LENING II II beweer Eerste steen gelegd Zware (en dure) klok voor kerk „Wet en Evangelie” F I I *1x1 VAN EEUWEN gesloten Coöp. Raiffeisenbank "Waddinxveen” j J 1 Laatste raadsvergadering 1963 telde dertig punten o. Een goede vaart in 1964 DE JONG’s AUTOHANDEL N.V. P0N1WC CHE’ Spec. Mantelkostuums W intermantels Oplossing en uitslag St. Nicolaas puzzel Dinsdag 31 december a.s. zullen onze kantoren de gehele dag 1O% KOIETI v<; Prettige Kerstdagen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 19 DECEMBER 1963 PAGINA 3 Gouda - Tel. (01820) 7122 zijn. WIJ Uw modezaak zijn. Voor alle andere bankzaken zullen normaal geopend zijn. GRONDVERKOOP COMMISSIES ONDERWIJS BRANDWEERGARAGE De afdeling SPAARBANK zal wegens afsluitingswerkzaamheden met ingang van maandag 23 december a.s. tot het einde van het jaar gesloten A’I" />Vo JÊ zaken nog wel verwachten, aldus de voorzitter. (foto Sjaak Noteboom) I EN OP ALLE Modellen en stoffen van dit seizoen! Tweedstoffen, kamgarens met en zonder bont. Twee miljoen gulden gevoteerd voor bet bouwrijp maken van plan Groenswaard Aan het eind van de vergadering wenste de heer T. Ververs het raads de brandweerauto’s zijn al drie boxen nodig, zodat er één overblijft voor een wagen van openbare wer ken. De kosten van deze noodop lossing bedragen 165.000. Enkele raadsleden, de heren Hui- zer, Mol en Van Schaik, wezen er op, dat deze bouw in gedeelten kos- tenverzwarend zal werken. Deze sprekers waren van mening, dat uit voering van het oorspronkelijke plan noodzakelijk is, om het mate rieel in goede staat te houden. Toch ging de raad accoord met het voor stel, omdat de voorzitter stelde, dat anders helemaal geen oplossing voor het stallingsprobleem zal worden gevonden. Nadrukkelijk verklaarde de voorzitter, dat hij nog eens zal proberen, het oorspronkelijke plan er door te krijgen bij G.S. De voorzitter stelde, dat Wad- dinxveen zich verbonden heeft aan de rijksregeling, waarbij overigens bijna alle gemeenten zich aansloten. Hij wees op de personeelsmoeilijk- heden. Ook het raadhuis kan bijna geen behoorlijke krachten krijgen. Hij zou graag nog wat jongere krachten aannemen, maar kan die niet krijgen. Als wij eenmaal 24.000 inwoners hebben, zal alles veel ge makkelijker lopen. Maar voor het zo ver is, moet er nog veel gedaan worden. We zitten hier, ook wat het personeel betreft, moeilijker dan in een statische gemeente. Voor de komende tijd kunnen wij ook weinig verloop toestaan. Aan be kwame krachten zullen we een be roep moeten doen om te blijven. Een directe bevordering van een ambtenaar zal dan minder geld kos ten, dan het in dienst nemen van een nieuweling, die weer moet wor den ingewerkt”. Verschillende schoolbesturen kre gen weer medewerking van de raad voor het aanschaffen van leermid delen en meubilair. Het rekening courant krediet bij de Bank voor Ned. Gemeenten werd bepaald op 500.000. B. en W. kregen machtiging om in 1964 kas- geld-leningen te sluiten voor een totaal van 800.000. De Prinses Beatrix Kleuterschool kreeg de be schikking over f 5300 voor inrich ting van een tweede lokaal, waar voor al meer dan voldoende leer lingen zijn, OPLOSSING: Horizontaal: 1 kei; 4 arm; 7 gerei; 9 vrees; 11 livorno; 13 meester; 15 kales; 16 tumor; 18 teren; 20 rm; 21 bedankt; 22 ea; 23 opa; 26 re; 27 de; 29 ptt; 30 serre; 33 noria; 35 ut; 36 opstaande; 39 rk; 40 eel; 42 sekte; 43 gei; 44 overjarig; 47 dol; 48 mep; 49 rei; 50 gek; 52 kan; 53 kanalen; 56 lever; 57 frons; 58 ons. Verticaal: 1 kever; 2 eros; 3 ier; 4 are; 