „en volgens de wil van oom Klaas, iemand, waarop'® niets aan te merken is. Die zijn ook niet opgeschept.” Js „U hebt niet bepaald een hoge dunk van de neder- landse vrouwen,” meende de notaris te moeten op merken. Ik kan u slechts dit adviseren: zoekt u zo spoedig mogelijk een nette vrouw, trouw ermee en kom met de huwelijksdocumenten, in casu het trouw boekje hierheen. Echter, de laatste dag is 29 mei. Daarna vervallen uw rechten, en gaan zij over aan anderen.” „We zullen zien,” antwoordde Kees, terwijl hij op stond. „Verder praten heeft toch geen zin meer. Ik geloof, dat het ’t verstandigste zal zijn om met de eerstvolgende trein naar Clermont-Ferrand terug te keren en de erfenis de erfenis te laten. Wanneer u over zeven dagen niets meer van me gehoord hebt, wel dan weet u, dat ik er geen interesse meer voor heb. Goedemorgen.” Het was een andere Kees Blokker, die na het on derhoud met de notaris weer op straat liep, als een uur tevoren. Hij had nu geen oog meer voor het We bezitten een goed en goedkoop middel om levensmiddelen en ook ons zelf tegen warmte te beschermen. Die warmtewering heet: papier! We hebben papier, overvloediger, beter en hygiënischer dan onze groot moeders het kenden. Zo verpakken wij de boter in perkamentpapier en leggen ze in een glazen bakje met koel water, dat we dikwijls verversen. Kaas wikkelen we in vochtig gemaakt papier. Het snijvlak van de worst bedekken we ook met een stukje papier en dan pakken we de hele worst in. Zo kunnen we het met alle levensmiddelen doen. Overigens zouden we ook in de ijskast alle aan bederf onderhevige eetwaren afzonderlijk verpakt moeten bewaren. Ook sla pakken we in vochtig papier, dan blijft ze tot de volgende dag vers. Tomaten, afzonderlijk verpakt, blijven ook veel langer goed, evenals appels, peren en citroenen. Verpakte koek blijft vers en droogt niet uit. En wij zelf? Is papier niet onze beste beschermer tegen de zon? We hebben niet altijd een grote hoed of een doek bij de hand wanneer de zon schijnt, maar een vel papier kunnen we in elke zak meenemen of in de dichtst bijzijnde winkel kopen. Mensen, die niet tegen de zon kunnen, mogen zich nooit onbeschermd aan sterke zonnestraling blootstellen. Een zonne steek met de onaangenaamste gevolgen is dikwijls het loon van die on voorzichtigheid. Bescherm het hoofd met een stuk papier en het gevaar is al geweken. Tenslotte denken we even aan de beroemde clochards, de erkende leeglopers van Parijs, ’s Winters slapen zij op papier onder de Seine- bruggen en met papier toegedekt tegen de kou. En ’s zomers beschermen zij zich met papier tegen de warmte. veen (met wisselbeker). Klasse 15: grote parkieten open klasse: 1. F. Hansen uit Moerkapelle. Klasse 16: zebravinken eigen kweek 1962 en 1963: 1. en 2. F. Versluis uit Wad dinxveen. Klasse 17: overjarige tro pen eigen kweek 1962 en 1963: 1. F. Hansen uit Moerkapelle (met bond- kruis). Klasse 18: tropische vogels open klasse: 1. H. A. Gelderblom (met brillenvogel) kreeg wisselbe ker en kampioensbeker; 2. F. Ver sluis (blauw fazantje) kreeg ere prijs; 3. A. v. Ardenne, Jap. nachte galen. Klasse 19: astrilden en ame- dinesoorten: le pr. J. A. Hooger. Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg met Wethouder S. Pille, op wie de vergaderende raadsleden intussen met smart zaten te wachten, open de de tentoonstelling en wees op de prachtige vrije tijdsbesteding, die het verzorgen en opkweken van vogels biedt. Namens B. en W. dankte hij de vereniging voor de goede zórgen, die de vogels in de Warnaar-volière ondervinden. In verband met de realisering van het bejaardentehuis merkte de heer Pille nog op, dat ook in de tuin van dit tehuis een volière zal worden geplaatst. De heer Groen beloofde daarop onmiddellijk, dat ook deze volière graag door „De Vogelvrienden” zal worden ver zorgd. Aan een vogel-tentoonstelling is natuurlijk ook een