Februari Januari OUDEJAARSNUMMER 1963 VAN EEUWEN A Onafhankelijk nieuwsblad V ÊV-'W» jg I Weekblad voor Waddinxveen 'I 19e JAARGANG - Nr. 964 DINSDAG 31 DECEMBER 1963 Waddinxveen in 963 dranken ■1, Redaktie: Vijver laan 7, tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 20 uur. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. niet meer dan één kachel” werd het devies. Maart: Dokter Hemminga gehuldigd. Een dame (die hij als eerste baby in Waddinxveen ter we reld bracht) feliciteerde hem. Januari: Wim Compeer (rechts) die z’n vriendje Dikkie het leven redde. barstten los, toen de kwestie van de verbouwing van Brouwer aan de orde kwam. De raad was. vóór, B en W. waren tegen. De zaak werd zelfs voor de Kroon gebracht, die de raad in het gelijk stelde. Inmiddels werd het ijs dikker en dikker en de vissen in de Gouwe kregen het zó benauwd, dat er een compressor aan te pas moest komen. bij gekomen zijn. De middenstand toonde zich be ducht voor het groot winkelbedrijf, toen uit de nieuwjaarsrede bleek, dat B. en W. zo’n bedrijf in Wad dinxveen graag zouden onderbren gen. Verhitte discussies in de raad dan ook vele verkeersmaatregelen getroffen dienen te worden, waarbij wegen en kruispunten aanpassing vragen bij het huidige verkeer. De raad zal wat dit betreft vér vooruit moeten kijken, de toestand voor nu en de eerste vijf jaar, maar om die van Januari vorig jaar: schaatsen op straat „straks”, Begin februari zag het gemeente lijk vijfjaren urgentieprogramma weer eens het licht. Punten als straataanleg, krotopruiming, verbe tering van de begraafplaats, het lo kale vervoer, onderwijs en sport, het dorpshuis, de riolering, en de sociale zorg kwamen aan de orde. Het programma geeft in grote lij nen aan, wat eind 1964 gerealiseerd moet zijn. Het zal een geweldige hoeveelheid werk kosten, om dit vijfjaren-plan inderdaad aan het eind van dit jaar afgerond te krij gen, ook al omdat voor de plaatse lijke aannemers en wellicht buiten staanders, nog de aanloopwerk- zaamheden voor de Groenswaard SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL ZU1DKADE 3 TELEFOON 2105 Abonnement: 1,35 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Postgiro: 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffaisenbank te Waddinxveen. Voor al uw voor dit complex is inmiddels ge slagen. Pater Slootjes, van de St. Victor- parochie overleed. Nadat hij eerst dertig jaar missiepater in Kongo was geweest, had hij zich in Wad dinxveen vele vrienden gemaakt. De fabriek van Sliedrecht werd door een zware brand geteisterd. Een week later werd de meubel fabriek BRUWA in de as gelegd. „Voorwaarts” gaf zijn jaarlijkse concert, dat druk bezocht werd. Als het weer in de komende maand januari overeenkomst ver toont met dat in dezelfde maand vorig jaar, dan staat ons nog heel wat te wachten. Januari 1963 stond in het teken van sneeuw en ijs. Er kwamen zelfs bulldozers aan te pas, om ons dorp enigszins begaanbaar te houden. De jeugd schaatste op straat. Het ’’Lege Eind” had de meeste overlast van de sneeuw. Hier konden de bewoners nauwe lijks nog hun huizen bereiken. De Waddinxveners in deze ’windhoek’ hebben er van gelust, vorig jaar! De Raiffeisenbank kreeg er een bijkantoor bij. Wim Compeer (toen acht jaar oud) werd de held van de dag, toen hij zijn vriendje Dikkie met gevaar voor eigen leven uit het ijs haalde. De vogels kregen het erg te kwaad door de aanhoudende vorst. Een grootse actie werd opgezet, om brood op te halen. Vele tientallen balen oud brood en ander voedsel zijn in deze maand voor de honge rende vogels uitgestrooid. De gladheid leverde veel schade op. Een Citosa-bus kantelde zelfs. We kwamen in zorg over de snel slinkende kolenvoorraad in ons land, maar de leveranciers deden hun best. Ze leverden kleine porties af, om de mensen allemaal toch aan het stoken te houden. „Stook De plannen werden bekend voor bouw van een groot veilinggebouw in Waddinxveen. De eerste paal- Het zich nu ten einde spoedende jaar 1963 is voor Waddinxveen een periode van grote activiteit, van expansie en ondernemingslust geweest. Het bedrijfsleven steeg mee met de stijgende conjunctuur. De bouwerij werd druk beoefend: de Oranjewijk werd nagenoeg volgebouwd, de Vondelwijk begint op streek te komen en de plannen voor de nieuwe wijk Groenswaard, ten westen van de spoorlijn, staan niet alleen op papier, maar staan aan het begin van uitvoering. In een unieke vorm van samenwerking zal deze wijk in ratiobouw uit de grond gestampt worden. Deze efficente bouw zal de prijzen van de woningen waarschijnlijk op een aanvaardbaar niveau houden. Het afgelopen jaar heeft ook in het teken gestaan van de opbrékingen. Er is geen moment geweest in 1963, dat er niet ergens een straat open lag. Het rioleringsstelsel was dringend aan vernieuwing en ver betering toe, en hierdoor ondervond het verkeer, zowel het rijdende als de voetgangers, veel overlast. Maar uit de chaos ontstaat de cosmos en zo zal ook ons dorp weldra weer een heel stuk leefbaarder zijn geworden, door vele honderden meters rioolbus, diep onder de grond. Ook voor de Waddinxvense raad is het een druk jaar geweest, met vaak twee maal per maand een raadsvergadering en natuurlijk vele drukke commissiebijeenkomsten. In een statisch dorp zal een raads lidmaatschap aanzienlijk minder van de mensen eisen, dan in en zó snel ontwikkeld dorp als Waddinx veen. Hier vergt dit ambt zeer veel tijd, en dat zal nog wel een aantal jaren zo duren. Het verenigingsleven heeft een goed jaar achter de rug. Onze sportverenigingen zullen binnenkort alle over een behoorlijke accomodatie op de sportvelden beschikken, maar ondanks het ontbreken er van voor enkele verenigingen, was de activiteit er niet minder om. Vong jaar schreven wij aan het begin van onze beschouwing, dat één feit ons verontrustte: het stijgen de aantal verkeersongelukken. Ook dit jaar is dit aantal weer sterk cmhoog gegaan. Het komend jaar zul len er een want het gaat niet alleen om tien of vijftien jaar verder. Maart: Een wagon sloeg door het dikke ijs van de Gouwe. f il 4 «,.'V

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1