5 rest; 6 meter; 7 gil; 8 inte resse; 9 verkenner; 10 ser; 11 lamp; 12 oude; 13 mond; 14 reet; 15 krom; 17 ma; 19 nato; 24 aster; 25 proloog; 28 dreggen; 29 paria; 31 rp; 32 pak jesavond; 34 od; 37 term; 38 atap; 45 vlek; 46 iran; 51 kalf; 52 kers; 54 nero; 55 lens. Een groot aantal lezers van ons Weekblad nam weer deel aan de puzzel wedstrijd, die wij publiceer den in ons Sinterklaas-nummer. Het aantal inzenders van goede oplos singen was weer zó groot, dat het lot moest beslissen over de toeken ning van de tien prijzen. Uit de bus kwamen: Adrie de Joode, Prunusstraat 22, Tineke de Joode, Prunusstraat 22, T. Hoogendoorn, Meidoomstraat 31, Marian Olie, Brugweg 53, Ans Niezing, Lijsterbesstraat 16, J. Garlich, Jul. v. Stolberglaan 29, A. Kaufmann-Paap, Fr.Hend.laan 11 G. Koppelaar, W. d. Zwijgerlaan 14, J. Schouten, Wm. de Rijkelaan 43, C. de Pater, Noordeinde 97. Deze tien prijswinnaars kunnen bij boekhandel Veldwijk een pocket boek ter waarde van 1,25 komen uitzoeken. Gemeenteleden van „Wet en Evangelie” en de genodigden bij de eerste steenlegging luisteren toe en bepalen door middel van bandopnamen, welke klokken (twee) straks hun gelui over Waddinxveen zullen laten klinken. (foto Sjaak Noteboom) Aan de N.V. „Groenswaard” de bouw- en exploitatiemaatschappij, die de nieuwe wijk Groenswaard in ratiobouw zal doen verrijzen, werd grond verkocht voor de bouw van 84 woningen en 20 garages voor een bedrag van f 520.000. Commissaris sen van deze N.V. zijn de heren C. Rehorst, drs. Poot en P. D. Stuur man, die ook daadwerkelijk aan de de bouw deelnemen. De directeur van de N.V. zou dezer dagen wor den benoemd. Bij de behandeling van het punt inzake het bouwrijp maken van het plan Groenswaard, waarvoor 2 miljoen nodig is, maakte de voor zitter de opmerking, dat er steeds naar gestreefd is, zo veel mogelijk plaatselijke aannemers bij dit werk te betrekken. De heer Huizer echter meende, dat deze dan wel eens te veel hooi op hun vork zouden krij gen. De raad besloot voorts tot het nemen van een onteigeningsbesluit voor een stuk grond van de heer lid Kooyman - nestor van de raad - die ernstig ziek in een Gouds zie kenhuis is opgenomen, van harte beterschap. Voorts wenste hij na mens de raad de burgemeester, de wethouders en de ambtenaren met hun gezinnen een gezegend Kerst mis en een gelukkige jaarwisseling toe. Voor de feestdagen SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL ZU10KADE 3 TELEFOON 2105 Vijf klokken-combinaties Nog een andere gebeurtenis trok vele kijkers en luisteraars. Want de leden van „Wet en Evangelie” moch ten, héél demokratisch, ter plaatse zelf bepalen, welke luidklokken in de toekomstige toren van de nieuwe kerk komen te hangen. Het geluid van vijf verschillende luidklokken- combinaties werd via een band recorder ten gehore gebracht. De laatste twee klokken brachten vol gens de gemeenteleden het mooiste geluid voort. Dit waren ook de zwaarste (en meest dure) klokken van de vijf combinaties, die voor deze kerk geschikt werden geacht. Dankbaar Gesproken werd bij deze eerste steenlegging door de predikant van de kerk, ds. E. H. Kalkman, die het welkomstwoord uitsprak. „De kou moet u maar zien als een kerk dienst zonder verwarming,” zo schertste ds. Kalkman tot zijn ril lende gemeenteleden. Hij verwel komde speciaal ds. W. van Hassel, de predikant die de eerste geeste lijke verzorger van deze gemeente is geweest en die thans emeritus is. Troffel De heer N. Krabbendam, tweede voorzitter, sprak voordat hij aan het metselen