keuring verbon den. De uitslagen van deze keuring zijn als volgt: Klasse 1: zangkana- ries (eigen kweek) 1963: 1. J. Sol, met bondsmedaille en wisselbeker; 2. J. Verruijt. Klasse 2: zangkana- ries overjarig eigen kweek: 1. J. Sol. Klasse 3: zangkanaries open klasse: 1. S. de Haan uit Gouda; 2. H. Groen, Waddinxveen. Klasse 4: kleurkana- ries roodfactorig eigen kweek 1963: 1. J. K. v.d. Greft uit Scheveningen, 2e werd eveneens J. K. v. d. Greft. Klasse 5: kleurkanaries roodfactorig overjarig eigen kweek: 1. H. van Rijn uit Waddinxveen. Klasse 6: kleurkanaries roodfactorig open klasse: 1. J. W. C. de Vries uit Wad dinxveen. Klasse 7kleurkanaries niet-roodfactorig eigen kweek 1963: 1. C. Vrijmoed, Waddinxveen (met wisselbeker); 2. F. Smeenk, Wad dinxveen; 3. W. van Oostrom, Wad dinxveen. Klasse 8: niet-roodfacto- rig overjarig eigen kweek: 1. W. van Oostrom. Klasse 9: kleurkanaries niet roodfactorig open klasse: 1. W. van Oostrom; 2. C. Vrijmoed; 3. W. Pel, allen uit Waddinxveen. Klasse 10: grasparkieten eigen kweek 1963: stralende voorjaarsweer, maar in gedachten verzon ken liep hij, zonder te weten waarheen, langs de Keizersgracht. Daar had me die oom Klaas hem een mooie poets gebakken. Al zijn geld aan hem vermaakt, bovendien zijn huis en inboedel, maar. trouwen, jongeman, en binnen een half jaar na mijn dood! Had-ie dat maar eerder geweten. Stom van hem, dat hij altijd een zwerver was geweest. Nu zat hij daardoor in de boot. En hoe! Als hij braaf had opgepast, netjes op be scheiden wijze zijn werk had verricht en als een ordentelijk burger op tijd was getrouwd, dan had hij nu de beschikking gehad over de centen van oom i Klaas.. Was hij een rijke_kerel geweest. Maar inplaats grote ergernis van oom Klaas en nu zat neeflief met duizend gulden., weg "bankrekening in Brussel en Parijs, weg landgoed en inboedel, ook wel enige tien- duizenden waard. Bij elkaar een kleine half miljoen! Het was toch eigenijk zielig om al dat geld aan lief- dadige verenigingen te geven. Zelf zou hij het un- f mers best kunnen gebruiken. Wat zou er al niet mee 'xxtp '"ve.p Een advertentie plaatsen: Jongeman, die binnen zeven dagen getrouwd moet zijn om in het bezit te komen van een erfenis van circa vier ton, zoekt een ter goeder naam en faam bekend staande vrouw. Wie wil? Ja, er zouden bosjes brieven op komen, daarvan was hij overtuigd. Maar een ter goeder naam en faam bekend staande vrouw schreef in de regel niet op een dergelijke annonce. Oom Klaas had het maar goed bekeken. Met die clausule had hij bij voorbaat al voorkomen, dat eventuele erfenisjaagsters een kans zouden hebben. Alleen serieuze vrouwen waren voor oom Klaas acceptabel. En welke serieuze vrouw zou het avontuur willen beginnen om binnen een week te trouwen met een voor haar totaal onbekende jongeman? Ze zouden wel gek zijn, als ze het deden. Hoe je het ook bekeek, het bleef een probleem. En los dat nu maar eens zo op, dat je nog net op tijd die centen kunt gaan halen. Nu wierp oom Klaas hem eensklaps zo’n pracht van een erfenis in de schoot, alleen met die onzinnige bepaling erbij, dat hij hals overkop moest trouwen. Ja, ja, trouwen! Daarvoor zijn er twee nodig en zoek die tweede nu maar eens in zo’n korte tijd op! Zo liep Kees Blokker, zwaar pienzend en piekerend over de oplossing van dit probleem, langs de amster- damse grachten en straten. Hij zou echter ervaren, dat er een oplossing was te vinden om uit deze nete lige situatie te komen. En wel op een zeer originele wijze. Hij zou zijn aanstaande vrouw spoedig ont moeten. Behoudens aanhoudende vorst en dus het gewone competitieprogram- ma niet doorgaat, zal er a.s. zaterdag in Waddinxveen een uniek sport evenement plaats vinden. De Chr. Sportvereniging Be Fair organiseert dan in samenwerking met het Dagblad „De Rotterdammer” een groot zaalvoetbaltournooi in de nieuwe grote bedrijfshal aan de