sloeg, zijn dank uit voor het feit dat hij, ondanks zijn hoge leeftijd, deze officiële daad mocht tot wijziging van de rechtspositie regeling van de ambtenaren. De uitgaven voor het openbaar onderwijs en de exploitatievergoe ding voor het bijzonder onderwijs over 1962 werden door de raad eveneens goedgekeurd. Het voorstel tot wijziging van de salaris-veror- dening voor de ambtenaren i.v.m. het overschrijden van de 12.000 in- wonergrens gaf de heer Lips aan leiding om weer eens te pleiten voor een evenwichtig personeelsbeleid. De laatste raadsvergadering van 1963 is niet de minst belangrijke^ geweest. De agenda telde maar liefst dertig punten, waarvan de routine-zaken in snel tempo werden afgewerkt. Het belangrijkste besluit werd ook in korte tijd afgedaan: zonder veel discussies stelde de raad een krediet van twee miljoen gulden beschikbaar voor het bouwrijp maken van het uitbreidingsplan Groenswaard. De heer mr. H. T. van Schaik vond het niet erg elegant van B. en W., om al een eerste paal tel slaan, terwijl de raad in het betreffende bouwwerk nog niet eens was gekend. Volgens de voorzitter is deze gang van zaken echter vaak niet te veranderen, omdat er soms haast is bij het slaan van zo’n eerste paal. Ook in de toekomst kunt u deze gang van In de verschillende raadscommis sies, waarin het eigenlijke werk van de raadsleden - zij het niet in het openbaar - wordt verricht, ontstond nogal wat verandering, ook al door de vacatures in verband met het weggaan van mevrouw Van der Torren. De belangrijkste commissie is wel de financiële commissie, waarin bij na alle door de raad te nemen be sluiten eerst worden besproken. De heer Van Oosten, voorzitter, stelde voor, om deze commissie zo klein mogelijk te houden, ook al in ver band met de tijd. „Tot diep in de nacht zitten we altijd te vergade ren,” zo vulde ook de heer Slob nog aan, die eveneens van mening was, dat de financiële commissie maar zo klein mogelijk moet zijn, om te veel discussie te kunnen voorkomen De heer Van Gent echter gaf te kennen, dat volgens hem alle lijs ten in deze commissie vertegen woordigd dienen te zijn, ook al van wege de belangrijke zaken, die deze commissie moet behandelen. De voorzitter noemde de financiële commissie een echte „deskundigen commissie”, hoewel ook voor de an dere commissies deskundigheid ge ëist wordt. Tenslotte bleef het bij een aantal van vijf leden van deze commissie. De plaats van mevr. Van der Tor ren werd nu ingenomen door de heer J. H. Mol. De financiële com missie bestaat nu uit: J. P. van Oos ten, voorzitter, A. H. van Gent, W. C. Slob, J. H. Mol en D. Uitbeyerse. De leden van de overige commis sies werden vlot door schriftelijke stemmen gekozen. De bedrijvencommissie bleef ge- De aftredende leden van de com missie tot wering van schoolverzuim de heren W. J. A. Ming en P. Slie- drecht, werden eveneens herbe noemd. Zonder hoofdelijke stemming nam de raad de volgende punten aan: een voorstel tot wijziging van de pensioenverordening voor de wet houders; het verlenen van ontslag aan mevr. B. de Bruin-Meister die naar Putten gaat, als onderwijzeres aan de Theo Thijssenschool; een wijziging van het algemeen ambte nar en-reglement; en een voorstel Men denkt er hard over, de Tweede Bloksweg te gaan ver breden. Deze foto toont aan, dat het voor het steeds drukker wordende forensenverkeer zo langzamerhand urgent wordt, dat deze weg inderdaad wordt verbreed. De Tweede Bloksweg is in de loop der jaren een steeds belangrijker schakel geworden tussen