Onderweg tegenover de Herv. school, welke zich uitstekend leent voor een derge lijke gelegenheid. Het zaalvoetbal wordt vooral de laatste jaren door de verenigingen meer en meer beoefend en het ziet er naar uit dat dergelijke tournooien een attractieve tegenhanger gaan worden van de normale competitie. Zowel de voetballers als supporters welke reeds eerder kennis maakte met zaalvoetbal zijn we er bijzonder enthousiast over. De speeltijd van een wedstrijd is tweemaal 71 minuten en wordt niet met elf maar met zeven voetballers gespeeld. Terwijl het ook geoorloofd is voortdurend van spelers te verwisselen. Er wordt gespeeld in twee pouls. Voor het tournooi van zaterdag (de eerste in Nederland in dit seizoen) zullen de volgende verenigingen naar Waddinxveen komen: de 2e klas- sers Ter Leede en ’s Gravenzandse S.V.; de 3e klassers Jodan Boys uit Gouda; A.R.C. uit Alphen aan den Rijn (bekerhouder); Rijnsburgse Boys en S.V.O.W. Voorts de 4e klassers Ameide, Bodegraven; Spirit en uiteraard Be Fair zelf. Al met al een „geducht gezelschap”, welke zeker vele voetballiefhebbers van binnen en buiten de gemeente naar de Onderweg zal trekken. De wedstrijden beginnen om 1 uur. Door de hoge organisatiekosten worden Be Fair-leden en supporters er op attent gemaakt dat ook zij de vastgestelde toegangsprijzen dienen te betalen. Uitslagen: GouweBoskoop (meisjes) 5-0 GouweGZC (jongens) 3-0 Gouwe IGZC II (heren) 5-2 Donk HGouwe II (her.) 0-11 Gouwe IBrandenburg 1 (dm.) 5-0 Programma zaterdag 21 dec. 7.30 u. Gouwe 4Boskoop 2 Dinsdag 24 dec. 8 uur GZCGouwe (meisjes) 8.15 u. GZCGouwe (jongens) 9 uur Gouwe IIBoskoop II (dames) „Nee, maar dat lijkt me geen bezwaar. In een half jaar tjjds is die wel gevonden.” „In een half jaar zal dat zeker wel gaan,” vervolg de de notaris meesmuilend, „maar ik merk nu wel, dat u de tweede voorwaarde niet goed hebt begrepen, of dat u niet juist hebt geluisterd, toen ik deze voor las. Uw oom verlangt namelijk in zijn testament, dat u binnen zes maanden na zijn dood gehuwd zult zijn met een ter goeder naam en faam bekend staande vrouw.” „Nou,” concludeerde Kees nuchter, „een half jaar is toch nog steeds zes maanden? Of is dat in Nederv land inmiddels veranderd?” „We draaien er omheen, meneer Blokker,” repli ceerde de notaris onverstoorbaar. U schijnt niet te weten, dat uw oom reeds meer dan vijf maanden dood is. De zes maanden na zijn overlijden zijn dus een heel eind verstreken Kees sprong op van zijn stoel. „Wat vertelt u me nu? Is oom Klaas al zó lang dóód? Maar waarom heb ik daar niet eerder bericht van gehad?” „Om de eenvoudige reden, meneer Blokker, omdat u bij uw laatste bezoek aan uw oom geen adres ach ter gelaten hebt en wij daarom niet wisten, waar wij u moesten zoeken. Wij hebben advertenties geplaatst in de voornaamste nederlandse dagbladen. Toen dit geen resultaat opleverde, zijn we gaan adverteren in de buitenlandse kranten, tot twee keer toe. Eerlijk gezegd, mijn confrater en ik begonnen reeds te wan hopen, tot u vanmorgen hier in levende lijve ver scheen. Dat wij u niet eerder konden bereiken, is derhalve niet onze schuld. Wij hebben gedaan, wat menselijkerwijs mogelijk was.” „Maar”, vroeg Kees, die al half verslagen was, „vertelt u mij eens, wanneer precies oom Klaas is overleden?” „Dat is geweest op de negen en twintigste novem ber van het vorige jaar.” Kees dacht na. En nu hebben we 22 mei. Dat wil dus zeggen, dat ik nog zegge en schrijve zeven dagen de tijd heb om te trouwen?” „Zo is het inderdaad, meneer Blokker.” „En als ik dus niet binnen zeven dagen getrouwd ben, vervalt de gehele erfenis en krijg ik geen cent in handen?” Opnieuw knikte de notaris. „U hebt het ditmaal goed begrepen, meneer.” „Maar mijn lieve man, hoe kom ik in ’s hemels naam binnen zeven dagen aan een vrouw? En dan nog wel aan een, die ter goeder naam en faam bekend staat?” Door een 12-8 nederlaag tegen BDV verspeelde Excelsior haar kampioenskans. Moordrecht is nu kampioen geworden van de Goudse Districts Dambond. De uitslag was als volgt: ExcelsiorBDV. F. M. P. JacobiA. P. Noorman 2-0 C. H. KrampJ. Slappendel H. TroostA. J. Goris A. BlonkP. in ’t Veen T. TwigtC. Drost G. v.d. ZijdenJ. Snoek T. BaanW. v.d. Heuvel H. BoeleW. Groenendijk J. de HeerA. N. Storre D. ZwanenburgA. J. Breugem 2-0 Uitslagen 14de en 15de ronde win tercompetitie gespeeld op maandag 2 en 9 december: A. v.d. StarreA. van Dijken A. VersluisTh. Verbree P. BroerA. Littooij J. KleiwegJ. van Oort W. van OortW. Verstoep P. PerdijkA. van Dijken A. Doomhein—J. C. Adriaansen 1-0 W. VerstoepA. Versluis J. van OortW. van Oort A. BrouwerTh. Verbree J. KleiwegP. Broer Droogpuzzelrit. Was het andere ja ren traditie geworden dat om streeks de Kerstdagen de „Boutrit” werd verreden, de weersomstandig heden zijn in deze maand echter minder gunstig voor de beoefening van deze sport. Vandaar nu dit ex periment. De opzet hiervan is, dat de deelnemers de route op een kaart uitstippelen aan de hand van een routebeschrijving zoals ook bij een gewone rit wordt gebruikt. En na tuurlijk zijn er dan ook weer goede en foute controles te halen en zelfs tijdcontroles. Er is dus in wezen weinig verschil met een gewone rit en voor de kou behoeft nu niemand thuis te blijven. Deze rit wordt ge houden in het Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat waar de in schrijving om 14.00 uur begint. Deelnemers worden verzocht tijdig in te schrijven want van 14.45 tot 15.00 uur zal een toelichting op de rit worden gegeven, zodat om 15.00 uur kan worden gestart. De prijzen bestaan natuurlijk uit bout in de verhouding van één op vijf deelne mers en er is ook nog een vette bout als poedelprijs. Alle goede verwachtingen ten spijt, bleef door het winterse weer, ook in het vorig weekend de voet bal onaangeroerd. Is het wonder dat de voetballiefhebbers meer idee hadden in het onderbinden van de schaatsen dan. het aantrekken van de voetbalschoenen? Het ziet er naar uit dat in ko mend weekend de omstandigheden beter zullen zijn, we volstaan daarom met het geven van het programma: Zaterdagvoetbal S.V. ’35Be Fair, 2.30 uur RCVW’veen, 2.30 uur Be Fair 2Boskoop 2, 2.30 uur W’veen 2Zwervers 2, 2.30 uur Sportlust 4RCV 2, 2.30 uur Zw’dam 3Be Fair 4, 2.30 uur Zondagvoetbal: WSEEsto, 2.30 uur M’kapelle 2W’veen 2, 2.30 uur RCV 2—WSE 2, 2.30 uur J unioren-voetbal Afdeling A: GDS—WSE, 2.30 uur Gouda 2Be Fair 2, 2.30 uur kleren en dan een lange tocht door Europa, desnoods naar Amerika. Reizenwat zien van de wereld! Ondanks zijn pech moest Kees in zichzelf even lachen. Daar was hij de huid al aan het verkopen, nog voor de beer geschoten was. En dat zou niet eens meevallen, want waar haalde hij binnen zeven dagen een aardig, net vrouwtje vandaan? Je kon toch moei lijk de eerste de beste dame op straat gaan aanspre ken en zeggen: lieve juffrouw, wilt u alsjeblieft da delijk met me trouwen? Ja, een beetje vlug, want er staat een erfenis op me te wachten en als ik niet binnen een week getrouwd ben, krijg ik geen cent! Ze zou je hoogst waarschijnlijk in je gezicht uitlach en, althans als je niet het ongeluk had precies een getrouwde vrouw te treffen, want aan hun neus kon je niet zien, of ze nog vrij waren of niet. En toch moest hij vóór het verstrijken van de termijn aan een vrouw zien te komen, het koste wat het wil. Maar hoe? veertien dagen niet vereist. Zoals gezegd: in bi- daarvan had hij half Europa door gezworven, tot orn rfoTrnllan an noov» ilr maan bon Hiov van aan vrov» nam TClnac an nil ‘7Sj nPP'fllP'f TYlPt dergelijk geval sprake zijn. Indien u een en ander s de gebakken peren. Weg driehonderd vier en tachtig- z-» i’-■ .J - ff in R T»11 (C ca 1 an zet, dan meen ik, dat u zelfs binnen vier en twintig

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 2