Waddinxveen en de rijksweg, zowel voor de richting Rotterdam, als Den Haag. (foto Sjaak Noteboom) Het voorstel voor de bouw van een noodgarage voor de brandweer vond weinig weerklank bij de raad. Reeds in 1962 besloot de raad tot de bouw van een brandweergarage voor de brandweerwagens en het ander materieel. Deze garage kostte destijds 255.000. Deze kosten wer den door G.S. te hoog bevonden, in verband met de financiële positie van de gemeente Waddinxveen. De noodoplossing was nu volgens B. en W. de bouw van een werk- garage met vier grote boxen, welk plan volgens B. en W. wellicht door G.S. zou worden goedgekeurd. Voor TIENDEWEG GOUDA De raad stemde vlot toe in het eerste agendapunt, een lening van anderhalf miljoen gulden, door Waddinxveen aan te gaan bij de Bank voor Nederlandse gemeenten, tegen een koers van 100 pCt. bij een rente percentage van 4J pCt, en met een looptijd van dertig jaar. De heer J. Meuleman werd hierna in tegenwoordigheid van de raad beëdigd als waarnemend gemeente secretaris en werd tevens benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand. De tweede voorzitter van „Wet en Evangelie”, de heer N. Krabbendam, metselt de eerste steen van het nieuwe kerkgebouw aan de Prinses Beatrixlaan. lijk: ir. J. P. H. Venema, T. Ver vers, J. v. d. Roovaart, mr. H. T. van Schaik en H. C. Kooyman. De commissie Openbare Werken, even eens onder voorzitterschap van ir. J. P. H. Venema, verloor de heren Slob en Mol. De commissie bestaat nu uit: P. Lips, P. Noordam, H. Hui zer en P. Kroes. De bouwcommissie bleef nage noeg gelijk, zij het dat de heer Uit beyerse zijn plaats in deze commis sie ruilde met die van de heer Hui zer in de subsidie-commissie. De bouwcommissie bestaat nu uit: H. C. Kooyman, P. Noordam, P. Lips en H. Huizer. De subsidiecommissie bestaat nu uit de heren: T. Ververs, J. v. d. Roovaart, J. P. van Oosten, P. Kroes en D. Uitbeyerse. De verordeningencommissie ten slotte bestaat uit de heren: C. A. van der Hooft, als burgemeester ambtshalve voorzitter, A. H. van Gent, P. Noordam en mr. H. T. van Schaik. Tot bestuursleden van de gemeen telijke instelling voor sociale zaken werden herbenoemd de heer T. Ververs en de heer A. Bonefaas. Voor de nieuwe kerk van „Wet en Evangelie”, waarvan de vloeren en de omtrek van de toren al zichtbaar zijn, is zaterdag j.l. de eerste steen gelegd. Deze eerste steen werd vastgemetseld door de heer N. Krabben dam, tweede voorzitter van „Wet en Evangelie”. Deze officiële gebeur tenis, die de groei van de kerk waardig markeert, vond plaats bij een temperatuur ver beneden het vriespunt. Toch was een groot aantal ge meenteleden komen kijken, hoe de eerste steen werd vastgemetseld. verrichten. De heer Rehorst bood de tradi tionele zilveren troffel aan, mede namens de andere bij de bouw be trokkenen. Later kwam men nog bijeen in het Gereformeerd Verenigingsge bouw, waar nog het woord werd gevoerd door ds. Van Hassel, de heer Krabbendam en architect T. Bier. De bijeenkomst werd bijge woond door wethouder ir. J. P. H. Venema en de gemeentesecretaris, de heer H. Jenné. Men besloot de samenkomst in het verenigingsgebouw met het staande zingen van „Dankt, dankt nu allen God.” Van de Bas aan de Jan Dorrekens- kade en van een aantal eigendom men ten noorden van de Kerkweg, welke grond nodig is voor winkel bouw. en voor allen - N Sm VX a A .JI X. X.. K X, '"w - •voor de meest persoonlijke keuze-mogelijkheid -*>4--fl A******l sportcombinaties I

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 3